Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) ledger


ledger
tag

Köszönöm a segítséget, Meg kérdem a tulajt hogy ilyen borsos összegek ellenében is érdekli-e a dolog.
Ez egy munkahelyi gép, kíváncsi vagyok mit mondanak.
De ha komolyan gondolják lehet felveszem veled a kapcsolatot.

(#1152) ledger


ledger
tag

Mennyi esélyem van ha egy ugyan ilyen 80GB/7200rpm/8M samsung Sata HDD elektronikát átrakok rá?

(#1153) liksoft válasza ledger (#1152) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pontod típus?

Egyébként ha azonos a firmware, és panelen belüli a hiba, akkor van esélyed. Százalékot nem tudok mondani, de nem túl sok. A beérkezett mentések túlnyomó többsége fejszerelvény hibás. Vagy felület, és olyankor kritikus állapotú. Nézd meg az adataimat, holnap el tudsz érni pontosabb adatokért.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1154) ledger


ledger
tag

Bakker ahogy próbálgattam egy működő gépen (rádugtam az alaplapra lehúztam így próbálgattam felváltva a táppal hol ezt hol azt húztam le )azt egyszer csak megjelent mindkét patrició gyors neki is álltam az adatmentésnek de nem tudtam minden könyvtárat átmenteni mert egyszer csak ki írta hogy: nem másolható amivel dolgoztam elfog veszni azt le is fagyasztotta a gépet , és ezután már nem tudtam többé életre kelteni,sőt ahogy most rádugom lefagy a gép nem tudom még az egeret sem mozgatni de ahogy lehúzom az alaplapról utána életre kel az egér és már tudom használni a gépet is.
leszedtem az elektronikát megmozgattam hátha valami kontakt hiba visszatettem de mihelyst rádugom a gépre az megdermed,lehúzom átunna életre kel.
találkoztatok már ilyennel, van valami praktika?
Jó lenne a maradék anyagot is lehúzni róla,
Azért örülök mert egy csomó hasznos dokumentumot visszanyertem
kb:60% tudtam lementeni aminek nagyon örülök.

(#1155) liksoft válasza ledger (#1154) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egyszeri szerencse.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1156) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
A Get Data Back magyarítását, magyar változatát keresem, vagy hozzá valamilyen magyar nyelvű leírást.

Tudtok segíteni?

(#1157) peter889


peter889
őstag

Szia!

Nagyon köszönöm, hogy ajánlottad a GDB-ot, eddig minden OK:

GDB for NTFS 4.00-ásat használom.
Kezdőképernyőn a "3 easy steps"-et választottam.
1. Lépésben megjelenik a problémás winchesterem a listában. Kiválasztottam, majd "Next"-et nyomtam...

A 3. lépésben "Directories:" alatt megjelent az "elveszett" drive fájlstruktúrája, szerencsére nem vettem észre hiányzó elemet! Néhány alkönyvtárat próbaként átmásoltam másik meghajtóra és azokkal minden rendben!

Kérdéseim lennének:
- Eddig jól csináltam?
- Hogyan lehet visszaellenőrizni, hogy a visszaállított file-ok valóban hibátlanok? (Túl sok file estén lehetetlen mindent egyenként végignézni, a fileméret pedig nem garancia a belső tartalmára.)
- Op. rendszert (XP) ilyen másolással-visszamásolással működőképesen vissza lehet-e állítani?
- A winchester particionálásához/formázásához melyik programot ajánlanád?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv:
P

(#1158) peter889 válasza liksoft (#1155) üzenetére


peter889
őstag

Előzőt Neked írtam Liksoft.

(#1159) liksoft válasza peter889 (#1157) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Örülök, hogy megy.

Jól. Ha az adatok rendben vannak.

Szúrópróba szerűen. Minden könyvtárban 4-5 fénykép, egy-egy videó részlete.......

OS így nem másolható. Legalábbis nekem még nem sikerült.

OS lemezkezelője.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1160) Pazolini


Pazolini
senior tag

Üdv. minden fórumozónak!

Problémám:
CHKDSK futott le egyik bootoláskor a minap, s egy Acronis backup (*.tib) fájlt elérhetetlenné tett. OS nem is látja. GetDataback for NTFS szintén nem mutatja.

