Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25651) #70869248 válasza Integra (#25631) üzenetére


#70869248
törölt tag

itt egy jó felvétel, nézd meg, és mond hogy hol volt szélárnyék?

(#25652) Oczu válasza hunnylander (#25642) üzenetére


Oczu
senior tag

Azért én nem gyászolok, ha nem haragszotok :B , eddig is voltak döntések és szabályok, ezután is lesznek.amik az egyik félnek mindig is sérelmesek lesznek Igen számomra is furcsa volt, hogy a tavalyi Német (?) (ha jól emlékszem, de javítsatok ki) nagydíjon a traki visszapakolta a pályára Hamit, holott ez tilos és semmi nem lett belőle. Oda-vissza.

(#25653) tuskooo válasza hunnylander (#25642) üzenetére


tuskooo
addikt

Ilyenért áthajtásos büntetés jár versenyen, az kb 15-20 mp, a győzelmet ennyivel is elvesztette volna. A 25 mp. talán nem jogos, de mondom, a győzelmet egyébként is bukta volna. A többire: nem nagyon tud meghatni, fáj, mert épp a te McLewisod szívott nagyot, ezt megértem, viszont abban nem látom a problémát, hogy a szabályokat a szabálykönyvben meghatározott módon betartják. Ha az azzal jár, hogy elveszti a győzelmét, akkor azzal jár.

(#25654) Calogero válasza #70869248 (#25651) üzenetére


Calogero
addikt

Nálam nem jó a videó linkje (404)

[ Szerkesztve ]

(#25655) laci06 válasza hunnylander (#25650) üzenetére


laci06
senior tag

Rendesen? Jó ha lett köztük egy méter, aztán bebújt mögé, és már bújt is ki előzni...(vagy pedig a Hamilton kocsija sokkal gyorsabban ment az egyneseben, illetve jobban is gyorsult, mert valamennyire fékeznie kellett, hogy kimit visszaengedje, de utána ezt a sebességkülönbséget valahogy mégis megforditotta, és lazán leelőzte)....

[ Szerkesztve ]

(#25656) IreN!CuS válasza tuskooo (#25641) üzenetére


IreN!CuS
őstag

bla bla bla bla:)kb ennyi láttod.Persze nyerjen az akinek köze nem volt az egészhez,csak ferrárit vezet.menjééé jackoff-olni.
A studioba is megmondták h massanak a jogos büntetés +5 hely lett volna.Hol is végzett volna?

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#25657) janeko válasza laci06 (#25646) üzenetére


janeko
őstag

A versenynek mindenesetre, meg gondolom a nézettségnek(pénznek) ugyanakkor jót fog tenni... igen jót fog tenni annak, hogy most aztán tényleg nagy izgalmak várhatóak, ugyan akkor szerintem sokan nagyot csalódtak most a fia-ba, a fanatikus ferrári szurkolok kivételével szerintem szinte mindenki :U

(#25658) tuskooo válasza IreN!CuS (#25656) üzenetére


tuskooo
addikt

Köszönjük az értelmes választ. És köszönjük azt is, hogy nem megy a szövegértés :)

(#25659) Integra válasza #70869248 (#25651) üzenetére


Integra
titán

láttam sokat
szerintem simán lendületben tudott maradni, ha szabályosan vette volna a kanyart, jócskán lemaradt volna
és szerintem ezért kapta a büntetést.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25660) #70869248 válasza Calogero (#25654) üzenetére


#70869248
törölt tag

:(
Tényleg, nem tudom mi lehet, én Flashcash linkjeiről húzok szivesen, de valszeg van máshol is...láttam linkelni valahol.

