Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Scholes9 válasza persil (#495) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:K

Sokszor csak lovagolok és tátva marad a szám :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#502) Ctrl+Alt~Del válasza ThySoul (#488) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Mondom, menj neki karddal, bicskával, tőrrel, ne varázslattal. Aztán utánam mondd, mennyire csalódás.

W | W | H | W | W | W | H

(#503) ThySoul válasza Ctrl+Alt~Del (#502) üzenetére


ThySoul
senior tag

Katanat használok egyedül meg egy armort lol

De nyilván ha így könnyű akkor mehetek neki puszta kézzel is azt akkor egyből nehezebb lenne gondolom
Szerintem könnyebb, jobban büntet a játék ha túl agresszív vagy (kis túlzással minden boss kombó minimum 5 mozdulat) de a cutscene-es bossokon kívül eddig minden max 2 try volt

[ Szerkesztve ]

(#504) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Eleg vegyesek a vélemények a játékról, szerintetek megéri megvenni vagy okosabb bármi vele egy darabig?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#505) Mans20 válasza syIex (#504) üzenetére


Mans20
addikt

Inkább majd a sokadik javítás után, én is akkor veszem.

(#506) Bad Pritt válasza Ctrl+Alt~Del (#502) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mi ez a baromság? :U
Varázslat ellen is ugyanúgy balanszolnak a fejlesztők, Leonine pl. egy kínszenvedés volt varázslattal, amint kardra váltottam, meglett.
Godrickot se volt egyszerű lebontani se karddal, se varázslattal, akkora tank.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#507) persil válasza syIex (#504) üzenetére


persil
nagyúr

Vegyesek...? :D

99%-ban azok mondjak, hogy szar, akik eletukben egy percet nem jatszottak fromsoftware rpg-vel, vagy a tutorial boss-nal ragequit-eltek es visszamentek fortnite-ozni.
Ha szereted a stilust, illetve a korabbi jatekaikat, akkor abszolut kotelezo vetel.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#508) persil válasza Mans20 (#505) üzenetére


persil
nagyúr

30 ora alatt egy bugot nem lattam, semmit.

Az egyetlen problema pc-n, hogy be-beakad, de ez egyertelmuen optimalizacio, szoval remeljuk javitjak. Ha mostani allapotaban marad, akkor is 20x jobb a helyzet, mint a legtobb friss megjelenesnel(meg sok esetben honapokkal/egy evvel kesobb...).

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#509) siposz válasza syIex (#504) üzenetére


siposz
aktív tag

Ha még nem vetted meg, akkor várj 1-2 hónapot, hátha alkotnak valamit performance fronton.

(#510) warcat


warcat
veterán

Ezt öröm végignézni :)

First boss gonna die like a b*tch

EA: It's in the crate!

(#511) Viper26 válasza persil (#507) üzenetére


Viper26
nagyúr

Azért vicces, hogy 2022-ben sem futja náluk natívan 21:9-re...meg ugye release előtt nem ártott volna optimalizálni.

Pixel 7 | FR955

(#512) ThySoul


ThySoul
senior tag

Végre megfeküdt Radahn is. Jézusom, ez a fight egyedül, summon nélkül, közelharcban valami mocsok mód nehéz (ha jól sejtem ez kéne hogy legyen a harmadik demilord a sorban amit elér a játékos), simán az egyik legnehezebb souls boss eddig
De legalább baromi szép az armorja amit megvehetsz utána ;]

[ Szerkesztve ]

(#513) ForRedGlory válasza Bad Pritt (#506) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A szemémben csak az lehet ember, aki odaáll elé kiskéssel és lekaszabolja. :U

(#514) ThySoul válasza persil (#508) üzenetére


ThySoul
senior tag

Amivel én összefutottam:

Radahn egy alkalommal nyolcas alakban futott a harc közepén kB 45 másodpercig
A hátas megídézésekor a paci nem jelent meg, de a karakterem felült a levegőbe és nem tudtam semmit sem csinálni
Az egyik bossfight végén meghalt a boss, de egy spellje megölt engem is. Elfogadta a játék, de a soult nem kaptam meg, az eltűnt (nem lehetett felvenni sem mert nem jelent meg sehol)

(#515) Viper26


Viper26
nagyúr

Délután háromezret buktam, szóval nem tartogatni, költeni. :D

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#516) persil válasza Viper26 (#515) üzenetére


persil
nagyúr

Runat?

A souls 3-ban hanyszor volt olyan, hogy ilyen 100 ezerrel a zsebemben lesetaltam valami szirtrol... :D
De itt is otthagytam mar nehany tizezret itt-ott. xD

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#517) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Azért egy idő után, ahogy haladsz előre olyan cuccok lesznek benne, hogy nem tudod eldönteni hogy shitposzt vagy sem :D

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#518) hunvarlan válasza Bad Pritt (#494) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Szerintem csak new game + ban lesz újra mert én is véletlenűl leöltem és azóta nem találkoztam vele. Be volt ragadva azt hittem ki tudom szabadítani de lehalt.Lehet később lesz valami más npc én még eléggé az elején vagyok szerintem nem sietek sehova hónapokig el leszek vele.

