Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) Barthezz2 válasza Egorov (#4750) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na ahelyett választottam én az elemzést :DDD

Everybody lies.

(#4752) adam_


adam_
senior tag

Holnapi matekhoz egy kalappal... ;)

(#4753) Tomate válasza adam_ (#4747) üzenetére


Tomate
veterán

Leirtam én is, hogy röviditéseket olvasnak. Teknika fejlettség rossz hatással van az olvasásra (TV, számitógép :)) )Anyáink, nagyanyáink még olvastak, a fiatalokat nem érdekli a tartalmuk. Vastag, nehéz és még kép sincs benne, megy vissza a polcra. Leirtam h én sem szoktam sokat olvasni. Nehéz értelmezés miatt első 2 oldal után leteszik a könyvet (én is) kedvenc művem: robinson crousoe, nem hogy régmúltunk szépirodalmát nem nagyon olvassák, kortárs költők műveit sem. Kitértem, arra hogy nem kapnak elég reklámot a könyvek. Kertész Imrére azon belül is a Sorstalanságra, hogy a film miatt a könyv kelendőbb lett. Egyfajta reklám volt neki. Alig volt elég a 3 óra... Utolsónak jöttem ki a suliból. 3 oldal lett. (nincs i a billen)

(#4754) adam_ válasza Tomate (#4753) üzenetére


adam_
senior tag

Sorstalanságra én is kitértem a filmes adaptációk kapcsán. Harry Potter-t szintén a filmes szekcióban hoztam fel, de mint személyes ellenpélda ( véleményem szerint jobb a regény könyv formában mint megfilmesítve ) Internetre is ( sok hasznos rövidített tartalom van fent rajta, ahelyett, hogy olvasnánk, ezekhez nyúlunk ). Anyáink, apáink vonalra én is kitértem, konkrétan egy példát is hoztam az apámmal kapcsolatban. Hogy ő mennyire szerette olvasni régebben az indiánregényeket, már alig várta a tanulás befejezését, hogy belebújhasson kedvenc könyvébe. A mai fiatalság meg egyenesen rühelli ezt a "hobbit".:D

[ Szerkesztve ]

(#4755) Tomate


Tomate
veterán

Magyar érettségi megoldások.

9.es feladatot lehet elqrtam.. (bütykös láb az jó :) )

5-öst nem tudom jó lesz-e. Úgy emlékszem jót írtam be utolsó pillanatban, mert már ott toporgott a tanár :W

A 4-esből 1 nem jó. Szintén nem maradt időm kikeresni a hamis állításra a példát.

Ez max 4 pont veszteség ha mind rossz. Meglátjuk! :K

(#4756) koxkids


koxkids
őstag

Szintén érvelést választottam, és hasonlókat írtam mint ti. Lett 3,5 oldal :D
Akit érdekel a szövegértés megoldása az megtekintheti itt :)
Nekem elég jó lett az is, báár kevés volt az idő :(
Majd kiderül. :)
Holnapi matekhoz egy vagonnal :D

(#4757) adam_ válasza Tomate (#4755) üzenetére


adam_
senior tag

30 pontot számoltam össze magamnak a 40-ből. Az utolsó feladatot kihagytam alapból. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4758) Chieftec


Chieftec
őstag

Csaoo

Nah irodalom erettsegi megvan nem volt egy nagy valami... Matek is okes lesz sztem.

Toritol viszont parazok. Elso 3 evben nem tanultunk semmit, mert a tanar egy idiota volt, utolsoban kaptunk uj tanart az meg direkt engedett puskazni mindenkit. Szoval nalunk az osztaly 90%-a annyit tud toribol, hogy 1914-18 meg 1939-45 es ezt most a legkomolyabban mondom. Mondjuk azt mondtak nekem, hogy 0 tudassal, atlasszal meg forrassal egesz jol meglehet irni a tori erettsegit. Szerintetek mi igaz ebbol? Mit kellene atnezni elsosorban szerintetek ha egy betut nem tudok?

Kosz elore is!!!

