Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) lanszelot válasza Ronam (#798) üzenetére


lanszelot
addikt

Ahogy Asmongold mondja, csak ne kapj be ütést, ennyi az egész :D
/bocsi ezt nem tudtam kihagyni/

(#802) Ronam válasza lanszelot (#801) üzenetére


Ronam
addikt

Pofonegyszerű :D, na mind1 próbálkozom tovább :).

(#803) Shadowguard válasza Ronam (#798) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Ha máshogy nem megy van hozzá glitch :D Lóval meg lehet csinálni úgy, hogy még a kardokat se dugja le a földbe P1 alatt, csak tudni kell hozzá hány ütést kell addig a pontig bevinni. Én véletlenül fedeztem fel.

(#804) erahurka válasza erahurka (#793) üzenetére


erahurka
félisten

Nem hiszem el basszus egész délután ezt a szart próbáltam telepíteni de egyszerűen mindig megakadt ugyanott. :(( Ha lennének játékdemók nem lenne ilyen problémám, kinyomnám minden szemét annak a baromnak aki kitalálta hogy nincs erre szükség többet :((

(#805) persil válasza erahurka (#804) üzenetére


persil
nagyúr

Haborodjunk fel, hogy a lopott jatek nem mukodik. :D

Masfelol ertelek is, de ez van, ritka mar a demo. Viszont, ha valami nem jon be 1-2 ora alatt, akkor kerhetsz refundot is a legtobb platformon.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#806) ThySoul válasza Ronam (#798) üzenetére


ThySoul
senior tag

Érdemes a lovat használni fight közben healhez (vagy magához a harchoz, csak úgy hosszabb lesz)
Próbálj mindig mögötte/a lába között maradni, a legtöbb ütést akkor lehet bevinni neki mikor kúszik előre a ló nélkül és csapkodja a földet, p2-ben meg muszáj a full aggro vagy kapod az idióta meteorokat

(#807) erahurka válasza ThySoul (#806) üzenetére


erahurka
félisten

Mit jelent hogy aggro? :B

(#808) siposz válasza erahurka (#807) üzenetére


siposz
aktív tag

Agresszívan belemászol az arcába, közelharc.

(#809) persil válasza siposz (#808) üzenetére


persil
nagyúr

Erm, nem.

Az aggro, bar az agresszivbol szarmazik, de arra hasznaljuk jatekokban, hogy az adott ellen kiszemelt teged. "Rad-aggrozott".

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#810) lanszelot válasza erahurka (#804) üzenetére


lanszelot
addikt

Szépen leírtam neked, nézd vissza mennyivel komolyabb gépem van, és FHD low -on tudom játszani, hogy fix 60fps legyen.
Ma reggel dobtam videót is, hogy FHD high-on /nem maxon/ hogy akad.
Tehát a géped nudli, 800x600 low -ban nyomhatod rajta.

Ugyanezen a gépen AC Odyssey 4K high fix 60fps -el megy.

[ Szerkesztve ]

(#811) erahurka válasza lanszelot (#810) üzenetére


erahurka
félisten

De te az optimalizálás miatti akadásról beszélsz nem? A bugos betöltés miatt.

(#812) Imilenni válasza Ronam (#798) üzenetére


Imilenni
addikt

A HP első felét melee-be üsd le (ha leidézed az idézni valókat akkor nehezebb lesz dodge-olnod szerintedm)
Amint leérkezik meteorformában, utánna pedig lóra fel.
Itt most rajtad áll, leidézel mindent és hit & run-ban megütöd néha, vagy csak akkor idézed le a cuccokat miután aktiválta a 4 meteort ami felette van, szaladgálj körbe-körbe, aztán egy idő után elnyomja a meteorokat a mobokra.
Aztán mehetsz.
Szerintem egy kicsit még húzz a szinteden, fegyvered milyen szinten van?

Press "F" to pay respects.

