Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:50

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) katt777 válasza Varlaisaran (#8750) üzenetére


katt777
félisten

A lich megfagyott a nagy rohanásban, mint a teve a sivatagban. :) A csontik vsz. elmentek skandináv lottót játszani, v. teázni. :U VGA ludens. Mit panaszkodsz, mások fizetnek egyedi dolgokért, neked van saját Oblivionod.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8752) Bendőke válasza katt777 (#8751) üzenetére


Bendőke
tag

Kinek is volt még teljesen egyedi Oblivionja? Pitterixnek? Úgy rémlik, az övé is nagyon érdekes jelenségeket produkált. Rég járt erre...

(#8753) Varlaisaran válasza Bendőke (#8752) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Én jobban örülnék bugfree "kommerz" oblinak:)

btw, ma nyomtam egy kiadós wart, volt kis thief3 is, eddig bugfree volt. ugy tünik a tul alacsony órajel sem jó neki.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#8754) katt777 válasza Varlaisaran (#8753) üzenetére


katt777
félisten

Háklis egy kártya az, tuti nőstény. :U (És jól szétqrta valaki. :((( )

Bendőke: Jorusnak tutira, neki többféle is, gyárilag. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8755) Bendőke


Bendőke
tag

A Gates to Aesgaardot ismeri valaki? Letöltöttem, a napokban kipróbálom, ha lesz időm. Addig is szívesen olvasnék róla véleményeket, ha valaki már próbálta.

(#8756) GypsFulvus2 válasza Bendőke (#8755) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Annak idején elkezdtem, de nem sokáig jutottam benne. Egy oblivion lore-tól teljesen független földalatti világ. Leginkább egy akció-horror mod. Annak mondjuk jó, eléggé érdekes és nyomasztó a hangulata, de ez nem az én stílusom. Ja és amikor moddolt oblira raktam föl, összeomlott a rendszer. Csak a vanilla oblin futott el. Ezért gond, ha exe-ként adnak ki egy modot; vagy fut a rendszereden vagy nem. Ha nem, akkor nem tudsz mit csinálni, nem tudod a betöltési sorrendet változtatni, nem tusz omod-ot készíteni belőle stb.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#8757) Bendőke válasza GypsFulvus2 (#8756) üzenetére


Bendőke
tag

Még nem telepítettem, úgyhogy ez a része nem derült ki. Remélem, nem teljesen föld alatti, az nem annyira tetszene. Talán az én 1-2 modom nem fog bezavarni.

(#8758) GypsFulvus2 válasza Bendőke (#8757) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Úgy emlékszem, hogy földfelszínen csak egy kis kunyhó van, Bruma környékén, meg a bejárat. Utána le kell szállni Asgaard birodalmába a föld alá. Egy nagy fantáziával megalkotott horror-dungeon-nak képzeld el. Vannak benne nagy nyílt terek is, de az alvilágban.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#8759) Bendőke válasza GypsFulvus2 (#8758) üzenetére


Bendőke
tag

Hát, mindegy. Azért megnézem, ha elindul. Amúgy mi az a vanilla oblivion? Keresgéltem a tesnexuson, egy csomó minden van hozzá, de olyat, hogy vanilla oblivion, nem találtam.

(#8760) GypsFulvus2 válasza Bendőke (#8759) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

:DDD Ez egy általános szleng, jelentése kb. "minden extra nélküli" A vanilla szex az pl. a minden kiegészítő és fétis nélküli, alapértelmezett... khmmm... együttműködést jelenti.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#8761) Bendőke válasza GypsFulvus2 (#8760) üzenetére


Bendőke
tag

Nem hallottam még...

Felraktam a modot, úgy tűnik, az általam használt modok nem zavarják. Gondolom azért, mert egyetlen grafikai mod sincs fent. Aztán persze még lehet gond, egyelőre csak elmentem a Bruma melletti kunyhóba, meg az ott talált térkép alapján a kapuhoz...

(#8762) katt777 válasza Bendőke (#8755) üzenetére


katt777
félisten

Aszongya, 1.2GB kell neki. Hogy a francba töltsem én le ezt mobilnettel? :Y A telepítője is 652MB!!! :O

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8763) Bendőke válasza katt777 (#8762) üzenetére


Bendőke
tag

Mondanám, hogy ugorj be hozzám egy pendrive-val, de az ország másik végében laksz...

(#8764) Varlaisaran válasza katt777 (#8762) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Sokat nem vesztesz vele szvsz. Délután végigrohantam rajta. Szokványos dolgok, hősködni kell, összeszedni a négy elem kövét vagy mi a bánatot, az ötödik meg egy golyó lesz, amit négy repkedő faszi őrizget. Természetesen a végén jön a két főgonosz, és rajtam áll a világ sorsa... lvl50es ayleiddel végigpofoztam a mezőnyt, végére már scriptelhettem volna, nem tudtak megszorongatni sem. Semmi egyedit nem találtam benne, leszámitva egykét helyszint, egyébként elég szépen meg van csinálva. A készitők szerintem komplexusos elvont goth pszichopaták lehetnek. Vérfolyó, vérdémon, vér tökömtudja, megkinzott emberek, halál, destruktiv motivumok, megatöbbi. Csak technikailag tetszett, megfelelő install esetén teljesen bugmentes, teljesség.érzése van az embernek. Már ment is le, feleslegesen foglalja a helyet.