Előzmények:
1.seagate barracuda 11-es sorozatú (fw-hibás sorozat) lemezem egyik bootoláskor lezárt, rajta C rendszerrel (win7ult, x86)
2.egy guru Pesten helyreállította, majd frissítette a fw-t
3.korábban már jelölt badsectorait újramágnesezéssel (HDD regenerator) 100%-os állapotra hoztam vissza (azóta sem romlott…)
4.winOS-t nem akartam erre a HDD-re bízni, Samu HD103SJ-re klónoztam a rendszert Acronis True Image v11 backupjából;
5. azóta két lemezen van 1-1 madnem ugyanolyan OS-em, BIOS-ban a sorrendet átállítva a lemezkezelő C-ként kezeli a megjelölt lemez rendszermeghajtóját, a másilét pedig betűjel nélkül logikailag teszi elérhetetlenné
6. Miután a Samsung C-jén az Acronis TI használhatatlanná vált, (s bonyolultabb procedúra törölni és újra feltenni főként egy „backup archive explorer” nevű eszköz miatt, amit a telepítésekor felrak, s aminek csak letiltása is ‒ rendszerlemez segítségével elérhető érvényes backup híján ‒ teljesen elérhetetlenné teszi az OS-t), arra gondoltam, hogy erről is készítek a egy backupot Acronisszal; de a Seagate OS alól, ahol még jól működött. Tökéletesen megcsinálta.
7. Na és erre jött a probléma kb. 10 Samsung win7 rendszerindítás után.

Kérdéseim:
1.Gondolom CHKDSK nem „töröl”, csak hibás indexelést érzékelt, s ezért tette logikailag elérhetetlenné a kb. 45GB-nyi backup-fájlt. Ugyanakkor GetDB nem látja????
2.Hogyan nyerhetem vissza a fájlt? Azóta nem írtam a lemezre, amin van: amúgy a Seagate OS mögötti adatpartíción leledzett.
3.tudom, hogy nem valami klasszikus megoldás a BIOS-os átállítás, az tehetett be ennek a backup-fájlnak?
4.CHKDSK amúgy beállítható úgy, hogy egy biz. meghajtó esetében soha ne akarjon indulni? Mert elég gáz, hogy ha nem ülök ott a bootoláskor, akkor gondol egyet a checkdisk és törölget nekem, majd indul az OS, és köszi szépen szőrén-szálán eltűnik 45GB adatom… :W

Ennyi lenne, előre is köszönöm a válaszokat.
:R

(#1161) liksoft válasza Pazolini (#1160) üzenetére


liksoft
nagyúr

A CHKDSK a file hosszának módosításakor (0-ra "varázsolja") nem csak bejegyzi a file hosszát, hanem a területfoglalási leíró táblázatban is felszabadítja a helyet, a láncleírást törli. Ez egyedi adat, nincs belőle mentés, így a CHKDSK után módosított adminisztráció nem állítható helyre.

A HDSentinel programban ezért lehet letiltani az automatikusan induló CHKDSK-t.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1162) Karma válasza liksoft (#1161) üzenetére


Karma
félisten

Szoval leegyszerusitve, ennyi volt az adatnak? Pontosan ez a szituacio tortent velem harom oraval ezelott, egy virtualis gepet vesztettem el, rajta eleg fontos munkaval...

“All nothings are not equal.”

(#1163) liksoft válasza Karma (#1162) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a CHKDSK gyalul, azt legutolsó információim szerint alaposan végzi. Esetleg ha az újabb változatokban van visszaállítási funkció. Ennek utánanézek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1164) Pazolini válasza liksoft (#1163) üzenetére


Pazolini
senior tag

Köszi!!!
:F

(#1165) Pazolini válasza liksoft (#1161) üzenetére


Pazolini
senior tag

Liksoft:
"A HDSentinel programban ezért lehet letiltani az automatikusan induló CHKDSK-t."

Ha jól értem: ha a rendszerben van telepített Sentinel, akkor az OS betöltésekor indulni akaró CHKDSK-t le tudja tiltani?
Ha meg törlöm, akkor ez a beállítás is elvész?
Nem lehet, hogy meg lehetne bütykölni a BIOS-t vagy az OS registryjét inkább?
Vagy éppen ez utóbbit teszi a Sentinel?
[B]Ashampoo Uninstaller [/B]progi két képfájl mentésével, illetve a különbség elmentésével ki is tudja dobni, mit változtatott a Sentinel a rendszeren (Rendszerleíró, Fájlrenszer), amikor letiltja a CHKDSK-t.
Majd megnézem. :K

[ Szerkesztve ]

(#1166) Pazolini


Pazolini
senior tag

(#1167) liksoft válasza Pazolini (#1166) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel is az OS registryjét mókolja. Viszont az a szép, hogy ez verziófüggő. :D

Ezért írtam a Sentinelt, mert az a megfelelő változatot állítja be.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1168) bati1989


bati1989
csendes tag

Sziasztok!

