Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz lezso6 #159473 üzenetére

    A könyvet (O'Mara) nem olvastam, de aprópóul jó szolgálatot tesz: mindenképp érdekes, hogy miképp juthatsz tudományos konklúzióra (tehát hogyan vizsgálod tudományos módszerrel laborkörülmények között: rekonstruálod a kérdéses szituációt? / statisztikákat alkalmazol és matekozol?) egy minősítetten bizalmas (titkos) big data [egyfelől egy állam saját adatbázisa, másfelől egyetemlegesen minden alkalmazó (állami és magán intézmény/egyén) saját adatbázisa, harmadrészt időbeli távlatban] vonatkozásában...
    Ha a szerző szerint a kínvallatás tudományossága valójában csupán pszeudo-tudomány (tk. heurisztikus, nem megalapozott) alapú próba-szerencse műfaj, akkor az ő neuropszichológiai tudománya miképpen tudja igazolni eme állítását...?
    Avagy hogyan cáfolhatja a történelmi praktikus tapasztalatot?
    Cáfolni te sem tudtad, hiába mosod össze a babonákkal (mint fennmaradt ősi jelenséggel - ennek hátterét (okát) ráadásul nyitva is hagyva, nem magyarázva meg)...
    /A kérdésfeltevés (irányított-buta vagy okos) sokat tud számítani, sima nyomozós kihallgatós filmek, ügyvédes filmek is hangsúlyozzák. Az, hogy közben kínozzák az illetőt vagy nem, tehát kb. mellékes részlet. Ez pedig sokat ront a kérdéses tárgy minősítésén./

    Szóval a film szerintem is unalmas, és még a propaganda-szerepkört sem vitatom, de messzemenő következtetést levonni a bin Laden-eset köréből minden más esetre nézve... talán leginkább merész.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák