Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1301) deedee válasza I_Am (#1293) üzenetére


deedee
őstag

letöltöm ,az oké,de a key-el mi lesz?jó lesz hozzá esetleg a réginek a kódja?nem akarok csúnyát írni,de a clonedvd key generátor használható lenne?az van nekem is... :(((

(#1302) fokukac válasza _Hunter_ (#1299) üzenetére


fokukac
nagyúr

DC++

kereső instant copy 8
.bin .cue image fájl : 69 MB
(én átkonvertáltam .iso image-ba, úgy csak 20 MB)


-----------------------------

Tomcat : neked a DVD Identifier nevű progi kell. írd be a google-ba.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1303) _Hunter_ válasza fokukac (#1302) üzenetére


_Hunter_
őstag

Király. Céges net van.
Dc++ ki lőve. Ez van, marad a shrink

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1304) kakao


kakao
csendes tag

sziasztok remélem tudtok segíteni.
LG 4028B dvd író rol van szó.
ha bekapcsolom a gépet alaphelyzetben semmi gon de ha berakok egy lemezt hogy megírja azzonnal lefagy a gép és semmit nem lehet vele csinálni. mi lehet a gond és van e rá gyogyszer?

(#1305) fityfiritty


fityfiritty
csendes tag

Na ezt sem hittem volna, hogy így meglódulunk egy kia sztorizástól, mármint esti mese meg DVDShrink...
Ma délelőtt derült ki a turpisság, ami azért érdekes tapasztalat lehet.
Az említett kis filmecskét a haverom Philips asztali DVD írójával tette lemezre, ez okozta az összes galibát.
Van valakinek hasonló tapasztalata az asztali írók kontra PC témában? Csak okulásképpen persze.

Maradtam
Fityfiritty

Az élet nem egyszerűsége miatt szép (N910C)

(#1306) Tomcat13 válasza fokukac (#1302) üzenetére


Tomcat13
senior tag

Köszke, a progi nevét, a másik kérdés azaz, a Shrinket ajánlatos vagy sem használni?

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#1307) Tomcat13


Tomcat13
senior tag

Bővebben: link

Itt nézzen szét mindenki akinek szüksége van egy-két progira, nagyon hasznos oldal!

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#1308) Dave0096


Dave0096
csendes tag

Hello mindenki!

Akármit is írtok a DVD Shrink 3.2-nél nincs jobb és megbízhatóbb ingyenes program.
Én pl. úgy írom a filmeket(már 8-nál tartok), hogy DVD Decrypterrel feltöröm ezzel fel is rakom a winyóra, utána a Shrink-kel analyzálom a movie-t utána kipipálok mindent(extrák, menü, hangok...stb.), majd Backup! és encodolom a filmet és, ha kész akkor a Nero 6-tal kiírom dvd film formátumként...........és kész!

:C

by Dave0096

(#1309) pintyesz válasza Dave0096 (#1308) üzenetére


pintyesz
senior tag

Azért annyira ne legyél elfogult!
A ''nincs jobb és megbízhatóbb'' szavakat inkább cseréld ki az ''egyszerübb''
szóra!:DD
Különben meg miért nem a Shrinkkel rippeled fel az eredeti DVDt a vinyóra?

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#1310) Tomcat13 válasza pintyesz (#1309) üzenetére


Tomcat13
senior tag

Igen, igen a Shrinket én is az egyszerűsége miatt tartom jó poginak, nem kell öt program egy dvd-r 4,7 formátum elkészítéséhez, csak bennem felmerültek minőségi kételyek pont az egyszerűsége miatt!
Pont erre lettem volna kiváncs kinek milyen tapasztalata van a minőséggel kapcsolatban, de senki nem reagált a kérdésemre!

A Decryptert én se tudom miért kell bele keverni, hisz a Shrink mindent megcsinál!

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#1311) Dave0096 válasza Tomcat13 (#1310) üzenetére


Dave0096
csendes tag

Szrintem mindenki azokkal a progikkal dolgozzon, amit ő megbízhatónak, jó minőségűnek és gyorsnak tart.
Amúgy mindegy, hogy mely programmal(Shrink vagy decrypter) teszem fel a gépre a filmet , mert időben szinte majdnem mindakettő megegyezik. Én legalábbis így szoktam meg.

Már csak azt nem értem, hogy miért hurrogja le majdnem mindenki a Shrink-et, mert igazán jó minőségben csinálja meg a movie-t.
Sokan írták idáig, hogy pl. a hosszabb filmeknél rossz minőségű a kép, hang és a vonalvezetés+sok helyen kockásodik a kép.
Nálam ilyen problem szerencsére nincs! Pedig már írtam hoszabb filmeket menüvel mindennel együtt(Terminator 2, Gyűrűk ura 1-2-3, Matrix 1-2-3, Trója...stb) és normálisan, hibátlanul mennek a filmek minden lejátszón!


