Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) blueye


blueye
veterán

[Wear OS 3.0: all the new features and which devices will run the new OS]
A Fossil alapuak nem kapjak meg :( Kapjak be! :(((

"Qualcomm confirmed Wear OS 3.0 can run on current Wear smartwatches. It's said that devices running on its Snapdragon Wear 3100 and 4100 processors are technically capable of running new Wear"

"It wasn't made clear if this was due to those watches not meeting hardware requirements or there was another reason for those watches to miss out."

Siman uzletpolitika - vegyel ujat... :(((

[ Szerkesztve ]

(#552) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Pff.. kösz a frissítés..telenséget :((

Amúgy.. csak nekem nem hozza át a google fittbe az alvás adatokat egy ideje? Úgy egy hónapja szépen működött, de most vettem észre, hogy csak az órán látom, a fitt-ben "nincs adat" van csak....

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#553) karedavid03 válasza F.E.K.. (#552) üzenetére


karedavid03
csendes tag

Nagyon sokaknak nem szinkronizál május óta. Nekem sem. Viszont könnyen meg lehet javítani. A wellness appban jelentkezz ki a Google Fit fiókodból, majd újra jelentkezz be. Nekem azóta újra működik. Visszamenőleg is feltöltötte a Fitbe a korábbi alvásaimat.

(#554) F.E.K.. válasza karedavid03 (#553) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nagyon szépen köszönöm, bevált :R

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#555) Rover623 válasza blueye (#551) üzenetére


Rover623
félisten

Ez nagyon nagy f@szság lenne a Google-tól!
Ezért vette meg a Fossilt?
Ráadásul a Fossil beles órák teszik ki legalább a 80-90%-át a most működő WearOS időmérőknek! Egy ekkora tesztkörnyezetet, egy ekkora piacot kidobni a szemétre?
Akinek az elmúlt 1-2 évben drága pénzért vásárolt Fossil alapú órája nem fog frissülni 3.0-ra, az a büdös életben nem fog többet Google alapú órát venni, azt garantálom! :U

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#556) blueye válasza Rover623 (#555) üzenetére


blueye
veterán

Felek ez a bazi nagy es eros Samsung hatasa, igy gyakoratilag piacot is vesznek az op. rendszer melle :(

(#557) blueye válasza blueye (#556) üzenetére


blueye
veterán

Itt mar meg is mutathatjak a Wear OS jovojet:
[Samsung will show off the new Wear OS experience on June 28th]

(#558) hajbel válasza blueye (#551) üzenetére


hajbel
addikt

Több Fossil, Pixel terméket ezek után nem veszek :(((

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#559) ghiottone válasza hajbel (#558) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Fossilban ezért most én is csalódtam, de nem tudom hogyha nem Wear OS óra akkor mi legyen, ami így kezeli az smseket, emaileket. :F

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#560) blueye válasza hajbel (#558) üzenetére


blueye
veterán

Ez nem az o dontesuk. Ez a Samsung nyomasa szvsz, es a Google "lefekvese" elottuk.
En pedig nem rohanok (eppen ezert) Samsung orat venni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#561) Balanna

A Samsung óra remek kis cucc volt, de csak Samsung telóval működött teljes értékűen. Ezért van most Oppo Watch.
Ha nem kapják meg ezek az órák a 3.0-t, értékük lezuhan... :(
Én sem Samut fogok venni, hanem full Androidost, talán Kospet Prime S-t, vagy Lemfo Lem 12-től felfelé.

(#562) doongoo


doongoo
addikt

Volt (tartalékban még megvan!) Galaxy Watch-om és most Wear OS órát használok (Ticwatch pro 3 LTE), azaz ismerem rendesen mindkét rendszert. Azt mondom, várjuk ki a végét, mit hoz ki a Samu a Google-lel közösen. Ha mindkét rendszer/óra előnyeit egybe tudják gyúrni, akkor még akár jó is kisülhet belőle. A frissítés meg egy dolog, hogy lesz-e régebbi típusokra. Szerintem amikor megvettük az óráinkat, akkor senki sem azért választotta a sajátját, mert egyszer majd jön rá a Wear OS 3.0, vagy azért, hogy majd milyen jól tartja az értékét. Anno a Samut még 100e-ért vettem és meg lehet nézni, hogy most mennyiért megy a használt piacon (pedig garanciás). El kell fogadni, hogy a műszaki cikkek elég gyorsan veszítenek az értékükből, pláne az ilyen connected termékek. Akinek az értéktartás fontos, az szerintem ne okosórát vegyen magának, hanem egy klasszikus mechanikus darabot.

