Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) persil válasza ForRedGlory (#699) üzenetére


persil
nagyúr

"To use an Ash of War in Elden Ring, you need to either press or hold L2 on PlayStation, or LT on Xbox, depending on the technique. On PC, hold Shift and press right-click."

Shift+jobb eger gomb.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#702) ForRedGlory válasza persil (#701) üzenetére


ForRedGlory
félisten

:R

(#703) nyamsas válasza ThySoul (#566) üzenetére


nyamsas
aktív tag

Ezekre gondoltál? Hát, én ezektől baromi messze vagyok még.

[link]

Nagyon, nagyon kezdő vagyok. Egyenlőre ki se merek mozdulni az első 2-3 megyéből.
Tegnap este átnéztem egy másik világba, portáloztam egyet. Majd összef*stam magam, annyira horrorisztikus volt.
Megláttam egy kis mob féleséget, mondom lecsapom. 1 hitelt... :D

Nekem ez a game, a Berserk animét, mangát juttatja eszembe, a játék hangulata nagyon hasonlit az animére. Még a fegyverek egy része is. :)

(#704) Bad Pritt válasza nyamsas (#703) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Berserk egy alap inspiráció Miyazaki számára, korábban a Dark Souls 3-ról is rengeteget írtak ezzel kapcsolatban, az még nyilvánvalóbb volt amúgy.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#705) Rony949


Rony949
őstag

:K

(#706) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Vigyázzunk, hogy nevezzük el a karaktereket. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#707) ThySoul válasza Bad Pritt (#704) üzenetére


ThySoul
senior tag

Olyat láttam hogy ebben már nem lesz lehetőség Berserk kinézetet osszerakni mert nincs hozzá megfelelő fegyver :(

(#708) ThySoul válasza nyamsas (#703) üzenetére


ThySoul
senior tag

Az első 2 bellt (ami adja az 1-2 és 3-4 stonet) viszonylag könnyű megszerezni, a harmadikat meg úgy is muszáj leszel mert le kell győzni egy story bosst hozzá, akárcsak majd a negyedikhez.
Az áruk viszont necces, a smithing stone 6 az 6k ha jól emlékszem, a 8as már 12k (azaz hogy +21ről +24 legyen a fegyo el kell költeni 144k-t, és ha kettőt használsz ugye ennek a duplája kell :D)
De lehet bőven találni is ha szét nézel, és egyre több guide jön hogy miből mit és hol lehet megszerezni

(#709) Bad Pritt válasza ThySoul (#707) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Amúgy az nekem is feltűnt, hogy mintha nem lennének nagyon UGS fegyverek? Van egy kettő talán, de nincs olyan mennyiség, mint a DS3-ban.

Bezzeg a földbe szúrva ott vannak:

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#710) ThySoul válasza Bad Pritt (#709) üzenetére


ThySoul
senior tag

Nekem van pár, de szerintem is kevesebb van (és nem is néznek ki annyira jól, ami nagy kár, mert NG+ban azt használnék ha lehetne)

(#711) ThySoul válasza ThySoul (#710) üzenetére


ThySoul
senior tag

Na most látom közben hogy az egyik greatswordot buktam mert nem csináltam meg a farkaskoma quest lineját :D(és az armort is nyilván)

(#712) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Steam PC verzió nálam nem igazán jó.
Terület töltésekkor akad a játék, van hogy 1-2 másodpercre is megáll.
Másik, Full HD low -on kell nyomnom, hogy 60 fps legyen, feljebb állítva mert kifolyik a szemem a 30 vagy alacsonyabb fps-től.

Win10 Pro 64bit 19044.1566 /ssd/
AMD Ryzen 9 3900X 12-Core
32GB ram
GTX1070 8GB asus
játek ssd: Crucial P5 Plus CT1000P5PSSD8 1TB (PCIe 4.0, 3D NAND, NVMe, M.2 SSD) up to 6600MB/s
Nvidia driver legújabb, előző driver törölve, és úgy felrakva akkor amikor megjelent.

Valakinek vmi 5lete, hogy miért akad? Vagy nálatok is csinálja?
Ezzel a géppel a low az igen tré.

(#713) nyamsas


nyamsas
aktív tag

5.-ik nekifutásra meglett a kezdő hely melletti dragon. Ritka szemét sárkány volt. Minden halál után, máshogy mozgott, egyre zsiványabb lett. De elkaptam hála égnek.
Meg egy másik boss szerűség, egy part menti barlangba volt, ők ketten voltak, de nem annyira tápos fajtából.
Valahogy jó érzés, kikerülni egy győztes boss harcból, még akkor is, ha ezek lópikulák voltak a valós bossokhoz képest.

