Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba

Hozzászólások

(#477) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy Pioneer DVR-216L íróm (eredetileg D verzió, csak 1.09-es L firmware-vel). Eddig jól működött mindenféle lemezzel, amit kapott. Most vettem egy 100-as kiszerelésű Verbatim hengert, és ott tartok, hogy jó, ha a felét sikerül is megírni (pedig írtam már vele ilyen lemezeket).
Először a legfrissebb Nero-val álltam neki irkálni, és kb. minden második lemezt elhajított, általában a lezárás során, vagy a legvége felé.
Most váltottam IMGBurn-re, és ez eddig 3-at is megírt, a 4.-et pedig ez is elhajította. De az első 3-nál is voltak a naplóablakban sárga ikonos hibák és figyelmeztetések, csak automatikus újrapróbálással, és egy cache szinkronizálás után továbblépett rajtuk, és olvasható lett a lemez. Most a 4. viszont 93%-nál állt le, és az a hibaüzenet, hogy incompatible format.
A sebességet Nero-ban 8x-re, IMGBurn-ben AWS-re állítottam, de be van kapcsolva az optimal write speed mód, így ~7,8x-es sebességgel írt, mint úgy általában a 16+os lemezeket szokta.
Nyári kánikulában is működött régen, és most nem csak hidegebb van, de közvetlen huzatot is kap egy 12-es ventilátortól az alatta lévő winyók miatt, úgyhogy túlmelegedésre sem gyanakszom. (Ahogy sorban irkálok egymás után több lemezt...)

Tipp?

Szerk: Most jut eszembe. Ami talán azóta változott, hogy legutóbb DVD-t írtam (pár hónapja), az egy alaplapi BIOS frissítés volt. Ebben már frissebb RAID BIOS van (ráadásul béta), és mivel RAID módban van a ICH9 vezérlő, ez kezeli az összes SATA-s meghajtót. Lehet amiatt? Bár nem érzem úgy, hogy köze lenne ehhez, van, hogy megírja a lemezt, és olvasható is lesz. Ha ezzel lenne gond, akkor inkább vagy működne, vagy sem, de nem random egymás után dobálna el lemezeket, aztán írná ki ugyan azt az összeállítást egy másikra hibátlanul...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.