Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) wassermann válasza joghurt (#3800) üzenetére


wassermann
addikt

Én cetlit láttam már a szélvédő mögé téve, amire rá volt írva: "Kezdés: 09:10"

(#3802) madgie válasza joghurt (#3800) üzenetére


madgie
titán

Én szoktam használni a Mobilitis órát, ha sokáig töltök valahol. (ott van a kesztyűtartóban)

(#3803) tuzpenge válasza joghurt (#3800) üzenetére


tuzpenge
őstag

Én mindig kiteszem ha nyilvános töltőn töltök (telefonszámmal együtt, hogy fel is tudjanak hívni ha valami van).

ˣ

(#3804) V.T.


V.T.
aktív tag

Sziasztok.
Szeretnék venni fali töltőt az Ioniq 28-ashoz. A Tesla töltőket nézegetem egész jó áron van tud 1 és 3 fázist is elvileg. Ez működik más autóval is vagy csak a Teslaval?
Vagy ti melyiket ajánlanátok? Tudom hogy határ a csillagos ég de én a a földön szeretnék maradni. ;)

(#3805) WiZARD válasza V.T. (#3804) üzenetére


WiZARD
addikt

Működik más autóval is.
Ha nem vágynék egyéb szolgáltatásra (árammegosztó), akkor tuti a Tesla töltőt vennném én is.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3806) Semin válasza V.T. (#3804) üzenetére


Semin
senior tag

Én ezt vettem, és újra ezt venném ha választanom kellene. [link]
Mindenben hozza az elvárásaimat.

[ Szerkesztve ]

(#3807) biker válasza V.T. (#3804) üzenetére


biker
nagyúr

Úgy néz ki mint a tesla, de terhelésmegosztós is lehet: [link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3808) tibcsi0407 válasza V.T. (#3804) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem most fogják ezt felrakni.

https://utdetailing.hu/

(#3809) V.T. válasza WiZARD (#3805) üzenetére


V.T.
aktív tag

Akit kérdeztem eladót ő azt mondta nem megy csak Teslaval.
Akkor nyugodtan vehetek egy olyat? Jó lenne a jövőre gondolva tudná a 22kwot is hogy töltőt ne kelljen cserélni ha rám szakad a bank. 180ezerig nézegetek töltőket.

Amúgy ez az áram megoszto vagy micsoda nálam szerintem nem mérvadó mert egyik fázis 32Amper direkt a kocsinak lett külön meghagyva és onnan csak a garazsba megy a töltőhöz egy elég vastag kábelen. Ehhez nem értek após meg sógor regszerelő ők csinálták. Így gondolom mindegy hogy tudja e.

[ Szerkesztve ]

(#3810) V.T. válasza tibcsi0407 (#3808) üzenetére


V.T.
aktív tag

Ezt néztem én is. Nem tudom mennyire jó ez a márka, de kedvencekhez már elmentettem 2 hete kb. Van róla valami tapasztalat vagy hogyhogy ezt választottad?

(#3811) tibcsi0407 válasza V.T. (#3810) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Egy ismerősöm dícsérte, Nekik ilyen van. Most bontottuk ki, jó vastag kábelezése van, de gyakorlati tapasztalat még nincs.
A 3 fázisra még várok a turbo EON-tól :D , így addig max egy fázison tudom majd használni.

https://utdetailing.hu/

(#3812) V.T. válasza tibcsi0407 (#3811) üzenetére


V.T.
aktív tag

Ez is smart?
Illetve akkor állítható hogy 1 vagy 3 fázis és hány kw legyen a töltés?
Milyen autóval fogod használni? Nekem is elég lassú volt az Eon amikor a 3 fázisra bővítettem. Most a napelem telepítésre várok épp mert az engedély is lassan jött meg.

(#3813) tibcsi0407 válasza V.T. (#3812) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem smart, de tud 1 fázison is tölteni és az Amperek is állíthatóak. Nekünk egy i3 van.
Nálunk is napelem jön, de előtte kellett a 3 fázis is, a napelem engedélyezése is folyamatban van már lassan 1 hónapja.

https://utdetailing.hu/

(#3814) WiZARD válasza V.T. (#3809) üzenetére


WiZARD
addikt

Mintha lenne valami olcsóbban árult verzió, ami Tesla only. Ha az eladó azt mondja, akkor nem kísérleteznék vele.