[ Szerkesztve ]

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#8765) katt777 válasza Varlaisaran (#8764) üzenetére


katt777
félisten

No de azért csak fejleszt valamit a karakteren amúgy. :U Én egyik karakteremet sem tudtam 45 fölé vinni, pedig szinte minden lehetséges küldetést végigvittem.

Bendőke: Érdekes, hogy mind2en az ország végében lakunk, oszt' mégis ilyen messze. :((( Majd megpróbálom vmelyik haverral leszedetni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8766) Kareszovics válasza Bendőke (#8755) üzenetére


Kareszovics
addikt

Csak nekem van tőle egy jóízű CB: Jericho utóéreztem? :DDD

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#8767) katt777 válasza Kareszovics (#8766) üzenetére


katt777
félisten

Hű, az mekkora kaka volt, nehogy olyan legyen! :Y

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8768) Varlaisaran válasza katt777 (#8765) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Nayalea av Wendir, rielle n Goriluch, polgári nevén:D Következő stilszerüen Varlaisaran av Anguawey lesz, az úr még csak másodikon van, és kinszenvedés számára egy timberwolf is:D
Lea pont 50nél hagyta abba a fejlődést, major skillek 100on, ami meggátolja a további szintlépéseket. A minorok fejlődgetnek, de teljesen feleslegesen, hosszú idő alatt összekukáztam neki olyan cuccokat, hogy gyakorlatilag immortal. Mondjuk csupaszon, reflectek szirszarok nélkül nyilván nehezebb lenne, de semmi kedvem mondjuk egy medvére kettőnél többet rásózni hogy vizszintbe kerüljön:D
A másiknak a major skilljeit pont lényegtelenebbekre választottam, igy lassabb lesz a szintlépés, 10enpáradikra szerintem százon lesz a blade, block, meg ami jobban használódik. És ezuttal az Oghma infinitumot is kellő időben lövöm el:D

[ Szerkesztve ]

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#8769) Bendőke válasza Kareszovics (#8766) üzenetére


Bendőke
tag

Sajnos nem ismerem az általad említett játékot... Nem vagyok egy nagy játékos, türelmem sincs, feltelepítem, és ha nem tetszik meg azonnal, vagy 10 perc alatt nem tanulom meg rendesen irányítani, szedem is le.

Eddig nem sokat tudtam a moddal játszani, amit láttam, az tetszik. Történetet még nem sokat fedeztem föl benne, hacsak nem azt, hogy valami nő "nyomait" követem. Rengeteg zombi van, pókok, meg elátkozott papok és szerzetesek, akiket mind le kell gyakni. Az épületek jól meg vannak csinálva, és tényleg félelmetes a környezet, főleg a jól kitalált hangok teszik azzá. Az tuti, hogy a Lost Spires sokkal jobb, ez kissé egyhangú.

Varlaisaran: Tény, hogy nem okoz nagy gondot az ellenfelek legyőzése, az én karakterem nem is visel páncélt, Black Hand egyenruhában van.

(#8770) Bendőke válasza GypsFulvus2 (#8760) üzenetére


Bendőke
tag

Gypsfulvus2: Mintha egyszer emlegettél volna egy olyan modot, amely segítségével, ha jól tévedek, át lehet menni Bravilból vagy Leyawiinból Skingrádba Elswyeren keresztül, és egy város is van útközben. Melyik mód az?

(#8771) Varlaisaran válasza Bendőke (#8769) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Egy ideig toltam én is Aegis robe-al, meg archmage szerkóban. Itt sincs felettéb sok szerepe a páncélnak, csak azért van rajta mert ayleid, amolyan hagyományőző szakkör jelleggel:D

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#8772) GypsFulvus2 válasza Bendőke (#8770) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Annak a modnak a neve Elsweyr Anequina volt. A tulajdonosa a TESNexusról leszedte. Nekem még megvan archívumban, négy jókora méretű 7-zip file-ként. Nem tudom miért szedte le, népszerű volt, készítettek hozzá többen is egy csomó kisebb kiegészítést, ezek még fenn vannak a Nexuson. Van most oda feltéve egy egyszerű "Elsweyr" nevű mod, nem tudom hogy ennek u. az-e a szerzője, ezt sosem próbáltam. De gyanús, hogy kb harmadakkora, mint az Elsweyr Anequina együttesen volt, ezért nem hiszem, hogy annak az utódja lenne. Azt a négy file-t egyszer elvihetem az egyetemre, ha gondolod.

Varlaisaran: Igazi Domina. :D Jókora Strenght, minimális Personality...

