Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) Macka válasza Rexcor (#3400) üzenetére


Macka
veterán

Klasszikusokat idézve: "zacskó szotyi"

(#3402) ittakary válasza Macka (#3401) üzenetére


ittakary
nagyúr

Linket, holnap megyek veszek én is! Egész véletlenül van három zacskó is itthon :D

(#3403) gainwardgs válasza Macka (#3397) üzenetére


gainwardgs
addikt

Majd kiderül, szerintem elég rá a borda, már csak a hőátadó szalag érkezne már meg :W

(#3404) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Sziasztok, egy gyors kérdés, KB mikorra várhato a 660 Ti debütálása? Gondolom ti jobban képben vagytok..

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#3405) kockaharcos


kockaharcos
senior tag

(#3406) ittakary válasza kockaharcos (#3405) üzenetére


ittakary
nagyúr

Igen jelent.

A jelentése ráadásul ottvan az eredetileg linkelt képeden.... Mit nem értesz? :F

(#3407) kockaharcos válasza ittakary (#3406) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Azt,hogy a GTX szériánál befolyásol-e valamit?

Egyébként kinek milyen értéke van? ;]

[ Szerkesztve ]

(#3408) ittakary válasza kockaharcos (#3407) üzenetére


ittakary
nagyúr

Igen befolyásol, ott van a képen :D Vesszek meg ha értem mit nem látsz még mindig :D

[ Szerkesztve ]

(#3409) Keksz03 válasza kockaharcos (#3386) üzenetére


Keksz03
senior tag

oda van írva a százalékod alá h ha low ha high akkor miben jobb/rosszabb a kártyád!

a kérdés az h az angol nyelvvel van probléma vagy a szemeddel? :)

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#3410) subaruwrc válasza kockaharcos (#3407) üzenetére


subaruwrc
félisten

tekintve, hogy majd 1300mhz-et megy a gpu-d boosttal, léggel, valószínű van alapja ennek az ASIC qualitynek
de azt énsem értem mi nem világos. alacsonyabb alapfesze, fogyasztása van, és léggel vízzel jobban tuningolható mint egy 78%-os kártya.

(#3411) kockaharcos válasza subaruwrc (#3410) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Értek mindent,köszi.

keksz: Nincs baj az angollal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3412) LackoMester


LackoMester
addikt

Na most kaptam a mailt, h. holnap jön a csere GTX 670 Top- om, mert ugye a múlt héten beszopitam egy csapágyas verziót.
Remélem, h. most már végre Ok lesz minden. :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3413) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Egy 4.5 Ghz-es 2500K ki tudna szolgálni egy 680 slit?? :U

(#3414) RECSKA válasza gainwardgs (#3413) üzenetére


RECSKA
veterán

mekkora felbontásban? 3xfullhd-ban biztos. :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3415) gainwardgs válasza RECSKA (#3414) üzenetére


gainwardgs
addikt

1920

(#3416) BeLucZ válasza gainwardgs (#3415) üzenetére


BeLucZ
addikt

cinkes, biztos lenne cpu limites helyzet, de vga igényes játékokban nem lenne gond. én simán bevállalnám a helyedben

(#3417) tikshow válasza BeLucZ (#3416) üzenetére


tikshow
addikt

mondj egy olyan jatekot ahova nem eleg a 2500k, meg azt is meg merem kockaztatni, hogy 50%-os terhelesen maximum

(#3418) ricshard444 válasza tikshow (#3417) üzenetére


ricshard444
veterán

:W :W

Vannak dolgok...

(#3419) Keksz03 válasza tikshow (#3417) üzenetére


Keksz03
senior tag

sőt kettőt is tudnék... :W

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#3420) BeLucZ válasza tikshow (#3417) üzenetére


BeLucZ
addikt

jó nagy hülyeséget mondtál ecsém :)

a mondandómból le lehetett szűrni, hogy többnyire elég lenne, de azért gondolkozz már hogy egy 680 sli mennyi fpst termel még maxon szűrőzve is, azért ezt cpuval bírni nem könnyű, de több mint valószínű hogy 2500k 4,5 ghzen elegendő fpst csinál tehát nem lesz ítélet napja, ha csak 80%on mennek a gpuk, ahova nagyon kell a vga power mint bf3 meg metro ott meg nem lesz ilyen gond, de fosportokban tuti nem lesz kihasználva a 2 vga maxon, de felesleges is mert a proci is kitol magából 100 fpst szerintem minimum

(#3421) Macka


Macka
veterán

Akinek 680 SLI-je van, tudna arra a kérdésemre válaszolni, hogy az alul lévő kártya mennyire fűti a fölötte lévőt?

