Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) -=RelakS=- válasza F.E.K.. (#50) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt most így nem értem :)
Elindítasz akármilyen navigációt a telefonon. Ha az órán elindítod a térképet, azt át kellene, hogy vegye.
Tömegközlekedéssel mondjuk még nem néztem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#52) F.E.K.. válasza -=RelakS=- (#51) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ahogy mondtad: telefonon elindítom a google maps-t, kiválasztom a célt, indulás, majd az órán is elindítom a google maps-t: az órán ott a navigáció.

Feltéve hogy gyalogos módot tervezek...

Fordítva is működik: ha az órán tervezek (közeli pontot kiválasztva leginkább) akkor az megjelenik a telefonon is. De csak akkor ha gyalogos módban van - az óra nálam nem is kínál fel más módot.

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#53) -=RelakS=- válasza F.E.K.. (#52) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én most terveztem egy autós navigációt a telefonon. Az óra örömmel mutatja az útvonalat.

Visszafelé meg szerintem a legutolsó módot használja. Szerintem ugyanis nincs az az isten, hogy én 3,7km-t talpaljak 9 perc alatt :D

Addig nyomkodtam, hogy kiderült: az órán is lehet változtatni, hogy járművel, vagy gyalog akarsz menni. Az óra alján ott van, hogy merre kell majd menni. Azt felhúzod, és a gyalogos/autó ikonra koppintasz.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#54) F.E.K.. válasza -=RelakS=- (#53) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Esküszöm el vagyok átkozva (és már lassan a topik jókora része erről szól, dobjon má' fel valaki valami más témát, kérem! :DDD )

Telefon -- Google maps:
Autóval tervezek útvonalat (órán fut a maps) --> semmi
Gyalog tervezek útvonalat (órán fut a maps) --> semmi

Órán tervezek gyalogos útvonalat -> telefonon megjelenik
Órán tervezek autós útvonalat -> telefonon megjelenik (ott van ahol mondtad a váltás :R )

Ha ez után megint a telefonon tervezek, az meg is jelenik az órán... (ezt nem értettem hogy miért csak néha működik, de miután nálad megy így én is kitartóbban nyomkodni kezdtem).

Viszont csak a gyalogos, a kerékpár és az autó kerül át, a tömegközlekedés nem (az órán van cycling, de azt választva a telefonon gyalogos navigációként látszik. Mondjuk ezzel együtt tudok élni, mer' nincs biciklim ;))

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#55) bolcsodal válasza F.E.K.. (#54) üzenetére


bolcsodal
addikt

Akkor most mi a problémád? Nincsenek notifikációk, vagy mit jelent a "--> semmi"?

Engem pl nagyon zavart, hogy az órán kezdte kijelezni merre kell fordulnom, mennem. Első dolgom volt kikapcsolni az értesítéseket így az óra legalább kussban van.

Szerintem az órán a Google Maps-nek max vészhelyzetben van valami értelme...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#56) -=RelakS=- válasza bolcsodal (#55) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Inkább gyalogos navigáció esetén, mikor nem akarod minden sarkon a telefonodat előkotorni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#57) Nataniel


Nataniel
senior tag

Sziasztok
Vettem egy Fossil BTW4016 Q Explorist HR 4. generációs "okosórát"
Ez az óra, bár 300€ ', megy vissza, mert az óra az 512Mb ram, és 4 giga társaságában egy kalap ****. :W
Helyette keresnék fémházas, legalább/megközelitőleg 45mm-es, nfc(google pay kompatibilis!), bt, gps,stb órát, fémházzal, és cserélhető 22mm szijjal, legfeljebb szintén 300€ összegig. Németországi beszerzéssel... jelenleg a "dühböl" másikat állapotban.
Minden tippet, tényleges tapasztalatot is szivesen fogadok. (Nem, a többi fossil órát is néztem, de azok is katasztrófák az értékelések szerint a fossil.de-n)
Köszi!

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#58) oroszlan12 válasza Nataniel (#57) üzenetére


oroszlan12
tag

Nekem 5.gen van az sztem nem rossz.

