Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Zé_Mester válasza subaruwrc (#2650) üzenetére


Zé_Mester
őstag

nem :DDD

(#2652) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

ohohóó, mit kotyvaszt a Gigabyte :Y :))csinos kis lapnak néz ki :C

Gigabyte X58A-UDP7 (megjelenéskor UD9)

[ Szerkesztve ]

(#2653) subaruwrc válasza Zé_Mester (#2651) üzenetére


subaruwrc
félisten

azt tudod hogy lesz valami meg hoyg nem kell sokat aludni de semmi többet.
érdekes.

ud9 prepared for gulftown...

(#2654) Zé_Mester válasza subaruwrc (#2653) üzenetére


Zé_Mester
őstag

időben be fogok számolni róla, de még nem most.
80%-ban már végleges infó van mindenről, de még nincs itt az ideje.....ennyi :U

[ Szerkesztve ]

(#2655) #59070464


#59070464
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Asus Maximum II Gene alaplapom és egy E8400-as procim, Scythe Mugen hűtővel és minőségi pasztával. A tápom is jó (Seasonic 430W). Ezek biztos alapot nyújtanak a jó tuninghoz, de nem értek hozzá. Hozzáértésem egyenlő azzal, h emelem a feszültséget és az FSB-t. Alapfeszen 3.60 GHz-t megy a procim stabiln 24/7-ben. Viszont feszemeléssel csak 3.80 GHz-ig sikerült jutnom stabilan. Nagyon minimális feszemeléssel. Viszont 3.80 GHz fölé nem tudok eljutni, hiába emelem a feszt, vagy nem indul be a gép vagy hamar kifagyok. 4.0 Ghz lenne a cél stabilan 24/7-ben. Szerintem ha alapfeszen megy 3.60 Ghz-t stabilan a gép, akkor a 4 is elérhető lenne, de ehhez sztem a feszemelésen kívül mást is meg kéne piszkálni. Rengeteg beállítás van, de fogalmam sincs mihez nyúljak.

Ja, a RAM-ok. 2x2GB CSX 800Mhz. 3.6 Ghz-en pont 1:1-be mennek. 4 GHz-hez 889 MHz-en mennének. Ennyit szerintem bírnia kell. Nem egyszerre vásároltam őket. De szerencsére megy a dual-channel is, szóval egyformának kell lenniük.

A tuninggal kapcsolatos segítség nyújtást előre is köszönöm.

(#2656) GuB3Ra válasza #59070464 (#2655) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Ezt a kérdést 1 másik topicban tedd fel.
Pl itt : [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#2657) #59070464 válasza GuB3Ra (#2656) üzenetére


#59070464
törölt tag

Elnézést, bemásoltam oda. :U

(#2658) Overlocker válasza Zé_Mester (#2652) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem tűnik rossznak, Superpi 32M WR by elmor

(#2659) subaruwrc válasza Overlocker (#2658) üzenetére


subaruwrc
félisten

futuremark hall of famet is szétzúzta :C

(#2660) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Gigabyte X58A-UD9- 2D-3D damage by :
hicookie, youngpro, AndreYang, NickShih, dinos22, elmor

(#2662) Zé_Mester válasza Overlocker (#2661) üzenetére


Zé_Mester
őstag

jaaaaaj de kis csinos :C :C
hajrá-hajrá, ne sajnáld :))

(#2663) Sárpac válasza Overlocker (#2661) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ready to die!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2664) toyone válasza Overlocker (#2661) üzenetére


toyone
őstag

Hajrá. I5 750 van benne?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#2665) subaruwrc válasza toyone (#2664) üzenetére


subaruwrc
félisten

az.

Go Over kick some ass ;]

(#2666) Achill3uS válasza Overlocker (#2661) üzenetére


Achill3uS
veterán

gyúrmával szigetelsz? nahát over, ilyen tré dolgot :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2667) xXmartXx válasza Achill3uS (#2666) üzenetére


xXmartXx
tag

énis azzal szoktam :DDD

Üdv. xXmartXx

(#2668) subaruwrc válasza Achill3uS (#2666) üzenetére


subaruwrc
félisten

hámostazmérbajaz? :U :D

(#2669) subaruwrc válasza Overlocker (#2661) üzenetére


subaruwrc
félisten

bírni fogja az ISBT-t?

