Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1551) tr00p3r válasza erdoke (#1550) üzenetére


tr00p3r
őstag

hát megpróbálom, de elég frusztált lennék, ha az író adta volna meg magát! én valamiért mégis a vinyóra gyanakszom. általában ISO biztonsági másolataim vannak, ez az első IFO-s amivel talákoztam. és az ISO-kal semmi gondom nem volt. amúgy te az ISO-t mivel írod és milyen sebességgel? én a decryptert és a cloneDVD-t szoktam váltogatni. mind 3 rész ilyen. ImgTool az eccerű?

[Szerkesztve]

(#1552) erdoke válasza tr00p3r (#1551) üzenetére


erdoke
titán

Én mindig Decrypterrel írok. ISO-t és IMG-t tud írni, úgyhogy ha fájlok vannak (ami a szerkesztés miatt elég gyakori), akkor ezt a kis ingyenes progikát használom az ISO felépítésére. Ennyit tud (nameg meghívni írásra a Decryptert), de azt jól csinálja.
ImgTool Classic a pontos neve, szerintem pofonegyszerű használni. Annyi háklija van, hogy nem a VIDEO_TS könyvtárat kell neki megmutatni, hanem a parent dirt.

A legjobb aláírás a héten

(#1553) tr00p3r válasza erdoke (#1552) üzenetére


tr00p3r
őstag

köszi, kipróbálom.

(#1554) szokrika


szokrika
tag

Sziasztok!
Semmi ötlet a fenti hsz.: (#1515) problémára

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#1555) szokrika


szokrika
tag

Sziasztok!
Semmi ötlet a fenti hsz.: (#1515) problémára??

Üdv: szokrika

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#1556) kutyafile


kutyafile
tag

Ha egy asztali DVD lejátszóra azt írják, hogy DIVX (és azt mondják is rá, hogy a divixes filekat lejátsza), az mit jelent pontosan?
Pl. azokat az .avi filekat játsza le amit divix kodeccel tömörítettek, vagy csak kimondottan .divx kiterjesztérű filékat?
(merthogy akkor nem kellene .avi-ból DVD formátumot készítgetnem:)) )

(#1557) McPie válasza kutyafile (#1556) üzenetére


McPie
tag

Az én Philips DVP-630-asom megeszi az AVI, MPEG, stb. kiterjesztéseket, ha nem DivX PRO-val, vannak kódolva. Xvid-et is megeszi.
Csak a hang lehet AC3/MP3 az AVI-ban, illetve ne legyen benne pl. QPL vagy mifene.

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#1558) kutyafile válasza McPie (#1557) üzenetére


kutyafile
tag

Köszi. Minden avit visz, vagy csak ami divx kodeccel van tömörítve?

Ilyenje van e valakinek?

Strong SRT 1700 DivX

(#1559) kutyafile válasza McPie (#1557) üzenetére


kutyafile
tag

Hopp még egy kérdés. Az .avi az CD-ra van ráírva vagy DVD-re avi fileként?

(#1560) efge válasza kutyafile (#1558) üzenetére


efge
aktív tag

lejatszo leirasaban benne kell legyen. pl: supports divx 3.11/4/5, xvid.
altlaban mindegy, hogy az .avi file cdn vagy dvd-n van.
de ez szinten benne kellene hogy legyen a lejatszo leirasaban...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#1561) Vik 11


Vik 11
csendes tag

Sziasztok.
Vettem egy plextor 712-a dvd irót és rengeteg lemezt elcsesz nekem.Ha vinyóról irom ki akkor is ha copyzom akkor is.Egyszerűen nem tudom mi lehet a baj.
A gépembe már csak az irót kötöttem be meg a vinyót semmi más meghajtó nincs rajta mert azt hittem ,hogy sok a meghajtó de igy is ugyanolyan xar egy csomó lemez-ami a vinyón persze tökéletes.
Mi lehet a baj valaki segitsen!

(#1562) Tonyk válasza antony (#300) üzenetére


Tonyk
veterán

...(ezt elb@sztam...) szóval semmi...

[Szerkesztve]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1563) ISZOLE válasza Vik 11 (#1561) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Mit jelent az pontosan, hogy ''elcsesz''?
(Ha kicsit részletesebben leírod mit csinálsz és mi az eredmény talán tud valaki segíteni.)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1564) moncsicsi


moncsicsi
csendes tag


Sziasztok!

