Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) Senhi válasza raczger (#4248) üzenetére


Senhi
aktív tag

Holnap 10-re megyek én is :) (fél 11-re vagyok kiírva). Könyvtár (és ami utána van), kódolás, titkosítás. Ezek ne legyenek :D Akkor jó vagyok. De úgyis ezek közül húzom valamelyiket szal még1x átnézem.

Sok sikert mindenkinek!

(#4252) raczger válasza Szabesz (#4249) üzenetére


raczger
őstag

osztálytársamnak ez volt:
Jellemezze az operációs rendszereket felhasználók azonosítása szempontjából! Mutassa be a hálózati közös erőforrások használatának szabályozási módjait! Mondjon példát a helyi és hálózati rendszerben a felhasználó-azonosításra, a felhasználóhoz, illetve a megosztott eszközökhöz kapcsolódó jogok szabályozására!
az előtte lévő meg vírusos tételt húzott, többet én sem tudok:) már kicsit kész vagyok mára, reggeltől folyamatosan tanultam:D hihetetlen, hogy tudok tanulni, még sem csináltam 4 évig:D

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4253) Szabesz válasza raczger (#4252) üzenetére


Szabesz
őstag

felhasználók azonosítása szempontjából :Y

Bővebben? :D

¯\_(ツ)_/¯

(#4254) Senhi válasza Szabesz (#4253) üzenetére


Senhi
aktív tag

Hát én itt biztosan az adminról, vendégről és hasonlókról beszélnék :D Gondolom csak nem a rendszerszintű, abszolút titkos azonosítási módszerekről akarnak hallani.
Ez a tétel se kéne... de azért átnézem.
Memóriák... na az tetszene :). Tudományos is és vágom is.

(#4255) Senhi


Senhi
aktív tag

Lassan indulok... eléggé parázok :) Sok minden múlhat ezen. De legalább szép az idő...

(#4256) Gergello


Gergello
addikt

Sok sikert a mai emelt infósoknak! Majd számoljatok be, nekem szerencsére csak holnap kell mennem.

(#4257) Senhi


Senhi
aktív tag

Na megvolt.
Kurv@ jó mondhatom. Nem, nem a téma. Az jó volt: vírusok és társaik. Szerintem közel voltam a maximumhoz.
De amikor mennék haza: nincs meg a zakóm. Keresés stb. hátha ellopták, de az nem valószínű, mert senki nem jött be a terembe. Ill. egy zakó meg ott maradt. Valszeg összecserélte. De, hogy lehet valaki ennyire hülye? Tudja mennyi problémát okoz most nekem ezzel? Mindenkit aki velem egy terembe volt értesítenek stb. Remélem meg lesz, mert nem az olcsó katergória volt :(((
Cserébe több, mint 1 óráig ott voltam. Meghallgattam vagy 4 feleletet (és ezek közül sejtem is, hogy ki vihette el...). Témáik:
CPU működés felépítés
Könyv + Könyvtár (Ezt nagyon nem tudtam volna)
Email+email kűldés stb. (ezt a gyerek nagyon nem vágta)
Operációs rendszer
Tömörítés
Szóval a szokásos. Minden tudni kell... jó, hogy túlvagyok rajta :))
Most van 6 napom... 75 tételre. Igazi kihívás.

(#4258) kmate32


kmate32
csendes tag

[link]

Most már ne írjuk újra! :)
Szerencsére úgyse lesz belőle semmi...

(#4259) raczger


raczger
őstag

Nemrég én is hazaértem. A számítógép és oprendszer indításának folyamata, hibaüzenetek, készenléti állapot, leállításának folyamata. Nagyrészt elmondtam, pár dologra azért rákérdeztek, majd meglátjuk milyen lett:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4260) Senhi válasza Senhi (#4257) üzenetére


Senhi
aktív tag

mázli.. most hívtak:
meg van a zakóm, a gyerek visszahozta :)) Csak pozitívan zárom a mai napot...

(#4261) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Ha valakinek kellenek középszintű informatika szóbeli érettségire tételkidolgozások, akkor itt találtam egy változatot: [link]
Eddig egész jónak tűnik.

Bár tudom, rég volt, de az írásbeli info érettségim egész jól sikerült (csak el akartam újságolni :D ):
110 pont a 120-ból. :K
Ez egész jó, pedig sosem tanultam infót, csak itthon, önszorgalomból készültem fel. ;)

Viszont még így is készülni kell keményen a szóbelire, mert 120 ponttól számít 5-ösnek (igaz, most már inkább a százalék számít, ha jól tudom), de végül is ez azt jelenti, hogy a 30 pontból csak 10-et kell elérnem az üdvösséghez.
Az összpontszám 150 pont.

