Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38701) proof88


proof88
addikt

Wéber Gábor (fészbuk):

Attól függetlenül, hogy Schumacher eső setupon, vagy sem (egyébként nem, legfeljebb minimális kompromusszimot köttek), az alapvető különbségek a száraz beállításokhoz képest:

- a lehető legtöbb leszorítóerő (alacsonyabb végsebesség)
- kisebb kerékdőlések (némileg csökkent kanyarsebesség)
- nagyobb hasmagasság (ezt ma már az esőgumik nagyobb átmérőjével automatikusan elérik, így nem kell a Parc Fermé szabályt feltörve állítani az autókon),
- keskenyebb stabilizátorok (lágyabb autó, több oldaldőlés, de jobb mechanikus tapadás)
- lágyabb rugók, ehhez igazított lengéscsillapítással,
- máshogy hangolt motorkarakterisztika, differenciálmű, gázpedál és fékerőelosztás (ezeket a versenyző menet közben is változtathatja).

Ha mindezeket átállítják és mégis száraz marad az idő, az tetemes időveszteség a száraz beállításokhoz képest.

De vajon esik-e ma?

én mondjuk azt nem értem, hogy ha Schumiék arra játszottak, hogy esni fog, akkor miért nem ment időt a Q3-ban? Ha eső van úgyis nincs az a szabály hogy 1 lágy 1 szlágy, legalább a lággyal mehetett volna 1 kört Q3-ban hátha valaki mást meg tud előzni :D, vagy végül is ez hülyeség? :D

(#38702) sekli válasza proof88 (#38701) üzenetére


sekli
addikt

Nyilván Wéber Gábor is kiváló szakember, de mivel ő csak sima és nem kalocsai mintás overálban feszít, inkább Button véleményére adok ebben az ügyben.

(#38703) #70869248 válasza #16741888 (#38676) üzenetére


#70869248
törölt tag

Sztem nagyon kemény dolgok mennek manapság is, Rossi írhat amit akar...biztos valamelyik politikusunk könyvet jelentene meg akkor ő lenne a haza megmentője.
Én Rossi-tól sem várom el hogy a Grál lovagja legyen, ahogy Vettel-től sem.
Rossi sem fog leírni olyan dolgokat ami rajongókat riaszthat el....pedig volt sok árnyoldala az ő pályafutásának is...sztem talán az összes nagy bajnoknak.
Mert néha elég egy kicsit szemétnek lenni,...pl. amikor Gresini felnyomta őket mert csaltak a robogóval felgumizott rajthellyel, és még is mindenki Rossi-t tartotta az ásznak mert hogy kigúnyolta Sete-ket a söprűkkel.
Ez a hatalom.
Ez a hatalom volt meg Mick Doohan-nak is, aki arra használta fel hogy befolyásolta a HRC-t, Befolyásolta Biaggi-val szemben, aki valahogy mégsem kapta meg a gyári támogatást, pedig nagy dolgot vitt véghez amikor Honda-val megverte az Aprilia-t 250ccm-ben,
...és behúzta a az első verseny pole-ját és a futamgyőzelmet.
Ahogy az is hatalom volt hogy Rossi mellé állította a HRC-t Criville-vel szemben,...és végül elbukott amikor Rossi otthagyta a HRC-t..
Láttam görcsös bajnokcsinálást Puig által szintén a HRC-nél Pedrosa javára...ami végül csattanósan visszafelé sült el, pedig nem a versenyző tehetett róla.

...a lovagiasság és fair play az inkább a közvélemény felé kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#38704) Nowhereman válasza PazsitZ (#38686) üzenetére


Nowhereman
őstag

A frusztráltság biztos benne van. A múltkori Gombossal történő viaskodásban is volt némi bizonytalanság. Viszont ehhez a frusztrációs tényezőhöz azt is hozzá kell tenni, hogy a Red Bull csapat tavaly óta tudatosan gerjeszti benne ezt.

Utánam a kondenzcsik!

(#38705) #70869248 válasza sekli (#38702) üzenetére


#70869248
törölt tag

Inkább Wéber Gabi :)
Az esőben más beállítások kellenek, amióta nincs kipörgésgátló, azóta pláne, de egyébként is, a páradúsabb levegő a motornak, a nagyobb leszorítóerő az aero-nak, ...és sztem bizonyos balanszok is borulnak, mert nincs akkora kanyarsebesség.
...ha 20mp-vel lassabb köröket tudnak menni, akkor nyilván más beállok kellenek, szárazon lehet kipörgetik az első féktávig a 330km/h-t, de esőben nem kell ilyen áttétel, mert úgy sem tudják elérni a tapadáshiány miatt kigyorson az ideálisat.