Másolásvédett zenei cd-t semmiféleképpen nem tudok megírni, vagy van valami progi rá.
Aki tud valamit írja meg.
Előre is köszi

Moncsi

(#1565) momo2


momo2
csendes tag

Nagyon kezdő vagyok DVD-írásban, most fogok NEC 3500-as írót venni.
Kérdésem: úgy láttam, kétféle kiszerelésben kapható, OEM jelzéssel ellátva szoftver nélkül, vagy dobozos formában szoftverekkel, kicsit drágábban.
Melyiket érdemes megvenni?
Ha szoftver nélkülit veszek, mi a teendő? Internetről kell a megfelelő programokat letölteni? Melyek ezek?

(#1566) Grunya


Grunya
aktív tag

Valaki elmagyarázná nekem röviden, hogy mi is a különbség az egyes interfész-ek között, amik beállíthatóak a DVD Decrypter-ben? Melyiket kell/érdemes használni? Azt hiszem, hogy alapból a Microsoftosat jelöli ki. Jó az? Vagy mindegy, csak az a lényeg, hogy lássa a program az írómat és akkor már jó lesz?
Az ASPI-t ti fel szoktátok telepíteni? Melyik verziót?

Előre is kösz: Grunya

(#1567) erdoke válasza Grunya (#1566) üzenetére


erdoke
titán

Nekem semmi gondom nem volt még a MS-féle SPTI-vel.

A legjobb aláírás a héten

(#1568) 8472 válasza moncsicsi (#1564) üzenetére


8472
aktív tag

Használj CloneCD 5-öt.

JESZ OKÉ

(#1569) deedee


deedee
őstag

hali!

egy kérdés ami talán nem ebbe a topikba való,de azért felteszem:

Sok film csak sztereóban jelenik meg de nekem 5.1-el vannak meg.a kópián látszik,hogy kalóz,de nagyon jó minőség.ezeket hogyan csinálják?beviszi a multiplexes mozigépész a laptopját és ráköti a vetítőgépre /vagy máshova/ és egyszerűen leszedi a filmet?a kópián látszik,hogy mozis,de nem az a régifajta,amit még kamerával vettek fel.

(#1570) gdevil


gdevil
aktív tag

Kedves Erdoke!


Régebben volt szó (1201- utáni néhány hozzászólásban) arról, hogy miként lehetne egy csak külföldi hangot tartalmazó dvd-re magyar hangot tenni úgy ,hogy a menü is megmaradjon. Ugyebár ki kéne cserélni a lemezen lévő mondjuk angol 2.0-át magyarra.Konkrétan a Star Wars 2-be tennék be magyar hangot, de sehogyan sem sikerül a végeredmény.
Úgy csináltam,hogy az eredetit DVDremake-el a felesleget (warning felirat) ''hide''-oltam, majd exportáltam. Kipróbáltam, ez így ugye még működik. Ezután DVDrebuilderrel az egészet ujratömörítettem ,hogy szép legyen (az egyik angol 2.0át kiszedettem vele). 6 pass tömörítés után lett is egy szép, de még csak angol hangot (5.1, 2.0) tartalmazó dvd-m.
Namost ezután ifoedittel csináltam egy dvd-t az 5.1-es hanggal és a magyar 2.0-val, feliratok a helyükön, fejezetek is az eredetiek. Tehát a film elvben ugyanaz mint az eredetiben. Bámásoltam az eredeti .ifo, .bup fájlokat és a menü fájlokat is a könyvtárba (felülíva az új .ifo-kat). Tehát elvben úgy néz ki minden mint az eredeti dvd-n kivéve, hogy ebben magyar hang van az angol helyett.
És nem jó. Akármit csinálok, valami nem működik jól a ''kész'' dvd-ben. Vagy nincs felirat, vagy másik felirat jön a magyar helyett, menüből a play-nél lefagy, stb.
Légyszi segíts nekem, mert már kifogytam az ötletekből. Már több helyen olvastam ilyen utólagos ''szinkron berakásról erdeti menüvel'', de mindenütt csak felületesen írnak róla (csináld ifoedittel, vagy bűvészkedj pgcedittel) de konkét leírást még sehol sem találtam erről.
Bocs ha hoszzú voltam.