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#8773) Bendőke válasza GypsFulvus2 (#8772) üzenetére


Bendőke
tag

Megköszönném. Vannak ilyen sértődős emberek, akik egyik pillanatról a másikra leszedik a modjaikat a TESNexusról, ld. Giskard, aki a Kvatch Aftermath (és egyéb más modok) szerzője.

(#8774) GypsFulvus2 válasza Bendőke (#8773) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hoppá. Azt is leszedték? Remélem az is megvan még valahol.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#8775) Bendőke válasza GypsFulvus2 (#8774) üzenetére


Bendőke
tag

Több, az Elders Scrollsal foglalkozó oldalon fent van még, meg a moddatabase-en is, ha jól emlékszem, de a legújabbak már nem elérhetők sajnos. Régebben szenvedtem vele egy sort, akkor, ha jól emlékszem, a 7.8-as verziószámú KA volt a legfrissebb kiadás, azt gond nélkül le is lehetett szedni, a Necromacerrel, az Origin of the Mages Guild-el, és az Elder Councillal egyetemben (ez mind Giskard féle mod). Csakhogy mindegyikhez az éppen aktuális Cyrodiil Update Resource Pack kellett volna (szintén az ő munkája), csak azt sehol nem találtam, még a saját oldalán sem. Az előbb megnéztem megint azt az oldalt, most már egyetlen Oblivion mod sincs fönt, csak a Fallout 3-hoz való cuccok. Nem értem őket, nagyon nem...

Megtaláltam az okot, ugyanaz, amiért a TESNexusról is távozott: a trollok.
Idézem:
"Hello all

Due to persistent on going trouble from trolls that choose to thank me for me hard work by attacking me and ripping off my mods. I have dropped all support for the Elder Scrolls series from this site.

There is no longer anything on this site related to the Elder Scrolls that you can read or viewed or listened too. Any new posts about my Oblivion mods will be going in to the OFF TOPIC forum where I will be ignoring them. Others may respond if you wish to use that forum to ask questions but as of today, The Elder Scrolls is not a series I support."

Sajnálom, mert jó modjai vannak/voltak. Mondjuk, aki olyan érzékeny lelkű, mint egy primadonna, ne menjen ki a netre...

(#8776) GypsFulvus2 válasza Bendőke (#8775) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hát ezért nagy kár. Boldog emlékezetű SystemRoot jut eszembe... :(

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#8777) Kareszovics válasza Bendőke (#8769) üzenetére


Kareszovics
addikt

"Sajnos nem ismerem az általad említett játékot..."

Képtár by Google

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#8778) katt777 válasza GypsFulvus2 (#8776) üzenetére


katt777
félisten

Kötöttek belém is elegen, de juszt is maradok, kapják be az összes f.szomat. ;] Az ilyenek pont azt élvezik, hogy kiutálnak másokat fórumokból, aztán élveznek rá egy nagyot. :((( Még fel is lehet őket térképezni a hsz-aik alapján.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8779) GypsFulvus2 válasza katt777 (#8778) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Így van, nagyon helyes. :) SR is azokkal cseszett ki a lelépésével, akik kedvelték őt, nem azokkal akik kiutálták.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#8780) Varlaisaran válasza GypsFulvus2 (#8779) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Ki volt ez az SR? Valami topicbeli legend talán?:)

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#8781) Bendőke válasza Varlaisaran (#8780) üzenetére


Bendőke
tag

SystemRoot. Valamilyen személyi ellentét miatt kilépett a fórumból, részleteket nem ismerek. Nagyon aktív tagja volt az Oblivion fórumnak, sokat dolgozott az ini optimalizáláson, betöltési sorrenden, stb, ha visszaolvasol, meglátod.

[ Szerkesztve ]

(#8782) hoffman_ válasza Varlaisaran (#8780) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem egy TES IV fejlesztő lehetett anno, és aztán megkaptuk mi :D Fejből köpködte a konzol-parancsokat, sok elcsezett save-t megmentett nálam. Szerintem nem sokan vannak/voltak akkik jobban kenik vágják a játékot. Kár érte, nagy mínusz, hogy összekapott a modikkal, és csomagolt :/

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8783) katt777


katt777
félisten

Skacok, ha valaki érdekes RPG-re vágyik, javaslom a Precursors nevű oroszmányt (angol feliratos). Sci-fi, de elég frankón el van találva, ha pár apróságtól eltekintünk (pl. hogy alig párféle karaktermodell van), de mint játék, nekem tetszik, pedig, tudjátok, nálam ez RPG-k esetén eléggé esélytelen.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8784) Jorus válasza katt777 (#8783) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha a karakter helyén egy fekvő felkiáltó jel van a szokásos, sárga rombuszban, akkor mi ütközik mivel vajon?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8785) hoffman_ válasza Jorus (#8784) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De rég láttalak :) Amennyire én tudom 2 textúra mod gabalyodik egybe. Nem tudják hogy most ki csinál mit, és felülírják egymást. Nem feltétlan Landscape, sőt az nem is igazán(bár sose lehet tudni), inkább ruha vagy fegyver. Azt, hogy Quest mod csinál-e ilyet, nem tudom, de akár az is. OBMM nem dob semmit? Viszont ha az itt használatos BS-t használod, akkor tekintsd sztornózva az előbbieket, konkrét esetet ahhoz én nem tudok :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8786) GypsFulvus2 válasza Jorus (#8784) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Van erre egy módszer, korábban már leírtam: [link]
Ha sárga rombusz van felkiáltójellel, akkor nem találja a textúrát egy mesh-hez (amely mesh-t valószínűleg valamelyik mod alkalmazza). A fönti módszert alkalmazd a sárga rombuszra katintva.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#8787) Antonius1978 válasza sunyi94 (#8554) üzenetére