(#3422) Tirexi válasza Macka (#3421) üzenetére


Tirexi
addikt

Terhelésen +5 és +10 fok között. Legalább is nálam. Mármint ennyivel több a belső.
De pl egy idő után mondjuk fél óra game már csak +2 fok. (egyik utol éri a másikat melegedésben)
IDLE pedig +4 fok a belső javára.
De ez mindig változik. Meg függ attól is, hogy mennyi hely van a két VGA között és függ a gépház szellőzésétől is.

[ Szerkesztve ]

(#3423) Macka válasza Tirexi (#3422) üzenetére


Macka
veterán

Az nem olyan vészes. SLI esetében a PCIE nem 16x-en megy, hanem csak 8x, nem? Nekem Asrock Z77 fatality-em van, ahogy nézem a felső 2 slot, ha nem sli-ben megy,akkor 16x, sli-ben 8x. A 3. slot pedig mindig 4x. Akkor kénytelen vagyok a felső kettőbe pakolni őket,így viszont nem lesz túl sok hely a 2 kártya között, ráadásul a Creative X-Fi Fatalaity-is megy a levesbe....

(#3424) RI/OS


RI/OS
őstag

A gigabyte windforce hűtő milyen? gyárinál gondolom jobb.

Annyiért tudok gigabyte windforce oc-t mint stock órajeles gyárihűtős gtx 670-et

Van valami hátránya a windforce-nak amiről tudnom kellene?

(#3425) Tirexi válasza Macka (#3423) üzenetére


Tirexi
addikt

Igen 8x/8x lesz az SLI tök mind1 hova rakod.
Csak akkor 16x ha egy VGA van a gépben.

S1366-nál meg S2011-es foglaltnál van 16/16 is meg elvileg az NF200-as lapkával szerelt lapoknál is.

Nekem a két kártya között egy Slot hely van oda befér egy Hangkari. Most jelenleg ott az Live Gamer HD kártya kapott helyet. Hangkari meg egyenlőre integrált.

Ahogy nézem neked is marad egy hely a két kártya között egy PCI-E 1x oda befér simán a hangkari. Már ha PCI-E foglalatos. :)

(#3426) Macka válasza Tirexi (#3425) üzenetére


Macka
veterán

Nem,sajnos nem PCI-E 1x-s. Esetleg megpróbálom majd eladni,és veszek egy Xonart. Én valahogy az alaplapi "hangkártyával" nem vagyok soha kibékülve,bár állítólag az újak tűrhetőek.

(#3427) LackoMester válasza Macka (#3426) üzenetére


LackoMester
addikt

állítólag az újak tűrhetőek hát nálam nemnagyon... :N

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3428) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

Na ezért nem adnám el a jó kis 1366 lapom. Oda ha 4 karit bepattintanék akkor is 16x-be futna az összes.

(#3429) Tirexi válasza "Infinity" (#3428) üzenetére


Tirexi
addikt

Biztos hogy nem. :)

S1366:
Asus Rampage III Extreme: 4 db PCIe 2.0 x16 (két x16 vagy x16, x8, x8 or quad x8)

S2011:
Asus Rampage IV Extreme: 4 db PCIe 3.0/2.0 x16 (x16; x16/x16; x16/x8/x16 és x16/x8/x8/x8, vörös)

Még az NF200-as lapkával szerelt P6T7 WS SuperComputer alaplapban sem megy 4 kari 16x-et.

(#3430) "Infinity"
Ezek a hivatalos adatok az Asus honlapján. :)

[ Szerkesztve ]

(#3430) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

Hát ha igazad van akkor asszem a marketingszöveg áldozata lettem :))

Mondjuk az is biztos,hogy nem fogok 4 VGA-t venni hogy megnézzem így van-e :)

[ Szerkesztve ]

(#3431) Cybertrone válasza "Infinity" (#3428) üzenetére


Cybertrone
veterán

Olvassál tanuljál, hülyeséget ne írjál! ;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3432) "Infinity" válasza Cybertrone (#3431) üzenetére


"Infinity"
aktív tag

Na jóvanmosmá ebbe belecsúsztam no :D

(#3433) RI/OS


RI/OS
őstag

Másik kérdés, egy 4500-ra húzott fx 8120-al lesz bármiféle bottleneck 1920x1200-ban a gtx 670-el?

(#3434) Cybertrone válasza RI/OS (#3433) üzenetére


Cybertrone
veterán

:N ... Bár tegyük hozzá hogy Intellel jobban jártál volna! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3435) RI/OS válasza Cybertrone (#3434) üzenetére


RI/OS
őstag

Fél éve vettem ezt. Előtte 2500-am volt ,csak kipróbáltam, hogy milyen az amd, de tök jól elvagyok vele.

