Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Bencus88 válasza Imilenni (#250) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Én is így tettem, engem teljesen meggyőzött a beta, már alig várom :)

(#252) Mans20 válasza Imilenni (#250) üzenetére


Mans20
addikt

Erre gondolok [link] DS-ben ekkora ugrásnál vagy esésnék már haltam. Remélem bug sem lesz annyi, pl fal mögül ha nyilaztam DS-ben, a nyílvessző a levegőbe állt bele.

[ Szerkesztve ]

(#253) Imilenni válasza Mans20 (#252) üzenetére


Imilenni
addikt

Redukálva van a fall damage :)
Bár érdekes, ugye a ló tud duplaugrani.. próbáltam magasról leugrani, aztán épp a földetérés elött ugrani mégegyet, hát erre is gondoltak a készítől, ugyanúgy halál a vége.

Én nem találkoztam buggal, bár levegőben nem próbáltam nyilazni, de mintha állítólag azt is lehetne :F

Press "F" to pay respects.

(#254) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Choice előfizetőknek 20% kedvezménnyel rendelhető elő HB-n a Steam-es változat:
Buy ELDEN RING from the Humble Store (humblebundle.com) 47,99€

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#255) Mans20 válasza Imilenni (#253) üzenetére


Mans20
addikt

Ja konzolon lehet nincs, Én PC-n játszok, ott akadt bug. A bemutatóban a játék elején olyan üresnek tűnt a terület, gondolom azért van elég ellenfél később.

(#256) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Nem tudtam kipróbálni, de kb. sz*rrá néztem a gameplay-eket. Engem meggyőzött. :R

Go Gunners!

(#257) Imilenni válasza Mans20 (#255) üzenetére


Imilenni
addikt

PC-n nem volt teszt :N

Egyébként ne tévesszük össze a Sandboxot és Open World fogalmát, volt egyébként ellenfél.
Egy helyen ezek a nagy ellenfelek, valahol csak birkák, valahol kőkígyók :D
De volt valami mindenhol :)

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#258) Mans20 válasza Imilenni (#257) üzenetére


Mans20
addikt

A DS-re értettem, hogy abban van bug. A nyílt világ miatt azt hittem nem lesznek már ködfalak a bossoknál, de látom van.

(#259) kIsDe`


kIsDe`
tag

A network test margojara par gondolatot leirok en is.
Alapvetoen nekem tetszik, amit lattam, tapasztaltam, igy elorendeltem hetvegen. Igen erosen jelen van a souls vonal, de varhato is volt. Miyazaki maga nyilatkozta, hogy egy evolution az Elden Ring ez eddigi jatekokbol merit fokent Dark Soulsbol.
Olvastam sok helyen, grafikaval kapcsolatos elegedetlenseget. Szerintem szep lett, es nem art eszben tartani hogy prevgen alap konzolokon is menni fog rendesen igaz 30fps-el.
Masik sokat emlegetett dolog a weapon artok ujra felhasznalasa Dark Souls 3-bol, illetve sok ismeros dolog koszon vissza…(parton a giant crab konkretan ds3-bol van) ami mondjuk jo azon ne is valtoztassanak cserebe a linearis/semi-openworldbol lett full openworld, ami azert hatalmas ugras, es bar nincs tele hulye tevekenysegekkel az egesz map, mint pl egy AC, de megvan toltve ellenfelekkel boven.
A mount a lo szemelyeben egy eros quality of life valtoztatas a fast travel plane, a lovas harc is jo, egyszeru de jo. Amikor hivod a lovat akkor nem 300m-rol kezd futni hozzad (AC)hanem azonnal alattad lesz.
Kulonbozo classok, fegyverek stb kozott me’g nehez megmondani a kulonbseget melyik OP melyik nem
, mivel sok minden valtozhat megjelenesig. Szinte biztos, hogy a network testben latott map reszlet es az elhelyezett ellenfelek sem lesznek ott ahol lattuk most, illetve nem kizart, hogy erosebbek is lesznek. Szerintem nem lesz “bonfire” sem a veglegesben.
Maga a jatek bar leirtak elottem tobben, NEM konnyebb, mint akarmelyik souls elodje. Meg amig a vegleges jatek nem kerult ki, addig amugy sem lehet ilyet kijelenteni, hogy konnyebb-e vagy sem. Dark Souls 3 namless kingig egesz konnyu.
Dark Souls 2 a dlc bossoktol kezdodik.

