Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14501) Bile Demon válasza bim (#14490) üzenetére


Bile Demon
őstag

A blend tesztnél van, hogy ilyen tücsök hangot ad, szaggatottan, ez nem olyan vészes.
Ami sokkal zavaróbb, az, hogy egy böngésző ablak gombjára kattintok a tálcán, akkor arra minimalizálódik, ha mégegyszer rákattintok, akkor meg nagyméretű lesz az ablak, mindkét esetben hallható zizegés + éles sípolás, együtt egyszerre, elég halk, de határozottan kiugró zaj. A zárt házból is kihallatszik. Amikor nincs rajta a gépen az oldala, akkor már nagyon zavaró.

Bruhe

(#14502) Bile Demon válasza bim (#14500) üzenetére


Bile Demon
őstag

Szerintem ez a funkció az lehet hogy a POWER gomb megnyomására hogyan reagáljon az alaplap, azonnal lekapcsoljon, vagy csak akkor ha 4mp-ig nyomva tartják. Ez a funkció csak a bootolás alatt és a BIOS-ban működik, a windows felülbírálja, persze ha 4mp-ig nyomják win alatt tán akkor is kikapcsol, de azonnal nem szokott.

Bruhe

(#14503) jokeman


jokeman
aktív tag

ááá sik hulle vagyok ehhez a tuninghoz
Elöször kiprobáltam azt hogy, levettem a cpu szorzot 6osra és a memoria szorzot is 2esre. Igy 430 ig tudtam felemelni az fsbét Utánna 4esre raktam a memoria szorzot és levettem a cpu szorzot 6osra , majd elkezdtem emelgetni az fsbét itt a vége olyan 1000mhz nél van a memoriának, tovább nem igazán jutottam .
Akkor ezek szerint a processzor max fsbéje 430 és a memoria max 1000 mhzén megy? Most már csak ezeket az eredményeket kéne összehangolni.
Ennek ellenére fogalmam sincs hogyan állitsam be ugy a biost hogy stabilan fusson a gépezet........Esetleg segitene valaki? :Y :F :F

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#14504) Rambovits válasza scream24 (#14499) üzenetére


Rambovits
senior tag

neem :) semmi ilyesmi :)
Ugyanezt az xp-t használom a másik gépen is...

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#14505) Rambovits válasza fagy53 (#14498) üzenetére


Rambovits
senior tag

De hogyha a ram lenne hibás akkor a tesztek jelezték volna... nem?!

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#14506) Gorneck válasza bim (#14492) üzenetére


Gorneck
titán

Lóóóófszt... :DDD Bicskei körforgóba keresztbe álltam... :D Plusz vettem tápot! ;] :P

Gorneck#1239

(#14507) scream24 válasza Gorneck (#14506) üzenetére


scream24
senior tag

Lóóóófszt-tal a seggedbe, keresztben a körforgalomban a táppal szemben. :D Nem semmi napod volt. :DDD :DDD

Rambovits: Ha elvileg minden tesztet lefuttattál hiba nélkül akkor mégiscsak nagy a valoszinüsége a szoftos hibának. szvsz

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#14508) punish3r


punish3r
aktív tag

sziasztok! milyen ramot ajánlatok (lehet később tuning is szóba jöhet) DS4 lapkába e4500 proci mellé? ami a legmegbizhatóbb, legstabilabb :DDD

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#14509) Laraxior válasza punish3r (#14508) üzenetére


Laraxior
titán

kingmaxtól elkezdve amilyet a pénztárcád megenged.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14510) Gorneck válasza scream24 (#14507) üzenetére


Gorneck
titán

:DD :P

Gorneck#1239

(#14511) fagy53 válasza Rambovits (#14505) üzenetére


fagy53
nagyúr

Gyanús nekem az is, hogy mindig terhelés nélkül kapod a kékhalált, mintha az energia csökkentés okozná a hibát.
Próbáld ki a BIOS-ban Disable-re tenni a CPU EIST és C1E funkciót.

(#14512) Laraxior válasza Gorneck (#14510) üzenetére


Laraxior
titán

a Q9450hez kevés lesz tápom mi? Nem jelentkezik a srác a laptoppal,így marad ez :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14513) P00By válasza Gorneck (#14506) üzenetére


P00By
nagyúr

Ügyes vagy, én pilis-csaba felé szoktam érdekes dolgokat csinálni :D
Egyébként minden oké?

(#14514) punish3r válasza Laraxior (#14509) üzenetére


punish3r
aktív tag

max 15k lenne 2*1gigára és így sztetek? super talent T800?

Már a jövő sem a régi...

(#14515) Gorneck válasza Laraxior (#14512) üzenetére


Gorneck
titán

Passz...kipróbálod és kész...

