Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) copin válasza #41635072 (#4700) üzenetére


copin
őstag

Igen, azt jelenti.

(#4702) adam_ válasza copin (#4697) üzenetére


adam_
senior tag

Középszintű az összes tételem, valamelyiknél vannak "extra" infók, amik csak emeltre kellenek, de egészében középszintű elvárások alapján lettek összeollózva. :)

(#4703) adam_


adam_
senior tag

Aki még készül rajtam kívül biológia emeltre, és vannak neki összefoglaló tételei, táblázatai... etc. és meg is osztaná velem (na meg persze mindenkivel itt a fórum, aki még rajtam kívül igényt tart rá) az ne kímélje magát. Hálás lennék, mivel nekem a rongyosra tanult füzeteim kívül nem igen van más anyagom, amit feltudnék használni. Így hát jól jönne minden fajta segítség ilyen téren. :)

Már csak két hét. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4704) LA_COSTE válasza #41635072 (#4659) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Hello!
Kicsit megkésve vettem észre hozzászólásod, de lenne pár megjegyeznivalóm. :)
Fontos döntés az emelt szintű oktatás, de! Figyelj arra, hogy miből érzed azt, hogy hosszútávon foglalkozni szeretnél vele. Ez az egyik ok. A másik, hogy melyikből tudsz kiválóan teljesíteni, illetve a legkisebb erőfeszítéssel a legjobbat elérni. Az angol könnyű a jó nyelvérzékkel rendelkezőknek, a matek emelt pedig azoknak, akik hajladóak többet foglalkozni a matekkal még szabadidejükben (infó szintén).
Személyes megjegyzésem: : elég egy emelt érettségi a pontokhoz, illetve egy felsőfokú nyelvvizsga (itt figyelj arra, hogy a mostani számítás szerint -később lehet változik, de ez nem biztos- az emelt angol és angol felsőfokú nyelvvizsga különbözik egymástól pontszámban, egyszerre csak egy számítható be).
Ha nem akarsz a nyelvvel foglalkozni, akkor tegyél nyelvvizsgát, és hanyagold az angol emeltet. Gondolom gimnazista vagy, mert szakmai tantárgyakat nem soroltál, így javasolnám - ha az infó érdekel inkább - az informatika és matematika emeltet, de ha nem érzed magad elég jónak matekból vagy infóból (elég fura helyzet lenne, mert a kettő összefüggne elvileg), akkor elég abból érettségizned, amiből jobbnak érzed magad. (Itt azzal is számolok, hogy van nyelvvizsgád és így kihagytad az angol emeltet).
Illetve még annyit csinálhatsz, ha már jelentkeztél angol emeltre és matekkal párosítva, hogy angolból megcsinálsz egy előrehozott középszintet nagyon jó százalékkal és mellé vállalod az emeltet (a középfokú nyelvvizsgát kiváltva, tehát 60%), és matekból brillírozol. :)

Látom, hogy sokan válaszoltak Neked, de a többiek kedvéért is szerettem volna leírni, hátha tanácstalan még valaki. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4705) adam_


adam_
senior tag

Na hétfőn indul a mandula... :) én meg a szobámba tanulni. :D

[ Szerkesztve ]

(#4706) koxkids


koxkids
őstag

Hát holnap belevágunk :)
Mindenkinek sok sikert ;)
És reménykedjünk, jó témát kapunk érveléshez :DD :DD (Már aki érvel)

(#4707) adam_ válasza koxkids (#4706) üzenetére


adam_
senior tag

Egy kalappal... :D

(#4708) adam_


adam_
senior tag

Nektek is már elküldték a keddi matekot? [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#4709) runner 125 válasza adam_ (#4708) üzenetére


runner 125
nagyúr

..ez meg mi a... :DDD

Egyébként sok sikert minden most érettségizőnek!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4710) Egorov


Egorov
aktív tag

Szerintem 2 kalappal, mert nekem a magyar az a gyenge pontom volt. Olyan dolgokról fogalmazást írni, ami nem érdekel pffff az a nehéz. A verselemzést nem is említem, mert azt még pénzért se csináltam volna. :)

Szóval sok sikert minden most érettségizőnek!

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4711) Windex válasza adam_ (#4708) üzenetére


Windex
tag

Érdekes lenne, ha ezt kapnánk kedden. :DDD

Parázok egy picit a holnapi magyartól, jó lenne valami normális témát kapni az érveléshez.