(#25661) Oliverda válasza Oczu (#25652) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor még nem volt tilos. Azután a verseny után hozták a szabályt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25662) janeko válasza #70869248 (#25660) üzenetére


janeko
őstag

mire gondolsz a verseny utolsó körei? [link] :U

(#25663) #70869248 válasza Integra (#25659) üzenetére


#70869248
törölt tag

elvette a gázt, hogy maga elé engedje Kimi-t (ezzel vége a 'lendületnek'...hisz innen Kimi-é értelemszerűen nagyobb), és ebből a helyzetből már csak akkor tudott volna előnyt szerezni, ha kihasználja Kimi szélárnyékhatásának szivóerejét....de nem volt annyi ideig mögötte.
ha Flashcash engedi, feltöltöm a videóját. :)

janeko: ez is jó, köszönöm :)

Flashcash: köszi

[ Szerkesztve ]

(#25664) Flashcash válasza #70869248 (#25660) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egy hosszabb változatot tettem fel: [link] :)

(#25665) Oliverda válasza Flashcash (#25664) üzenetére


Oliverda
félisten

:R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25666) laci06 válasza janeko (#25657) üzenetére


laci06
senior tag

ÉS?:)
Szerinted ott őket érdekli, hogy ki mit gondol? Annyi pénzük van, hogy megszámolni nem tudják... Ugyanakkor most mindenki mérgelődik egy kicsit, de a következő futamot úgyis meg fogja nézni, jövőre pedig már senki nem fog róla beszélni...
Ellenben ezzel a döntéssel újra elinditották nulláról a vb-ért zajló "küzdelmet", ez az ő pénztárcájuknak csak jót fog tenni...
Én is leirtam, a büntetést megérdemelte, de a mértékével lehet, hogy gond van...
Ez van, ezt kell szeretni:)

[ Szerkesztve ]

(#25667) borsi


borsi
tag

A szélárnyékról csak annyit, hogy Kiminek volt kb 5-10km/h(szerk.: megnéztem a videót + 5km/h volt csak inkább) előnye. Ha be is bújt mögé Hami, jó ha utol tudta érni fékpontig, szélányék ide vagy oda. Ha Kimi rendesen fékez, soha nem előzi meg. Szerintem Kimi kicsit óvatosan fékezett, nem gondolta hogy megelőzhetik...
Amúgy mivel Massa-t szeretném VB-nek az esélyesek közül(Alonso jobb lenne :DDD ) örülök a ponttábla állásának, de a döntésnek mégsem tudok. Megölik a versenyt, ki fog így előzni? Aki támad hátrányba kerül? Mert ha nem vág, akkor +2mp garantált...
Ráadásul ha azt nézem Massa 17mp-vel vezetett a kiállása előtt, és viszajött +10-en belül, marhára nem reális a 25mp egy áthajtásosnak... Itt jön képbe hogy 15-30 ig bármit kitalálhattak volna, na ezt tartom hülyeségnek.

[ Szerkesztve ]

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#25668) hunnylander


hunnylander
őstag

Talan meg van remeny. Jo lenne, ha az egesz ugyet a hirveresert csinalak volna.

A McLaren tervezi a fellebbezest. [link] | magyarul

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#25669) soulcube


soulcube
aktív tag

Most látom csak, hogy mik történtek. Nos azt mondom, ez van a világbajnoki csata még kiélezettebbé vált. A büntetést közepesen szigorúnak tartom.

(#25670) Oliverda válasza hunnylander (#25668) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez a minimum. Ekkora pofátlanságot nem lenne szabad szó nélkül hagyni.

Viszont most ezek után az lenne a stílszerű hogy Monza-ban összehoznak egy tavalyihoz hasonló kettős győzelmet csattanós válaszul erre az egészre. :)

mod: Azt hiszem hogy legjobb esetben is max. leredukálják a büntetését annyira hogy ne harmadik hanem második legyen a végén.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25671) szeva000 válasza hunnylander (#25668) üzenetére


szeva000
addikt

ezt nem tervezgetni kellene,hanem már régen odb*szni az asztalra

(#25672) Peat;)


Peat;)
veterán

A szabály most konkrétan hogyan szól? Mert sokan azt írják, hogy visszaengedte maga elé így eleget tett. Oké, de állítólag már nem csak így szól a szabály. Nem kellene ezt tisztázni, hogy legyen a vitának valami szilárd alapja?

Gyermetegek meg ne legyetek már, egyértelmű hogy lendületet nyert és azzal előzött. Ezzel a poén az hogy nincs is baj ha jól tudom, ha a pályán kívűl nem előzi be Kimit :Y legalábbis ma többször lehetett látni azt ami Hamilton csinált, Alonsonál és Kiminél is az elején. Csak ők nem nyertek pozíciót a páláyn kívűl hanem "csak" utána.

