Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#901) zaba


zaba
tag

Erdoke! Ment mail!

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#902) vuk


vuk
csendes tag

sziasztok! nagyon keresem a válaszokat de mindig csak kérdéseket ttalálok három kérdésem van:

1 hogy lehet avit vagy mpeg-et azaz 700 mb-s filmet dvd formátumra átírni?
Mi is valójában a dvd formátum?
Hol található ez a program, van e hozzá crack? hangot és menüt mivel tudok hozzátenni?

lécci valaki adjon választ
nomosz@ freemail.hu

(#903) mdk01 válasza Christoph (#899) üzenetére


mdk01
addikt

Én is így gondolom.
Menü nélkül nem sokat ér a dvd film.;)

(#904) spl válasza vuk (#902) üzenetére


spl
csendes tag

Divx-DVD: http://www.martinchris23.pwp.blueyonder.co.uk/divx_to_dvd.htm
Általában pedig mindenféle konverzióról: www.vcdhelp.com

spl

(#905) tr00p3r


tr00p3r
őstag

sztok,

1 kérdés mit is jelent az egy DVD-nél, hogy TELECINE?? ez minőségben mit jelent?

tr00p3r

(#906) tr00p3r válasza tr00p3r (#905) üzenetére


tr00p3r
őstag

fel

(#907) rog válasza tr00p3r (#905) üzenetére


rog
addikt

(#908) I_Am válasza tr00p3r (#905) üzenetére


I_Am
veterán

moziból felvett és dvd-re felkódolt anyag - az a telesync :D

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#909) tr00p3r válasza I_Am (#908) üzenetére


tr00p3r
őstag

ezzel tisztában vagyok. általában = f0$ minőség! :P

(#910) tr00p3r válasza rog (#907) üzenetére


tr00p3r
őstag

köszi, ez nagyon jó és hasznos. amúgy ez alapján (elvileg) a kép minőség nem rossz. vagy nem jól értelmezem?

(#911) Yom válasza vuk (#902) üzenetére


Yom
aktív tag

van 1 ilyen tema,hogy: avi-t dvd-re: http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=74626&arc=f
itt leirtam,hogy mi kell hozza,es mit kell csinalni vele.progikat tanulmanyozod kicsit 10-15perc kb utana erteni fogod,hogy hogy kell hasznalni a progikat.

I came. I saw. I lagged out.

(#912) #57764352


#57764352
törölt tag

Mitől lehet az, hogy egy képfájlból írt DVD-nek lemarad a vége??

(#913) erdoke válasza #57764352 (#912) üzenetére


erdoke
titán

FAT32?

A legjobb aláírás a héten

(#914) fokukac válasza I_Am (#908) üzenetére


fokukac
nagyúr

pont a múlt héten töltöttem egy ilyet egy napig, aztán jól megszívtam.
nem volt ráírva. illetve volt egy info fájl, amibe be volt írva, de fingom nem volt, mi az a telesinc... :( csak néztem, hogy mitől ilyen béna ez a felvétel... s tényleg.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#915) I_Am válasza erdoke (#913) üzenetére


I_Am
veterán

Ha fat32, akkor a képfile vagy nincs 4 giga, és megvan a vége (és rossz lemezre írta pl), vagy nagyobb és nem is tudja fat32-őn tárolni (és akkor ugyancsak nem tud lemaradni a vége, mert ha nem teljes a file, akkor nem is tudja kiírni)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#916) ugux


ugux
tag

Sziasztok!

Azt szeretnem megkerdezni, hogy melyik programmal lehet a leggyorsabban, es legegyszerubben DVD filmet atmasolni!! (szoval masik DVDre megirni??)

