Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Zsubi válasza ADAM1337 (#2250) üzenetére


Zsubi
őstag

Nem is olyan rossz megoldás szerintem :C :U
Nem lenne baj ha lehetne hamarosan itthon is kapni ;]
Gyártói link :)

[link] :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2252) ADAM1337 válasza Zsubi (#2251) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nálunk 120k-ba lesz szerintem.
Engem az érdekelne van-e olyan jó mint az asetek megoldásai persze a nem moddolt megoldásai.
Nagyon érdekelne egy teszt róla, szigetelések meg szerelések miatt meg persze a teljesítménye.
Remélem i7-el meg E8xxx procival megnézik mit tud.

hoppá

[ Szerkesztve ]

(#2253) Zsubi válasza ADAM1337 (#2252) üzenetére


Zsubi
őstag

Itt egy (2008-as!!!) teszt :) Megelőztél :DDD
Szerintem jó megoldás, nekem tetszik :B

XtremeSystems review :C

[ Szerkesztve ]

(#2254) subaruwrc válasza makraipeter1 (#2249) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem.

(#2255) ADAM1337 válasza Zsubi (#2253) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem rossz de a szigetelés, meg hátlapi megoldásban többet néztem volna ki.
Meg 68dba büntet :D

[ Szerkesztve ]

(#2256) Overlocker


Overlocker
veterán

(#2257) Zsubi válasza Overlocker (#2256) üzenetére


Zsubi
őstag

nem rossz :D ;]
pü ment :D

[ Szerkesztve ]

(#2258) subaruwrc


subaruwrc
félisten

(#2259) No-kia


No-kia
őstag

hello! bocs h zavarok, de menynibe kerül egy dewar edény? mondjuk 50-100L-es, mert az infotanánorom azt mondja h szitne lehetetlen a folyékony nitrogén beszerzése, meg nagyon drága, a tartályok meg elképesztően drágák, a processzor hűtése meg szinte lehetetlen vele, és úgy felb@-tam magam miatta, aztán most egy kis oldallistát mutatnék neki, hogy mi , hogy, menyniért honnan, segítene ebben vki?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#2260) Overlocker válasza No-kia (#2259) üzenetére


Overlocker
veterán

Dewar edény valóban drága. Itthon szinte lehetetlen kapni, illetve horror áron, egy 20 Literes is kb 1000 euro-nál kezdődik újjonan..Itthon lehet bérelni tartályt, de szintén horror áron (bérlés+kiszálllítás etc)

Folyékony nitrogént be lehet szerezni Linde-től vagy Messertől. (200-250Ft/L, illetve felszámítanak még valami költséget, töltés azt hiszem)

Nekem 20 Liter kb 7000-7500Ft-ba van, szállítási költségemmel 9000Ft.

[ Szerkesztve ]

(#2261) No-kia válasza Overlocker (#2260) üzenetére


No-kia
őstag

ti is bérelni szoktátok? mert én 50L-re mondtam párszáz ezret max, mint ár(bérlés)

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#2262) Overlocker válasza No-kia (#2261) üzenetére


Overlocker
veterán

Én vettem tartályt, kinntről..

Nem tudom pontosan mennyi a bérlés, de a tavaszi, itthoni Gigabyte versenyre a bérlés 50L nitróval valami 60-80.000 Ft volt, ha jól emlékszem..

(#2263) No-kia válasza Overlocker (#2262) üzenetére


No-kia
őstag

nah, akk megint nem én voltam ahülye, csak ne buktasson meg ,mert bepofázok neki órán :DDD nah de minek beszl hülyeségeket :DDD ha már itt vo kmegkérdezem: mikor lesz leghamarabb vmi tuningverseny ahol nézők is lehetnek? mert már megnéznék e yilyet élőben is, bár szárazjegest is jó lenne néznI/kipróbálni, csak a pot sem olcsó

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#2264) Overlocker válasza No-kia (#2263) üzenetére


Overlocker
veterán

:)

Hát idén már biztos nem lesz gyártó által szervezett élő verseny itthon, szerintem leghamarabb tavasszal.