Sk8erPeter

(#4262) _ATi_1 válasza Senhi (#4257) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Lefordulok a székről, ha kihúzom a könyvtáras tételt... :D
Meg sincs az tétel, nem tudom minek raknak bele ilyeneket... :(

(#4263) Senhi válasza _ATi_1 (#4262) üzenetére


Senhi
aktív tag

Azért nézd át... az egy olyan téma amihez szinte semmit nem lehet magadtól hozzátenni. Sok szivatás van benne.

Egyébként el sem tudom mondani mekkora megkönnyebbülés, hogy túl vagyok az infón. A többi csak hangyafing ehhez képest :) .

(#4264) _ATi_1 válasza Senhi (#4263) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Grat neked ;)

Jó lenne már nekem is túlleni rajtuk :D
Én inkább a töritől és az irodalomtól tartok... :(

(#4265) Eagle16 válasza _ATi_1 (#4264) üzenetére


Eagle16
addikt

Nekem a töri már megvan, már csak info (ha megtanulom menni fog :D ), magyar (na ettől félek) és angol (ez simán menni fog). Elvileg jún. 23 az első nap.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4266) _ATi_1 válasza Eagle16 (#4265) üzenetére


_ATi_1
senior tag

az angol és az info reményeim szerint nekem is menni fog...a többitől nagyon tartok :F
kb 20 tételt tudok eddig :(

(#4267) Gazala


Gazala
aktív tag

toribol muszaj volt megtanulnunk ev kozben eleg sok tetelt, tehat abbol 20/25 kipipalva, a tobbire (irodalom, nyelvtan, etc...) nem fogok keszulni... tanultam evkozben, tudok mindengyik tetelrol annyit magyarazni, hogy elkialtsak, hogy: ugorjunk! :)

(#4268) Senhi válasza Gazala (#4267) üzenetére


Senhi
aktív tag

Én töriből valamikor megtanultam 10-12-t, irodalomból év elején 5-öt (de összesen eddig 2-t tudok)... nyelvtan meg vegyes. Van amit tudok (kommunikáció :) ) van amit nem (mondat elemzés...).
Összesítve azonban szarul állok :D

(#4269) Gazala válasza Senhi (#4268) üzenetére


Gazala
aktív tag

egyszer atolvasod es tudsz rola beszelni, nem kell fosni tole, ugy kell mondani, mintha full tudnad, aztan majd mondjak, hogy jolvan, koszonjuk :)

(#4270) Szabesz


Szabesz
őstag

Röviden: tétel félreértelmezve, felelet rossz irányba felépítve... majd szólnak, hogy nem erről kellene beszélni... miután megértettem, hogy mit is értettem félre, nem igazán sikerült kellőképp összeszedni a gondolataimat.

Tehát nem igazán jött össze. Ez van :)

¯\_(ツ)_/¯

(#4271) Senhi válasza Szabesz (#4270) üzenetére


Senhi
aktív tag

Mi volt a téma :U ?

(#4272) Szabesz válasza Senhi (#4271) üzenetére


Szabesz
őstag

Te is le akarsz hordani, hogy hogy tudom így benézni a témát, pláne ha van fél órám a felkészülésre ?:D Tisztában vagyok vele, tudom, mindenesetre eléggé dühít (mert visszatekintve megintcsak nem olyan ördöngős feladat).

Az op rendszermagjának és segédprogramjainak főbb feladatai, példákkal levezetve.
A gond ott kezdődött, hogy a segédprogramjai alatt én a különböző felhasználói programokat kezdtem boncolgatni, vagyis nem az oprendszerbe épített programokat.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#4273) Gergello válasza Szabesz (#4272) üzenetére


Gergello
addikt

De új tételt nem húzattak vagy ilyesmi?

(#4274) Szabesz válasza Gergello (#4273) üzenetére


Szabesz
őstag

Azt azért nem, csak kellemetlen (s igen megakasztó) volt, az hogy egy már a fejemben teljes és folytonos feleletet megállítottak, s közlik, nem ez kellene :B

Jobban kell figyelni...

¯\_(ツ)_/¯

(#4275) _ATi_1 válasza Szabesz (#4274) üzenetére


_ATi_1
senior tag

hát nem lettem volna helyedben :))

(#4276) Gergello válasza Szabesz (#4274) üzenetére


Gergello
addikt

Én ma is ismételtem még, de csak azzal szembesülök, hogy mit nem tudok... Remélem majd beugranak a passzív memóriámból a dolgok :))

(#4277) Szabesz válasza _ATi_1 (#4275) üzenetére


Szabesz
őstag

Tévedni emberi dolog, embernek lenni meg nem bűn :)
Benéztem, ez van, tanultam a hibámból, legközelebb - ha kell - már ennyi tapasztalattal több van :) (hamár a suliban szó sem esett, még fakton sem, a szóbeliről, pláne nem a témák anyagáról...)