Problémám a következő: ismerősöm áthozta a gépét, hogy telepítsem neki újra a rendszert. Ez nem sikerült mivel a merevlemez kattog és nem tud bootolni lemezről sem, ezután gondoltam másodlagosnak beteszem a gépembe és legalább az adatait lementem. De ez sem működött a következő hiba üzenetet dobta:
Failure Fredicted on Secondary Slave: ExcelStor Technology J8160
Inmeditaly back-up your data and replace your hard disk drive .

(ha elírtam valamit bocsi, lefényképeztem a képernyőt és a onnan próbáltam ezt ide leírni)

Szóval nem működik másodlagosként sem. Akkor így esélyem sincs lementeni a nagyon fontos adatait?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#1169) liksoft válasza bati1989 (#1168) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Sajnos nem, itt csak adatmentéses szakember tud majd segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1170) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

segítség kellene

egy XP-s gépről másoltam a pendriveomra képeket, majd hardver eltválítása és utánna húztam ki az gépből. De mikor újra rá akartam dugni, akkor azt írta ki, hogy meg kell formázni. Na most ezt nem akarom, mert nagyon nagyon fontos adatok vannak rajta, aminek nem szabad(na) elvesznie. Tudtok ebben segíteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1171) Joezyka


Joezyka
senior tag

Sziasztok!

röviden leírnám a problémám:
win7-em van, gondolt egyet a vinyóm és eldobta a bejegyzési tábláját, ennek köszönhetően a 400Gb-os vinyóm 3 partíciójából csak a rendszer látszott (a másik kettő nem). próbálkoztam 1-2 alap dologgal ( rendszer visszaállítás, újraindítás) amíg a rendszer meghajtó is eltűnt.

nagy nehezen le tudtam formázni, és újraparticionáltam a vinyót, felraktam egy win7-et, és getdatabackkel próbáltam visszahozni az elveszett adatokat. az egyik partición sikerült is szépen megvan minden, viszont a másikon nincs semmi...
ahogy olvasgattam itt rátaláltam a hiba okára: másoltam oda fel 1-2 programot amiket pendriveon kaptam ( úgy tűnik ez hiba volt). próbáltam szinte mind1ik módba visszahozni az adatokat hátha látja de egyenlőre eredménytelen.

kérdésem: van valami mód arra, hogy ezeket az adatokat vissza tudom még hozni valahogy? nagyon fontos adatok voltak.
előre is köszönöm a segítséget, remélem valaki okos tud is :)

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#1172) liksoft válasza Joezyka (#1171) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Minden írás, partícionálás, formázás, installálás FELÜLÍRÁSSAL jár. Így az adminisztráció nagy valószínűséggel már a múltté. Ilyenkor szokásos a RAW recovery programok használata. Olvass vissza, többször volt szó róluk.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1173) Joezyka válasza liksoft (#1172) üzenetére


Joezyka
senior tag

Köszönöm szépen akkor azokat átolvasgatom.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#1174) Haken


Haken
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne.
Egy laptopot már csak úgy tudtam újravarázsolni, hogy újratelepítettem a win xp-t és formáznom kellett. A teljes adatállomány oda, de a GetDataBack-kel próbálom visszahozni. Első kérdés: mi lehet akkor, ha én NTFS-es file rendszerre alkalmas programmal dolgozok és a vinyó eredetileg fat32-re lett formázva. (Ezt nem tartom valószínűnek, mert Xp oprendszer alá csak nem tesznek gyárilag fat32-t, vagy mégis?)
Mikor fut le a program (NTFS verzió) 35%-nál kiírja, hogy Error 23-as I/O hiba, később Error 27-es is lesz és irtózatosan belassul a keresés, majd kb 2-3 óra múlva lép kb 2%-ot és lefagy.
Találkozott már valaki ilyen problémával?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gabi

(#1175) liksoft válasza Haken (#1174) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Igen! A drive a halálán van, és minél tovább nyúzod, annál kisebb lesz az esély a maradék adatok megmentésére is. Azért írok maradékot, mert ha egy partíció volt és lett, akkor az adminisztrációnak minimum a felét felülírtad, így az adatok név szerint csak töredékesen menthetőek, és tartalom alapján is kérdéses milyen minőségben és mennyiségben.

További nyúzás nélkül keress adatmentéses szakembert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1176) Haken válasza liksoft (#1175) üzenetére


Haken
csendes tag

Köszi szépen a segítséget!

