Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#13251) Phülöp válasza Sanyaaa26 (#13250) üzenetére


Phülöp
addikt

első felfogásra beálltam, de még gépen van az első sor kész darab (egy tömbből csinálok 3 darabot)
ólomból van (Pb 99), kicsit erősebben ránézek, behorpad

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13252) Sanyaaa26 válasza Phülöp (#13251) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Az komoly, ólmot még nem martam, milyen szerszámmal gyalázod? :D

(#13253) TGWH válasza Sanyaaa26 (#13252) üzenetére


TGWH
őstag

Kés, villa :DDD

Szép rajz, ezt még préselni is lehetne :C Egyszerűbb lenne kiönteni.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13254) Phülöp válasza Sanyaaa26 (#13252) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem is ez az első alkalom. Keményfém, 8e fordulat, 2e előtolás. Jah, és borotvaéles vadiúj maró, mert egyébként sorját tol vastagon.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13255) zolikaDB válasza Phülöp (#13254) üzenetére


zolikaDB
veterán

Gondolom, bevonat nelkuli, 3 elu, polirozott aluhoz/muanyaghoz valo bicska?!

(#13256) Phülöp válasza zolikaDB (#13255) üzenetére


Phülöp
addikt

Az. Vagy amit találtam a fiókban.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13257) Klaus Duran válasza Phülöp (#13249) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Jó ez a svéd humor. ;]
3d nyomtatás?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13258) Phülöp válasza Klaus Duran (#13257) üzenetére


Phülöp
addikt

Annyira nem buli, nagy a darabszám. Meg ugye 9 db készült egyszerre, első felfogást lefaragtam valami 8 percre.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13259) harsanyl


harsanyl
újonc

Sziasztok! remélem tudtok segíteni. Nemrégiben egy OKUMA osp 7000m gépre kerültem. A kérdésem csupán annyi lenne, ha én írtam egy programot és mielött elindítom, hogy tudom elötte letesztelni ? az a célom hogy lássam a szerszámpályát a főorsó mozgás nélkül. Egyáltalán van e ilyenre lehetőség?

(#13260) Locsi válasza harsanyl (#13259) üzenetére


Locsi
senior tag

Van egy I-L gomb, azt először , és van egy gépzár gomb, azt kell másodszor megnyomni, illetve van még a szárazfuttatás. Látnám képen, talán megmondanám.

(#13261) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Srácok!
Melyik Edgecam verzió fut el egy 32 bites Win XP-n?

(#13262) norbert1998


norbert1998
veterán

Ha már jön a karácsony meg a gyertya gyújtogatós időszak, és a sertés élet folyamat megszüntetés okán egy darabig nélkülözni kell a cnc-t és a port, egy utolsó valamit még osszedobtam :)

Igazából elég hanyag lett, nagyjából 1.5 órát ölte m bele.

[ Szerkesztve ]

(#13263) Humbucker


Humbucker
senior tag

Más:

Munkahely váltáskor szerintetek normális, ha a 30 napos felmondási idő utolsó hetében elmegyek táppénzre, vagy inkább mondjam azt , hogy 3 hetet dolgoznék le? Kinek milyen tapasztalata van ebben?

(#13264) csiben1 válasza Humbucker (#13263) üzenetére


csiben1
tag

Szia!

Szerintem alapvetően törekedj a tisztességre, kár volna felégetni magad mögött mindent, sose tudod, mikor hoz össze az élet a volt kollégákkal, főnököddel. Szerintem elsőnek próbálj meg közös megegyezéssel felmondani, úgy ahogy neked jó. Ha van egy kis esze a főnöknek akkor elenged, úgysincs értelme olyan embert ott tartani, aki nem akar dolgozni. Ha nem akar elengedni, akkor még ott van, hogy a fentmaradó szabijaidat is ki tudod venni, meg szépen elmagyarázni a főnöknek, hogy senkinek se lenne jó, ha kényszerből kellene maradni. Ha ezek után se akarja a jót, akkor egy igazi pöcs. Dolgozz le annyit amennyit van kedved maximum 1% teljesítménnyel és húzz el táppénzre, de ez legyen az utolsó forgatókönyv ;)

You can walk straight through hell with a smile

(#13265) kavalkád


kavalkád
aktív tag

hello,

Új vagyok itt, úgyhogy előre is elnézést azoktól akiket zavar ha hülyeséget kérdezek. Egy elég egyszerű egytengelyes CNC-t tervezek építeni faipari műhelyembe, ehhez kellene majd néhány tanács. Szóval a kérdés, hogy ez a topik gépépítésről szól vagy inkább használatról? Jó helyen járok? :)

(#13266) overseer


overseer
csendes tag

Üdv!

