Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) blueye válasza ghiottone (#500) üzenetére


blueye
veterán

Igy van, a frissites nagyon meriti, meg is lepett.
(es melegedett is kozben)

[ Szerkesztve ]

(#502) BalanceR


BalanceR
addikt

Új vagyok a WearOS világában, és lehet, hogy velem van a baj, de lehet, hogy a hardverrel, de pér hét tapasztalatai alapján nekem eddig nagyon nagy csalódás...
Amióta létezik viselhető "okos" kütyü azóta folyamatosan voltak, vannak okosóráim, jellemzően zárt rendszer, korábban, még amikor Android Wear volt, pár napig teszteltem, akkor úgy láttam, hogy ez még gyerekcipő...
Nemrég adtam egy esélyt neki, és pár hete egy WearOS TicWatchot használok , és hát kb utálom.
Nevetséges üzemidő, ha kihasználok minden funkciót (értesítések, Google Assistant, mozgás figyelmeztetés..), és AOD is van, akkor egy napot sem bír ki, ha GPS-el futnék, vagy alvást is monitoroznék, akkor kb 8-12 óránként tölthetném.
Ha kikapcsolom az AOD-t akkor a csuklómozdulatra kijelző bekapcs zavaróan lassú, és estére akkor is tölteni kell, szóval alvásfigyelés offos.
A telepíthető alkalmazások (amikkel hirdetik a rendszert, hogy mennyire jó) elég szerények, alig van választék, ráadásul, ha fut valami erőforrásigényesebb cucc, laggol, dadog, fájdalmasan lassú lesz az óra.
Az én eszközömmel van a baj (TW C2) vagy minden Wear órára jellemzőek ezek a dolgok?
:W

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#503) ghiottone válasza BalanceR (#502) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ez a rendszer átka szerintem. Pár éve én is kipróbáltam egy Moto 360 2nd gent és hamar tovább is adtam. Múlt évben ajándékba kaptam egy Fossil 5th gen Garret-et, de az nem jött be. Utána rendeltem egy Honor magich watch 2-t, de ott hiába volt jó az üzemidő ha a rendszer meg fapados volt. A végén maradt a Fossil, csak Carlyle verzió és naponta reggel megy a töltőre.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#504) BalanceR válasza ghiottone (#503) üzenetére


BalanceR
addikt

Akkor kb hasonlóak a tapasztalataink...
Szomorú, mert lenne benne potenciál, de kb most tart ott a Wear OS, ahol az android tartott a 2.2 idején... Hardvertől függetlenül. Ha sokat mókolja az ember, egy kompromisszumokkal esetleg használható valamit lehet nyerni, de akkor már sok minden megy a kényelem, és a praktikusság rovására.
Jelenleg használok egy Amazfit Bipet is, és ég és föld, pedig az egy filléres (15K) műanyag vacak, de 30 naponta töltöm folyamatos aktív használat mellett éjjel nappal, AOD kijelző (Transzreflektív), harmadik féltől származó appal Home Assistantot / alexát vezérlek vele, olyan óralapot szerkesztek olyan adatokkal, amilyet akarok, játékok, programok pakolhatóak rá, nem laggol, nem lassul, nem fagy, van GPS ami egy fél napot simán végigtrackel, folyamatos (5percenkénti) pulzusmérés , alvás figyelés ami még azt is számolja, hányszor fordultam át éjjel, mindezt olyan részletes statisztikákkal, hogy öröm nézni, egyedül az NFC fizetés hiányzik, de az Wear esetén sem olyan egyszerű..

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#505) blueye válasza BalanceR (#502) üzenetére


blueye
veterán

A naponta toltes mindegyikre jellemzo (es viszonylag gyors) de ez engem nem zavar a telefonomat is fel szoktam tolteni indulas elott.
Teszteket gondolom olvastal rola, nem ez a csucskatgoria de OK (nem ismerem en is csak a tesztet neztem most meg)

hupsz, ezt joval korabban irtam meg de csak most ment el.
Igen, fejlodoben van meg nagyon de pont most remeljuk a Samsung csatlakozasa miatt az "ugrast". Olvass kicsit vissza!

