Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Imco válasza krivy (#500) üzenetére


Imco
őstag

#492 és a #493

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#502) rii


rii
nagyúr

hello

get data back pro for Fat-tal sikerült megtalálnom minden adatot, de szeretném azt mondani rá, hogy RECOVERY ALL és ___nem____ egy másik HDD-re, mert nincs helyem ... :-/

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#503) krivy válasza Imco (#501) üzenetére


krivy
tag

Regisztrált változattal próbáltam.

(#504) liksoft válasza rii (#502) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor kérj kölcsön winyót! A mentendőre a felülírások miatt TILOS írni! Vagyis amit a scan során létrehozott adatbázisból (off-line) a mentés során a felületről másol, szépen szisztematikusan felülírod (on-line). :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#505) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Haver partition magicben dolgozott a meghajtó nevét akarta megváltoztatni mert kriksz kraksz volt a név és nem is engedte addig még a méretét változtatni se.megváltoztatta a nevét ekkor már tudta állítani a méretezést ám ugye le kell applyzni a végén és amikor ő rányomott a azonnal megformázta két vinyóját :F .Valaki járt már így?A srác évek óta használja a progit úgyhogy nem ő hibázott esetleges véletlen formázás terén.
Lényeg a lényeg betette másik gépbe a vinyót és R-Studio NTFSel megpróbálta helyreállítani a fájlokat de csak töredékeket látott ezért letükrözte a vinyót egy másikra asszem egy dsk fájlt hozott létre amivel nem tud mit kezdeni.
Ez lenne a kérdés hogy azt mivel kell kezelni mire való(mármint a dsk fájlt),vagy fusson rá az adatmentésre inkább get data backkel?
Válaszokat előre is köszönöm az Ő nevében is!

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#506) liksoft válasza Pocee (#505) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nyugodtan próbálja. De az eredetin. Több mentő program többféle algoritmus, nagyobb esély.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#507) vgavga


vgavga
tag

nekem visszahozta a 160gb adatomat)))))) gyorsformat után))))))))

(#508) Pocee válasza liksoft (#506) üzenetére


Pocee
senior tag

ezzel a dsk-val amit a rstudio hozott létre tud valamit kezdeni?
Mi nyitja meg vagy mire való?

Mr.Brightside

(#509) liksoft válasza Pocee (#508) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elméletileg szektorpontos másolat. Biztonsági mentésnek jó. Esetleg ebből menteni. De egy fizikai drive-ról könnyebb (tapasztalatom szerint).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#510) Pocee válasza liksoft (#509) üzenetére


Pocee
senior tag

Bocs hogy lámulok,de azt nem értem hogy ebbe a .dsk fileba mivel tudok belemenni?azzal a progival ami létrehozta?Amúgy köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszolgatsz :R

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#511) liksoft válasza Pocee (#510) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez disk image. Vagyis minden olyan progival, mely a winyót nem csak fizikaiként, hanem file-ból is tudja kezelni. Leginkább a létrehozójával.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#512) Pocee válasza liksoft (#511) üzenetére


Pocee
senior tag

Köszönöm a segítséget!Sikerült 99%ban visszanyerni az adatokat. :R

Üdv.;)ocee

Mr.Brightside

(#513) siposgera válasza liksoft (#504) üzenetére


siposgera
csendes tag

Hello!
Olvasgattam a hozzászólásaitokat, de nem találtam megoldást.
Kérdeznék.
160GB-nyi adatot kerestettem meg a GDB 3.64 verzióval (licenszált), meg is talált ahogy nézem mindent, viszont nem csinál semmit mentéskor, pedig nem arra a meghajtóra szeretnék menteni, mint amiről az adatokat kereste.
Már többször is végigfuttatam a programot, megváltoztatva az ideiglenes könyvtár helyét (eredetileg ha nem állítottam be, akkor C:\...\Temp-be rakta), copynál kiválasztottam másik meghajtót, és semmi.
Segítsetek légyszíves, hogy mi a probléma megoldása.
Előre is köszi:
G.