[ Szerkesztve ]

(#25673) Oczu


Oczu
senior tag

Szerintem ezt többen olvastátok részlet egy fórumból:

"Szerintem meg nem igy kellet volna maga elé engedni ,mert Alonak is volt egy ilyen huzása 2005-ben Japánban . Ő is levágta a pályát és ugy előzött, aztán vissza engedte maga elé a leelőzött pliótát / neve sajnos nem jut eszembe/ és ahogy vissza engedte már avval a lendülettel megis előzte és két körrel később kapta rádion az utasítást hogy várja meg és ujra engedje el mert különbem megbüntetik, mert az előző elengedés nem volt szabályos. És Alo megvárta pedig 6 mp- el már előtte volt már ,megvárta és ujból elengedte de akkor már adott neki teret és csak 2 kanyarral arréb előzte ujra meg. Ha ez a szabály még mindig igy van akkor Hamit megfogják büntetni jogosan"

Tudja valaki, Kovával mi lett?

[ Szerkesztve ]

(#25674) soulcube válasza Peat;) (#25672) üzenetére


soulcube
aktív tag

Visszaengedte, de ha jobban lemaradt volna és nem bújt volna be a szélárnyékba akkor nincs bünti. Szerintem kár volt ezt megint így elsietni.

(#25675) escie válasza Oliverda (#25638) üzenetére


escie
őstag

naigen... :DDD

rem egyszeru amugy.
a Ferrarinak van a legnagyobb tabora, ok hozzak a penzt, oket kell tolni.

olvasom, hogy "visszaovott" a McL.
sokminden nem lesz mar ebbol, mert a rossz dontesnel csak a bizonytalankodas rosszabb.

ha volna egy csik, mint a jatekokban az energia, na ma, az en f1-nezoi energiacsikom lement olyan 25% szazalekra. nem sok kell, hogy otthagyjam a fenebe az egeszet.
ez egy vicc, amit ma csinalnak. meg unalmasabba, lefutottabba teszik ezt a ver unalmas(valljuk be:D) sportot. lsd., Valencia.
orditva horkoltam volna vegig, ha kicsit halkabbra veszem a tevet. igy Palik hulyesegei mozgasban tartottak az agyam.

I'm back, baby!

(#25676) Integra válasza #70869248 (#25663) üzenetére


Integra
titán

én nem büntettem volna meg:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25677) Peat;) válasza soulcube (#25674) üzenetére


Peat;)
veterán

Én is ezt írtam kicsit régebben, de én nem ismerem a szabályt. Pedig ha leírja, hogy pl egy autónyi távolsággal kell visszaengedni vagy van benne valami konkrétum akkor nem kellene ennyire indulatosan vitatkozni.

(#25678) !Overdose! válasza escie (#25675) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szerintem ez a verseny egyáltalán nem volt unalmas, csak az a kár, hogy így ért véget!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25679) soulcube


soulcube
aktív tag

Viszont ennek a döntésnek, lesz egy olyan mellékhatása is, hogy így már még nagyobbra nőtt a különbség Massa és Kimi között. Ha eddig esetleg kérdéses is lett volna, most már biztos, hogy Massa az 1. számú pilóta.

(#25680) tuskooo válasza hunnylander (#25668) üzenetére


tuskooo
addikt

És az nem tenne rosszat a sportnak, ha megint változtatnának a sorrenden? Na meg a versenybírókat is megbízhatatlannak állítanák be?

soulcube: sztem nem az a lényeg, hogy köztük mennyi van, hanem az, hogy melyiknek van reális esélye befogni Hamiltont.

