Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) Geryson válasza Đusty (#8900) üzenetére


Geryson
addikt

a bal oldal (ahogy írja is) a STAR, a jobb oldalon meg a pálya van. Noch dazu néha TRANS címszóval még kéri, hogy transition-t is adj meg (ha van) a STAR belépő ponthoz. Ez sajnos egy ilyen. A pálya utáni pontok a missed approach pontok, azaz ha megszakított leszállásod lenne, akkor merre kell elhagynod a pályát (pl. LHBP-n ez úgy tudok TPS felé van mindig).

Nem is emlékszem amúgy, hogy az FMC mutatja-e az ILS frekit. Erre vannak a térképek.

Ha zavar a sok pont (bár nem szabadna), akkor elő a térképpel és pötyögd be kézzel azt a pár pontot, amit meg akarsz repülni és valljuk be NAV1-en és CRS1-en meg simán beállítod az ILS-t, nem kell ehhez FMC. Sőt továbbmegyek, először kézzel kellene megtanulni repülni és nem FMC-vel.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#8902) Cypresss válasza macy (#8898) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ezért írtam, hogy használj FSUIPC-t a probléma megoldásához.

VNAV: még valami eszembe jutott. Ugye a a T/D pont előtt már alcsonyabb magasságot állítottál be az MCP-n? Mert ha nem, akkor nem fog a gép süllyedni.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#8903) Cypresss válasza Đusty (#8900) üzenetére


Cypresss
senior tag

Departure: van egy repterved, amiben található egy kezdő útvonalpont. LHBP-nél maradva legyen ez a pont LITKU. Van egy indulási pályairányod ez mondjuk legyen a 31L.

Ilyenkor értelemszerűen LITKU3D-t választod ki (benne van a nevében, hogy a 31-es pályairányra vonatkozó elhagyási eljárás). Ugyanez ha a 13R-ról szállsz fel, akkor LITKU1D. Tök egyszerű és logikus. Azért firkálja össze az ND-t, mert az adott kezdőpontodhoz nem a megfelelő elhagyási eljárást (SID) választod. Ilyen esetben discontinuity lép fel, de általában ez is feloldható a LEGS oldalon, ha az útvonal pontokat manuálisan összekötöd.

A választott pálya ILS-frekijét (valamint irányát és a pálya hosszát) az érkezési eljárás kiválasztása és jóváhagyása (EXEC) után az INIT REF oldalon találod.

VOR adók frekijét, repterek tengerszint feletti magasságát, waypontok pontos helyzetét, stb, stb pedig a NAV DATA oldalon tudod megnézni. Csak be kell írni az adott pontot a megfelelő helyre a többit kidobja az FMC.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#8904) Đusty válasza Cypresss (#8903) üzenetére


Đusty
addikt

köszi mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#8905) macy válasza Cypresss (#8902) üzenetére


macy
addikt

Köszi, most szálltam le Londonban, FSUIPC-ben belőttem a szelet így nem volt gond. T/D-t megnézem de úgy tűnik alakul a dolog. Hiába, gyakorolni kell :)

LHBP - EGLL

(#8906) Đusty


Đusty
addikt

A "world walk camera"-t ki lehet kapcsolni valahogy, hogy az egymás utáni nézeteknél ezt ne adja be? Lehet valahol szerkeszteni FSX-ben, hogy valamely gombnyomásra milyen nézeteket szeretnék egymás után látni?

(#8907) Geryson válasza Đusty (#8906) üzenetére


Geryson
addikt

Nem tudom mi az a world walk camera, de a nézetek kategóriájánál be tudsz állítani újabb (más) nézeteket is (amit egyébként az A-val tudsz kiválasztani az S-megnyomása után). Tehát a spot view pl. lehet nose view vagy gear vagy bármi. Mondjuk akkor is csak a default 4 nézeted marad.