(#563) ghiottone válasza doongoo (#562) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A frissítés részével nekem az a problémám, hogy a Qualcomm nyilatkozata alapján a 3100-as procik alkalmasak a 3.0 futtatására, bár a Google a felhasználói élményre hivatkozva kérdésessé tette ezt. Itt, ha nem adják ki ezen órákra a frissítést az szándékos avultatás, ami miatt felhasználóként elfogok gondolkodni azon, hogy ezekután újra vegyek-e ettől a gyártótól terméket - itt nekem a Fossilal van bajom. Abban viszont igazad van, hogy amikor megvettük, akkor az akkori tulajdonságai alapján választottunk és nem egy jövőben esetlegesen bekövetkező frissítés miatt.
Én már annak is örülnék, ha menne normálisan a Google pay és lehetne az órával is fizetni.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#564) doongoo válasza ghiottone (#563) üzenetére


doongoo
addikt

Még a 4100-as Qualcomm procis órákra sincs megerősítve, hogy jönne a wear OS 3.0 frissítés amúgy. Sok még a bizonytlanság. A google pay az ígéretek szerint viszont hamarosan elérhető lesz nálunk is óráról is (csakúgy, mint még jó pár országban) Addig meg marad a permanent proxys megoldás, ami sajnos csak akkor megoldás, ha amúgy nincs beaktivált esim az órában - tapasztalatból írom (a korábbi alap Pro 3 GPS-ben simán használtam a google payt)

(#565) Balanna válasza doongoo (#562) üzenetére

Hát amikor két hónapja megvettem az órámat, itthoni számlával és garival, bizony azért IS választottam, hogy a frissítések jöjjenek rá, valamelyest tartsa az értékét, hiszen szinte új. Nyilván nem évtizedekre, de azért évekre választottam.
Abban viszont teljesen igazat adok, hogy várjuk ki a vásárt a végéig, addig nem érdemes mérgelődni.

(#566) thompherkins


thompherkins
tag

sziasztok!

új telefonra telepítése után eltünt a ticwatchomról a google pay, amikor az előzőhöz kötöttem, akkor az órán ott volt csak nem tudtam használni. most ott sincs, a telón ott van, de ha az órán keresem a telón telpített programok között nincs, volt reset, vpn használat, semmi.
Valami megoldást tudtok esetleg, vagy egy google pay apk linket, ami ha telefonra rakok esetleg látja az óra is.
Teló Poco x3 pro
Wear OS: Ticwatch 2020

(#567) doongoo válasza thompherkins (#566) üzenetére


doongoo
addikt

Órân a play áruházból tedd fel a Pay enabler-t, akkor majd megjelenik.

(#568) thompherkins válasza doongoo (#567) üzenetére


thompherkins
tag

valószínű így tettem korábban is, de most...

(#569) Mr. Y válasza thompherkins (#568) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Pont most akartam írni, ugyan ez a tünet

But who is watching the guardians?

(#570) Balanna

Sziasztok!
Oppo Watch-on pár napja rendszersen megjelenik a:
"To install, put watch on charger" felirat. Felteszem töltőre, ahogy kéri (ma éppen 94 %-on állt eredetileg), aztán nem történik semmi. Később vagy másnap kezdődik elölről, ma kiegészült a "Updates paused" felirattal is.
Bluetooth oké, wifi oké, kapcsolat van.
Ezen kívül az óra működik, de ez azért idegesít. A frissítés biztosan nem történik meg, mert értesítés nem jön, az adatoknál látszik, hogy minden változatlan.
Valakinek ötlet???

(#571) ghiottone válasza Balanna (#570) üzenetére


ghiottone
nagyúr

appokat frissíti elvileg - legalábbis nekem akkor szokta ezt irogatni

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#572) Balanna válasza ghiottone (#571) üzenetére

Köszönöm! :)
Aggódtam, mert az első alkalommal fényár, telepítés és kész.
Most meg napok óta csak azt írja, hogy tegyem töltőre, és látszólag nem történik semmi.
Akkor várok türelmesen, és még egyszer köszi!

(#573) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Végre megtörtént az eSIM aktiválás a Ticwatch Pro készülékemen és remekül működik is, csak nem tudom kikapcsolni a mobilnetet. Egyetlen opciót kínál fel, de ha azt kikapcsolom, akkor a hívásokat is leállítja. Van külön valami kapcsoló erre?