:B

by Dave0096

(#1312) Tomcat13 válasza Dave0096 (#1311) üzenetére


Tomcat13
senior tag

végüli szerintem én is maradok a shrinknél, pont az egyszerűsége miatt, meg az ember hazajön fáradtan aztán nincs kedve 4-5 progival dvd-ét szerkeszteni!

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#1313) Tomcat13 válasza Dave0096 (#1311) üzenetére


Tomcat13
senior tag

de arra nem is válaszoltál, miért Decrypterrel rakod fel a filmeket?

[Szerkesztve]

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#1314) Tomcat13 válasza Dave0096 (#1311) üzenetére


Tomcat13
senior tag

mondjuk, ha valaki tudna mondani a shrinkkel kapcsolatos tpikus, gyakran előforduló rosz tapasztalatot, hibát, akkor lehet elgondolkodnék a váltáson!

[Szerkesztve]

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#1315) erdoke válasza Dave0096 (#1308) üzenetére


erdoke
titán

''Akármit is írtok a DVD Shrink 3.2-nél nincs jobb és megbízhatóbb ingyenes program.''

Ezzel egyetértek, akármit is mondok. :D

''Én pl. úgy írom a filmeket(már 8-nál tartok)...''

Ez alapján még ne vonj le messzemenő következtetéseket. :DD

A legjobb aláírás a héten

(#1316) erdoke válasza Tomcat13 (#1313) üzenetére


erdoke
titán

Shrink a filmek 98%-ával jó, a Decrypter 100%-os. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#1317) fokukac válasza erdoke (#1315) üzenetére


fokukac
nagyúr

''a nagy számok törvénye így hozta ki''... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1318) Radeon.Z válasza misstick (#1272) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Szia,nem a hajszínnel van a baj,én is Ulead 7-tel ''dolgozom(újabban 8-al)Tudni kéne milyen formátumban akartál capture-álni,gondolom te is IEEE 1394 (firewire)kártyán keresztül csinálod,én ilyenkor bemenetnek DV-t állítok ,itt nem tömörít,de 5perc anyagnál nem is számít.Utána célmappa,és mehet.Ha megvan ,editben tudod szerkezteni,ha kész,akkor vagy create disc,vagy create video file(itt kodektől függően tudsz tömöríteni),create disc-el ki tudod írni akár dvd-re is.Ennyi lenne,én így csinálom.....

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#1319) Csiri


Csiri
csendes tag

Sziasztok!

Én a 321 Studiostól a DVD X Copy Platinumot használom eredeti lemezek másolására. Ahogy beteszed a lemezt a lejátszóba felismeri, utána ki kell jelőlni mit szeretnél másolni (én általában mindent kijelölök), le okézod és már másolja is. A kapott dvdnél pedig én nem láttam különbséget a 9gb eredeti és a 4.4 gb másolt között. Monitoron nézve.

Csak azért szólok, hogy legyen megemlítve ez a nagyszerű program is. A 9 gb-ot kb 45 perc alatt kripteli fel a winyóra és 14 perc alatt írja ki.

Tisztelettel: Csiri.

Mindenkinek igaza van, de akkor is az enyém az utolsó szó!

(#1320) deicide


deicide
veterán

Hello! Itt előttem valaki órákról beszél kódolásra.

A dvd2one-t próbálta már valaki? mert nekem a decrypter+dvd2one+nero trió a pio 120s-el és a pio 108d- vel karöltve egy 8 gigás filmet kb 40 perc alatt lemásol, és ebben az írás ideje is benne van. És nem csúnya.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1321) erdoke válasza deicide (#1320) üzenetére


erdoke
titán

Filmje és igénye válogatja.
A kérdésedre válaszolva: Nem, még senki nem próbált transzkódert, csak te vagy az a szerencsás.:D
CloneDVD2-t próbáltad már? 10-15 perc alatt nyom át egy filmet, 8X sebességgel írva ez összesen már csak 20 perc. :))

A legjobb aláírás a héten

(#1322) deedee válasza deicide (#1320) üzenetére


deedee
őstag

én is ezt használom.bár most töltöttem le az ic 8 dvd copy-t.kipróbálom,hogy tényleg jobbat csinál e a dvd2one-nál...

(#1323) fokukac válasza erdoke (#1321) üzenetére


fokukac
nagyúr

látom a jövőt.. szerintem írjunk ki versenyt, hogy ki képes rövidebb idő alatt átkódolni egy DVD-t.... :D.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1324) bbchris válasza Tomcat13 (#1310) üzenetére


bbchris
senior tag

Pont ez a lényege hogy egyszerű , szerintem jó . Nekem igen bejött a minősége , szerintem egy átlagos filmnéző nem veszi észre hogy tömörítve van . Egyszerűen jó a Shrink . De ott a Clone DVD2 is , ja és az AnyDVD ez nem Clone csak segít .