Cypresss: érkezésinél írta az összefirkálást, továbbra is azt mondom, hogy szerintem a missed approach pontok megjelenésére gondolt Rudi50. (Rudi, egyébként ha belenagyítasz a range gombbal, akkor rögtön nem lesz akkor össze-visszaság)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#8908) boeing


boeing
senior tag

Aki még nem látta felraktam a Extrem Reptereket.[link]

(#8909) Acor válasza boeing (#8908) üzenetére


Acor
aktív tag

koszi !!!!!:)
Nekem sajnos azota sem sikerult pedig mar majdnem mindent megprobaltam, hogy le tudjam szedni az asztali felvevorol.... :(

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#8910) Asbee válasza boeing (#8908) üzenetére


Asbee
veterán

Köszi szépen!!! :R

(#8911) cintula187 válasza boeing (#8908) üzenetére


cintula187
addikt

Király vagy köszi!

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#8912) boeing


boeing
senior tag

Szivesen mindenkinek,HD-ben nem fért fel csak igy de jó ez igy is. :K

(#8913) cintula187


cintula187
addikt

De jóó. Erről az EMAS betonról még nem is hallottam.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#8914) Gizmo94 válasza boeing (#8912) üzenetére


Gizmo94
veterán

De még mennyire jó! Egy élmény volt megnézni, nagyon tuti film, köszönöm én is! :) :)

(#8915) Đusty válasza Geryson (#8907) üzenetére


Đusty
addikt

Igen az érkezési eljárásokkal már megbarátkoztam, bár még mindig nem igazán tudom mi alapján válasszak, jobb lenne ha rámutatva látnám őket és csak a végén kellene választani, ehelyett amire rányomok már beírja magát (hiába nem exec-eltem le) és ha mást akarok törölhetem ki egyesével a pontokat. Néha felajánlja ez "erase-t" de nem tudom mitől függ, hogy nem mindig.

Leírnád kicsit részletesebben, hogy a kameranézeteket hol lehet beállítani? Menüpont megnevezésekre gondoltam egymás után.
Igen az s után az a-t nyomogatva került be a nézeteim közé valahogy ez a "world walk camera"-nak nevezett nézet ami semmire sem jó és baromi idegesítő. Nem tudom kiszedni, hogy az "a" nyomogatásakor ezt ne adja be.

[ Szerkesztve ]

(#8916) balage1989 válasza boeing (#8908) üzenetére


balage1989
tag

Nem tudnád ugy feltölteni hogy le is lehessen tölteni? Esetleg valami jó minőségbe? thy

A jó munkát és a rossz kocsmát még nem találták fel...

(#8917) Gizmo94 válasza balage1989 (#8916) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ha kell a video, le tudod tölteni akár onnan a youtube-ról is. Feltalálták az IDM-et erre a célra pl. Azzal egy klikk és letöltheted az egészet. Ja, full HD-ben majd feltölti valahová Boeing, X giga méretben, X nap alatt. Csak hová, ahol ingyenesen van akkora upload tár? Tja, ba-be-ban -ben.. :DDD

(#8918) boeing válasza balage1989 (#8916) üzenetére


boeing
senior tag

Hi 8GB a eredeti,youtubról szed le és konvertáld át ennyi. :K

(#8919) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!
Végre van időm játszani, megvettem fsx-hez pmdg 737-et. Nem tudjátok, hogyan lehet cold and dark cockpittel kezdeni? Nem találtam semmi ilyen beállítást indításnál. Neten találtam olyat hogy egy cessna-n kapcsoljak le mindent és válasszak utána gépet, de így se ment. Köszi!