(#59) Nataniel válasza oroszlan12 (#58) üzenetére


Nataniel
senior tag

Nos. Az óra irrálisan lassú. Olyan értelmben,hogy nem reagál sokszor a "wrist" mozdulatra. Van hogy a kijelző nem reagált mozdulatra, van hogy a koronagomb (a bekapcsológomb) az is előfordul hogy a két testreszabható gomb.
A szoftver a semmin (úgy értsd,hogy lapozáson a menüben,vagy a menü behozásakor) képes gondolatébresztő coelho hosszúságú ideig gondolkodni. Vagy ha behozza a menüt, egy szolid, kresztábla mintájú kanyar formájában jelenik meg 5-6mp-ig is.
Az akkumlátor mindent kikapcsolva, repcsi mód nélkül 30%!!! Energiát eszik meg a nap egynegyedére, stb....
A formája nagyon jó, a küllem nagyon kellemes, de az,hogy egy ***** okosóra, a semmitől ennyire **** legyen, az kritikán aluli.
Az összes háttérfolyamatot kikapcsolva(ami hanyagolható), az összes animációt kikapcsolva értem el vele úgy némi sebességnövekedést hogy még mindig képes lagolni... 300€-os árcetlinél, azért nem ezt a "felhasználói élményt" vártam....
A Párom Q Venture HR. 4gen-je szög ugyanez...
És amikor már két elvileg eltérő témájú óra csinálja ugyanazt, ott nem a szerkezet a hülye. (A többi, felhasználók által irt anomáliáról nem beszélve, mint pl hogy a 3ATM biró óra hátlapját konkrétan elengedi a test egyszercsak...mert lehúzza a töltőröl, ami ugye mágneses indukciós.)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#60) oroszlan12 válasza Nataniel (#59) üzenetére


oroszlan12
tag

Értem de az 1g ram ami az 5.gen-ben van sokat segít.Nem tudom a letiltások használnak vagy rontanak a helyzeten de nem akarlak meggyőzni.
ja és nem ez az első wear os órám úgyh van összehasonlítási alapom.

(#61) F.E.K.. válasza Nataniel (#59) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Az 5 gen. esetén a memória mérete sokat segít, ilyenekbe nem futottam még bele amiket leírsz.

A WearOs "szenved" 512Mb-on... (szerintem el tudna használni 2GB-ot is ha lenne ;))

Az akku viszont lehetne nagyobb, nálam (custom módban) 2 nap után mindenképpen tölteni kell.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#62) Nataniel válasza F.E.K.. (#61) üzenetére


Nataniel
senior tag

Neked mik a customjaid?
Hogy vagy beállitva?
Adnál egy részletes leirást?
Na meg persze hogy neked mid van.
Hátha nyerek egy kis ihletet.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#63) F.E.K.. válasza Nataniel (#62) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Egy Fossil 5 Gen órám van: [link] (jé, bezzeg most pont Black Friday van ;))

Always-on screen: OFF
System Sound? OFF (elég ha rezeg, majd a telefon csipog ha kell ;))
Wi-Fi: OFF (A beállításoknál a "connectivity" alatt a "Wi-Fi" beállítása automatic, így töltésnél illetve ha valaminek kell magától bekapcsolja)
Location: ON
Phone Audio: OFF
Touch-to-wake: ON
Tilt-to-wake: ON
NFC: OFF (ha bevezetik idehaza is a Google Pay-t akkor lehet változtatok rajta)
"OK Google" Detect: OFF
Bluetooth: OFF
Alarm Sound: ON
Heart Rate: ON
Activity Tracking: ON
Button-to-wake: ON (bár gazából ezt pont nem igen használom)
Notifications: ON
Vibration: ON

