Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) anubis6 válasza Fecogame (#300) üzenetére


anubis6
aktív tag

Vágom, az első résztől megvan az összes kb, de vesd össze az első 100 részt a maiakkal, és meglátod miről beszélek.. annyi dance szart tolnak már bele, hogy félelmetes.. persze nagyon sok minőségi darab is van, főleg ha a "nagy öregeket" hívják meg guest mix-re (nyilván vannak ifjú titánok is, akik már most nagyon sokat letettek az asztalra, ilyen pl Craig Conelly is), többek között Ottaviani is liveact-elt a showban, nem volt semmi amit művelt :Y
Itthon meg van pofájuk egyeseknek még rádióban is liveact-nek nevezni a sima keverést.. nem kicsit degradáló az ilyen művészekre nézve..

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#302) niof válasza anubis6 (#299) üzenetére


niof
addikt

Én épp a héten néztem végig a BBC 3 részes sorozatát az elektronikus zene történetéről, és bár minden részével nem értek egyet, főképp azért, mert hiányos a sztori, főleg a DJ-kről szóló rész, de azért tanulságos végignézni. Ettől függetlenül jó kis összefoglaló, hogy mi honnan indult (legalábbis az amerikai eredésű irányzatok - és némi brit vonal, mert az európai elektronikát pl. Kraftwerk, csak érintőlegesen említik). A DJ történetből pl. teljesen kihagyták azt, hogy honnan indult az, hogy egyáltalán összekevertek zenéket. De ha érdekel, itt vannak a részek:
The beat
The club
The DJ

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#303) anubis6 válasza niof (#302) üzenetére


anubis6
aktív tag

Nem is a történelemről beszélek, mert megvan az íve a dolognak, csak arról, ahogy átalakult a fókusz.. pont a 3. rész 45. percétől kezdve hallható az Aoki-s hangzás mint olyan, mikor az emberek már a show-ért mentek, nem pedig a zenéért, és innentől indult be ez az idióta nyekergős szarság, és persze, hogy megőrülnek rá az emberek, mert csak széttekeri az agyukat 30.000 watton. Azzal se lenne bajom, hogy a pop irányba mozdulnak el, mert nagyon igényes zenék készültek az ilyen kollaborációkból, kiváltképp az RnB előadók és a house/trance DJ-k közös munkáiból, de hogy egész este csak ezt a nyivákolós effektes szart tolják, az már azért durva..
Párommal nagyon régóta jártuk a bulikat, és azt vettük észre, hogy egyre nagyobb százalékban tolják az olyan zenéket, amik egyszerűen élvezhetetlenek zenei szempontból, és csak arra van kihegyezve, hogy szétcsessze az agyad. Ez nem fejlődés, hanem erőltetett eufória. Kb. olyan mintha csak droggal tudnád jól érezni magad, közben attól kéne jól érezd magad, hogy minőségi zenét kapsz, és ha ez mesterien van prezentálva, na attól jön az eufória. Ők is erről beszéltek a vége felé, hogy már nincs meg az ív, nincs építkezés, nincs mibe beleéld magad, csak kapod a 120%-os ingert egyfolytában, de ezt én már nem élvezem, egyszerűen már otthagyjuk a bulikat, mert nem bírjuk elviselni ezt a sok nyivákolós szart. Már az is elég beszédes, hogy volt amikor nem bírtuk kivárni, hogy megérkezzen az a DJ, akiért tulajdonképp elmentünk a buliba, annyira igénytelen szar volt az egész odáig :(
Amúgy volt szó arról, hogy honnan indult a zenék keverése, de most már csak az őrület szinten tartásáról szól egyes DJ-k számára, és sajnos a legnagyobb tömegeket ők mozgatják meg (pont ezért vihetnék el az igényesebb irányzatok felé az embereket), mert a kívülálló is csak annyit lát belőle, hogy milyen jól érzik magukat több 10.000-en, és részt akarnak benne venni, függetlenül attól, hogy épp mit hallanak, és elég nekik az, hogy fölismernek pár régi/új diszkó/pop/rnb slágert, amit már rommá effektezve prezentálnak nekik és eldobhatják az agyukat arra az estére, mert hömpölyög az adrenalin. Ezzel az erővel mehetnének focimeccsre is, ugyanez a hatás éri őket egy telt házas stadionban :U (már itthon nem sajna)
A 2003-as Tiesto in concert-re se azért mentek el annyian, mert ilyet hallhattak mint most, hanem mert jó zenéket tolt egyfolytában, élő performance-okkal kiegészítve. Szóval a tömeg az adott, és csak rajtuk múlik, hogy milyen irányba terelik őket.