(#8920) Jorus válasza Asbee (#8919) üzenetére


Jorus
nagyúr

FS9-nél úgy tudsz default-ban C&D-vel indulni, ha kezdéskor lelősz mindent az adott gépen, majd Save flight, és alul bepipálod, hogy ez legyen az alapértelmezett (set as default, vagy vmi hasonló), és akkor bármilyen repülővel repülsz, C&D-ben kezdesz. Nem tudom, FSX-ben is így van-e, de egy próbát megér.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8921) Cypresss válasza balage1989 (#8916) üzenetére


Cypresss
senior tag

Találsz erre a célra egy nagyon jó programcsomagot ITT

Youtubeon található számokat tudod leszedni és mp3-ba konvertálni, videókat ugyancsak letudod szedni és különböző formátumba menteni. De ezenkívül van még kb ezerféle szolgáltatása. Nem sorolnám fel mindet, töltsd le és próbáld ki, tetszetős kis GUI kezelőfelülete van.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#8922) Cypresss válasza Asbee (#8919) üzenetére


Cypresss
senior tag

9Ha PMDG-nél keresed, akkor: klikk az FMC-re képernyőjére, majd PMDG setup/panel state load/NGX clddark.

#8920) Jorus: FS9-ben erre ezt használom, de ez is jó amit te mondtál.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#8923) Cypresss válasza Cypresss (#8922) üzenetére


Cypresss
senior tag

helyesen: az is jó.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#8924) Geryson válasza Đusty (#8915) üzenetére


Geryson
addikt

Jééé, nem kaptál választ még senkitől?

Nézd, alapvetően (szinte) teljesen mindegy, hogy gombbal, vagy egérrel választod-e ki a nézeteket, azok mindig egymás után jönnek, azaz nyomsz egy jobb egeret (nem a műszerfalon) és lön (pont mint ha az S-t nyomnád meg):

- Cockpit (a jobbra mutató nyíl mutatja az ebben a nézetben válaszható nézeteket (azaz az A-gomb variációit)
- Outside
- Tower (ha van a közelben)
- Runway (na ezt nem mutatja az S-gomb nyomogatásával)
- Aircraft

Magyarul a S és a SHIFT+S választja a főkategóriákat és az A és SHIFT+A meg a főkategórián belüli további lehetőségeket.

Természetesen csak akkor ezek a gombok, ha nem változtattad meg a default FSX billkiosztást. Ezt muszáj hozzátennem, mert én azonnal törlöm ezeket minden egyes install után.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#8925) Đusty válasza Geryson (#8924) üzenetére


Đusty
addikt

Jól látod, én is azt hittem válasz nélkül maradok, csak te írtál :-).

Szóval konkrétan az a bajom, hogy az s-nyomogatós menüben van egy custom nézet amit bead benne a world walk camera nézettel és nem tudom kiírtani, hogy ne tegye. Szóval azt szeretném szerkeszteni, hogy mi legyen benne ezekben a nézetekben.
Csak annyit szeretnék amit te írtál, de nekem több van feleslegesen.

(#8926) Asbee válasza Cypresss (#8922) üzenetére


Asbee
veterán

Köszi!

Biztos jövök majd még kérdésekkel most kezdek csak elmélyülni a dolgokban :D

(#8927) Geryson válasza Đusty (#8925) üzenetére


Geryson
addikt

Nincs fent valami kiegészítő Neked? Mondjuk egy FS Recorder vagy ilyesmi? Merthogy ilyen nézetkategóriám nekem nincs is... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#8928) Đusty válasza Geryson (#8927) üzenetére


Đusty
addikt

De igen az van fenn. Akkor innen indulok.

[ Szerkesztve ]

(#8929) Geryson válasza Đusty (#8928) üzenetére


Geryson
addikt

Jól sejtettem. Akkor ahogy látom FSX indít, FS Recorder menü és "Disable Camera Features"

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#8930) Đusty


Đusty
addikt

Találkozott már valaki olyannal, hogy egy mentést visszatöltve a PMDG-FSX páros nem jegyezte meg az FMC-ben beprogramozott adatokat? Még az útvonal is eltűnt. Nem lehet véletlen mert vagy 3-szor eljátszotta, nem akartam elhinni.