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#64) Nataniel


Nataniel
senior tag

Köszi 😃 Kipróbálom. Bár sajna az enyémben nincs hangoskodásra alkalmas cucc.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#65) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Látom van külön topicja a Wear OS-nek. Eléggé új nekem az okosóra piac, mostanában vizsgálom a helyzetet. Szeretnék órát venni és most úgy érzem, hogy ha már óra, akár lehetne okosóra is. A tech érdeklődésem miatt lehet jobban szeretném, mint egy klasszikus órát, mely az időn kívül nem tud mást (nézek azért bluetooth-tal is vezérelhető klasszikus órákat is: Citizen, Casio).
Okosórák: számomra megdöbbentő, hogy a gyári, nyílt Wear OS-t mennyire sokan nem szeretik, mennyire rossz egyeseknek a tapasztaluk róla.
Laikusként az gondolnám, hogy a Wearnek jobbnak kellene lennie, mint egy zárt Huawei vagy zárt Tizen (Samu) alapú rendszernek. Mégis utóbbiakra írják sokan, hogy jobban testre szabható, jobban bánik az energiával, kevésbé lassul be, ritkábban fagy le stb.
Ezt megerősíti, hogy a külföldi oldalak "Melyik a legjobb okosóra 2019" témájú írásaiban a legjobb androidos telefonhoz való órák nyertesei zárt rendszerűek (pl. a Samu Active 2-je nyert egyik ilyen oldalon) és külön van legjobb Wear-t futtató okosóra nyertes is. Pedig lehetne a legjobb droidos telefonhoz való óra droidos rendszerű is...
Szeretnék egy szép, nem krumpli méretű órát venni.
Maguk a tesztek és felhasználói vélemények szerint a Samsung Galaxy Watch lenne az ideális választás (szép kijelző, jó rendszer, jó tesre szabhatóság, jó üzemidő, fizikai lünetta), viszont abból a 46 mm-esnek jó az üzemideje, mely már lehet krumpli lenne a csuklómon. :D
A Samu Active 2 letisztulabb, kisebb (üzemidőben is szerényebb, de lehet így is lelpiálja a Wear-t futtató órákat), viszont többet véleménye szerint az csajoknak való...
Amúgy mint szép óra nekem a Fossil 5 gen tetszik, de már magam sem tudom mennyire lenne fosch a rendszere miatt. Üzemidő is kérdéses. A Galaxy Watch akár 2-5 napot is kibír használattól függően. Vélhetően a Fossil ezt nem hozza.
Mi a véleményetek a leírtakról? Meneküljek a Wear-től? Kissé olyan, mint a kezdetek kezdetén a telefonos droid volt? Tehát butácska, optimalizálatlan, RAM zaváló, fagyogató, de EGYSZER talán jó lesz, de az nem mostanában várható?
Érdemes várni mostanában megjelenő szép Wear OS-es órára? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#66) F.E.K.. válasza Land (#65) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A zárt rendszerű óráknál jobb az optimalizáció, kevesebbet tudnak de azt jól.

A WearOs több lehetőséget ad, de legalább 1Gb ram kell alá, ezt a legtöbb óra sajnos alulmúlja... Negyed vagy fél giga rammal viszont szenved.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#67) Land válasza F.E.K.. (#66) üzenetére


Land
veterán

Pont olyan órád van, amit nézegetek a Wearek közül. (Talán nem is nagyon van Weares egyéb ajánlott óra..)
Van összehasonlítási alapod egy Tizenes Samuhoz képest? Milyen üzemidőt tud a tied? Nyilván felhasználás függő, de ha pl. óvatosan is max 1 nap, akkor az nálam sem lenne több.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#68) F.E.K.. válasza Land (#67) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A samsung-al nincs tapasztalatom, a sajátomat minimum 2 naponta töltőre kell tenni (ha youtube nézegetés vagy navigálás is van akkor egy nap alatt is lemeríthető persze).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#69) Land válasza F.E.K.. (#68) üzenetére


Land
veterán

Valahol egyébként meg lehet tapogatni az órát? Üzletre gondolok.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#70) F.E.K.. válasza Land (#69) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Az 5 gen Fossil tudtommal nem forgalmazott Magyarországon, Németországban van a legközelebbi márkakereskedés.