¯\_(ツ)_/¯

(#4278) _ATi_1 válasza Szabesz (#4277) üzenetére


_ATi_1
senior tag

ez igaz...nekünk sem esett szó a szóbeliről, semmi. a tételeket elkezdtük kidolgozni. eljutottunk az 5.-ik tételig és ennyi :D

(#4279) Szabesz válasza _ATi_1 (#4278) üzenetére


Szabesz
őstag

Akkor ez nem egyedi probléma :)
Pedig ha nem gyakorol az ember, akkor könnyen megeshet (most nem magamat akarom mentegetni, mert ez elég fatális hiba volt a részemről), hogy valaki félreértelmez egy kérdést, ha azt (pl szóbeli felelet) nem gyakorolja eleget. Ezért félek a töritől is... hat év alatt egyetlen egyszer sem feleletünk szóban... és így az is para.

¯\_(ツ)_/¯

(#4280) _ATi_1 válasza Szabesz (#4279) üzenetére


_ATi_1
senior tag

A töritől én is parázok kicsit, mivel 4év alatt nagyon hanyagoltam ezt a tantárgyat. :(

(#4281) raczger válasza Szabesz (#4279) üzenetére


raczger
őstag

Az úgy tényleg para :( Bár infóból mi sem készültünk suliban szóbelire, de pl töriből bizonyos rendszerességgel azért feleltünk, amikor utoljára feleltem a töritanárnál (tételfelelet) mondtam-mondtam, mindent tökéletesen, egyet kérdezett, azt is tudtam, ugyhogy jó volt, remélem így lesz a szóbeli érettségin! :DD

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4282) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#4261) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Felmerült bennem a kérdés, hogy vajon az informatika középszintű szóbeli érettségi tételeinél vajon
az egyes nagy fejezetcímek (ld. "A kommunikáció"; "Jelátalakítás és kódolás"; "A számítógép felépítése", stb.)
alatt lévő pontok (ld. "A kommunikáció fogalma. A kommunikációs modell: adó, kódolás, csatorna, zaj, dekódolás, vevő."; "Gyakorlati példák a kommunikációs modellre; a példák és a modell megfeleltetése; a modellben található fogalmak értelmezése konkrét példán keresztül.", stb.)
külön-külön húzható tételek, vagy pedig az adott fejezetcím maga a tétel, amelyiknél ezek mindegyikét el kell mondani (vagy legalább kitérni ezekre a pontokra)??

Remélem érthetően fogalmaztam... :B

Sk8erPeter

(#4283) Senhi válasza Sk8erPeter (#4282) üzenetére


Senhi
aktív tag

A kettő általában együtt van, de adott esetben szerintem csak bizonyos részeire kérdeznek rá. (Mellesleg az infó tanárod középszinten köteles lett volna adni egy tételsort... ott pedig rajta kell lennie)

(#4284) Sk8erPeter válasza Senhi (#4283) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs info tanárom, mivel az OKÉV-en keresztül osztottak be egy suliba. Már van egy diplomám, de érdekel a BME mérnökinfo, ezért jelentkeztem, de annak idején informatikából nem érettségiztem, és a felvételihez meg pótlólag ezt meg kell csinálnom.
Teccikéjteni? :DDD
Szóval nem kaptam tételsort. De ez nem ugyanaz lenne, mint amit linkeltem? :F

Sk8erPeter

(#4285) Senhi válasza Sk8erPeter (#4284) üzenetére


Senhi
aktív tag

jah :DDD az más... de szerintem így is kaphatnál.
Nem ugyan az: ott van 20 előre felállított tétel amiket húzhatsz. Ott van a cím és nagyjából, hogy mit kérdezhetnek benne. Legalábbis o.társak ilyet kaptak.

(#4286) Sk8erPeter válasza Senhi (#4285) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha 20 tétel, akkor nem kb. erre gondolsz? Itt is 20 tételt sorol fel, és egész tűrhető, bár nagyon rövid tételkidolgozások vannak itt.
Viszont ami az OKM honlapján szerepel, az iszonyat részletes... ennyire alaposan át kéne látni a témákat?? :F
Ez durva... :O

Sk8erPeter

(#4287) Senhi válasza Sk8erPeter (#4286) üzenetére


Senhi
aktív tag

Kb. igen... ha om-ről tanulsz akkor minden tudni kell, mert nem tudhatod mi vár rád. Igazából ez a nagy különbség az emelt és a közép közt. Az om-en a tételek majdnem ugyan azok, de míg emelten mindent tudni kell addig közép csak azt amit az infó tanár a suliban összeállít :)