[ Szerkesztve ]

(#506) BalanceR válasza blueye (#505) üzenetére


BalanceR
addikt

Oké, tiszta sor, valami valamiért, de karóra szerintem pont nem az a dolog, amit naponta kellene tölteni. Egy órának pont az lenne az elsődleges funkciója, hogy bármi van az időt, mindig , azonnal mutassa kompromisszumok nélkül, ha okos is, akkor emellett legyen pár azonnal , egyszerűen elérhető hasznos funkció.
Ha ki szeretném használni egy Wear OS rendszerű óra minden funkcióját, folyamatos pulzus mérés , alvásfigyelés, értesítések, hívások, gyors válasz üzenetekre, és AOD, még a legjobban optimalizált hardverrel sem megvalósítható mondjuk egy 5 munkanapos üzem.
A probléma az, hogy komplexebb működéshez kevés a Wear2100 / 3100 / 4100 CPU, és már ezeket a procikat sem tudja kiszolgálni a jelenlegi akku technológia, szóval marad a kompromisszum a jövőben is, vagy gyors eszköz, ami egy napos akkus, vagy laggoló, dadogó rendszer, 3 napos akkuval...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#507) Bozek válasza BalanceR (#506) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért én jól elvagyok a 4 napos üzemidővel. Legtöbbet a kijelző fogyaszt, az AOD mellett nem csoda, ha egy nap alatt lemerül. Ezért is vettem TicWatch Pro 2020-at, ott az LCD-s megoldás sokat segít.

(#508) BalanceR válasza Bozek (#507) üzenetére


BalanceR
addikt

Oké, értem, nem kötekedni jöttem....
Köszi az infókat. :R :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#509) Bozek válasza BalanceR (#508) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk ha nem használod az AOD-t, akkor tovább bírja a többi is. A TicWatch Pro-nál (többféle is van belőle) az a hasznos, hogy ráhúztak még egy LCD réteget az OLED-re, így mindig látszik az óra (persze csak akkor, ha van elég fény, mert az nincs megvilágítva), és az LCD nem fogyaszt annyit. Attól függetlenül, hogy csak 2100-as proci van benne, nekem a sebességgel sincs bajom, nem laggol.

Sportolásnál a saját alkalmazását használva szintén az LCD-n jeleníti meg az adatokat, így nem fogyaszt akkor se sokat. Egy fél órás biciklizés során talán 4-5 %-ot ment le az akksi. Az adatokat meg lehet Strava-val szinkronizálni, onnan meg simán lehet a SyncMyTrack-el bárhová átpakolni, ahová csak szeretnéd.

(#510) BalanceR válasza Bozek (#509) üzenetére


BalanceR
addikt

Néztem a Pro-t is, egy haverét nyüstöltem egy fél napig, valóban jobb, de az nekem már nagy volt, és nehéz, illetve az lcd olyan bután néz ki egy fém, elegáns, kör alakú órán.
Szerintem az LCD az amoled felett kicsit olyan, mintha vennék egy Ferrarit, de nem mennék ki vele a garázsból, mert sokat fogyaszt... Ott van, de az esetek többségében nincs használva.
Ráadásul aktívan használva az is max két nap, szóval kb minden harmadik nap alvásfigyelése kiesik.
De belenyugodtam, hogy a wear még nem kiforrott, és hogy nem nekem való...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#511) doongoo válasza BalanceR (#510) üzenetére


doongoo
addikt

Pro 3 a 3 napot simán hozza nálam, az alvásfigyelést meg még essential módban is tudja (ha ez fontos), azaz akkor, ha az okos mód amúgy ki van kapcsolva teljesen.