Előre is köszönöm!

Ui.: Az reális, hogy repülőgép üzemmódban 5-6 napot megy el bekapcsolt droid rendszerrel, de SIM-el reggel óta 48%-ot merült?

But who is watching the guardians?

(#574) doongoo válasza Mr. Y (#573) üzenetére


doongoo
addikt

tudtommal külön nem tudod csak az adatforgalmat kikapcsolni, csak kompletten az esim használatot. Csak esimet használva fogyaszthat sokat (simán lehet 1-napos a használat) főleg, ha ingadozik a térerő a közelben. Nálam a Pro 3 LTE is felezi majdnem az üzemidőt, ha tisztán esimről megy. Repülő üzemmódban nincs szinte ami fogyasszon, csak a kijelző maga (de nincs se értesítés, se hívások, se adatforgalom), így simán mhete sokáig.

(#575) Mr. Y válasza doongoo (#574) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm az infót, csak kicsit furcsa volt ez így számomra, Apple Watch és Galaxy Watch után, hogy nem lehet külön kapcsolni.

But who is watching the guardians?

(#576) blueye


blueye
veterán

Ez sokat mond nekem arrol hogy miert nem lesz a regi orakra update:
[samsungs-next-gen-smartwatch-chip]

(#577) Bozek válasza blueye (#576) üzenetére


Bozek
nagyúr

Olyan lesz, mint az Exynos? :D

Itt több van róla. Bár ez a vércukorszint-mérés megint csak egy bullshit szerintem.

(#578) blueye válasza Bozek (#577) üzenetére


blueye
veterán

Konkretan egy Exynos lesz:
"Wear OS devices will be powered by a beefy new chip called the Exynos W920"

(#579) mazsonpopo válasza Mr. Y (#569) üzenetére


mazsonpopo
tag

Valakinek sikerült rájönnie, hogy miért szűnt meg működni a Google Pay? :(

(#580) Mr. Y válasza mazsonpopo (#579) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nekem nem sikerült még

But who is watching the guardians?

(#581) thompherkins


thompherkins
tag

Remek, hogy a google bejelentette, hogy az órákra is elérhető lesz a google pay június közepéig, sok országban, köztük nálunk is, lassan itt az augusztus és se nativ google pay, se enabler, szóval amiért (is) vettem (kényelmes fizetés) csak az nem működik.... :W

(#582) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Jelentős mélytesztben vett részt nálam a TicWatch Pro órám, erről szeretném veletek megosztani a tapasztalataimat.

A rendszert szerintem ebben a topikban nem kell bemutatni, tökéletes, nem akad, gyors, minden, ami kell. Mondom ezt úgy, hogy kezdtem egy Apple Watch-al, majd egy Huawei Watch GT után jött egy Galaxy Watch. Valójában az elégedettségem is a sorrendet tükrözi, az csak véletlen, hogy ebben a sorrendben birtokoltam őket.

A rendszernek persze van egy brutális hibája. Az Apple Pay után a Huawei-en nem tudtam fizetni az órával, ám a Galaxy Watch buherálást követően alkalmas volt. Erre meg hiába várok, várok, csak ígérik, de semmi. Jó lenne ezen változtatni, mert már buherálva sem működik...

Amit a jelenlegi órámról fontosnak tartok bemutatni, az az üzemidő különböző körülmények között. Illetve azt is el tudom mondani, mindenek előtt, hogy kiváló a vízhatlansága (bár a Galaxy Watch 5ATM-e után félve vittem bíz alá egy IP68-as órát, persze ebben benne van az is, hogy a Watch GT-met is [ahogy az Apple Watch-ot] a víz nyírta ki, védettség ide vagy oda... Az Apple óráját meg tudom védeni, mert vízbe vittem 3 darabra tört üveggel, tehát azt betudtam annak).

Nos, nézzük az időket, sorrendben:

1) SIM kártyás használat, egyetlen töltéssel és 12 telefonálással: Gond nélkül elment egy napot, a következő napra már nem kísérleteztem, nem bírta volna ki. Tehát marad 1 nap az üzemidő.

2) Repülőgép üzemmód: Aktív WearOS használattal, játszva rajta, Bluetooth zenehallgatás alkalmanként, így is elment 5-6 napot.

