Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) ludla


ludla
őstag

Valaki esetleg tudna abban segíteni hogy a külső Usb vinyomon hogy lehet az Ntfs fájlrendszert helyre állítani? Mert sértetlenül ott vannak az adatok az easeus data recovery meg talált mindent csak épp nincs 150gb helyem ahova lementhetném.
A suset hogy telepítettem nem olvasható az ntfs de ott van még rajta.
van valakinek ötlete?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#852) liksoft válasza ludla (#851) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nincs, mentendő drive-ra TILOS!!! írni! Így kénytelen leszel beszerezni másik drive-ot, amire tudsz menteni.

Különben is, bármikor tönkre mehet egy winyó. Ami fontos, tessék menteni!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#853) ludla válasza liksoft (#852) üzenetére


ludla
őstag

Igen sajnos az én felelőtlenségem, de már sikerült mindent lementenem hiánytalanul. :DD

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#854) kistomu


kistomu
csendes tag

Sziasztok!
Probléma: egy CompactFlash kártyáról a fényképezőgéppel véletlenül törölve lett pár fénykép. GetDataBack csak azt találta, amit Explorer is talált, az Active@ Undelete megtalált mindent, sőt még többet is, helyreállította, megmaradt az eredeti fájlnév, a készítés dátuma, a fájlméret, kiterjesztés (.jpg és .cr2) stb. csak éppen semmi nem hajlandó megnyitni.
Mi lehet?

Köszi a segítséget!

(#855) liksoft válasza kistomu (#854) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor most megtalálta, vagy nem? :F :Y :D :W

Vidd adatmentéses szakemberhez, mert oda kézivezérlés is kell nagy valószínűséggel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#856) Overlocker válasza kistomu (#854) üzenetére


Overlocker
veterán

Szia!

Lehet visszatudom hozni neked. Ha pesti vagy tudok segíteni.Ha érdekel PÜ!

üdv

(#857) kistomu válasza liksoft (#855) üzenetére


kistomu
csendes tag

igen megtalálta és vissza is állította, az egész megvan az eredeti fastuktúrában a vinyómon. Teljesen úgy néz ki, mint ha semmi sem történt volna, csak épp minden képnézegető azt írja a megnyitandó fájlokra, hogy nem tudja megnyitni (magyarázat nélkül)!

(#858) liksoft válasza kistomu (#857) üzenetére


liksoft
nagyúr

Persze, hiszen NEM MENTETTE LE AZ ADATOKAT! Csak a nevüket. :K

De azt, hogy miért, csak az eredeti mentendő kártya változtatás nélküli állapotában lehet megmondani. Vagyis, az adatmentést újra el kell végezni, de nem azzal a programmal, hanem másikkal, és ellenőrzés mellett. Ehhez kell szakember, aki már nem az első ilyent végzi a netről letöltött esetleg "okosított" enter, enter, enter programmal, hanem ha kell saját fejlesztésűvel. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#859) 3arnus


3arnus
csendes tag

Hi all
Nekem van egy usb-s kultéri winyom,és azon eltunt nekem 20Gb-nyi zene meg kép. Lefutattamrajta 2 programot is_: a panora recovery-t meg getdat back-et,a pandora ,megtalalt olyan torolt fajlokat is amikről nem tudtam. de ami kerestem azt nem talalta,de a getdataback megtalalta,de ott a torolteket nem is mutatta,az nem is gond,az nem lényeg,nekem az 20 gb kellene,ami egyik napról amásikra eltunt,Már mikor gtb megtalata el kezdtem orululni ,de ugyebár kell origi hozzá aés nem tudtam átmásolni,amugy fat32ről van szó. mi tévő legyek? Amugy sztem ezeket a 20gb-nyi adatot virus szarta el,minap 15-t torolt a nod 32,csak bizok benn hogy még rajta van,mert gtb,megmutattam,csak windows nem latja,meg alinux sem :R