[ Szerkesztve ]

(#4712) Egorov válasza Windex (#4711) üzenetére


Egorov
aktív tag

Jah aztán ha tényleg azt kapjátok akkor úgy jártok, mint mi 2005-ben :DDD Újra kellett írni, aztán aki nem írta újra és később rájött, hogy egyetemre akar menni, rájött, hogy mekkora szívás 2 évvel érettségi után újra tanulni az egészet ;]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4713) runner 125 válasza Windex (#4711) üzenetére


runner 125
nagyúr

Világválság. ;]

Általában aktuál témát szoktak adni...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4714) Windex válasza Egorov (#4712) üzenetére


Windex
tag

Nem örülnék, ha újra kéne írni. :N

runner 125: Szép téma lenne a világválság, de abba lehet politikát szőni, így szerintem nem sok esély van rá. Egy ilyen témának örülnék:"Internetes kommunikáció térhódítása" :)

(#4715) adam_


adam_
senior tag

Az egyik tanárom arra tippel, hogy az idei magyarban az érvelésnél a közösségtérképező honlapok, magyar ismeretségi hálózatokat (myVIP, iWiW és társai..) mellett vagy ellen kell majd érvelni. Például az előnyeit, hátrányait bemutatni. Milyen hatással vannak a társadalomra, kicsikre és nagyokra. :) Van benne valami, majd holnap meglátjuk. ;)

Sok sikert holnapra!

adam_

(#4716) runner 125 válasza Windex (#4714) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh igen.

De ezt is lehet kombinálni...

adam_

Hm, valóban.

Jó téma lehetne az is. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4717) adam_


adam_
senior tag

Ezt azért érdemes elolvasni a magyar kapcsán: [link] Ezen belül is ajánlom a figyelmetekbe: "Mi várható idén? Kik az idei évfordulósok?" c. bekezdést. :)

[ Szerkesztve ]

(#4718) Tomics


Tomics
addikt

Sok sikert mindenkinek :R
Én tavaly letudtam, visszagondolva lóf*sz volt ahhoz képest mennyire paráztam.
Szóval fel a fejjel ;]

PH! addikt since 2004

(#4719) Eagle16 válasza Tomics (#4718) üzenetére


Eagle16
addikt

Ja, én is kicsit túllihegtem a dolgot tavaly. De nem baj, ennek így kellett lennie :)

Sok sikert a most érettségizőknek! :) Kíváncsi leszek hogy most milyen feladatok lesznek.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4720) Vazallus


Vazallus
tag

Holnap mindenkinek sok sikert.
Szerintem magyar írásbelire nincs mit készülni,egyedül a töri amire úgy tanulni lehet.

[ Szerkesztve ]

"Mr. Salieri sends his regards"

(#4721) Tomics válasza Vazallus (#4720) üzenetére


Tomics
addikt

Így igaz, bár én töriből az új atlaszból írtam gyakorlatilag egy 70%ot(najó meg ami rám ragadt+általános műveltség) szóval használjátok bőszen ha olyan kérdést láttok amiről abszolút nincs fogalmatok, valami tuti lesz benne. Esszékérdésnél is sok-sok mondatot bele lehet írni belőle. ;]

Esetleg matekból nézzétek át a függvénytáblát, hogy ne akkor kelljen keresgélni mi hol van.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#4722) adam_


adam_
senior tag

Csoki, szőlőcukor beszerezve, most már csak a holnapot várom! :D

(#4723) runner 125 válasza adam_ (#4722) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tanárom szerint ez "tévhit".
Az agynak vízre van szüksége h pengén működjön, így inkább vizet vigyél. ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4724) runner 125 válasza Eagle16 (#4719) üzenetére


runner 125
nagyúr

...én is túlestem már rajta tavaly.

De szvsz a tanárok "húznak fel minket"...

"Nah majd az érettségin meglátjátok.."

Ahhoz képest nem volt nehéz. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4725) Tomics válasza runner 125 (#4723) üzenetére


Tomics
addikt

szénhidrátra, az az agy és a test üzemanyaga. (ne cukor legyen hanem jó minőségű CH, mondjuk reggelire gabonapehely/zab vagy pufirizs ilyesmi) :K
én a csokiról azt hallottam hogy nem segíti hanem ingább hátráltatja az agy tevékenységeit (lehet h hülyeség)
a szőlőcukor sztem nem lehet rossz, de jó sem feltétlen (sportolásra tuti jó, de gondolkozás elősegítésére hát nem tudom, inkább igyatok egy energiaitalt vagy kávét :DDD).