P00By: Persze...elég nyálkás volt az út...Én meg állat voltam... ;] :DDD Korrigáltam a dolgot...szal nem volt gáz...élveztem a dolgot... :K

Gorneck#1239

(#14516) scream24 válasza punish3r (#14514) üzenetére


scream24
senior tag

Kolléga pár faszival feljebb emlitette a kingmaxot, abbol most az 1066 a favorit olyan 13k, a maradék 2böl meg kijön valami olcsobb szemcsi. :D

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#14517) Laraxior válasza scream24 (#14516) üzenetére


Laraxior
titán

sört ajánljál,ne holmi napcsiszemcsit ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14518) punish3r válasza scream24 (#14516) üzenetére


punish3r
aktív tag

neki válaszoltam! láttam h írta, csak olvastam h 1066os full megegyezik a 800assal!
Laraxior: antialkesz vok:)

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#14519) Laraxior válasza punish3r (#14518) üzenetére


Laraxior
titán

ehhh...én a supertalentet választanám momentán,de más véleményét is kérd ki.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14520) scream24 válasza Laraxior (#14517) üzenetére


scream24
senior tag

Na persze sört, édesanyád meg szétrugja a seggem. :DD :DD
punish3 Mibe egyezik meg szinre? Én nem rajongok a kingmaxért, de itt sokan használnak ilyet az utobbi idöbe és nem volt rá panasz. De Te döntesz.

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#14521) szucsinka válasza punish3r (#14518) üzenetére


szucsinka
őstag

szerintem az1066os okkal jobban jársz bármilyen 800asnál
volt szerencsém kingmax 800ashoz meg 1066oshoz is a 800ast kevésbé lehetett huzni szvsz sokall jobb a 1066os

[ Szerkesztve ]

(#14522) punish3r válasza Laraxior (#14519) üzenetére


punish3r
aktív tag

azért kérdem olyanoktól akiknek ilyen lapkájuk van! melyik hogy ketyereg benne:)

Már a jövő sem a régi...

(#14523) Laraxior válasza punish3r (#14522) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem volt ebben már mindenféle. Corsair,OCZ,Ballistix.Eszi mindegyiket ne aggódj.A Kingmaxot ki kell fogni,a supertalent meg biztos vétel,bár tény hogy 800as de nem hinném hogy gond lenne neki az 1100 körüli érték ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14524) P00By válasza Gorneck (#14515) üzenetére


P00By
nagyúr

Én is állat vagyok sajnos, édesapám mindig be van kakáva ;]

(#14525) punish3r válasza Laraxior (#14523) üzenetére


punish3r
aktív tag

thx! és ezek közül melyiken van hűttőborda?

Már a jövő sem a régi...

(#14526) Geresics


Geresics
addikt

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne csak: mi a különbség a DS3 és a DS3L között? :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#14527) scream24 válasza Geresics (#14526) üzenetére


scream24
senior tag

Egy nagy L betü. :D Ami ugye "lájtot" jelent, ha nem tévedek. Én nem sajnálnám azt a 2 ezrest a sima ds3ra.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#14528) H.O.D. válasza punish3r (#14525) üzenetére


H.O.D.
senior tag

A Supertalanten van. Nem egy dizájnbajnok, de nem is ez a hűtés célja normál esetben.

Where do you want to go today?

(#14529) punish3r válasza H.O.D. (#14528) üzenetére


punish3r
aktív tag

köszi, asszem maradok 1066os kingmaxnál!

Már a jövő sem a régi...

(#14530) zander


zander
csendes tag

Sziasztok !

Van egy ds3l lapom amin BIOS-t frissítettem. De valszeg valami hiba csúszhatott be,
mert a lap ki-be kapcsolgat. Sok hozzászólást megnéztem már,de nem találok orvosságot a hiba kijavítására.
Még a bekapcsolt állapotban végrehajtott reset sem segít, vagyis - a jumper rárakása a CMOS-ra induláskor. Ilyenkor nem kapcsol ki-be és a ventillátorok folyamatosan mennek.
Viszont a következő induláskor hiába nyomom az Insert gombot a BIOS-t nem olvassa be a floppyról. ( Nem tudom mennyire volt érthető ez a leírás )

Pls Help !

