Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gazdasági világválság (téma lezárva)

Hozzászólások

(#401) glutamin válasza lajafix (#399) üzenetére


glutamin
őstag

Pesti lakás+távhő és nálam sem játszik a támogatás. Egy nagyobb lakásban már nyilván letekeri a gázt az ember abban a szobában, ahol épp nincs senki (pl éjszakára a nappalit). Kis lakásban ezt ugye nem lehet megtenni, mivel általában mindkét szobában van valaki. Szüleim 86nm-es lakásra hoztak ki hasonló fűtésköltségeket gázzal, úgy hogy ők sem fűtik ki fölöslegesen az összes szobát. Ha havi több tízezer Ft-os rezsiköltség különbséget említgetnek emberek, az éves szinten (12*20e=240) Ft-ot jelentene legalább. Én azt mondom így saccra nem több a különbség éves szinten 50e-nél, ami havonta kb 4e. Nyilván ez is pénz, de nem indokolja a panel és a téglalakások közti árkülönbséget. (20 év alatt 1m Ft-os rezsikülönbség)

Persze a legutóbbi 37e Ft-os távhőszámla megpillantásakor én sem repestem az örömtől. :W

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#402) nyunyu válasza glutamin (#396) üzenetére


nyunyu
félisten

Nalam 48nm-re kuldenek egy random szamlat 10 es 33 kozott a kocsog Fotavek, igy egy evben 250-260k-t fizetek. (2007-ben volt 212k, tavalyi evet nem osszesitettem, csak a februari szamlak aranyaval szoroztam fel.)

Raadasul nalam nem is extrem 3.5-4m belmagassagu a lakas, mint az elozo szazad elejiek, hanem csak 2.9m.

Oktober ota probalom elintezni, hogy ne havi 2.5-3e atalanyt szamoljanak vizmelegitesi dij cimszoval, hanem a masfel eve felszerelt vizoram alapjan. (18 honap alatt fogyott 23m3 melegviz, erre fizettem durvan 50k vizmelegitest :Y )

3x jartam szemelyesen az ugyfelszolgalatukon, mind a haromszor a kozos kepviselonkre mutogattak, januari emailemre termeszetesen b@sztak valaszolni.

KKnal 4x jartam, mire nagy nehezen sikerult kideriteni, hogy a tarsashazunk kozuzemi szerzodese szerint nem lehet. (Ritka elonytelen szerzodest kotottek az elozo kozos kepviselonkkel :W )

Mostani KKnak kene havonta meghataroznia+elfaxolnia az egyes lakasok szazalekos aranyat a fogyasztasbol, aztan az alapjan osztanak szet a haz energiamennyiseg meroje altal mert dijakat.

Problema az, hogy a Fotav lelakatolta a pincenket, csak ok fernek hozza ahhoz a helyiseghez, ahol a vizora van, igy a KK le sem tudja olvasni a haz kozos orajat, tehat hiaba ismerik az oram allasat, nincs mihez viszonyitani, tehat kiszamolni sem lehet az uj aranyokat.

Fotavnak meg volt pofaja a szerzodesben beleirnia, hogy a hasznalati melegviz meresere csak a sajat energiamennyiseg merojuket ismerik el hiteles muszernek, a vizorakat NEM :Y

Ez alapjan fapofaval hajtottak el mindharomszor az ugyfelszolgalatrol, mondvan ez nem az o dolguk/bajuk.

Mas hazaknal, ahol nem az egesz haznak van szerzodese, hanem kulon-kulon az egyes lakasoknak, ott a Fotav a vizmunek lejelentett vizora allasok alapjan szamlazza a melegvizet...

Sebaj, nem csak nekem van tokom tele a Fotavval, hanem az egesz haznak, ugyhogy 2 het mulva esedekes lakogyules egyik kiemelt pontja a Fotavval kotott szerzodes felulvizsgalata lesz, mert nem eleg, hogy szarul szolgaltatnak, meg pofatlanok is. Ja, meg iszonyat draga...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#403) Carpio válasza Kalandor (#370) üzenetére


Carpio
tag

Az a baj ezzel a "bérelek és félrerakom" teóriával, hogy ha már tényleg sikerült félrerakni egy komolyabb összeget (és felvállalni az évtizedekig tartó albizást), akkor majd úgyis BMW-t vesz az ember Ford helyett, Bahamákra megy Olasz helyett, a számtalan más apróságról ne is beszéljek.
Mert megteheti, mert nincs rákényszerítve a spórolásra és a pénz nagy része elfolyik észrevétlenül, a gyermeknek nem tud vagyont továbbadni, aki beleléphet ugyanabba a mókuskerékbe, mint a szülők és ugyanolyan szolgalelkű marad, mint az ősei.
Ki lesz téve a politikusok, a tőzsde széljárásának, egzisztenciálisan nulla marad.
SZVSZ

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#404) Overlocker válasza nyunyu (#364) üzenetére


Overlocker
veterán

Húú, jó sokat írtatok...mindjárt végigolvasom..

Jelenleg 54nm-en vagyunk 3-an, Újpest, panel. Többnyire 2-en vagyunk itthon..így fizetünk 50k+rezsit - most a 30k-s Főtáv miatt... - szumma 100-105k, nyáron ettől 20-al kevesebb..

(#405) Overlocker válasza nyunyu (#364) üzenetére


Overlocker
veterán

ph gubanc..