[ Szerkesztve ]

(#25681) soulcube


soulcube
aktív tag

Jelenleg is megy a SportKlub-on az ismétlés. Újra lehet élni az izgalmakat. :P

Off
Aki szereti az IndyCar versenyeket annak ajánlom figyelmébe 21.30-tól a SportKlub-ot. A Chicagoland-i verseny lesz élőben.
Off vége

[ Szerkesztve ]

(#25682) Lirion


Lirion
addikt

Azoknak, akik szerint kivételeznek a ferrarival és erősnek tartják a büntit, jusson eszükbe már, hogy 97-ben egy baleset miatt Schumachernek az egész éves pontjait elvették és diszkvalifikálták a világbajnokságból, pedig ő esett ki. Akkor miért ne lett volna elég mondjuk az, hogy köv versenyen csak leghátulról rajtolhat pl.?

(#25683) lenox válasza hunnylander (#25642) üzenetére


lenox
veterán

Megvan valakinek a szabaly pontosan? Mert szelarnyekozas szerintem sem volt, de jogtalan elonyszerzes igen (ha rendesen beveszi a kanyart, akkor nem tud elozni), ugyhogy a buntetes jogossaga ezen (marmint a pontos szabalyon) mulik szerintem.
Amugy szerintem a bukoteri hosszu menetek is problemasak, bar nyilvan kulso iven vagy belso iven (levagva a kanyart) menni nem ugyanaz. En pl. biztos hoznek olyan szabalyt, hogy a leheto legrovidebb uton vissza kell jonni, nem kint jo nagy sebesseget gyujteni, es gyakorlatilag meguszni minimalis idoveszteseggel a hibat. Aki elcseszi, az fizessen erte, szepen menjen at a fuvon, vagy barmin, lassitson le ha kell.
A buntetes merteke levagasnal athajtasos, verseny vegen ez 25 sec-be konertalodik. Lehet, hogy van ahol egy athajtas csak 15 sec, de 5 az biztos keves. 5 csak annyi lenne kb. hogy visszamegy az illeto egy helyet, de az nem buntetes, csak az elonyt, amit szerzett adja vissza.
Az erkolcsi gyozelem meg Lewise semmikepp sem lehet, mert meg ha nem is szabalyba utkozoen elozott (mondom, ezt le kene hivatkozni), akkor se tisztan. Nem tiszta elozessel erkolcsi gyozelem meg nincs.

(#25684) soulcube válasza Lirion (#25682) üzenetére


soulcube
aktív tag

Szerintem nem kivételeznek a Ferrari-val. Schumacher Monaco 2006. Ennyi.
Aki ügyeskedik azt megbünteti az FIA és slussz.

(#25685) janeko válasza laci06 (#25666) üzenetére


janeko
őstag

Szerinted ott őket érdekli, hogy ki mit gondol? szerintem igen, mivel szerintem pár %-al csökkenni fog a nézettség, ha a végén ezekkel a pontokkal lesz világbajnok massa, bár nem sok esélye van így se, szvsz 60%-40% lewisnek az esély

(#25686) SephirM válasza Lirion (#25682) üzenetére


SephirM
csendes tag

Azért valljuk be, hogy az az eset igen necces volt - szándékos kormányráhúzás stb. -, már amennyire emlékszem. Plusz nem utsó futam volt? Maybe Jerez...

hájjjájjj :)

(#25687) Oliverda válasza soulcube (#25684) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerinted. Ha ott Sato csinálta volna ugyanezt repült volna 3 versenyre legalább.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25688) prmcsk


prmcsk
addikt

Bakker, most meg ezzel a szélárnyékkal jöttök, mint indok.

Nem arról van szó már régóta az előzési hiány hivatalos indoklásában, hogy a mai aerok annyira ki vannak hegyezve, hogy két verda közvetlen közelsége nemhogy előny, inkább hátrány.

Most akkor mi van ? Haminak akkor inkább hátránya származott abból, hogy nem 20 méterről előzött ? Onnan meg nem lehet...

