Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12651) Morris válasza baryll (#12650) üzenetére


Morris
veterán

Dremel nagyon jó! Veheted nyugodtan!

(#12652) AxBattler válasza baryll (#12650) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 a Dremel-re, de annyit még hozzátennék, hogy a nagyobbik teljesítményűt venném, ha még 1x vásárlás előtt állnék. Nem rossz a 3000-es, de jól jöhet a 4000-es plusz ereje (130W és 175W).

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12653) baryll válasza AxBattler (#12652) üzenetére


baryll
tag

Köszönöm szépen Neked is a tanácsodat! :R
Megrendeltem a 4250 1/35 + flexibilis szár kombót.

(#12654) Findzs


Findzs
addikt

Menjetek a lidl be sok performance jóság van nagyon akciósan :K
[link]

Én vettem egy akkus ütvecsavarozót 27.777 helyett 14.999 ért.
Vitte mint a cukrot a jónép :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#12655) hzsolee válasza Findzs (#12654) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát reggel voltam, de mindenki kosarában volt valami pörformánsz :DD
Egy fószer volt aki szerintem kaszált a tippmixen...baszki a nagyobb bevásárló kocsi pupon volt csak gépekkel... Kicsit odébb parkolt vele, aztán mikor utoljára láttam 4-5 akku volt a kezében meg egy dupla töltő, azokkal billeget még vissza a kocsijához.
Igazából nagy szükségem nem volt rá, csak néha kell de szégyen szemre azért vettem én is egy kicsi ütvecsavarozót. Nem figyeltem mostanában az árakat, de 15-öt talán megért. Volt ez egyáltalán 28 valamikor?
Csak buta akksik vannak így nem működik ugyebár a telefonos okosság, de ezt szerintem túlélem :D

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12656) jeni válasza Findzs (#12654) üzenetére


jeni
félisten

Én is vettem 2 éve csak nem tudom melyik modell volt. De szerintem a 15ezres volt az.

(#12657) jeni válasza hzsolee (#12655) üzenetére


jeni
félisten

A 40ezres akkus csavarozóra szerintem arra írta valaki,hogy annyit 1356NM (?) nem is tud.
Az akkus fúrócsavarozóra ami most fémládában adják az se nagyon tud 64NM át amihez plusz fogantyú is van.

[ Szerkesztve ]

(#12658) Findzs válasza hzsolee (#12655) üzenetére


Findzs
addikt

Én 8:30 körül voltam a lidl -be de a kis ütvecsavarozóból már csak 5db volt.
Nekem is viszonylag ritkán kell mert szeretem érezni mennyire van meghúzva a facsavar ezzel meg ugyebár nem igazán lehet. Na meg a szezonális kerékcseréhez kell még.

Én is láttam olyat, hogy a faszinál mindenből volt, a nagy kosárba alig fért bele :)
Az új 64Nm es 19.999 -es csavarozóból már nem is láttam egyet se.
A régebbi 60Nm es böl még volt jó pár db. Az igazán jó vétel 14.999 -ért. :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#12659) hzsolee válasza jeni (#12657) üzenetére


hzsolee
őstag

Jah, nem is akarom hídépítésre használni. Egy kicsi bosch ütvém van...azt nem akarom szétcseszni. Faszerkezet építő csavart szoktam néha többet behajtani. Arra jó lesz ez a kisebb ütvecsavarozó. Eleve a negyedes befogás predesztinál sok mindent....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12660) hzsolee válasza Findzs (#12658) üzenetére


hzsolee
őstag

Ezzel kereket? Hááát...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12661) tyielow válasza hzsolee (#12659) üzenetére


tyielow
aktív tag

Ma vettem 1 ilyet, régóta kerestem. Jól jött volna a padláslépcső felszerelésekor :D
+1. Ez nem a kerékcserés gép amúgy.

YouTube: toty1ka

(#12662) hzsolee válasza tyielow (#12661) üzenetére


hzsolee
őstag

Akkor most szedd le... aztán vissza. Csak, hogy a teszt meglegyen ;]
Múltkor így voltam egy maki felsőmaróval, meg egy kék bosch fűrésszel. Egyik sem ment megvétel óta érdemben egy centit sem. Kenyeret nem kér, ha meg kell akkor nem szarokkal kell harcolni...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12663) hzsolee


hzsolee
őstag

Jáájj, még ez... aztán tényleg befejeztem.