1x32 addig oké amíg csak 1 fázisról akarsz tölteni. Az csak 7.2 kW, ha 22 kW-t akarsz ahhoz 3 fázis kell...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3815) V.T. válasza WiZARD (#3814) üzenetére


V.T.
aktív tag

Igen ezt tudom. De az Ioniq 1 fázist támogat csak ezért van 1x32A direkt a töltőnek. Ha egyszer rám szakad a bank és lesz egy EV6 vagy Ioniq 5 az azt hiszem már tudja a 3 fázist akkor lenne értelme és akkor nem kéne töltőt is cserélni. De úgy vagyok vele hogy ez nem mostanában lesz így elég lenne a Tesla töltő 2.6meteres kábellel ha tuti jó lenne a kocsihoz. Igazából a költséghatékony megoldás lenne a jó de úgy hogy gyorsabb legyen mint ha sima 220rol tölteném.

Nem tudtam hogy van olyan tesla töltő ami tényleg csak azzal megy akkor inkább meg kérdem azokat akik árulnak hogy melyik milyen az a biztos.

Az IHunt toltorol majd tapasztalatot szívesen olvasnék amúgy.

Köszi mindenkinek

(#3816) PeterPH válasza V.T. (#3804) üzenetére


PeterPH
senior tag

Pont hasonló cipőben járok, és már majdnem meg is vettem egy Tesla töltőt, mert meglepően jó áron vannak a többihez viszonyítva. A Type2-esek (Gen2, Gen3) elvileg nem csak Tesla-val működnek.
Amiért mégsem vettem meg az az, hogy ha jól informálódtam, ezekben semmiféle védelem nincs, ezért B típusú méregdrága ÁVK kellene hozzá. Tehát nem véletlenül ilyen olcsók.
Egyelőre keresem a megfelelő, gazdaságos megoldást én is.

(#3817) V.T. válasza PeterPH (#3816) üzenetére


V.T.
aktív tag

Ezt nem csak felszerelni kell és használni? Milyen védelem kell hozzá még?
ÉV relém van a villanyóránál. Vagy mi az az Ávk?

(#3818) joghurt válasza V.T. (#3817) üzenetére


joghurt
addikt

Amit te ÉV relének hívsz (avagy népiesen fi-relé, helyesen írva FI-relé), annak a helyes megnevezése áram-védőkapcsoló (ÁVK).

Ebből is van több típus. Az alap "háztartási" AC vagy A típusú. A napelem inverterekhez (ha nincs benne) és autó töltőkhöz ennél fejlettebb, B típusú kell. Ami drágább.
Van töltő, amiben benne van, vagy része a csomagnak. Az olcsósított változatokból meg kifelejtik.

Ugyanígy a túlfeszültség-védelem is vagy megvan, vagy kispórolják.

A tej élet, erő, egészség.

(#3819) robi-k


robi-k
őstag

V2G vagy V2H töltőkkel van valakinek tapasztalata, információja?

(#3820) Semin válasza V.T. (#3817) üzenetére


Semin
senior tag

:N [kép] [kép]
És természetesen innen még a központi ÁVK-ba csatlakozik.

(#3821) schawo válasza robi-k (#3819) üzenetére


schawo
titán

kincs ami nincs

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3822) cOxeR válasza madgie (#3802) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem nincs ilyenem, de beszerzem egyet, tényleg hasznos lehet. Valami javaslat ilyenre?

(#3823) V.T. válasza joghurt (#3818) üzenetére


V.T.
aktív tag

Köszi. Holnap megnézem nekem milyen van.

(#3824) madgie válasza cOxeR (#3822) üzenetére


madgie
titán

Mobiliti appban kérsz egy fizikai ügyfélkulcsot (az első ingyenes), ott lesz a borítékban ez az óra is. Legalábbis fél éve még így volt.

(#3825) cOxeR válasza madgie (#3824) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, rendelés leadva. :)

(#3826) V.T. válasza biker (#3807) üzenetére


V.T.
aktív tag

Már majdnem elcsábultam erre a Beny töltőre de most vettem észre hogy nettó ár van ki írva. Áfával már nekem nem túl drága ennyit nem szeretnék rá költeni.

(#3827) madgie válasza cOxeR (#3825) üzenetére


madgie
titán

Igazán nincs mit :) Nekem ott fityeg a kocsikulcson a Mobilitis ügyfélkulcs, az a megkülönböztető jelzés, melyik kulcs “kié”. (a feleségemé mindig a táskájában van, és mivel női táska, néha nem tudja, ott van-e, reflexből bedobná az enyémet is, ha ugyanúgy nézne ki :D )

(#3828) biker válasza tibcsi0407 (#3808) üzenetére


biker
nagyúr

annyit tudj róla, mint a zeus, soha nem szedhető szét, javítani sem lehet miután kiég (1-3 év), össze van ragasztva az előlappal