(#4288) Tomics


Tomics
addikt

Nah ma én is megtudtam az írásbeli eredményeim...
Magyar 55 pont
Matek 55 pont :( (fellebbezni sem tudtam, sajna kihúztam sok helyen a jót, és nem adhat rá pontot)
Töri 73,5 pont (81%) :Y
Angol 69%
Infó 90 pont :O

Így nagyon kevés esélyem maradt...Olyan 300-320 pontra számíthatok...
Tavaly és tavalyelőtt 2db 75%-os érettségi elég volt az első helyemre(300 pont), de idén tuti nem lesz elég

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#4289) Gazala válasza Tomics (#4288) üzenetére


Gazala
aktív tag

matekot en is elkurtam, ha ez vigasztal :)

(#4290) Sk8erPeter válasza Senhi (#4287) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Affene, akkor ezek szerint most hátrányban vagyok? Mármint amiatt, hogy nem kaptam normálisan összeállított tételsort, hogy mit kell tudni...
Na jó, mindegy, csak nem ezen fog múlni a dolog, ha nagyjából megtanulom a lényeget...

Sk8erPeter

(#4291) Gergello


Gergello
addikt

Annyira nem volt rossz ez az emelt szóbeli. Szerintem maradok ezzel 4-es, százalék meg nem nagyon érdekel.

(#4292) raczger válasza Gergello (#4291) üzenetére


raczger
őstag

miért ne érdekel? én úgy tudom, hogy a százalék számít, nem a jegy, vagy csak a duplázásnál van százalékszámítás?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4293) Gazala válasza raczger (#4292) üzenetére


Gazala
aktív tag

felvetelinel csak a szazalek szamit, tehat ha felvetelizel akkor a szazalekra kell gyurni

(#4294) Gergello válasza raczger (#4292) üzenetére


Gergello
addikt

Nem, tényleg a százalék számít. De nekem van egy 100%-os közép infóm. Annál nehezen tudnám jobbra megcsinálni. Emeltből csak megkapom a plusz pontot.

Valahogy így néznek majd ki a pontjaim:

(100+90)*2 + 40 + (verseny ami adta a 100-as infót, 50p, de mivel csak 80 lehet ezért +40p)= 460

vagy ha utóbbit nem számolják (van valami szabály vagy mi fene tudja) = 420

(#4295) raczger válasza Gazala (#4293) üzenetére


raczger
őstag

tudom, de azért feltételezem, hogy azért jelentkezett valami felsőfokú intézménybe, hisz nem azért csinálja az ember az érettségit, mert jól néz ki... legalábbis ez az én véleményem, mert egyébként semmi kultúráltságot nem ad, illetve nincs sok köz az általános műveltséghez, ami pedig egy általános baromság, na de erről nem beszélek tovább, mert letámadtok a kijelentésem miatt :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4296) Senhi válasza Gergello (#4294) üzenetére


Senhi
aktív tag

Most lehet, hogy félre érettem de ha van egy közép és egy emelted is akkor csak akkor kapod meg a +40-et ha az emeltet számítják be.

(#4297) raczger válasza Gergello (#4294) üzenetére


raczger
őstag

hopp nem vettem ezt észre, de akkor ezek szerint lesz, illetve van elég pontot, gratula! :C

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4298) Gergello válasza Senhi (#4296) üzenetére


Gergello
addikt

Erről linket tudsz adni? Nem kell már találtam. Érdekes, akkor újra számolom.

raczger: thx! ahova jelentkeztem oda ez bőven sok...

[ Szerkesztve ]

(#4299) Gergello


Gergello
addikt

A felvételi eljárásban nem lehet ugyanazt az eredményt többször értékelni: amennyiben a jelentkező ugyanazon eredmény alapján több jogcímen is jogosult lenne többletpontra, a számára legkedvezőbbet veszik figyelembe.

Van egy papírom amin az van, hogy 100 % közép szintű érettségi vizsga, illetve ugyanez az eredmény + 50p-ra is jogosítana. Azért érdekes, mert azt mondanám, hogy a szabály alapján csak az egyik felét vehetem igénybe, viszont egy érettségi eredmény az nem többletpont.
Szerintetek?

(#4300) Béló


Béló
aktív tag

Valaki tudna adni egy kidolgozot 1848as tételt? : polgári forradlom Mo-n, a magyar és a többi forradlaom markáns különbségei?
mai cimem az adatlapon

előre is köszönöm hátha valaki tud segiteni rajtam (cserébe udok küldeni tételt ami kell)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.