Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) toldy


toldy
őstag

Helo
Másik topicban is feltettem a kérdést, azt javasolták probálkozzak itt is. Lenne egy olyan probléma hogy xp telepítésekor nem figyeltünk és véletlenül töröltük az egyik partíciót , haverom egyből csinált rá egy új partíciót ( mármint semmi méret változtatás) de nem lett leformázva ( valamint az xp majdnem ide talapült). 150 gb adat volt/van rajta, vissza lehet még valahogy nyerni ezeket a fájlokat?

Az élet nem habostorta.

(#652) Imco válasza toldy (#651) üzenetére


Imco
őstag

Egy probát tehetsz a GDB-vel lehetőleg egy másik gépen. Abból még nincs baj.
Ezek "egyből csinált rá egy új partíciót" "valamint az xp majdnem ide talapült" nem egészen világosak számomra. De ettől még megnézheted a GDB-vel.

Üdv! Imco

(#653) toldy válasza Imco (#652) üzenetére


toldy
őstag

"egyből csinált rá egy új partíciót" miután törölte ott maradt x gb partíciónálatlan terület , na ode csinált egy ugyan akkora partíciót ami volt ( mármint amit a windows engedett).
"majdnem ide települt az xp" ezt a partíciót jelölte ki xp telepítésnek ,de egybőlk kinyomta a telepítőt).
Egyébként a GDB hogy működik ( licensz ügyileg) létezik belőle demo vagy meg kell vásárolni ill milyen árban van?

Az élet nem habostorta.

(#654) Imco válasza toldy (#653) üzenetére


Imco
őstag

Ha jól tudom 100% müködik amig vissza nem akarod állitani!
Onnantól anyagiassá válik! :)
Talán megerősit még valaki...

Üdv! Imco

(#655) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Egy barátomnak kellene megmentenem az adatait, aki formatálta a hdd-t és újra rakta a Windows-t. A kérdésem csupán annyit, hogy mennyire megbízható az IDE - USB átalakító ilyen feladatra? Gondolom lassabb, de nem tudom, hogy megbízható e. Sajnos nincs senkinek asztali gépe és kénytelenek vagyunk így megoldani.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#656) liksoft válasza Paarthurnax (#655) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mehet, de lassú lesz. Egyébként az adminisztrációs rendszer felülírása mellett adatterületet is tutira átírt, így adatvesztéssel számolni kell. RAW recovery-t is érdemes futtatni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#657) Paarthurnax válasza liksoft (#656) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Most indítottam el. SATA - USB átalakítón keresztül. GDB harmadik opcióját választottam, hogy a lemez formatálva volt és újra installálva.
Egyébként nem sok jót remélek, mert előttem nekiállt két srác, de nem tudtak vele mit kezdeni, erre újra partícionálták, formatálták, Windows-t és egyéb programokat installáltak meg egy halom filmet másoltak fel. Tuti semmi nem maradt.
Csak azt nem értem, hogy miért nem tudtak lementeni róla semmit, amikor csak annyi volt a baja, hogy a Windows össze omlott, tehát a hdd nem hibás, mert azóta fut rajta Windows is. AHHHH... :O :((( ..és a leányzó azt mondta nekem (akié a noti), hogy a srácok szakemberek... :D

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#658) liksoft válasza Paarthurnax (#657) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mely szakmában? :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#659) Paarthurnax válasza liksoft (#658) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Lehet hentesek, de neki azt mondták, hogy "informatikusok". :D
Jól áll a dolog. GDB vissza hozott rengeteg dokumentumot es JPEG képet. Szerintem majdnem minden fontos dolog meglett. Gratula a proginak. (meg nekem :P )

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#660) liksoft válasza Paarthurnax (#659) üzenetére


liksoft
nagyúr

Grat, akkor a tulaj szerencsés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#661) gessztenye


gessztenye
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 60 gb-os noti ide hdd, amiről adatokat kellene leszednem. Xp megborult rajta, hdtune szerint kb fele szétszórva szektorhibás. Másik gépbe téve a sajátgép látja a meghajtót, de rákkattintva belefagy.

GDB-vel álltan neki tegnap este, bubizta vagy 3 órán át, majd belefagyott. majd mégegyszer nekiengedtem, megint fagyás..

Tudtok rá valami okosságot?

