Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137) bul07 válasza bul07 (#57) üzenetére


bul07
nagyúr

Ma volt a szerelés nálam
Hama "Next Light Dönthető" 400x400 fekete 84426
Samsung UE48H6400

Először is méret, elméletileg a 58-107 cm képátmérőig (23-42") jó a fali tartó, ennek ellenére simám jó a 48" tv-hez , annyi van hogy döntésnél a tv alja hozzáér a falhoz de ez kb olyan 18°-nál jön elő így 2-3° a döntés veszteség, de ez nem probléma mert olyan 5-7° van megdöntve így jó nálam

Na és akkor a szerelés
A tv-re könnyű volt felcsavarozni
Na a fel fúrásnál az egyik csavarnál volt gond, sikerült pont úgy eltalálni hogy a fugába lett fúrva így a csavar betekerésénél félre ment meg megroppantotta a fugát, ekkor fúrtunk egy másik lyukat 8-as fúróval hogy majd tipli nélkül oda betekerjük, lyuk túl jól sikerült és a téglába nem tudtuk behajtani a csavart, ekkor a jó öreg fa ékkel meg lett oldva az eredetileg szánt helyen
Egyszerűen öreg a fal és nagyon porzik már a fuga meg a vakolat része is, ki tudja hogy nem e spórolták ki a cementet is , ez egy utólag épített válasz fal téglából amúgy a vályog ház

És a legnagyobban hibáról amit elkövettem, ami majdnem megakadályozta a felrakást elsőre
Rossz helyre pozicionáltam a csavarokat a fali részénél, minél jobban a szélére akartam hogy a súly jól eloszoljon, ez hiba volt
Itt a kép jól látszik hogy hol vannak a csavarok , sárgával meg az ahova kellet volna tenni (az hogy megroppant a lyuk körül a fal nem izgat úgyse látom)
És hogy miért is nagy hiba mert pont oda esik a tv-re csavarozott tartó rész és a csavar fejétől nem tudtuk volna beakasztani a sínbe, szerencsém volt ép rá pattant
Másik hogy így nem tudtam kicsit se oldalra mozgatni mert egy kicsit elnéztem a helyét és olyan 10cm-rel balra lenne a tv sokkal jobb lenne
Egyenlőre marad ez a pozíció és ha nagyon zavar jön a leszerelés és az újra felrakás, és persze akkor már a csavarokat is a jó helyére lesz téve

Amúgy nagyon jó ez a fali tartó a dönthető része fixen tartja a tv-t
Lefele döntés csak a állító kar oldásával lehet de visszafele állításnál már nem kell nyomni hanem a tv-t megnyomva is mozgatható így könnyű beállítani a megfelelő szöget

Pár kép [link], [link], [link], [link]

Jó tanács figyeljetek a felfúrásnál hogy a csavar jó helyre essen

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.