En Nerot hasznalok, de valamiert nem engedi, hogy az olvasom csinalja az image fajlt, csak ugy mukszik, ha azt is az iro kesziti! On Fly meg meg inkabb nem megy! (ill. ugyanazzal a hibauzenettel all le) ''Cannot copy this disk to a DVD''

(#917) zaba


zaba
tag

A korábban emlegetett sorozattal végigpróbáltam az összes lehetséges módszert, mondom:

1. Ifoeditben képtelen voltam összeállítani egy olyan -saját- ifot (nyilván én vagyok rookie), hogy csak a magyar szinkron legyen benne, de mind a nyolc rész Vob file-jaival (erdoketől elfogadnék egy ilyen részletes helpet)

2. Instantcopy nem kezeli külön az egyes VOB fileokat, és nem tudom egyenként hozzáadni őket, tehát a két könyvtárt nem tudom összefűzni. Itt hogyan tudok adott értékre tömöríteni VOB file-t?

3. A DVDShrinkkel a 8 részt 1 lemezre tömörítve 66,9%, ami pocsék képminőséget okoz a már egyébként sem 100-as nyersanyagról. (Az eredeti DVD-t nézve sem voltam megelégedve teljesen, mintha az FPS konverzió nem lenne tökéletes, igaz 1280/1024-en nézem a 7**/5** felbontást).

4. A DVD2DVD-R külön megnyitja az összes VOB file-t, de külön ISO file-okba rakja, és nem tömörít semmit, kb részenként 800MB-s Fileokat hoz létre, ISO-t továbbtömöríteni nem lehet, igaz?

5. A CCE SP-vel hogyan tudok esetlege egyenként VOB-ot megnyitni, és adott méretre tömöríteni?

Vagy hagyjam az egészet, és vegyem elő a TMPGeNC-t és tömörítsem le az egészet AVI-ba?

Lehet írni a válaszokat. Emilre is.

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#918) erdoke válasza I_Am (#915) üzenetére


erdoke
titán

Ebben van valami, de már nehezen tudok FAT32-ben gondolkodni...:B

A legjobb aláírás a héten

(#919) I_Am válasza erdoke (#918) üzenetére


I_Am
veterán

Öregszel......, korábban fekszel...... stb.:D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#920) erdoke válasza zaba (#917) üzenetére


erdoke
titán

IFOEditben ez tényleg bonyolult, én se vágnék bele.:D
VirtualDubMod talán össze tudja fűzni a különálló VOB-okat, de az is lehet, hogy előbb demuxolni kell őket. A CCE-nek tuti, hogy demuxolni kell, ő csak az m2v fájllal foglalkozik, VOB-ot nem kezel.
Ha sikerült összefűzni, ajánlom a DVD Rebuilder nevű progit, ő szintén tud a CCE-vel (Base és SP is) dolgozni, viszont az egész filmet kezeli, nemcsak az első nagy VOB-ot mint a DVD2DVDR. Elméletileg cellánként is megadható neki a tömörítési ráta. DVD Rebuilder-ről találsz egy alap és egy haladó guide-ot az afterdown.com-on.
Szerintem az összefűzés a kritikus pont, amihez viszont nem igazán értek, mert még nem próbáltam a gyakorlatban. Elméletben is csak egyszer olvasgattam róla valamelyik VirtualDub leírásban.:F

A legjobb aláírás a héten

(#921) zaba válasza erdoke (#920) üzenetére


zaba
tag

A CloneDVD nem megoldás?

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#922) #57764352 válasza erdoke (#913) üzenetére


#57764352
törölt tag

NTFS

(#923) erdoke válasza zaba (#921) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom. Össze lehet vele fűzni két VOB-ot úgy, hogy a közös IFO-juk normális legyen?

A legjobb aláírás a héten

(#924) erdoke


erdoke
titán

Nos hát.:)
Aki CCE-vel kódol, ajánlom figyelmébe a DVD Rebuilder nevű ingyenes progit, ami hivatalosan béta állapotban leledzik, de ez már így van jópár hónapja.:D Jelenleg a 0.56 (persze béta) verzió él, és tudja kezelni mind a CCE SP, mind a CCE Basic verzióját. Előbbinél a trial verzióhoz kell az ECLCCE nevű kis progi is!
A két nagy előny a DVD2DVDR-hez képest:
1. A DVD Rebuilder az egész lemezzel dolgozik, tehát amit beadsz neki, az jön ki átkódolva! Magyarul menü és extra is van, ha akarod. A progi ugyanis az egyes cellákat külön kezeli, éppen ezért akár cellánként be lehet állítani neki a tömörítési fokot. Amiért az ECLCCE segédprogira szükség van, az a Rebuilder azon sajátsága, hogy CCE project fájlokat hoz létre demuxoláskor. A CCE SP Trial verziója viszont nem hajlandó kezelni a projekt fájlt (ebből a szempontból a más szempontból működőképesre varázsolt Trial továbbra is trial marad!), ezért egy kicsit megpeccseli az említett progika...
2. A Rebuilder (mivel az egyes title-eket külön kezeli) tudja folytatni a tömörítést.Tehát ha valami egyéb gépigényes tennivaló akad, akkor megszakítod a kódolást, és később az utolsó kész egységtől folytatja!