Antonius1978
addikt

Sunyi94 irasara reagalva :

Udv mindenkinek.
Sunyi94 javaslatara annyit tudnek mondani, hogy szerintem a magyar fantasy irok muveit kellene megvalositani egy Oblivionhoz hasonlo jatekban.Nem tudom ki mennyire ismeri pl MAGUS vilagan jatszodo fantasy torteneteket.Vagy emlitsem meg a WORLUKvilagan jatszodokat is.Szereny velemenyem szerint a MAGUS sorozat hoseit kellene alakitanunk ebben az uj jatekban, pl lehetnenk lovagok, tolvajok, gyilkosok, enekesek, kalandozok, magusok stb.Az Oblivionban levo fajok adnak az alapjat ezeknek a tipusoknak, pl az Oblivionban levo breton volna a MAGUS-ban a varazslo, az ember a lovag stb. Mindegyik kasztnak megvolna hogy melyik fegyverrel banik jol, pl a lovag a karddal, az eszaki a csatabarddal, az ork a buzogannyal, az elf az ijjal, a tolvaj az torrel, a varazslo a botjaval, az orvgyilkos rovidkarddal, stb, es a fo fegyverunket tudnank tapolni runakkal, raolvasassal, varazslattal, mas femek hozzaadasaval es igy tovabb, hogy ne kelljen mondjuk 5 kardot es 10 tort cipeljunk, csak azert mert kifogy beloluk a toltet, es vagy nincs kovunk amivel feltoltsuk vagy penzunk a feltoltesert.
Kulonben nekem is epp az jutott az eszembe, hogy a jatekot gyerekkent kellene elkezdenunk.Ugy gondoltam, hogy mindegyik hostipusnak volna egy sajat tortenete amit vegig kellene jatszodni, pl mint a Diablo 2-ben, ugye ott 5+2 hostipussal tudtuk vegigvinni a jatekot.
Tehat pl a magus gyerekkoraban elmehetne varazstanoncnak egy hires magushoz, a megoldott feladatok fuggvenyeben mikor eler egy szintet, akkor mondjuk atkerul egy masik magushoz ott is feladatokat old meg, fejlodik, varazslatokat kiserletez ki meg hasonlok, amikor mar kozepes magus akkor felkerul a maguscehhez es ott is az a cel, hogy elerje a fomagus rangot es amikor azt elerte, akkor jon a fo kuldetes hogy mit kellene csinaljon.
A tolvaj kezdhetne a gyerekkorat egy varoskaban, szulei koldusok es emiatt meg kell tanuljon koldulni, lopni, rejtozkodni, lopakodni, zarokat feltortni es igy tovabb.Neki mondjuk lehetne az a celja, hogy osszehozzon egy sajat tolvajcehet.
Az eszaki mondjuk gyerekkent csapdakkal vadaszna aprovadakra, hogy a boruket eladja a kereskedoknek, megvedhetne az allatokat a farkasoktol, elmehetne kovacsnak, harcolhatna penzert az arenaba stb.
Az alkimista gyerekkoraban egy parasztcsalad gyermeke, aki megtanulja a novenyekkel valo banasmodot, aztan elkerulhetne egy kolostorba pl ahol a papok gyogynovenyeket termesztenek es o azokat kellene apolja gondozza, tanulmanyozza, ujfajta gyogyitalokat meg egyebeket keszitene.
Az elf pl gyerekkoraban nyulakra meg ozekre vadaszna az erdoben – fejlesztve ezzel az ijazas kepesseget, (itt ugrik be egy olyan dolog, hogy pl mindegyik hostipus elerhetne pl a 100%-os ijkezelest, de mondjuk egy ork eseteben az ijjal 100% tudassal is csak feleannyit lehetne sebezni, egy ember eseteben marad a rendes sebzes, orvgyilkos eseteben 125% sebzes, mig az elfek eseteben 150% sebzes – ez azt akarja mutatni, hogy hiaba profi valamelyik faj egy adott fegyverrel, egyszeruen nem az o erzekszerveihez van a fegyver kitalalva) aztan elmehetne ijasznak egy valamilyen hadseregbe, vagy unikornisokat szelidithetne meg ilyenek.