[ Szerkesztve ]

(#519) DrJaka


DrJaka
aktív tag

Bal felső sarokban a hp/fp/stamina sáv alatt van egy armor és felfele nyíl, mellette "iratok" és szintén felfele nyíl. Gondolom valami cuccomat tudnám fejleszteni. Hol tehetem ezt meg? :DDD
ui: a fegyver fejlesztés az megvan.

Huawei Mate 20 prO

(#520) Bad Pritt válasza hunvarlan (#518) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Sejtettem, sajnálatos. :(

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#521) Bad Pritt válasza DrJaka (#519) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az státuszt jelent, de még én se jöttem rá néhányra. :D Szóval valami buffod van, talizmánokból esetleg? Ha pl a hp meg stamina booster talizmánt rakod be, akkor egy piros meg egy zöld négyzet lesz ott felfelé nyíllal.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#522) Viper26 válasza persil (#516) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igen, figyelek rá, hogy menjen el szintezésre, meg amire kell. :)
És rájöttem, hogy kezdőként (L13 Confessor) nem megyünk a barlangba a bosshoz. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#523) Habugi válasza Viper26 (#511) üzenetére


Habugi
addikt

A magam részéről konkrétan nem indítottam el egyszer SEM a release óta, DS2 & 3-ban haxoltam h legyen 21:9, a Remaster natívban tudta, mindhárom részt Online toltam végig, egyenként kétszer-háromszor.
Lassan 4éve van meg ez a kijelző de a From játékokon kívül még gondja nem volt semminek, még az unokaöcsémnek vett Garfield Karts is natívban tudja.

A 10-15 fővel operáló indie stúdiók is 5+ éve rendre hozzák a natív 21:9-et, minden játékukba.
Ezek után 2022-ben az Elden mellé jött EAC, natívban nincs 21:9 ha pedig a szokott módszerrel csinálnék magamnak akkor megfog ez EAC és ban, szóval marad az, hogyha 21:9es kijelzőmet szeretném használni akkor játsszam a multiplayer játékomat offline módban..?

Hát elnézést de elmennek ezek a jó kurva anyjukba, ezért nem szabad egy szigetlakó népségre kétszer is atomot dobni.. :((( :((

Már válaszolt az Instantgaming, még minimum két hétig refundolhatom, ennyi időt kapnak h qrva gyorsan előkerüljön a blackbar mögül az-az ~1M-nyi, renderelt pixel.., ellenkező esetben pénz vissza és majd tolom a tört verzióval, azt amúgy is csak offline lehet. :U

Teljesen lényegtelen h a játékipar és készítés zsenijeinek tartom őket, mert páratlan dolgokat alkotnak, az igénytelenség és telibesz@romság ezen szintje vállalhatatlan.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#524) Imilenni


Imilenni
addikt

Nem unjátok még a 21:9 miatti sírást? :U

Press "F" to pay respects.

(#525) Steven válasza Imilenni (#524) üzenetére


Steven
addikt

Hát ha valaki fizetett az ilyen monitorért mint én , és a fele moncsi használhatatlan akkor nem értem miért baj az , ha valakinek ez probléma :U ?

jah és csak mondom 2022 van

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#526) Rony949 válasza Steven (#525) üzenetére


Rony949
őstag

2022 van és nézd meg, hogy a legtöbb embernek milyen monitora van. Hát nem olyan mint neked. Még a mai napig az 1080p-s monitorok dominálnak. Nekem is FullHD-s monitorom van pl.

(#527) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Bill+egérrel lehet ezt a játékot normálisan játszani? Ez lenne az első souls like game amivel életemben játszanék, egy kicsit félek az irányítástól, mert szinte mindenki kontrollerrel nyomja akit ismerek.
Mire lehet számítani a karakter fejlődésével kapcsolatban? Ez is olyan játék, hogy hiába erősödsz, az ellenfelek hozzád vannak igazítva, így kb sose érem el azt, hogy erősnek érezzem magam? :DDD

(#528) persil válasza Melorin (#527) üzenetére


persil
nagyúr

Egerrol nem tudok nyilatkozni, pc-m sincs mar szerencsere par eve, de third person jatekot amugy sem jutna eszembe konti nelkul ekezdeni.

