Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Locutus válasza BeLucZ (#3099) üzenetére


Locutus
veterán

Szerintem ne fokozd, mert csak egyre több urban legendet hozol be...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3102) BeLucZ válasza Locutus (#3101) üzenetére


BeLucZ
addikt

Az utóbbi biztos hogy nem urban legend, mivel a GW a Palit tulajdona és hát ugye régebben a két gyártó nem egy szinten volt a cég profilját tekintve, de cáfolj meg kérlek, hengerelj le mérhetetlen műveltségeddel.... :)

(#3103) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Hát nekem azért is gainwardom lesz holnap :DDD

(#3104) conqver válasza Locutus (#3095) üzenetére


conqver
aktív tag

Szevasztok!
A jelenlegi vga-m elött egy Gainward GTX580 3gb Phantom volt a gépben és 80°C fölé sosem ment nekem(SharkoonTauron házban) tartós,több órás BF3 alatt sem!
Ezen föllelkesülve váltottam ennek a Vga-nak a 680 4gb-s változatára.
Itt kezdődtek a problémák:kondenzátorok nagyon hangosak voltak,föltett oldallapnál 84-86°C,memóriák szintén melegedtek(hátlap simán elférne alul).
Nem írom le a GW-t,egyszerűen csak kifogtam egy hibás darabot.
Elálltam a biznisztől,IPON visszafizette az árát,mindenki jóljárt :DDD :DDD

Shadow&Dust.....

(#3105) gainwardgs


gainwardgs
addikt

A ref gainwardal csak nem lehet baj :U Ugyis megy majd rá 1 Twin turbo II

(#3106) BeLucZ válasza gainwardgs (#3105) üzenetére


BeLucZ
addikt

a reffel biztosan nem lesz baj, mert ott követni kell az nvidia ajánlását, az pedig elég szigorú
refnél tök mind1 milyet veszel, de látom a nickneved miatt is fontos hogy gainward legyen :P
Amúgy meg kell hagyni jól cseng a márkanév :)

(#3107) gainwardgs válasza BeLucZ (#3106) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nemcsak a nicknév miatt csomó gainwardom volt és beváltak jelenleg is az duruzsol a gépemben :K

(#3108) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Szerintetek melyik a jobb választás ? árak ugyan annyik sőt 680 még kedvezőbb

GV-N680D5-2GD-B

Vagy

GV-N670OC-2GD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#3109) Macka válasza H.Ezredes (#3108) üzenetére


Macka
veterán

Én 680-at vennék, 1200 Mhz-t mennek azok is, az fix. (Vagy még többet is).

(#3110) Tirexi válasza H.Ezredes (#3108) üzenetére


Tirexi
addikt

Alap hogy 680. :)

(#3111) Szatesz. válasza H.Ezredes (#3108) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

mennyi az árkülönbség?

(#3112) Erdei88 válasza H.Ezredes (#3108) üzenetére


Erdei88
veterán

Pont ma jelent meg
Gigabyte GTX 670 OC 2 GB

(#3113) Locutus válasza conqver (#3104) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem 570 phantomom van. Tegnap elfelejtettem benyomni a házhűtést, és BF3 alatt 30 fokos szobában így is csak 76 fokig ment fel... és teljesen fasza halk is.
Nincs ezeknek semmi bajuk. Teljesen mindegy melyik márka kié, a Palitnak van vagy 5 márkaneve még, amikkel különböző igényeket és kategóriákat fednek le. Teljesen irreleváns. A Gainward GLH meg Phantom attól még felső kategóriás cucc, mind a minőséget, mind a hűtést tekintve.

Btw, maga a nyák és az azon lévő cuccok melegedése megint más kérdés. Erről még egy teszt is volt valahol, ahol direkt ebből a szempontból hasonlítottak össze 580-as kártyákat. Elég durva hőfokok voltak mindnél, volt amelyik a 100 fokot is meghaladta a nyákon, míg a GPU a hűtő miatt jóval hűvösebb volt. Asszem a Phantom is a melegebbek közé tartozott, de ettől még mind tökéletesen működött.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3114) boogie84 válasza H.Ezredes (#3108) üzenetére


boogie84
veterán

Ez most azért kérdés mert a 670 oc egyenlő teljesítményt nyújt egy alap 680-al?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3115) szasanyi válasza H.Ezredes (#3108) üzenetére


szasanyi
félisten

GTX680 az nem GTX670, és még ha olcsóbb is... szvsz nem kérdés. :N

(#3116) keIdor válasza Erdei88 (#3112) üzenetére


keIdor
titán

Hát ez alapján tök ugyanaz a 670 OC, mint a 680. Egyenlő, tök ugyanazt nyújtja mindkettő. Ahogy néztem még ilyen tized fps a különbség a kettő között. Csak 680 +30k.
Én nem lennék a saját pénzem ellensége, a Gigabyte 670 OC-t venném.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3117) mcwolf79 válasza keIdor (#3116) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ezredes kollega írta, hogy a 680 ára még kedvezőbb.
Úgyhogy ez alapján a 680 jobb választás szvsz (is).