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#4726) Tomate


Tomate
veterán

Pacsi! :)) Sok sikert én is megyek holnap bebüntetni a magyar feladatlapot! :P Remélem valami korrekt kis érveléses feladatot adnak majd. Sok sikert! :K :K

szerk: nincs meg valakinek a megoldókulcs? :D

[ Szerkesztve ]

(#4727) Tomate válasza Windex (#4711) üzenetére


Tomate
veterán

18. Egy turistacsoport létszáma 30. A csoportban három megbetegedés történik a nyaralás
során, sertésinfluenza, Q-láz, és hepatitis, és mindenki legalább egy betegséget szerez. A
sertésinfluenza 14 turistát fert�z meg, a Q-láz 15-öt, míg a hepatitis 11-en. Pontosan kett�
fert�zést összesen 6 turista szerez. Mennyien fert�z�dtek meg mind a három kórokozóval.

Nem valószínű. Amúgy meg olyan feladatok vannak benne hogy tökön szúrnám magamat... :))

(#4728) AMD Power


AMD Power
titán

Kéz és lábtörést mindenkinek holnapra! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4729) runner 125 válasza Tomate (#4727) üzenetére


runner 125
nagyúr

:D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4730) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Ocsemet keszitem fel a szamtech elo-erettsegire es ahhoz keresek minta feladatokat. Van olyan oldal ahonnan le tudnek tolteni feladatokat minden temakorben?

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4731) Barthezz2 válasza Egorov (#4712) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na ja, aranyos volt. Nem volt elég, hogy parázott az ember, de akkor még 2x is meg kellett írni a matekot. Koleszban voltam, és épp mindenki a töri feladatlapot töltötte ki másnapra :D mikor bejelentették, hogy a törit 10kor írjuk, a matek meg annyira jól sikerült, hogy meg kell ismételni :((( :DDD
Na azt a reakciót a jelenlévőktől látni kellett volna :DDD

Amugy mára már elkéstem, de egy kalappal minden most érettségizőnek :R

Everybody lies.

(#4732) Egorov válasza Barthezz2 (#4731) üzenetére


Egorov
aktív tag

Igen igen a törit mi is írtuk mint a szemét, de ha jól emlékszek akkor végül nem az volt :DDD Pedig úgy reménykedtünk. Szerencsére az atlasz nagyon sokat segített, abban sok minden benne van (alapból is meg írtam is bele) :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4733) Barthezz2 válasza Egorov (#4732) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jah nem azt írtuk, mert rájöttek a fejesek, hogy kikerült az is, és csináltak másikat. Azért is azt már nem 8kor, hanem 10kor írtuk meg.

Everybody lies.

(#4734) Tomate


Tomate
veterán

Ez is megvan. 5/1 :C Nem volt vészes. Szövegértése picit keveselltem az időt :(

(#4735) Barthezz2 válasza Tomate (#4734) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Grat :R

Everybody lies.

(#4736) trassher


trassher
addikt

Azt hittem valami szopatós feladat lesz szövegértésnek de nem. Elég könnyűnek tűnt, a végén 10 percig már csak ültem meg csokiztam. Második részből természetesen érvelést választottam, a többit jóformán meg se néztem. A holnapi matek már keményebb lesz sokkal. Ott nem lehet mellédumálni meg rizsázni mit itt.

Redmi Note 7

(#4737) Windex válasza Tomate (#4727) üzenetére


Windex
tag

Jaja, én is valami hasonlót cselekednék ha ezt kapnánk.
Pár osztálytársam azért lazán bevette, hogy ezt fogjuk írni. ;]

Magyarból az első részre lehetett volna egy kicsit több idő, de annyira nem volt gázos. A második részben meg az érvelés az nagyon jól jött. Korábban pont ezt a témát beszéltük a tanárral órán.

Már csak 2 vizsgát kell kibírnom a héten. A későbbi infó meg pite lesz. :)

(#4738) Tomate válasza Windex (#4737) üzenetére


Tomate
veterán

Minket meg állandóan ezzel oltott a tanár, hogy soha nem olvasunk, utoljára most láttunk könyvet, meg ilyenek :))

(#4739) runner 125


runner 125
nagyúr

Mik voltak a lehetőségek? :B

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4740) Tomate válasza runner 125 (#4739) üzenetére


Tomate
veterán

-Jack Spiró:

„... a magyar irodalom veszélyben van, mert rohamosan csökken az olvasók száma a fiatal generációkban. Régóta tanítok egyetemen, ott is látom. A baj az, hogy az általános iskolában nem szerettetik meg az olvasást a gyerekekkel. Meggondolandó, nem kéne-e átírni egy csomó régi nagy magyar művet, például Jókai regényeit, hogy lehessen őket élvezni. A szavak felét a mai gyerekek nem értik."

Érvelj mellette és/vagy ellene.