(#860) BFeco válasza kistomu (#854) üzenetére


BFeco
aktív tag

DiskInternals Flash Recovery
Meg is mutatja előnézetben a "talált" képeket a free evaluation version. Ha közöttük van az elveszett is, akkor irány a pénztár, biztosan vissza fogod kapni a törölt fényképeket.
Fecó

[ Szerkesztve ]

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#861) liksoft válasza 3arnus (#859) üzenetére


liksoft
nagyúr

A legtöbb adatmentő program fizetős! :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#862) kistomu


kistomu
csendes tag

Sziasztok

köszönöm segítséget, problémát DiscDigger megoldotta! Mindent megtalált és visszaállított!

(#863) Bianconeri


Bianconeri
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám:

van egy 320Gb-os vinyóm, 3 particióval, C(10gb), D(150gb), E(150gb). Át akartam méretezni a particiókat, nem jott ossze. Fontos adataim vannak az E meghajton. A helyzet most a kovetkezo Lett 2 partico, a C és D osszevonva és a maradék, amin az adatok vannak, viszont ennek ismeretlen a fájlrendszere és ezért nemigen tudok róla adatot lementeni.
A vincseszter elso részét megformáztam, de a hátso, amin adataim vannak nem és ezért nincs is fajlrendszere. Talán egy gyorformázás segitene, igy lenne rajta fajlrendszer es talán le tudnám menteni is...

Mit tegyek?

Probálkoztam Active partition recovery-vel, de miután megtalálta a particiot, nem tudom lementeni rola az adatok sehogyan sem, mert pl: a getdatarecovery nem látja(pedig már volt olyan pillanat, konkrétan a particion recovery után, amikor láttam a konyvtárakat).

Szóval hatékony tanács kellene. Előre is köszönöm. Már 1 hete szenvedek vele... :-(

[ Szerkesztve ]

(#864) Bianconeri válasza Bianconeri (#863) üzenetére


Bianconeri
csendes tag

Még annyi, hogy nincs fájlrendszer és Unallocated-ként látja.

[ Szerkesztve ]

(#865) Imco válasza Bianconeri (#864) üzenetére


Imco
őstag

Bármit is szenvedsz a formázást felejtsd el!!!
Azzal tuti kinyirod az adatokat.
Lehet hogy már az elejével való operálás sem tett jót neki.
A GDB-vel probálkozz, de ha itt visszaolvasol van még néhány más progi is. Végső esetben adatmentőszaki. Ne irj rá, mert esélytelen lesz.

Üdv! Imco

(#866) liksoft válasza Bianconeri (#863) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy hetes "szenvedés" után az adminisztráció akár romokban is heverhet. Így szakember igénybevételét tudom első menetben javasolni. Ezen kívül azt hiszem itt csak a RAW recoveryt tudó programok segíthetnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#867) eladohardver válasza liksoft (#852) üzenetére


eladohardver
őstag

LoL:) Ezé van ithon vagy 10db hdd, mióta a raid10 em elszállt:DDDDDD több mint 8 órámba telt mire visszaállította a get data back kb 600 gb adatom :C

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#868) Bianconeri válasza eladohardver (#867) üzenetére


Bianconeri
csendes tag

8 óra? Nekem nap is eltelt...... De en azt hiszem lassan kezdek belenyugodni, hogy nem latom mar azokat a kepeket, ebookokat, zeneket, filmeket, nyujtott anyagokat....
Igy jartam, maskor okosabb leszek.

(#869) Imco válasza Bianconeri (#868) üzenetére


Imco
őstag

Azért arra felhivnám a figyelmet, hogy ez a 8 óra-1 nap nagyon hardver függő.
Nem mindegy hogy 1.7GHZ celeron vagy i7-920 1 GB ram vagy 4 GB ram.
Illetve az sem mindegy hogy mekkora a HDD és mennyi adat van rajta, és talán még a hibák száma sem mindegy.
Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#870) liksoft válasza Imco (#869) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg USB-n, vagy SATAII-n, stb.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#871) jokerr


jokerr
csendes tag

Sziasztok ! Segítség kellene ,eltűntek adataim és Windows7-es rendszerre próbáltam felrakni a Getdataback-et és sajna nem működik nem látja a meghajtókat így nem tudok továbblépni.
Próbáltam XP-re felrakni ott egyből működött.
Mi lehet a gond?