(#813) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Én ma kezdtem el a játékot, még igazából csak nézem mi hogy is van :) Lenne egy olyan kérdésem az utazás az ingyenes? Nem vettem észre bármit is levont volna. Továbbá itt bárhonnan utazhatok mentett helyre? Nem csak a mentett helyről lehet utazni másik mentett helyre? Ps5 játszom de hogy két kézzel fogja a kardot, az 3 gombot igényel ez elég furcsa így szerintem! Miért nem lehet csak pl hosszan nyomni vagy tudja a fene, na de hátha hozzá szokom :)

(#814) warcat válasza lajosx (#813) üzenetére


warcat
veterán

Ingyenes.
Ha nem akar valaki épp felszeletelni (azaz üldöz, stb) és megnyitható a térkép, akkor igen bármikor utazhatsz.
Én menekültem már meg halálos zuhanástól is így, bár talán ez az egyetlen dolog, ami PC-n egér és billentyűzet miatt könnyebbnek tűnik (G+F+E+E billentyűkombó és már utazol is a legutóbb meglátogatod site of grace-hez). Kézzel pedig kiválaszthatod bármelyik 'tábortüzet'.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#815) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Nekem Agheel keményebb meccs mint a Margit volt, pedig ahogy láttam jóval kevesebb rúnát ad...

(#816) batai15


batai15
félisten

Szintén level 30 vagyok ,levertem pár bosst (marian three sentinel ,pár alsóbb rendű ) irdatlan jó játék . Igaz egyszer repült a gamepad.(Margit 4.je lett meg a sentinel szivatott sokat )
Series x-en tolom ,bugot nem találtam , viszont performance módban ég és föld a különbség játszhatóság tekintetben. Sokkal fluidabb.

Véletlenül bele kötöttem egy yura nevű npcbe azóta már csak ha meglát támad. Vele kapcsolatba nagyon elszúrtam valamit ?

[ Szerkesztve ]

(#817) F.B.I. válasza batai15 (#816) üzenetére


F.B.I.
veterán

Szerintem nagy jelentősége nincs.... én is levágtam párat...a kovácsot ne öld meg soha....az a lényeg.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#818) Ctrl+Alt~Del válasza erahurka (#799) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Hihetetlen, hogy valaki ilyen mocskokat néz..

W | W | H | W | W | W | H

(#819) persil válasza lajosx (#813) üzenetére


persil
nagyúr

3 gomb...? Az lehetetlen. Boxon nyomvatartod az y-t es gyakorlatilag utsz egyet azzal a fegyverrel, amit ket kezbe akarsz venni. Szoval jobb oldali kard mondjuk, az y+rb.

Tuti igy van ps-n is, egy percig szokatlan lehet, de hamar raall az ember.

Azert van igy(korabban sima y volt), mert most van egy teljesen uj funkcio(az ugras), aminek kellett egy kulon gomb.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#820) persil válasza batai15 (#816) üzenetére


persil
nagyúr

Ezekkel a "veletlenul levertem" valakit dolgokkal azert kell vigyazni, mert a jatekban minden vegleges, ha megtortent ugy marad.

De legrosszabb esetben egy-ket quest-bol maradsz ki, esetleg nehany targyat nem szerezhetsz meg, stb. Teljesen bebukni/elakadni ilyen miatt nem tudsz. Kritikus karaktert pedig megutni sem lehet, mivel a kerekasztalnal elovenni sem lehet a fegyvert(gondolom rinyalt a sok tompika a korabbi jatekokban, mikor leverte a kereskedo nagyit es minden portekaja sokkal dragabb lett... :D ).

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#821) RangerFox


RangerFox
veterán

A vége felé azért Miyazaki nagyon "mókás" bossokat pakolt a játékba. Jelenleg a Godskin Duoval szenvedek, tökéletes iskolapéldája az egyáltalán nem fun/fair harcnak.

(#822) donki válasza batai15 (#816) üzenetére


donki
aktív tag

Szerintem ez az NPC nem fontos, ráadásul van egy jó katanája, ha levered. De amúgy van egy helyszín a játékban, egy templom, ahol imadkozva megtisztulhatsz a bűneidtől (az ellenséges NPC-k megbocsátanak).

(#823) donki


donki
aktív tag

Moonveil katanáról mi a véleményetek? Nekem úgy tűnik, hogy spellbladeként jobb, ha nem intre skálázódik a fegyver, mert akkor nem tudok scholars armamentet használni, márpedig az többet sebez. (Intre is skálázódó fegyvereknek magic sebzése is van, csakúgy, mintha int-es ash-t raknék bele, és ekkor nem lehet a buffot rátenni)

(#824) lajosx válasza warcat (#814) üzenetére


lajosx
őstag

Nagyon szépen köszönöm ezt jó hallani :) :R

persil
valamit akkor nem jól csinálok, nekem bal oldalt fel nyíl+ jobb oldalt háromszög+ R2. Nekem így fogja egy kézből kettőbe a kardot pl. :R

(#825) erahurka válasza RangerFox (#821) üzenetére


erahurka
félisten

Nem úgy volt, hogy nem kell könnyebb mód meg úgy jók a souls játékok ahogy vannak? Akkor tessék csöndben maradni és git gud. :(((

(#826) erahurka


erahurka
félisten

Ezek a megidézhető átlátszó segítőtársak fogyóeszközök vagy ha egyszer megszerez egyet az ember akkor az végtelenül előhívható?