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#3118) keIdor válasza mcwolf79 (#3117) üzenetére


keIdor
titán

Na de hol meg mennyi az az annyi? Havernak is most nézek a héten kártyát, Gianni árai a nyerők eddig, ott meg ezek vannak:
- VGA Gigabyte nVidia GTX670 2 GB DDR5 OC (GV-N670OC-2GD): 109.990,-
- VGA ASUS nVidia GTX680 2 GB DDR5: 137.990,-
Nagyon a 670-nek áll a zászló, a rendelést rám bízta, én nem fogok 0,1fps-ért +30k-t kivenni a zsebéből. Hol van 110k-ért 680, mert akkor az lesz neki is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3119) LackoMester


LackoMester
addikt

Na én már nem várok tovább, egy OC- s GTX 680- ra nincs elég zseton, de egy ASUS GTX 670 DirectCU II TOP- ra elég volt, ( teljesítménybe eszi a ref. GTX 680 ) holnap végetér az 2008 óta taró AMD- ATI -s korszakom. Kiváncsian várom. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3120) Macka válasza keIdor (#3118) üzenetére


Macka
veterán

Persze a pénz az úr,de a 680-at is húzhatod rendesen,és akkor nem egy fps lesz a különbség.

(#3121) keIdor válasza Macka (#3120) üzenetére


keIdor
titán

Out of the box állapotra gondoltam. Haverom nem fog nyúlkálni hozzá, mert nem érdekli, én is befejeztem az OC-zást már, nem foglalkoztat.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3122) Erdei88 válasza keIdor (#3116) üzenetére


Erdei88
veterán

Én is nagyon abba az irányba hajlok, de még türelmesen megvárom a 660-as szériát, hátha az is jól sikerül.

(#3123) AMATŐR válasza LackoMester (#3119) üzenetére


AMATŐR
őstag

Nagyon várom a tapasztalatokat! :K

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#3124) keIdor válasza Erdei88 (#3122) üzenetére


keIdor
titán

Ha marad GK104, akkor gondolom alap 670-et eléri az is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3125) Erdei88 válasza keIdor (#3124) üzenetére


Erdei88
veterán

Remélhetőleg 300$ körül vagy alatt :)

(#3126) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Elvileg három SKU készül az AMD-nél. A 7990 a csúcs, de az lényegtelen, lesz még a 7970 GHz Edition is. Ezek a válaszok valamire. Ami fontos a konkurencia szempontjából az a 7930. Nyilván utóbbinak csak akkor van értelme, ha jön a GTX 660, másképp ugye teljesen felesleges kihozni egy ilyen terméket. Szóval valamire lehet számítani. Ami viszont az NV ellen dolgozik az az idő. Minél tovább csúsznak annál nagyobb a valószínűsége, hogy a tesztoldalak beveszik az új DX11-es játékokat. Ez nem jó a Keplernek, mert a DiRT Showdownban maxon a HD 7870-nel is éppen hogy tartja a lépést a GTX 680. Szóval iparkodni kell az NV-nek is, hogy a régi, még nem GCN-re optimalizált játékokkal menjenek le a tesztek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3127) huskydog17 válasza Abu85 (#2824) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ez azt jelenti, hogy még az OEM beszállító cég OC-s termékei sincsenek kitesztelve? Konkrétan ugye itt az AMD VGA-k esetében a PowerColor, Sapphire és VTX3D-re gondolok. Ezek OC-s verzióinál sincs tesztelés? Csak mert korábban azt mondtad, hogy nekik kötelező a szigorú tesztelés, csak az nem világos, hogy ez minden dobozos termékre igaz-e.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#3128) szasanyi válasza Abu85 (#3126) üzenetére


szasanyi
félisten

És valamiféle árkonszolidáció nem várható - AMD vagy NV oldalról - a közeljövőben? Mert azt tudom, hogy a forintnak megiint adtak egy jó nagy pofont ami kicsit sem kedvez ennek, de hát amúgy is drágák voltak. Bár szerintem már régen aktuális lenne egy visszaütés, csak nem tud szerencsétlen. ;]