Nem skalazodnak az ellenfelek, szoval tul tudsz rajtuk fejlodni, de itt egy szintlepes annyit tesz, hogy 100 helyett 101-et sebzel, szoval a "lepek par szintet es lebontok mindenkit" nem fog mukodni. Ha nem figyelsz oda rendesen, akkor barmilyen fereg agyon tud verni 30-40 szinttel kesobb is. :D
Ezekben inkabb te magad fejlodsz mint jatekos, illetve a targyak fontosabbak. A szintlepes csak egy manko.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#529) siposz válasza Melorin (#527) üzenetére


siposz
aktív tag

Lehet, csak akarni kell.

Én Ds3-t , Sekirot toltam végig egér + bill-el, meg lehet szokni.

Most tolom az elden ringet is, és itt is inkább a lagparádé a kellemetlen, kontrollerrel se lenne jobb.

(#530) siposz válasza Imilenni (#524) üzenetére


siposz
aktív tag

Nem. Aki látott már játékot 21:9 -ben, az nem akar visszamenni 16:9-re. Egyszerűen sokkal jobban néz ki.

(#531) centrino válasza siposz (#530) üzenetére


centrino
aktív tag

Aki látott már játékot oleden, az nem akar visszamenni nem oled-re. Egyszerűen sokkal jobban néz ki. (38" 21:9 ről jöttem 48" oledre, és cseppet sem hiányzik, egy pillanatig nem merült fel bennem bárhova is visszamenni.)

(#532) siposz válasza centrino (#531) üzenetére


siposz
aktív tag

Ezért nem kell megnézni. Nem nézed meg, nem hiányzik.

Akinek meg mégis, az vesz egy 21:9 OLED monitort.

(#533) ThySoul válasza Melorin (#527) üzenetére


ThySoul
senior tag

Én világ életemben konzolos voltam, de a Ds3-mat toltam egér+billel, bőven vállalható volt a dolog.

Az ellenfelek nem skálázódnak, de egyrészt nagyon nem lehet széthúzni a karaktered (szerintem sokkal több pont kell egy egy szinthez mint az előző játékokban) másrészt tényleg olyan hogy ha nem figyelsz bármi szétkaphat kis túlzással.

Ha ez lenne az első souls játék akkor ennél jobb opció nincs a belépésre, sok mindenben felhasználó barátabb mint bármelyik eddigi epizód, a sima dungeonok bossai nem nehezek annyira, így kezdőknek is nyújt annyi sikerélményt, hogy folyamatosan haladni tudj benne+mivel nyílt világú ha valahol elakadsz simán mehetsz másfelé

(#534) Melorin válasza persil (#528) üzenetére


Melorin
addikt

Nagyon off, de milyen kontrollert lenne érdemes venni PC-hez? Xbox vagy PS5-öset?

(#535) ForRedGlory válasza Melorin (#534) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Egyszerű kérdés. Mivel a PS5 kontroller nem támogatja natívan a PC-t, nyilván Xbox.

(#536) PETEE78 válasza persil (#508) üzenetére


PETEE78
senior tag

Mai vétel lesz (PC) Sajnos, vagy szerencsére a Division 2 már minden rosszra felkészített :D, így 1-2 bugtól nem fogok a falnak menni.Remélem az idegeim még hasonlóan jól bírják majd a terhelést, mint az előző mesterműveknél.

You are being revived

(#537) Melorin válasza ForRedGlory (#535) üzenetére


Melorin
addikt

Én úgy tudom simán működik PC-n a PS5-é is.

(#538) ThySoul válasza Melorin (#537) üzenetére


ThySoul
senior tag

Ps kontrollert nem ajánlom, nekem évente adta meg magát kB a Ps4es verzió is, és tavaly olyan hírek jöttek hogy a Ps5 féle meg hamarabb kezd el szarakodni (pl driftelni)

(#539) ForRedGlory válasza Melorin (#537) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Akkor nem jól tudod. :D

Steamen megy, de azon kívül szívás az egész.

(#540) Imilenni válasza Melorin (#534) üzenetére


Imilenni
addikt

V1-es PS4-es kontrollert ajánlok leginkább :D
Lehet hogy régi, de eddig az bírta a legtovább.
PS5 driftel, Xboxal nincs tapasztalatom.

Press "F" to pay respects.

(#541) SaJtQaC


SaJtQaC
csendes tag

Tudtok segíteni, hogy az Ash of War opciót hogyan tudom feloldani? Ha már kérdezték bocsi, de nem találtam. :R

(#542) krokk válasza SaJtQaC (#541) üzenetére


krokk
senior tag

A legelső campben, ahol a lovadat is megkapod találod. Az úton ha mész oda a kezdő hely felől akkor van egy üzenet a földön ami írja is, hogy hol találod. Nem akarok nagyon spoilerezni :)

[ Szerkesztve ]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#543) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Én mindent egér+billel játszok, szerintem az eddigi Fromsoftware játékok közül ennek a legjobb az irányítása. Elején kicsit át kellett szabni, azóta semmi baj nincs vele.