Legalább talán nem kell lapot is cserélni majd ha kijön egy új proci :P

(#3436) Isual válasza Tirexi (#3425) üzenetére


Isual
veterán

Ha már feljött az SLI téma (ezt az x16, x8-at énis megakartam kérdezni, bár leírták a lapomnál, hogy hogyvanez, de mégiscsak just in case), akkor lenne egy kérdésem nekem is : miszerint az SLI esetében a második kártyánál ugye csak a GPU száll be a számításokba és a másik kártya vram-ját azt nem tudja a rendszer használni, tehát marad 2GB a vram, vagy az is skálázódik és 4GB-os lesz?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#3437) Cybertrone válasza Isual (#3436) üzenetére


Cybertrone
veterán

Minden gpu a saját memóriájában számol... ezért 4db 680-at ha összekötöl az is csak 2gb vram-ot fog a rendszerbe betenni... se többet se kevesebbet! Ezért parasztvakítás a 2 gpu-s kártyáknál a 4gb-os dobozkiírás... mert fizikalilag ugyan annyi van rajta de a rendszer csak 2gb-ot fog használni... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3438) kockaharcos válasza Cybertrone (#3437) üzenetére


kockaharcos
senior tag

De mindig azt kérdezik először, hogy "hány gigás kártyád van" ? :D:D

(#3439) Cybertrone válasza kockaharcos (#3438) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mert buták... :K Számít a vram, nem mondom hogy nem... de manapság 2gb elég mindenhova... 3 gb az egy egézséges tartalékot ad... 4 gb totál felesleges :R (mezei felbontásokról beszélek, EGY monitorról)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3440) Isual válasza Cybertrone (#3437) üzenetére


Isual
veterán

Énis így tudtam, de ha minden gpu a saját memóriájában számol, akkor egy 680 sli-nél mindkettő a saját 2gb-os vram-jában számol, akkor hogy marad végül mégiscsak 2gb az "össz"vram?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#3441) Cybertrone válasza Isual (#3440) üzenetére


Cybertrone
veterán

Úgy hogy mind a 2 gpu számolja a saját memóriájában tárolt adatokat... így 2gb az összkapacitás... Érthetőbben nem tudom mondani!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3442) Isual válasza Cybertrone (#3441) üzenetére


Isual
veterán

nyilvánvalóan hülye vagyok hozzá, de én ott akadok el, hogy ha mind2 gpu számolja a saját 2gb-os memóriájában tárolt adatokat, akkor hogy marad mégis 2gb az összkapacitás - elvégre a két kártya két gpu-ja a két 2gb-os memóriájában számol, vagy hol csúszok el logikailag?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#3443) Cybertrone válasza Isual (#3442) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ott hogy a gpukénti adat az ugyan az, így ugyan azzal az adattal tellik meg mind a 2 vga-nak a vram-ja, így mind 1 hogy 4 kártya van összekötve akkor is 2 gb a kapacitás!

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3444) Isual válasza Cybertrone (#3443) üzenetére


Isual
veterán

Leesett ... végre tiszta a dolog :D
Köszönöm! :R

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#3445) ÁdiBá válasza gainwardgs (#3350) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem?! Omg. Csak ugyan úgy meghalhat mint más videokártya.
Azért ennyire ne legyünk már fanatikusok.

(#3443) Cybertrone Marha jó fej gyártók csinálják ezt. 3/4/2Giga videomemória belső SLi, CF-es kártyáknál.
Végül is igazuk van, mert annyit rá raktak. Csak abból mindig a fele a reális mennyiség.

GTX690 (Szarul nézz ki gondolom 2x2Gigával a doboz)

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#3446) Macka válasza RI/OS (#3435) üzenetére


Macka
veterán

Akkor itt az ideje,hogy visszaválts. Én 8120-ról váltottam 3770K-ra,és érezhető a különbség.

(#3447) LackoMester válasza ÁdiBá (#3445) üzenetére


LackoMester
addikt

Teljesen rendbe van a doboz, mivel a VGA- n 4GB memória van, szóval jól van az.

Macka
8120 az miaz :U :B

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3448) subaruwrc


subaruwrc
félisten

(#3449) keIdor válasza Tirexi (#3425) üzenetére


keIdor
titán

Annyi különbség van, hogy:
X58: PCI-E 2.0
P67/Z68: PCI-E 2.0
Z77/X79: PCI-E 3.0
Tehát ezek a kártyák PCI-E 3.0-ak, ami azt jelenti, hogy x8 annyi, mint PCI-E 2.0 x16, persze elméletben egyenlő, a gyakorlatban nem tudom van-e eltérés... mindenesetre a két darab 7970 nagyon szépen ment x8-on, ugyanúgy ahogy X58-ban.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3450) Nippon válasza RI/OS (#3424) üzenetére


Nippon
őstag

A legjobb hűtő, iszonyatosan halk a kártya, idle-ben hangtalan, de jól szellőző házban terhelés alatt is csendben marad. Ronda kék, de szerintem a legjobb 670es kártya, ráadásul "olcsó".

Az enyém ASIC 100%

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.