(#662) liksoft válasza gessztenye (#661) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, vidd adatmentéses szakemberhez. Fizikai hibás. Nagy valószínűséggel sz egyik fej romlott el. Ez csak rosszabb lesz, ne gyötörd!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#663) kolakola


kolakola
tag

Sziasztok,
remélem valaki tud segíteni.
Van a masinámban egy Samsung 500-as HD.
HD Sentinel szerint ilyen: [link]
Abban kérnék segítséget, hogy értelmezzem ezeket az adatokat.
Melyik jelent komolyabb hibát?
A progi szerint van még 1000 napja hátra, és nem kell intézkedni.
Lehet hinni ennek a Sentinelnek?
Válaszaitokat előre is Köszi.
:R

(#664) Imco válasza kolakola (#663) üzenetére


Imco
őstag

A névjegy alatt is megftalálható a progiban!
Mi általában hiszünk neki, de ez legyen a Te döntésed! :D ;)

Üdv! Imco

(#665) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all

Tegnap elszállt a vistám, úgy voltam vele kiprobálom a Windows 7 -et és nem tudtam benne a meghajtó betűjeleit megváltoztatni, ezért leszedtem a partition magic -et. Elinditottam, de nem találtam benne a meghajtó betűjel módosítását és leszedtem, de a törlés után eltűnt a D:/ meghajtóm, amin a C:/ meghajtó összes biztonsági mentése volt,"+" az összes felhasználói progim, családi fotók stb...

Tiszta ideg lettem, mert szabad területként látja ezt a winchester részt :F

Valahogy vissza szeretném hozni az összes cuccot, milyen progival tudnám ezt elérni :F

Segitsetek légyszives, ha tudtok :R

Ilyen winchesterek vannak a gépbe:

SAMSUNG 640GB 7200rpm 16MB SATA2

(#666) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#665) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Úgy néz ki ez jó lesz, mindent megtalált:

Active@ UNDELETE Enterprise (Network Edition)

(#667) deeper1111


deeper1111
csendes tag

Hali!

Segítséget szeretnék kérni! Van egy 200gb-os samsung vinyom, ami nem először adja elő a következőt: egy 10gb-os (1 particio,csak progik és xp) vinyora felrakom az xp-t,majd ez után visszakötöm a 200gb-os samsungot (1 partició és csak adatok) és a már korábban működőképes xp betöltésekor elindul az ellenőrzés (majd ezt írja ki : árva rekordszektorok törlése). Múltkor átvittem haverhoz és get data back-el átmásoltuk az ő gépére az adatokat,majd hagytuk végig lefutni az vinyo ellenőrzését és 5 perc után müködött is a vinyo ,nem nagyon tapasztaltam adatvesztést ,de gondolom biztos volt.Ma ismét egy ilyen xp telepítés után elszállt az ismét visszadugott 200as samsung és 4-5 perc után inkább leállítottam az ellenőrzést.Kérdésem a következő: mi lehet a probléma, mennyi adatvesztéssel járhat egy "árva rekordszektorok törlése"->visszahozható e GDB-kel vacy mással az ilyenkor elvesző adat?

Üdv:
Márk

(#668) liksoft válasza deeper1111 (#667) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Megkaptam, de nem volt időm ott.

Az okot kéne kideríteni, ez csak tünet. Az adatok menthetősége minden esetben a sérülés mértékétől függ, ami sokszor független a CHKDSK által kiadott információtól.

A drive SMART-ja mit mond? XP legalább SP2?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#669) deeper1111 válasza liksoft (#668) üzenetére


deeper1111
csendes tag

Hali!

Sajnos amikor ma először rádugtam a 200gb-osat még nem volt rajta sp ,jelenleg már 3as van.Gondolom nem kéne futtatni chkdsk-et,mert a szektorokat megkutyulhatja, péntekig kibírom és akkor havernál áttom másolni gdb-ekkel ,mert neki van annyi helye;).Vagy te mit javasolsz?De a tünet ugyan az mint kb 8-10 hónapja, akkor is ugyan ez volt csak ott viszonylag hamar pár perc után végzett az ellenőrzéssel.
üdv

(#670) liksoft válasza deeper1111 (#669) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Egy mentés minden esetben plusz biztonságot ad. Így előbb a GDB-t célszerű futtatni. Az SP nélküli XP meg sok gondot tud okozni. Célszerű SP2-es telepítőt beszerezni, és az alap változatot a szekrény mélyére tenni figyelmeztető felirattal.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#671) Bandee2