Az orvgyilkos mondjuk lehetne egy elrabolt gyerek, akit az orvgyilkos ceh nevel fel, meg kellene tanulni a lopakodast, rejtozest, tavolrol gyilkolast, orvtamadast, a mergekkel valo banasmodot, apro kuldeteseket teljesiteni stb, amig mi leszunk a ceh feje.
A lovag lehetne egy olyan gyermek akinek a szuleit lemeszaroltak valamilyen demonok vagy orkok pl, es egy lovagrend neveli fel es o annak el, hogy bosszut alljon az ilyenfajta teremtmenyeken amig eleri a rend nagymestere cimet.
A legvegen lehetne egy fo csattanoja a jateknak, espedig az, hogy mondjunk minden hosunk talalkozik egy helyen es egyutt elindulnak, hogy a legfobb kuldetest vegrehajtsak.Vagy lehet olyan fordulatot is alkotni, hogy miutan vegigjatszodtuk az osszes karaktert, a karakterek egyik fele pl a jo oldalon all, es meg kell kuzdjon a karakterek masik felevel, akik a rossz oldalon allnak, es forditva.Tehat azok a szemelyek allnak szembe egymassal akiket vegigjatszodtunk es mi magunk fejlesztettunk.
Nagyjabol ennyit akartam hozzafuzni egy ilyen elkeszitendo jatek kapcsan. Minden jot.
Meg egy annyit fuznek hozza, hogy jo lenne azt is megoldani,hogy a legyozott ellensegek cuccait mi modon lehessen hordozni.
Pl a lovagnak ugymond volnanak csatlosai akik a harcok utan osszeszedik a cuccokat es egy szekeren elszallitjak az erodbe.
A magusnak meg volna egy magikus zsakja, amibe barmilyen mennyisegu dolgot bele lehetne pakolni es megsem volna sulya, mert a targyak egy masik dimenzioban tarolodnanak.
Minderre azert volna szukseg (persze, a helyben legyozott ellenfeltol mi is fel tudnank szedni amire epp szuksegunk van, amire nincs, otthagyjuk es amint kilepunk a helysegbol, a bennmaradt cuccokat osszegyujtenek az embereink es a fohadiszallason tudnank oket szortirozni) hogy ne kelljen 500 kilo cuccot cipeljunk magunkkal, es ha valami megtetszik de nincs helyunk akkor valamit igyis-ugyis el kell dobjunk, majd ujra visszamenjunk a helyszinre, hogy osszeszedjuk.
Az is jo otlet volna, hogy pl tudnank nyitani egy uzletet, ahol mondjuk eladnank azokat a cuccokat amiket a kalandozasaink soran osszegyujtottunk.
Az alkimista pedig olyan uzletet nyithatna ahol a kikiserletezett lottyoket adnank el, a magus varazslatokat adhatna el es igy tovabb, mindezt is azert, hogy ne kelljen 2 aranyat ero cuccokkal kereskedjunk, hordozzunk magunkkal 100 kilonyi kacatot aminek az erteke 10 arany.Minden kacatot be az uzletbe, ott eladodik, az osszegyult penzt megkapjuk egy osszegben, es azzal azt csinalunk amit akarunk.
Nem tudom, nektek mennyire fekszenek az ilyen eszmefuttatasok, de jo lenne meg jobban finomitani ezt a csodalatos vilagot.