(#14531) scream24 válasza zander (#14530) üzenetére


scream24
senior tag

Ha jol értelmezem, hazavágtad a biost. De mi volt az a probléma? Feszültség alatti bios reset, nem biztos, hogy tul egészséges. :) És a ki be kapcsolgatás, mit jelent, pontosan? Meddig jut el? Csak egy memo van a gépben? És.... :)

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#14532) Arnold2


Arnold2
őstag

Tiszteltt szakik!
Nemsokára tervezek,hogy vásárlok egy P35-ös DS4-et.
Az első hozzászólásban látom,hogy több probléma is felmerülhet (Win telepítés,alaplap újraindulgatás).
Ha én tök normálisan szeretném használni (egy Q6600-zal), azaz semmi húzás és tuning,akkor felmerülhet az alaplap úrjaindulós probléma?
Valamint mi az,hogy felléphet probléma a Win installnál? Ez elég nagy hiba, s ilyen nagy cég mint a Giga nem nagyon engedhet meg magának ilyet. Vagy már nem áll fenn ez a hiba?
Az összes P35-ös lapnál jellemzőek ezek a hibák? (mert vagy DS4 lesz vagy DQ6).

(#14533) zander válasza scream24 (#14531) üzenetére


zander
csendes tag

Csak egy memó a 4-es slotban...ahogy egy helyen olvastam.
Ki be kapcsolgatás alatt azt értem, hogy kb. 5 mp.-ig megy, majd leáll és kezdi előről, a proci ventillátora éppen hogy csak felpörög.

(#14534) #51242752


#51242752
törölt tag

Billeg a Northbridge hűtőm. normális ez? Bármelyik szélét picit megnyomom felbillen a túloldali széle.
Szóval nem fekszik rendesen szerintem.
Mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#14535) H.O.D. válasza #51242752 (#14534) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Azok a rugós cuccok nem tartják elementáris erővel, nyilván el tudod mozdítani. Ha nem piszkálod, egyenesen áll, ahogy kell.

Where do you want to go today?

(#14536) #51242752 válasza H.O.D. (#14535) üzenetére


#51242752
törölt tag

Értem, de az hogy elvállt már egyszer a hűtőfelület a chipfelülettől tehát valószínűleg levegő ment közé, nem rontja a hűtőteljesítményt és ezáltal anorthbridge nem melegedik túl?

(#14537) Muréna válasza #51242752 (#14534) üzenetére


Muréna
őstag

ha sokat mozgatod még le is sarkazod az nb-t.. aztán cseszheted

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#14538) szacsee válasza Muréna (#14537) üzenetére


szacsee
nagyúr

Wazz, a kacsa hun van már? :F
Minden nap beleköp a topikba kb 3 körül...nekiláthatna tesztelni a Wolfot. ;]
Esetleg rémálmában a bicskei körforgalmat játsza újra?? :D

(#14539) Muréna válasza szacsee (#14538) üzenetére


Muréna
őstag

nemtom, sztem húzza a máv szerelvényeit :DDD

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#14540) bim válasza Gorneck (#14506) üzenetére


bim
veterán

aztán valami eredményféleség van e már??? ;)
tápot milyet vettél?

bile:nekem semmi ilyesmit nem hallat.tökéletesen néma.ráadásul én nyitott házzal nyomom szóval bármlyen apro hang feltűnne..

(#14541) bim


bim
veterán

azt elfelejtettem kérdezni hogy ebben a prociban valoban vannak feles szorzók is? :F

(#14542) Muréna válasza bim (#14541) üzenetére


Muréna
őstag

igen, vannak ha jól tom

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#14543) Pancsermeste válasza Rambovits (#14497) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nekem még mindig a videokártya gyanús. Nem feltétlenül memoriahibás, lehet az is, hogy összeakad vmivel (pl. a hálókarival)
Érdemes volna kipróbálni pl egy PCI-ossal.

-= Pancsermeste® =-

(#14544) Gorneck válasza Arnold2 (#14532) üzenetére


Gorneck
titán

Ehhez semmi köze a gigához...hanem azoknak van akik a szoftvereket/drivereket írják...

Gorneck#1239

(#14545) Gorneck válasza bim (#14540) üzenetére


Gorneck
titán

táp=kaja. ;)

Gorneck#1239

(#14546) Muréna válasza Gorneck (#14545) üzenetére


Muréna
őstag

nyúzod már szegény procit? :O

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#14547) bim válasza Gorneck (#14545) üzenetére


bim
veterán

valami részeredményt toljál már.
na nem egy 3,6-ot. :P
max fsb-re vagyok kiváncsi mondjuk.. ;)

(#14548) Gorneck válasza bim (#14547) üzenetére


Gorneck
titán

Reggeli és egy film után...amúgy nagyon kész vok... :(

Gorneck#1239

(#14549) Muréna válasza Gorneck (#14548) üzenetére


Muréna
őstag

na, mér vagy kész? :(

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#14550) bim válasza Gorneck (#14548) üzenetére


bim
veterán

na mesélj..
nem ismerek rád! gépben az uj proci ami a tuningért kiált és te meg még egy filmet is megnézel? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.