(#3129) Abu85 válasza huskydog17 (#3127) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az összes nincs kitesztelve. Nem éri meg. Ha nem működik, akkor ott a gari. Nyilván amikor összerak az OEM egy gépet, akkor rendel bele terméket, hogy megnézzék tökéletes-e a párosítás. Ezt így kitesztelik, de utána a szállításnál nem fogják megnézni, hogy az összes jó-e. Nincs rá meg a humánerőforrás.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3130) Abu85 válasza szasanyi (#3128) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem. Nyáron ennek nincs értelme. Majd talán ősszel, de inkább az év végén.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3131) huskydog17 válasza Abu85 (#3129) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Vagyis akkor az OEM -es VGA-k esetében csak a referencia órajeleken járatott modellek vannak kitesztelve ha jól értem.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#3132) Abu85 válasza huskydog17 (#3131) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azok sem, de azoknál a működés esélye jóval nagyobb, mert a felhasznált alkatrészeket egyenként kitesztelik. Nyilván nincs ok azt feltételezni, hogy ezek a kártyára szerelve már nem működnek. Ha mégis úgy alakul, akkor gari.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3133) huskydog17 válasza Abu85 (#3132) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Na most még jobban összezavartál, ugyanis korábban említetted, hogy az OEM beszállítóknak szigorú teszteken kell átvinnie a VGA-ikat, de most azt mondod, hogy nem. Akkor a dobozos VGA-k esetében az OEM-hez tartozó brand-ek mennyivel (miben) jobbak, mint a kiemelt partnerek (ASUS, MSI) termékei?
Hogy van ez pontosan akkor ez a teszteléssel és minőséggel?

NVIDIA téren mi a helyzet a különböző brand-ekkel? Ott is vannak ilyen besorolások, mint OEM beszállító, kiemelt partner stb.? Itt milyen lényegi különbségek vannak a különböző gyártópartnerek között? Na persze ha nem üzleti titok ezek az infók. :)

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#3134) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Csatlakozom :))

(#3135) Cybertrone válasza gainwardgs (#3134) üzenetére


Cybertrone
veterán

Miért csak 3-way sli van a dobozra írva 4-et is össze lehet barátoztatni :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3136) BeLucZ válasza gainwardgs (#3134) üzenetére


BeLucZ
addikt

de céééééép :)

(#3137) Abu85 válasza huskydog17 (#3133) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Így van. Az OEM gyártók szigorúan tesztelnek, de nem minden eladott gépet. Amikor összeraknak egy új konfigot, akkor azt kvalifikálják, és szarrátesztelik, de amikor sorozatgyártás van, akkor nincs oka a gyártónak feltételezni, hogy ugyanaz a termék, ami korábban jól szerepelt a teszteken, az hirtelen rossz lesz. Nyilván lesznek rossz termékek, mert elkerülhetetlen, hogy heti több ezer legyártott cucc között ne legyen hibás. De ezeket egyenként letesztelni eladás előtt lehetetlen. Sokkal olcsóbb bevállalni a garit.
Az OEM-ek rendszerint referenciatermékeket vesznek. A dobozos termékek nem mindig azok. Egyébként tesztelés és gyártás szempontjából mindenki így csinálja. A minőség az gyártó kérdése. Nem mondom, hogy x gyártó y terméke nem jobb z gyártó akármelyik termékénél, de nem a military-durable-... marketing miatt.

Mindenki ugyanúgy csinálja. A kiemelt partnerek azért azok, mert sokat rendelnek. Ha sokat rendelsz kiemelt leszel. Ez olcsóbb beszerzési árakat eredményez, de közben lesz egy minimum rendelési mennyiséged. Ha nem vagy kiemelt partner, akkor drágábban kapsz holmit, de nem kell minimális mennyiséget rendelni.

Kicsit ez a márkák dolga túl van lihegve. Nem mondom, hogy az ASUS nem jobb egy mittomén, mondjuk Sparkle-nél, de nem azért, mert ASUS, hanem azért, mert x termékén esetleg jobb hűtő van, vagy hasonló. De ugyanakkor lehet a Sparkle x terméke is jobb. Hamisítás meg manapság nincs. Azért mára sikerült kiépíteni biztonságos értékesítése csatornákat, így olyan mint régen, vagyis, hogy a zacskós TnT 2 alig tudott valamit nem fordulhat elő.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3138) huskydog17 válasza Abu85 (#3137) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ez a része világos. Ott van még zavar, hogy ugye az OEM és kiemelt partnereknek kizárólag olyan alkatrészeket szabad felhasználnia a VGA építés és sorozatgyártás alatt, amelyeket az AMD vagy NV jóváhagyott, azaz Certified Components
A legalacsonyabb partneri fokozatnál viszont nincs ilyen megkötés, tehát ez a gyártó úgy rakja össze (úgy spórol), ahogy akarja. Ez számomra azt is jelenti, hogy legfőképp emiatt érdemes OEM vagy kiemelt partnertől vásárolni, ugyanis itt jóval nagyobb az esély arra, hogy hibátlan terméket kap az ember, mert ezek a cégek nem spórolhatnak le semmit.

