Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#13751) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Szevasztok !

Ennyi idő után most találtam csak a topikra . Amennyiben valakinek Sandvik szerszámokra lenne igénye vagy műszaki támogatást szeretne kereshet nyugodtan :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#13752) section9


section9
őstag

Van valaki aki tudna nekem segiteni, hogy egy ilyen Eurorack hazat hol tudnek maratni/lezervagatni 7 milis fabol? Mennyibe kerulhet egy ilyet legyartani? :R

(#13753) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo estet!
A vezerloben a "Straight Probe" funkciora van egy G31-es kod es egy M31-es macro lehetoseg. Melyiket lenne erdemesebb hasznalni?

E30 (oo=[][]=oo)

(#13754) BÁ Nutrition válasza CounterBoci (#13739) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Mi teletomkodjuk a csoveket es nem remeg be ;)
Raadaaul balesetveszely szempontjabol is elonyos

/marasnal is hasznos de otthon nem fer bele a koltsegvetesbe egy kis gyurma :)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#13755) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

1 csarnok, 10 gép + Techniclean MTC 43 = Nem lehet megmaradni a csarnokban.
Nem tudom hogy a többi rendszertisztító milyen erős, de ez kegyetlen volt.
Előző műszak nem dolgozott mert őket bántotta a szer, de nekünk muszáj mert kell a darabszám. :W

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13756) zolikaDB válasza Klaus Duran (#13755) üzenetére


zolikaDB
veterán

Munkavédelem? ÁNTSZ?

(#13757) Klaus Duran válasza zolikaDB (#13756) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Már mindegy, ki van cserélve minden gépben a lé.
De azért rohadjanak meg. Elég lett volna 8 órát járatni a gépeket, mentek 40-t.
2 kolléga oda van COVID miatti táppénzen. Most ez a legnagyobb baj.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13758) bkercso


bkercso
nagyúr

Sziasztok!
Kisdarabszámú előlapkészítésben tud valaki segíteni?
1mm vastag fekete anyagból 3x8cm-es, valamint 3mm-es fekete plexiből kellene 15x4cm-es elő- és hátlap (vagyis össz. 4 féle panel).
:R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#13759) nemo333 válasza zolikaDB (#13737) üzenetére


nemo333
újonc

Végül az NCT Akadémia programozó technológus képzését választottam. A Géniuszban el sem indították végül mert nem volt elég jelentkező (itt Haidenhein vezérlőn tanulják a marást). Mi ott majd Fanuc kompatibilis NCT-304 vezérlőn csináljuk majd.

(#13760) TGWH válasza nemo333 (#13759) üzenetére


TGWH
őstag

Aztán majd rájössz, hogy a Hurco mindenkit agyonbac :C :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13761) Phülöp válasza TGWH (#13760) üzenetére


Phülöp
addikt

Jah, csak kevéssé elterjedt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13762) TGWH válasza Phülöp (#13761) üzenetére


TGWH
őstag

Mert itthon azt szokás tanítani, ami 30 éve volt, meg amivel a legtöbbet lehet szívni. Ja, meg ami a tömegtermeléshez kell.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13763) Phülöp válasza TGWH (#13762) üzenetére


Phülöp
addikt

Meg amit a cegek nagy tobbsege hasznal.
Ertem en, hogy nagy josag a Hurco, csak eppen egy kezdo szakember kizarolagos Hurco tudassal vajon mennyire lesz keresett a munkaeropiacon?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13764) TGWH válasza Phülöp (#13763) üzenetére


TGWH
őstag

Arra ott volt a gépkezelő képzés, semmi programozással, csak megszüntették. Egyedibe mondjuk önszopatatás a g-kód. De legalább van cad-cam képzés. Jobb esetben nem 15 éves autocad alapokon...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13765) Phülöp válasza TGWH (#13764) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem ugyanarról beszélünk.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13766) Phülöp válasza Phülöp (#13163) üzenetére


Phülöp
addikt

"Venni akarok egy házat a közeli erdőben, és a hitelképességhez kell bejelentett meló."