Amit még keresek, az egy olyan progi, amivel a Rebuildernek profin elő lehet készíteni a filmet. Ugyanis magában a Rebuilderben csak a hangokat és feliratokat lehet kivenni, az extrákat és egyebeket nem lehet szortírozni. Tehát olyan progit keresnék, amivel egyszerű grafikus felületen meg tudom ezt tenni, a kimeneti formája pedig szabványosan átalakított DVD-Video, képfájl vagy fájl fotmátuman. Pl. a DVDShrink (ha jól tudom) nem tud a kimenetén szabványos reauthorized filmet csinálni, bár a szortírozást tudja. Esetleg az Intervideo DVD Copy vagy az Instant Copy?:F
Aki ismer ilyen progit, ne kíméljen!:D Előre is kösz.

Szerk: Kimaradt, hogy a DVD Rebuilder és a CCE használatáról egy kezdő és egy haladó leírást is olvashattok a www.afterdown.com Guides szekciójában. Az ECLCCE-ről a Doom9.org fórumában olvashattok, illetve letöltési link is ott van.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#925) erdoke válasza erdoke (#924) üzenetére


erdoke
titán

Adok lionkeket is az említett forrásokra:
Doom9 fórum (ECLCCE) Bővebben: link
Afterdawn Guides Bővebben: link

A legjobb aláírás a héten

(#926) domedee válasza antony (#300) üzenetére


domedee
senior tag

Nem tudom ismeritek-e ezt az oldalt, Bővebben: link. Nekem nagyon bejött, és magyar! :P

[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#927) erdoke válasza domedee (#926) üzenetére


erdoke
titán

Igen, itt magyarul is megtalálható sok leírás azok közül, amiket belinkeltem. Pl. a DVDReMake és a DVD Rebuilder is.;)

A legjobb aláírás a héten

(#928) Travelos


Travelos
őstag

Mit jelent a DVD rövidítés?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#929) erdoke válasza Travelos (#928) üzenetére