Bandee2
tag

Sziasztok. Van egy 160 gigás vinyóm, amit régebben felosztottam két egyforma partícióra, C-n a rendszerrel, D-n a képek, zenék, dokumentumokkal.. Azt meg lehetne csinálni, hogy törlöm a két partíciót, aztán mostmár nem két egyenlő részre, hanem egy mondjuk egy 20 és 140 gigás részre osztom, és utána visszaállítani a D-n lévő dokumentumokat? Nincs másik vinyóm, amire átmásolhatnám.. a rendszert néha formázom, és olyankor a C-n lévő dokumentumaim elvesznek.. ezért bővíteném ki a D-t.. köszi

(#672) Imco válasza Bandee2 (#671) üzenetére


Imco
őstag

Már meg ne haragudj, de ez az évszázad okossága!
Nincs bajod igy csinálsz magadnak.
Ha jól értem, format minden>új particiók>reinstall>majd az új D-re visszarakod a régi D-t.
Felejtsd el! Itt is le van irva többször, saját magára nem mentjük vissza az adatot, még ha engedné is a GDB. Szándékosan meg nem okozunk adatvesztést magunknak.
Vegyél 17 DVD-t és ird ki arra a D-t. Ennél olcsobban nem uszod meg, lesz mentésed róla, és sok bosszúságtól megkiméled magad! Szerintem... :)

Üdv! Imco

(#673) liksoft válasza Bandee2 (#671) üzenetére


liksoft
nagyúr

:W :)) :D :DDD :DDD :D :)) :W :Y :Y :C :C :DD :DD

Szerk: És akkor finom, és nőies voltam.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#674) Bandee2


Bandee2
tag

Köszönöm a választ.. nem lehet mindenki otthon a témában, visszaolvasni meg nem mindig van ideje az embernek többszáz hozzászólást.. elnézést, h nem vagyok profi adatvisszaállító, nekem nem ez a munkám.. csak gondoltam hátha meglehet ezt csinálni, de akkor inkább kölcsönkérek egy ideiglenes vinyót..

(#675) liksoft válasza Bandee2 (#674) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem adatmentőnek kell lenni, hanem végiggondolni, hogy ha a drive hátsó részét olvasom, és ezt az anyagot a drive elejére írom, akkor az ott lévő és még le nem mentett adatokat felülírom. Mivel az adatmentő program előbb gyűjti az adatokat majd vakon dolgozik azokból, a fenti hiba ellenére, lementi a már felülírt adatokat is. Persze azok már sérültek, nincsenek meg.

Ennyire egyszerű.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#676) visszamennyé


visszamennyé
csendes tag

sziasztok
a segítségeteket szeretném kérni
egy véletlenül leformázott vinyorol Getdata Back programmal lementettem a legfontosabb adatokat 1 pendrive-ra , de 4-5 jegyzettömbön kivül nem nyit meg mást
azt írja ki h hibás, sérült adat v h nem létező formátum
ilyenkor mit lehet tenni???
előre is kössz a segitséget

(#677) liksoft válasza visszamennyé (#676) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor a mentésbe hiba csúszott. Így ismét elő kell venni az eredeti winyót (remélem nem írtál még rá), és másik adatmentő programmal próbálkozni, vagy elvinni szakemberhez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#678) gabor222 válasza HoReSz1975 (#665) üzenetére


gabor222
tag

Hi

Egy kérdés mert nekem is teljessen ugyan ez a gondom. Megtalált nekem is minden fájlt de nem tudom h kell visszahozni őket.

Leírnád h neked h sikerült ? és h kell a programot használni. THX

(#679) HoReSz1975 válasza gabor222 (#678) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Recover gomb és megadod neki hová mentse, persze előtte kijelölöd a fájlokat, hogy mit is akarsz visszahozni :K

(#680) liksoft válasza gabor222 (#678) üzenetére


liksoft
nagyúr

És még egy fontos dolog. Előtte meg kell venni, mert a demo változat mindent megcsinál, csak a COPY funkciót nem hajtja végre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#681) gabor222


gabor222
tag

Na sikerült megmenteni a dolgokat :)

Most olyan gondom van hogy van 136 GB particionálatlan terület, viszont nem engedi particionálni. Ilyenkor mit lehet tenni ?

(#682) gabor222


gabor222
tag

http://kepfeltoltes.hu/090715/hiba_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez a partíció szállt el tegnap amiről tegnap sikerült visszahozni az adatokat. Amikor formázni akarom vagy betűjelet akarok neki adni ezt a hibát írja ki. Widows telepítésnél se engedi formázni és újat se enged létrehozni.