(#2670) ADAM1337 válasza subaruwrc (#2669) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

isbt = intel socket burn test ? :)

(#2671) subaruwrc válasza ADAM1337 (#2670) üzenetére


subaruwrc
félisten

:K

(#2672) Achill3uS válasza subaruwrc (#2668) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem baj, csak én nem szeretem :D meg ahogy elnéztem over szigetelését, az nem is a jófajta kék faber castell ami nem tapad oda semmihez... szóval ovatosan a tesco gyurmával :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2673) Zé_Mester válasza Achill3uS (#2672) üzenetére


Zé_Mester
őstag

most mivan ? lehet hogy túl sokat rágózik a fiú, és akkor mivan ? :D
így legalább jó mentolos illatok fognak keringeni a POT körül és a mentol amúgy is növeli a hideg érzetet is :DDD

(#2674) subaruwrc válasza Achill3uS (#2672) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja értem már. én azt szoktam használni, de igaz hogy nem tescos :DDD , és tökéletesen szigetel.
na mikor koccanunk a dewar miatt mester?

(#2675) Overlocker


Overlocker
veterán

ma már meló van, este reagálok minden kommentre..

(#2676) Achill3uS válasza subaruwrc (#2674) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem a szigetelési képességeivel van baj, a 2 forintos is jól szigetel csak próbáld meg teszt után levakarni a lapról, olyan lesz mint vmi túlfőtt tészta :D duma telón, ma is jo nekem.

over: ne reagáljál, eredményeket mutassál :))

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2677) subaruwrc válasza Achill3uS (#2676) üzenetére


subaruwrc
félisten

akko majd hívlak. lehet elmegyek érte kocsival.

(#2678) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

hjajajj, épül lassancskán a játszótér :DDD

megjött a dömper is (végre)
kép 2
kép 3

ha már tesztelünk a P55 versenyre, akkor erre is rápillantunk majd egy pöttyet :))

[ Szerkesztve ]

(#2679) subaruwrc válasza Zé_Mester (#2678) üzenetére


subaruwrc
félisten

egyre több gulftown itthon is :C
várjuk az eredményket.

(#2680) Zé_Mester válasza subaruwrc (#2679) üzenetére


Zé_Mester
őstag

ez nem itthonról van, mert nem tudtak pontos időpontot mondani, hogy mikortól lesz. előrendelést lehet még csak leadni, de bizonytalan szállítási idővel.

ezt Párizsból rendeltem pénteken :Y és ma már zörgött a FedEx-es futár, hogy jött egy csomag. jól nyomják a srácok :))

hamarosan teszt is lesz :))

(#2681) subaruwrc


subaruwrc
félisten

nvidia back to 3D vantage's field.

31700 singlecard, 1190mhz gpu by Shamino

[ Szerkesztve ]

(#2682) subaruwrc válasza Achill3uS (#2676) üzenetére


subaruwrc
félisten

over: ne reagáljál, eredményeket mutassál

+1 :D

(#2683) subaruwrc


subaruwrc
félisten

najó ha over nem ,akkor mutatok én valamit, mert nincs pörgés.

NickShih + Q3FEmale + Rampage 3 Extreme--- 6680mhz pifast, 12.72 sec :Y

[ Szerkesztve ]

(#2684) pojzon


pojzon
tag

Sziasztok!

Előre is bocsánatot kérek, hogy nem a legmegfelelőbb kérdéssel fordulok felétek, de talán akit érdekel és főleg űzi az extrém tuningot az tudna nekem tanácsot adni.

A kérdésem a proci megfelelő pasztázására irányul, mert egészen addig ameddig mx-2-t használtam remekül működöt a "szétkenős" technikám (természetesen csak a borda azon részét ami érintkezik a procival, tehát nem az egész procit kentem be), viszont most cserélnék hűtőt és mx-3-as pasztám van, amivel biza nem megy a fentebb taglalt technika mert gyakorlatilag csak gyúrmázok vele semmi egyebet. Nézelődtem a neten megnézve, hogy ki hogyan csinálja és talán a legtöbben a középre egy pöttyöt és rányomni a hűtőt elvre voksoltak, viszont foggalmam sincs, hogy mennyit kellene rakni középre ezen technika esetén.