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3829) biker válasza V.T. (#3826) üzenetére


biker
nagyúr

sajnos nem tudunk versenyezni az eldobható AAM vállakozásokkal, akik 12M után új céget hoznak létre, és kvázi áfamentesen árulnak :(

amikor látok 65ezerért árulni olyan mobil töltőt, amiről tudom, hogy a gyári ára 100db batchben 139USD + szállítás, akkor azért elgondolkodok azon, ebből hogy lesz garanciális ügyintézés?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3830) biker válasza biker (#3829) üzenetére


biker
nagyúr

ja, az emagon 90% román cég EU számlával, az meg azért áfamentes :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3831) biker válasza Semin (#3820) üzenetére


biker
nagyúr

ugyanilyen széles 2p kombi fi relé A tipus + C32 kismegszakító, és akkor mehet a központi ÁVK elé, nem egyben old le minden. De amúgy jó szerelés (a két túlfesz pazarlás, 1db 2p kellene, egyforma)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3832) tuzpenge válasza biker (#3828) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ne csináld már hogy 1-3 év a működési idejük a fali töltőknek....
Nekem Solax van (szétszedhető), de akkor is durva lenne ha 3 év múlva kinyúlna.....(2 év gari van rá amúgy).

ˣ

(#3833) biker válasza tuzpenge (#3832) üzenetére


biker
nagyúr

annak a tipusnak annyi. FB csoportokban már 3-at láttunk, és az a tipus csak roncsolással szedhető szét.
Nem általánosságban írtam

Egyébként ezért annyi "bruttóban" mint más töltő nettóban:
iHunt
IHUNT TECHNOLOGY IMPORT EXPORT SA (a továbbiakban: Kereskedő vagy Vállalkozás) fő tevékenysége az értékesítésben _.

Cég neve: IHUNT TECHNOLOGY IMPORT EXPORT SA

Székhely: str rudului nr 162, Ploiesti, Prahova, 100304

Cégjegyzékszám: J29/330/2015

Adószám: RO34184455

IBAN: RO42INGB0000999907208225

Bank: ING BANK N.V., BUCHAREST BRANCH

Telefonszám: +40371522222

Email: vlad@ihunt.ro

Szabály: Kereskedő

Ezekkel nem tudunk harcolni, eus áfamentes számla ami szabálytalan magánszemélynek, és hajrá

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3834) biker válasza tuzpenge (#3832) üzenetére


biker
nagyúr

ja, ne hidd hogy azért mert "szarkínai", hiszen mi is forgalmazunk kínai töltőt. Csak van jó meg rossz termék. Volt olyan EU gyártó aki tényleg gyárt nem átcimkéz mint sokan, azok is megkerestek, egy töltőt megnéztünk szétszedve, nem kértünk belőle, lett más forgalmazója. Basztassák őket a garis problémákkal. Ugyanolyan rádugós ratyi csúszósaruval van a nagyáramú rész szerelve mint a kiégős VW/BMW féle TE töltők mindegyike.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3835) robi-k válasza biker (#3834) üzenetére


robi-k
őstag

Volt dolgotok a kínai WEEYU gyártóval?
kaptam tőlük reklám anyagot M3W töltőre, műszakilag korrekt felépítésnek tűnik, és kapható hozzá teljesítményszabályozó fogyasztásmérő óra is. Ahogy olvasom a reklámanyagot, a WEEYU igazából OEM/ODM megrendelésre gyárt, bár saját név alatt is árul. pl. a német solar kereskedő is árulja.
Egy biztos: nem az olcsó kategóriás töltőket képviselik.

(#3836) wassermann


wassermann
addikt

A múltheti parkolás-témára viszatérve:

Találtam a budapesti parkolásról részletes leírást. A lényeg: elvileg három óra elteltével el kell hagyni a helyet, illetve zöld rendszámmal nincs díj. Itt a [link] kb. a lap közepénél lejjebb kell keresni.

(#3837) tibcsi0407 válasza biker (#3833) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én cégre vettem nettóban. :)
Az áfát visszakaptam még aznap egy korrigált közösségi adószámos számlával, szóval az bruttó ár az Emag-on. 125 k volt a nettó ár.

https://utdetailing.hu/

(#3838) biker válasza tibcsi0407 (#3837) üzenetére


biker
nagyúr

Annyira ritkán futnak bele ebbe, hogy nem gond nekik. Olyan mint a celon villanykereskedésben, ha rendelsz, akkor küldik a nettó+áfa áron, egy CMR-el meg bevét nyilatkozattal, hogy az áfa visszatérítésre kerül ha visszaérkezett a CMR hogy elhagyta az országot az áru.
10-15 vásárlás után már nem kellett depozitba tenni a pénzt ott sem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3839) biker válasza robi-k (#3835) üzenetére


biker
nagyúr

az M3W szerintem egyberagasztott előlapos, Zeus néven meg még valahol láttam, lásd: [link], hogy ki az igazi gyártó, ki tudja.
A másik két termékük dobozát még nem láttam.
GreenX is árulja ezeket.