Meg szabad érdeklődni (publikus információ) azt, hogy az NV háza táján mely gyártópartnerek milyen partneri fokozatban van?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#3139) gainwardgs válasza Cybertrone (#3135) üzenetére


gainwardgs
addikt

biztos :B

(#3140) Erdei88 válasza Cybertrone (#3135) üzenetére


Erdei88
veterán

E mellé még 3 :D

(#3141) Cybertrone válasza Erdei88 (#3140) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jah... Jogos!:D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3142) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Nah 1215-öt viszi, cooler is meglepően jó 60c alatt tartja, elégedett vok :K :C

(#3143) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Köszönöm aki írt :R :R

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#3144) M^xx


M^xx
aktív tag

Hali srácok !

Szerintetek érdemes lecserélnem egy 6950 cf-et egy Asus GTX 670 DCII Top -ra ? Full hdban játszom, alacsony grafikán, jelenleg a cf-el átlag 110-140 fps-em van battlefield 3-ban szerintetek ez a 670 hozná ugyanezt a teljesítményt ? :R 120Hz-s monitorom van szóval 120fps alá nem szeretnék menni.

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#3145) mcwolf79 válasza M^xx (#3144) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ha csak a teljesítményt nézed, a válasz egyértelműen NEM (ha meg a BF3-at nézzük,akkor főleg nem).
[teszt]

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#3146) Szatesz. válasza mcwolf79 (#3145) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Ez a teszt nem mérvadó mert 1 6970 es 41 fpst tud full hd ben .Mivel a 6970 nél a gtx 670 60% al gyorsabb így valószínüleg a 6950 kb 35-40 fpst hozhat maximum ebben a tesztben cfben meg 60% töblet körül alakul. így kiszámolva gtx 670 legalább olyan erős mint a 6950 cf ugyan azon a beállításon!
A 110fps neki alacsony grafikán van a tesztben meg ultrán szerintem.

(#3147) LackoMester válasza mcwolf79 (#3145) üzenetére


LackoMester
addikt

Nagyon hasonló teljesítményt érne el a GTX 670 Top- al, de fogyasztásilag jóval kevesebb lenne.
Esetleg itt van egy teszt igaz nincs benne 6950 CF, de van GTX 670 Top és 6970- es is.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3148) mcwolf79 válasza mcwolf79 (#3145) üzenetére


mcwolf79
veterán

[6950 CFX BF3]

vs.

[GTX 670 BF3]

Igaz ez nem low grafikán,de fullHD maximum grafikán a 6950 CFX kb. 30 fps-t ráver a GTX 670-re. Igaz ez ref 670-es, de nem hiszem,hogy a tuning annyit segítene rajta,hogy befogja a 6950 CFX rendszert. Ez alapján, és ha csak a teljesítményt nézzük a győztes egyértelműen a 6950 CFX.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#3149) Szatesz. válasza mcwolf79 (#3148) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Két tesztet nemlehet így összehasonlítani
pl az egyikbe 1920x1080 a másikba 1920x1200 van már nem ugyan az.
Ezen a két teszten ha jobban megnézed akkor a 6950 es 61 fps a gtx 670 meg 65fps .
Kérdezem tőled akkor majdnem ugyan olyan jo 6970 es meg akkor emg is veri mert az 70 fps . :DD
Ezt te sem gondolod komlyan!
Az egyikbe ultra beállítás van a másikba meg high!

Szerintem ugyan azt a teljesítményt tudja mind a kettő. Cf macerásabb többet fogyaszt illetve nincs benne akkora tuning poteciál.

Ha tovább lapozol ottvan hogy 1920x1080 ban ultra beállítással a 6950 es 39 fpst tud.
A gtx 670 1920x1200 ban ultrában 65 fps.. Cf ben kb ugyan ennyit tudhat!

[ Szerkesztve ]

(#3150) mcwolf79 válasza Szatesz. (#3149) üzenetére


mcwolf79
veterán

De itt szó sincs 670 SLI-ről!!!!!
Az a kérdés,hogy a 6950 CFX rendszert érdemes-e lecserélni 670 GTX TOP-ra!!!

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.