Így is lehet csinálni, és érdekes, nincs benne egy nyivákolós szar se, mégis fenntartja a tömeg érdeklődését, és meghozza a kívánt eufóriát:

The Thrillseekers pres. Hydra

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#304) anubis6


anubis6
aktív tag

Hogy ne csak a szám járjon, elkészült a következő mix is ;)

Classic Progressive Bakelit Mix 6

Tracklist:

1. Tilt - Twelve (Dousk Mix)
2. Form & Function - Wonderland (Kasey Taylor & Chris Meehan Remix)
3. Stef Vrolijk & 16 Bit Lolita's feat. Lex Empress - Vera Para Me
4. Benz & MD vs Ebrius - Sound 84 (Subsky Remix)
5. Osamu M - Waterdrop (Original Mix)
6. D Nox & Beckers - Traffic
7. Chris Cargo - Watts A Funkin
8. Roman Lieske - Capture At Mind (Advanced Mix)
9. Thomas Penton - Inside Me
10. Matthew Dekay vs Proluctors - What If
11. Perry O'Neil - Wave Force (Özgür vs Yilmaz Remix)
12. Leama and Moor - Shades Of Blue
13. Matthew Dekay vs Proluctors - Bad
14. Space Manoeuvres - Quadrant 4 (Dousk Terran Mix)
15. Mooncat - Bad Ass (Dirty Ass Mix)
16. Stef Vrolijk & 16 Bit Lolita's - The Homestretch
17. Fitalic - Control Your Mind
18. Yellow Blackboard - Superfly (Andy Moor Remix)
19. Marris - Knowledge & Happiness (Original Mix)
20. Christian Cambas - Flight 403 (Original Mix)
21. Madoka - Afterburner

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#306) Fecogame


Fecogame
veterán

Boris Brejcha @ Tomorrowland Belgium 2018

26:03-nál az a nő nagyon érzi a bulit :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#307) pontyos


pontyos
senior tag

Ha valaki szeretni a deep house vagy dubtech zenéket! Ráadásul hazánk fia, rengeteg hasonlót hallgatok, most kaptam a linket én is. Eléggé ott van, és híres kiadóknak dogozik
[link]

(#308) anubis6 válasza pontyos (#307) üzenetére


anubis6
aktív tag

Köszönjük az infót, követendő ;)

Nálam meg elkészült az utolsó része is a Progressive Classic Bakelit Mix sorozatomnak (7. rész), a szokásosnál több magyar zenével, több mint 3 órában, így az egész sorozat 16 órára hízott! Fogyasszátok egészséggel ;)

YouTube ("EBTG - Missing" némítva sajnos, nálam valamiért nem szereti a Youtube, pedig majdnem 10 éve fent van máshol :U)

Teljes: SoundCloud MixCloud eDeeJay

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#309) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Pár napja ünnepelte 22. születésnapját.

Ő viszont még kiskorú.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#310) niof válasza Fr@nkieWilde (#309) üzenetére


niof
addikt

Na igen, két igazi klasszikus. :)
Ehhh... Hol vannak manapság ilyen zenék, és ilyen minőségű szettek? Sehol... Gyakorlatilag évek óta nem hallottam olyan új mixet, amire elejétől a végéig azt tudtam volna mondani, hogy minőségi progikból van, kiválóan keverve.
Ha megnézed Hernán mostani mixeit, magában már az sem működik, teljesen egysíkú lett, és mondjuk az ötödik track után már unalmas lesz. Digweed is, régen tök előremutató zenéket játszott, most meg tucat-kacat kategória.
Na mindegy, hallgatjuk a klasszikusokat, hála az égnek jó sok van belőle! :D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#311) Fr@nkieWilde válasza niof (#310) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