@lanszelot: Én egy átlag alatti géppel tolom, minden high-on.
Nálam kb 3-4 fps különbség van low és high között, a screen tearing és az fps dropp szinte mindig jelen van, nem számit hogy állitgatom. Remélem patchelik hamarosan, mert a boss harcoknál nehéz dolgom van, igy.

(#714) Scholes9 válasza Owo (#684) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Semmi :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#715) Rony949 válasza lanszelot (#712) üzenetére


Rony949
őstag

PC-n az a probléma áll fenn, hogy a játék MINDEN egyes alkalommal be-beröccen, amíg egy új területre érsz, új ellenféllel találkozol, új fajta objektumokat fedezel fel. Jó hír, hogy ezek után ha már betöltötte ezeket, semmi baj nincs, de amint valami új dolog közelébe kerülsz amit megint be kell töltenie a játéknak, újra leesik a framerate egy pillanatra.

Sajnos a PC port nagyon szar lett. Szóval a probléma nem nálad van.

[ Szerkesztve ]

(#716) lanszelot válasza Rony949 (#715) üzenetére


lanszelot
addikt

És a low beállítások? Az is mindenkinél?

A kontroller kezelése is pocsék.
Az előbb a topogó/ugráló vár ala beszorúltam, és ott állt rajtam, a kép össze vissza ugrált...fantasztikus volt. Mikor lelépett rólam kijöttem alóla.. nem haltam meg, pedig kellett volna
Lóval is sok a gond.
Ilyenkor jó lenne vissza kérni az árát. Tudnék konzolost venni helyette.
RemElem javítva lesz

(#717) siposz válasza nyamsas (#713) üzenetére


siposz
aktív tag

A sárkányt a kezdőhely mellett hányadik szinten sikerült kinyírnod?

[ Szerkesztve ]

(#718) FlashBird


FlashBird
tag

Az a tavi sárkány nagyon poén kis harc szerintem, én nekimentem 20. szint körül és a vége előtt elbuktam, most 30as vagyok és lassan megnézem megint, de mivel csak rúnát és sárkányszívet dob azért nem akkora buli. A Tree Sentinelt is lenyomtam low levelen aztán olyat dobott amit nem is tudok használni és nem is fogok... :D Tehát jó móka ez az irtsuk ki minden boss-t de úgy veszem észre többször vagy hogy nem térül meg befektetett idő arányában...

+Egyébként akik már végig vitték vagy messze járnak azoktól kérdezném hogy az alapfegyvereket érdemes fejleszteni már az elejétől? Mert még mindig nem cseréltem le a kezdő kardjaimat mert nem találtam használhatóbbat...

(#719) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok!
Nekem még mindig nem sikerült működésre bírni az Xbox 360 kontrollert. Valakinek van valami jó tippje?

(#720) persil válasza FlashBird (#718) üzenetére


persil
nagyúr

Souls jatekokban gyakorlatilag barmivel vegigviheto a jatek, a nyers sebzesnel fontosabb a moveset, a weapon art, a scaling, meg hogy neked egyaltalan mennyire all kezre az adott szerszam.
Masreszrol gyakran sokkal jobb egy olyan fegyver, amire egy kezdo elso ranezesre azt mondana, hogy szar es teljesen hasznalhatatlan(meg ugye dark souls-bol mind ismerjuk a winblade-et, vagy a claymore-t... :D )

Nyugodtan fejleszd egyebkent, ami tetszik, kovekbol rengeteget be lehet gyujteni, illetve - nem tudom hol jarsz - kesobb venni is lehet.

"Tehát jó móka ez az irtsuk ki minden boss-t de úgy veszem észre többször vagy hogy nem térül meg befektetett idő arányában..."
Senki nem mondta, hogy lvl 10-en kell feloraig pufolni valamit, lehet kesobb is es akkor nem tart sokaig. :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#721) Bad Pritt válasza persil (#720) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jaja, én a DS3-at végigvittem az undead settlementes formák vasvillájával, az móka volt. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#722) persil válasza Bad Pritt (#721) üzenetére


persil
nagyúr

En ostorral akartam, de azt mar tenyleg az istennek sem tudtam mukodesre birni... :D
De igen, a pitchfork is szimpi volt. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#723) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Napi okosság: az időjárásnak kihatása van bizonyos sebzésekre, esőben a tűz varázslat kevesebbet, a villámos dolgok többet sebeznek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#724) persil válasza Bad Pritt (#723) üzenetére


persil
nagyúr

Egyebkent rengeteg olyan "rejtett" aprosag, mechanika, egyen van a jatekban, amiket a kutya nem mond el es, ha csak "vegigrohansz egy 50 ora alatta" a jatekon, akkor sosem derul ki.