(Ha Budapesten jársz élőben meg tudom mutatni esetleg.)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#71) Rover623 válasza Land (#67) üzenetére


Rover623
félisten

"Talán nem is nagyon van Weares egyéb ajánlott óra."
Magyarországon kívül ismert tény, ezért a kinti cikkekben nem spilázzák túl, hogy a Fossil már régen nem cég, hanem cégcsoport. Az okosóra fejlesztő cége pedig egy ideje már a Google tulajdona.
Vagyis első kézből kapják az Android infókat, most már a legújabb platformot (Snapi 3100) használják.
A Fossil alá tartozó márkák óráinak mind ugyanaz a "bele", koppra. A ROM-ban ott az összes márka logója pl. 😃
De általában is igen kicsi a különbség a Fossil/Google és a "független" gyártók eszközei között. Tehát ha a Wear OS mellett teszed le a voksod, Snapi 3100 és 1GB RAM (negyed gigávall amúgy nem jött egyetlen Wear OS eszköz sem. Viszont 512-esek vannak 3100 procival, még a Fossilnál is, tehát óvatosan!), a többi már csak külsőség, ízlés dolga, vedd azt amelyik a legjobban tetszik!

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#72) trance89 válasza F.E.K.. (#70) üzenetére


trance89
őstag

Bécsben van a legközelebbi
1 héttel ezelőttig én is nagyon sokat hezitáltam az active 2 és a gen 5 között, végül nagyon nagyon sok cikk, vélemények, összehasonlítások tanulmányozása után az active 2 mellett döntöttem
Nem az ár volt a döntő de azért az is lényeges szempont volt, nálunk (szlovákiában) jelenleg csakis az alzában lehet megvenni nem kevés 330 euróért amit azért sokallok érte, az active 2-t 263-ért vettem ugyaninnen lekuponozva
Még csak próbálgattam (mivel hivatalosan a jézuska hozza) de nagyon szépen jelzi az értesítéseket, viber/sms/gmail-t próbáltam, mindre simán válaszolni is lehet
Ha nem tart az ember igényt a sok külső app-ra akkor nagyon erősen ajánlott ez a Tizen
Vajsima a rendszer, szinte alig van gondolkodás appok megnyitásakor, ugyanerről számolnak be tömegek a wear os-al ellentétben ahol ha nincs 1 giga ram, gyakorlatilag használhatatlanul lassú laggtenger az egész
Akkuidővel kapcsolatban még nem tudok nyilatkozni de sok visszajelzés alapján átlagban 2x akkora az üzemidő mint a gen5 esetén, eléggé érthető is mivel a google egy már kb 3 éve is elavultnak számító architektúrára épülő SoC-ra épít (4xCortex-A7) a wear os készülékeiben ami meglehetősen érthetetlen, méghozzá 28nm a gyártástechnológia
Ugyanitt a samu 2xCortex-A53 10nm-en, 768 mega RAM-al vajsima működést biztosít, a fogyasztásról nem is beszélve...
Wear os-t futtató órával én még várnék egy kicsit, emlegetik a snapdragon wear 3300-at ami már nem kis előrelépést jelenthet az ósdi 3100-hoz képest, jövőre várhatók ezzel az új fossil-ok

[ Szerkesztve ]

(#73) Land válasza trance89 (#72) üzenetére


Land
veterán

Utána néztem ennek én is és tényleg a Snapdragon 2100 és 3100 eléggé idejét múlt, nagy csíkszélességen gyártott "éhes" processzor sajnos. A 3100 kicsit jobb, mert van benne egy picike segédprocesszor, mely az alap dolgokat ellátja.
Pár napja néztem még a Ticwatch Prot is. Sajnos abban csak a Snapi 2100 van. Youtuben egyik srác nagyon dicsérte főleg a dupla kijelzője miatt, viszont abban is csak 512 Mb RAM van... Tehát ha kell a jó működéshez 1 Gb, akkor neki nem tudom miért nem lassult be.
Videói: [link], [link]
Nemrég jött ki a Pro 4G verzió, melyben már 1 Gb van, viszont a processzor nem változott... RAM szempontjából már jobb lehet.
Teszt róla (nincs elájulva tőle a tesztelő, 4G+GPS egyszerre fél óra alatt 50%-ot szív le az aksiból:D ). : [link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#74) bolcsodal válasza Land (#73) üzenetére


bolcsodal
addikt

A fél éves Gen4 Fossil sport (Snapi 3100/512MB RAM), amit napi használatban nyúzok még nem produkált megbocsájthatalan dolgokat. Ha meg igen tolsz egy restart-ot és megyen minden mintha misem történt volna.