erdoke
titán

Digital Versatile Disc

A legjobb aláírás a héten

(#930) erdoke válasza erdoke (#924) üzenetére


erdoke
titán

A Teletubbies (TT) filmet, aminek az eredetijét a gyerek már teljesen leamortizálta (de még anno időben rippeltem ;)), sikerült a vázolt technikával egyetlen lemezre tennem. A menü is maradt, sőt mostmár egyből a magyar menüvel indul, nincs nyelvválasztás (úgysincs másik nyelv;]), és a tengeralattjáró + olajfúrótorony is kimaradt a képből...
Most a Sólyom végveszélyben (a továbbiakban BHD) c. filmmel próbálkozok, a következő technikát alkalmaztam:
1. DVDShrink 3.2 -> Ezzel kiszórom a fölösleges hangfájlokat, feliratokat. A kimenete már tud DL lemezt is, úgyhogy azt beállítva nincs tömörítés.
2. A kapott anyagot DVDReMake nevű progival veszem kezelésbe (ez nem ingyenes, én az 1.4.6-os verziót használom, ami nem a legújabb). Ezzel kiszórom a nem szükséges menüt, illetve a maradó menüből a gány nyelvet (BHD-nál orosz nyelvű menü). Az IFOEditet is képes kiváltani, sőt az adott PGC tartalmát is megnézhetjük vele. Így gyerekjáték kiválasztani az új automatikus indulási pontot (TT-nál ez a 18. számú!!!, míg a BHD esetében is 6 v. 8.), az összes olajfúrót pedig el is lehet távolítani, ezzel is további MB-okat nyerve.
A menüből ugyanezzel a progival eltávolíthatóak a céljukat vesztett menü linkek is.
A progi a kimenetén újraszerkeszti (reauthor) a DVD-t, szabványos linkeket hozva létre, átírva az IFO-t, stb.
3. Utolsó lépésként az áttömörítés jön, amit a DVD Rebuilder (jelenleg 0.56 béta) + (ECL)CCE SP kombóval végzek, de a CCE Basic is jó, az sokkal olcsóbb.:)
A #924-ben leírt két nagy előnyhöz még egy harmadikat is csatolnék, ugyanis a title-enkénti munkalépcsőnek köszönhetően a merevlemezen szükséges tárhely sokkal kisebb mint a DVD2DVDR + CCE kombinációnál, ami az egész VTS-t egy filmként tömörítteti át a CCE-vel.
Még egy apró észrevétel: Ha a DVD2DVDR-ben adok meg a CCE-nek 5 passt, akkor az egyszer átolvassa, aztán 5-ször átszalad rajta a kódolással. Ugyanennyit megadva a DVD Rebuildernek, az eredmény 1 átolvasás és 4 kódolási kör. Éppen ezért az utóbbinál eggyel több passt állítok be.;)

Röviden ennyi. Ha valakinek megtetszik a módszer, és be is válik, jön egy sörrel. Gyakorlatilag teljesen tetszőleges tartalmú, és a CCE miatt kiváló minőségű DVDR filmet kapunk végeredményül.
:C All credits goes to... the Internet! ::DD

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#931) Christoph válasza erdoke (#930) üzenetére


Christoph
aktív tag

Korrekt leírás, köszönjük, a jővőhéten kipróbálom...

:C :C :C

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#932) erdoke válasza Christoph (#931) üzenetére


erdoke
titán

THX, én is régóta keresek egy ilyen módszert, végül összeollóztam ezt a neten talaálhatókból.

A legjobb aláírás a héten

(#933) g@bo válasza erdoke (#930) üzenetére


g@bo
nagyúr

ez baró leirás, kiprószálom. a dvddvdr + cce -vell ezidáig kitűnő minőséget lehetett produkálni, de jó lenne a menü is, néha.

(#934) erdoke válasza g@bo (#933) üzenetére


erdoke
titán

Igen, pont ezért kutattam én is ilyen megoldás után. Kicsit még csiszolni kell, már ami a DVDReMake és a DVD Rebuilder haladó használatát illeti, de jónak tűnik.

A legjobb aláírás a héten

(#935) Christoph válasza erdoke (#934) üzenetére


Christoph
aktív tag

Tudod nagyon jó példa volt a BHD, mert ez tipikusan egy olyan film, amit transzkódolással nem lehet igazán jó minőségben dvd-r-re rányomni, hosszú, és nagyon mozgalmas jelenetekkel van tele.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#936) erdoke válasza Christoph (#935) üzenetére


erdoke
titán

Tudom, nem véletlenül vettem elő ezt. Mikor megnéztem a szerkezetét, elkerekedett a szemem. Angle menü meg minden...
Viszont úgy tűnik, feltaláltam a spanyolviaszt, ez majdnem pont ugyanaz, amit én elmondtam lentebb: Bővebben: link :O :C

Képekkel, magyarul... :C

A legjobb aláírás a héten

(#937) erdoke válasza erdoke (#936) üzenetére


erdoke
titán

Ha ezt Bővebben: link is átolvassátok, végképp semmi szükségetek az én ötleteimre.:D

A legjobb aláírás a héten

(#938) svédcsepp


svédcsepp
tag

Probléma!
Az miert van hogy az asztali lejátszó nem látja a DVD magyar feliratát bizonyos filmeknél (Bazi nagy görög élet, mumia visszatér, holnapután, Amazonas kincse stb.) A szg-en viszont be lehet állítani????
Hallotatok már ilyenröl. Teljesen ki vagyok akadva. A bazi nagy görög élet-nél még a menü is teljesen más a Szg-beni és az asztali lejátszáskor. Régiókód???? Angle???? vagy mi miatt van ez?????