Itt tenyleg megeri mindent megnezni, kiprobalni, atkutatni.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#725) donki


donki
aktív tag

Azért erre a játékra rá kell érezni. Az elsőkarakterem egy vagabond volt, greatsword-del nyomultam, majdnem minden pontot erőre raktam és nagyon nyögvenyelősen haladtam. Mire Margitot legyőztem, elment a kedvem a játéktól.
Azért próbaként indítottam egy prisonert is, egyenletesen raktam hp-re, fp-re, dex, int. Elsőre lement Margit meg Godrick is. Észre kell venni, hogy főleg eleinte a fegyver sebzése elsősorban a fegyver fejlesztéstől nő, nem a tulajdonságoktól, úgyhogy nem butaság egyenletesen pakolni a hp-re, fp-re, meg egyéb, az adott karakter számára fontos tulajdonságokra.
Az fp a speciális támadások miatt a nem varázslóknak is jó lehet, és azt mindenesetre itt megemlíteném, hogy a 106 fp-be kerülő Lhutel the Headless spirit, amit még a castle előtt meg lehet szerezni, Godricket és Margitot kitankolta.
Valamint az is szembetűnő, hogy a mágia nagyon erős (legalábbis most még). Hibrid karakterként Scholar's Armament-tel gyakorlatilag megkétszerezhetem a fegyver sebzését, és hagyományos módszerrel leverhetem az ellenfelet, vagy glintstone pebble/ rock sling varázslatokkal biztonságos távolból ölhetem meg. Godricket a távolból leöltem úgy, hogy összesen ha egyszer kellett gurulnom, mert végig a spiritet támadta.

[ Szerkesztve ]

(#726) Yodamest


Yodamest
addikt

Tegnapi patch:

Full Elden Ring 1.02.2 patch notes
PC:
Fixed an issue where the graphics card was not being used, resulting in slow performance.
Fixed a bug that caused the game to quit under certain conditions during a battle with the Fire Giant.
Fixed other bugs.

Majd lassacskán kikupálják, még 1-2 ilyen kell azért.

(#727) persil válasza Yodamest (#726) üzenetére


persil
nagyúr

Ilyenkor - semmi flame - annyira boldog vagyok, hogy az egesz pc-s szarakodast hatrahagytam vagy 3-4 eve(~20 ev utan).

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#728) Bad Pritt válasza donki (#725) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na vigyázz, mindjárt megkapod itt valami purist kollégától, hogy mágiát meg szellemeket csak a p*ncik használnak, az igazi veteránok csupasz seggel, puszta kézzel vernek le mindenkit. ;]
Amúgy a mágus önmagában szellem idézés nélkül nem biztos, hogy jobb, mint egy melee karakter, mert a varázslatokat a legtöbb boss ki tudja kerülni és ki is szokták. Az idézés meg minden karakter számára baromi nagy segítség.
A Scholar's Armament nem minden ellenfél ellen ilyen hatásos amúgy, valakinek nagyobb a magic resistance értéke, azok ellen más buff lesz jó.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#729) persil válasza Bad Pritt (#728) üzenetére


persil
nagyúr

Az jut eszembe, amikor a net test alatt(!) egy faszi leverte margitot egy szal semmiben, fejlesztes nelkul, kezdofegyverrel, dodge nelkul(!!!) ugy, hogy nem kapott be sebzest... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#730) Bad Pritt válasza persil (#729) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mindig élmény az ilyen speedrunnereket nézni, előre várom, hogy fog alakulni az Elden Ring speedrun meta. :D

Amúgy én is azt vettem észre magamon, hogy a DS3-as játékstílusomat fokozatosan vetem le és sokkal kevesebbet gurulgatok, helyette ugrálok össze-vissza, mivel minden boss tele van aoe támadásokkal, ezeket ugrással könnyebb kikerülni, mint dodzsolgatva. Gondolom ezzel akarták balanszolni a spiriteket is, Godrick két lépcsős ground slam támadása ki is nyírta egyből a kis demi-human seregemet, akik körbeállták, nekem meg semmi bajom nem lett. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#731) lanszelot válasza ron8 (#719) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,

Nekem az első működött: link

(#732) persil válasza Bad Pritt (#730) üzenetére


persil
nagyúr

A jump attack most amugy is nagyon jo. Utana 1-2 utes es altalaban mehet is a critical(mar, ha nem legyezovel vertel oda :D ).

