Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Delila_1

    veterán

    válasz m.zmrzlina #10324 üzenetére

    Szerintem is gyalázatosan rossz a 2007 súgója, a régebbi változatokét még emberi nyelven írták. Nem is értem, egy ilyen fontos szabályhoz miért nem tudnak egy tisztességes leírást adni! A súgó többi része is hasonló stílusban készült.

    A feltételes formázásnál is úgy kell megadni a képletet, ahogy a munkalapon bármelyik másikat.

    Nálad az volt a cél, hogy az A és B oszlop celláit a B értékétől függően színezze. A két oszlopra egyszerre bevitt képlet úgy működik, mintha beírtad volna az A oszlopba, majd átmásoltad volna a B-be. Az A oszlopban a B értékére hivatkoztál, ha ezt a képletet a B rögzítése nélkül átmásolod a B oszlopba, ott már a C oszlopra hivatkozol, ahol nem talál megfelelő adatot, ezért nem módosít a formátumon.

    Csak annyit kell tudni, hogy az oszlopjelölő elé tett $ jel az oszlopot-, a sorazonosító előtt pedig a sort rögzíti, másoláskor a $ "előjeles" érték nem változik.

    Leggyakrabban az FKERES függvénynél alkalmazunk abszolút hivatkozást, ahol fontos, hogy ugyanarra a tartományra hivatkozzon minden képlet. A B1-ben megadott
    =FKERES(A1;D10:F20;2;0) képlet a B2 cellába másolva már más (D11:F21) tartományban keresne, és hamis értéket adna. C1-be másolva ugyanez a képlet =FKERES(B1;E10:G20;2;0) -re módosul, ami teljesen elrontja az eredményt.

    Ha egy táblázat celláiban a címsorra akarunk hivatkozni, akkor a képletben az első sort rögzítjük (=A$1*,9). A képlet lefelé másolásánál minden cella képletében marad az első sor, ám jobbra másolásnál az oszlopjelölő módosul (=B$1*,9), mivel azt nem rögzítettük.

  • m.zmrzlina

    senior tag

    válasz m.zmrzlina #10324 üzenetére

    Mondtam már, hogy imádom az Excel súgóját?

    Megjegyzés: A képletekbe beírhatunk cellahivatkozást (cellahivatkozás: A munkalapcella helyét kijelölő koordinátapár. A B oszlop és a 3. sor találkozásánál lévő cella hivatkozása például B3.) úgy, hogy a cellákat közvetlenül a munkalapon jelöljük ki. Ha a lapon jelölünk ki cellákat, akkor abszolút cellahivatkozásokat (abszolút cellahivatkozás: Képletben a cella pontos címét adja meg, a képletet tartalmazó cella helyzetétől függetlenül. Az abszolút cellahivatkozás formája: $A$1.) kapunk. Ha azt szeretnénk, hogy a Microsoft Office Excel megfelelően kezelje a kijelölt tartományban az egyes cellák hivatkozását, használjunk relatív cellahivatkozást (relatív hivatkozás: Valamely cella képletben megadott relatív helyzete a képletet tartalmazó cellához viszonyítva. A képlet másolásakor a hivatkozás automatikusan megváltozik. A relatív hivatkozás formája: A1.).

    Hogy ez mennyire informatív!!!!

    :( :O

Új hozzászólás Aktív témák