98-2003 között, esetleg kitolva 97-2005 között volt a java a progressive house-nak. Nálam ez fedte le a nagybetűs zenét. Persze én mindenevő vagyok underground-on belül.
De ma már itt sincs minőségi zene, picit úgy érzem kezd kifulladni az ipar.
Nincs téma, ha van is, az sablonos. A pop helyére bekerült az "elektronikus zene", hiszen mára a pop is kifulladt. Ma már nem születnek Zoránok és Charliek, de igaz ez a külföldiekre is.
Szóval ma már a produceri munka nem hoz semmit, de még csak a régi minőséget sem, igaz ez a dj-zésre is, hisz egyik következik a másikból.
Megöli a produceri munkát és a dj-zést a zeneipar jellegtelensége, ami a kizárólag a pénzhajhászásban merül ki, illetve maga a technikai fejlődés. Rosszul vagyok, hogy ma már jóformán csak laptoppal zenélnek a dj-k. Így ma már nem nehéz dj-nek lenni. Tiszta gáz, mikor egy "sztár" kiáll egy Tommorowland-en vagy egy Sound-on egy 1m x 1m-es asztal mögé egy szál laptoppal, meg egy egérrel...
Bezzeg Jeff Mills 3 lejátszóval is tolta fejes nélkül.
Szóval nekünk már csak a "retró" maradt, amiben van még tartalom, téma, mondanivaló, és nem csak a house-ban, hanem azon bőven túl is. Ott van pl. a classic goa-trance-t képviselő Juno Reactor, imádom őket, de hol vannak már 90-esévek végén és 2000-es évek elején lévő saját magukhoz képest??? De igaz ez Hernan-ra, Nick Warren-re, Carl Cox-ra, meg kb. az összes névre.

Ha "mai zene", akkor én ma már a különlegességet keresem. Ilyen pl. NU.
De persze ebben sem találom a régi szép időket, de már nem is keresem.
Amúgy még Lemon8 az, aki ma is bakelittel, klasszik progressive house-t játszik.

Ráadásul most nagyon ment a dj-k között is a fekete-fehér adok-kapok. Face-en Jeff Mills Non stop az egyenlőségről/egyenlőtlenségről oszt meg dolgokat... a Telekom Electronik Beats oldalán meg, amit Kevin Saunderson nyilatkozott... hát volt ott is minden. Nem tudtam eldönteni, hogy EDM vs. underground vagy fekete vs fehér dj-ről papol. Nagyon erőltetett interjú részlet, gáz. Pont az underground kultúrába fekete vs fehér meccseket játszani, hát...

És, ami a legelszomorítóbb, hogy ez a jellegtelenség nem csak a zenei iparra igaz, hanem kb. mindenre az életben. Túl sok a termék és a szolgáltatás. Minden azonnal elérhető.
Ez rendkívül elszomorító.

Nekem még két nagy kedvenc mixem:
[link]
[link]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#312) nubreed válasza Fr@nkieWilde (#311) üzenetére


nubreed
veterán

Egyetértek. Én is az elektronikus zenék jó néhány ágát ismerem, egészen a 2000 -es évek elejéig visszamenőleg, hip hop, house, deep house, prog house, breakbeat, drum and bass, goa, psy chill, ambient, és dubstep -nek bizonyos alfajai, amiket így hallgattam/hallgatok. Vannak azért ma is jók, csak a nagy "zaj" -ban elvész, de aki keres az talál. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#313) niof válasza Fr@nkieWilde (#311) üzenetére


niof
addikt

Nálam mostanában ezek pörögnek, ebből sejteni, hogy miket hiányolok manapság:
Bill Hamel - Balance 003
Chris Fortier - Bedrock
DJ 19 - Bedrock
Jimmy van M - Bedrock
John Creamer & Stephane K - Bedrock
Chriss - Directions 4
Chriss - Deep Felt 1-2-3
Danny Howells - GU27 Miami
Hernan Cattaneo - Perfecto Presents South America
James Holden - Balance 005
Lemon8 - The Inner Sanctuary Sessions (CD)
Dave Seaman - Renaissance Awakening
Dave Seaman - Renaissance Desire
Nick Warren & Danny Howells - Renaissance Revelation
Sasha - Fundacion NYC
Slam Jr. - Sorted
Slam Jr. - Xtra2.

A teljesség igénye nélkül...😄

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#314) Fr@nkieWilde válasza niof (#313) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nagyon jó lista!

Chris Forteir Slam Jr., Lemon8, Dave Seaman és John Creamer & Stephane K, Hernan Cattaneo South America nagyon jók, amiket írtál, meg más régi zenéjük is, nalam is ezek mind fent vannak a telefonon. Meg Lexicon Avenue is.
Amúgy Kühl Directions-a is nagyon ott van,
Bill Hamelről nem is hallottam még, meg is nézem gyorsan.
Nah meg Holden Balance-ja is, nah meg Anthony Pappa-é is! Huh!!!