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#939) svédcsepp


svédcsepp
tag

Az miert van hogy az asztali lejátszó nem látja a DVD magyar feliratát bizonyos filmeknél (Bazi nagy görög élet, mumia visszatér, holnapután, Amazonas kincse stb.) A szg-en viszont be lehet állítani????
Hallotatok már ilyenröl. Teljesen ki vagyok akadva. A bazi nagy görög élet-nél még a menü is teljesen más a Szg-beni és az asztali lejátszáskor. Régiókód???? Angle???? vagy mi miatt van ez?????

Help!
mailto:06702739389@vodafone.hu

[Szerkesztve]

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#940) g@bo válasza svédcsepp (#939) üzenetére


g@bo
nagyúr

Bazi nagy görög élet :D lagzi....

(#941) svédcsepp válasza g@bo (#940) üzenetére


svédcsepp
tag

A bazi nagy görög élet .... a bazi nagy görög lagzi folytatása / második része. Okoska! :P

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#942) erdoke válasza svédcsepp (#938) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem hibás hivatkozások az IFO-ban.

A legjobb aláírás a héten

(#943) g@bo válasza svédcsepp (#941) üzenetére


g@bo
nagyúr

és?

(#944) mdk01 válasza erdoke (#934) üzenetére


mdk01
addikt

Igen én is olvastam a kutatásod!;)
Nagyon jó az az oldal csak kár hogy még új.
De ha beindul nem lesz párja hegyen innen és túl.

(#945) vuk válasza spl (#904) üzenetére


vuk
csendes tag

spl! nagyon sokat segítettél!
köszike, már csak annyi kérédsem van hogy honnan lehet letölteni felirásra szánt filmhez mondjuk német vagy angol hangot?
és mit csináljak mivel tömörítsek hogy egy 120 perces, eredetileg mpeg4 es átirandó film 4.7gb re azaz 1 db cdre ráférjen, mert hogy 6.7 gb t kér tőlem.
köszike még egyszer

(#946) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok!
Van egy pár dvd amit megpróbáltam átírni. Csak az a nagy helyzet hogy ingencsak karcos, s 97%-nál hibát észlelt és ezért megállt. Mind a dvd shrink mind a dvd decrypter. Ilyenkor lehet valamit tenni?, azon kívül, hogy a tulajnak jobban kellene vigyázni a lemezeire.
Ja és nem tudom, hogy beszéltétek már, de a dvd shrinkkel ki lehet venni csak a filmet, így az extrákat, vagy a menüt el lehet hagyni, ha valakit érdekel.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#947) erdoke válasza _Hunter_ (#946) üzenetére


erdoke
titán

Ha DVDDecrypterrel fájl módban szeded, akkor nagyon valószínű, hogy maga a film már sikeresen lejött. Ki kell vágnod a végéről a szemetet, és maga a film meglesz. Nekem volt már olyan, hogy a végén a ''betűket'' kellett kidobnom emiatt, de maga a film teljes. Ha műsoros lemezről van szó, akkor a végén amúgyis az extrák vannak.;)

Esetleg próbáld meg még ISOBusterel is, hátha ki tudsz nyerni néhány fájlt a végéről.

A legjobb aláírás a héten

(#948) _Hunter_ válasza erdoke (#947) üzenetére


_Hunter_
őstag

A baj csak az, hogy a filmben van a hiba, nem az extráknál.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#949) bazsazs


bazsazs
csendes tag

Vagy az sem rossz megoldás, hogy vásárolsz egy palack üveg, és müanyag polírt (egyben), egy autós boltban, és azzal próbálod meg felpolírozni a lemezt. Ez egy kicsit brutálisnak hangzik, de nekem eddi nem volt vele probléma. Nem volt olyan karcos lemez, amin nem használt volna a polírozás. :)

(#950) _Hunter_ válasza bazsazs (#949) üzenetére


_Hunter_
őstag

Nemá. Igy is müxik. Rulez

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.