3) Extra energiatakarékos üzemmód: Nos, ekkor ez az óra csak a külső LCD-t használha. Elérhető a pulzus-mérés, lépésszámláló és az óra kijelzése, más nem. A gyártó 45 napot jósolt neki. Ebben az üzemmódban 2 csalódás is volt, az egyik legalább pozitív.
Kezdjük a rosszal: 1 hét = 1 perc késés. Nos, mint karóra, ez nem éppen bíztató, bár meg kell hagyni, manapság sem az internetre felmászni képes eszközök, sem pedig az ilyen eszközökhöz csatlakozni képes viselhető kiegészítők nem tartalmaznak RTC-t, így talán ez egy elnézhető dolog, amit ráadásul egy ~1 perces bekapcsolás -> azonnali kikapcsolás helyre is hoz. Sajnos ugyanis, az eszköz jellegét tekintve nincs opció ebben az üzemmódban a külső korrigálásra.
Nézzük a pozitív csalódást, mint üzemidő. Nem tudom, mit számolt a gyártó, de ez a 45 nap hazugság. 168 napot ment el egyetlen töltéssel és kb 6 újraindítással (az idő beállítása végett)!

Azért írtam le mindezeket, hogy aki esetleg mostanság keresne ilyen eszközöket és fontos neki az üzemidő, akkor tudja, hogy van ilyen eszköz.

Köszönöm a figyelmet!

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#583) F.E.K.. válasza Mr. Y (#582) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A 168 nap az elég szép teljesítmény. (más kérdés, hogy nagyon-nagyon alap funkciókkal, amire meg nem kellene ilyen óra. Node valamit valamiért.)

Az okos óráknak is az üzemidő a legnagyobb gondja, hiába tud sokat ha naponta tölteni kell (még akkor is, ha elég gyorsan feltöltődik).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#584) blueye


blueye
veterán

Info annak aki a Samsung Galaxy Watch 4 Classic-ra var.

(#585) Rover623 válasza Mr. Y (#582) üzenetére


Rover623
félisten

Június 07.-én lettél "gazdája" a TicWatch Pro-nak.
Hogy sikerült nem egészen két hónap alatt 168 nap üzemidőt összehoznod?

primus inter pares

(#586) -=RelakS=- válasza Rover623 (#585) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Time Travel Confirmed :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#587) Mr. Y válasza Rover623 (#585) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Igaz, részemről csak számolt adat, azonban külföldi fórumokon megerősítettek, hogy nem nálam van a "hiba".

But who is watching the guardians?

(#588) Rover623 válasza Mr. Y (#587) üzenetére


Rover623
félisten

Nem értem: hogy "számolhattál" 168 nap üzemidőt egy kevesebb mint 60 napos tesztidőszakban?
És hogy adhattad ezt elő, mint "tapasztalat"? :(
Ez igy keményen a "parasztvakítás" kategória...keményen átvered azt, aki tapasztalatokért, információkért jön ide, és eszébe sem jut utánajárni a posztok hitelességének...teljesen jóhiszeműen feltételezi, hogy azok tényeken, tapasztalatokon alapulnak!
Ez itt nem verseny, hogy ki tud nagyobbat mondani az órájáról...
Javaslom, hogy írd át a posztot, és a moderátoroktól kérd a módosítást!

primus inter pares

(#589) Bozek válasza Rover623 (#588) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha 60 nap alatt 35%-ot merült, akkor a 100%-hoz 168 nap kell. Ennyire egyszerű. Mivel energiatakarékos módban van, ilyenkor nincs drasztikus különbség a napi használatban.

A statisztikákhoz is mindig hozzászólsz? Ott se lett megkérdezve az összes ember, csak egy része.

(#590) Rover623 válasza Bozek (#589) üzenetére


Rover623
félisten

Idézek a posztjából: "168 napot ment el egyetlen töltéssel és kb 6 újraindítással (az idő beállítása végett)!"
Tényként közölte...
No comment. Te meg véded a védhetetlent.

P.S.: amúgy igen...mindenbe belepofázom, ahol ferdítést, vetítést látok, sejtek! ;]

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#591) Balanna

A műszaki cuccok akku merülésében nincs egyenes arányosság.
Hajnalban feltettem a telót töltőre, 6-kor 100-on állt, töltőről levettem. Nem használtam. 9-kor még mindig 100-on állt. Sajnos ez nem jelenti azt, hogy - használat nélkül - 24 órán keresztül ne merült volna, bármilyen üzemmódban is.
Jó lenne, ha (legalább ez) a fórum nem menne át sárdobálásba, erőfitogtatásba, hanem maradna a tapasztalatcsere helye, udvarias, másokat tisztelő stílusban.