100db felett azt a márkanevet teszik rá amit kérsz.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3840) cinemazealot válasza wassermann (#3836) üzenetére


cinemazealot
addikt

A linkelt oldal így fogalmaz (aláhúzom benne azokat a részeket, amik vitára adhatnak okot):

Milyen hosszan parkolhatok az egyes övezetekben?
A díjköteles parkolás megengedett leghosszabb időtartama az A, a B és a C parkolási övezetekben 3 óra.
A D parkolási övezetekben nincs időkorlátozás.

Meghosszabbítható-e a parkolás időtartama?
Parkolási díj fizetése esetén legfeljebb az előző pontban meghatározott időtartam-korlátozásnak megfelelő ideig lehet parkolni. Az övezetre meghatározott időtartam lejárta után el kell hagyni a gépjárművel a parkolóhelyet.
Figyelem, a parkolási időtartam ismételt díjfizetéssel nem hosszabbítható meg!

Pár bekezdéssel lejjebb említik a zöld rendszámos autókat is:

Kell-e parkolási díjat fizetnem, ha zöld a rendszámom?
A várakozási övezetek területén, közúti várakozóhelyen a környezetkímélő (ezért a vonatkozó jogszabályokban meghatározott különleges – zöld alapszínű – rendszámmal rendelkező) gépkocsik után nem kell várakozási díjat fizetni.

Ha ezeket együttesen vesszük figyelembe, akkor továbbra is úgy értelmezhető a tájékoztató, ahogy azt hétfőn Vesa kolléga is levezette a villanyautosok.hu cikke alapján. Tehát hogy mivel zöld rendszámra nincs díjfizetés, így arra az időkorlát sem érvényes.

Vagy rosszul gondolom? :B

(#3841) joghurt válasza cinemazealot (#3840) üzenetére


joghurt
addikt

Logikailag nem áll meg a következtetés, de reménykedni lehet benne. (A jogászoknak amúgy sem erőssége az elemi logika.)

Ismétlem magam: Az időtartam-korlátozás alóli összes többi kivétel (ott lakó, nínóautó stb.) kifejezetten le van írva a rendeletben. A zöld rendszámnál nincsen. Hogy csak kifelejtették-e, vagy a belvárosból szándékosan akarnak kiűzni minden autót, az jó kérdés.

A tej élet, erő, egészség.

(#3842) axioma válasza cinemazealot (#3840) üzenetére


axioma
veterán

Igen, a jogszabaly a valodi forras, a parkolasi tarsasag oldala csak alapszabalyokat fogalmaz meg, egyszerusitessel rovidit. Zolddel ingyenes _es_ korlatlan, erre jutottunk mi is. [Ha kicsit figyelmesebben olvasok es nem csak a zold / 3 ora szavak koruli reszt, megtalalhattam volna vasarnap es az egesz thread elhagyhato lett volna, szoval mea culpa.]
@joghurt: Az, hogy a jogszabaly most mar foszabalykent kiemelte azt, hogy dijmenteseknek nincs idokorlat, ellenben - a korabbi megfogalmazasoknal szukseges - kiveteleket nem torolte, az csak redundancia, nem ellentmondas.

[ Szerkesztve ]

(#3843) wassermann válasza cinemazealot (#3840) üzenetére


wassermann
addikt

Én is csak a 3h-ra fókuszáltam és nem vettem észre a "nincs díjfizetés" összefüggését.

Köszi!

(#3844) V.T. válasza Semin (#3820) üzenetére


V.T.
aktív tag

Na megnéztem és ilyen Ávk van fent. [kép]

(#3845) biker válasza V.T. (#3844) üzenetére


biker
nagyúr

ez nem jó, AC tipus
A tipus kell, vagy felfele Si vagy N vagy B

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3846) wassermann válasza V.T. (#3844) üzenetére


wassermann
addikt

Ez a meglévő fi-relé is sokkal jobb, mint a semmi, de:

AC típus – csak váltakozó áramra érzékeny. A típus – érzékeny váltakozó és/vagy pulzáló áramra egyenáramú összetevőkkel.

[ Szerkesztve ]

(#3847) opr válasza madgie (#3824) üzenetére


opr
veterán

Dobjatok mar egy kepet legyszi errol az orarol, mostmar komolyan erdekel. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3848) joghurt válasza opr (#3847) üzenetére


joghurt
addikt

(#3849) opr válasza joghurt (#3848) üzenetére


opr
veterán

Ez nagyon jo! Tetszik! Mondjuk lehetne kevesbe analog megoldas is, de akkor is, legalabb egy valami, ami valaszol/megold egy problemat.
Koszi a linket! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3850) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Nekem is van Mobiliti rf kulcsom, ahhoz kaptam az órát.
Egyébként a kulcs lényegesen egyszerűbbé teszi a töltés.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.