A ház megvan, de kicsit félrecsúszott a terv. A "közeli erdő" az végül 35 km-rel odébb van, a ház pedig nem az erdőben, hanem az erdő mellett (cca. 200m).
Így se rossz azért.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13767) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nekem olyan emberke kellene aki tud számomra kézi vagy gépi terv után alkatrészt marni, forgácsolni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13768) TGWH válasza Polarstar (#13767) üzenetére


TGWH
őstag

Csak úgy tudja bárki is :DDD :C de lehet forgácsolás nélkül is.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13769) Polarstar válasza TGWH (#13768) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Olyant már láttunk a kinaiaktol. Abból én nem kérek! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13770) Phülöp válasza Polarstar (#13769) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha BB Playbook állványt szeretnél, akkor vannak rajzok meg kész programok.
;)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13771) Polarstar válasza Phülöp (#13770) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ezen már továbbléptünk. Jelenleg kar/falióra, szék, asztal, világítótestek és vízkezelő berendezéseket tervezek. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13772) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Keresnek valakit aki foglalkozik CNC program írásával. Lenne két műszaki rajzom amihez kellene CNC programot írni, egy darab eszterga és egy darab marás. Egyszerű alkatrészekről van szó, egy hozzáértőnek 10-10 perc körülbelül.
Ha valaki tudna segíteni az kérem keressen meg privátban, köszönöm.

(#13773) zolikaDB válasza Faith (#13772) üzenetére


zolikaDB
veterán

Lássuk a marást :)

(#13774) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Adódott egy problémám, tudna esetleg valaki segíteni?
Egy Deckel DMC 63V típusú, Fanuc 0i vezérléssel ellátott gépen szeretnék CAM-es programot USB-ről átmásolva futtatni. Addig eljutottam, hogy át kellene írnom az I/O channelt 17-re, de azt írja ki, hogy "adat tartományon kívül". Sajnos valószínűleg ez okozza a további problémát is, mert 4-re írva tudja olvasni a pendrive-ot, de ha megadom a fájl sorszámát és a program sorszámot, majd végrehajtom, a megadott programhelyen nem lesz semmi, gondolom már csak azért sem, mert nem tudom átírni az I/O channelt.

Találkozott már valaki ilyen problémával?

Megköszönném a segítséget!

Üdvözlettel,
Tibor

(#13775) Klaus Duran válasza tibi970307 (#13774) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Van több usb csatlakozó rajta?
Lehet a másikra érvényes.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13776) tibi970307 válasza Klaus Duran (#13775) üzenetére


tibi970307
tag

Csak egyet találtam, de igazából nem is kerestem másikat. Ez a gép hátulján van, maga a vezérlőn nincs.

(#13777) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok, abban kérném, a segítségeteket, hogy asztalos ismerősöm szeretne rendelni cnc gépet nem is kicsit 6090-es verziót és van/volt valakinek tapasztalata ilyen géppel?
Akár mo-i vásárlás akár külföldi bármilyen tanácsot szívesen veszek és megfogadok.

Alin nézelődök nem olcsó mulatság így megfontoltan szeretnénk dönteni.

Köszi a válaszokat!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#13778) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Keyestudio KS0288 ATmega328P alapú board, ami a vezérlés lenne.
Bizonytalan vagyok a bekötését illetően:
A három darab motor 23HE222804S lenne, 24 volt, TB6600 -as motorvezérlőkkel.
A kérdés az lenne, hogy a 3 darab motor vezérlő shieldre szükség van-e a panelon, vagy elég a kimentekre bekötni a 6600 as vezérlőket?
A panelon lévő 3as jumpersorok a vezérlők alatt mire szolgálnak?
A panel középső részén lévő driving control pins, és a mellette lévő pinek, jumperek mire szolgálnak?
A wiki egy szót sem említ az egészről...
A 6600 jumperei 010100, ez a beállítás így jó lehet?
Köszönöm szépen a segítséget előre is

(#13779) soldi3r válasza kisi (#13778) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez kiadja a PUL/DIR jeleket, amiker a motorvezerlo megfelelo pinjeire csatlakoztathatsz.
A driveren az 1-3 jumperek ugy alljanak, amekkora mertekben hasznalni akarod a mikrolepeseket, igy 1 fordulat 1600 lepes. Te tudod, hogy kell e ekkora felbontas.
A 4-6 pedig a motoraramot korlatozza. A motor elvileg 2.8A-t is elbirna, en max 2.5A-re vinnem fel, de ott is figyelnem, hogy nem melegszik nagyon.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#13780) mrbig25


mrbig25
őstag

Üdv Mindenkinek!

