Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) Prof01 válasza Tomate (#4794) üzenetére


Prof01
veterán

Detto. Én is. :W

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4802) Barthezz2 válasza Tomate (#4798) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ahogy így a tanárodról beszélsz dettó az én akkori matektanárom :) Eleinte nem csíptük(emelt matekra jártam), osztotta az egyeseket, ha valamit nem tudtál, sokszor vitáztunk is vele, viszont az tény, hogy mindent megtanított, és így kénytelen is voltam tanulni. Aztán persze javításkor ő sem volt szemét velünk.
Meg is lett az eredménye, mert az elsőt olyan 90% körülire írtam, a második csak sajna 4esre sikeredett, de nekem az is tökéletes volt :)

Everybody lies.

(#4803) koxkids válasza Tomate (#4790) üzenetére


koxkids
őstag

Haliii :)
Eléggé jó lett nekem is :) 90-95% fele :) :)

Amúgy a megoldás hibás !!!!
A 18. feladat a; része elvan számolva, én 3x ezt átszámoltam, és nem annyi mint ami oda van írva ! :U
Nekem arra 0,902 jött ki ott, itt meg 0,907-nak kéne lenni, ha jól számolta volna ki a tanár.

Majd kiderül ;)
Holnapi töriii érdekes lesz :(

[ Szerkesztve ]

(#4804) brownus


brownus
veterán

hello, matek érettségin lehet függvény táblát használni?

(#4805) koxkids válasza brownus (#4804) üzenetére


koxkids
őstag

Lehet :D

(#4806) brownus válasza koxkids (#4805) üzenetére


brownus
veterán

zsír, akkor ma 32 éves fejjel egy 3as, talán egy 4es is simán meglett volna:D
természetesen nulla felkészülési idővel. csakhogy nehezítsük egy picit:)

(#4807) #19617792 válasza brownus (#4804) üzenetére


#19617792
törölt tag

Igen. :K

Eddigi érettségi élmények:

Magyar érettségi elmegy kategória, szövegértés jó lett szerintem, a szövegalkotást lehet, hogy elrontottam. Érvelésest választottam, remélem azért nem lesz olyan rossz. :)

A matek érettségi nem volt olyan nagyon nehéz, 45 perces részt kb 40 perc alatt meg tudtam csinálni, szerintem jó lesz! :) A 135 perces rész húzósabb volt, abból csak egy feladat nem ment, a függvényes. :( De ettől még talán jó lesz. :)

Húú, holnap töri érettségi, attól parázok igazán, töriből sosem voltam jó. :( Remélem a kronológiás atlasszal jutok valamire. :)

Aztán emelt angol, Madách Imre gimiben, remélem jól fog sikerülni, nem igazán félek tőle, nem lesz könnyű, de meg tudom csinálni.

25-én informatika középszinten, ettől egyáltalán nem félek, múltkor az órákon 2 óra (!) alatt kis híján megcsináltam a 3 órás feladatsort, (~82%). :K

(#4808) Tomate


Tomate
veterán

Lehet ma estére már ki is javítja a tanár. :Y

(#4809) Dashes


Dashes
őstag

Origo-n fent van a 18. feladat a. részének a helyes(szvsz is így a jó) megoldása. Vicces, hogy figyelmetlenség miatt milyen egyszerű 15-20%-ot veszíteni(előjel, képlet helytelen másolása, félig elolvasott szó/feladat), nekem sikerült. Az időpont , a betegség is növelte a figyelmetlenséget.

(#4810) bandus válasza Dashes (#4809) üzenetére


bandus
veterán

"Vicces, hogy figyelmetlenség miatt milyen egyszerű 15-20%-ot veszíteni(előjel, képlet helytelen másolása, félig elolvasott szó/feladat"

ha eltéveszted nem jó a feladat, még jó, hogy pontlevonás jár érte...:U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4811) adam_


adam_
senior tag

Egy kérdés: van ez az oszlopdiagram (13-as feladat). Ott az volt, hogy "Ábrázolja egy közös oszlopdiagramon, KÉT különböző jelölésű oszloppal a férfiak és nők korcsoportonkénti megoszlását!". Ebből én úgy következtettem, hogy pontosan két oszlop legyen csak a diagramon, ne 10, mint ahogy egyes javítókulcsokban láttam az interneten. Én ilyet csináltam: [link] (az adatok itt véletlenszerűek, a kinézet a lényeg) Jónak tűnik?Vagy ha mégse jó, akkor az 5 pontból erre szerintetek mennyi adható?

Egy picit más. A háromszöges feladatnál, ha nekem a 4 illetve 6 cm helyett 3,8 és 5,7 jött ki, az mennyire fogadható el, vagy abszolút nem jó? Igazából én elsőnek a megadott szöggel: tg(alfa)=3/2-et visszaszámoltam géppel, és megkaptam, hogy az alfa=kb. 35.5 fok. Ezután már megvolt az összes szög. Utána pedig ezzel számoltam végig (háromszög terület képletből számoltam ki az a oldalt és utána b oldalt tanges képlettel...)