Ha lesz időm és meg tudom oldani, akkor talán tőlem láthattok majd közvetítést még ebben a hónapban, AMD Phenom II + folyékony nitrogén teszt az ehavi F1OC-ra.

(#2265) No-kia válasza Overlocker (#2264) üzenetére


No-kia
őstag

a közvetítés nem olyan mintha élőben lenne, :DDD gondoltam h csak tavasszal, nah de meni kel bankot rabolni, lenen potom, nitrogénem, még egy tartályra is futná :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#2266) Zsubi


Zsubi
őstag

Hidegre való tekintettel egy kis 3DMark06 teszt: i5 750+GTX260 Super OC :)

(#2267) Zé_Mester válasza Zsubi (#2266) üzenetére


Zé_Mester
őstag

alakul ez, nyomjad neki :D
mennyi megy a válasz báttya ;)

(#2268) Zsubi válasza Zsubi (#2266) üzenetére


Zsubi
őstag

Update: i5 750+GTX260 SuperOC 24062score :)

[ Szerkesztve ]

(#2269) akoska07


akoska07
nagyúr

szép,meg jó,de sztem meg van a topicja ennek is...---> [link]
semmi extrémet nem látok benne.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2270) Zé_Mester válasza akoska07 (#2269) üzenetére


Zé_Mester
őstag

hóban sárban -8 fokba tesztelte szegény.
had legyen már egy picit extrém :D

am én is kipakoltam, szerencsére összeomlott a win7, úgyhogy -10-be telepítettem fel egy friss XP-t. erre mire kitakarítottam meg beállítottam a tweak-eket, elkezdett szakadni a hó :D mire észrevettem, addig a tesztpad széle már havas volt úgyhogy bepakoltam mindent. de este újra nekiesek, találtam napernyőt :DDD

ezt az egy eredményt azért összehoztam, de nem mertem kint hagyni tovább :))

[ Szerkesztve ]

(#2271) akoska07 válasza Zé_Mester (#2270) üzenetére


akoska07
nagyúr

csak azért szóltam,mert mások is le lettek oltva,hogy mitől lesz extrém ez a topic.
az első hsz-ben nem igazán esk szó a léghütésről,mint extrém hütésről.

én se raktam be ide a mark05 eredményemet,pedig az is ütős volt.
viszont nem volt benne semmi extrém hütés,én is csak kint teszteltem.

nekem végülis mindegy ki mit ir be ide,csak aztán ne legyen más se leoltva :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2272) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Hogy tudok életre kelteni egy rendszert ház nélkül? Csak mert van egy ezeréves konfigom amin elkezdeném tuningismereteim (ismeretlenségeim :) ) bővítését. De nincs bekapcsgomb ugye :Y
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#2273) old gray válasza JoolsNOS (#2272) üzenetére


old gray
addikt

Nagyon nem idevágó a téma.

PÜ-ben válaszolok, itt ne offolj inkább mert jön v.,ki és nyakon önt egy adag nitróval. ;]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#2274) Overlocker válasza akoska07 (#2271) üzenetére


Overlocker
veterán

Ez igaz..

Szerintem a nem túl sok eredmény miatt az extrém hideg és extrém vizes eredmények jöhetnének..

[ Szerkesztve ]

(#2275) akoska07 válasza Overlocker (#2274) üzenetére


akoska07
nagyúr

sztem erről a topic nyitót is meg kellene kérdezni. :)

az én véleményem:
az,hogy tartsuk magunkat továbbra is a valóban extrém hütésekhez.
ha el kezdünk bepakolni ide kinti hidegben történt hütésekkel készült eredményeket,
annak nem lesz megállj,
és sosem kapja vissza a topic az eredeti funkcióját.
mindennek meg van a topicja ahová befér az adott teszt.
maradjunk következetesek...