A nejem Snapi 2100-as órája más kérdés (b@*znám földhöz ha hagyná)...

Amúgy nem értem az igényeiteket.

Tipikus siránkozás, hogy legyen tökéletes de legyen olcsó is. Ha nem tetszik a WearOS nyugodtan lehet nézegetni az Apple termékeit. Szebbek, jobbak, nem fagynak le...jahogy 500 dollárnál nincs olcsóbb. Evvan....

A WearOS szenved, ez tény. Nincs kompromisszum-mentes hardverük és szoftveres oldalon is el vannak maradva. A megoldás amit választottak szerintem kézenfekvő. Kicsit szarabb cuccokat árulnak jóval olcsóbban. A mostani Black Friday akciókban láttam Gen5 Fossil órákat 170 dollárokért.

Annyiért pedig igenis megbocsátható kompromisszumokat kell csak kötni.

Nem, nem bírja 2-3 napig...és? Úgyis töltőn fogja tölteni az estét nem? Jelenleg sztem nincs olyan óra amiben szívesen aludnék (esetleg a régi MiBand2-3-4...de az más tészta).

Ezen felül nem véletlenül vásárolták fel a FitBit-et és irányítják a Fossil fejlesztéseket sem. Próbálnak felzárkózni.

Végül, nagyjából 5 perc internetes keresésbe tellik, hogy senki ne vegyen Snapdragon 2100-al szerelt vénségeket 2019-ben. :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#75) trance89 válasza bolcsodal (#74) üzenetére


trance89
őstag

"A mostani Black Friday akciókban láttam Gen5 Fossil órákat 170 dollárokért."
Hol? USA-ban ment 200 körül amivel egy itteni ember nagyon sokra megy
amazon.co.uk-n volt 220 fontra (250eur) leakciózva, de ezért az árért csak a fémszíjas volt, a bőr és szilikonszíjas teljes áron ment, tudom mert követtem a leárazásokat
Osztrákoknál hivatalos Fossil outlet-ben 200 euróért sózták de a gen4-et, az pedig annyit is ér a gen5 mellett, vagy még annyit se...

(#76) bolcsodal válasza bolcsodal (#74) üzenetére


bolcsodal
addikt

A Fossil honlapon közzétett akciókról kaptam értesítőket. Nyilván a tengeren túl nagyobb a célközönség...

A Fossil Sport Gen4 errefelé 165CHF volt egy hete.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#77) Viper26 válasza bolcsodal (#74) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ticwatch C2-t néztem ki de most már bizonytalan vagyok, köszi. :D

Pixel 7 | FR955

(#78) -=RelakS=- válasza Viper26 (#77) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ticwatch ellen a legnagyobb érv szerintem az iránytű hiánya. Nem tudom, hogy a Fossil-ban van-e.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#79) Rover623 válasza -=RelakS=- (#78) üzenetére


Rover623
félisten

primus inter pares

(#80) F.E.K.. válasza -=RelakS=- (#78) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Van. (Igaz itt éppen nincs kalibrálva ;) )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#81) -=RelakS=- válasza F.E.K.. (#80) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez a Pro, nem?
E2-ben első kézből tudom, hogy nincs :D
Pro-ban van magnetic sensor, többiben nincs. (E2, S2, C2 legalábbis)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82) F.E.K.. válasza -=RelakS=- (#81) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ez egy Fossil 5 Gen. :)

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#83) -=RelakS=- válasza F.E.K.. (#82) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

jahogy :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#84) bolcsodal válasza Viper26 (#77) üzenetére


bolcsodal
addikt

Szívesen! :DDD Sztem a Fossil Gen5 egy jól összerakott cucc. Az 1GB RAM miatt sokkal pörgősebb, mint az elődök és legalább acélból van.

Ha tehetném azt venném most, csak belekeveredtem egy Fossil Sport-ba még a Gen5 előtt, ami egyenlőre tudja az elvárásokat. :U

They drew first blood....