[ Szerkesztve ]

(#4812) Barthezz2 válasza adam_ (#4811) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ott buktad el, hogy nem kellett volna visszaszámolni. Mert ahogy írtad, az csak kb 35.5 fok, és ugye már bukik is pár tized. Igazából ettől a feladat többi része valszeg jó, a kérdés csak az, hogy elfogadják-e, hogy fokba átszámoltad, és ugy számoltál vele, vagy azt nem kellett volna és az eredeti alakkal kellett volna csinálni a számításokat. Ez esetben viszont lehet, hogy 0 pont..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#4813) Dashes válasza bandus (#4810) üzenetére


Dashes
őstag

Jogos, én csak megjegyeztem, hogy milyen egyszerű. Hiába jó a gondolatmenet, egy kis figyelmetlenség és dől a Jenga.

(#4814) adam_ válasza Barthezz2 (#4812) üzenetére


adam_
senior tag

Hát reménykedem. :D Négyes kéne nagyon. :)

[ Szerkesztve ]

(#4815) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Náksi vs. Brunner : Érettségi - dalszöveg

Egy érettségi ami más mint a többi
menj fel a netre kérlek nézz körbe
hiszen mindenki átment akit szerettél
egy érettségi
látszik a sötétség az arcodon látod mennyien vagyunk?
egy érettségi
a bizonyitvány amiért semmit sem tettünk
most megnyilik előtted is
bulizzál tovább és szarj az egészre
élvezd az alkoholt érezd a lüktetést
és örökké emlékezz erre a szarra h
hisz az érettségi már neked is megvan!
a bizonyitvány amiért semmit sem tettünk
most megnyílik előtted is
bulizzál tovább és szarj az egészre
élvezd az alkoholt érezd a lüktetést
és örökké emlékezz erre a szarra...
:C

(#4816) Barthezz2 válasza -NOKIA- (#4815) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

:C

Everybody lies.

(#4817) #19617792 válasza -NOKIA- (#4815) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ez kész. :C :DDD

(#4818) trassher válasza adam_ (#4811) üzenetére


trassher
addikt

Én is 2 oszloppal csináltam és a 2 oszlopot osztottam fel a népesség arányában. Szerintem a megoldásban az a sok oszlop hülyeség. Nekem legalábbis infó érettségis emlékeimből egyből ez a séma ugrott be. Kár hogy nem hozza be a képet amit linkeltél.

Redmi Note 7

(#4819) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Kalappal holnapra!

Everybody lies.

(#4820) #19617792 válasza Barthezz2 (#4819) üzenetére


#19617792
törölt tag

Sok sikert Mindenkinek!

(#4821) adam_ válasza trassher (#4818) üzenetére


adam_
senior tag

[Kép]
Itt van újra. ;) Hát remélem, hogy ezt is elfogadják majd...

(#4822) trassher válasza adam_ (#4821) üzenetére


trassher
addikt

Köszi, már bejött. Ugyanilyen módon csináltam meg én is. Szerintem sokkal jobb és átláthatóbb mintha minden korosztályhoz külön csinálna oszlopokat az ember.

Redmi Note 7

(#4823) adam_


adam_
senior tag

Holnapra egy kalappal a törihez. ;)

Jóéjt!

(#4824) Tomate válasza adam_ (#4823) üzenetére


Tomate
veterán

Viszont! :R

(#4825) Prof01


Prof01
veterán

Sok sikert mindenkinek a mai törihez! :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4826) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Na hogy ment?

Everybody lies.

(#4827) Chieftec


Chieftec
őstag

Legszarabb erettsegi amit eddig irtam. :DDD Mndjuk nehezebbre szamitottam de 0 tudashoz kepest egesz jo lett. Savasesos feladatnal kicsit elrohogem magam. :DDD 1 ora utan felnezek latom nezegetnek rajtam kivul meg 5 en kb!! ;] Jo sok marhasag volt benne minden esetre, fejem is megfajdult tole!

(#4828) C@rbon


C@rbon
senior tag

Hali!
Én angolul írtam a tegnapi matekot és a mai törit.
Hát a matekban sokkal nehezebb feladatok voltak angolul, mint magyarul.
El is csesztem az uccso feladat egy részét de szerintem az 5ös biztos megvan.
Hát a töri az meg egyszerű volt nagyon. Szerintem aki tud egy kicsit angolul, az inkább megírta volna angolul, mint magyarul.
Holnap emelt angol. Egyáltalán nem félek tőle. Próbaérettségim 82% lett ugy, hogy volt benne egy szopatós hallgatásos feladat, amiből kb. 2-t ha eltaláltam.
Hajrá mindenkinek! Már nincs sok hátra... :)

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#4829) Tomate


Tomate
veterán

Megoldás

Hát a Mátyásos feladat nagy fos volt. Ott a 4-ből 1 pont. Kb az összes számot elqrtam. (igazából nem is értettem) Az angol alkotmányos cuccnál rontottam még párat, meg 1-2 helyre nem tudtam a megoldást... :(

Savas esőt eltaláltam! :))

[ Szerkesztve ]

(#4830) adam_


adam_
senior tag

Na ez is megvolt. Az első részbe örülök, ha elérem a 30 pontot, a kifejtős rész viszont jól ment. A II. Ipari forradalmat (autógyártás) , Tatárjárás ( IV. Béla politikája a tatárjárás után ) és az Áprilisi törvényes részt választottam. :)

(#4831) Desmond


Desmond
csendes tag

Kinek hogy ment?