(#1325) Tomcat13 válasza erdoke (#1316) üzenetére


Tomcat13
senior tag

A 98%-ot a film leszedésére értetted, azaz a filmek 98%-át lehet leszedni Shrinkkkel!?

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#1326) Tomcat13 válasza bbchris (#1324) üzenetére


Tomcat13
senior tag

A sima Clone DVD-ét ismere, de a 2-őt még nem vagy a kettőnek nincs is köze egymáshoz,, ja és valaki tud valami tippet, honnan tölthetném le ezt a Clone DVD2 progit?

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#1327) erdoke válasza Tomcat13 (#1325) üzenetére


erdoke
titán

Igen, pontosan arra. Nem saját adat, a Doom9 és az Afterdawn fórumairól származik. Én Decrypterrel dolgozok.;)

A legjobb aláírás a héten

(#1328) Dave0096


Dave0096
csendes tag

Helo mindenki! Tud valaki olyan helyet Budapesten, ahol lehet venni duplarétegű dvd-lemezt(DVD-R formátumban), ha igen akkor írja le ,köszönöm.

Ja és még egy kérdés, támogatja-e a Toshiba SD-R5112 (16x) a DVD9, azaz a kétrétegű lemezírást?


:F

by Dave0096

(#1329) fokukac válasza Dave0096 (#1328) üzenetére


fokukac
nagyúr

kétrétegű DVD-R író még nincs is...
úgy kb. 2 hete fogadták el a szabványt....

jelen pillanatban még csak kétrétegű DVD+R író van.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1330) Olivér 83


Olivér 83
csendes tag

Sziasztok!

Nem szorosan a topikhoz tartozik a kérdés, de lenne egy-két kérdésem.
Mitől van az, hogy kaptam kölcsön dvd-t és nálam szemcsés a kép de másnál meg jó minőségű. Minek a hibája lehet videókártya vagy monitor?
Meg amikor nézek videót akár windows mediaplyernél, akár a power dvd-nél elsötétül a kép. A media playernél lehet állítani a gammát és ezzel lehet rá adni egy kis fényt. A power dvd-n is van valamiilyen állítás lehetőség, hogy kivilágosítsam a képet?
Monitoron nem tudok már fényerőt állítani 100%-on van. Iszonyat zavaró, hogy néha a fél filmet nem lehet látni annyira sötét a kép.
Segítség!

(#1331) Olivér 83


Olivér 83
csendes tag


Sziasztok!

Hát akármennyire jó minőséget kapnák, azért 4-5 órát eltölteni egy szar dvd-vel. És mi van akkor ha több dvd-t kell megírnod? Egész nap ott éjszakázol a gép mellett? :))
Akkor inkább egy kicsivel rosszabb mindőség és a dvd shrinkkel egyszerűen, rövid időn belül elkészül. Nekem kb. az írással együtt 30 perc, pedig csak egy szar 1,33-as AMD-m van.

(#1332) fityfiritty


fityfiritty
csendes tag

Kellemes hételejét mindenkinek!

A következő gondom támadt:
Adva van néhány divx tömörítésű film, ami PC-n megy, ez a dolga, azonban felmerült az igény, hogy asztali lejátszón is megnézhessük, ha már van.
Mi a legegyszerűbb/legcélravezetőbb módja a divx film akármilyen formátumba visszaalakításának, persze azért a minőség se romoljon le nagyon.

A ''vegyél divx-es lejátszót! ;]'' típusú megoldás történelmi okok miatt már nem jöhet szóba :D

Köszi
Maradtam
Fityfiritty

Az élet nem egyszerűsége miatt szép (N910C)

(#1333) shegiz


shegiz
csendes tag

Sziasztok,

Van nekem egy elég erős configom és benne (mától) egy LG GSA4120B tipusú DVD író. Megírok egy DVD filmet ISOból, és az eredmény, hogy az író remekül lejátsza, de a csak ROM-om szaggat (ha elindult...). Van egy másik író is amit használtam, egy Sony külső, és az eredmény ugyanaz. Több sima DVD ROM-ban is kipróbáltam, és megegyezik az eredmény.
Az LG író valami remek elgondolás alapján nem enged csak 2X és 4X sebességen írni, viszont a Sony engedett 1X-esen is írni, de akkor is szaggat.

Princo lemezt használok, 4X DVD-R Write Once for data

András

(#1334) Tomcat13 válasza shegiz (#1333) üzenetére


Tomcat13
senior tag

Ezzel kellet volna kezdeni, Princo???????????, én nem is csodálkozom, de lehet nem ez a baj, próbáld ki más lemezzel is, vagy RW-vel!