Egyszerűen arról volt szó, hogy hami aeróban, esőmenésben és sebességben most letolta kimit, mint a tiroli gatyát. Ha nem így van, nem hoz be kb. 6mp hátrányt pár kör alatt.

lenox Egyszerű lenne a megoldás: Nincs (visszarázó) kő és nincs aszfalt a pálya mellett, csak kavicságy. Aki kisodródik, így járt...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#25689) gV válasza hunnylander (#25668) üzenetére


gV
őstag

na ez ellen most fellebbezhetnek a multkori üzamanyagos esetben viszont még én is tudtam hogy nem tehették meg

(#25690) szeva000 válasza prmcsk (#25688) üzenetére


szeva000
addikt

nem lényeg...várjuk az igazságot....fellebezett a McLaren:)
ez a büntetés mindennek nevezhető,de jogosnak nem :(

[ Szerkesztve ]

(#25691) soulcube válasza Oliverda (#25687) üzenetére


soulcube
aktív tag

Az azért elég súlyos lett volna egy kis eltorlaszolásért. Ez a Hamilton bünti szerintem se nem szigorú se nem kemény. 3. helyen végzett végülis. További következménye nincs. Monzában mindenki tiszta lappal kezdhet.

(#25692) Motion_Blur válasza Oliverda (#25687) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerinted.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25693) janeko válasza prmcsk (#25688) üzenetére


janeko
őstag

épp ezaz mert elvileg ha az egyik 2 kocsi van egymás mögött a hátsó lassul...
hami esőbe mindig jó szinte

soulcube: hát azért elég kemény :U

[ Szerkesztve ]

(#25694) hunnylander válasza szeva000 (#25671) üzenetére


hunnylander
őstag

Meg van kotve a kezuk. Peldaul, ha tuntetesbol kivonulnanak erre az evre, Mosley nem engedne vissza oket jovore. Es Bernie sem nezne jo szemmel, ha nincs verseny az elen, marpedig ahhoz kell a Meki.

Az, hogy ilyen felhaborito aljas dolog tortenhetett ma, ahhoz annak is koze lehet, hogy Mosley meg mindig a helyen van es Bernie tulsagosan szereti a penzt.

www.HunnyF1.com

(#25695) tuskooo válasza hunnylander (#25694) üzenetére


tuskooo
addikt

Na sírjatok már, fogadjátok el, hogy ez van, várjuk meg a fellebbezést, ennyi.

(#25696) lenox válasza prmcsk (#25688) üzenetére


lenox
veterán

két verda közvetlen közelsége nemhogy előny, inkább hátrány.

Kanyarban, de nem egyenesben.

(#25697) soulcube


soulcube
aktív tag

Ha csak egy 2 másodpercet maradt volna le és nem bújik be szélárnyékba, akkor ez most nem történt volna így. A La Source-ban vagy legkésőbb a Kemmel-ben úgyis elment volna mellette. Jobb volt a kemény keverék a Mekinek.

(#25698) #70869248 válasza lenox (#25683) üzenetére


#70869248
törölt tag

Igazából én azt becsülöm, hogy nem félte el a Massa-val szembeni előnyét, hanem igen is bement vívni Kimi-vel...sajnos így utólag azt kell mondani, hogy jobban járt volna ha kiüli a futamot. Valsieg a következőt ki is fogja...én amikor beszólt rádión, hogy -nem megmondtam fiuk-..vagy mit (én nem értettem, így kénytelen vagyok Palik fordítására alapozni), akkor is arra gondoltam, hogy a csapat azt mondthatta, hogy fusson be másodiknak, ne rizikózzon. ..és Hamilton erre értette az -én megmondtam-t, hogy felvállalta a harcot.
Mert megharcolt érte nem gyengén...evezhetett volna farvizen is és akkor most jobban jár.

Én ezért a kockázatvállalásért tartom győztesnek, mert lehet mondani, hogy levágta meg mittomén, de a döntést már előtte meghozta, ő bizony berizikózza a pontelőnyét a győzelemért.

(#25699) Oczu válasza prmcsk (#25688) üzenetére


Oczu
senior tag

Vajon, miért húzodnak mindíg szélárnyékba előzés elött :F :DD

(#25700) janeko válasza #70869248 (#25698) üzenetére


janeko
őstag

legalább ő bevállalta az, hogy nem csak kocsikázik, mert ha ő is csak tartogatná a helyeit akkor már tényleg elég unalmas lenne a verseny.. mert szerintem mikor a nagyok harcolnak az a jó és izgalmas, de massa nem nagyon nyomja neki, kimi meg csak ha nagyon bizonyítani akar mint ma is az elején :U

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.