(kicsit off: Egy ügyes dvd-releaser csapat a SW trilógiába nagyon szépen belerakta a magyar hangot. Vajon hogy csinálták???)

(#1571) I_Am válasza gdevil (#1570) üzenetére


I_Am
veterán

Release csapat volt? Nem, csak fényezik magukat más munkájával. Viszont ami felkerült 5.1hundub SW az nem volt menüs.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1572) gdevil válasza I_Am (#1571) üzenetére


gdevil
aktív tag

Star.Wars.A.New.Hope.1977.PAL.HUN.DVDR-SCP

pl ez az. Ez biza eredeti menüs. Még a menüben is át van írva,hogy ''Hungarian 2.0''

(#1573) deedee válasza gdevil (#1570) üzenetére


deedee
őstag

nekem megvannak a star warsok 2.1-ben és a két új rész 5.1-ben.hogyan csinálták az 5.1-et?kilopták a hanganyagot valami stúdióból,vagy ahogyan fenntebb írtam,moziból nyúlták le????

(#1574) I_Am válasza gdevil (#1572) üzenetére


I_Am
veterán

Ja a 2.0-ásról van szó? Az lehet valamelyik csapaté. Az 5.1-esen viszont tuti nincs menü, hidd el nekem. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1575) gdevil válasza deedee (#1573) üzenetére


gdevil
aktív tag

Itt: http://borito.zsaminet.hu/ a ''DVD praktikák'' rovatban szépen lírják, hogy miként lehet 5.1-es magyar hangot csináni úgy, hog megvan neked az eredeti angol 5.1 és van egy sima sztereó 2.0-ás magyar szinkronod.

(#1576) gdevil válasza I_Am (#1574) üzenetére


gdevil
aktív tag

Persze ,csak 2.0-ás van a menüsön. De én olyat nem is mondtam, hogy láttam 5.1-es MAGYAR Star Wars-ot menüvel.

[Szerkesztve]

(#1577) deedee válasza gdevil (#1575) üzenetére


deedee
őstag

csakhogy marhára jól,tisztán és térbelien szól.ennyire jól megtudják akkor ezekszerint csinálni?

(#1578) gdevil válasza deedee (#1577) üzenetére


gdevil
aktív tag

Ezekszerint ha jól csinálja valaki, megy ez.....

(#1579) I_Am válasza gdevil (#1575) üzenetére


I_Am
veterán

Vegas-al van leírva és túl van bonyolítva. És aki már belefog egy 5.1-es hangba az nem áll meg ott, hogy a vhs hangja eltér az eredetitől, nekiáll vágni. Lásd Volt egyszer egy vadnyugat 5.1 hundub.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1580) erdoke válasza deedee (#1569) üzenetére


erdoke
titán

Ja, a jó minőségű TC általában mozigépről származik. Ezeknek a hangja még jobb mint a képe, pedig általában az se rossz.

A legjobb aláírás a héten

(#1581) deedee


deedee
őstag

a van helsing is 5.1-el van meg és ott/a star warsal ellentétben/ látszik,hogy mozis kópiárol másolták.apró fekete csíkok néha,ami a mozis,kissé kopott kópiára jellemző pl.De nem kamerával vették fel,mint ahogyan az régen volt divat. hogyan csinálták?mozigépész csávó laptoppal a vetítőről lopott?

(#1582) deedee válasza erdoke (#1580) üzenetére


deedee
őstag

akkor jól gondoltam.....

(#1583) I_Am válasza deedee (#1577) üzenetére


I_Am
veterán

Figyelj két lehetséges módszer létezik, hogy magyar 5.1-es hangsávot készíts.

1. Mikor csak a Centert cseréled ki és a többi marad az eredeti hangsávból.
2. Mikor a centert és a frontokat is cseréled. Ez a módszer már bonyolultabb, de van mikor sok duma megy a front sugárzókban is és szükséges.