[ Szerkesztve ]

(#8788) katt777 válasza Jorus (#8784) üzenetére


katt777
félisten

Akkor egyszerűen nincs meg az adott objektum.
Ha már itt vagy, az újabb unoff. patcheket fel tudnád tenni a szerveredre, hogy a maxis cikkbem is módosíthassam az elérhetőségeket? Ott még a régebbiek vannak. Amúgy meg amikor módosítani akartam a cikket, sosem engedte, erről majd még megkérdek modit, ha lesz otthon megint netem.

hoffman_: Nem, ha több textúra van, azokból a későbbi (BS) felülírja a régit. 2 test. esetében csak akkor kapsz felkiáltójelet, ha az egyik kitörölte a másikat, és magát sem írta be a helyére (archive invalidation).

Feltettem a honlapomra a Precursors bemutatót, nézzétek meg! :R Gamepodra majd csak később megy, ha már jobban kiismertem a progit.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8789) HaaS válasza Antonius1978 (#8787) üzenetére


HaaS
addikt

Fable sztájl? Én benne vagyok:D! Azt is illene újrajátszani megint...

Nekem tetszett a szösszeneted.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#8790) Jorus válasza katt777 (#8788) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mármint nincs meg a karakterem? :) Vagy a rucija? Hmm.
Oké, feltöltöm holnap, csak küldj linket, ahonnan letom szedni!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8791) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Udv mindenkinek, uj vagyok itt, az elobb irtam volt egy valaszt, ami nem kotodik szorosan az Oblivionhoz.
Par dolgot szeretnek megkerdezni, igy kapasbol, ami epp az eszembe jut az Oblivionnal kapcsolatban.
Egy evvel ezelott vegigjatszodtam mar a jatekot, akkor igaz kiegeszitok nelkul, a hosom egy sotetelf volt kb 22-24-ik szintu ha jol emlekszem.Talaltam itt utalast arra, hogy van valami kard ami a lelkeket szivja magaba, nos az nekem is megvolt, annak mi a magyar neve es hol talalod, milyen kuldi kapcsan ?
A masik erdekes kerdesem az, hogy melyik az a pecsetko, ami a legeslegtobb sebzest adja a jatekban ?
Mivel most jelenleg megint jatszom a jatekkal, ugy 17-18 szint korul bezartam egy kaput, es kaptam egy kovet ami 12% magiaellenalast adott volna.Ekkor valami hiba folytan a jatek lefagyott epp akkor amikor megnyomtam a mentes gombot a ko felvetele utan. Igy egy azelotti onmentest toltottem be – ez a mentes akkor tortenik amikor belepsz a torony fotermebe ahonnan majd korbe fel kell menni a koig – szoval ujra kellett jatszodjam ezt a reszt, es erdekes modon egy mas kovet adott a jatek, egy olyant, ami 30 eletero sebzest okoz.Majdnem kiszoktem a borombol oromombe, azonnal elmentem a Kesdobaloba es megvettem a legjobb kardot, egy elf hosszukardot, majd beletettem a kovet.
A kard nevenek a hangzatos Zsigerelő nevet valasztottam.A kard alapsebzese 12 volt + 30 eletkarositas, az osszertek 42 pont sebzes egy csapassal. Most hogy 125%-ra tudom kovacsolni a targyakat, ez az ertek 14+30 azaz 44 pont.
Meseljetek ti is ilyen kovekrol meg fegyverekrol, amit ti keszitettetek pecsetkovel.
Egy ezzel kapcsolatos kerdes : fomaguskent ugyancsak tudsz ilyen fegyvereket kesziteni, de peldaul a pecsetko eseteben mi hatarozza meg azt, hogy mennyi toltese lehet a varazscuccnak ? Pl a Zsigerelo 4150 erossegu toltessel rendelkezik, 45 csapast lehet vele kiosztani mielott lemerul.
Tehat azt kerdezem, miert nem lett pl 6000 erossegu toltese ? vagy eppen 3000 ? talan a szintem fuggvenyeben lett 4150 ?

(#8792) Varlaisaran válasza Antonius1978 (#8791) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Szia

Nagy részét nem értem, mert én angolul játszom, és ezek a pecsétkövek meg ilyesmik nem tudom mik:)

A kard. Alighanem az Umbra-ra gondolsz. Egy daedra lord, Clavicus Vile questjével kezdődik, aki nagyonnagyon akarja ezt az Umbra kardot. Hogy elkezdd a questet, asszem csengetni is kell neki egy kis korpát, utána elküld tégedet Pell's Gate-be, egy település nem messze a shrine-tól. A faluban a helyiektől megtudni, hogy volt egy csajszi, aki megszerezte ezt az Umbra nevü kardot, és csunya dolgokat csinált vele. Egy idő óta eltünt, de kidrül, hogy az ayleid Vindasel-ben lakik. Ez egy kis rom, nem messze Pells's Gate-től. Na, oda lemész, a legalsó termében meg is találod a hölgyet, aki annyira bele van buzulva a kardjába, hogy felvette utána az Umbra nevet. Ha beszélsz vele, elmondja hogy milyen jó volt kaszabolni vele, és hogy ő már annyiradeannyira gonosz, meg blabla, és nyomatékosan figyelmeztet hogy kivül tágasabb, mert megjárod.
(Én itt kaptam fel a vizet, egy kis bosmer nanehogymá kizavarjon egy ayleidet a saját házából:D). Dönthetsz ugy hogy megölöd, vagy nemmegölöd, ez utóbbi Clavicusnak nem fog tetszeni, előbbi meg Umbrának (megj. harcban nem egy nagy bruszvilisz, nálam pár kattintás volt, lowabb karakterekkel lehet dolgozni kell vele). Ha megölöd, lesz egy szett ebony armorod, nomeg az Umbra kard. Még mindig dönthetsz ugy hogy nem adod oda Clavicusnak, ezesetben természetesen nem lesztek barátok. A quest elkezdésekor valamilyen uton-modon a hátizsákodba kerül egy kutyaszobor, aki beszél hozzád, ha jól emlékszem valami sötételf volt valaha. Ő folyton fikázza Clavicust, és állandóan le akar beszélni téged hogy odaadd a vasat neki:D
Részemről hagytam Clavicusnak a kardot, mert igazából semmire sem jó. soultrap varázslatom van, akkormeg minek. Viszont nagyon hajtottam Hermaeus Mora questjére, amihez asszem mindegyik daedra lord hozzájárulása kell (megcsinálni a questjeiket), igy nekem ez többet ért.

p.s.: Questen kivül is megtalálható a hölgy ugyanott, Vindasel-ben, de azt nem tudom, elvehető e a kard questen kivül.