[ Szerkesztve ]

(#260) melega


melega
őstag

[link]
Megnéztem a videót, de nekem úgy tűnik hogy ez egy Bloodborne hibrid Dark souls játék mintha a Bloodborne világából tévedt volna be egy karakter a Dark Souls világába mikor a réten járt.

Pénzt nem adok érte, nekem Istentelenül nehéz egy ilyen játék.
Úgy meg nincs értelme hogy más végigvigyen a hátán, vagy trainerrel csaljak.

[ Szerkesztve ]

(#261) Imilenni


Imilenni
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#262) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Exclusive Elden Ring interview with Miyazaki headlines next issue of Edge and here's how to pre-order | GamesRadar+

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#263) BOBAKILL válasza l.skywalker (#262) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Elég menő az a címlap. :)

(#264) l.skywalker válasza BOBAKILL (#263) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen, nagyon jól néz ki

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#265) Imilenni válasza Imilenni (#261) üzenetére


Imilenni
addikt

(#266) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Na még egy hónap...

W | W | H | W | W | W | H

(#267) Imilenni


Imilenni
addikt

Van olyan aki PC-s Gyűjtőit cserélné Ps5 verzióra ?
1:1-ben gondoltam

Press "F" to pay respects.

(#268) Brenor


Brenor
aktív tag

Előrendeltétek vagy inkább megvárjátok a megjelenést? Melyik classal kezdtek? Ench knightal akartam volna, de sajna kivették így még nem tudom eldönteni melyikkel. :D

(#269) Ctrl+Alt~Del válasza Brenor (#268) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Elő.

Nem tudom, azt sem tudom, milyen kasztok lesznek benne. Mivel én mindig a dexes karikat szerettem, itt is azt választok.

W | W | H | W | W | W | H

(#270) slaye


slaye
csendes újonc

én szamurájjal leszek olyan character classic is lesz benne. De a vagabond, bandit, meg a prisoner is tetszik.

[link]

(#271) Imilenni válasza Brenor (#268) üzenetére


Imilenni
addikt

Világéletemben Dex voltam minden Soulslike játékban, most viszont szerintem ST-vel kezdek :K

Press "F" to pay respects.

(#272) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Azt valaki tudja, hogy az open world itt tényleg gyakorlatban is az lesz, vagy csak egy hibrid?

Pl. olyan mint a Skyrim, tehát elejétől kezdve elmehetek X pontból Y-ba bárhova?

Az ellenségek hozzám fejlődnek, vagy mindenhol fix szintűek?

Ez lenne az első FromSoftware játékom, a stílusa sokkal jobban tetszik mint a Sekiro, nekem a keleti stílus nem jött be, DS pedig valamiért kimaradt az életemből.

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#273) Rony949 válasza WATERDACA (#272) üzenetére


Rony949
őstag

Natúr openworld lesz, amolyan Breath of the Wild stílusban. Legalább is ezt mondták eddig rá.

(#274) japunk


japunk
aktív tag

Félve kérdezem meg tud valaki olyan konzolosról aki esetleg "hamarabb" is ide tudja majd adni a játékot? :D

The owls are not what they seem.

(#275) WATERDACA válasza Rony949 (#273) üzenetére


WATERDACA
őstag

Natúr open world? Zeldát nem játszottam, így továbbra sem értem :D

u wanted, i got it \o/

(#276) Habugi válasza WATERDACA (#272) üzenetére


Habugi
addikt

DS3-at sosem késő elkezdeni és függően attól meddig keresed majd utána az állad..,
DS Remaster & DS2 SotFS duó. ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#277) WATERDACA válasza Habugi (#276) üzenetére


WATERDACA
őstag

Lehet hogy belevetem magam, de majd csak az Elden Ring után, időm már nincs sok addig.
A Sekiro nekem nem jött át, ez a ninjás-keleti style nem az én fekvésem.

Mindazontál értékelem, ha egy játék nehéz. Nem tudom valaki próbálta-e a God of Wart "Give Me God of War" nehézségen, na az se piskóta, bár nem tudom, a DS3 hol van hozzá képest.

u wanted, i got it \o/

(#278) Habugi válasza WATERDACA (#277) üzenetére


Habugi
addikt

"A Sekiro nekem nem jött át, ez a ninjás-keleti style nem az én fekvésem."