[ Szerkesztve ]

(#406) Overlocker válasza nyunyu (#402) üzenetére


Overlocker
veterán

Főtáv itt is ilyen sajnos..Ok..tény, nem műanyagablakok vannak nálunk..de már körbeszigeteltem az ablakokat, és így is 20-21 fok van a 2.-on...ha be van kapcsolva a gépem folyamatosan akkor +1C..vicces..és ezért fizetek téli időszakban 30k-t..

(#407) tildy válasza Carpio (#403) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez azért embertől függ. :U Bár általánosságban elmodnható, hogy a magyar ember szereti elkölteni, nem pedig befektetni azt a pénzt , ami pluszban esetleg megmarad...
------------------------------------------------------------------
64 nm , tégla társasház, nem új építés, házközponti fűtés ,havi 22 közös (ebben benne van a fűtés és víz) +3 gáz, +4,5 villany.

overlocker:
ikeaban , meg egyik műszaki kereskedésnél is láttam. :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#408) Overlocker válasza tildy (#384) üzenetére


Overlocker
veterán

Hát igen..

0% THM-ek, hol? Gondolom akkor a kezelési költség stb a drága.. :U

mod: jaa, értem..nah majd nézelődök..nem bánnám ha 0%-ra adnának autót,pl..:D

[ Szerkesztve ]

(#409) Overlocker válasza lúzer (#367) üzenetére


Overlocker
veterán

Ez oké, de mi a biztosíték arra hogy 10 évig lesz melletted két albérlőtárs?

(#410) lúzer válasza Overlocker (#409) üzenetére


lúzer
veterán

és a másik esetben?

vedd már észre hogy ugyanarról a szituról beszélünk!
csak a tulajdonos más

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#411) lajafix válasza glutamin (#401) üzenetére


lajafix
addikt

nekem gyanús, hogy a panel és a tégla lakás között nem csak a fűtési mód jelent különbséget.
egyik rokonom 64 nm-es panelre nyáron 20at fizet...

Rock'n Roll

(#412) lúzer válasza lajafix (#411) üzenetére


lúzer
veterán

pontosítsd: légkondi?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#413) lajafix válasza lúzer (#412) üzenetére


lajafix
addikt

nem a légkondira gondolok a tégla kapcsán: magasabb belmagasság : több levegő, jobb páraviszonyok télen nyáron, jobb hő és zaj szigetelés, jobb szomszédok :) , aztán panelhez ritkán van zárt udvar, kert, ellenben ritka a 10 emeletes tégla. És a wifi is jobban viszi a téglát. :B

Rock'n Roll

(#414) lúzer válasza lajafix (#413) üzenetére


lúzer
veterán

erre gondoltam:
egyik rokonom 64 nm-es panelre nyáron 20at fizet...

azt hittem a plusz 20 a légkondira értendő, sorry

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#415) glutamin válasza lajafix (#411) üzenetére


glutamin
őstag

Ezt nem egészen értem. egyébként azért írtam a fűtést, mert a távhőszolgáltatás elég jellemző a panelokra és ezt szokták sokan sérelmezni. A többi fogyasztás elvileg ugyanolyan téglában is (víz, villany, gáz - főzéshez, közös költség).

A tágla valóban jó hőszigetelő, de a hungarocellel burkolt beton már lényegében hasonlóan jó. Szóval máig mindig nem látom be, hogy hol a látványos különbség a rezsiben.

Persze ha tehetném én is mielőbb beköltöznék egy tégla építésű családi házba saját kerttel. De ez még 10-15 év múlva lesz csak esedékes:D

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#416) Csakénvagyok válasza Overlocker (#404) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

24nm, egyedül. HAn me haragszol euróban írom: 150 albérlet, 25 Rezsi (víz, gáz saját külön gázfűtés, közös költség)+ 25 Tv, telefon, internet. Még bírható

(#417) lajafix válasza lúzer (#414) üzenetére


lajafix
addikt

nem, ez távhő!
glutamin: #413ban kifejtem mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#418) glutamin válasza lajafix (#417) üzenetére


glutamin
őstag

OK. Egyébként Magyarországon nagyon ráálltak a zsaluzós beton technológiára, ami nekem annyira nem tetszik. Sajnos a ma divatoa lakóparkok többsége is így készül. Ez lényegében a panel tulajdonságait viszi tovább. (csak itt öntik a falt, nem egy daraban hozzák)

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#419) nyunyu válasza glutamin (#418) üzenetére


nyunyu
félisten

Kezdjek panaszkodni a 40-ben epult bauxitbeton hazra?

Akkoriban ez volt olcso epitoanyag, 30%-kkal gyengebb, mint a rendes beton. :W
Ja, amikor megfurod a falat, akkor voros por jon belole...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#420) Csakénvagyok válasza nyunyu (#419) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Vályog vagy döngölt föld LOL :DDD

(#428) 7 válasza fokukac (#421) üzenetére


7
addikt

A nemrégiben megújult Alapelvek értelmében az aktuálpolitika tiltott a fórumon. A kapcsolódó hozzászólásokat töröltem.

(#429) Motion_Blur válasza 7 (#428) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Még jó 100 hsz-nyi távolságra visszaolvashatnál :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#430) fokukac válasza 7 (#428) üzenetére


fokukac
nagyúr

kedves szőröstalpú moderátorom, akkor csukjátok be az egész topicot. ;)

Szerintem a gazdasági válság témája nem választható el attól, hogy éppen lemondott a kormányfő... :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#431) Racecam válasza fokukac (#430) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Talán a gazdasági világválsághoz mégsincs köze, de rendben megfogadom a tanácsod és a topicot bezárom!

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gazdasági világválság (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.