(#1177) dudigy


dudigy
tag

Hali!
Lenne egy olyan problémám,hogy véletlen rossz wincsin indítottam el a win7
telepítést és előtte még megformázta a telepítő.A telepítést leállítottam hamar de
nem tudom,hogy visszaállítható-e a lemezen tárolt tartalom.Kérlek titeket
ha valaki tud segítsen ebben a helyzetben megoldást találni.Persze ha van
egyáltalán. :F A telepítő kb.2percig ment.

üdv.

(#1178) liksoft válasza dudigy (#1177) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A format már törölte az előző adminisztrációt (MFT-t), így annak csak töredékével lehet számolni. Kétlépcsős mentést tudsz végezni. A GDB-vel először egy logikai mentést, majd RAW recovery programokkal a másodikat. (Eléggé kiveséztük, olvass vissza.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1179) dudigy válasza liksoft (#1178) üzenetére


dudigy
tag

Köszönöm! :R

(#1180) dudigy


dudigy
tag

Esetleg priviben megírnád,hogy mennyibe fájna nekem ha elvinném hozzád
a HDD-met mentésre? :U

[ Szerkesztve ]

(#1181) Haken válasza liksoft (#1175) üzenetére


Haken
csendes tag

Szia!

Köszi ismét a segítséget! :)
Olvasgatva a fórumot, egy olyan kérdésem lenne, hogy nekem miért nem ajánlott a RAW Recovery program, azaz gondolom azért nem ajánlottad. Vagy már annyira rossz lehet a drive, hogy nincs értelme? Szakemberhez nem valószínű, hogy el fogom vinni, mert annyit nem érnek a rajta lévő dolgok.

Előre is köszönve válaszod:

Gabi

(#1182) liksoft válasza Haken (#1181) üzenetére


liksoft
nagyúr

A folyamatosan romló állapot miatt a drive teljes felülete az analízishez nem olvasható végig 2-5 alkalommal. Jó, ha egyszer sikerül a legtöbb területről egy másolatot készíteni, de lehet, hogy az is csak alkatrész cseréje után valósítható meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1183) peter889 válasza liksoft (#1159) üzenetére


peter889
őstag

Szia!

Már jóideje elvégeztem az adatmentést és minden adatot sikeresen visszaállítottam a Get Data Back programmal. Minden működik. :)
(A op. rendszer átmásolásával-visszamásolásával nem próbálkoztam.)

Köszönöm a segítséget!

(#1184) sonajsutif


sonajsutif
csendes tag

sziasztok! a segitsegeteket kernem. az extern HDD rol valo adatvisszahozasra en is a GDB programot hasznaltam. minden OK,meg vagyok vele elegedve,egy kivetelevel!! a notebookom merevlemezet nem mutatja. az elso lepesre ugrasnal figyelmeztetes : "You must have administrator rights in order to access physical or logical drives! You also must start this program by right-clicking its icon and selecting Run as Administrator" Mit kell beallitanom es hol , hogy mutassa? Mar probaltam par dolgot, de semmi. A szomszed notebookjan rendesen mukodik. elore is koszonom a segitsegeteket!!!

(#1185) peter889 válasza sonajsutif (#1184) üzenetére


peter889
őstag

Szia! Látom senki nem válaszol. Amúgy nem értek hozzá, de talán Rendszergazdaként kéne belépni a op. rendszerbe, ha eddig nem úgy léptél be.

(#1186) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.

Ez a problémám nekem is. Leformáztam azt, amit nem kellet volna.
Az egész D: meghajtómat. :Y
A GetDataBack for FAT 3.30 verziója van meg.
Addig eljutottam hogy megtalálta a programokat és fájlokat ami a D:-n volt.
De hogy mentem ki őket? :F
Nem tudok rájönni :W

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1187) fezsoo válasza fezsoo (#1186) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Közbe megtaláltam a megoldást. Teljes a siker. :))
Mindent ami fontos volt, sikerült helyre állítani :DD

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1188) mikcip


mikcip
csendes tag

Sziasztok!