Siemens 828D / 840D ShopTurn szakiktól kérdezném, új szerszám megadásakor a "tartó szöget" (holder angle), hogy kell megadni? honnan és mit kell számolni?

:R

Overseer

(#13267) soldi3r válasza kavalkád (#13265) üzenetére


soldi3r
veterán

Mindenrol is. De esztergahoz is illik 2 vezerelt tengely legalabb.

E30 (oo=[][]=oo)

(#13268) kavalkád válasza soldi3r (#13267) üzenetére


kavalkád
aktív tag

szuper!
nem esztergához lesz, gérvágóhoz ütköző. olyasmi mint a TigerStop.

(#13269) soldi3r válasza kavalkád (#13268) üzenetére


soldi3r
veterán

Neked lehet csak egy linearis utmero kell (DRO)?

E30 (oo=[][]=oo)

(#13270) kavalkád válasza soldi3r (#13269) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ilyesmi, csak ennek nem szabad elmozdulnia amikor nekitolom a fát, másrészt kell, hogy legyen "cutlist"-je, hogy ne kelljen sorozatgyártásnál mindent bepötyögni.

(#13271) soldi3r válasza kavalkád (#13270) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha mindenaron bonyolitani szeretned, akkor az sem lehetetlen. De inkabb mikrokontrollerben (pl Arduino) es egy fekes leptetomotorban gondolkodj. Szerintem mire bepotyogom az erteket es odalep, addigra egy linearis csuszkat is odahuzok az adott ertekre es fixalom.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#13272) kavalkád válasza soldi3r (#13271) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nem értelek jó lovag! :) mi a bonyolítás? és mi az hogy inkább? még nem is mondtam mit tervezek :)
Raspberry Pi-m van az lesz a vezérlés. nem kell bepötyögni, csak egyszer, és elmenteni egy listába, így legközelebb már egyszer sem kell bepötyögni. ne egy tételbe gondolkodj, hanem mondjuk egy visszatérő gyártási szériába és akkor máris lesz értelme. meg amúgy is akarok csinálni egy ilyet. orsósat akarok, nagy menetemelkedéssel és valami fékkel a backdriving ellen.
van egy Nema 17-em, de ez nem fékes, hol találok olyat amit említettél (fékes léptetőmotor)?

(#13273) soldi3r válasza kavalkád (#13272) üzenetére


soldi3r
veterán

Aliexpressen talalsz.

E30 (oo=[][]=oo)

(#13274) kavalkád válasza soldi3r (#13273) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszönöm! csak kiváncsiságból kérdezem, van más tipusú megoldás is a backdrive ellen ami nem a motort fékezi?

(#13275) soldi3r válasza kavalkád (#13274) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha golyosorsot akarsz hasznalni, akkor az orso masik oldalat is fekezheted. Vagy egy kicsit nagyobb motor tartonyomatekat is kihasznalhatod.

E30 (oo=[][]=oo)

(#13276) kavalkád válasza soldi3r (#13275) üzenetére


kavalkád
aktív tag

és az orsó másik oldalának a fékezésére mi az eszköz neve?

(#13277) soldi3r válasza kavalkád (#13276) üzenetére


soldi3r
veterán

Az is egy ilyesmi magnesfek. De azert javaslok egy szamitast, mondjuk egy 2Nm-es leptetomotorra es 10-es emelkedesu orsora. Ami saccra 1256N-t tud megtartani.