(#592) Bozek válasza Balanna (#591) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért két különböző dologról beszélünk. Egyrészt 3 óra nem releváns, másrészt ott azért elég sok minden fut a háttérben. Itt meg gyakorlatilag a legnagyobb fogyasztó ki van lőve, mert csak az LCD-kijelző megy.

Másrészt felesleges is itt üzemidőkkel jönni, mert ez is relatív. Nekem a TicWatch Pro 2020 simán elment 4 napot, most, hogy folyamatosan Skype-értesítéseket kapok (napi 90-100), így már 3 naponta töltenem kell. Ez a 168 nap (vagy akármennyi is valóságban) meg azért felesleges megint, mert ez az üzemidő csak akkor megy, ha a funkciók nagy része ki van kapcsolva. Akkor meg már nem Wear OS-es okosórát vesznek az emberek.

#590 Rover623: Idézek a posztodból: "Nem értem: hogy "számolhattál" 168 nap üzemidőt". Én erre reagáltam, hogy hogyan számolhatott ennyit, mert ugye előtte írta, hogy számolt adat. Nem védek én semmit, mindenki azt az órát preferálja, amelyiket akarja. Én elégedett vagyok a Pro 2020-al, a többi nem érdekel. Ha más cég is kijönne ezzel az LCD-s megoldással, akkor elgondolkoznék máson is, de így nem.
Azt megnézném amúgy, hogy egy másik Wear OS okosóra mennyit merül mondjuk egy 40 perces biciklizés során, bekapcsolt GPS-el és kijelzővel! Erre van tapasztalatom, a Pro 2020 4-5%-al megoldja, és mindig látom az időt, a sebességet, a megtett távod és az edzés hosszát. Se hozzáérni nem kell a kijelzőhöz, se emelgetni a kezem.

(#593) Balanna válasza Bozek (#592) üzenetére

Szerintem megvan a kulcsmondat:
"....felesleges is itt üzemidőkkel jönni, mert ez is relatív."
Nem is nagyon értem, hogy miért rugózunk az üzemidőn annyit, a telefonok többségét naponta, kétnaponta töltjük, én is. Feldobom az órát is kétnaponta és kész (Oppo Watch).
Állítólag a Wear OS 3.0-val 4 napot bírnak majd az órák, de a Tiéd most is bír annyit átlagos használattal, úgyhogy az meg remek.
Nekem inkább a magyar nyelv hiányzik, de az (valószínűleg) nem lesz az újban sem. Ez van, akár siránkozom rajta, akár nem.

(#594) Bozek válasza Balanna (#593) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Állítólag a Wear OS 3.0-val 4 napot bírnak majd az órák"

Csak ahhoz nagyon úgy néz ki, hogy új órát kell venni... Úgyhogy jó lesz nekem a 2.0, amíg bírja az óra.

(#595) Balanna válasza Bozek (#594) üzenetére

Hát.....jogos!
Ha lenne az újban magyar nyelv, akkor jövőre akárhogy is, de az Oppo 2-t kiszorítanám, így viszont nincs értelme. Amire én használom, felesleges is lenne kiadni azt az összeget csak azért, hogy a legújabb modell legyen. Úgy olvastam, hogy még két évig jönnek a frissítések a "régi" (???) órákra is. Úgy legyen...

(#596) Balanna válasza Balanna (#595) üzenetére

Csak az a rohadt kütyü-mánia...hogy legszívesebben az összes okosórát kpróbálnám...
A fene egye meg a hülyeségemet...

(#597) Lipigab


Lipigab
tag

Úgy néz ki már megy hivatalosan a Google Pay mindenféle mókolás nélkül.

(#598) zsola400 válasza Lipigab (#597) üzenetére


zsola400
aktív tag

Hogyan sikerült beüzemelni? Nekem TicWatch Pro-n kb. 1hete fr. után felajánlotta a Gpay-t de miután összekapcsoltam a Gfiókommal eltűnt a pay. Telón működik a Gpay ugyanezzel a fiókkal.

(#599) Lipigab válasza zsola400 (#598) üzenetére


Lipigab
tag

Igazából semmi extrát nem csináltam, eddig kiírta, hogy ebben az országban nem támogatott a GPay de vasárnap rápróbáltam és már nem írta ki hanem engedte a kártyát legenerálni. Azóta is működik.. Lehet kell egy kis idő még mindenkinek frissül.

(#600) zsola400 válasza Lipigab (#599) üzenetére


zsola400
aktív tag

Köszi, majd én is kipróbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.