(#4759) Windex


Windex
tag

Kikerült egy tartalmi összefoglaló a magyarról. Akit érdekel, itt megtalálja: link

(#4760) Tomate


Tomate
veterán

Matektól parzok. Abból voltam mindig a leggyengébb a suliban. :(

(#4761) Windex válasza Tomate (#4760) üzenetére


Windex
tag

Ha tudod használni a függvénytáblát az már félsiker. Rengeteg minden benne van, csak figyelni kell az időre, mert ha sokat keresgélsz benne, akkor hamar eltelik.
Próbaképpen megcsináltam most a 2007 májusit, 96% lett. Holnap is így kéne sikerülnie. :))

(most látom csak, hogy nemsokára hasonló konfigom lesz, mint amilyen neked van :) )

(#4762) Tomate válasza Windex (#4761) üzenetére


Tomate
veterán

Hallod akkor te jó vagy... Én viszek 2 függvénytálát is. Az újba nem mindig értem a képleteket, míg a régebbiben egyszerűbben vannak. 2-es megvan az tuti, 3-asnak örülnék, a 4-es meg nem valószínű. Matekból f@sz vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#4763) Chieftec válasza Chieftec (#4758) üzenetére


Chieftec
őstag

UPP

(#4764) bandus válasza Chieftec (#4758) üzenetére


bandus
veterán

nemazért, de a törihez ugyan minek tanár? :U ottvan a könyv, le van benne írva minden. ha nem jól adja le az anyagot elolvasod és kész... megérteni nem kell semmit, csak tudni. könnyű ilyenkor a tanárt hibáztatni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4765) Chieftec válasza bandus (#4764) üzenetére


Chieftec
őstag

Igaz, de ez most lenyegtelen...

(#4766) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Egy nagy kalappal mindenkinek a holnapi vizsgára :R .

(#4767) Tomics válasza Chieftec (#4758) üzenetére


Tomics
addikt

[link]

PH! addikt since 2004

(#4768) Windex válasza Tomate (#4762) üzenetére


Windex
tag

Lassan már 8 éve emelt matekot tanulok, ennek ellenére nem szeretem túlságosan. Remélhetőleg holnap kapunk egy korrekt feladatsort.

Chieftec: Van igazság abban, hogy egy jó atlaszból ki lehet irkálni a dolgokat. (van ismerősöm, aki így csinálta) Nekem pl. olyanom van aminek a vége sokoldalas kronológia, ahol rengeteg évszám van. (előfordul egyéb adat is, amik általában hasznos szokott lenni)

Én még nem néztem a korábbi töri érettségiket, de ha azokat átfutod, nagyjából rájössz mikre kell készülni.

Én ebből készülök:

[ Szerkesztve ]

(#4769) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sok könnyed feladatot a holnapi matekra :R

Everybody lies.

(#4770) adam_


adam_
senior tag

Narancsos példák tömkelegét a holnapi matek érettségibe... ( 300 Ft az 2 kg narancs... - tavaly májusi példa :DDD ) Majd meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#4771) copin válasza Windex (#4768) üzenetére


copin
őstag

Nos, az atlasz pár évszám kiírásán kívül semmiben nem segített anno. Térben és időben segít elhelyezni az eseményt, aztán ennyi. Inkább a helyesírási szótár volt hasznos nálam. Persze ez az én bajom. :D
Emelten pedig csak az esszéhez lehet csak atlaszozni. Legalább a csoki kajálása közben van mit nézegetni. :DDD
Persze ha az ihlethez a térkép kell, akkor biztos jó.

(#4772) Tomate


Tomate
veterán

Ez jó lesz?

copin: Lehet gagyi volt az atlaszod.

(#4773) copin válasza Tomate (#4772) üzenetére


copin
őstag

Ilyen volt az atlaszom. Végülis mindegy, mert mindenhol ugyanazt használják és ha jól tudom, mindenhol adnak. Legalábbis ahova én mentem ott nem lehetett használni a sajátot. Néhány infóval "feltuningoltam" pár dolgozathoz, de az már régen volt.

[ Szerkesztve ]

(#4774) adam_


adam_
senior tag

Egy másik fórumon írták, egy picit érdekes ( előre elnézést az obszcén kifejezésekért.. )

"Húsz éve írta - ma ez az ember érettségi tétel.
Brávó!