(#872) liksoft válasza jokerr (#871) üzenetére


liksoft
nagyúr

W7-et nem használok, adatmentéshez minél "intelligensebb" egy rendszer, annál rosszabb! Ha XP alatt megy, akkor használd ott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#873) attrax


attrax
aktív tag

Ugyan nem getdataback de itt talán vannak hozzáértő személyek.Régebbi 2002-es cd lemezeim olvashatatlanok pedig egy karc nincs rajtuk.Új Nec/optiarc dvd olvasó szenved velük.Próbáltam ISO bustert de -. Meg lehet még menteni ezeket az adatokat? :F

Unterschreiben

(#874) liksoft válasza attrax (#873) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha CD, akkor sok sikert nem fűzök hozzájuk. A tükörréteg szokott oxidálódni a rossz minőségű lakkréteg miatt. Így nincs visszavert fény, nincs mit olvasni.

Próbáld azzal a régi eszközzel, amivel írtad. Vagy másik olvasókkal. LG, Pio, DVD és BD olvasókkal is! Minél többet próbálsz, annál nagyobb az esélyed. Az idő NEM Neked dolgozik!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#875) Imco válasza attrax (#873) üzenetére


Imco
őstag

A sok probálkozás mellett én még azt javassolnám hogy van valami bad copy vagy hasonló nevü progi amit erre találtak ki. Az ISObusterhez hasonlóan lassú, de talán megéri. Illetva a Isobusterben is van olyan opció ami a hibás részek átugrását javasolja. Előnye, hogy igy részleges sikert érhetsz el.
Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#876) eclipse006


eclipse006
őstag

Sziasztok!

Már irtam 1-2 helyre,de egy kis segítséggel,amit köszönök, eljutottam a megfelelő helyre. Tegnap történt az eset amikoris a gépembe beraktam egy régebbi 40 gigás vinyót a 250-esem mellé.Két részre volt partíciózva,egybe akartam olvasztani a kettőt,meg is csináltam az xp telepítőjével,kiléptem miután egybepartíciózta. betöltött a Windows 7, bemegyek a sajátgépbe, eltűnt a d: partíció a 250gigás vinyómról.először nem vágtam hogy mivan,de utána sem. utána néztem a neten, és egy kis dos alapú progival (Testdisk) a leírtak alapján megpróbáltam visszaálítani a partíciót. Újra indul a gép,és megáll a bootolás után amikor elkezdene a win tölteni.ma tettem egy win7et a 40 gigásra,és úgy dugtam vissza a 250gigásat,de csak annyit ír ki hogy e:,nem birja megnyitni,RAW kiterjesztése vagy milye lett.

tennék egy próbát a Paragon partition managerel,backupolni a vinyót egy külsöre.200 gigányi adatot akar visszaálítani.inkább valami más progival próbálkozzak vagy jó ez is.gondolom a partíciók visszahozásáról ne is álmodjak.
választ előre is köszi!!!fontos lenne,mert sok értékes adat van a volt d: partíción!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#877) Imco válasza eclipse006 (#876) üzenetére


Imco
őstag

Már bocsika, de ugy szólt a kis segitség hogy itt olvass! :K
Kb. minden le van irva a kérdésedre.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#878) ArmanD. válasza eclipse006 (#876) üzenetére


ArmanD.
őstag

Te sem vagy piskóta 250 gigás vinyó mellé beraksz egy régi 40gigás vinyót rendzservinyónak grat!

Öreg vagyok már bohócnak!