Ha beletanul valaki, akkor egyszerű, de nagyon az alapoktól kell kezdeni mindent és sok programot kell ismerni hozzá, mert nem mindíg lehet automatizáltan megcsinálni.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1584) erdoke válasza gdevil (#1570) üzenetére


erdoke
titán

Az lesz a gondod, hogy az eredeti IFO-ban, amit használsz, más sorrend és számozás van a streamekre mint ami az új VOB-jaidban. PGCEdit duplaklikk a film VTST-jén, aztán balra lent a ''Current Domain Stream Attributes'' gomb. Itt át tudod állítani, hogy melyik hányas és milyen nyelv legyen.
Ilyenkor a legegyszerűbb megoldás az, hogy egyetlen hangsávot távolítasz el az eredetiből, és kvázi annak a helyére ülteted be a magyart. Átírod a nyelvazonosítóját, és a menüben egy képszerkesztővel kicseréled a gomb mögött a hátteret.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#1585) I_Am válasza erdoke (#1584) üzenetére


I_Am
veterán

És akkor még mindig fennáll az a probléma, hogy nincs kiirva a menüben, hogy magyar.:)

Nem sikerült előrelépést eszközölni a múltkori menüs kérdésben?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1586) erdoke válasza I_Am (#1585) üzenetére


erdoke
titán

Közben szerkesztettem. ;)

Valószínűleg sima ügy lesz, megtaláltam a megfelelő progikat.

A legjobb aláírás a héten

(#1587) I_Am válasza erdoke (#1586) üzenetére


I_Am
veterán

Na mesélj, mert láttam a képszerkesztős dolgot. :C

Lesz lehetőség esetleg arra is, hogy extra gombokat is szerkesszünk a menübe, saját hivatkozással?

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1588) deedee válasza I_Am (#1583) üzenetére


deedee
őstag

értem.engem egyébként csak a ''hogyan'' érdekelt.nem szándékszom ilyenekkel foglalkozni.sokan csinálják már,hát had dolgozzanak helyettem,én meg élvezem a munkájuk csümölcsét...Viszont találkoztam nem túl jó munkákkal is.pl a kelly hősei-nél az utolsó 6-7 percben el van csúszva a hang/egyébként csak mono/.ilyenkor mi van?végig szuper,csak a végén van gond/2 órán keresztül oké minden/.akkor talán ez még a vhs-ről másolt hanggal készült régebbi munkák egyike lehet?

(#1589) I_Am válasza deedee (#1588) üzenetére


I_Am
veterán

Nem régebbi munka, csak eléggé sokan vágnak bele és tolják fel a sok alacsony minőségű cuccot a netre. Nagyon sok DD2.0-nak vagy 5.1-nek feltüntetett filmen mono hangsáv van.

Kelly hősei nemsokára fent lesz 5.1-ben is, rendesen megvágva. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1590) erdoke válasza I_Am (#1587) üzenetére


erdoke
titán

Hát egyelőre erre csak a jobb authoring progik képesek normálisan, DvdReMake se ad hozzá highlight-ot (gomb ott van, csak nem tudod asztalin kiválasztani :D).

Maestro, Scenarist, DVDLab Pro tutira alkalmas erre. PGCDemux-szal szétszedni a menü VOB-ját, aztán ezekkel a progikkal újra összerakni, új gombot hozzáadni. Közben persze ott a Photoshop vagy a PSP a háttérkép átszerkesztésére. A dolog még izgalmasabb, ha BOV van, mert akkor ugye egy MPEG-2-ben kell az összes olyan kockát módosítani, ahol a háttérképen a pl. ''Spanyol'' feliratot ''Magyar''-ra akarod cserélni.
Szerintem k..va nagy meló, BOV esetén én nem is vágnék bele, bármennyire is igényes a végeredmény. Menü nagyjából békén hagy, vagy töröl osztjóvan. :D

A legjobb aláírás a héten

(#1591) deedee válasza I_Am (#1589) üzenetére


deedee
őstag

a kelly hősei nekem minden pénzt megérne,csak hiába lesz fenn,gprs-sel nem vágok bele a letöltésbe.talán egy chelló-s havert megkérek,bár eléggé nagy a giga mennyiség.nem akarok warezolós dolgokat írni,de merre lesz fennt?kicsit konkrétabban?

(#1592) I_Am válasza erdoke (#1590) üzenetére


I_Am
veterán

BOV nem érdekes és ritka is.

Viszont az eljárásról majd ha lesz időd írj egy pár szót, ha kérhetlek.

