Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81) syC válasza AxBattler (#80) üzenetére


syC
addikt

Szia!

Szóval ez a 90+ fok normális? Mégis hogy képzelték ezt a hp-nál? És ha jön a nyári meleg, akkor ráütök 2 tojást és meglesz a reggelim?

Gyanítom hogy nemleges választ fogok kapni, de azért megkérdezem: bios frissítés segíthet a problémán, esetleg újrapasztázás / tisztítás?

üdv

(#82) AxBattler válasza syC (#81) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem szervízben tisztították és pasztázták az általam adott AC pasztával, és kimutathatóan javult a helyzet: AIDA64 stress test-en jóval lassabban érte el a 90 fokos tartományt, de előbb-utóbb mégis felment annyira.
Szóval használt a dolog, de csodát nem kell várni.

Throttling-ot viszont soha nem tapasztaltam, úgyhogy szerintem nem kell félni, jól szabályozza a gép a teljesítményt! Persze ettől még elég forró a gépház, de kibírható.

Power Assisstant-ban kell eljátszani a beállításokkal; én pl. a max. cpu-kihasználást 50%-ra tettem, és így sem tapasztaltam lassulást a mindennapi teendők során.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#83) syC válasza AxBattler (#82) üzenetére


syC
addikt

Vicces, mert én is visszafogtam 50%-ra a cpu-t :) . Ami viszont siralmas, hogy előtte volt olyan, hogy lekapcsolt a gépem 100 fokon. Érdemes szervizbe vinni ezzel a jelenséggel ( még majd 2 évig garanciális ) ?

[ Szerkesztve ]

(#84) AxBattler válasza syC (#83) üzenetére


AxBattler
félisten

Mindenképpen elvinném + vennék előtte Arctic Cooling pasztát, hogy azt tegyék rá!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#85) AxBattler válasza syC (#83) üzenetére


AxBattler
félisten

+ vennék egy ilyet: CM NotePal U2 Plus

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#86) syC válasza AxBattler (#85) üzenetére


syC
addikt

Az a baj, hogy nagyon ellenzem a laptop hűtőket, illetve a külső hűtős megoldásokat. A hűtést nem szeretem 'outsourcingolni'. Asztali gépnél is ki nem állhatom a külső vízhűtő radiátort (bár kétség nem fér hozzá, hogy hatékonyabb). :)

(#87) syC


syC
addikt

Üdv.

Létezik 2540p-hez gyári hátitáska (olyan, amiben nem tötyög szerencsétlen) ?

:R

(#88) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok.
Vala egy 6910p vasam, aminek a wifi driverével nem tudok zöld ágra vergődni. Több rooterrel is próbáltam már, de ugyan az a mese. Letöltöttem vagy 5-6 féle drivert hozzá és még mindig nem megy egyikkel sem.
Felcsatlakozik és működik ugyan, de 2-20 perces periódusokban lelassul, vagy lekapcsol és újra csatlakozik... Egyszerűen az őrületbe kergeti az embert. Van valami ötletetek hogy mit töltsek rá? Esetleg cseréljek benne egységet?
Egyébként Win7 pro van a gépen.

"War... war never changes"

(#89) spyduck válasza fps8 (#88) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én először is megpróbálkoznék egy bios cserélve. Ha az sem működik akkor oprendszer csere és végül hardver csere.

(#90) fps8 válasza spyduck (#89) üzenetére


fps8
senior tag

Biost akkor is lehet cserélni, ha a legújabb van rajta?

"War... war never changes"

(#91) spyduck válasza fps8 (#90) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem volt, h az egyel régebbivel működött csak normálisan. HP, mit vársz? :D

(#92) fps8 válasza spyduck (#91) üzenetére


fps8
senior tag

Ez magasztos gondolat. Egy próbát megér, mert már uncsi az asztalnál ülni egy notival... :DDD
(Csak eddig ér a lan kábel :P )

"War... war never changes"

(#93) AKG


AKG
tag

Üdv mindenkinek!
Nemrég sikerült szereznem egy 2530p-t.
A típust ismerőktől kérdezném,mivel hardveresen nem nagyon értek a laptopokhoz.
A képen látható alkatrész vajon mi a csoda lehet?
Az sd kártya olvasó feletti keskeny,bankkártya méretű kis kütyüre gondolnék.
Következő kérdés:
A hátlapi takarólemezeket leszedtem,gondolván belesassantok a masinába.
Ha jól sejtem,a gyári 1.8-as merevlemezt eltávolították,a dvd olvasó helyére került egy optibay,benne egy seagate momentus 160-as,7200-es hdd.
Mondjuk,ennek örülök,a boot-idő vin8-alatt kb 15 mp,szundiból pedig szinte azonnal a csempékre ugrik!
Következő kérdésem,ha a képen kiszúrjátok,van benne egy 3g-s modem is,azaz ha sim kártyát teszek az akksi mögé,mobil netezni is lehetne vele?

(#94) AxBattler válasza AKG (#93) üzenetére


AxBattler
félisten

54mm-es expresscard foglalat, csak mintha hiányozna róla a fedőlemez.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#95) MornKapitány válasza AKG (#93) üzenetére


MornKapitány
tag

Szia! Nem expresscard, hanem vállalati környezetben használt kártya leolvasó, olyan mágneskártyát kell bedugni, csak éppen titkosított minden rajta, és azzal léphetsz be a rendszerbe. Nem jut eszembe a neve. :D.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#96) AKG válasza MornKapitány (#95) üzenetére


AKG
tag

Köszöntem az infót.
Mivel én nem tudom használni,ezért ha valaki igényt tartana rá,keressen.

(#97) pumukli23 válasza MornKapitány (#95) üzenetére


pumukli23
senior tag

Smart Card a neve azt hiszem.

(#98) MornKapitány válasza pumukli23 (#97) üzenetére


MornKapitány
tag

Az... nekem másnap reggel jutott eszembe. :D Pontosan megnézni meg lusta voltam. Nekem speciel nem működött sima csippes kártyával, semmit nem lehetett elérni vele, csak nem ismerte fel éppen amit beraktam. Pedig minden drivert, szoftvert végigpróbálgattam :D

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#99) baluka26


baluka26
veterán

Beléptem a klubba egy 8470p-vel :) :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#100) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Én is beléptem egy 8440p-vel. Sok év Thinkpad érát hagyva magam mögött :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.