(#512) thompherkins válasza BalanceR (#510) üzenetére


thompherkins
tag

Nekem a pro van és igen már kicsit nagy, viszont az lcd az pont, hogy tökéletes számomra
Amikor az időt akarom tudni, akkor mindig ott van, minden más alkalommal meg bekapcsol az energiazabáló.
De valóban nekem is csalódás a Wear, én Samsung óráról jöttem és ott a telefonos alkalmazás meg a órások is szerintem jobbak. Annyira fapados az alkalmazás, hogy én szégyellem magam a google helyett. Az elérhető alkalmazások száma limitált, nincs hivatalos google pay, hanem szórakozz vele (én pont a pay miatt vettem). Hát van/lenne hová fejlődnie. De úgy érzem a google elengedte a kezét ennek a Wear-nek. Samsungék még segíthetnek, de amíg egy android teló simán pariban lehet egy iphonnal, addig az apple okosórája fényévekkel elhúzott a konkurenciától. Ha lehete androiddal párosítani, meg menne az apple pay is, simán azt venném, meg szerintem majdnem mindeki is (úgy, hogy nem bírom az apple hozzáállását kb semmihez)

(#513) F.E.K.. válasza thompherkins (#512) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Pay az van... ha nem tiltott régióban élsz :/

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#514) thompherkins válasza F.E.K.. (#513) üzenetére


thompherkins
tag

Hát persze...
De ez azért milyen már! Mint a huawei telefonjai, persze telefonok, csak a google appok hiányoznak róla. És persze be is zuhant az eladás az EU-ban.
De itt nem értem a tiltást, főleg, hogy a telefonon már nincs tiltva.

(#515) F.E.K.. válasza thompherkins (#514) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Pláne úgy, hogy ráadásul maga a Pay már hivatalosan is elérhető ebben a régióban is. Kivéve az órákon... :W

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#516) blueye


blueye
veterán

(#517) zkosaras válasza BalanceR (#510) üzenetére


zkosaras
aktív tag

"De belenyugodtam, hogy a wear még nem kiforrott, és hogy nem nekem való..."
Én is erre jutottam, el is engedtem.

Az alapján amiket írtál neked egy hibrid (okos)óra jobban megfelelne.

(#518) -=RelakS=- válasza blueye (#516) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Pebble was better"

Osszák be :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#519) BalanceR válasza zkosaras (#517) üzenetére


BalanceR
addikt

Alapvetően nekem a tökéletes okosóra az amazfit bip lenne vízálló, full acél borítással, pulzoximéterrel, kicsit nagyobb, és magasabb felbontású kijelzővel, NFC fizetéssel. Most a bip lett a daily driver, és egyszerű leírhatatlanul kényelmes, hogy ha ránézek, bármikor, bármilyen fényviszonyok mellett kiválóan olvasható, havonta töltöm, nem vastag, alig van súlya, és sosem fagy vagy lassul, viszont a műanyag burkolat eléggé béna, és a vízállóság is hiányzik. Néztem a hibrideket is, de nekem a szögletes órák jönnek be, azokon meg bután néz ki az analóg számlap...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#520) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

A wear legnagyobb gondja szerintem az, hogy többnyire kevés a hardver alatta (fél mega ramon nem csoda hogy szenved, persze lehetne optimalizálni is amúgy...), illetve ha lesz hatékonyabb akku, akkor félek nem az üzemidő fog nőni, hanem az óra vékonyodni, ahogy a telefonoknál is.

Nekem tetszik a wear maga, de naponta tölteni kell ezt is. (a sebességgel nincs baj esetemben szerencsére)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#521) ricsi53


ricsi53
csendes tag

Segítséget kérnék: Van két okosorám Xiaomi Mi watch China és Oppo watch LTE eu.
Mindkettőnél az " advanced" menüben a" mobil network"ön keresztűl kell indítani az esim telepítést.
A Xiaominál a kinai wear os van telepítve és ott van a mobil netwörk.Esim telepítve.
Az Oppo Watch eu versionnál a Google play áruházból telepített eu-s Os-ben nincs ilyen aplikáció ( nincs és kész) de az óra telepítési utmutatóban ezt kellene használni!