Az is elég lesz ha már plusz gombot bele lehet tenni, mert igy megkülönböztethető lesz majd a saját gyártmány. Lesz majd felvezető hang is a közeljövőben. (pnd előszeretettel lopkodja és teszi fel saját nevén az általunk készitett filmeket és kicsit berágtunk)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1593) gdevil válasza erdoke (#1584) üzenetére


gdevil
aktív tag

Köszi, megpróbálom, bár épp ma töröltem le mindent, amit eddig szerkesztgettem. úgyhogy tiszta lappal indulok. Újratömörítem ismét a filmet, és megpróbálom mégegyszer.
Érdekes egyébként, pedig úgy csináltam, ahogy írod,hogy egy meglévő hangot cseréltem magyarra, és az ifoedit ''author new dvd''-nél a feliratokat is abban a sorrendben tettem egymás alá, mint ahogy az eredetin vannak. Tehát elvben minden ugyanúgy készült el. És mégsem....

(#1594) erdoke válasza I_Am (#1592) üzenetére


erdoke
titán

Sajna mostanában elég kevés az időm, most is akkor kerültem gép elé, amikor végre elaludt a gyerek (még a nagyobbikkal egyedül vagyok itthon, amíg a többiek nem jönnek a kórházból).
A netes ''csoportok''-ról ne is beszéljünk, eddig még mindegyik után dolgozni kellett. Azt pl. sose fogom megérteni, hogy egy menü néküli film miért nem magyar hanggal indul, vagy egy menüs miért nem, amikor a Play gombra kattintok...
Egyebekről ne is beszéljünk, úgy látom rajtam kívül kevés magyar embernek van gyári DRM Pro-ja. :D
Egy Get VTS Sectors-t pl. nyomhatnának, mert némelyik film el se indul asztaliban, ha a gyanútlan delikvens egyből kiírja a képfájlt (lásd SW VI.). Ráadásul PGCEdit automatikusan meg is csinálja mentéskor...
Nekema VULCANO csapat a vesszőparipám, azok állandóan 10 pass CCE-vel dobálóznak (vajon mafasznak?), meg ''quality release''-zel, közben meg ott figyel a lengyel hang a filmben, és nyelvválasztó menüvel indul a szerencsétlen... De sorolhatnám. :((

Úllátom egyszer vagy két rackkel megkereslek majd. :D
Addig is dobhatnál egy listát, ha van. Tudod, a módosítandó dolgokról. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#1595) erdoke válasza gdevil (#1593) üzenetére


erdoke
titán

Erre így nem tudok mit mondani, látni kellene az eredeti és az új IFO szettet. Mondanáb, hogy lökd át őket mailben, de gőzöm sincs, mikor tudom majd megnézni. :(

A legjobb aláírás a héten

(#1596) fokukac


fokukac
nagyúr

éjszaka gondoltam, hogy míg alszom, berakom a rebuildernek a brian életét, mit kezd vele 6 pass-szal...
cirka 7 GB a DVD, sok extra van rajta, gondoltam, nem szedem ki őket, mert tök érdekesek.

5:30-kor kezdte a rebuilder, és még most is csinálja... kezdem unni... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1597) momo2


momo2
csendes tag

Fontos kérdés!

Gépem adatai: Pentium III, 700 MHz, 128 Mb RAM (bővíthető lenne 256-ra).
DVD-írót szeretnék venni hozzá, a kérdésem:
a Pio 108 és a NEC 3500 közül melyiket bírná el ez a gép?
Nézegettem a rendszerkövetelményeket, de nem volt egyértelmű számomra.

(#1598) erdoke válasza fokukac (#1596) üzenetére


erdoke
titán

Brian életéből pont annyi nyelvet és extrát szedtem ki, hogy egy CLoneDVD2 89 %-on még megbirkózzon vele. A lustaság... :D

A legjobb aláírás a héten

(#1599) erdoke válasza momo2 (#1597) üzenetére


erdoke
titán

A RAM bővítést mindenképpen javaslom, a 128 MB még Win2000 alá is kevés. 98 alatt pedig én nem szívesen írnék DVD-t.
Egyébként a HDD sebességétől függ a gyors DVD írás, tehát a RAM-on kívül még arra érdemes figyelni. Az tökmind1, hogy melyik író, a gépigényük gyakorlailag megegyezik.

A legjobb aláírás a héten

(#1600) fokukac válasza erdoke (#1598) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, most hagyta abba. röpke 10 óra 11 perc kellett csak neki.
mindjárt csinálok belőle egy image-t, bemountolom, és megnézem, mit alkotott. ötvenvalahány %-ra kellett kicsinyítenie...

Pleased to meet you - hope you guess my name

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.