A privátfilmek újratöltvére emlékeztek? Rizkid, Kormix és Six brutál deep/tribal/tech/ progressive house mixei
[link]

Sőt ajánlom most meghallgatásra Deep Dish-ék márciusi élő mixét, nagyon jó, kicsit emlékeztet a régi zenékre. De látszik nagyon rajtuk, hogy nem úgy zenélnek, mint amikor a fénykorukat élték, ez nagyon kár, egyik legjobb duo volt. John Cremaer-ék mellett. Meg ez a bohóckodás a laptopokkal... Bakelitet akarok!!!! adnak még ki egyáltalán bakeliten bármit is???
[link]

Nhar-t és Nicolas Jaar-t hallgattok?

update: basssza meg, ezzel kezdi az albumot Bill Hamell:
Darko - Phased (Blackwatch Spanish Harlem Dub)

Aztakurvaaaaélet!!!!! Az egyik kedvenc track!
Nem szarozik, egyből a lecsóba ver

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#315) niof válasza Fr@nkieWilde (#314) üzenetére


niof
addikt

Az csak a kezdet! Majd ha sikerült végighallgatni, írd le mit gondolsz! ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#316) niof válasza Fr@nkieWilde (#314) üzenetére


niof
addikt

De hogy valami újabbat is ajánljak, itt egy igazi gyöngyszem Jimmy Van M-től. Csak kár, hogy nincs fent végig, csak 2 óra. Érdemes a Warming résznél türelmesnek lenni, hogy indítja meg a szettet. Tőle egyébként szinte mindent meg tudok hallgatni, nagyon kevés szettje van, ami valami miatt nem tetszik.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#317) anubis6 válasza Fr@nkieWilde (#314) üzenetére


anubis6
aktív tag

Egyre jobban jön vissza megint a bakelit amúgy, de a legtöbbeknél sajnos a fesztiválozós mixelések lettek a trendik, mindent lecsupaszítva, 3-4 percesre vágott zenéket pakolnak össze, szinte nulla keveréssel, szóval örülnünk kell az ilyen gyöngyszemeknek mint Lemon8, akik még mindig pörgetik a fekete lemezeket. Furcsa egy világot élünk na, de ezt már sokszor átbeszéltük :DDD
Ajánlom még a régiekből:

Cass & Slide - Burning The Candle at Both Ends
Danny Howells - Nocturnal Frequencies
Deep Dish - Yoshiesque
Dave Ralph - Naturalized
DJ Nukem - Seduction
Evolution - Unnatural Selection
G-Pal - 1 , Plastic City America és minden más ami G-Pal ;)
James Holden - Fear Of A Silver Planet
John Creamer & Stephane K - Aural Pleasure
John Digweed - MMII , Renaissance 3
Mara - If You Only Knew
Matthew Dekay - Extrema Outdoor, Trousy
MoShic - Distorted Patterns
Parks & Wilson - Balance, Baroque In Session 2002, Painting On Silence, PW01
Progressive Sounds Of Budapest - Mixed By Kuhl & Monkz
Renaissance sorozat (Dave Seaman, Hernan Cattaneo, Sander Kleinenberg..)
Saeed & Palash - Promotional Mix, Tide Edit 07
Sasha & John Digweed - Communicate, Northern Exposure
Satoshi Tomiie - Integration
Satoshi Tomiie & Hector Romero - Undulation 1
Seb Fontaine - Horizons
Steve Lawler - Dark Drums

Én se véletlen kezdtem bele a prog bakelit szettjeimbe, mert elég elszomorító, hogy milyen minőségű mixek lettek favorizálva, aki pedig tényleg belerakja a tehetségét, azokat már a kutya se hallgatja.
Úgyhogy pont az ilyen régi jó zenéket kedvelőket részesítettem előnyben ezekkel az "új" szettekkel, de ahogy nézem nem sok érdeklődő van, így kénytelen leszek én is beállni a sorba, és inkább zenéket írni, mert még innen se hallottam egyetlen véleményt se róluk, pedig elhihetitek, hogy rengeteget dolgoztam rajtuk és már 16 órányi progressive house-t hallgathattok, pont az általatok említett előadóktól és az underground zene fénykorából, a 2000-es évek elejéről, legtöbbször 2-3 perces keverésekkel, nem csak úgy összedobálva. :U
Ha szar, azt is megmondhatjátok bátran, bírom a kritikát, főleg ha építő jellegű, szóval tessék belehallgatni, ha már ennyire szeretitek ezt a korszakot! 1 2 3 4 5 6 7 ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#318) Fr@nkieWilde válasza niof (#315) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