A GetDataBack programmal IMG fájlt készítettem - egy másik lemezre - arról a lemezről, amelyen egy hiba folytán olvashatatlanná váltak az adataim. Úgy látszott, hogy minden stimmel, ezért újraparticionáltam, majd leformáztam ezt a lemezt, hogy aztán erre a tiszta lemezre valamilyen képfájl kezelő (WinImage, ImgBurn...) programmal vissza "varázsoljam" a még használható adataimat.
Azonban ez a tervem nem sikerült, ezért újból elindítottam a GetDataBack programot, gondolván, hogy ha van ott egy olyan opció (Create image file), amivel képfájlt tudtam készíteni, akkor bizonyára ezt a képfájlt vissza is lehet állítani. De ilyen lehetőséget nem fedeztem fel a programban.
Kérlek benneteket, segítsetek problémámat megoldani valami megfelelő tanáccsal.

előre is köszi

(#1189) tobias40


tobias40
veterán

Nos Én is beleestem abba a hibába hogy véletlenül letöröltem egy külső 1TB-os vinyót! :O
Visszaolvasás alapján ráengedtem GDB-t,végig szkenneltem vele az egész vinyót de csak azt találja meg amiket a lomtárba tett törléskor,a többit nem! :(
Vmit rosszul csináltam vagy ennyi szerencsém volt csak?
Nem lett se formázva se ráírva a vinyóra semmi emlékeim szerint..

Köszi a segítséget előre is!

Üdv!

(#1190) tobias40


tobias40
veterán

Nos addig eljutottam hogy mindent kipipáltam a 2. lépésnél a keresési beállításoknál.
Így látom is az összes törölt dir-t de át van húzva feketével és a benne levő file-k "0" méretűek! :W
Buktam az egészet vagy van vmi megoldás?
Mkv-s filmeket archiváltam jó lenne nem letölteni újra az 1 TB-t! :Y :R

Üdv!

(#1191) liksoft válasza tobias40 (#1190) üzenetére


liksoft
nagyúr

RAW recovery-t tudsz még megpróbálni, ha 0 hosszú az ami kéne. Ugyanis ilyenkor az adminisztráció is sérült már.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1192) person


person
senior tag

Üdv. Adott egy Kingston 8GB-os pendrive. Közel 5GB adattal aminek nagy része jpg. Egyik napról a másikra nem lehet megnyitni a fájlokat és a mélyebb mappákat " rossz szintaxis , érvénytelen cím , ismeretlen fájltípus ,stb..stb..... hibaüzenetekkel és a címük is mindenféle krix -krax valamint lehetetlen nagy méreteket ír némelyik fájlra. (Néhány képet meg lehet nyitni itt-ott) Ötlet adatmentésre, visszaállításra? :F Get Data Back átnyálazta mindent lát és onnan megnyitva ugyan úgy használhatatlanok az adatok. :F Help !

[ Szerkesztve ]

(#1193) liksoft válasza person (#1192) üzenetére


liksoft
nagyúr

RAW recovery. Más esély nincs, ugyanis a flash belső blokkadminisztrációja halt meg. Ez az adminisztráció az ami a chip öregedését próbálja meg kitolni időben. Sajnos nem mindig sikerül, és ilyenkor a blokkok összekeverednek. Tipikus flash hiba, SSD esetén is előfordul (ritkábban).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1194) person válasza liksoft (#1193) üzenetére


person
senior tag

Köszi próbálkozom de eddig nem sok sikerrel. 300Mb jpg az 5GB-ból. :F Holnap még próbálkozom több programmal.

(#1195) Acor


Acor
aktív tag


Sziasztok!
Legyszi segitsetek ha mar oly bena voltam hogy rossz szam megadasaval eltoroltem a particiot az 500-as vinyomon... :O
Most itt tartok, de nem tudom hogyan tovabb illetve egyaltalan van-e tovabb..

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1196) person válasza liksoft (#1193) üzenetére


person
senior tag

Esetleg tudnál ajánlani néhány programot amikkel érdemesebb próbálkozni?

(#1197) liksoft válasza person (#1196) üzenetére


liksoft
nagyúr

Google: jpg recovery freeware. Eléggé sokat fog kidobni, lehet velük próbálkozni. Mind máshogyan dolgozik, így az eredmény sem biztosan lesz ugyanaz.

De előzőleg is írtunk egy párról.

U.i.: Nekem van saját, én azt használom. Az viszont munkaeszközöm. :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1198) person válasza liksoft (#1197) üzenetére


person
senior tag

Ok azt hittem van néhány kiemelt program. Eddig EASEUS Data Recovery Wizard Professional-al próbáltam és ez hozott kb 100 képet. Mit is mondtál mi a munkaeszközöd neve? :)

[ Szerkesztve ]

(#1199) liksoft válasza person (#1198) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem mondtam. De LDU.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1200) medium84


medium84
aktív tag

Hali!

Van esélyem két windows telepítés után képeket visszaállítani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.