Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Google Stadia

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-14 09:24:18

LOGOUT.hu

Google Stadia topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#686) luks


luks
kezdő

Sziasztok!

Évek óta nem játszom, így ez idő alatt a témakör teljesen látókörön kívülre esett. Időnként viszont elkap az inger, hogy szívesen játszanék valamivel. Az időnként nem elég ok arra, hogy 100-200 ezer Ft-ért vásároljak konzolt. Valamit viszont lépni kell, mert az inger ott van. A napokban elkezdtem utána járni, hogy mik a cloud gaming lehetőségei 2022 derekán. Annak a top 5 szolgáltatásnak a szolgálgatásai között olyan nagy különbségek vannak, ráadásul a fejlesztések rohamos változásai is nehezítik, hogy egy igazán jó képet kapjon az ember arról, hogy egyértelműen ki tudja mondani, hogy ezt nekem találták ki, te pedig inkább azzal jársz jobban. Természetesen a felmerülő igények figyelembevételével.

Ezek mentén hamar kiderült, hogy a PlayStation Now és az Xbox Cloud Gaming nem az én célközönségem, mivel én TV-n szeretnék játszani, konzol nélkül. Ebben formában a két szolgáltatás nem vehető igénybe.

Figyelmem az Amazon Luna, a Google Stadia és az nVidia GeForce Now szolgáltatásokra redukálódott. A dolgot tovább nehezítette, hogy igyekszem ezt egy olyan másik szolgáltatással összehangolni, ami egy másik igénnyel is találkozik. Olyan eszközre van szükségem, amivel a TV-n YouTube és Netflix tartalmat is streamelhetek. Plusz pont, ha ez az eszköz a Google ökoszisztémába jól illeszkedik. Mivel egyértelműen számos pont a Stadia felé húzta a mérleget, igyekeztem a GFN és a Luna mellé olyan érvéket keresni, elbizonytalanítanak.

A GFN-nek a nagy előnye, hogy az nvidia Shield TV-n keresztül a Netflix-et egyedül ő képes 24p streamelni. Viszont olvastam, ahol azt írták, hogy ezt nem mindig ismerte fel (a 24p forrást) és nem mindig működött. Ami lehet egyedi hiba és lehet, hogy régi probléma, amit közben javítottak is, nem tudom. Ez egy olyan funkció lenne, ami több pénzt is megérne. El is kérik az árát, de nem látom a garanciát arra, hogy ez mindig hibátlanul működne. Nincsenek meglévő játék gyűjteményeim (Steam), ami a szolgáltatás egyik nagy előnye lehet. Hátránya az esetleges sorban állás, hosszabb töltési idők (tudomásom szerint paid member esetén is). A 6 órás slot nem okozna problémát, legfeljebb a korlátozás megléte lehet némileg tudat alatt zavaró.

A Luna-val sokat nem foglalkoztam, mert előnyt benne magam részére nem látok. Húzóerő lehet az Amazon és Alexa rendszerekkel rendelkezők számára.

Azt gondolom, hogy számomra a Google Stadia lenne a legideálisabb szolgáltatás. Már ha nagyon nem mentem el valami mellett. Kifejezetten mélyen már nem kezdtem elmerülni a szolgáltatások technikai különbségeiben (pl. grafika, latency különböző feltételek közötti mélyrehatóbb tesztelési folyamatai). Ami esetleg aggasztó lehet - amit többen felvetettek -, hogy ha a Google esetleg valamikor leállítja a projektet és a megvett játékok máshol nem lesznek használhatóak. Ettől én nem félek, inkább attól, hogy ne rossz kontrollert válasszak. Több dolog nehezíti a döntést és több dolog nem tiszta a szolgáltatás körül sem:

1. Chromecast Ultra (későbbiekben Ultra) és a Chromecast Google TV (későbbiekben CGTV) eszközök között van bármelyiknek előnye vagy hátránya a Stadia szolgáltatásra nézve?

2. A Stadia gyári kontrollerje hogyan működik az Ultra és a CGTV-n keresztül? Van valamelyik eszközön keresztül bármilyen működési vagy funkcionalitási különbség?

3. Kontroller vibráció. Ez a dolog most hogyan áll? Stadia vs 3rd party kontrollerek esetében?

3/1. Ketten lehet játszani a Stadia-val osztott képernyőn?
3/2.. Ez esetben lehet csatlakozni a GCTV-hez egyszerre két Stadia kontrollerrel vagy akár két darab PS4 DS4-el is?
3/3. Van esetleg valahol egy lista azokról a játékokról, ahol jelölik, hogy mely játékokkal lehet ketten is játszani?

4. Tudomásom szerint minden játék single vagy campaign módban játszható. Online multiplayer-en tudomásom szerint nincs. Ez a jövőben változhat? Mit lehet erről tudni?

Érdemes lenne még valamit megvizsgálni a kiválasztás előtt?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Google Stadia
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.