[ Szerkesztve ]

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#8793) GypsFulvus2 válasza Antonius1978 (#8791) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

A kard az Umbra. Amit Varlaisaran mondott az rendben van (viszont legközelebb az ilyen leírások elé a SPOILER feliratot kéretik kitenni!!!), de a küldetést csak akkor tudod elkezdeni ha legalább 20. szintű vagy.
Amúgy meg a játék legnagyobb sebzést adó kardja, viszont mágikus sebzése nincs, helyette soul trap-ként működik. Saját története van, már a Morrowind-ben felbukkan, de sajnos ezt a vonalat nem vitték végig a készítők. Pedig elvileg minden használójának a lelkét meg kellene rontania. Egy mod készült erre a témára. Nekem a kedvencem volt, nem adtam át Clavicus-nak, főleg mivel ha nem zárod le a quest-et akkor a 0 a súlya.

A pecsétkövek. Ha ez a sigil stone-okat jelenti (amelyeket az oblivion kapuk bezárásakor kapsz), akkor azonknál a varázslat típusa véletlenszerűen változik. Az ereje pedig attól függ, hanyas szintű vagy. A legerősebb kövek a transcendent sigil stone-ok (nem tudom magyarítva mi a megfelelője). ezek 17. szint felett érhetők el, de a legerősebb hatásúak eléréséhez ha jól emlékszem 25. szint felett kell lenned. Itt van egy táblázat a lehetséges variációkról.
Amúgy véleményem szerint 20. szint alatt nem is érdemes eljutni a főküldetésben a kapuk kinyílásáig, mert jócskán más az érzése az embernek, ha Xivilai-kkal kell küzdeni, mint ha mondjuk Scamp-ekkel... Utóbbi esetben kicsit nevetségesnek tűnik a nagy Daedra invázió szerintem.

Jorus: #8786 -ban leírtam hogy s mint bánj el azokkal a rombuszokkal.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#8794) Varlaisaran válasza GypsFulvus2 (#8793) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Jogos a figyelmeztetés, legközelebb kiteszem:)
Nálam az utolsók közt volt meg a quest, és nagyon izgultam, nehogy emiatt ne álljon velem szóba Mora, ugyhogy inkább odaadtam a kardot. Én nem szerettem amugy, soultrapet csak manuálisan használok ,mindig a kegyelemdöfés előtt:D

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#8795) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Koszonom mindket hozzaszolast. Mi az a spoiler amugy ?
Ime a viszontvalaszom : erdekes, hogy vagy 2-3 nappal ezelott betevedtem abba az utvesztobe ahol van ez a maganyos amazon.Mivel elsore azt hittem hogy valami rablo, szep ugyesen beleeresztettem lesbol egy mergezett es villamsebzesu nyilat, aztan meg szepen lekaszaboltam a Zsigerelovel. De amint kinyirtam a csajt jott az uzenet hogy artatlant oltem meg es hogy felkeltettem valakiknek az erdeklodeset.Ezutan megneztem a hullat, az ebenpancel szettet tenyleg lattam, valami fura neve is volt valamifele Arnyekgyilkos vagy mi, a kardot viszont nem lattam, valoszinuleg elrepult amikor odasoztam az utolsot a holgyikenek.Mivel az orvgyilkos cehkuldiket majd a legvegere hagyom vampirizmussal egybekotve, igy szepen visszatoltottem a jatekot es kisetaltam Vindaselbol.
Amugy az elozo jatekomban nem adtam oda a kardot a daedranak, mivel a lelekcsapda varazslathoz nem ertettem, arra hasznaltam hogy a lelekkoveket feltoltsem vele.Szepen osszevagdostam az ellent egy sajat keszitesu fegyverrel (akkor asszem egy daedra hosszukardom volt 25 tuzsebzessel), majd a kegyelemdofest az Umbra-val adtam meg, igy az ellenfel is kipurcant, nekem meg lett egy feltoltott lelekkovem.
Ezen okbol kifolyolag, mivel nem adtam oda a kardot, lemaradtam errol a Hermaeus Mora kuldetesrol.Ez mirol szol, es mit kapunk jutalomkent ?
Vissza a pecsetkovekhez : megneztem a tablazatot a kovekrol, es ugy talaltam, hogy amit en talaltam veletlenul, epp az a legjobb az egesz jatekban, mivel a tobbi ko 25 tuz, villam, fagysebzest okoz, ez viszont 30-at vesz el az eletbol.Micsoda szerencse, hogy en ezt a 17-18 szint korul kaptam meg. Ime az adat a tablazatbol : 30 pts (4185/93=45). Itt vilagosan latszik epp az amit kerdeztem tehat a 4185 pont es a 45szori hasznalat.
Amugy talaltam meg egy par erot erosito kovet is, az egyik +10 ero, a masik +12 ero.Meg aztan egy varazslat elszivot, asszem 8 pontosat, egy 12 pajzsosat, es az utolso valami magiaellenalas nem tudom hany szazalek.Ugyebar ez 6 ko, 6 kaput zartam csak be eddig.
Amugy ahhoz kepest, hogy mindjart 21 szintu vagyok, meg csak 3 varosban jartam eddig, Bruma,Anvil es most Leyawiin-ben.Mindegyik ceh kuldeteshez meg hozza sem szagoltam, most leptem be a harcos cehhez, a magusceh ajanlanlolevel osszeszedeseben is csak a masodikat csinaltam meg.Mivel egyszer ultem mar dutyiban a brumai kuldetes miatt, ahol egy pasast kell kifaggatni a kincsrol, amint szabadultam es bementem a kastelyba egy sotetelf asszonysag atadta az uzenetet hogy talalkozzak a tolvajceggel ejfelkor a Birodalmi Varosban, azzal most ott tartok hogy kellene lopjak 50 arany erteku cuccot es atadjam a brumai orgazdanak.
Legeloszor, amint osszegyult 2000 arany, megvettem a kunyhot a Birodalmi Varosban, es amint tobb penzem lett, megvettem a szellemhazat Anvil-ben, mostmar kb 45000 aranyam van.Mindezt azert meseltem el, mert en is utolsoelottinek hagyom a fokuldetest (az utolso az orgyilkos ceh lesz vampirizmussal egybekotve), de kozben be fogom zarni az osszes kaput amire ratalalok, csak az neha marhara unalmas, sokat kell koricalni a kulonfele Oblivion sikokon amig megtalalod a pecsetkoves tornyot.