(#827) donki válasza erahurka (#826) üzenetére


donki
aktív tag

Csatánként egyszer. Nem fogyóeszköz!

(#828) RangerFox válasza erahurka (#825) üzenetére


RangerFox
veterán

A boss designt és mechanikát kritizáltam. Nem kell könnyebb mode, a Ringed City bossa meg Kos a BB-ből még mindig nehezebb (de igazságosabbak és jobb élmény ellenük harcolni, mint itt).

(#829) erahurka válasza donki (#827) üzenetére


erahurka
félisten

Megnyugtató.

(#830) siposz válasza batai15 (#816) üzenetére


siposz
aktív tag

Óvatosan a véletlenekkel. Én a DS3-ban Hawkwood-t ütöttem meg véletlenül, hát majdnem végetvetett a Dark Souls karrieremnek.

(#831) lanszelot


lanszelot
addikt

Ma írta ki a steam, hogy a Steam Cloud Save NEM működik jól, tehát senki se használja, és ha dobja az ablakot, a helyi fájlok használatát kell használni. /steam hibája, nem a játék/

erahurka
Nem. A játéknak van értelmetlenül nagy gépigénye.
Nem a töltésről írtam, de ha meg nézted volna a videómat....
Már rég túl lennél ezen a nyűglődésen, ha szánsz rá 5 percet és vissza olvasod a gép konfigom, és megnézed a videóm. Azt is leírtam azzal a konfiggal FHD Low -ban megy fix 60FPS-en.
Gondolom később, meg majd jössz nyígni, hogy nem megy a laptopodon...
Minek kérdezel itt, ha nem érdekel mit válaszolunk? :F

(#832) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Tegnap az új karakterem is lecsapta Godrick-ot, most nem tudom, hogy a szintem miatt vagy csak visszarázódtam a játékba (utóbbira gyanakszom), de szegény valami nevetségesen könnyű volt. Kétszer tudott megütni, de mind a kettőt én néztem be meg a forgószeles támadást mikor indította az sebzett be vagy kétszer. Idézés nélkül, elsőre...
A crucible nyavalyással többet szenvedtem előtte, erősen fontolgatom, hogy megtanulok pajzsozni és azzal fogom leverni ha még eggyel találkozok.
Viszont találtam még egy éjszakai madarat az akadémia környékén amit a térképem sem jelölt, elsőre megölt, másodjára meg beakadt a levegőben és meghalt magától :C Csak gratulálni tudok neki.

Azért találok bőven új dolgokat, a mocsár alján belefutottam egy barlangba, ahol egy újabb Bloodhound volt a boss és a másik oldalon a trailerben látott lány egy farkast simogatott-> megoldódott egy questem. Ha jól tippelem a trailer alapján ez ráadásul valamelyik endinghez is kelleni fog.
Plusz találkoztam Patchessel itt is és ő elmondja előre a vasszüzet, ami elteleportál az akadémiáról. :Y Csak most már ügyesebb leszek és nem egy csomó rúnával megyek át :U
Kíváncsi vagyok mikbe fogok még belefutni, amit legutóbb elnéztem.

(#833) persil válasza Shadowguard (#832) üzenetére


persil
nagyúr

"Kíváncsi vagyok mikbe fogok még belefutni, amit legutóbb elnéztem."

Spoiler tag maybe...? :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#834) erahurka válasza lanszelot (#831) üzenetére


erahurka
félisten

Visszaolvastam nyugodj már le! Így nem szaggat hardveres gondoktól, ahogy valamit betölt, megakad a játék mert bugos. Betölt néhány új textúrát és megakad.

Láttam Youtube-on hogy megy az én gépemmel, arra lennék kíváncsi, mit lehet kihozni belőle még néhány módosítással.

Robbanj fel a méregtől mert hozzászólásokat írok a topikba, komolyan...

(#835) ThySoul


ThySoul
senior tag

Na, a játék végére teljes mértékben elkattant a From, két olyan boss is lesz hogy az agyad eldobod tőle. De van pozitívuma is, ezek tényleg elég jól sikerült harcok, Ds3 feelingem van

(#836) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Ez a fegyo skill hasznalat eleg erdekesen, ha nem bugosan mukodik...
Jobb kezemben a Meteorite staff, ami alapbol No Skill-es, a leirasa eleg egyertelmu:
"If the armament in the other hand has a skill, that skill will be used instead".