A másik gondom, hogy olyan hűtőm van, ami pont az egész cpu-t lefedi (gulftown-hoz való gyári hűtő), tehát lehet érdemes lenne valahogy úgy megkenni a procit, hogy a hűtőfelületen rendesen eloszoljon. Viszont ez a középrepöttyözősnél szinte kizárt, hogy sikerülne.

A proci egy i7 930-as.

Előre is köszönöm a segítséget. :)

(#2685) subaruwrc válasza pojzon (#2684) üzenetére


subaruwrc
félisten

Hi

az MX - 3 állaga összehasonlíthatatlanul kezelhetetlenebb mint az elődjéé, én azt javasolnám, hogy mondjuk egy vékony csíkot rakj a proci kupakjára, merőlegesen a magokkal, és mondjuk hajszárítóva lágyítsd meg a pasztát, és úgy rakd fel a hűtőt.

(#2686) pojzon válasza subaruwrc (#2685) üzenetére


pojzon
tag

Igen ezt okozta a problémát nálam is, emiatt is kell egy új technika a felhordására. És amúgy nem kenődne szét rendesen ha az ember nem alkalmaz hajszárítós technikát?

(#2687) Overlocker válasza Sárpac (#2663) üzenetére


Overlocker
veterán

hát, sajnos, igen... :((( (Ezért még számolunk Sárpac, j/k ;] )

Sajnos, azt kell hogy mondjam, még inkább kezd elmenni a kedvem a tuningolástól. :S
Összefoglalnám röviden az előző egy hetem, mivel ritkán látnak az emberek a kulisszák mögé. :)
A történet múlthét csütörtökön kezdődik, főszerepben ÉN. :DDD Kb. itt vége is a viccnek. Tehát csütörtök: reggel munka-fosás-munka-fosás-munka-fosás, tovább nem bírom, hazajöttem 1-kor. Péntek, no munka, fosás-fosás.....Zsolt barátom ismerőse megígérte hogy feltölti az LN2 dewart, hogy legyen mivel tesztelni, húsvétkor. Remek, csak mondom hasmenésem van, de hát ő nem talál oda egyedül, csak kibírom..kocsival megyünk gyorsan meglesz..juppi:S El is indultunk, zárás előtt fél órával odaértünk, dewar feltöltve, pipa - (remek, eddig a gyomrom is bírta).
Alig elindulunk, furcsa zaj jön ki a kocsiból, megállunk..mi lehet? Kiszállok, mondom a hátsó kerékben 8-as van (golf 1-es kocsi). Húú, mi legyen, a segítőkész Linde-sek adtak volna kerékkulcsot, de nem volt rá szükség, ugyanis megállapította hogy valami szétesett hátul és hát így nem mehetünk sehova-->Trailer need (->sokba lesz az út :S). Gondolkodás (sör nem volt :D ), nekem haza kell jutnom - mindjárt amúgy is besza-behu -, meg a tartálynak is. Ok, ismerős megvárta a trailert, én meg taxival elvittem a dewart egy másik ismerősömhöz, aki megígérte este áthozza a dewart és a kölcsön hardvereket a versenyhez. Én bkv-val fogcsikorgatva haza..Szombat-vasárnap pihenés, nem volt erőm nekiállni, egészségügyi helyzet változatlan, illetve kis javulás lép fel. Hétfőn gyurmázás, majd teszt, VÉGRE!

A teszt végeredménye: 5 órás teszt után, összesen 4db superpi eredmény(SEMMI IBT!!),rengeteg küzdés után, szóval nem sokat tudtam hangolni, örültem hogy lefutott... :(((
Működőképesen állítottam le a gépet hétfő este, majd kedd reggel mikor szétszedtem az alábbi képek fogadtak:

A foglalat

A processzor

Mivel eleve féltem a teszttől, ezért a maximum órajel keresésével és a superpivel kezdtem, de hát ezt se bírta a lap, pedig, csak szolidabb feszültségeket kapott a lap/proci :(((

Kipróbáltam a procit másik alaplapban, hálisten hibátlanul működik. A lap is lehet megy, de nem merek procit rakni bele. :(

A dolog rendkívül kellemetlen, hiszen ismerősöm/barátom önzetlenül megpróbált segíteni hogy a versenyen indulhassak, erre ez történik, ráadásul ennyi küzdés után...namind1, szerintem értitek a lehangoltságom..