Spiró György: Jönnek

Jönnek a dúlt-keblû mélymagyarok megint,
füzfapoéták, füzfarajongók, jönnek a szarból,
csönd van. Senki se pisszen. Alantról
kevéske hûlt költõ csontujja int.
Ó, ha gyilkolni szabadna újra,
csámcsogva, hersegve szívnák a vért -
miért is? ki tudja. Trianonért? -
mered pár utcanév pici csontujja.
Ez olyan klima: itt folyton beborul,
ez rendben van, de szégyen, szégyen, szégyen,
hogy mindenki kussol, hogy mindenki fél,
és nekünk kell jönnünk, pár csenevésznek,
hogy bebizonyitsuk:
nemcsak a szemetek tudnak magyarul.
"

(#4775) trassher válasza Tomate (#4762) üzenetére


trassher
addikt

Na a matektól én is fosok lassan. Emelt matekra jártam 2 éig, erős 3mas voltam úgy hogy semmit se tanultam. Felvi pontkalkulátorban 50%-os matekkal számolva 321 pontom lesz ha a többig 70% körüli. Gondolom elégsz bizt. technikai mérnökire ha tavaly kellett 188 pont. Ha csak az infómat duplázom meg hozzáadom a nyelvvizsgát akkor már van 185 pontom.

Magyart megnéztem, 35 pontot számoltam össze úgy hogy az utolsónál csak 2 betűt írtam, nem néztem hogy 4 pontot ér. :D

Redmi Note 7

(#4776) copin válasza adam_ (#4774) üzenetére


copin
őstag

Elég szemforgató, aki ezen kibukik.

@adam_ Ha jól emlékszem mindkettőnél kell.

[ Szerkesztve ]

(#4777) adam_


adam_
senior tag

Előre kérdezem, hogy ne legyen belőle probléma. A történelemnél a rövid illetve hosszú esszéket milyen tematikai szempontok szerint kell felépíteni? Csak a hosszúnál kell bevezetés / tárgyalás / befejezés, vagy a rövidnél is fontos az ilyen tagolás?

(#4778) Chieftec


Chieftec
őstag

Kosz mindenkinek, holnap rarepulok a temara!!!

(#4779) Tomics válasza adam_ (#4777) üzenetére


Tomics
addikt

rövidnél is.

de ezt a tanárod nem mondja el :F pontokat vonhatnak le miatta...van külön nyelvi rész a pontozásnál...

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#4780) adam_ válasza Tomics (#4779) üzenetére


adam_
senior tag

Nem nagyon mondta el.. :N Kivitelezés szempontjából a rövidnél szerintem elég érdekesen mutat a hármas tagolás, de ez csak magánvélemény.

(#4781) Tomics válasza adam_ (#4780) üzenetére


Tomics
addikt

ha megnézed a tavalyi feladatsort a rövidnél is van olyan pontozási rész aminek a címe: megszerkesztettség, nyelvhelyesség.
igaz hogy 2 pont a 24ből, de lehet hogy sokat fog számítani...
én tavaly tagoltam, levonni nem vontak, megkaptam a 2 pontot..

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#4782) adam_ válasza Tomics (#4781) üzenetére


adam_
senior tag

Hát akkor majd én is így teszek. ;) Köszi a felvilágosítást!

Na mára ennyi, jóéjt! Holnapra megy egy kalappal, meg minimum egy függvénytáblázattal. :D

[ Szerkesztve ]

(#4783) runner 125


runner 125
nagyúr

Matekhoz kéz és lábtörést! :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4784) LaCeeN


LaCeeN
tag

Kalappal mindenkinek! Én most indulok! :)

(#4785) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Várjuk a beszámolót a mai napról :K

Everybody lies.

(#4786) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Kalappal! :K

(#4787) runner 125


runner 125
nagyúr

..van aki már otthon van? Milyen volt? :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4788) trassher


trassher
addikt

Na ezt is letudtuk. :) Az első 45 perces rész pite volt, a második rész már érdekesebb. Úgy számolgattam hogy 60% körül megleszek, nekem annyi elég is.
Aki majd tud linkeljen már matek megoldókulcsot, kíváncsi vagyok rá.