Röhely, hogy a kinai müködik az európai nem.
Kérek mindenkit varázsoljátok elő a keresett csomagot.
Köszönöm: Ricsi

(#522) ricsi53


ricsi53
csendes tag

Röhej.Bocs

(#523) T1k3 válasza doongoo (#499) üzenetére


T1k3
tag

+1

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#524) Szabina1991


Szabina1991
csendes újonc

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni, mert már minden ötletemet próbáltam sikertelenül :(
Van egy Tichwatch C2+ okos órám ami ugye Google wear os alapú.
Vettem mellé egy Huawei P40 pro teleont és egyszerűen nem tudom letölteni rá az óra alkalmazását :W Maga az app megvan le is tudom szedni viszont azt írja nem kompatibilis eszköz. Van itt köztünk aki nagy guru ehhez és esetleg lenne ötlete, hogyan tudom használni a két eszközt együtt?
Hálásan köszönöm! :)

(#525) ghiottone válasza Szabina1991 (#524) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szia!

A wear os apk-t? Azt innen - megbízható oldal - le tudod tölteni: [link] de itt van a mobvoi app is: [link]
Ezekkel se akar menni?

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#526) Bozek válasza Szabina1991 (#524) üzenetére


Bozek
nagyúr

GMS nélkül nem hinném, hogy menne a Wear alkalmazás.

(#527) ghiottone válasza Bozek (#526) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:Y na, ezt el is felejtettem.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#528) hajbel válasza Szabina1991 (#524) üzenetére


hajbel
addikt

Próbáltad ráhackelni a google playt?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#529) ghiottone válasza Szabina1991 (#524) üzenetére


ghiottone
nagyúr

XDA-n C2 + P40 esetén erre a videóra hivatkoztak: [link]
A GMS-t ezzel a Googlefier appal rakd rá a telóra: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#530) Szabina1991 válasza ghiottone (#529) üzenetére


Szabina1991
csendes újonc

Köszönöm!!!
Sosem csinálta ilyet.. de ami késik.. :D

Másod link segítségével rakom fel a GMS-t ?

Ha esetleg időd, energiád engedi írnék még Neked , ha elakadnék :) :R

(#531) Szabina1991 válasza hajbel (#528) üzenetére


Szabina1991
csendes újonc

Ha kapok hozzá segítséget hogyan kell Én felhackelem :D

Köszönöm!!

(#532) Balanna válasza ricsi53 (#521) üzenetére

Hát, ahogy nézem, az Oppo Watch csak két szolgáltatót támogat e-sim ügyben, és pont egyik sem magyar. Gondolom azért nem találod.
Nekem is Oppo van, de nem LTE-s.

(#533) ricsi53


ricsi53
csendes tag

OK. Ezt értem. Azonban van egy jó pár global esim szolgáltató mely feltünteti, hogy müködik az Oppoval is.A probléma az, hogy a Wear Os-ben nincs az a program( mobile network) amelyen keresztül telepíthetném a global esim-et.
Fogalmam nincs mi a megoldás. Most levelezésbe kezdtem az Oppo-val remélem lesz javaslatuk.

(#534) Brut


Brut
tag

A Fossil órákon (vagy bármelyik másikon ) működik már itthon a Google pay? Há igen, próbáltátok már? Ugyanúgy működik mint az Apple watchon?

(#535) blueye válasza Brut (#534) üzenetére


blueye
veterán

(#536) Pisti7204 válasza Brut (#534) üzenetére


Pisti7204
tag

Már nem sokat kell aludni, és fog működni mindenféle buhera nélkül. Magyarország rajta van a 26 ország listáján, ahol várhatóan június elején engedélyezi a Google. Próbáltam, proxy nélkül még nem megy.
Forrás: [link]

(#537) Brut válasza Pisti7204 (#536) üzenetére


Brut
tag

Köszi az infót, valami ilyesmi válaszban bíztam.

(#538) Pisti7204 válasza Brut (#537) üzenetére


Pisti7204
tag

Sokan várjuk már. Mondjuk több, mint fél éve hiba nélkül használom a Fossil Gen 5-öt (előbb Revoluttal, mostmár K&H kártyával), egyszer kellett megcsinálni a proxy-t, de sok embernek ez macera. Vagy inkább kihívás... :) Viszont magyar kártyák közül egyelőre továbbra is csak a K&H kártyáit lehet majd használni. De később biztos más bankok is csatlakoznak.

[ Szerkesztve ]

(#539) doongoo válasza Pisti7204 (#538) üzenetére


doongoo
addikt

Nem csak a macera, hanem ha van egy magyar esim az órádban, akkor egyelőre sajna bukó a proxys lehetőség...