bzs73 is le lett oltva (E8400),
"ez egy valóban elég durva wolf, viszont ha elolvasod a kezdő hsz-t, nem attól lesz vmi extrém tuning eredmény mert jól megy a cpu-d, hanem a hűtési metódustól"
nincs is ezzel semmi baj,jogos volt.

pedig az is ütős teszt volt.
nem kinti minusz fokban,bizony bent a lakásban. :K

jegesvizzel se nagyon tolják "- waterchiller (minuszfokos víz keringetése a rendszerben, hasonlóan a peltierhez, mínuszokhoz ez még nem elég)"
pedig az még ideférne :K

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2276) subaruwrc válasza akoska07 (#2275) üzenetére


subaruwrc
félisten

az,hogy tartsuk magunkat továbbra is a valóban extrém hütésekhez.

+1

(#2277) Szatesz


Szatesz
őstag

Én szerintem az is befér ide ha valaki kirakja a cuccot az ablakba aztán a -10 fokba tuningol vele.Én ezeket is szivesen olvasgatom....Söt ha valaki nagyon szép eredményeket ér el vizhutessel vagy léggel azt is szivesen elolvasom, hátha valami beállitást eltudok lesni, tanulni tudok belöle....Persze valoszinüleg jobban pörög majd a topik, de legalabb nem naponta 2 hsz lessz. Ez persze az en velemenyem!

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#2278) akoska07 válasza Szatesz (#2277) üzenetére


akoska07
nagyúr

sztem ez a topic nem arról szól,hogy jól tele irjuk nap mint nap.

járni kell olyan topicokba is ahol közlik a szép eredményeket amiket vizzel vagy léggel esetleg kinti minusz fokokban értek el. akkor majd olvashatod őket. :)

idéztem fentebb a topic nyitójától...
azért,mert már nem aktiv OC-s,attól még...ő a házigazda.
emléxem...
még a kompresszorral elért eredményekkel is meggondoltam irjak-e ide. :U

nekem végülis mindegy... legfeljebb nem járok majd ide :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2279) Zsubi


Zsubi
őstag

Én szerintem is beférnek ide azok az eredmények amit Overlocker és Szatesz is említett. :U :B
De majd a házigazda vagy az aki akarja eldönti :)

[ Szerkesztve ]

(#2280) akoska07 válasza Zsubi (#2279) üzenetére


akoska07
nagyúr

ahogy irtam is,nekem aztán mindegy...
majd kérni kell topic átnevezést is,ezt majd zsirozzátok le Achill3uS-al

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2281) Zé_Mester válasza akoska07 (#2280) üzenetére


Zé_Mester
őstag

minek kéne átnevezni, ne drámázzunk már........ :U

tény hogy nem erről kell szólnia a topicnak, de azért ilyenkor télen, amikor az elmebeteg ember kiül a -10 fokba tesztelni, az sztem belefér ide is. most szezon van, esik a hó és hideg van, -10 fok pedig nem szokványos tesztkörnyezet ;)
sztem kevés ilyen vállalkozó elmebeteg van itt a ph-n, aki így kínozza a drága vasat :K
majd lecseng ez is, jön a tavasz és maradnak a D.Ice meg LN2 eredmények :))

[ Szerkesztve ]

(#2282) Overlocker


Overlocker
veterán

AMD Phenom II 945 @ 5820Mhz LN2 WR. 2

Kategória WR-ek a mai nap folyamán..~~

(#2283) akoska07 válasza Overlocker (#2282) üzenetére


akoska07
nagyúr

nice work Over :C :C

coolaler eredménye előtted van :U

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2284) toyone válasza Overlocker (#2282) üzenetére


toyone
őstag

Szép, csak így tovább. :C

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#2285) Zsubi válasza Overlocker (#2282) üzenetére


Zsubi
őstag

:Y Szép eredmény :K Toljad neki :C

(#2286) Overlocker válasza akoska07 (#2283) üzenetére


Overlocker
veterán

Majd még megpróbálom megdönteni, de lehet kevés lesz hozzá a lap.

Köszönöm akoska07, toyone, Zsubi!