(#514) liksoft válasza siposgera (#513) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Fel kéne venni a kapcsolatot a program készítőivel. Korrekt vásárlás esetén ilyent nem csinálhat. (Egyéb változatok esetére tertok tőle, hogy a program írói újabb védelmet tettek a programba. - Talán jogosan. :D )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#515) siposgera válasza liksoft (#514) üzenetére


siposgera
csendes tag

Szia!
Köszi a gyors reakciót.
Még jó, hogy az "egyéb változat" áll fenn, mert nekem viszont az a gyanúm, hogy akkor is ezt csinálná, mert hibaüzenetet nem ír ki, mint a demo változatnál.
Ha egyesével megnyitogatom a fájlokat, azokat elmenti az ideiglenes könyvtárba, persze más néven, onnan meg enegedi elmenteni, csak hát iszonyú meló 160 gigányi képet megnyitogatni, átnevezgetni, majd újra mappába rendezni. :O Na mindegy, erre szokták azt mondani, hogy szegény ember vízzel főz.
Üdv:
G.

(#516) siposgera


siposgera
csendes tag

Helló!
3.03.-as GDB-vel minden adatom új vinyóra került! :DD
Következő lépés a DVD-re írás...
Köszi a segítséget!
Üdv:
Gerda

(#517) liksoft válasza siposgera (#516) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jéééééé :B :B :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#518) #24334592


#24334592
törölt tag

Sajnos én is csatlakozom a klubhoz:

500gigás WD 2.0 külső vincsi.Hajnal még másoltam át adatokat egy másikra (szerencsére!)
felkelés után, már a winfos nem ismeri fel.
H: nem érhető el.Paraméter nem megfelelő.
Lemezkezelő látja.500/500gb üres hellyel...
Lenne rajta 110gigányi cuccos, ebből főleg a pár gigányi fotó a lényeg, a többi film, játék.

getdataback lát minden adatot.Viszont nem ad kiterjesztést a fájloknak..így hogy a fenébe llítsam vissza?110gigát elnevezgetni nagyon durva...
Pláne, h nincs mi alapján kiválogatni a fotókat...

Van valakinek valami tippje?

Szétszedni még nem mertem, lehet, h kábelbaja van?Gondoltam már erre is...

(#519) #24334592


#24334592
törölt tag

Tárgytalan az előző hozzászólásom:

SIKEEEEER

EASY RECOVERY PRO 6.4

mindent visszahozott, eredeti könyvtárak, fájlok...Egy nagy lóf*szt a getdataback seggébe...

ööö, egyébként 500dolcsis progi, de kurvára megéri!

(#520) liksoft válasza #24334592 (#519) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudod, van, hogy fordítva történik. Ez azért van, mert minden programozó máshogyan készíti el a programot, máshogyan és másra készíti fel. Így lehet, hogy míg az egyiknek nem sikerül, a másik megoldja. És ez visszafelé is igaz.

U.i.: Azért a priviben is jelezhetted volna a sikert. Ha már oda is írtál. :((( Ugyanis nem biztos, hogy mindig benézek ide.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#521) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok!
Ugy nez ki meghalt a samsung hdd-m (sp1614n 160gb/8mb, 2004.09-es, 7200rpm), eloszor semmi baja nem volt (disk sentinel nem tudom mit er, de ezek szerint semmit, az szerint is teljesen rendben volt), aztan kekhalallal leallt a gep, azota nem porog fel, a gep nem latja.
Valami tippet legyszives adjatok, lehet ilyenkor meg kezdeni vele valamit?
Koszonom!

One Ring to rule them all

(#522) audi100td válasza LOTR (#521) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha egyszer csak szó nélkül beszarik a motor vagy az elektronika, arra mit mondana Sentinel?! Gondolkozz már! :U

(#523) liksoft válasza LOTR (#521) üzenetére


liksoft
nagyúr

Válasz. Itt is feltetted a kérdést.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#524) LOTR válasza audi100td (#522) üzenetére


LOTR
addikt

Leírtam, mint egy lehetőség, és abban van hőmérséklet érzékelő is, kezem rátéve égetett, sentinel szerint 4x fok fölött nem járt.....

One Ring to rule them all

(#525) audi100td válasza LOTR (#524) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudod nem Sentinel méri a hőfokot!!! :U Hanem a HDD-be épített szenzor, a mért értéket a program csak ki olvassa a SMART-ból, szóval még most sincs okod fikázni azt a programot, inkább backup-ot kéne tartani az adataidról, meg hűteni a HDD-t. :U

(#526) tommy.b


tommy.b
csendes tag

Sziasztok!