Fontos : mi is ez a Hermaeus Mora kuldetes ???

(#8796) Jorus válasza GypsFulvus2 (#8786) üzenetére


Jorus
nagyúr

Durván nyomod. :) Nagyon köszi a segítséget, ez a későbbiekben jól fog jönni, el is mentettem a debug leírást. A probléma egyébként megoldódott, a karakterem ruhája volt az, ami az újratelepített gámával nem került telepítésre, gondolom vmi régebbi modban szerepelhetett, amit most nem tettem vissza, ezért nem találta a program a rucit.

Ez persze most mindegy, mert nekiálltam újra játszani egy brand new karakterrel. Hihetetlen, hogy akárhányszor újra van kedve játszani az embernek. Nekiindulok most egy high elf surranóval, Atronach jegyű, custom class. Major Skillek: Acrobatics, Light Armor, Marksman, Security, Sneak, Alchemy, Destruction. Jó lesz, érzem. :)

Apropó, mostanában miért nincsenek képek a topicban? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8797) GypsFulvus2 válasza Jorus (#8796) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Szívesen!
Hogy képek? Hát én már jó ideje jegelem az Oblit, túl sokszor toltam végig, pihentetem. A Morrowindet vettem elő, megpróbáltam felmoddolni, több-kevesebb sikerrel. Szép lett, de messze nem használhattam ki a lehetőségeket. Ahhoz hogy minden textúracsomagot, distant LOD generátort, és shader modellt maximumon alkalmazzak, ahhoz kb. 5870 kéne, megfelelő procival. Az se mostanában lesz nekem... Meg aztán hasonló cipőben járok mint Katt; mobilnettel nem lehet képeket/videokat töltögetni. Bendőkének van sávszélessége, de a vasa gyenge, így nem tud jó képeket csinálni. Hoffman lusta. ;) A többieket nem tudom. Nem maradt sok állandó ember errefelé.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#8798) Jorus válasza GypsFulvus2 (#8797) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mivel én több mint 1 év szünet után kezdek új karit, majd tolok képeket, merthogy van vas is, meg sávszél is. :) Azért voltam kihagyni több mint évet, mert volt egy problémám a win7 alatti játékkal, ami ellehetetlenítette az önfeledt játszadozást, de ez szerencsére megoldódott, úgyhogy Tamriel-re fel! :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8799) Jorus


Jorus
nagyúr

Apropó, egy kérdés. Mielőtt újrahúztam a Win7-et, a játékot, amikor 1680*1050-ben játszottam, akkor is teljes képernyőn futtatta a rendszer, csak ugye nem 1920*1080-ban. Most azonban a frissen telepített OS alatt, ha beállítom az 1680-as felbontást, nem teljes képernyőn fut, hanem a széleken fekete csíkokkal. Ezt a beállítást a VGA driverben, a monitor driverben, vagy a játékban kellene keresnem? (Sajnos a VGA-témákhoz semmi közöm sincs.)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8800) GypsFulvus2 válasza Jorus (#8799) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Helyes, pár szép kép sosem árt meg. :)
Ami a felbontást illeti ezt sajnos passzolom mert csak Xp alatt játszottam, és 1680x1050-ben. Nem emlékszem, hogy támogatja-e a játék ezt a felbontást, ha igen, az options-ban meg kell találnod. Ha nincs ilyen, akkor gondolom segédprogram kel hozzá pl. OBSE. NVidia esetében VGA driverből biztos nem, monitor drivernek meg ehhez semmi köze. Biztos be lehet valahogy állítani, mert a TeCső-n van sok ilyen felbontással készült video.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.