Redmi Note 7

(#4789) Tomate válasza runner 125 (#4787) üzenetére


Tomate
veterán

Én is itthon. 1. rész nem volt vészes, ennek ellenére biztos vesztettem pár pontot.
2. részből az uccsót nem választottam. Első nem volt nehéz, könyvutalványos sem volt. Ezeket elég egyszerűen meg lehetett oldani. A függvényeset is végig csináltam. A többiből meg csinálgattam ezt azt, ami ment. Majd kíváncsi leszek milyen lett. Az a szerencse, hogy a matektanárunk nagyon jó arc. (Ő az ofő is) Bejött és minden egyes feladatot átbeszéltünk, bele rágta a szánkba, hogy kell csinálni. Volt feladat amit meg is mondott. Pl a lottósban a 7/50-es esélyt. :)) Szóval megadta a löketet mindenhez. Ez kellett főleg nekem, mert többnnire a kiindulásnál tökölök, hogy mit hogyan, de most nem kellett.

2/5 ;)

(#4790) Tomate válasza trassher (#4788) üzenetére


Tomate
veterán

Megoldás!

Egyedül a gépeset qrtam el az 1.be. :C :C :Y :Y

Mindjárt nézem a 2.at.

és a 13-as 14-es feladat is csont nélkül. Többi nem jön be. Agyam eldobom :)) :)) :)) :)) :)) :)) Végig bukdácsoltam a 4 évet... erre :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#4791) Tomate válasza Tomate (#4790) üzenetére


Tomate
veterán

15ös feladat 2 pont talán.

16 os 1 pont kuka az egész. Így elbaszni :W :W :W

17-esen múlik a 4-es... :B

[ Szerkesztve ]

(#4792) Tomate válasza Tomate (#4791) üzenetére


Tomate
veterán

17-eset is elbasztam :W :W

(#4793) trassher válasza Tomate (#4790) üzenetére


trassher
addikt

Thx a linket. 59%-ot számoltam de nem tudom pontosan melyik kis részfeladat mennyit és. Én amit nagyon elkúrtam az sokszöges volt. Abból csak az átlók száma jó. :DD

Redmi Note 7

(#4794) Tomate válasza trassher (#4793) üzenetére


Tomate
veterán

Én 54pontot számoltam az első 14 feladatra. Az összes 17 pontosat elqrtam :)) Ha a 17esekből összemakkolok 6 pontot megvan a négyes. Azért az jó lenne. Utólag eléggé fel tud idegesíteni, hogy látom milyen alap dolgot qrtam el.

(#4795) trassher válasza Tomate (#4794) üzenetére


trassher
addikt

Engem is eléggé felkúr hogy ott volt a függvénytáblába a sokszöges fele és rittig nem azt írtam le. Na mind1, 59% is fajin, mivel már fel is vettek kb az első helyre úgyhogy öröm bódottá :))

Redmi Note 7

(#4796) Barthezz2 válasza Tomate (#4794) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát igen, utólag mindig a falba veri a fejét az ember.. Csak ugye nem mindegy, hogy ugy nézi az ember a feladatot, hogy na most ezt meg kell csinálni valahogy, vagy ugy, hogy már mindegy mert leadtam..

Csak meglesz az a 6 pont :) De amugy nincs valami olyan, hogy a nehezebbekől is teljesíteni kell egy minimumot?

Everybody lies.

(#4797) Windex


Windex
tag

Meglestem a megoldást én is. Ha jól számolom akkor olyan 70-75 pont körül leszek. Jó lett volna ha megvan a 80 pont, de így is felvesznek majd nagy valószínűséggel.

Holnap kéne még valami jót alkotnom, és jönne 2 hét pihi. :)

[ Szerkesztve ]

(#4798) Tomate válasza Barthezz2 (#4796) üzenetére


Tomate
veterán

Nincs ilyesmi. Már csak a tanáromban bízhatok. Bár nagyon rendes. Azt mondta ahol tud odaadja a pontot ha arról van szó.

(#4799) Chieftec


Chieftec
őstag

13 as feladatban kihagytam, a férfi nő összeadást!!! Hát ilyet még nem basztam gyerekek!!! :Y 16 os persze fullos..

(#4800) adam_


adam_
senior tag

Nagyon remélem, hogy meglesz a négyes. :)

A háromszöges példát én másképp csináltam, nem egész számok jöttek ki, hanem pl. 5,8 és 3,9 a 6 illetve 4 helyett. Hát kíváncsi leszek, arra hány pontod ad. :D Én alapból a szöget ami megvolt adva tg(alfa)-ra azt visszaszámoltam géppel, és abból indultam ki. Utána terület képlettel kifejeztem a oldalt, b-re pedig felírtam egy tangens függvényt. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.