Egy különös problémám van. Múlt héten az egyik vinyó egyik partíciójáról eltűnt véletlenszerűen pár könyvtár bennük kb. 250 gigányi adattal. Nagy része film (ami pótolható), de voltak köztük családi fényképek is. Olyan mintha valaki végigment volna rajtuk egy shift+delete-tel. Mivel ez egy családi gép, ezért ki lehet zárni, hogy valaki direkt törölt volna. Néhány fontos dolgot vissza tudtam hozni, néhányat nem.
Ezt a részét a dolognak lezártam, viszont érdekel, hogy mi miatt történhetett mindez.
A vinyó másik partíciója sértetlen, a HDD Sentinel nem mutat hibát, a boot folyamat alatt sem vettem észre semmi szokatlant.
A vinyó egyébként egy 320 Gb-os WD, amit tavaly tavasszal vettem.
Op.rendszer: Vista SP1+auto frissítés (legális).

Van esetleg valami ötlet?

(#527) liksoft válasza tommy.b (#526) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#528) #24334592 válasza liksoft (#520) üzenetére


#24334592
törölt tag

Jogos, megkövetlek.Csak annyira örültem, h mindenem megmenthető, h erről a tényről megfeledkeztem.Sorry!

(#529) nicoka


nicoka
tag

Segítsetek, pls. [link]

[ Szerkesztve ]

(#530) nicoka


nicoka
tag

Ezek mellett, ha most bemegyek a könyvtárszerkezetbe, akkor ezt látom G:/DCIM/OLYMP100 Az utóbbi "OLYMP100" 16Kb. De ha megnézem "G:/, azon 248 Mb-nyi anyag van. Akkor most mi van?

(#531) liksoft válasza nicoka (#530) üzenetére


liksoft
nagyúr

Talán.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#532) nicoka válasza liksoft (#531) üzenetére


nicoka
tag

Te atyaúristen. Köszönöm szépen!

(#533) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Bekapcsolás után az egyik HDD-ről eltünt az ntfs partíció.(nem ezen van a rendszer ) Pontosabban még ott van, csak ismeretlennek látta a Paragon 9. A többi nem ntfs partíció rendben van.
Újraindítás után nem hajlandó bootolni a gép, ha ez a lemez csatlakoztatva van. Sem a Win, sem a linux, még a DVD-ről sem tudok bootolni a Hiren's bootCD-vel.
Vmi ötlet?

" Babra munka, de megéri! "

(#534) liksoft válasza kutyuska (#533) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagy valószínűséggel meghibásodott, és nem képes a felületről olvasni. Szerintem ez nem otthoni mentést feltételez.

Ismételten átolvasva annyira egészíteném ki, hogy a partíció adminisztrációs területe a sérült. Lehet az íróáramkör hibája, így ami fontos, mentsd le a drive többi partíciójáról.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#535) kutyuska válasza liksoft (#534) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Köszi, de ha ez a drive csatlakoztatva van, semmivel nem tudom bebootolni a gépet.

" Babra munka, de megéri! "

(#536) liksoft válasza kutyuska (#535) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor a drive fizikailag hibás. Az említett hibátlan partíciók meg nem ezen a drive-on vannak (ahogy értelmeztem előbb), hanem másik winyókon. Ebben az esetben három lehetőség van. Kuka, garancia, vagy adatmentéses szakember.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#537) kutyuska válasza liksoft (#536) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Amikor eltünt ezen a lemezen levő ntfs partíció, akkor még láttam a többi partíciót.
Újraindítás után pedig , ha ez a lemez fizikailag csatlakoztatva van, nem hajlandó bootolni.
Elektronika csere még bejöhet?

" Babra munka, de megéri! "

(#538) liksoft válasza kutyuska (#537) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg egy pontos típus? :F :W Anélkül ugyanis nem megy! :( :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#539) kutyuska válasza liksoft (#538) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Csak általánosságban kérdeztem. :R
SAMSUNG SP250C

" Babra munka, de megéri! "

(#540) liksoft válasza kutyuska (#539) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha azonos a firmware-e. De azt sehol nem írják rá a drive-ra. Így kívülről nem tudod azonosítani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#541) nicoka


nicoka
tag

Helló!

Nincs kedvem nagyon visszaolvasni, de tegnap sikerült nekem letörölni a gépről, egyben a lomtárból is kiüríteni egy kb. 850-900 Mb-os RAR fájlt. Ezt vissza lehet még hozni a való életbe? :U

(#542) liksoft válasza nicoka (#541) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nekem meg válaszolni nincs kedvem. De ezért találták ki a keresőt itt a PH!-n. Bal felső sarokban találod meg. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#543) szigo88


szigo88
csendes tag

Sziasztok!
Egy szokatlan eset fordult velem elő! :)
Van egy merevlemezem amiről a rendszer fut és van egy külön merevlemez amin az adataimat tároltam. Ez amin tároltam az adatokat 2 felé volt particionálva! Ebből az egyik partíciót le akartam törölni partition magic-el, de véletlen rosszat kezdtem törölni, ráadásul a SECURE ERASER funkcióval, de megszakítottam gyors mikor észrevettem, de az a partíció vagy meghajtó már nem látszik! Az a kérdésem melyik programokkal próbálkozzak és mennyi esélyem lehet az adatok visszanyerésére? Akkor egyből kivettem a merevlemezt utána, tehát felül nem írtam semmit az biztos , csak a SECURE ERASER funkció aggaszt!
Esetleg ha konkrét programokat tudnátok ehhez ajánlani a GDB-n kívül!
Előre is köszönöm!