E30 (oo=[][]=oo)

(#13278) kavalkád válasza soldi3r (#13277) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszi ismét! igazándiból itt nem kell nagy erőhatásra számítani, mivel az orsó horizontális, súlyt nem mozgat egyedül annak kell ellenálnia amikor nekitolom a fát kézzel, de ha csak nem hülyegyerek módjára csinálom akkor az csak egy kis ütődés.

(#13279) konwktor


konwktor
tag

Régi gildemeister ct 40 hez keresek post-ot a vezérlő epl 1 , fusion 360 vagy solidcam-hez nincs valakinek elfekvőben? :R

[ Szerkesztve ]

(#13280) blasko92 válasza overseer (#13266) üzenetére


blasko92
őstag

Azt maga a szerszám adja :) Azt pedig katalógusból ki tudod lesni

(#13281) Humbucker


Humbucker
senior tag

szerintetek egy tapasztalt forgácsolónak mennyi esélye van egy cnc marós állásra, ha az érdekli és azt is szeretné megtanulni? Vagy célszerű már az elején szakosodni?Forgácsolóból több állás van pályakezdőknek is, marós állás pályakezdőknek meg szinte nem is láttam csak vagy 2-őt az országban.

(#13282) BÁ Nutrition válasza Humbucker (#13281) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

sajnos teny h megprobalnak olyan hosszan visszafogni a fejlodestol amennyire csak lehet, de probalkozni kell, ilyen hianyban csak van eselyed, be kell adni par helyre motivacios levellel
sokszor szinte konyorogni kell h fejlodhess. durva h bizonyos esetekben milyen pocsekolasa megy a tehetsegnek, maskor meg milyen elkepeszto balf*xoknak adnak eselyt.. talalkoztam mar eleg sok dumb es dumberrel a szakmaban..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#13283) Sanyaaa26 válasza BÁ Nutrition (#13282) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia teljesen igazad van sajnos, van ahol ha falnak mész sem engednek fejlődni, és a szégyen hogy egyes helyeken azért nem mert akkor többre tartod magad, és több pénzt kérsz, legalábbis ez a felfogás. Szerintem gusztustalan..

(#13284) kpityu2 válasza Humbucker (#13281) üzenetére


kpityu2
őstag

Végezz el egy tanfolyamot és onnantól CNC forgácsoló vagy. Ha egyébként gyakorlott forgácsoló vagy, nem ördöngösség.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#13285) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#13282) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R :R :R

"durva h bizonyos esetekben milyen pocsekolasa megy a tehetsegnek, maskor meg milyen elkepeszto balf*xoknak adnak eselyt.."

:R :R :R

Ne igy lenne... De szomoru is ez... :(

[ Szerkesztve ]

(#13286) soldi3r válasza Sanyaaa26 (#13283) üzenetére


soldi3r
veterán

Sokszor a fonok valoszinuleg azt is nezi, hogy a te fejlodesed elonyos e a cegnek. Sajnos ez nem fog valtozni, nem a munkaltato van erted, hanem forditva.

E30 (oo=[][]=oo)

(#13287) kpityu2 válasza soldi3r (#13286) üzenetére


kpityu2
őstag

Sajnos ez nem fog valtozni, nem a munkaltato van erted, hanem forditva.

Azért ezt se mondanám. :) Mindenki saját magáért van. A saját érdekét nézi. Ha a munkáltatónak a képzetlenebb de olcsóbb munkaerő jó, akkor az a jó. Ha neked az, hogy magasan képzett munkaerő vagy, akkor az. Mindenki tegye ami jó neki. ;)

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#13288) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

Cimco Edit-hez magyar nyelvű leírást lehet valahol találni?

(#13289) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ez a szerszámgyártás ennyire jó, hogy ilyen nehéz elhelyezkedni benne gyakorlattal is, pláne pályakezdőként?

(#13290) zolikaDB válasza Humbucker (#13289) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az FAG "SZERSZAMUZEM" az nem szerszamgyartas, hanem leginkabb keszulek. Az meg mas. Az nem művészet :DDD A szerszamkeszites kicsit igen.