Én is arra szavazok, hogy sok változtatás szükséges, Button nyílván mindenről sokkal többet tud, a franc tudja miért mondja, de én inkább Wéber Gabi véleményére hajazok.

(#38706) eXodus válasza proof88 (#38701) üzenetére


eXodus
őstag

én mondjuk azt nem értem, hogy ha Schumiék arra játszottak, hogy esni fog, akkor miért nem ment időt a Q3-ban? Ha eső van úgyis nincs az a szabály hogy 1 lágy 1 szlágy, legalább a lággyal mehetett volna 1 kört Q3-ban hátha valaki mást meg tud előzni , vagy végül is ez hülyeség?

Lágy használata már egy eltérő taktika száraz futamra.
De kijött majd az első szektor gyenge lett és be is ment. (Láthattuk rosberg sem tudott szlággyal 1. mért körön jót menni, milyen lehetett a lágy...)

(#38707) válasza Mastre (#38698) üzenetére



addikt

Állítólag a pályán süt a nap, viszont a város körül esik az eső.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#38708) Nowhereman válasza #70869248 (#38703) üzenetére


Nowhereman
őstag

Hja, a disznóságokról maximum az underdogok írnának, a kiadók meg a pereskedéstől való félelemtől nem jelentetnék meg őket. És még ha megjelenne is valami nagy leleplezés, az elfuseráló szerelők és lefizetett részrehajló bírók kimerítően részletes vallomásaival, kit érdekelne egy újabb "Utam a csúcsra" mellett. A Senna filmben is Prost volt az ördög, aki ellen szent Senna küzdött, pedig Senna a pályán és a csapat főhadiszálláson is olyan kiemelkedően nagy görény volt, hogy Prost még segédnek is kevés lett volna mellé.

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#38709) proof88 válasza eXodus (#38706) üzenetére


proof88
addikt

mondjuk nem csak a verseny elején eshet hanem később is, addig meg inkább a szuperlágy legyen fenn és reménykedjenek h fel kell rakni az inter-t és akkor a lágyhoz hozzá sem kell nyúlni ... erre nem gondoltam.

(#38710)



addikt

BBC-n épp élőkép megy a pályáról és tűz a nap.

DiResta épp az időjárásról beszél és most úgy néz ki száraz futamot várnak. Van 1-1 kisebb eső a környéken, de úgy néz ki nem a pálya felé mennek.

TOM: bbc player, szóval nincs link

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#38711) TOM-202 válasza (#38710) üzenetére


TOM-202
senior tag

Tudsz egy linket adni? :)

(#38712) odrif válasza (#38710) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Sajnos nem esik.

20 éve a Prohardveren

(#38713) stvnppp válasza -Mike- (#38700) üzenetére


stvnppp
senior tag

Ő már nincs kint, azt hiszem, hogy az rtl kirúgta... ;]

(#38714) eXodus válasza proof88 (#38709) üzenetére


eXodus
őstag

Próbálgatnak. Legalább bővül azon beállítások listája, amivel a kocsi lassabb lesz. :DDD
Aztán a sok rossz beállítások között lehet kiértékelnek valamiylen hasznos információkat is.

(#38715) TOM-202 válasza stvnppp (#38713) üzenetére


TOM-202
senior tag

Nem baj, majd az MTV felveszi mint helyszíni tudósító jövőre. :)

(#38716) odrif válasza stvnppp (#38713) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Szujót kirúgta az RTL? :Y

20 éve a Prohardveren

(#38717) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Reméljük Gyulánk utoljára köszöntötte a kedves nézőket... ;]

Csabiról meg ne is beszéljünk :W

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38718) eXodus válasza Motion_Blur (#38717) üzenetére


eXodus
őstag

ámen

(#38719) AMD Power


AMD Power
titán

Esőt akarok. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38720) JColee


JColee
őstag

Na Gyula már keveri a szezont a fazonnal. :W

(#38721) odrif


odrif
MODERÁTOR

Akkor Vettel nyert.
MSC :C

20 éve a Prohardveren

(#38722) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Schumi szépen előzött! :C

Üdv: Csabee.