(#879) eclipse006 válasza ArmanD. (#878) üzenetére


eclipse006
őstag

nem rendszervinyónak ment,ha elolvasod,azért tettem rá mert egyáltalán nem jött be a 250gb-oson a win7-em, kényszerből tettem rá a 40esre mert nem jött be a windows sem... nem kell ezért leoltani egyből!annyira nem vagyok nyomi hogy egy régi 40es vinyóra rakjam az oprendszert,más okból tettem bele.

Imco : olvasgattam is egy pár oldalt, annyit nem tudok eldönteni hogy a get datával,vagy a most feltett paragon partitionnal próbáljam backupolni az adatokat.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#880) Imco válasza eclipse006 (#879) üzenetére


Imco
őstag

Végül is probálgathatod mindkettővel. A végeredmény a lényeg! :)
Akkor elöször probáld azzal ami van. Csak ne irj a vinyóra!
Szerintem...

A 40-es vinyó sem ciki!

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#881) attrax válasza liksoft (#874) üzenetére


attrax
aktív tag

köszi próbáltam már másik dvd readerben is de :O

Unterschreiben

(#882) attrax válasza Imco (#875) üzenetére


attrax
aktív tag

köszi megpróbálom amit javasoltál de én sem látok rá sok esélyt.Egyáltalán milyen legjobb archíválási módszer van családi fotók mentésére? Videokazetta?blúré?

Unterschreiben

(#883) liksoft válasza attrax (#882) üzenetére


liksoft
nagyúr

Párhuzamosan több példányban több különböző típusú médián.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#884) eclipse006 válasza Imco (#880) üzenetére


eclipse006
őstag

lefuttattam a paragon partitionnal a backupot,és 99%-nál hibát ír ki :(( ,nem értem miért,próbáltam retryre,meg folytatásra de ugyanúgy kiirja. a Get data back nem is látja a vinyóm,gondolom azért mert raw lett a kiterjesztés vagy mi,és nem is lehet semmitse kezdeni a vinyóval. nem tudom mi tévő legyek,de már nagyon elegem van ebből az egészből!teli volt fotókkal amik pont most kellettek volna egy felvételihez...

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#885) liksoft válasza eclipse006 (#884) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a Paragon látja, akkor a GDB-nek is kell látnia. Csak esetleg nem logikai drive-ként, hanem fizikai eszközként. Ha nem, akkor ott van még más gond is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#886) eclipse006 válasza liksoft (#885) üzenetére


eclipse006
őstag

nos,sikerült eljutnom odáig,hogy most menti a külsö vinyómra az adatokat a getdata a volt d: partícióról.valahogy úgy értem el hogy a paragonban sikerült a raw-ot kiiktatni,és utána már látta a GDB fizikai meghajtóként.remélem innen már jó lesz. mindenesetre köszönök minden hasznos tippet mindenkinek :R

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#887) eclipse006


eclipse006
őstag

most reggelre lett kész,sikerült hálistennek szinte minden fontosat lementeni!
mégegyszer köszönök mindent!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#888) Imco válasza attrax (#882) üzenetére


Imco
őstag

Igen. Kb. amit Liksoft javasol. Ugy szoktam megfogalmazni, hogy egyet a nagymamának, egyet a fehérneműs fiokba, és egyet mutogatunk a családnak. Ha az utóbbi sérül akkor copy a meglévő elözöekről. Persze lehet ezt fokozni. Webtárra feltölteni, winyóra kirakni stb.
A blu-ray állitólag nagyon sérülékeny, bár még nem tapasztaltam szerencsére.