A 2. lemez jobb, mint az első, összességében jóféle anyag, igazi klasszikus.
De szerintem a Darko - Phased (Blackwatch Spanish Harlem Dub) túl erős kezdés volt, ezt a tracket középre kellett volna illeszteni vagy 3/4 környékére.
Nem ismertem ezt a dj-t, de úgy tűnik ma már új dolgot nem fogunk hallani tőle, kár érte. :(
Jimmy-t sosem szerettem, a Phil Collins féle remix nagyon jó, de nekem már a következő track és kettő közötti keverés sem tetszik. :(

@anubis6: én csak most találtam meg a topikot, visszafelé nem olvastam, így nem is vettem észre, megnézem őket. Sőt, ha nem bánod le is töltöm őket, mert utazás közben van időm hallgatni, otthon már nincs. :(
A youtube korlátozza a bit rátát feltöltéskor?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#319) niof válasza Fr@nkieWilde (#318) üzenetére


niof
addikt

Nekem a komoly kezdés miatt inkább kicsit olyan, mintha a buli kellős közepébe csöppennénk bele, mikor elkezdem hallgatni. Egyébként én is sajnálom, hogy elhunyt. Bár pultban inkább csak a karrierje elején állt többet, később - úgy tudom - a produceri vonalat vitte inkább.
Az első 2 keverés valóban kicsit fura, rossznak azért nem mondanám, de hát ez van, ha 90 BPM-el indítod a szettet, valahogy ki kell belőle állni, és azért annyira nem volt vészes ez a megoldás. 1 óra után már kibontakozik a stílusa. Kár, hogy a szett többi részét nagy valószínűséggel sosem fogjuk hallani, csak akik ott voltak, azok hallották.
Egyébként Jimmy az egyetlen régi arc (számomra), aki mindig a korhoz igazodva, de tudta játszani a saját stílusát. Legyenek bármilyen rosszak a mai zenék, ő tud olyan szettet rakni, amit élvezet hallgatni. Legalábbis nekem tud. :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#320) Fr@nkieWilde válasza anubis6 (#317) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Szia!

Szépen sorban hallgatom a mixeid. Ma letöltöttem az elsőt és munkába oda-vissza meg is hallgattam, holnap jön a 2.
Valóban teljesen klasszikus mix. Nem is igen volt hiba a keveréssel, nagyon szép munka. Ami az ízlésem illeti, hogy túlnyomó többsége trance, nekem a house jobban fekszik. De ez egyéni szocprobléma. Objektíve a mix nagyon jó, hiánypótló, beférne a gu vagy bármely régi nívós sorozatba.
Holnap jön a 2. mix.

Kérdés: 1 óra 40 körül mi track címe? Nem ismertem eddig. Eszméletlen szám. Köszönöm

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#321) niof válasza Fr@nkieWilde (#320) üzenetére


niof
addikt

Benne van a tracklist a leírásban. Ha minden igaz, ez az: PQM - Nameless (Chab Remix 1)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#322) Fr@nkieWilde válasza niof (#321) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nem néztem a tacklistet. Csak letöltötték a telefonra és ott hallgattam. Köszi. A PQM noh meg Chab, rosszz nem lehet ha róluk van szó :) hamarosan írok neked is, csak most még fent van a gyerek, majd ha lefekszik :)