(#540) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tegnap lettem tulaja egy TicWatch Pro 4G eszköznek. Valójában kíváncsiság, jelenleg is egy Galaxy Watch-ot nyúzok, teljeskörű elégedettséggel (csak volt már Apple, Tizen, FullDroid és most kipróbálnám ezt is).

Segítséget szeretnék kérni a belakáshoz, egyelőre nagyon szokatlan a rendszer az eddigi palettához képest.
A problémáim a következőek lennének:

1) Nem hajlandó letölteni az eSIM profilt. Speciel erre van tippem, hogy miért: Jelenleg is aktív a Galaxy Watch-on, de lehet, tévedek.

2) Az időjárás app kezd az idegeimre menni. Nem hajlandó frissíteni az állapotot, csak ha aktív a Wi-Fi, Bluetooth és Lokáció, mindez a telefonomon is. Lehet, pár dolgot nem igényelne, de eddig csak így ment. Fahrenheit-ben... Hogy a búsba állítom át Celsius-ra? Már próbáltam a robotasszonnyal is beszélni (Change the degree fahrenheit to celsius in the weather application), amire azt a választ kaptam, hogy Okay, I will remember this setting. Ennek ellenére mégsem megy...

3) A robotasszony elég gáz, annak ellenére, hogy Google. Még Siri is jobb volt, amit egyenesen lealáz a szememben Bixby. Van lehetőség egyéb asszisztens állítására?

4) Google Keep applikáció. Wi-Fi-n remekül működik, ahogyan Bluetooth-on keresztül is. De amint elveszem tőle ezeket, már nem látja a jegyzeteket. Lehet Offline állapotra tenni, hogy ha már egyszer letöltötte az irományokat, akkor azok ott is maradjanak?

5) Viber, Messenger, egyéb appok. Láttam neten, hogy léteznek WearOS-ra. A Vibert meg is találtam, telepítettem is, de nem működik. Annyit ír, hogy You installed Viber! See messages and stickers right your watch. Ezen kívül semmit nem csinál és sehogyan nem tudom rávenni, hogy működjön. A telefon által küldött értesítő pedig pont úgy jelenik meg, mint az app nélkül. A FB messenger meg egyenesen nem is elérhető a Play Store-ban. Ezek akkor most működnek, vagy nem?

6) YouTube Music. Fizetem a szolgáltatást és elméletileg van app az órára is. Elméletileg, gyakorlatilag ezt sem találom, viszont az egyetlen app, ami kommunikál a YouTube-al egyáltalán, az a Video Tube, aminek a működése elég rossz, ráadásul nem megy kikapcsolt képernyővel. Van alternatív megoldás?

A továbbiakban az Ticwatch Pro társakhoz, tapasztalatokért:

1) Mennyi az átlag üzemidő vegyes használattal, Airplane módban? Mit változik LTE üzemben?

2) Mennyire megbízható a vízállósága? A Galaxy Watch-ommal semmi probléma nem volt (5 ATM), de mondjuk a Kospet Optimus Pro-m bizony beázott.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#541) doongoo válasza Mr. Y (#540) üzenetére


doongoo
addikt

1 - ha ez e-sim profilod aktív másik óában akkor az a gond, viszont Telekomos e-sim esetén eleve minden egyes e-sim újra telepítésnél új QR-kód generálódik, azaz újat kell igényelned (értsd az eyszer már használtat újra nem tudod feltenni)

2 - gyanítom US English a nyelv beállításod, én UK-re álítottam be és úgy C˙-ban jelez. Másik opció pl. számlapoknál a Tic weather alkalmazás használata (az a lokáció szerinti szokásos mértékegységben jelez ki)

3 - nincs, talán még amazon Alexa-val lehet próbálkozni, de szerintem az is felejtős lesz

4 - passz, de ha aktív lesz az e-simed, akkor ez is megoldott lesz a mobiladttal

5 - A viber az kb. annyi, hogy a matricák megjelennek az órán, de óráról kezdeményezni semmit nem tudsz. FB messenger volt korábban, de ez eltűnt már egy jó ideje. A si9ma google féle messages megy rendesen.