(#8931) Geryson válasza Đusty (#8930) üzenetére


Geryson
addikt

Majd esetleg azért írd meg, hogy segített-e a javaslatom... :R

Mit jelent, hogy mentést visszatöltve? FSX menüben elmentetted, mint save flight? Ha igen, akkor így soha, de soha nem jegyzi meg az útvonalat szerintem (merthogy ő azt tölti be defaultként, amit megadtál, azaz cold and dark, vagy semmit, stb.), ennél finomabb gép a PMDG. Az FMC-ben külön el kell menteni az repülési útvonalat és ha azt visszatöltöd, akkor jön be az útvonal.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#8932) macy válasza Geryson (#8931) üzenetére


macy
addikt

Nálam elmenti a save flight az útvonalat is. Tegnapelőtt repültem egy St. Maarten - New York útvonalat, olyan 1000km-re a Kennedy reptértől elmentettem és másnap onnan folytattam.

(#8933) Geryson válasza macy (#8932) üzenetére


Geryson
addikt

Ja, repülés közben elmenteni és onnan folytatni? Bevallom, életemben nem tennék ilyet.

Azt hittem úgy érti a kolléga, hogy földön állva kapunál ment, másnap visszatölt és akkor.

Mondjuk amit leírtál akkor meg megcáfolja azt, hogy üres FMC-vel indul a PMDG, ami furcsa (én azt hittem így van).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#8934) fatal`


fatal`
titán

A panel statet külön kell menteni minden addon gépnél (már amelyik tudja), gondolom PMDG menüből lehet vagy az FMCből. Persze kell mellé a save flight is, mert előbbi csak a panel állapotát (FMC, kapcsolók stb) menti el. :)

(#8935) macy válasza Geryson (#8933) üzenetére


macy
addikt

Muszáj volt, éjjel 2 körül mentettem el mert vagy 3-szor bealudtam repülés közben, reggel meg menni kellett melózni :)

(#8936) Geryson válasza macy (#8935) üzenetére


Geryson
addikt

:) Nem negatívumként írtam, csak én nem tenném. Úúú, hogy hányszor ütöttem én is ki magam anno csak emiatt a hülye repülés miatt... :D

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#8937) Đusty válasza Geryson (#8931) üzenetére


Đusty
addikt

Szia!

A custom nézetek valóban eltűntek de ez a szerencsétlen world walk megmaradt. Mindegy ezzel már együtt kell élnem úgy látszik, ennyit megér a kiegészítő mert a beépített instant replay használhatatlan.

(#8938) Đusty válasza fatal` (#8934) üzenetére


Đusty
addikt

Köszi, ez jó ötlet. Volt olyan ahol megőrizte legfeljebb kicsit módosította az útvonalat legalábbis a kijelzőn, de akkor itt a bibi, hogy külön kell menteni.

(#8939) Cypresss válasza Đusty (#8937) üzenetére


Cypresss
senior tag

Nem használtál korábban EZDok programot? Mert ez a kameranézet, abban van benne.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#8940) Đusty válasza Cypresss (#8939) üzenetére


Đusty
addikt

De az is meg volt, de utáltam letöröltem, akkor még mindig az a vacak kísért azt mondod?
köszi, utánanézek.

(#8941) Geryson válasza Đusty (#8940) üzenetére


Geryson
addikt

Abban a mappában ahol az fsx.cfg van van egy úgynevezett "cameras.cfg" is. Az utolsó WWC bejegyzést kell ebben a fáljban törölni és menteni.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#8942) Đusty válasza Geryson (#8941) üzenetére


Đusty
addikt

Isten vagy, erre magamtól nem jöttem volna rá az tuti!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. (holnap már valami repüléssel kapcsolatosat kérdezek megígérem :)) )

(#8943) macy


macy
addikt

Jut eszembe, van valami progi amivel online repüléshez lehet légiforgalmat csinálni? Vagy ATC-t.