Viszont a terület túlfejlődése más kérdés... Godrick-ig aránylag egyenesen haladtam, utána kicsit nekikezdtem felderíteni a térképet és inkább a mellékes dolgokat csináltam meg próbáltam minden érdekességet felderíteni. És például csak tegnap jutottam el a Morne kastélyba, ahol a főbossra ráküldtem a fejlesztett farkasokat és szinte egy burst alatt meghalt (pedig gondolom komolyabb ellenfél lenne, mert achi járt érte, mint Margitért). A főszálon a Red Wolf of Radagon ugyanez, de Rennala is aránylag hamar lement mikor rájöttem mi is történik és rendesen működött is...
Bár én itt is úgy vagyok, mint a legtöbb soulslike játékban, hogy sima mobokkal többet szenvedek néha, mint a bossokon :D Hülye homárokra is ráment vagy 10 halál mire rájöttem, hogy lóra kellene szállni.

Mondjuk sajnos bejött amitől tartottam, az openworld ártott a játéknak, legalábbis az én játékstílusom mellett . Én ilyen játékokban nem tudok addig tovább haladni a sztorival, amíg az utolsó követ is fel nem fordítottam a térképen. Tegnap már direkt kényszerítettem magam, hogy foglalkozzak a sztorival is. Ki volt nyitva az akadémia, de annyi tennivaló van még a világban :D
Mondjuk a kastélyban is egy csomót kóvályogtam és egy ajtót még mindig nem tudtam kinyitni, már ott tartok, hogy keresek róla videót. Pedig elsőre minden help nélkül akarok menni, de egyszerűen nem találom a megoldást.

És mert régebben valaki kérdezte: a Church ov Vow nevű helyen van egy teknős, neki is oda lehet adni a sorcerer scrollokat. Azon a területen van, ahol az akadémia is, majd délután lövök róla képet pontosan merre. De az akadémiáról van is oda teleport :K

(#544) SaJtQaC válasza krokk (#542) üzenetére


SaJtQaC
csendes tag

Nagyon köszi a segítséget! :) 18 órám van benne és még itt tartok :D Van pár aow-m de még nem tudtam használni.

(#545) persil válasza Melorin (#534) üzenetére


persil
nagyúr

Ez toled fugg, nekem a boxos konti jobban kezreall, azt szeretem, de mas a ps-esre eskuszik.

A vinnyogo, flame-kelto, vasvillas buzikkal ne foglalkozz, azt hasznald, amelyik kenyelmesebb szamodra. Mindketto nagyon jo a maga nemeben.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#546) krokk válasza SaJtQaC (#544) üzenetére


krokk
senior tag

Az első karakteremmel én is kihagytam :D de csak 1-2órát játszottam vele, utána másikkal megtaláltam egyből. De könnyű ilyen dolgok mellett elmenni néha :) Volt egy mini dungeon aminek az ajtaja előtt párszor már ellovagoltam és nem vettem észre :DDD

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#547) PunkZoli


PunkZoli
aktív tag

kicsit spoileres, de aki járt már kelet felé a vöröses részen, van egy fehér sérült óriási sárkány.
Ad 70k körüli xp-t meg egy szívet. Ez sztori szempontjából egy npc, vagy egy boss? Ha megölöm lesz később hatással valamire?

(#548) ThySoul válasza Shadowguard (#543) üzenetére


ThySoul
senior tag

Kicsit csalóka az a rész, nekem is viszonylag könnyen meglett az a 3 boss (2 elsőre, egyedül Rennalánál haltam párszor) utána viszont én megszivtam, mert elmentem Radahn felé ami egyedül mocsok nehéz, meg a Capitalnál az Omen King felé (ami szintén mocsok nehéz)

Az, hogy milyen nehéz nem hiszem hogy acsi függő, van egy akit majd konkrétan R1 spammelni kell csak és érte is jár

(#549) persil válasza ThySoul (#548) üzenetére


persil
nagyúr

En olyan lassura vettem most a tempot, amennyire csak lehet, minden sarkon talalok valami erdekeset, pedig meg mindig csak elso grace-t oldottam fel liurniaban valami 40 ora utan... :D

Eddig a sentinel, meg agheel volt a legmelegebb, a tobbivel nem volt gond, a crucible knight-tal meg nem tudok mit csinalni. Viszont nem vagyok egy farmolos tipus, szoval majd kesobb visszakanyarodok, ha mar ugy erzem. 🤷

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#550) persil válasza PunkZoli (#547) üzenetére


persil
nagyúr

A sarkany szivek a pici delen fekvo szigetre kellenek, ahova a demi-human barlangbol lehet atjutni.
Ezen felul nem tudom lesz-e fontosabb dolog veluk.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.