Bal kezben egy kard, rajta a Bloodhound's Step skill-el es megis No Skill-t ir.
Ha megcserelem jo.
De ugyanez igaz, ha jobban kard egy skill-el, balban shield egy skill-el, akkor ugye a shield skill ervenyesul, ha megcserelem a kettot, akkor is a shield skill ervenyesul. :D
Igen, tudom, No Skill a shieldre vagy ketkezesre a kard, nem ez a lenyeg.

Szoval latszolag nem left/right vagy main/off hand szerint lovi be a hasznalhato skill-t, hanem mintha valami fegyo prioritasi lista lenne.
Nem tudom, hogy ez valami bug vagy siman csak a No Skill leirasa hibas.

(#837) persil válasza birno (#836) üzenetére


persil
nagyúr

Tokeletesen mukodik, csak at kell latni. 🤷
Ha a bloodhound-ot akarod hasznalni, akkor tedd a bicskat a jobb kezbe, a furkost meg a balba. Varazslas szempontjabol ugyis tok mindegy, hogy melyikben van.

Ha pajzsod van, akkor a pajzs skill-t hasznalja, olyankor a fegyver ketkezbe. Ha a pajzson nincs skill, akkor meg a fegyveret fogja hasznalni.

"Szoval latszolag nem left/right vagy main/off hand szerint lovi be a hasznalhato skill-t"
De. Egyedul csak a pajzs elvez prioritast. Meg ugye alapvetoen azt feltetelezi a jatek, hogy jobb kezben van a fegyver, balban pedig pajzs, vagy A MASIK fegyver.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#838) nyamsas


nyamsas
aktív tag

Valaki el tudja magyarázni, mennyit is érdemes rakni a desterity-re, szamuráj esetében? Hány pontot?
Láttam youtube-on, van soft cap, meg hard cap, de a tag csak tesztelte, hogy mennyi is az annyi.
Mehetek dexterity+strengh kombóval is?
Nagakiba long katana-t használom, ennek 18-as a strengh követelménye, én felhúztam 20-ig.
De még igy is kétkézzel használom, lehet én csinálom rosszul.

Meg érdemes-e Ashes of War skill-t belerakni?

Köszönöm az esetleges választ.

(#839) Bad Pritt válasza birno (#836) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A leírás szar, így lenne helyes:
If the armament in the left hand has a skill, that skill will be used instead.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#840) lanszelot válasza erahurka (#834) üzenetére


lanszelot
addikt

Ejnye, én nem írtam ilyen hangvétellel neked. :N

3an írtuk, hogy PS verziót vedd. Én ki is fejtetem miért.
Te még mindig a laptopodról beszélsz.

Bummm :DDD

(#841) Bad Pritt válasza nyamsas (#838) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Érdemes ash of wart tenni bele, de úgy, hogy keen affinity legyen és akkor jobban fog scale-elni dexterity-re, így ezt az attribútumot érdemes felhuzni 40-es szintre.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#842) persil válasza nyamsas (#838) üzenetére


persil
nagyúr

Keress ra es olvasd el, hogy mi az a stat scaling es hogy mukodik a jatekban.

Aztan valassz egy iranyt, hogy kb. milyen build-et szeretnel.

Alapvetoen amire a karakternek nincs szuksege, az maradhat kezdoerteken is. De azt, hogy egy szamurajnak mennyi dex kell, igy kategorikusan senki nem fogja tudni megmondani.
Ha kifejezetten dex karit akarsz, akkor strength annyi, amennyi kell a fegyverhez, endurance es vigor annyi, amennyivel kenyelmesen tudsz jatszani, mind(marmint nem magyarul mind/osszes, hanem az angol MIND szo :D ) opcionalisan, ha skillt/summont hasznalsz, dex 40+, a tobbire meg nem kell tenned semmit. De mondom olvasd el a scaling-re vonatkozo irasokat, nezd meg milyen fegyvereket akarsz hasznalni, gondold at milyen iranyba akarsz haladni es annak megfeleloen lehet tobb tanacsot adni.

"dexterity+strengh"
Persze, ha egyenlo aranyban van, akkor azt hivjuk "quality" build-nek. Nyilvan olyan fegyver kell hozza, ami azonosan skalazodik erore es ugyessegre(vagy aminek igy valtoztattad meg az affinitasat).