(#85) Viper26 válasza bolcsodal (#84) üzenetére


Viper26
nagyúr

Gen 5 gondolom jó drága, én meg a Garmin-t sajnálnám eladni miatta.

Plusz gondolom itthon nem is kapható.

Pixel 7 | FR955

(#86) Viper26


Viper26
nagyúr

Wear app másnál is folyamatosan crash-el, megnyitni sem lehet kb... :F

Van erre valami megoldás?

Pixel 7 | FR955

(#87) F.E.K.. válasza Viper26 (#86) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nálam ok...

Adat, cache törlés, újratelepítés, esetleges rendszer "karbantartók" eltávolítása ..

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#88) Viper26 válasza F.E.K.. (#87) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mind megvolt. :(

Pixel 7 | FR955

(#89) Rover623 válasza Viper26 (#85) üzenetére


Rover623
félisten

Miért ne lenne kapható :F
Leírtam korábban: rengeteg Fossil beles márka fut a piacon.
Elég sok beszerezhető nálunk is.

primus inter pares

(#90) F.E.K.. válasza Rover623 (#89) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Az 5gen egy hónapja még nem volt kapható Magyarországon.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#91) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Ez csak nekem új hogy tud magyarul is beszélni az óra? :DD


Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#92) Rover623 válasza F.E.K.. (#90) üzenetére


Rover623
félisten

Dehogynem. Én nov. 2.-án kaptam a cserekészüléket, már hazai raktárkészletről.

primus inter pares

(#93) Rover623 válasza F.E.K.. (#91) üzenetére


Rover623
félisten

Valszeg a 2.11 újdonsága! 😃
Valamikor az elmúlt 1-2 hétben sunyiban települt!

primus inter pares

(#94) Rover623 válasza F.E.K.. (#80) üzenetére


Rover623
félisten

Hoppácska! Bár eddig minden leírás tagadta, vagy csak nem említette, de a Bradshaw 2-ben van barométer! :C
Valószínűleg akkor minden 5 gen Fossil belsővel rendelkező órában van! :D

primus inter pares

(#95) F.E.K.. válasza Rover623 (#94) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nocsak, nocsak... (A mért érték egybevág a telefonom által mérttel, minimális eltérés van csak) :C


(Lehet hogy túl korán vásároltam, vagy rossz helyen kérdeztem, inkább megvettem a szomszéd országban)

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#96) Pool_ válasza F.E.K.. (#91) üzenetére


Pool_
tag

Ez milyen óra? Nekem egy fossil gen 5 van, de nem tud magyarul. Pedig 2.11 van rajta. Egyáltalán hol lehet beállítani a nyelvet rajta? Nekem csak akkor vált ha a telefonon váltok nyelvet. De magyarra akkor sem.

[ Szerkesztve ]

(#97) Pool_ válasza Pool_ (#96) üzenetére


Pool_
tag

Bocsi, közben látom hogy ez csak a szövegfelolvasás.

(#98) F.E.K.. válasza Pool_ (#96) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Szintén egy fossil 5 gen.

Ez nem a nyelv, hanem a tts!

Az órán: beállítások --> Accessibility --> Text-to-speech output --> Google Text-to-speech engine.

No itt a Language alatt ott a magyar is mint "full supported".

Ez viszont az update után jött? Ez az otthoni 802.1x EAP hálózatom (egészen pontosan az egyik 2,4Ghz-es része), eddig nem tudott felcsatlakozni az óra csak a wpa/wpa2 hálózatokra. Pozitív meglepetés mindenesetre. Persze lehet hogy csak a 3d party wifi app táltosodott meg, elsőre azzal próbálkoztam csatlakozni, de nem volt túl stabil... Leszedem, és megnézem úgy ;) )

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#99) -=RelakS=- válasza Rover623 (#93) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

csak én nem találok ilyet, vagy ezt még mindig csak Resettel lehet állítgatni?

Ja, Text-to-Speech, az nem érdekel :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#100) Plaza


Plaza
tag

Sziasztok!

Akku időrőp mit gondoltok? Vettem egy Armani AXT2002 típusú konstrukciót, viszont az akksi idő nekem picit furcsa, 1 óra nyomkodás után ~50%-ra merült. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.