Üdv! Imco

(#889) liksoft válasza Imco (#888) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ááááááááá.... Hát a gyártó (valami S betűs....) azt modta, hogy irdatlanul kemény az a leheletnyi vékony réteg a felületen. :K Akkor mitől lenne sérülékeny? :U :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#890) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Sziasztok,ide küldtek:)
Van egy 160as vinyóm,egy mappát elfelejtettem róla lemásolni,kb 10 Gb,2partíció volt rajt,mindkettő törlése majd format - kapott egy új betűjelet,jelenleg üres.
Az az egy mappa pedig baromi fontos volt,nem tudom hogy hagyhattam ki :(((

Mivel próbálkozzak előszőr?

(#891) liksoft válasza szakalistvan (#890) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mekkorák voltak a töröltek, milyen file-rendszerrel, milyenre formáztad, elsőn vagy másodikon volt a kérdéses könyvtár, milyen típusú file-ok, stb, stb.....

Vagyis pontos adatok. Ezek nélkül lehetetlen jó tanácsot adni.

De röviden: Igen, jó helyre küldtek, kezd a GDB-vel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#892) szakalistvan válasza liksoft (#891) üzenetére


szakalistvan
senior tag

2 x 80GB,az első rendszer,a második adat ez tele volt,ezen volt a 10GB 1db mappában.
NTFS és az is lett belőle. Képek,Office fájlok,zenék(de az nem lényeg).
Nemsokára nekiállok,később jelentkezem,mit sikerült és mit nem.

(#893) szakalistvan válasza szakalistvan (#892) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Visszanyertem az adatok 58% -át,de pont azt nem amire szükségem volt.
Végülis az az előzménye ennek hogy átmásoltam az egész partíció tartalmát egy másik vinyóra,mindent! De jött a testvérem,rendezgette a cuccait és visszamásolta oda amit leformatáltam,azt mappát meg letörölte.
:F

(#894) liksoft válasza szakalistvan (#893) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis FELÜL LETT ÍRVA! Na EZT eddig NEM mondtad. Csak a formázást és, hogy azonnal stop volt. Vagyis nem akkor, nem ott és nem úgy.

Ebben az esetben csak azt tudom írni, hogy így jártál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#895) szakalistvan válasza liksoft (#894) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Nem,ez még formázás előtt volt,épp nem voltam ott.Abban a tudatban voltam hogy mindent lemásoltam,tesóm meg összekeverte a két partíciót.
Hát tényleg ez van...
Köszi azért,nem gondoltam volna hogy bármi is lesz a lemezen,a régi rendszert ami rajta volt maradéktalanul megtalálta.

(#896) szakalistvan válasza szakalistvan (#895) üzenetére


szakalistvan
senior tag

MEGVAAAn!
Köszi :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#897) Imco válasza liksoft (#889) üzenetére


Imco
őstag

Fél éve blu-rayezem kb. / Irtam már vagy 3-4 lemezt :)/ Akkoriban olvastam, hogy sérülékeny a bevonat. Sőt hogy a dvd-nél sérülékenyebb. Szerencsére nincs még személyes tapasztalat.
Most egy kicsit ráolvastam és hát....
Azt irja hogy kemény a bevonat. Persze ez egy bizonyos lemez kimagasló tudása! :)Egy pdf letöltése indul el.
Gondolom, hogy mindegyiknek van közel hasonlo szuper tulajdonsága.:)

Üdv! Imco

(#898) liksoft válasza szakalistvan (#896) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mi van meg? Az előbb nem volt meg! Vagy akkor mi van?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#899) szakalistvan válasza liksoft (#898) üzenetére


szakalistvan
senior tag

A vinyót átraktam a saját gépembe,ott is lefuttattam rajt a GDB-t és mindent kivétel nélkül látok a vinyón,eredeti gépbe csak az egyik partíciót sikerült helyreállítani.
Nademost ott tartok hogy mentenem kéne,ehhez már a "fizetős" program kell ugye?

[ Szerkesztve ]

(#900) liksoft válasza szakalistvan (#899) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bazzzzz... Akkor odaát NEM SP2 vagy újabb volt a gépen (SP0), vagyis nem látta a 128GB (137) fölötti területet!

Igen, fizetős.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.