(#8944) Cypresss válasza Đusty (#8940) üzenetére


Cypresss
senior tag

Egész biztos, hogy ez volt a probléma. Az EzDok-ot nem könnyű legyilkolni a gépről, sima uninstall általában nem elég. Manuálisan is törölni kell a megmaradt bejegyzéseket. Geryson elmondta a megoldást.

#8943) macy: Ööööö...... Nem értem a kérdést. Ha online repülsz, akkor természetesen online ATC és forgalom is van. Nincs szükség a fentieket generáló programra.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#8945) fatal` válasza Cypresss (#8944) üzenetére


fatal`
titán

A gyári FSX multiplayerben is van ATC? Meg szerintem ott rendes forgalom sincs, csak ökörködés. :)

(#8943) macy: Repülj IVAOn vagy VATSIMen. :)

(#8946) Đusty


Đusty
addikt

Azért ezt a mentés dolgot nem értem. (FSX-PMDG) Visszatöltöttema régebbieket és ott az FMC-t, útvonalat is elmentette, de 2 napja nem tudok normálisan menteni. Megpróbáltam külön csak az FMC panelt de visszatöltésnél ott sem találja már a lementett nevet sem.

(#8947) macy válasza Cypresss (#8944) üzenetére


macy
addikt

Haverral akarunk ketten saját szerón repülni és ott nincs semmi.

hunfatal: nem tudok angolul, meg nem is vágom annyira a dolgokat gyenge kezdő lévén, szóval nem akarom senki reppenését elrontani. :)

[ Szerkesztve ]

(#8948) Cypresss válasza fatal` (#8945) üzenetére


Cypresss
senior tag

Na de van olyan, aki használja a beépített multit? :Y Borzalmasan szar minden tekintetben. Már csak az FS9-é rosszabb a maga remek frissítésével. Gondolom (legalább egyszer) már próbáltál már te is kötelékben repülni beépített FS multival...

(#8947) macy: Én is azt mondanám mint Hunfatal. Néhány kiegészítés: VATSIM-et nem ajánlom, csak akkor ha már sokat tudsz, nemcsak a repülésről, de a fóniáról, navigációról is.
Az irányítók egy része (Svájciak, Hollandok, Svédek, és néhány magyar is) igazi hardcore maniac, ha nem vagy tökéletesen felkészült szétszednek apró darabokra. Svédeknél pl van olyan irányító, aki az életben is ezzel foglalkozik. Hollandoknál pedig angol nélkül kétlem, hogy értenéd mit darál neked az APP :U
IVAO már jobb választás, sokkal barátibb a hangulat, sok a segítőkész ember és sokkal lazábban veszik a szabályokat is (hiszen ez csak egy játék és nem a valóság), többek között emiatt fordulhat elő, hogy amikor te éppen leszállni készülsz, szembe tart veled a felszálló gép. :C Persze itt sem árt az angol nyelv, de enélkül is megoldható egy-egy rövid repülés.

Ha barátokkal akartok repülni és forgalom kell, akkor EZT ajánlom. Remek program, de a sok gép az fps-ednek tuti nem fog jót tenni. ATC-hez pedig FSNavigatort érdemes használni, persze olyan irányítóval aki jól ismeri a programot.

Ha pedig csak repkedni akartok, magyarok közt és jó hangulatban, akkor pedig őket ajánlom.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#8949) fatal` válasza Cypresss (#8948) üzenetére


fatal`
titán

Nem próbáltam, tudom, hogy szar, de mint látod van, aki avval próbálkozik. :)

(#8950) macy válasza Cypresss (#8948) üzenetére


macy
addikt

Valamelyik nap repültünk egy LHBP - EGLL útvonalat, én automatikával haver meg mögöttem kézzel nyomta a 737-essel. Nem volt semmi gond. Csak ő kicsit kacsázgatott erre arra ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.