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#4832) adam_ válasza Desmond (#4831) üzenetére


adam_
senior tag

Jól. :D

(#4833) adam_


adam_
senior tag

Esszé kérdések "origo-s megoldásai":[link] ;)

(#4834) Windex


Windex
tag

Úgy érzem egész jól sikerült a töri. Jó témák voltak szerintem.
Holnap már szerencsére nem kell mennem angolból, megcsináltam előrehozottan. (97% :P ) Mától pihi egészen az infóig.

(#4835) koxkids


koxkids
őstag

Na ezen is túl vagyunk :)

Első részbe a 45-ből olyan 35 pontot elértem, az atlasszal, és a tippeimmel :) :DD
Mátyás királyos feladat tényleg nehéz volt.
Az esszék meg az origo szerinti megoldás alapján jók :U Én is hasonló dolgokat irtam, mint amiket ott említenek.

Holnap kis pihi, pénteken német,de az az amitől egyáltalán nem félek, mivel tudok németül :K

Holnap angolon ügyesen ááám ;)

(#4836) adam_ válasza Windex (#4834) üzenetére


adam_
senior tag

Nekem is megvan a német két éve (86% :P ), de azért megyek holnap angolból is. :D

(#4837) Ipse89


Ipse89
tag

Nemvolt annyira vészes a töri :)
igaz az első részben elqrtam párat... :U
dehát matekra és a fizikára aplapozok szal :)
Sztem nagyon nem volt vészes ez a töri... mondjuk nekem "görbüljön" ntöriből, több nemkell. majd máj 13adika lesz ott... fizika középszintű... jó mondjuk 2 évig jártam "faktra" ( emelt óraszám, míg az osztálytársaimnak nem is volt fizikaóra az utolsó 2 évben :U ) / Ja amugy Lovassy László Gimnázium Veszprémben, ha ez mond valakinek valamit :B /. a tanár sem sajnált minket, elvégre az emelt szintűre készültünk az elmúlt 2 évben... meg is látszik... nem egész 1 óra alatt sikerült csinálni rojtos 95%-ot ;] :B próbaérettségin

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#4838) adam_


adam_
senior tag

Holnap még egy angol, aztán jövő héten az emelt biosz, ami fincsi lesz. :) ( Nem tudjátok, hogy emelt szinten, biológiánál milyen arányban oszlanak meg a pontok az írásbelin valamint a szóbelin? Ott is 100 írásbeli - 50 szóbeli )

(#4839) #19617792


#19617792
törölt tag

Nah, holnap emelt angol... Minek vállaltam be? Nem sok kedvem van hozzá, de plusz pont. :D

(#4840) trassher


trassher
addikt

Nekem ma 11kor beindult a nyári szünet. Tavaly megcsináltam az angolt (90%) és az infót (75%) + angol közép C elsőben. Hawaii van, csak kár hogy a strand 30-adikán nyit. :((

Redmi Note 7

(#4841) copin válasza trassher (#4840) üzenetére


copin
őstag

Olyan sokat nem lehetne lubickolni, mert amúgyis hideg a víz és a parton sincs semmi látnivaló. Amúgy szóbelizni ki fog? :D

(#4842) Tomate válasza copin (#4841) üzenetére


Tomate
veterán

Majd én.

Angoltól parázok. Nem vagyok valami full prémium :(

(#4843) leeate


leeate
senior tag

HELP!! Ugye lehet angol érettségihez angol magyar, magyar-angol szótárt használni (tehát amiben mindkettő egyszerre van)?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#4844) Tomate válasza leeate (#4843) üzenetére


Tomate
veterán

Igen, de csak a fogalmazásoknál!

(#4845) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sok sikert a mai angolosoknak!

Everybody lies.

(#4846) Dashes válasza Barthezz2 (#4845) üzenetére


Dashes
őstag

Nem volt nehéz, nem is számít, majd a hónap végén a felsőfokú.

(#4847) Tomate


Tomate
veterán

Bejön a tanár. Ilyet szól: A Tiger Woods egy név. :)) Mondom kösz! :C

(#4848) adam_


adam_
senior tag

Angol piskóta volt. :) Már csak jövő héten egy emelt biológia, ami a hab a tortán. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4849) Eagle16 válasza Tomate (#4847) üzenetére


Eagle16
addikt

Na ne. Volt aki ezt nem tudta? :))

Mondjuk ez semmi...

Ma angol órán volt egy ilyen mondat:

Both John and James are at home.

És valaki azt hitte, hogy a Both a vezetékneve :D

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4850) leeate válasza Eagle16 (#4849) üzenetére


leeate
senior tag

Volt nálunk egy csaj, aki a fogalmazásnál a feladatot se értette, nagyban szótárazgatja kifele, majd nagy felháborodva tátogja felém, hogy nincs is benne. A nevet kereste...

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.