Pontosan tudom mit érzel.. :)

Btw..

Az NG+ GMGOW fokozat volt de nem lehet a DS3-hoz hasonlítani, az egyik a Gizike a másik pedig a gőzeke. Sokszor kitárgyalt téma ez, a játékok 99%-a attól "nehéz" hogy extra HP & sebzés jár a moboknak.

Egy DarkSouls.. :N
Teljesen más mechanika, ezért kár kotlani a megvételén, csak akkor tudod meg mit hagytál ki eddig amikor belerakod az első 3-4 órát, amúgy onnantól kb véged is, kihúz az életből! :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#279) WATERDACA válasza Habugi (#278) üzenetére


WATERDACA
őstag

És a részek között van történeti átvezetés, vagy ha én csak DS3-azni szeretnék, az is jó?

Elvileg az Elden Ring még grandiózusabb lesz (vagyis ezt ígérik), úgyhogy először megvárjuk a megjelenést. ;]

u wanted, i got it \o/

(#280) cyberkind válasza WATERDACA (#279) üzenetére


cyberkind
félisten

Az is jó, meg nincs szoros összefüggés, de viszont elesel pár 100 óra korrekt kihívástól. Persze a régi DS-ek gameplay-ben nem annyira dinamikusak mint a 3. rész, de bőven jók még ma is, röviden ennyi.

Paranormal Cocktivity

(#281) Habugi válasza WATERDACA (#279) üzenetére


Habugi
addikt

Ezt a kérdést a #276 fényében nem tudom értelmezni.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#282) WATERDACA válasza Habugi (#281) üzenetére


WATERDACA
őstag

Én egy valamitől tartok, bár nyilván mivel itt a gameplay viszi a hátán a dolgokat, csak szőrszálhasogatás, de szerintem a látvány tényleg idejétmúlt.

Az egy dolog hogy dark fantasy és szürke, nincsenek színek, de látszik a draw distancen, a textúrákon hogy nem a legélesebb kés a fiókban.

Eljutottam olyan szintre 2022-ben, hogy ha egy normális PC félmillió forint, akkor a pénzedért olyan látványt is kapj, amiről nem egy előző generációs technika jusson eszedbe.

Nyilván itt a souls és a gameplay pótol, de nah.

u wanted, i got it \o/

(#283) TESCO-Zsömle válasza Habugi (#278) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Elden Ring az első bármilyen szinten is soulslike játék, amit előrendeltem, de még nem tudom, hogy játszani fogok-e vele. Alapvetően mindenevő vagyok (kivéve PvP), de ez annyira más műfaj, hogy nem tudom menni fog-e. Max kezdek garázslóval aztán meglátjuk... Remélem a sztori kicsit direktebb lesz, ha már Martin bácsit is belevonták a történtekbe. Néztem a korábbi játékok gameplay-eit (VR), de ott elég absztrakt módon kellett összerakni a dolgokat. Nem mondom ,hogy nem volt realista a megközelítés, mert kb belecsöppentél fogalmatlanul egy lelakott világba, aztán szevasz, mész amerre látsz... Kb így képzelem el azt, amikor valakit beledobnak egy abszolút poszt-apokaliptikus világba. Azt se tudod hol vagy vagy mi van, alig van infó, ami van ahhoz sincs támpontod értelmezni, ami erősen emgnehezíti a történetbeli haladást. Az a boss a bétában meg full esélytelen számomra. Nincsenek reflexeim. Sose voltak. Ezért nem PvP-zek. De majd elválik. Első körben fusson, mert most már ez is kezd gond lenni az újabb OpenWorld címeknél... 2 éve kellett volna gépet újítani, de MSRP hiányában elmaradt a dolog.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#284) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hivatalos gépigény

Live-Die-Respawn

(#285) cyberkind válasza oriic (#284) üzenetére


cyberkind
félisten

Simán jó. :))

Paranormal Cocktivity

(#286) Mans20 válasza oriic (#284) üzenetére


Mans20
addikt

Hát így nem most játszom vele RX570-el.

(#287) Rony949 válasza WATERDACA (#282) üzenetére


Rony949
őstag

Egy normális PC manapság nem 500 ezer. Egy valamire való videókártya 500 ezer és akkor nem vettél még mellé semmi mást.