(#13291) TGWH válasza zolikaDB (#13290) üzenetére


TGWH
őstag

Elvileg a lakatosmunka is beletartozik. Kicsit kétes híre van a szakmának na. Nem tudom mit takart régen, de most úgy néz ki, mint ha valami irodista a kávészünetek közti munka közben kitalálta volna, hogy amíg megy a gép, a cnc-s tud lakatolni közben...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13292) kpityu2 válasza Humbucker (#13289) üzenetére


kpityu2
őstag

Fröccsszerszámok, kivágószerszámok. Egyedi gyártás, igen drága a végtermék.

Amúgy a szerszámkészítő nagyon hiányszakma, nemigen vannak gyakorlott emberek akik a CNC megmunkálások után összecsiszolják a darabokat és összeállítják a működő szerszámot.

Sok helyen a kezdő vállalkozók úgy gondolják, hogy megveszik/bérlik a megmunkálóközpontot, legyártják az elemeket, majd összerakják a szerszámot mint a legót. :D Nos, ez nem szokott működni. Az öreg, sokat látott szakikra itt nagy szükség van.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#13293) Nordik


Nordik
őstag

Ausztria burgenlandi részén vannak lehetőségek? Oberwart, grospettersdorf stb gondolok.

(#13294) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

Érdekelne a véleményetek, a tervem a következő... cnc forgácsoló gépkezelő tanfolyamot szeretnek lerakni,majd tovább fejlődni CAD- CAM programozót.
Nagyon el szeretném sajátítani ezt a szakmát mert úgy látom ennek van jövője ...és ha jó az ember benne előbb utóbb megfizetik.
31 éves vagyok Van kb 6 év fémipari tapasztalatom mit szerkezet lakatos, lattam és használtam is több eszterga gépet is.
Szerintetek érdemes lerakni ezt a két tanfolyamot... vagy valami mást ajánlanátok?

(#13295) TGWH válasza apple87 (#13294) üzenetére


TGWH
őstag

Üdv
Elsőre elég a gépkezelő-programozó, ki tudja idén hogy hívják, minden évben más néven fut.
Cad-cam sokat nem ér önmagában, meg az netről is megtanulható.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13296) apple87 válasza TGWH (#13295) üzenetére


apple87
senior tag

Elsőnek is erre gondoltam[link]
Utánna:[link]

(#13297) TGWH válasza apple87 (#13296) üzenetére


TGWH
őstag

Kezdésnek elég az első. Aztán később meglátod merre mennél tovább. Nem tudom milyen képzések vannak még, egy kis utanajarast az országos képzési jegyzékben megér. Aztán úgyis ami van, azt fogod választani 😁

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13298) BaKeSZ87 válasza apple87 (#13296) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Ahogy TGWH is írta, elég az első. Ha meg van a papír, találni kell egy jó munkahelyet, ahol valóban van fejlődési lehetőség, és nem csak egy hangzatos sallang duma az álláshirdetésben, hanem valóban engednek programozni, gondolkozni és nem csak zöld gombosnak kellesz. Ha menni fog és a munkahelynek jó lenne, ha a CAD is menne nem kizárt, hogy beiratnak tanfolyamra.

(#13299) snefi2


snefi2
csendes tag

hello

A jelenlegi asztalost /tuzzomanchoz kezzel csinal kulombozo fa kepeket kereteket stb stb.../
szeretnenk "kivaltani" egy ilyen geppel: https://www.bobscnc.com/products/e3-cnc-engraving-kit
Igazabol eddig csak a neten lattam es ahogy latom eleg az elkepzeles majd rajzolas cad-ban vagy valami hasonlo tudasu softwareben es utan mar csak a gep felugyelete es kesz.
Mennyire van ez igy? Rrdemes belevagni es csak a neten talalt esetleges templatekkel es a magan szorgalomra hagyatkozni?
Vagy inkabb ez a ne vagj bele ha meg eletbe nem programoztal es nincs kedved elmenni tanfolymara belole?
Ti hogy latjatok? /nem ebbol elek, ez amolyan hobbi egyenlore/
Snefi

(#13300) Humbucker


Humbucker
senior tag

Valaki ismeri ezt a vezérlést? Erre kell betanulnom, ezen forgácsolok. Kezdésnek jó ez szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.