Nalam altalaban a farkasfalka, a barlangi bunkok(demi-human) es lhutel a fejetlen porognek, de mivel fp-vel nem vagyok eleresztve es a sacred blade is egy kazalnyi fp-be kerul, ezert csak ritkan vetem be oket, meg inkabb akkor, ha nagy szamu, de gyenge/idegesito az ellen. Akkor kiszorom a sracokat, a tuleloket meg leverdesem.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#733) ThySoul válasza Bad Pritt (#730) üzenetére


ThySoul
senior tag

Dist tegnap pont erről beszélt streamben. Általában mindig azt mondják, hogy nem tudják mi lesz a speedrun metódus a játékban, de itt főleg igaz.
A fegyver fejlesztése lesz a legerdekesebb, rengeteg cucc kell hozzá, azt nem tudom hogy oldják meg (az all bosst meg sem említem, ott lesz valami korlát)

(#734) ThySoul


ThySoul
senior tag

Megszerezhető a Radahnnál található farkas koma armorja+greatswordje, baromi jól néz ki :D
Tuti ez lesz a szettem a kövi végigjátszásnál

(#735) krokk válasza Bad Pritt (#730) üzenetére


krokk
senior tag

most hogy így visszagondolok, alapvetően használom mindig a jumpot, de bakker bossoknál asszem nem jumpoltam, csak a roll... :W :DDD
Na majd most... Elkezdtem egy wretcheddel is. Sokkal könnyebb volt a kezdés mint gondoltam.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#736) Bad Pritt válasza krokk (#735) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igazából pont ezért érzem azt, hogy a melee karakterek nagyon jók ebben a játékban, jump, jump attack, guard counter mind baromi jól használható pluszt ad, sokkal egyedibb lehet a játékstílusod, mint a korábbi játékokban.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#737) ron8 válasza lanszelot (#731) üzenetére


ron8
senior tag

Nekem sehogy sem akar működni. Bill egér kombóval meg mondhatni nem az igazi. Azt egyébként nem értem hogyan működhetne ez a kihúzàsos módszer, ha ki huzom a bill és egeret is, akkor hogyan inditsam el a játékot? :U

(#738) ThySoul


ThySoul
senior tag

Olyan greatswordnél, ami strengthre és intre is skálázódik (royal greatsword) pakolnom kéne minél többet mindkét tulajdonságra, ugye?

(#739) persil válasza ThySoul (#738) üzenetére


persil
nagyúr

Ha azonosan skalazodik, akkor igen. Ha az egyikre rosszabbul, mondjuk csak E, de a masik egy C/B akkor igazabol el is hanyagolhatod a gyengebbet, csak feleslegesen szornad el a pontokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#740) Bad Pritt válasza ThySoul (#738) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igen.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#741) donki válasza Bad Pritt (#728) üzenetére


donki
aktív tag

Nekem idáig a rock sling nagyon bevált. Amikor ellövöm, az ellenfél azonnal dodge-ol egyet, csakhogy a három lövedék követi öt, és gond nélkül eltalálja.

(#742) Bad Pritt válasza donki (#741) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jaja, azok a jó varázslatok, amikben van egy kis delay, pl. a pebble vagy a swift shard ezért nehézkesebb, mert folyton kidodge-olják (ha rád vannak aggrózva persze), de a magic glintblade varázslatnál van egy pár mp az idézés meg az idézett kardok indulása között, a bossok viszont az idézés pillanatában dodge-olnak.
Ezzel amúgy az ambush shardot is ki tudtam váltani, ami ugye hátbalövi őket, de a glintblade-et megidézem, elfutok tőle, az ellenfél engem követ és mire a kardok megindulnak már a hátuk van arra. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#743) Imilenni


Imilenni
addikt

Esetleg valaki talált már olyan leírást, ami leírja hogy kb milyen szintű karakterrel érdemes bizonyos bossra rámenni?
Most éppen az Age of Stars Questlinet nyomom, és a barlangos nagy boss Astel Naturalborn of the void -szal küzdök.
Van értelme 76-os ként ütnöm vágnom? Mert ez így kb örökkévalóságnak tűnik, hiába 51-es str-em van és 14-es Greatsword-öm van, 180 körül sebez a light attackom :U

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#744) Bad Pritt válasza Imilenni (#743) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Fextralife game progress route térkép
Ez segíthet nagyjából belőni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#745) persil válasza Imilenni (#743) üzenetére


persil
nagyúr

2 perce kuldtem at privben, amit linkelt Bad, de azzal jobban jarsz, mert a ph 320x240-re tomorit minden kepet. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#746) Imilenni


Imilenni
addikt

Köszi srácok! :R

Press "F" to pay respects.

(#747) Scholes9 válasza persil (#727) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:K :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#748) Ctrl+Alt~Del válasza Shadowguard (#669) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nekem Friede tetszik a legjobban, de második helyen jön Gael. Az egy igazi tökös, nehéz, gitgut bossfight.

W | W | H | W | W | W | H

(#749) Ctrl+Alt~Del válasza Bad Pritt (#728) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

az igazi veteránok csupasz seggel, puszta kézzel vernek le mindenkit. ;]

Ez pontosan így van. :DDD

W | W | H | W | W | W | H

(#750) Fitzgerald válasza Bad Pritt (#744) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Kemény. Én még West Limgrave-et sem hagytam el lvl30-on, sokat farmolok.
Nekem szerintem simán lesz 150+ óra a játék, irgalmatlanul nagy a map.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.