Aki a sörét bármivel nem tudja kinyitni...az ne álljon neki barkácsolni. Mert az olyan is lesz... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12664) sanzi89 válasza hzsolee (#12660) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem még egy korábbi verzió van, de az ősszel 120NM-re húzott kereket tavasszal leszedi a 4Ah-s akkuval. Igaz kb, ez a határa.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12665) Findzs válasza hzsolee (#12660) üzenetére


Findzs
addikt

A zöld 180nm -est használtam eddig kerékcserére.
Cr-Md toldóval és fejel gond nélkül cseréltem vagy 10 garnitúrát vele.

Ez még erősebb egy kicsivel úgyhogy nem lesz gond. :)
A 350Nm csavarokat leszedi mint a szél :K
[link]

De olyan videót is láttam amiben 550nm ra húzott csavart szedtek le vele csak azt nem találom.

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#12666) Findzs válasza Findzs (#12665) üzenetére


Findzs
addikt

Az mondjuk érdekes, hogy az ugyanilyen méretű 12v os verzióra 350Nm max oldási nyomaték van írva. :U
[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#12667) YAS-dude válasza Findzs (#12666) üzenetére


YAS-dude
őstag

Simán lehet valós, lásd milwaukee stubby.

(#12668) Morris válasza Findzs (#12666) üzenetére


Morris
veterán

Az oldási nyomaték mindig nagyobb mint a szorító.

(#12669) Findzs válasza YAS-dude (#12667) üzenetére


Findzs
addikt

Nem is azért írtam, hogy nem valós csak akkor a 20v -osnak elvileg erősebbnek kellene lennie. :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#12670) YAS-dude válasza Findzs (#12669) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem csak az akkufeszültségen múlik (mint az kiderült :) )

(#12671) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a Tacklife TRH02A-nak van-e európai viszonteladója, vagy hogy hol lenne érdemes megvásárolni? Előre is köszönöm!

(#12672) H-Zol


H-Zol
senior tag

Boldog Új Esztendőt minden tagnak !
Valyon ezzel [link] az akus metsző ollóval nagyon mellé nyulnák :U
Ilyesmi ütve csavarozóm van , az aksija pont ilyen , vagy két éve vettem Bangoodrol , a kerék csavar , ha normálisan van rá húzva , le szedi , de nem arra használom , kisseb dolgokat csinálok vele !!

(#12673) Findzs válasza H-Zol (#12672) üzenetére


Findzs
addikt

B.U.É.K.!

Ha az ütve csavarozó bejött akkor valószínűleg ez sem lehet olyan rossz.
Egyébként 24 értékelése van és csak 4-5 csillagosak és mindenki dicséri, tehát jónak néz ki :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#12674) H-Zol válasza Findzs (#12673) üzenetére


H-Zol
senior tag

Köszi !
Meg rendeltem , Németországból jön a fekete , két aksival , és még rendeltem egy ilyen [link] ki láncfűrész az is két aksi, és az is Németországból , onnan sokkal olcsóbban jön mint Kínából , a fene sem érti ezeket a kínaiakat :D , több videót néztem , más fórumokat olvastam , a láncfűrészbe kötelező csapágyat cserélni , és az ollót is szét lehet szedni át kenni !
Az aksik azok jóval a hirdetett alatt vannak , de rendeltem egy aksi pont hegesztőt, és ha több kettőnél ki cserélem a cellákat itt [link] videó rolla !
Majd jövök a részletekkel , ha megjönnek .

[ Szerkesztve ]

(#12675) hzsolee válasza H-Zol (#12674) üzenetére


hzsolee
őstag

Milyen hegesztőt vettél? Nekem pár napja jött meg, de nem vagyok elájulva tőle...De majdcsak megtalálom a jó beállítást.
Nekem ilyen

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12676) H-Zol válasza hzsolee (#12675) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én ezt néztem ki vissza jelzések alapján jó , és jó képeket töltöttek fel a vásárlók , de ha megjön , írok rolla !

(#12677) hzsolee válasza H-Zol (#12676) üzenetére


hzsolee
őstag

Ez honnan jön?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12678) hzsolee válasza hzsolee (#12677) üzenetére


hzsolee
őstag

Jah, megvan. Hát ez is csak a szokásos. Majd azért írj milyen.