Remélem belefér a topik témájába; Debrecenben és környékén keresnék CNC marós szakit (esetleg esztergályost), rozsdamentes acélből kellene 3-4db kis méretű, egyedi alkatrész. (22mm átmérő, magasság darabonként eltérő 8-28mm között. STEP fájlok vannak.)

Előre is köszi, ha valaki tud segíteni :R

...

(#13781) ---gabika--- válasza mrbig25 (#13780) üzenetére


---gabika---
tag

Sziasztok!
Ha esetleg érdekel valakit, van néhány eladó léptetőmotorom.
A nagyobbik Nema23-as méretű.
1-2ezer ft-ért.
Több darab is van belőle.

(#13782) pbujna


pbujna
aktív tag

Sziasztok,
új vagyok a CNC témában, most vettem meg az első gépemet. Sajnos egy hétbe telt, mire egy működő gépet sikerült belőle csinálnom. Banggoodról vásároltam, 3018-as, 0.9 gbrl vezérlővel. Marni még nem sikerült vele. Az alábbi okok miatt.
A léptetőmotor vezérlőket azonnal cserélnem kellett, mert az egyik HR4988 kihalt kb 10mm után. Most DRV8825 van benne.
A problémáim a következők:
Y-tengely 5x +/- 10mm után 0.2mm-t téved. Hogyan tudom beállítani? Egy irányba pontos, de oda-vissza már nem.
A gép marás közben (egyelőre próbakör marószár és anyag nélkül) néha megáll, csak a marómotor forog, semmire sem reagál.
Néha egy-egy furatnál a marómotoron forgat 10x20-30 fordulatot lassan, majd folytatja a programot.
A program nem fut végig, itt-ott megakad, se kép-se hang. 5-ből egyszer végigfut a teljes folyamat probléma nélkül.
A vezérlőt frissítettem 1.1-re, a pedig Candle 1.2.11b_x64 verzió (a többin még ennyire sem volt hajlandó végigfutni)
Illetve Győrben és környékén keresek olyan marószárat, amivel polikarbonátot tudok vágni.
Külső vágás és furatok marására kell. A géphez csak gravírtűket kaptam, mert ez volt az olcsóbb, gondolom. Mindenből az olcsóbbat kaptam vele.

Amit a gépen elvégeztem: DRV8825 0.65V-ra állítva, 1600 lépés/mm (illetve finomhangolva: most 1586, 1570, 1570-en van) - tolómérővel méregettem vagy 50 alkalommal.
Gagyi 4A tápegységet cseréltem normál 4A-re. A gagyi nem tudott 1.5A-t sem.
Vezérlő firmware frissítése 1.1-re, amint fent írtam.
Mindent lezsíroztam K2K-20 zsírral.

Mi lehet a fent említett problémák oka? Kinek milyen tapasztalata van ezekkel a gépekkel?
Hol tudok Győrben és környékén marószárat vásárolni?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#13783) kpityu2 válasza pbujna (#13782) üzenetére


kpityu2
őstag

Szerintem a HobbyCNC oldalon több infót találsz. https://forum.hobbycnc.hu/
Itt a prohardver fórumon jobbára olyanok vannak akik műhelyben nyüstölnek ipari CNC-ket.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#13784) soldi3r válasza pbujna (#13782) üzenetére


soldi3r
veterán

Az a zsír nem jó sem az orsókba, sem a vezetékekbe.
Nem kotyog véletlen az Y tengely golyosorsója? Beállítani nem igazán lehet ezeket.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#13785) pbujna válasza kpityu2 (#13783) üzenetére


pbujna
aktív tag

Köszi, átnyargalok oda. Itt már jó ideje regisztrált vagyok, sok nem PC-s fórum pörög, mint....

(#13786) pbujna válasza soldi3r (#13784) üzenetére


pbujna
aktív tag

Köszi, utánanézek, mi jó bele. Bárcsak golyós lenne.... Látom, itt tényleg nem a barkács, hobbi hozzászólások pörögnek.

(#13787) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Hello, csak egy rövid kérdés, a sheetCAM-hez van magyar fordítás? Mert azt látom, hogy megoldható csak ha már van, minek belefeccölni időt és energiát ugye :)

https://divecenter.hu

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.