Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) batai15


batai15
félisten

Néztem pár videót caster kasztról. Eléggé jól néznek ki a varázslatok. Egyszerre több is lehet a játékosnál amiket tud változtatni harc közben vagy ezek is egy egy fegyver slotot foglalnak el ?

(#552) Shadowguard válasza ThySoul (#548) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Nekem az elején kicsit nyögvenyelős volt, kellett némi idő mire bele/visszarázódtam a DS Elden Ring harcrendszerébe. Annyira a Nioh volt a kezemben, hogy az elején rendszeresen próbáltam ki pulse-t nyomni... Csak az itt nincs. Meg kellett idő hozzászokni, hogy olyan, mintha sorba állítani az inputot és ha kétszer nyomom a jobbra dodge-ot akkor is kétszer dodge-ol jobbra, ha az első közepén már mást szeretnék. Biztos van erre szakszó :D

De azért alakul a dolog, Godrick után újrakezdtem egyszer, a második karakter már szépen, gond nélkül haladt (többnyire), vele már Margit is meglett másodikra (elsőre leestem :W ), a kezes-lábas se másfél óra volt, aztán azóta csak szépen, aprólékosan derítek fel minden négyzetcentimétert :D És meg kellett állapítanom, hogy ha csinálok harmadik karaktert azzal megint csak más utat fogok követni, de azt már alaposan megtervezem és nézek guide-ot is mit hagytam ki eddig.

Sima dungeon bossoktól nem várok sokat, azok sokszor vissza is köszönnek a világban később, de azért azt gondoltam akire achit ad a játék az valamivel erősebb. Margitra és Godrickra igaz is volt, a többiekre nem. De az általános az, hogy legtöbbször maximum 1-2 halál és megvan minden, az is a build miatt: könnyű páncélos glass cannon. A kulcsőrző sárkány után raktam az első pontot életre :D
De hála ennek (és a mohóságomnak) tegnap találtam egy területet, ahová szerintem máshogy be se lehet menni: az akadémián vannak a kerekes vasszüzek, konkrétan kettő darab. Egy a boss előtt nem sokkal, egy a liftes terem legalján. Engedd meg valamelyiknek, hogy elkapjon és megöljön a grab attackkal. :DDD
A gaol-os szellemek más tészta, ott volt egy, akire ráment egy bő órám. Valami crucible knight. 50%-ig simán elmentem mindig, de a szárnyas, farkalós fázis nem ment az istennek sem. A többi meghalt 2-3 tryból.

Az egyedül alatt azt érted, hogy players nem hívsz vagy azt, hogy a szellemeket se idézed le? Előbbi esetben én is szólózok és akkor elkezded félni, utóbbiban... A farkasokat nem adom :D

(#553) ThySoul válasza Shadowguard (#552) üzenetére


ThySoul
senior tag

Se ember se summonoló spellt nem használok. Nekem ami tetszik hogy az endurance fejlesztéssel nem csak a staminád nő hanem a teherbírás is, így végre lehet értelmes páncélokat is használni.

Viszonylag tényleg sok minden ad achit, szerintem kis túlzással minden ami nem dungeonban van. A grab attackos dolgot már csináltam.

Viszont tényleg be tud nehezedni, a vörös terület demigodja baromi nehéz például egymagadban, arra ráment pár óra.

Hogy negatívumot is mondjak: a boss újra felhasználások (ha valaki összefut vele egyből rajön mire gondolok)

(#554) persil válasza batai15 (#551) üzenetére


persil
nagyúr

Tobb is lehet nalad, memory slot-tol fuggoen, amit termeszetesen barmikor szabadon valtogathatsz.

Viszont kell hozza egy "eszkoz" (bot, palca, csengettyucske, blabla), amivel eltolod a spelleket. Ez nyilvan egy fegyverslot-ot foglal el(de ugye azokbol is lehet nalad 3-3 kezenkent).

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#555) persil válasza Shadowguard (#552) üzenetére


persil
nagyúr

"Valami crucible knight. 50%-ig simán elmentem mindig, de a szárnyas, farkalós fázis nem ment az istennek sem. A többi meghalt 2-3 tryból."
En is vele szopok, pedig allitolag tok konnyu. :D

Mondjuk en hulyen vagyok osszerakva, a ds3-ban pontiffot is kettebetortem elsore, a gravetender greatwolf-on meg annyira elakadtam, hogy honapokig el sem inditottam a jatekot... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#556) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Az egy dolog, hogy a PC-s port alap dolgokat nem tud (ultrawide support, normális egér-bill. támogatás, performancia), de PS5-ös funkciókkal is szenved, pl. rest mode után fixen kidob a title screenre, ahelyett, hogy onnan folytatná ahol voltál. Mivel pár mp a töltési idö nem olyan gáz, de ez is simán igénytelenség a fejlesztők részéről. Xbox-on megy ezzel a quick resume?