Sokaig filóztam én is melyik lenne jobb, meg ne kerüljön egy vagyonba...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12679) a2d2 válasza hzsolee (#12675) üzenetére


a2d2
addikt

Na, pár napja egy kattintásra kerültem pont ettől, 11e Ft lett volna, végül vártam vele.
Érdekes mert 5000+ eladás és 4,8 csillagos volt. Melyik az ajánlott típus akkor?

Drága típus nem nagyon érdekel mert szerintem keveset használnám, viszont az elmúlt egy hónapban kétszer is akksit kényszerültem forrasztani mert nem volt itthon ilyen. Ezek a fajták meg powerbanknak is jók, gondoltam alig drágábbak azoknál akkor behúzok egyet.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12680) hzsolee válasza a2d2 (#12679) üzenetére


hzsolee
őstag

Azért meghegeszti, de nyilván egy komolyabb darab jobb. Viszont sokat nem akartam rákölteni. Van 182 darab cella amit össze kéne pöttyinteni... szerintem az alatt megtalálom a jó beállítást. Azt észrevettem az sem mindegy mennyire nyomja az ember. Leírásban úgy jellemzi... mintha egy tollal írnál...

Gifet nem enged... akkor így. Azért van delej 😁

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12681) a2d2 válasza hzsolee (#12680) üzenetére


a2d2
addikt

182? Nekem évi pár darabra kellene csak. Ezért nem tudom megéri-e beruházni egy ilyenbe, mert lehet csak az akksi menne tönkre benne.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12682) hzsolee válasza a2d2 (#12681) üzenetére


hzsolee
őstag

Ja, összedobnám ezt kisebben..

Kb ekkorában...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12683) f4lcon válasza hzsolee (#12682) üzenetére


f4lcon
őstag

lyézusom, mi a répa ez? if you don't mind me asking

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#12684) hzsolee válasza f4lcon (#12683) üzenetére


hzsolee
őstag

Tán nem tetszik? 🤣🤣

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12685) H-Zol válasza hzsolee (#12682) üzenetére


H-Zol
senior tag

Te aztán jó nagy projektbe fogtál !
Én majd egy pár aksis gépbe akarok cellákat cserélni , magamnak , esetleg ismerősöknek, ha bele jövök :D

(#12686) domerator válasza a2d2 (#12681) üzenetére


domerator
veterán

Ha nem vagy egy bütykölős kendácsolós fajta, akkor tényleg nem éri meg, de ez nemcsak akku összehegesztő készülék... bármilyen kis bizbaszhoz jó lehet, amit egy darab nikkelezett csíkkal rögzíteni lehet vagy kell (mondjuk).

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#12687) domerator válasza hzsolee (#12682) üzenetére


domerator
veterán

Ez nem valami elektromos járgány akkupakkja?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#12688) H-Zol válasza a2d2 (#12679) üzenetére


H-Zol
senior tag

Szerintem az aksival nem lessz gond én úgy gondolom ezekbe Li-ion aksik vannak és azok a megadott töltési ciklus után mennek tönkre , a merülés alacsony , ha nincs használva !
Nekem 10+ éves 18650 es celláim zseblámpában , mai napig jól teljesítenek .
Gondolom ezekben nem lehet aksit találni , cserélni , ahogy nézem valami lapos aksik vannak bennük , mint a telefonokban :U

(#12689) a2d2 válasza domerator (#12686) üzenetére


a2d2
addikt

Ja, én is láttam hogy csinálnak kis szobrocskákat is akár ilyenekkel. Na meglátjuk majd. Írjátok le melyik típus a jó.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12690) domerator válasza a2d2 (#12689) üzenetére


domerator
veterán

Ha nem vagy barkácsolós, akkor tényleg ne vedd meg... mondjuk nekem van olyan eszközöm, amit megvettem aliról, mert megtetszett, vagy jó árban volt és bekerült a szekrénybe... fél-egy évre... viszont amikor kellett, akkor qva jól jött. Ilyen a ponthegesztő is.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#12691) H-Zol válasza a2d2 (#12689) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én ezt [link] vettem de , hogy jó e arról, csak ha megjön akkor tudok nyilatkozni , én bízok benne , hogy jó lessz :K :D