(#683) liksoft válasza gabor222 (#681) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Alap XP-t használsz, és nem SP2-t. Tessék SP2-es változattal dolgozni!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#684) gabor222 válasza liksoft (#683) üzenetére


gabor222
tag

SP2-es Vistat használok :)
Már megoldottam az Active@ UNDELETE Enterprise programmal. Az mégis 1 partició volt csak eltűnt a betűjele. Töröltem azt új particiót hoztam létre.

(#685) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok!

Itt még hála istennek sose kellett járnom. Most először történt nálam elég érdekes dolog: tegnap esti szabályos leállítás után most win induláskor lemezcheckelni akarta az egyik partíciót, persze lenyomtam, de mikor bejön a windows, látom, hogy a H: nem elérhető. :( Nyomtam egy újraindítást, hagytam a lemezkarbantartást, elég sokáig ténykedett, végül az eredmény az lett, hogy a az összes zeném eltűnt a partícióról. Két mappa volt egy HD Filmek nevű: ez megvan, meg egy zene. Nem kevés zene volt, több mint 10 éves gyűjtőmunka kb 100giga. Van valakinek ötlete mitől lehetett ez a örömteli esemény?

Windows7
1 Hónapos Samsung F1 1000GB

Most fut GetDataBack, sose használtam még, remélem jó lesz.

(#686) KaraDani válasza KaraDani (#685) üzenetére


KaraDani
addikt

Eddig jutottam, nagyon gáz a file nevek tökéletesen szétmentek, tuti a köcsög chsdisk miatt :O Így nem sok értelme van kb mp3 at visszahozni 100gigát ömlesztve filenevek nélkül :W KÉP

(#687) KaraDani válasza KaraDani (#686) üzenetére


KaraDani
addikt

Áh nem elég hogy ömlesztve, de ráadásul csak a 4ede van meg :O Még az a szerencse, hogy öcsémnél otthon ugyanaz a pakk az alap amit tőlem másolt át két éve, szóval úgy néz ki a régi nehezen beszerezhető cuccok meglesznek.

(#688) liksoft válasza KaraDani (#687) üzenetére


liksoft
nagyúr

A CHKDSK-t sokszor csak winyógyilkosnak "becézem". Túl sérült adminisztráció esetén többet tud ártani, mint használni. A HD Sentinel-ben ezért van az az opció, hogy le lehet tiltani az automatikus indulását.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#689) KaraDani válasza liksoft (#688) üzenetére


KaraDani
addikt

Közbe sikerült visszahozni szinte mindent, 25 giga lett csak ilyen ömlesztett névtelen fos többi visszajött.
Pont most nézem HD Sentinellel van két hibás szektor meg egy gyenge. Még jó, hogy egy hónapos vinyó :((( Asszem mindjárt nekiállok előkotorni a számlát, csak azt nem tom, a rajta levő 700gb adattal mit kezdek, amíg elviszem gariba :F

(#690) liksoft válasza KaraDani (#689) üzenetére


liksoft
nagyúr

Két szektor NEM elég a garihoz. Ha a kondíció 0 azaz NULLA, akkor válik garira éretté. És a leírtak alapján szerencsés vagy, hogy "ennyivel megúsztad".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#691) KaraDani válasza liksoft (#690) üzenetére


KaraDani
addikt

Nem elég garihoz egy egy hónapos vinyónál? :W Akkor ez azt jelenti, hogy ennyi belefér ezek szerint, és "nyugodtan" használhatom tovább? Értem ez alatt, hogy a többi meghibásodásának esélye nem nagyobb mint egy tökéletes állapotú vinyónál? Pl mint egy monitornál a pixelhiba? Mostani állapota

(#692) liksoft válasza KaraDani (#691) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, nem elég! A gyártó ugyanis meghatározott környezetben való üzemeltetéshez köti a garanciát. Mivel ezt sokszor nem teljesítik a felhasználók és a gyár ellenőrizni nem tudja, jogos, hogy valamilyen limitet épít a rendszerbe. Ezen belül jó, ha átlépte akkor érett garira. Valamint a felület teljes tesztelése minden adatkombinációra iszonyúan sok idő lenne, így senki nem fizetné meg. Ebből adódóan elképzelhető, hogy a felületen található kérdéses állapotú (gyári teszt szerint jó, egyes bitkombinációkban bizonytalan) szektor (pár darab lehet csak az egész felületen -átlagosan egy sem, de nem zárható ki) hibás, így cserére szorul. A SMART ezt elvégzi, a drive állapota, stabilitása ettől még tökéletes. Természetesen célszerű jobban figyelni rá, hiszen a hiba jelentkezésekor nem lehet tudni, hogy egyszeri hibáról, vagy a drive egyéb gyári bibájáról van szó. Ha a drive hibás, hamar tovább romlik, és akkor már szóba jöhet a garancia.

