Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bambano: Bambanő háza tája
- MasterDeeJay: Harc a DDR5 árak ellen
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- HUNNIA1920: Kínaiwebáruház, amit jobb elkerülni
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- urandom0: Száműztem az AI-t az életemből
-
LOGOUT
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
VANESSZA1
#6150
üzenetére
Hali!
Egy "hétköznapi" munkahely esetén az ember dolgozik pl 8-16-ig + 30perc az ebédidőre például. Ez természetes, nincs benne semmi érdekes, ledolgozza az ebédidőt.
Azonban ahol 3 műszakban, szalag/folyamatos munka folyik, ott kötelező biztosítani óránkénti pihenőt, valamint étkezésre bizonyos időt(amit te is írtál pl összesen 45 percet)
Még ezzel sincs gond, viszont a 3 műszakos/folyamatos/szalag/non-stop munka esetén nem lehet ledolgoztatni pluszban a pihenő+ebéd+egyéb időket.
(legalábbis legjobb tudomásom szerint) Ennek kellene utánajárni.
Arról nem is beszélve, hogy akkor meg torlódás van, amikor megérkezik a következő műszak "legénysége"...
Pár észrevétel a műszakkal kapcsolatban1. Normális esetben ezek kötöttek, azaz ahogy a legelején írtad is 6-14; 14-22; 22-6
Ez nekem furcsa, hogy valaki 8-16-ig is dolgozhat(nem elképzelhetetlen, csak furcsa)
Célszerű lenne(ha nincs egyéb akadálya) ezt a műszakbeosztást követni2. Az is megszokott, hogy ha valaki 6-11:30-ig dolgozik, akkor azt 5 órának számolják, nem pedig 5:30-nak. Vagy dolgozzon 5-órát vagy 6-ot
3. Az sem megszokott, hogy valaki "másfél" műszakot dolgozik(szintén csak nem megszokott, nem elképzelhetetlen) mert vagy 1-et, vagy 2 vagy 3 műszakot húz le(nyilván ez utóbbi pl a katonáknál, tűzoltóknl stb fordulhat elő pl ügyelet esetén)
4. Minden egész órára jár a pihenőidő de(és itt lehet hogy tévedek) az ebédszünet részarányos része nem. Ez attól függ, hogy az ebédre kijelölt időben a melós még dolgozik avagy sem. pl 6-11 melózott a melós, akkor nyilván nincs ebédszünete, hisz az pl 12:00-12:30-ig tart
Szóval ésszerűsíteni kellene a cégnél a termelést és a műszakokat
Fire.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple asztali gépek
- Több száz játékban kezdi meg karrierjét az FSR Redstone
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Autós topik
- Amit látnod kell 80’ – 90’ évek, egész estét betöltő mozi filmjei.
- TCL LCD és LED TV-k
- Windows 10
- Xbox Series X|S
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi 14C 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3760
- Keresünk Galaxy S21/S21+/S21 Ultra/S21Fe
- 0% THM 4 havi részlet beszámítás! 5060Ti/5070/5070Ti/5080/5090 videokártyák készletről KAMATMENTESEN
- MacBook Pro 17" i7 2.6 GHz 8GB RAM 240 GB SSD 8 ciklus az akkuban!
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

Fferi50