(#557) persil válasza Hunpriest (#556) üzenetére


persil
nagyúr

A pc-s panaszokbol szerencsere kimaradtam, de a rest mode/quick resume teljesen ertheto okokbol nem mukodik az online funkciok miatt. Mindenkepp a fomenube kerulsz vissza.

Ha offline inditod a jatekot, akkor viszont nem tudom mit valaszol.

"ez is simán igénytelenség a fejlesztők részéről."
Egyaltalan nem az. Ahogy elvesz a net kapcsolat, mesz vissza a fomenube. De ez minden massively online/online/reszben online jateknal igy van. Ezeket eleve felesleges megprobalni "talcaztatni".

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#558) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Az 5:26-nál eltolt attackot hogy lehet előcsalni :F

[link]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#559) persil válasza Scholes9 (#558) üzenetére


persil
nagyúr

Nem hasznalom az adott bicskat, de ez vagy ash of war(regen weapon art), vagy charged heavy(inkabb utobbi).

Szrk.: Ash-nek a golden tempering van berakva neki, szoval charged heavy, csak tul feluletesen neztem ra elsore.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#560) krokk válasza persil (#559) üzenetére


krokk
senior tag

a fegyver alap skillje, ez az amit a scion dob a játék legelején (vagy később visszamenve)
ash of warok között nincs, egyedi csak ennek a kardnak van ez a skillje.
wikiről olvastam szóval remélem tényleg így van :D

[ Szerkesztve ]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#561) persil válasza krokk (#560) üzenetére


persil
nagyúr

Akkor jot mondtam, csak nem tudtam mi a neve.
Szoval ez A golden tempering, amitol a heavy ilyen lesz, mint ami a videoban is lathato.

Az mar mas kerdes, hogy ezt nem tudod mas fegyverre tenni. Mondjuk a sacred blade-et nincs az az isten, hogy lecsereljem ilyen csiri-biri hulyesegre. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#562) krokk válasza persil (#561) üzenetére


krokk
senior tag

Én is sacred bladezek épp az Uchigatanámmal :D szintén nem találtam másikat ami tetszik. sokáig az alap skill volt, de cseréltem.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#563) persil válasza krokk (#562) üzenetére


persil
nagyúr

Parades, hogy a fegyver eredeti affinity-jet is meg lehet tartani, ha lecsereled a skill-t rajta. Nagyon jo. :)

Most ilyen cathedral knight stilusban nyomom 3 feju lancos buzogannyal, meg a sacred blade-del. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#564) Shadowguard válasza ThySoul (#553) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Oh, minden elismerésem :D Én úgy voltam vele mindig, hogy embert/NPC-t soha nem hívok be soulslike játékban, de itt a farkasok nem adnak akkora pluszt, hogy túlságos könnyítésnek érezzem. Legtöbbször nem is élik meg a fight végét, de arra jók, hogy egy rövid időre magukra vonják a boss figyelmét. Anélkül is lemenne és néha pont, hogy hátráltatnak, de első végigjátszás jó lesz így :D

persil: Mondjuk en hulyen vagyok osszerakva, a ds3-ban pontiffot is kettebetortem elsore, a gravetender greatwolf-on meg annyira elakadtam, hogy honapokig el sem inditottam a jatekot..

Buildfüggő is ez, nekem sokáig Pontiff volt a mumusom, két katanás karakterrel is megszenvedtem vele, de például az első halálom is ott volt NG+-on. Aztán csináltam egy teljespáncélos, pallosos karaktert és megaláztam.
De nehéznek mondott boss-okat meg bedarált a karakter: Gundyr papa kb. 6, Nameless 7-8 tryból megvolt. Gael is elég gyorsan megvolt. A legelsővel viszont pont, hogy a pallosos karakter szenvedett meg.

(#565) nyamsas


nyamsas
aktív tag

Hello.

Először is, szamuráj karaktert inditottam, és lenne kérdésem felétek.
Valaki használ dual katana-t, innen?
Ha igen mik a tapasztalatai, érdemes mindkettőt felhúzni(upgrade), vagy, nem éri meg?
Noob vagyok, egyik souls game-t sem toltam, csak a Nioh 1. részét.