(#288) l.skywalker válasza Rony949 (#287) üzenetére


l.skywalker
félisten

170ezerért lehetett akasztani múlt héten 3050-et, az pedig kellemes játékélményt nyújt.

Félmillió egy VGA, ha az ember a felső szegmenst célozza meg és 4K, RayTracing és 240 FPS a célja. Nem vitaindítónak szánom, csak fontos, hogy ne azt nézzük csak, amivel a streamer-ek és a YouTube-erek játszanak. Az én 1080Ti-m is tökéletes, eddig csak a CP2077 fogott ki rajta, de az nem biztos, hogy a kártya hibája volt.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#289) cannibal


cannibal
senior tag

Ha már gépigény. Szerintetek prev gen -en (xbox one, ps4) mennyire érdemes erőltetni? Vállalható lehet azért ott is?

(#290) kIsDe` válasza cannibal (#289) üzenetére


kIsDe`
tag

Xbox One 900p lokkolva 30fps-re
PS4 1080p lokkolva 30fps-re
Xbox One X ~1800p 35-40 kozotti fps
PS4 Pro ~1800p 35-40 kozotti fps.
Ez derult ki a network test alatt. Azt hogy ez vallalhato-e mar neked kell eldontened.

[ Szerkesztve ]

(#291) WATERDACA válasza cannibal (#289) üzenetére


WATERDACA
őstag

Teljesen vállalható lesz, ez a játék inkább prevgen mint nextgen, technikailag semmi újat nem mutat, sőt.

No igen, szóval összességében egy használható PC 4-5 évre minimum 500 ezer, onnantól csak felfelé van :)
3050 egy parasztvakítás sajnos, minimálisan erősebb mint egy 1660 Ti, amit 95 ezerért vettem 2019-ben. Persze azóta jött a covid és a chiphiány, de ennyi pénzért ez a teljesítmény továbbra is vállalhatatlan szerintem.
Én nagyon bízok benne, hogy mérséklődik a VGA-k ára, 1660 Ti-ből is hirtelen rengeteg lett a boltokban, valami történik....

u wanted, i got it \o/

(#292) cannibal válasza kIsDe` (#290) üzenetére


cannibal
senior tag

A vállalhatót úgy értettem, hogy a PS5-höz képest mondjuk a PS4 mennyivel rondább pl. Ezen kívül a 1080p 30fps ha stabil, nekem ok PS4-en.

Köszönöm a táblázatot! Lehet érdemes lenne behajítani az összefoglalóba is. :R

(#293) WATERDACA válasza cannibal (#292) üzenetére


WATERDACA
őstag

Aki emiatt vesz PS5-öt, azt sajnálni is tudom... :C
A PS4 teljesen jó lesz erre a játékra.

u wanted, i got it \o/

(#294) kIsDe` válasza cannibal (#292) üzenetére


kIsDe`
tag

Nem gondolom, hogy kulonosebb problema lesz vele amugy. Allitolag eleg stabil a 30fps es nem is nez ki rosszul. YouTube-on vannak videok arrol milyen ps4-en.

(#295) Ctrl+Alt~Del válasza cyberkind (#280) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Mondjuk a DS1 a legjobb DS talán, kár lenne kihagynia, pláne, hogy Remastered-ben elérhető. Én onnan kezdeném. A DS2 kihagyható, mai szemmel nagyon roggyant, aztán DS3. Utána DeS Remake.

És a végén a szériára a korona: Bloodborne.

W | W | H | W | W | W | H

(#296) Ctrl+Alt~Del válasza WATERDACA (#282) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Akkor játssz a DeS-sel.

W | W | H | W | W | W | H

(#297) cyberkind válasza Ctrl+Alt~Del (#295) üzenetére


cyberkind
félisten

Kb egyet tudok érteni, de a 2-t csak azért kár kihagyni, mert a leggyengébb rész ellenére egy masszív és korrekt kihívás, de utálom mint a szart. :DD

Paranormal Cocktivity

(#298) Ctrl+Alt~Del válasza cyberkind (#297) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az az egyetlen From-játék, amin szerintem egyszer mentem végig csak, és a legkevésbé ismerem.

W | W | H | W | W | W | H

(#300) cyberkind válasza Mans20 (#299) üzenetére


cyberkind
félisten

Hogy lett a 24-ből 25? :D

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.