(#12692) hzsolee válasza domerator (#12687) üzenetére


hzsolee
őstag

Neeem ☺️ A fekete keret még nem teljes. Egy sima kocka lesz csak kevés lett hozzá a cucc. Amúgy egy napelemes inverter fogja töltögetni, meríteni... Meg egy fém box lesz neki gyártva.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12693) H-Zol válasza hzsolee (#12680) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ha nagyon rá nyomod az se jó :F mert egy tollat ahogy írtad , azt szinte nem is kell nyomni ! Én sem csináltam még ilyet , azért érdeklődők :D

(#12694) f4lcon válasza hzsolee (#12684) üzenetére


f4lcon
őstag

igazából tetszik, csak nem tudom mi ez
de megválaszoltad, egy energia tároló napelemhez
ránézésre 21700-as akkuk?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#12695) hzsolee válasza f4lcon (#12694) üzenetére


hzsolee
őstag

18650 cellák. A felső képen még az volt a teória, hogy az akkuk könnyen hozzáférhetőek legyenek. De aztán rájöttem, hogy k*rva sok helyet foglal. Balanszerből is vettem párat mire rájöttem olcsó húsnak szar az ize. A fent látható jk naon baba 😉
Szóval összepakolom ilyen kicsibe. Lesz egy rack szerű doboza... aztán kész. Kezdem már nagyon unni ezt a napelemes f@szságot... Soha meg nem térül...de hobbinak elmegy... Csak drága, meg nem sok időm van rá.
A hegesztő is jó ötletnek tűnt...majd meglátjuk hogyan muzsikál. Párat pöcköltem vele... annyira nem rossz azért. Előtte néztem, hogy mikró trafóból is lehet...de szerintem nem lett volna időm, türelmem hozzá...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12696) hzsolee válasza hzsolee (#12695) üzenetére


hzsolee
őstag

Na... szerintem jó lesz ez. Csak rá kell érezni. Volt egy 40 darabos rendelésem amit elcsesztem és kupakkal jött. Ma azokat lebontogattam. Hát mit mondjak...a gyári hegesztés is elég vacak nagy százalékban...



Saját kompozíció 😁

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12697) H-Zol válasza hzsolee (#12696) üzenetére


H-Zol
senior tag

Hu ennek a sok kupaknak de sokan örülnének :D sok zseblámpa ilyennel megy és nem sok a választék ilyen kúpos tetejű aksiban !
Pont a minap egy 8 aksis nagy lámpámnak az aku tartóját alakítottam át , hogy lapos aksi menjen bele , mert Samsung Q30 -ast alig találtam kuposat , és az ára a lapos másfélszerese , hát így inkább jött az alakítás, meg anyi van , hogy össze kell rakjam őket !

(#12698) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Lehet van saját topikja, bocs.
Van egy [ParkSide PBH 1500 F6] gépem, és az alábbi, egyre inkább bosszantó probléma merült fel: A gép oldalán van ugye egy kapcsoló, amivel váltok fúrás, ütve fúrás, vésés közt. Na mármost vésés módban ugyebár a vésőszárnak nem szabad elfordulni ( kivéve, ha erre állítom a kapcsolót, ezt a módot nem használom ), de most már elforog a vésőszár.
Néztem pár videót, a gép belsejéről, működéséről és az említett kapcsolóról. A kapcsoló belül egy kis műanyag " P " alakú pöcökkel ellátott tengely, ez tol meg egy lemezt, ami oldja a forgató hajtást és rögzítené a tengely, ez utóbbi nem történik meg....
Az egyik videóban a fickó erre az ő nála elkopott " P " alakú részre egy kötegelőt tett, mondván elég az, meg az alá egy pici csavart, hogy ne csússzon be a fogaskerekek közé.
Kérdésem az lenne, szerintetek az én gépemmel is ez a probléma és ez a megoldás jó-e?
Köszönöm a figyelmet és a válaszokat.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#12699) H-Zol válasza Blabcsi (#12698) üzenetére


H-Zol
senior tag

Segíteni nem tudok :N
Pár éve valami 8400 Ft ért vettem egy ilyen fúrós véső kalapácsot , mondván , hogy pár alkalmat birjon ki , a sokszorosát ki bírta mint amire számítottam és nem olyan régen használtam , és ugyan azt csinálja mint a tiéd , a lapos védővel meg voltam halva össze vissza mozog egyedül , és soha nem jó irányba :D
Ha lessz egy kis időm szét kapom !

(#12700) Blabcsi válasza H-Zol (#12699) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Én holnap kapom szét.
Szerda este kelleni fog erősen.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.