(#38723) UFO1


UFO1
senior tag

Akit még érdekel [élő] bár néha szaggat.

[ Szerkesztve ]

(#38724) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Barika ez a rajt gyönyörű befejezése volt a pályafutásodnak :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38725) Jarod1 válasza JColee (#38720) üzenetére


Jarod1
addikt

ezek összevissza beszélnek méghogy Button elrontotta a rajtot...ezek melyik f1 es versenyt nézik??? :P :P

(#38726) Csabee. válasza Motion_Blur (#38724) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:DD Szegényke, mindenki beelőzte!

Már ezt a futamot is a RedBull nyeri..

Üdv: Csabee.

(#38727) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Szernecsétlen szánalmas Senna... :((( hihetetlen. Remélem megbüntetik.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#38728) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ilyen nincs! MSC!!! :Y

20 éve a Prohardveren

(#38729) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Deja Vu! ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38730) D.Orion


D.Orion
veterán

Mesternek most biztos Dejavu-ja van! Megint egy Renault megint Brazília megint defekt! :W

(#38731) venember83


venember83
nagyúr

Így kell előzni, most Fernando megmutatta, milyen is kellene legyen egy előzés.

(#38732) JJános


JJános
addikt

Köszönjük Brúnó! :W

2007-05-06 óta itt!

(#38733) D.Orion válasza JJános (#38732) üzenetére


D.Orion
veterán

És még integet a hadibaromja!

(#38734) Jarod1


Jarod1
addikt

hopp esőcsepp!

(#38735) Pitterix válasza Jarod1 (#38734) üzenetére


Pitterix
őstag

Jó lenne, mert uncsi....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#38736) odrif válasza Pitterix (#38735) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Egyetértek!

20 éve a Prohardveren

(#38737) Motion_Blur válasza Jarod1 (#38734) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az csak egy kimúlt bogár tetem volt a kamerán :)

Vettel-nek meg úgy néz ki el fog menni ez a futamgyőzelem is saját hibáján kívül...

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38738) venember83 válasza Jarod1 (#38734) üzenetére


venember83
nagyúr

Az csak Gyula könnycseppje.

(#38739) hodostamas


hodostamas
addikt

Kár Sumiért, pedig szép időket megy :(
Remélem ha utoléri a népet csinál egy kis show-t mint 2006-ban.. eddig ugyan az a forgató könyv, maradjon továbbra is :)

[ Szerkesztve ]

(#38740) JJános válasza D.Orion (#38733) üzenetére


JJános
addikt

Jah. De ezek a retek klubba rettentő ostobák. Simán Sumira fogták, amíg ki nem adták a büntit Brúnónak.

2007-05-06 óta itt!

(#38741) Pitterix


Pitterix
őstag

Ez a Gyula rosszabb, mint a Palik volt... :(((

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#38742) Csabee. válasza Pitterix (#38741) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ezt eddig is tudtuk!:)

Elég gyenge a futam. :(

Üdv: Csabee.

(#38743) emre válasza Pitterix (#38741) üzenetére


emre
veterán

Akárhogy is nézzük Palik egy egyéniség volt, minden hülyeségével együtt, de ezek egyszerűen buták.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38744) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Potya győzelem Webbernek.

Remélem Vettel szarik a rádióra és addig küldi a vasat amíg szét nem hullik alatta :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38745) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Vettel becsicskult :D

Üdv: Csabee.

(#38746) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Két gyökér ott ül és nem veszi észre, hogy azért játszották vissza mert sárga zászló alatt előzött :W

(#38747) Xirtam


Xirtam
veterán

Ez egy szar futam. Alonso előzése volt a futam fénypontja. . . és itt kb. ennyi. :(((

(#38748) JJános válasza emre (#38743) üzenetére


JJános
addikt

Nagyon ostobák. Ez már fáj. :O

2007-05-06 óta itt!

(#38749) JJános


JJános
addikt

ESŐT AKAROK! :DDD

2007-05-06 óta itt!

(#38750) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ez a Senna mekkora kutyaütő. :W Mi a fenét mutogat? Szánalmas... Attól, hogy Senna nevet viseli még nem jogosítja fel semmire sem. Köze nincs Ayrton-hoz. Remélem a következő évet már nem itt tölti...

Alonso mekkorát előzött. :C

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.