Van még egy lehetőség a garanciáztatásra. Ha a gyári tesztprogram a teljes felület írása utáni olvasási tesztnél hibakóddal megáll, akkor annak kinyomtatásával (fotójával) is érvényesíthető a gari. Természetesen az adatokat előtte menteni kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#693) KaraDani válasza liksoft (#692) üzenetére


KaraDani
addikt

Hát remélem akkor ez marad így , és nem lesznek további problémák, azért bosszantó egy egy hóanpos vinyónál, még ha esetleg nem is lesz további baj. Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#694) kaposi1 válasza KaraDani (#686) üzenetére


kaposi1
tag

Szia!
Én pontosan ilyen problémával küzdök.
Sikerült visszahoznom a teljes adatállományt 3300mp3-as zenét.
Persze a file neveket összekutyulta ezzel nem is foglalkozom mert Pl: a Winampban a
jobb gomb a zenén és a File név ablakra kattintva kiírja a szükséges infót hogy vissza tudja őket nevezni.
(Számomra pótolhatatlan válogatásokról van szó)
A problémám inkább az mint ami a te képed alapján nálad is fent áll.
Hogy a file-k méretét 10Mb-ban maximalizálta.
Vagyis nagyon sok számomnak nincs meg a vége ami 10mb fölött mérettel rendelkezik.

http://images.netbag.hu/20090807/12154437320.JPG

Mint a képen is látszik 10Mb a plafon.
Gondolom ez csak beállítás kérdése.
Nem tudja véletlenül valaki hol lehet ezt az opciót megváltoztatni?
Nagyon fontos lenne. :R :R :R
Légyszi valaki.

(#695) kaposi1 válasza kaposi1 (#694) üzenetére


kaposi1
tag

Azt még hozzátenném hogy a GetDataBack for NTFS ( Version 3.03.)-at használtam .Full verzió!
Nincs ehhez véletlenül magyarosítás?

(#696) KaraDani válasza kaposi1 (#694) üzenetére


KaraDani
addikt

Bakker, ez nekem fel se tűnt, őszintén 100 giga zenénél nem látom át rögtön mi az ami elveszett eseetleg, de akkor lehet egy két lossless albumot buktam. Én a filenevek összekutyulását mp3 tag nevű progival csináltam meg, két klikkel, csak mappába kéne őket pakolni, ne meg hát egy két helyen nincs fileinfo ott szivacs.
Amúgy boltba kérdeztem a srácot, hogy honnantól garis egy vinyó? Kérdezte Samsung? Mondom aha, erre mondta, hogy ha egy hónapos próbáljam meg a teljes format majd firmware frissítést, főleg így hogy szoftveresen visszajött az adat azt mondta, hogy szinte tuti, hogy szoftverhiba. Majd ennek utána is nézek.

(#697) gessztenye


gessztenye
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy ide laptop hdd.. Hapsi rosszalkodott, anyuka meg bosszút állt. Rátolt egy linuxot, vagy 8 partícióval, majd format megint, és egy xp két partícióval. No, ezt kéne valahogy visszaállítani a linux előtti állapotba... :-)

Van ötletetek?

(#698) liksoft válasza gessztenye (#697) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hapsinak maradt egy "szép" emléke. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#699) zölcsi


zölcsi
tag

sziasztok, feltettem uj winfost, egy 500 gigás vincsi van gépemben ami 5 részre volt osztva. az első partición volt az xp, most az uj rendszer van rajta, de a többi partició jól össze kutyulódott.
a C-n van most a rendszer
a D sértétlenül megvan, minden adattal együtt
az E-t nem particionált területkénet látja a lemezkezelő
az utolsó két particiot peddig valahogy összevonta.

valahogy vissza lehet állítani az adatokat?

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#700) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Hali!
Ez a program használható olyan pendriveoknál, ahol a partíció és/vagy a fájlrendszer sérült? Fontos adatok lennének rajta, de nincs ötletem, melyik program alkalmas Flash alapú tárolókról adatvisszaállításra.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.