Mivel győzelmi esélyeim szerintem elszálltak, így remélem valamilyen úton-módon sikerül kicserélni a Gigabyte lapot, hogy barátom olyan lapot kaphasson vissza, amilyet ő adott nekem. A Foxconn foglalat hibájáról itt olvashattok, a külföldi Gigabyte tech el is ismerte a hibát.

Sajnos kifogtam..

További sok szerencsét mindenkinek!

üdv

over

[ Szerkesztve ]

(#2688) subaruwrc válasza Overlocker (#2687) üzenetére


subaruwrc
félisten

csúnyán néz ki. ennyi szenvedés után, még el is füstöl a cucc, hát nem irigyellek. az azért elgondolkodtató hogy sima superpi alatt is megég a deszka...

(#2689) Overlocker válasza subaruwrc (#2688) üzenetére


Overlocker
veterán

hát igen...amúgy most ellenőriztem a lapot, az összes láb megvan, csak pár láb vége "kinyílt", érdekes..

(#2690) subaruwrc válasza Overlocker (#2689) üzenetére


subaruwrc
félisten

ahogy néztem, lehet hogy sok vcc pin nem is érintkezik a procival, és az a kevés ami igen, hatalmas túlterhelést kap, ezért ég el. annál a pár darabnál ami megégett, sokkal több táplálná a procit normális esetben.

(#2691) Overlocker válasza subaruwrc (#2690) üzenetére


Overlocker
veterán

Mikor beraktam, az összes érintkezett, direkt néztem. Most már ezt nem mondanám el..

Itt a pin-ek végén lévő anyag hibája lehet.

(#2692) subaruwrc válasza Overlocker (#2691) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát akkor nemtom, nem akarok xs p55 ud6 burn topikot csinálni itt is, de kezdhetnének vele valamit az tuti. sajnos a lotes socket sem életbiztosítás, mert még annak is tud túl nagy lenni a terhelés.

(#2693) toyone válasza Overlocker (#2687) üzenetére


toyone
őstag

Sajnálom hogy így alakult. Volt már korábban is ilyen gyomor gondod, valami orvosfélével vizsgáltasd már meg magad.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#2694) Overlocker válasza toyone (#2693) üzenetére


Overlocker
veterán

Úgy néz ki vírus, de holnap megyek egy másik dokihoz is..

(#2695) Zé_Mester válasza Overlocker (#2687) üzenetére


Zé_Mester
őstag

hát ez f@sza......most nem volt semmi szerencséd :F
pedig kíváncsi lettem volna, hogy mit sikerül összehozni, de lesz ez még jobb is, fel a fejjel.

mi holnap tesztelünk, remélem több sikerrel. mert ha megég a mi lapunk is, akkor lemészárolom a gigabyte mérnököket :DDD

(#2696) Achill3uS válasza Overlocker (#2687) üzenetére


Achill3uS
veterán

:W

bizom benne hogy megoldódik valahogy a lap csere... good luck

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2697) Achill3uS válasza Zé_Mester (#2695) üzenetére


Achill3uS
veterán

jólvan ti se kapkodjátok el :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2698) Zé_Mester válasza Achill3uS (#2697) üzenetére


Zé_Mester
őstag

veletek mivan ? van már valami, vagy majd ti is ilyen last minute-ba nyomjátok ? :DDD

(#2699) Achill3uS válasza Zé_Mester (#2698) üzenetére


Achill3uS
veterán

jugeen most csak lelki segítséget nyújtott, nem ért rá tesztelni velem. mindjárt megyek dolgozni, ha hazajöttem felrakom az ereményeket (holnap du) :))

szóval have fun mindenkinek aki az utolsó nap nyomja :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2700) subaruwrc válasza Achill3uS (#2699) üzenetére


subaruwrc
félisten

waiting for backup war :))

lehet meglepem magam a hétvégre 10 liter nitroval, csak szombaton nem töltenek az a baj, ma meg nem szabad a kocsi,....
kipróbálnám ezt a híres coldbug mentes amd-t :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.