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#323) Fr@nkieWilde válasza niof (#319) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Hát nem feküdt le egyhamar a gyerek... :DDD
Nem vagyunk egyformák és ez valóban így van jól.
Az erős kezdéssel az a baj, hogy azt már nincs hova tovább húzni a szettet/az embereket.
Sőt, ezt a szintet még csak tartani sem tudja/lehet, így az album egy süllyedő ívet mutat.
A prgressive house egyik jellemzője, hogy emelkedő-kiteljesedő-csökkenő ívet ír le. Ez igaz a trackekre, egy mix lemezre/1-1 dj fellépésére egy éjjelen belül, illetve egy egész éjszakás bulira. A bulik alkalmával nagyon sok múlott a line up összeállításán. Pl a progressive house bulit célszerű volt uplifitng trance dj-vel indítani, majd jöhetett a progressive house, a csúcson techno-val, a végén pedig valami downtempo-val.
A track-kekre jellemző, hogy 10-12 perc hosszúságúak is lehetnek, ennyi idő alatt bőven van idő leírni ezt az ívet, ezért is a kedvenc stílusom. Nem Jeff Mills/Rush féle techno ez, ahol 3 perc oszt kész.
Ezért is kedveltem a b2b szetteket, ahol egymásra licitálva húzták a jó népet.
Az utolsó buli, amin voltam, az 15ben a Reunion buli volt a Track teraszon. Persze az egyesülés elmaradt... Terry Lee Brown Junior és Timewriter lett volna az I love deep rendezésében, de Timewriter (megint) nem jött el. Azt hiszem Godspeed kezdett progresive house-zal, majd Budai jött tech-house-zal, (pedig deep house-t ígért), majd Terry deep house-zal. Nah most itt prog, majd tech, majd deep... Hát nem volt rossz buli, végülis mindenki kitett magáért, de összességében a rossz időben játszott stílusok és Time el nem jövetele miatt csalódás volt. Számomra nem volt az "ív".
Aztán Time megint elfelejtett megjelenni, kezdte felvenni a versenyt Danny Howells-szel :DDD

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#324) anubis6 válasza Fr@nkieWilde (#320) üzenetére


anubis6
aktív tag

Örülök ha bejönnek :)
Nincs korlátozás a YouTube-on, mindet 320-ba rakom fel, szóval lehet onnan is rippelni, de ha nagyon kell, fölrakhatom a nyerseket drive-ba, és akkor megosztom ;)
Vannak progtrance-es és jobban a proghouse felé mozduló darabok (keményebb vonal (tech-house, tech-trance )is), igyekeztem változatosan, némelyikbe egy kis break-et is kevertem ;)
A szám kérdést, tanult kollégánk már meg is válaszolta :DDD

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#325) Fr@nkieWilde válasza anubis6 (#324) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Newpipe-pa töltöm le őket, aztán az úton jetaudio-val hallgatom, eddig az első két mix volt meg. A második jobban tetszik, de itt is a trance dominál, a tört alapú mix nagyon jól hangzik, ha olyasmi, amit James Levelle készített, akkor azt csípni fogom. Mondjuk 1-2 Dj Shadow track jóféle remix-ben :)
Hu a régi szép idők, big beat, breakbeat, breakbeat alapú progressive house. Nah ezeket is
faltam, meg a liqued funkot, sőt jungle-t is néha néha, Dj Hype és Mc Gq.
Pl. ez.

Erről jut eszembe rége Paul Oakenfold trance és liquid funk-ot kevert egy-egy mix lemezén, ma már ilyeneket sem hallani. :(
Durva volt egy 100-5-os trance után egyből liquid-re váltani, de imádtam.
Meg Paul van Dyk is mennyi jó tört alapú trance-t is játszott. Nah ha ma is ilyen trance-ek lennének, akkor szeretném is a trancet :)

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#326) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

És a 90-es évek közepén még hyper rave-eket is de szerettem, huh de fiatal voltam még ekkor :)
[link]
[link]
[link]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#327) anubis6 válasza Fr@nkieWilde (#325) üzenetére


anubis6
aktív tag

Ha ezt tudom, akkor javaslom a Breakbeat mixem inkább, tele jobbnál jobb progressive break és sima breakbeat-el ;)
Kicsit egyszerűsítve a dolgodon, megosztom drive-on:

10 órás Classic Breakbeat Bakelit Mix

Jó szórakozást, ehhez jó hosszú út kell! :DDD

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#328) Fr@nkieWilde válasza anubis6 (#327) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszi, nem semmi. 1 hét alatt meg is eszem, kb. :DDD