"érdemes-e Ashes of War skill-t belerakni?"
Ha nem tetszik az alap, akkor nyilvan. De figyelj a scaling-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#843) ThySoul


ThySoul
senior tag

Jézusom de rossz ez a final boss :D

(#844) birno válasza persil (#837) üzenetére


birno
addikt

Ha tokeletesen mukodne, akkor mindegy, hogy melyik kezedbe lenne a skillel rendelkezo fegyo. :)
De ismerem a gondolatmenetet, by design ilyen, tehat tokeletesen mukodik...
Varazslas szempontjabol mindegy, de abbol a szempontbol nem, hogy igy egy kezen van mind a ket gomb, nem pedig az egyik jobbon, ami amugy is kenyelmesebb annak aki jobb kezes, a masik meg a balon.
Igy lenyegeben a jobb keznel levo gombok teljesen haszontalanok, max backstabnel hasznalatos, mert persze azt is csak jobb kezben levo fegyoval lehet.
Tok logikus, bal kezes emberek nem leteznek. :)

(#845) ThySoul


ThySoul
senior tag

Na, több mint 51 óra után eljutottam a játék végéig (a final boss halott, befejezést még nem nézem meg)
Nekem összességében tetszetős volt maga a game, bátor húzás volt a nyílt világ a Fromtól, de mind kritikailag mind anyagilag megérte nekik.

A nehézség egyértelműen bánta ezt az egészet, talán itt a leghullámzóbb az összes eddigi játékuk közül, amit a végén irreálisan sok hülyeséggel próbáltak megoldani (helló, godskin duo meg rohadt commander neill a fagyos területen). Ami mindenképp negatívum meg, azok a boss copyk: eddig is jellemző volt rájuk, de itt olyan szinten atestek a ló túloldalára, hogy az valami egészen hihetetlen, story szinten is van, ráadásul egynéhányat olyan hülye megoldással láttak (hang fight, summon, ha megüt HP-t tölt vissza lol) hogy kapartam a falat

Összegezve az irány egyértelműen jó, de legközelebb jobban kéne csiszolni a dolgot/kreatívabbnak kéne lenni mert ez így azért kicsit szajhuzos lett

(#846) nyamsas válasza persil (#842) üzenetére


nyamsas
aktív tag

Az első karaktert én tanulásra szánom, szóval, a legalapvetőbb dolgokat megtanulni.

Szerintem inkább a dexterity fele hajazok most, és akkor light armor.
Az alap armor az medium ha jól láttam, egyenlőre nincs könnyebb, csak nehezebb. Ilyeneket dob a game.

Fegyverek esetében, jelenleg, long katana+long bow, használom mindkettőt.
(A nyilpuska az nem jött be, próbáltam.)

Long bow-nál a mighty shoot ashes az a kezdő, ha jól tudom.

Viszont a katana esetében, még nem tudom hova tovább.
Gondolkodom a dual uchigatana kombón is, nem tettem le róla, viszont akkor a 20-as strength szimplán pont pocséklás volt.

Vagy ahogy a VR Pisti haszálja, Nagakiba+Uchigatana, és akkor van értelme a 20-as strength-nek.
Gondolom nincs olyan opció, hogy a pontokat ki tudom újra osztani, ugye?

(#847) ThySoul válasza nyamsas (#846) üzenetére


ThySoul
senior tag

Lesz lehetőség újraosztani, de a 20-as strength nem gáz, annyi tartalom van a játékban hogy simán leszel 130-150es szint körül mire a végére érsz
Armort meg lehet nehezebbet is használni majd, egyrészt az endurance nem csak staminád ad mostmár, hanem boostolja az equip loadot is, másrészt viszonylag könnyen megszerezhető a legjobb equip load Talisman a játékban

(#848) heihachi válasza erahurka (#825) üzenetére


heihachi
addikt

Az egesz jatek egy kurva nagy easy mod, amig a story bossokkal ossze nem futsz.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#849) batai15


batai15
félisten

Az ashe of warnal miben különbözik a quality vs standard ?

(#850) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Azért az elég vicces, hogy Radahn vagy ki a tököm esetén 5-6 próba pusztán az, amíg egyáltalán eljutok hozzá az arénában. Azért ez LOL. Lvl 60

Így elég sok idő lesz, mire egyáltalán a movesetjét megismerem. Kicsit túltolták, az az érzésem.

Hagytam is ott megrohadni.

W | W | H | W | W | W | H

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.