Sajnos nem fut jól a game, úgy hogy inkább barangolok a világban, felfedezgetek, harcolgatok, szintezgetek.

19-60 fps között fut, de nem atom erőművel tolom, úgy hogy gondolom nálam van a hiba, vagy csak pocsék az optimalizáció. No mindegy.

(#566) ThySoul válasza nyamsas (#565) üzenetére


ThySoul
senior tag

Én most dual katanázok pár órája, nekem fel van húzva mindkettő +18ig(lehet venni nyersanyagot hozzá)
A kis mobokat irtózatos mód daralja, de bossok ellen úgysincs annyi időd hogy sok kombót adj be vele (de a bleed ott is működik)

(#567) ThySoul válasza Shadowguard (#564) üzenetére


ThySoul
senior tag

A második végigjátszást én is valami hatalmas karddal+páncéllal és idézgetve akarom megcsinálni, de elsőre egyedül akarok mindent :D bár amilyen hosszú nem mostanság lesz NG+

Nem vészes eddig, a Radahn+Omen King volt eddig izzasztó (meg ugye Margit az elején :W), de az előbbinél is én voltam hülye mert vagy másfél óráig rosszul próbáltam a dolgot

(#568) persil


persil
nagyúr

Azert valamit a str/dex scaling-nel atmatekoztak rendesen.

E/C(a fegyo alapja) scaling-nel SOKKAL tobbet sebez a nightrider flail, mint C/C(quality) scaling mellett, ugy hogy 2 pont elteressel ugyanannyi a ket stat-om... Erre nem tudom milyen japan varazslat a magyarazat, de nagyon nem ertem egyelore. 🤷

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#569) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Azért a Stormveil kastély alatt található mini bossért jár egy ejnyebejnye, akkora, mint egy busz, de nincs normális collision modell a textúra alatt és a pályáról is rendszeresen kimegy tekergőzés közben... Elég gáz.
Illetve ugyanez a boss ugyanezekkel a gondokkal a Fringefolk Hero's Grave alján is ott van.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#570) siposz válasza Bad Pritt (#569) üzenetére


siposz
aktív tag

Pont most csaptam le, miközben 15-20 fps között ingadozott a frame rate, a 3 idióta farkas meg meg páholyból nézte a harcot. De legalább a hülye számszeríjászokat lecsapta az óriás kergetőzés közben.

(#571) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Na jó, én most tartok ott, hogy feladom... Visszamentem a barlangba, ahová a láda teleportált el, gondoltam megnézem, hogy mi az ottani boss... Na most ez a Fallingstar Beast mégis mi a búvalb@szott k***aúristen akar lenni?! De most komolyan, ezzel mi a sz@rt kellene csinálni? Már lassan két órája szórakozok vele, de egyszerűen nem látom, hogy mégis mit lehetne kezdeni vele. Az idézés nem ér semmit, van, hogy mire a soult felvettem már halottak a farkasok. Bár legalább már ezzel sincs gond, van, hogy átmegyek a füstkapun és már elkap a grab. Egy kib@szott rollra nincs időm. Megütni csak mutatóban tudom, szerintem egyszer ha levittem 50% alá. Egyszerűen nem látom át a fightot, másfél óra alatt egy lépéssel sem vagyok közelebb, mint amikor először bementem hozzá.
De legalább sikerült neki megcsinálni a legocsmányabb bossrunt eddig, máshol még egy bolhához is le van téve a kib@szott szobor, de itt másszak keresztül az egész barlangon.

És most az utolsó 6 try-on beakad nála ugyanaz az egy move és csak fut neki a falnak és megfordul és fut és megfordul és fut és az istennek nem áll meg... Még egy ilyen rakás sz@rt :(((

[ Szerkesztve ]

(#572) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

És lement... Nem vagyok biztos benne, de szerintem souls pályafutásom eddigi legnehezebb ellenfelét köszönthettem ebben a skorpióoroszlánistencsapásban... És kaptam a végén 7600 rúnát (12+ k maradt nála)... Ha most ehhez hozzáveszem, hogy az egyik hídon volt egy sárkány, akit második nekifutásra megöltem és adott nyolcvanezret vagy hogy onnan nem messze egy nagy fehér sárkány mellett megöltem egy rakás vörösszemű kicsit (darabja 3k fölött) amitől meghalt a nagy is valamiért(50k) akkor nem volt jó üzlet.
Bár dobott egy rakás fejlesztőkövet is. A +21esből 7 darabot, a másik fajtából is hetet és egy harangot is. Szóval legalább a loot jó volt.