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#329) niof


niof
addikt

Deep House Vancouver - DHV Podcast 19.58 - Kevin Shiu
Egész jó! :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#330) niof


niof
addikt

Sokat pörög! :) Jimmy Van M B2b Kevin Shui - Oasis @Gorgomish Mix

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#331) Fr@nkieWilde válasza anubis6 (#327) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Huh öcsém, ez a mix nagyon ott van... Kurva jó lett. Erre volt már szükségem, most jutott eszembe valójában, hogy mennyire szeretem a tört zenéket is. Sok a számomra ismert és ismeretlen track is, ezért kinden percét élvezem a múlt idézés vagy az "újdonság" miatt. Ez a legjobb mixed.
Egy progressive house/breakbeat/trance egyveleget is meghallgatnék.
Zenéltél valahol? Sok bakelited van?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#332) anubis6 válasza Fr@nkieWilde (#331) üzenetére


anubis6
aktív tag

Örülök, hogy tetszett, nemsokára jön a következő rész a maradékból;)
Nem igazán zenéltem élőben, 2x játszottam viszonylag kis bulikon, egyiken át is adtam az időmből egy ismerősnek, szóval nem igazán mozgatott a dolog, csak gondoltam a saját zenék előtt, csinálok egy kis kedvcsinálót a már meglévő pár száz bakelitből :)
Lesz olyan is, még sokfélét tervezek, csak mostanában nem igazán vagyok jól a hosszú mixekhez és úgy általában a zenéhez, de lassan jön egy deep, majd folytatom a break-el és utánuk majd egyveleg újakból ;)
Addig ha progosabb mixre vágysz, hallgasd meg a Bring It Slower-t, pár klasszikus és akkori viszonylag újakkal :DDD

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#333) niof válasza anubis6 (#332) üzenetére


niof
addikt

Na, a Deep-re én is kíváncsi vagyok! :K

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#334) Fr@nkieWilde válasza anubis6 (#332) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszi, már hallgatom is!
Első hsz: This is true progressive for me. You can go B2B with Hernan C. I’ll buy a ticket

Látod, nem csak én gondoltam úgy, hogy a mixeid megállnák a helyük a legnagyobb nevek között is. Lehet ezzel kellett volna/kellene foglalkoznod!
Produceri munka nem érdekel? Vagy esetleg azt is próbáltad már?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#335) anubis6 válasza niof (#333) üzenetére


anubis6
aktív tag

Reméltem :DDD
Már elő vannak készítve ;)
alt="" title=""
#334 Fr@nkieWilde: Fogok is, de eddig lefoglalt a normál melóm, és nem sok energiám maradt erre, sok más dolog élvez prioritást ;)
Már 4-5 számom készül, épp vokalistát keresek az egyikhez, egy basszeros csajt már találtam az alapokhoz (a szintit, effekteket, dallamokat, stb-t én csinálom), de mivel sok élő és többféle stílusú zenével szeretnék fúziós számokat alkotni, ez egy elég lassú folyamat.. pár dalszövegem már évek óta kész, de a dallamok még mindig váratnak magukra, viszont rengeteg ötletem van, amihez rengeteg idő is kéne, hogy megvalósítsam, szóval türelem :P
Szeretnék már jobban lenni, hogy tudjak erre is koncentrálni, addig is mixelgetek, bár azt is csak fékezett habzással :DDD
Ezek meg a break maradékok ;)
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#336) Fr@nkieWilde válasza anubis6 (#335) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Én főállásra gondoltam neked, mondjuk Kühl mellett :)
Akkor a trackekre is kíváncsi leszek! Lehet majd live act-eket tolni! :K
Azt szabad tudni, hogy mi a betegséged? Többször is említetted, úgy érzem nem egy mezei megfázásról van szó.
Mindenesetre mihamarabbi jobbulást!

Jah, mostanában eszembe jutott, hogy anno voltam pár classic house bulin, ahol a dj mellett konga, szaxofon, elektromos gitár is volt. Ezek brutál jók. Van valakinek ilyen mixe, vagy esetleg tudtok előadókat, akik classic house-t készítenek pl. szaxafon témával?
Pl. [link]

Igaz ez nem classic house, de a szaxafon nagyon ott van.
Illetve tribal trackek, mixek érdekelnek most még, különféle ütős hangszerekkel, pl hang drum, konga, bongo, udu stb.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#337) niof válasza Fr@nkieWilde (#336) üzenetére


niof
addikt

Nekem van egy Classic House mixem, (amit anubis6 javaslatára jelentősen átdolgoztam hangzásügyileg), de konkrétan nincs benne így kiemelve egy hangszer sem. Inkább csak régi kedvencekből áll a 90-es évekből. Főleg a megboldogult Danubius rádió Hot-Mix műsorának trackjeiből, meg persze olyanokból, amikhez anno hozzájutottunk élő bulik anyagaiból. Már amit be tudtunk számokat azonosítani. De a mai napig van néhány felvétel, ami csak az emlékeimben él, sehol nem futottam velük össze...
Itt találod a tracklist-et.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#338) Fr@nkieWilde válasza niof (#337) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Megnézem/megnézném. Köszi. Hol tudok hozzájutni?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#339) niof válasza Fr@nkieWilde (#338) üzenetére


niof
addikt

Felraktam ide.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#340) Fr@nkieWilde válasza niof (#339) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszi, otthon letöltöm és meghallgatom.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#341) Cartevo


Cartevo
őstag

Ennek a számnak netán nem tudnátok a címét?