(#2287) Szatesz válasza Overlocker (#2282) üzenetére


Szatesz
őstag

Grat.. :C :C

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#2288) Achill3uS válasza akoska07 (#2278) üzenetére


Achill3uS
veterán

köszönöm, hogy megtiszteltél azzal, hogy adtál a véleményemre, és figyelembe vetted a topic nyitóhsz-t is, amit sokan hajlamosak elfelejteni :R
meg lehet nézni XS-en, ki lettek tiltva az Xtreme Overclocking szekcióból a lég/vizhütéses eredmények, mert felhigitják a témát. senki nem kiváncsi arra hogy gipsz jakab kifogott egy übertuning cpu-t és csinál pár validot 6g-ről. ez tartozzon annak a hw-nek a szakmai topicjába amiről szó van, kérjen mindenki fpo-t és örüljön neki ott, lehet primeversenyt tartani. továbbá ugyanez a gondom az ablakba kirakott konfigokkal is, hiába nem hétköznapi módja a gép hűtésének, nem tudod subzero-ba hüteni vele egyetlen alkatrészedet sem. én ezeket nem tekintem extrém tuningnak. lehet szebb eredményt elérni mint szobában, de attol még komolytalan marad szvsz.
De, mivel a topicot az itteni közösségnek hoztam létre (és nem vagyok admin:D), ti döntitek el mit irtok bele és mit nem, én csupán az irányvonalat próbálom vázolni, ha akartok éltek vele ha nem nem. peace...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2289) Achill3uS válasza Overlocker (#2282) üzenetére


Achill3uS
veterán

:C

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2290) akoska07 válasza Achill3uS (#2288) üzenetére


akoska07
nagyúr

ez volt a minimum :R
mindannyian tudjuk miért jött létre ez a topic.
próbáltam emlékeztetni mindenkit. :R

nem sokan vannak az országban akik tényleg extrém tuningot csinálnak. :R
és nem lenne jó egy lapon emliteni a léghütéses eredményekkel.

aztán majd meglátjuk mi marad a topicból :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2291) ADAM1337 válasza akoska07 (#2290) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kis vihar volt látom.
+1 hogy extrém hűtéseknél maradjunk :)

(#2292) Laraxior válasza Zé_Mester (#2281) üzenetére


Laraxior
titán

jelentem elmebeteg vagyok :D
(ill. voltam tavaly télen, jelenleg nincsen mivel kiülni,pedig -22°C volt éjjel :Y )

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2293) subaruwrc válasza Laraxior (#2292) üzenetére


subaruwrc
félisten

jelentem elmebeteg vagyok

ezt idáig is tudtuk :P

(#2295) Hooah


Hooah
csendes tag

Sziasztok, lenne egy problémám, mégpedig az, hogy vettem egy alaplapot, és 800 Mhz-es ramjaimat csak a gép 765-nek látja, de a biosban 800-nak van írva, és ha az FSB-t növelem akkor növekszik a a 800-as érték is. Tehát ha húzom a procit nő a memóriák órajele is , de én procihúzás nélkül akarom rendes (számomra gyári értékre növelni) a memóriáimat.
Azt szeretném kérdezni, hoyg mi móon tehetem ezt meg, szoftverrel, vagy bios-ban van valami amit nem ismerek.

(#2296) Erdei88


Erdei88
veterán

(#2297) subaruwrc válasza Hooah (#2295) üzenetére


subaruwrc
félisten

ezt ne ide és ne duplán---

(#2299) subaruwrc válasza Overlocker (#2298) üzenetére


subaruwrc
félisten

mér rejected? amúgy nájsz. benchek ?

(#2300) Overlocker válasza subaruwrc (#2299) üzenetére


Overlocker
veterán

Gondolom azért mert csak az egyik mag ment 6425-ön, többi 6Ghz-en..Amúgy 4 maggal a max olyan 6320 körül volt, majd megpróbálom azt validálni.

Bench most nem volt, csak egy wprime 6Ghz-en, folytatás karácsony után..

jah és thx :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.