-Lázár Ervin Csapda című novellájának értelmezése
-Petőfi és Vörösmarty bordalának (Vörösmarty Keserű pohár és Petőfi Ivás közben című költeményének) összehasonlítása

(#4741) Barthezz2 válasza Tomate (#4740) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Spero :C

Amugy ez az érvelés egész jónak tünik, Annak idelyén én ugy mentem oda, hogy tuti, hogy érvelni fogok, aztán azt se értettem, hogy mi mellett/ellen kellett volna :N Így maradt a novellaelemzés :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#4742) adam_


adam_
senior tag

Hát nem volt vészes a magyar, szövegértés elég jól sikerült, a második részben pedig az érvelést választottam. Írtam róla négy oldalt, és még rizsázni se rizsáztam. :)

Milyen szempontokat vettetek figyelembe, aki érvelt? Ergo: Mik voltak a tételmondataitok?

[ Szerkesztve ]

(#4743) runner 125 válasza Barthezz2 (#4741) üzenetére


runner 125
nagyúr

Muhahha és a helyesírásod miatt lepontozták azt is. ;] ;)

Egyébként valóban nem voltak rosszak.

..nah majd holnap a mátekk'. :P

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4744) Barthezz2 válasza runner 125 (#4743) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Direkt hibásan írtam, hogy észreveszik-e ;] :D Különben is, most nem engem pontoznak :P

Everybody lies.

(#4745) adam_ válasza Barthezz2 (#4741) üzenetére


adam_
senior tag

Nekem is úgy volt, hogy elsőnek novellát elemzek, aztán írtam róla piszkozati lapomra vázlatot, hogy milyen szempontok szerint építeném fel, és időközben rájöttem, hogy nem tudnék róla írni 1-2 oldalnál többet. :DDD

(#4746) runner 125 válasza Barthezz2 (#4744) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bocs, elrontottam a játékod. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4747) adam_


adam_
senior tag

Érvelésbe beleírtam, hogy a diákok a kötelező olvasmányok helyett inkább a rövidített változatokat olvassák előszeretettel, Spiró idézetére is reagáltam, hogy általános iskolában maga a tanár olvassa fel a nebulóknak az olvasmányt, ahelyett, hogy ők olvasnák el, ezzel a későbbiekben is azt fogja igényelni, hogy hallja és ne olvassa a szöveget. A kötelező olvasmány megerőltető elolvasása, kényszerből senki sem olvas számukra unalmas műveket. A másik mondatra miszerint " Meggondolandó, nem kéne-e átírni egy csomó régi nagy magyar művet, például Jókai regényeit, hogy lehessen őket élvezni. " azt írtam, hogy a műveket eredeti formájukba kell meghagyni, mert az írójára jellemző nyelvészeti stílusa a "modernizálással" elveszik. Lehetséges, hogy "emészthetőbb" lesz a fiatalság számára, de az eredeti színvonala jócskán lecsökken. Kitértem a filmes adaptációkra is, ergo inkább megnéznek egy adott olvasmány feldolgozását filmen, mint sem, hogy elolvassák azt. Valamint még megemlítettem, hogy szabadidőben inkább más elfoglaltságot keresnek ( számítógép, foci, bulik ) ahelyett, hogy olvasnának, egyszerűen megerőltetőnek és unalmasnak találják azt.
Beleírtam a magazinokat, "szennylapokat", amiben a képi minőség előtérbe kerül, kevés szöveg, egyszerű formák, szinte nem is kell olvasni ( képregény ), inkább ezeket böngészik a fiatalok a szépirodalom helyett. Az esélyt sem adják meg maguknak, hogy elszórakoztassa őket a könyv, már a könyv borítójáról és vastagságáról ítélve félre tolják azt. Egy két irodalmi művel és személyes élményekkel megspékeltem még. Négy oldal lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#4748) adam_


adam_
senior tag

Címe: Irodalomolvasási morál napjaikban :D

(#4749) Barthezz2 válasza adam_ (#4747) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jól hangzik!

Everybody lies.

(#4750) Egorov


Egorov
aktív tag

Úgy érzem az érvelés az mindig megmenti a hozzám hasonló emberkéket a bukástól :) Erről aztán össze lehet rizsázni sok mindent. Nekem a női emancipációról vagy miről kellett írni :Y Na azt a rizsát...nyehehhehh :DDD
Aztán a szóbelin szerencsére a vizsgabiztos matek/fizika szakos volt így József Attilát húzva inkább Petőfit mondtam, így lett nekem kemény 49% a magyar érettségi :)

Gratula mindenkinek a magyarhoz! A holnaphoz meg sok sikert!

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.