(#342) anubis6 válasza Fr@nkieWilde (#336) üzenetére


anubis6
aktív tag

Majd meglátjuk;)
Live act-eket meghagyom Giuseppe Ottaviani-nak, én ahhoz kevés vagyok :DDD
Sajnos még mindig nem tudni, pedig már 1 éve küzdök vele, múlthéten is állt fölöttem 3 az ország legjobb diagnosztái közül, és láttam a fejükön, hogy fingjuk nincs mi van velem :U ijesztő..
Valami belső sérülés ami eltűnik-feltűnik és rosszulléteket okoz, kb a brék mixem-nél voltam utoljára jól, azóta semmit nem bírok hosszútávon, az utolsó résznél már kegyetlen szarul voltam a végére, előtte meg simán ment a fél napos mix :U

Egy szaxis számot talán én is toltam valamelyik classic-ban, régebben nagy divat volt, meg a pánsíp ;) Ez kb. ilyen rotációban megy, mint a ruha divat, valaki rákap egy hangszerre, a többi majmolja :DDD Majd keresek még, bár elsőre most nem nagyon ugranak be konkrét ilyen mixek :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#343) Cartevo válasza Cartevo (#341) üzenetére


Cartevo
őstag

Juventus mixben volt, de már nem tudom, melyikben.

(#344) Fr@nkieWilde válasza niof (#339) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nem tudom letölteni, már kértem engedélyt a letöltéshez. Vgy valamit rosszul csinálok?
Ok, most jó, este otthon le tudom tölteni.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#345) Fr@nkieWilde válasza anubis6 (#342) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Huh, ez elég misztikusan hangzik. Sajnálom. Remélem azért lesz megoldás. Akkor dolgozni sem tudsz, ha jól sejtem.

Köszi a tracket, majd este otthon meghallgatom! :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#346) niof válasza Fr@nkieWilde (#344) üzenetére


niof
addikt

Valami nem stimmelt az engedélyekkel, pedig beállítottam, hogy a link birtokában bárki letöltheti. Biztos valami biztonsági dolog. Utólag is engedélyezni kellett... :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#347) Fr@nkieWilde válasza niof (#346) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Meghallgattam a mixet, nagyon kellemes felüdülés volt. Tetszik nagyon. Valóban Dj Junior féle Hot mix lett. Volt benne hyper rave is, Porn Kings - Up to no good, vagy az Insomnia féle remix.
Köszönöm szépen, ezt is elteszem magamnak. :R
Ha van még valamid, szivesen fogadom.

Valakinek van esetleg békebeli Sander Kleinenberg mixe? Tehát a 2000es évek környékéről.
Nubreed, Essential mixek megvannak. Tehát inkább elő, klub mixek érdekelnek.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#348) Fr@nkieWilde válasza anubis6 (#342) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Reméljük mihamarabb meglesz a probléma forrása, vagy nem is tudom ilyenkor ki a jó, az, hogy találnak valamit, vagy inkább az ha nem.

Mindenesetre jobbulást és várjuk a munkásságod! :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#349) niof válasza Fr@nkieWilde (#347) üzenetére


niof
addikt

Vannak még mixeim, csak újakat nem csinálok már. Van néhány progressive, 2000-2010 közti stílusban, főleg Sasha és Digweed inspirációkkal, valamint van egy D&B-Jungle mix, ami szerintem egész jó, meg van pár elég veretős techno. Melyik érdekel?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#350) Fr@nkieWilde válasza niof (#349) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

A d'n'b - jungle jöhet. Köszönöm.

Most sétálgattam a Keletiben a vonathoz, erre ez a finom szám jutott eszembe. Évek óta nem hallottam és nem is járt a fejemben. Meg kellett hallgatnom
[link]
Hát... Mai napig az egyik kedvencem. Itt még Picotto nagyon ott volt, akkoriban favorit volt a munkássága. Ma meg már...

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.