(#544) liksoft válasza szigo88 (#543) üzenetére


liksoft
nagyúr

Amit felülírt, annak annyi. Az lehet adat, adminisztráció, minden. A partíció eleje tutira, és ha PM-mel kreáltad annó, akkor az MFT-nek is valószínűleg lőttek, vagyis nem lesz név szerint adatod (PM a partíció elejére szokta tenni az MFT-t, míg az OS 3GB környékéra - pont adatvesztés elkerülése érdekében).

Ha a GDB nem segít, próbálj RAW recovery programokkal.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#545) Tices


Tices
csendes tag

Sziasztok!

Elszállt egy vinyóm...ezzel nem is lenne gond, várható volt, éppezért egy 250-es samu-n tároltam minden fontosabb cuccost. Semmi gond, dobok egy rendszert a 250-re. Nah, az már nem sikerült, mert a windows nem ismerte fel (látta, csak formatálni akarta volna) mondom, ácsi nem úgy van az! Bele egy másik vinyó, xp rá és eresztettem neki a getdataback-et. Quick Search-el gyorsan lefutott, ránézésre sikerült kimentenem némi anyagot, de aztán láttam, hogy egy jó része 0 bájtos! Kb. 10 órakkor indítottam neki egy komolyabb ellenőrzést (nem a new os-est, hanem az fdisk, format-ost). 49%-ig elfogadható idő alatt felment, a "Searching NTFS file system", de onnan már kb. 5-6 órája nem mozdul, dolgozik, mert írja, hogy hol jár, mit csinál:
Error 1117 in HD129: during ReadLBA: LBA=24082458 CHS=-1x-1x-1 Cnt=64
Kérdésem az lenne, hogy hagyjam csinálni a dolgát és ha nem lesz áramszünet egyszer eljut a végéig? Vagy próbálkozzak mással? Gondolom ez attól függ, hogy mennyi a sérült rész, de akkor lehet, hogy 1 hónap alatt sem ér a végéig?

Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Tices

Ui.: Nem tudom számít-e valamit, hogy sata bővítőkártyán keresztül megy a két vinyó!

[ Szerkesztve ]

Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van!

(#546) Imco válasza Tices (#545) üzenetére


Imco
őstag

Ha túl jut a sérült részen felgyorsulhat. Kérdés hogy lesz-e türelmed kivárni. Illetve hogy felgyorsul-e még. Azaz, mekkora a problémás terület.

Üdv! Imco

(#547) DeepDish


DeepDish
őstag

Sziasztok ! Van 1 olyan problemem, hogy mikor WinXp-t telepitettem veletlenul rossz particiot valasztottam ki es azon volt minden cucc, 2 kulonbozo vinyorol van szo(egyiken winfos van volt , amirol szo van azon csak adatok voltak )! Tehat eltunt rola minden, mert ugye particio torlest nyomtam ,azota nem nyultam hozza, vissza lehet meg hozni rola az adatokat vhogy? :R :R

(#548) liksoft válasza DeepDish (#547) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, itt. De ott már válaszoltam.

Ez az új dili, hogy MINDENKI mindenhova elszórja a kérdését? NEM csak Neked szól a kifakadásom, hanem minden olyan Fórumtársnak, aki egy kérdést EGYSZERRE több témában szór el! :((( :((( :((( :((( :(((

U.i: Látom itt is elszórtad. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#549) Sakon


Sakon
csendes tag

Sziasztok! Valaki elmondaná hogy pontosan hogy is kell használni ezt a GDB-et mert nekem keresés közben mindig valami hibát ir ki:
I/O Error 'Unknown error (23)' reading sector 0 on HD129. Do you want to continue? rákattolok a yes-re 1 másodperc mulva megint ott van...:S :(((

(#550) liksoft válasza Sakon (#549) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor a drive amit menteni szeretnél fizikai hibás. Ha az adatok fontosak, ne nyúzd. Vidd szakemberhez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.