Kicsit nekiálltam kísérletezni, ha már vérezni nem akart. Viszont hiába kő, a poison könnyen felment rá és imádta. Gyakorlatilag végigdodge-oltam a fight-ot és reménykedtem, hogy olyan move-ot csinál ami után meg tudom ütni kétszer és lassan megmérgeződik... P2 annyiból könnyebb volt, hogy ott volt egy move ami után szabadon lehetett ütni a fejét.
Pedig ma még azon gondolkoztam elkezdem tervezgetni a következő karaktert is, de nem tudom ezzel meg akarok-e még küzdeni bármikor :(

(#573) Ctrl+Alt~Del válasza Bad Pritt (#506) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Francokat balanszolnak, varázslattal OP az egész, előre megmondták, kezdőknek direkt azért ajánlják az asztrológust.

W | W | H | W | W | W | H

(#574) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Van cross play ps4 ps5 között? Megosztott accon tudunk játszani coopot?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#575) Woodslave válasza Woodslave (#574) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na megvan. Szóval igen. :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#576) RangerFox


RangerFox
veterán

26 óra után kicsit meggyűlt a bajom Radahnnal. Ennyire inkonzisztens bosst még nem láttam Souls játékban. Néha sikerül 1-2 hitre levinnem az életerejét, mielőtt meghalok, máskor meg még a 2nd phaset se élem meg... De azért nem adom fel :DDD

(#577) Bad Pritt válasza Ctrl+Alt~Del (#573) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem op, van ami kifejezetten nehezebb.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#578) FlashBird


FlashBird
tag

Na kicsit lehúztam a game-t a grafika miatt de visszaszívom mert ez a legkevésbé zavaró, bekell kariblálni a színeket és teljesen vállalható! Ha nem lockolták volna az fps-t 60-ra és nem lennének kis droppok pc-n(5680x, 3070ti) akkor ez simán 10/10, nagyon durván beszippantott, végül a tree sentinelt is levertem dualwield warriorral minimális szintezéssel, többi boss eddig lighty volt. Lenne egy kérdésem ha dualwieldezni akarok végig akkor érdemes Str-re is pakolni vagy inkább toljam a Dexet ezerrel? Kíváncsi lennék buildezési tapasztalatokra akik már messze járnak, illetve hogy ellehet újra osztani a pontokat valamikor vagy már jobb az elején figyelni?

(#579) ThySoul válasza RangerFox (#576) üzenetére


ThySoul
senior tag

Ha kell esetleg tipp adhatok, én is szarakodtam vele vagy 3 órát minimum

(#580) ThySoul válasza FlashBird (#578) üzenetére


ThySoul
senior tag

Az egyik demigod után lesz lehetőség újraosztani a pontokat

(#581) snake78


snake78
tag

Sziasztok
Meg tudná valaki nekem mondani a központi helyen a kovács mögötti szobában lévő "ölelkezős" npc vel ha elkezdem az "aktust"
Mert elkezdtem
Milyen következményekkel jár ?

(#582) Bad Pritt válasza snake78 (#581) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én eddig egyet vettem észre: adott egy Baldachin's Blessing nevű cuccot, ami ha az inventory-dban van, csökkenti a hp-d, de el tudod használni és akkor egy kis adag fp-ért cserébe növeli a poise értékedet.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#583) snake78 válasza Bad Pritt (#582) üzenetére


snake78
tag

Ölelgetem már egy ideje de nekem még nem adta oda
Akkor ha meg is kapom és nem teszem be az inventoriba nincsen semmilyen hatása rám
Akkor ez nem olyan mint a DS3 ban a Dark Sigil

[ Szerkesztve ]

(#584) Bad Pritt válasza snake78 (#583) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem tudod elraktározni. Eldobni nem tudom lehet-e, én inkább elhasználtam.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#585) snake78 válasza Bad Pritt (#584) üzenetére


snake78
tag

Rendben
Köszönöm a választ

(#586) krokk válasza ThySoul (#580) üzenetére


krokk
senior tag

Annyival egészíteném ki, hogy megfelelő tárgy fejében (valamilyen tear). Amiből található több is elvileg, így nem csak egyszeri respecről van szó.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#587) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Rá kell már nekem is nézni erre a Radahnra, kíváncsi vagyok mennyire lehet idegesítő. A bikaskorpió után mindenre fel vagyok készülve.
Tegnap már tervben volt, hogy kicsit haladok a főszállal, csak aztán elmászkáltam mindenfelé, meg abban sem vagyok biztos, hogy merre is kell menni pontosan. A vörös részen a lenti sziget felé, ha jól sejtem, csak akkor nem tudom mit mutat a többi nyíl... :(