6 - passz, nem használom a YT Musicot. Ha alapból nem találod az óra play store-ban, akkor még a wear installerrel lehet esetleg megpróbálni a telepítését az órára (keress rá neten)

Ticwatch pro 3-at használok, így az üzemidő szempontból ezt mérlegeld: kikapcsolt e-simmel 72 óra simán megvan okos módban, bekapcsolt LTE-vel kb. 60 óra. Airplane módban nem sokat eszik. A vízállóságát nem erőltetném, édesvízi medencés úszást mondjuk egy párszor biztos bírja (IP68), de erre gariztatni nekéz éenne szerintem. Én a Pro 3-mal mondjuk kb. 2 hónapig napi szinten zuhanyoztam és úsztam is benne, de azóta jobb a békesség alapon kímélem.

(#542) Mr. Y válasza doongoo (#541) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszokat!

Annyi lenne még (mondjuk nem tudom, hogy a Pro 3 LCD-je mennyiben tér el), hogy a másodlagos képernyőn megjelenő adatok összessége hogyan aktiválható?
Van felül egy számsor, ami a pulzusméréshez tartozik, alatta a nagy óra, majd a dátum, a dátum sorában még egy számsor, lépésszámláló és végül töltöttség-jelzés. A kiemelt rész mit mutat(na) és hogyan aktiválható?

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#543) Mr. Y válasza doongoo (#541) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A nyelv valóban US, de nem engedi átállítani csak UK-ra (olvastam, hogy a Google Keyboard-ban lehet). Vagy van mindkettő, vagyis MultyLanguage, vagy egyik sem. Mindkét esetben továbbra is Fahrenheit a kijelzés

But who is watching the guardians?

(#544) F.E.K.. válasza Mr. Y (#540) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A viber az órán annyit ad pluszban hogy tudsz reagálni (hangulatjel, olvastam jelzés, pár sablon, de ha nagyon mazohista vagy akkor írni is lehet... de akkor már inkább a hang alapú gépelés. De inkább a telefonon kezeld..)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#545) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Vajon a TicWatch miért erőltet olyan órát, amiben nincs mágneses szenzor?

Legalábbis ahogy nézem, az E3-ban sem lesz, pedig azért egy térkép alkalmazásnál hasznos tud lenni :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#546) Bozek válasza -=RelakS=- (#545) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem mindenkinek van rá szüksége. Ha neked igen, akkor ne olyan órát vegyél. Amúgy se a TicWatch erőlteti, hanem a Mobvoi. :D

(#547) -=RelakS=- válasza Bozek (#546) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, Mobvoi :D

Ha annak idején szemet szúr, lehet, hogy nem veszem meg az E2-t. Csak nem lehet akkora drágaság, ha a Pebble-kben benne volt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#548) Mr. Y válasza -=RelakS=- (#545) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nekem a Pro-ban van. Lehet, más kategóriát képvisel néhány terméke.
Ez épp olyan, mint a számítástechnika egyéb területein. Régen csak a kimondottan munkás laptopok rendelkeztek pl SIM modullal. Mára már vagy azok se, vagy feleslegesen már minden is (ide lehet hozni pl az iPad-eket is).
Sőt, ha csak a mágnesesség érzékelőt vesszük alapul, telefonok esetében is vagy van, vagy nincs. És itt nem külön gyártókről beszélünk, hanem adott gyártó adott eszközeiről.

But who is watching the guardians?

(#549) -=RelakS=- válasza Mr. Y (#548) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, Pro-ból csak a Pro 3-ban nincs magnetic sensor felsorolva, illetve a Pro 4G/LTE-ben valami e-compass-t emleget az oldal. Ha iránytűként működik, akkor ugyanolyan jó :)

Telefont iránytű képesség nélkül még nemigen láttam, pedig az első okos telefonom a Samsung Galaxy Spica volt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#550) Mr. Y válasza -=RelakS=- (#549) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Hát ami azt illeti, a családomban bőven voltak olyan eszközök, melyekben nem volt iránytű. Pl Nokia 5.1, Huawei Y6, stb.

But who is watching the guardians?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.