Viszont két kérdés:
- A craftingot szokta használni valaki? Van bármi értelmes, amit megéri csinálni? Egyszer csináltam pár nyílvesszőt, de sokkal kisebb a hatótávjuk, mint a boltinak, egyébként meg nem sűrűn használok itemeket.
- A festmények mire jók egyébként? Már találtam kettőt is, de a játék nem sok tippet ad hozzá. Valami értelme biztosan van :DDD

(#588) persil válasza Shadowguard (#587) üzenetére


persil
nagyúr

Mindenfelet szoktam carftolni, szerintem baromi hasznos menet kozben, hogy nem kell visszamenni a hub-ba aztan szopozni a respawn-nal.
Nyilvesszobol van tollas is, aminek jobb a hatotavja.

Festmenyek azok "puzzle-ok", meg kell keresni az ott latott helyet, meg inventory-ban el kehet olvasni a tippeket.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#589) krokk válasza Shadowguard (#587) üzenetére


krokk
senior tag

Craftingot persze, csont dobó tőröket illetve cracked potokból fire vagy egyéb 'gránátot'. Van amúgy ranged fegyver hatótávot növelő medál. Mondjuk nem használom mert vannak jobbak :D én is inkább számszeríjazom.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#590) ThySoul válasza krokk (#586) üzenetére


ThySoul
senior tag

Ha jól emlékszem valahonnan venni is lehet majd, de gondolom annyi lesz egy végigjátszás alatt hogy párszor megváltoztasd a karaktered

(#591) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Látom Miriammal mások is szenvedtek, tele a Carian Study Hall vértócsákkal. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#592) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Én eddig kétszer használtam az íjat komolyabban: a Stormveil kastélyban összefutottam annak a Grafted Scionnak a kistestvérével, aki a játék elején megölt, de vesztére túl dagadt volt bejönni az ajtón. Én meg úgy voltam vele, hogy ideje egyenlíteni. Illetve egyik helyen egy idegesítő Miriam nevű varázslónővel kellett kergetőzni, aki folyamatosan elteleportált, utána meg lövöldözött. Egy idő után meguntam és visszalőttem, csak elfogytak a vesszők.
Egyébként csak csalogatni szoktam vele, a kriptákban tanyázó kőimpeket egyesével lehet leszedni a falról :D

(#593) RangerFox válasza ThySoul (#579) üzenetére


RangerFox
veterán

Köszi szépen, nagyjából megvan mit kell csinálnom, csak össze kell rakni fejben meg koncentrálni. Csak tegnap felbosszantott kicsit, így inkább elindult másik irányba, találtam egy sárkány mini bosst, azt levágtam és mentem inkább aludni. :D Na majd ma meló után.

(#594) ThySoul válasza RangerFox (#593) üzenetére


ThySoul
senior tag

Én vagy másfelet azzal szenvedtem hogy lóról próbáltam leölni aztán rajöttem hogy nagyon rossz ötlet az egész

(#595) ThySoul


ThySoul
senior tag

Olyan mennyiségű XP-t dobál a játék a mostani területen a bossok után (80-100k minimum, de előbb 180k járt egy kötelező bossért) miközben minden first second try :D

(#596) Mans20


Mans20
addikt

Jól fogy a game [link]

[ Szerkesztve ]

(#597) Imilenni válasza RangerFox (#576) üzenetére


Imilenni
addikt

Én az elötte lévő DUO-val küzdök, agyrém a páncélos, legrüheltebb ellenfél számomra :U

Press "F" to pay respects.

(#598) snake78


snake78
tag

Használ valaki Halberd et?
Melyik Ash of War t erdemes használni hozzá ? Vagy érdemes egyáltalán használni ?

(#599) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Crystal bossokra milyen fegyver kell? A Scimitarom ütésenként 2 (!) HP-t vesz le nekik. Azaz semmit.

W | W | H | W | W | W | H

(#600) ThySoul válasza Ctrl+Alt~Del (#599) üzenetére


ThySoul
senior tag

Ha jól emlékszem backstabelni kell addig amíg el nem törik az armor rajta

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.