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#1335) Tomcat13 válasza fityfiritty (#1332) üzenetére


Tomcat13
senior tag

A Divx -> avit jelent nálad, mert, akkor VCD - SVCD formátumra csináld meg, nemtom melyiket játsza az asztalid, vagy ha mind kettőt, akkor amelyik jól esik!

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#1336) fityfiritty válasza Tomcat13 (#1335) üzenetére


fityfiritty
csendes tag

Haly Tomcat

Igen, egy szép nagy avi egy CD-n. Most már csak az a kérdés, mivel kódoljam át SVCD formátumra, mert a nero kóderét nagyon lehúzták itt, így azzal nem próbálnám, bár egy misét megérhet. Melyik ingyenes progit javaslod?

Maradtam
Fityfiritty

Az élet nem egyszerűsége miatt szép (N910C)

(#1337) erdoke válasza fityfiritty (#1336) üzenetére


erdoke
titán

Ingyenes MPEG-2 enkóder a QuEnc. Ha bekapcsolod a minőséget javító beállításokat, akkor nem túl gyors, de egész jó végeredményt ad.

A legjobb aláírás a héten

(#1338) fityfiritty válasza erdoke (#1337) üzenetére


fityfiritty
csendes tag

Köszi Erdőke, meg fogom próbálni

Maradtam
Fityfiritty

Az élet nem egyszerűsége miatt szép (N910C)

(#1339) marcee


marcee
addikt

Bazger! Minden elbaxódik, ami valaha jó volt: Bővebben: link
Mostantól csak a támogatók kapják a legújabb DVD-RB-t, csak 30 nap után lesz public. :(

\m/

(#1340) OddMan


OddMan
őstag

Hogyan kell egy meglévő DVD-n lecserélni egy audio stream-et egy másikra?
A DVDMaestro-val már csináltam DVD-ket, de most csak annyit szeretnék, hogy egy létező 2.0-ás hangsávot lecserélni egy másik 2.0-ás hangsávra, úgy hogy a felirat menü stb maradjon. A DVD ráfér egy 4.7GB-os lemezre.
Egyébként a Star Wars 2.0 Angol stream-et szeretném lecserélni a magyar 2.0-ás szinkron-ra.
Előre is köszi a segítséget! :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#1341) marcee válasza OddMan (#1340) üzenetére


marcee
addikt

#1210

\m/

(#1342) erdoke válasza marcee (#1339) üzenetére


erdoke
titán

Tegyük hozzá, nem csak az anyagi támogatók kapják meg azonnal, hanem azok is, akik a fejlesztésben segítettek/segítenek. Én pl. nem fizettem semmit...;)

A legjobb aláírás a héten

(#1343) fokukac válasza shegiz (#1333) üzenetére


fokukac
nagyúr

a princo-t hanyagold inkább...
vegyél valami márkásabb lemezt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1344) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Helló-helló!

Talán már kérdezte valaki, de ha nem haragszotok most nem olvasok vissza néhány ezret, de próbált már valaki FILMET (Nem adatot!) dupla rétegű lemezre írni?

Működik? Lejátszható? Váltásnál nincs gond? Sokat ront az írásnál?

Köfi!

H.

Aquila non captat muscas.

(#1345) Olivér 83


Olivér 83
csendes tag

Emberek senkinek nincs semmi jó tanácsa?
Hogy lehet, hogy ami dvd másnál jó minőségű, nálam szar képminőségű.
Videókártya, monitor vagy mi a fene lehet hibás?
Meg már egy ideje a filmek lejátszásakor besötétedik a kép. A power dvd-nél lehet állítani valahol fényerősséget?

(#1346) Hegyirabló válasza Olivér 83 (#1345) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szerintem vagy kártya, vagy monitor.
Vagy csak rosszul van kábelezve a géped, az okot interferenciát.

Nekem pl. monitoron nem túl jók a DVD videók, de hát nekem van egy MPEG-2-es kártyám, amivel TV-re tudom tenni a képet tökéletes minőségben, ezért nem is izgat, milyen a monitoron.

Amit még el tudok képzelni (hogy írtad, hogy besötétedik), hogy valami miatt a MacroVision másolásvédelemre túlzottan érzékeny a géped vagy a DVD lejátszód. Milyen tipus?

H.

Aquila non captat muscas.

(#1347) fokukac válasza Hegyirabló (#1346) üzenetére


fokukac
nagyúr

most nem azért, de egy jó monitoron sokkal jobb filmet nézni, mint egy TV-re kivitt képen.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1348) szokrika


szokrika
tag

Offolok: Procit kellene vennem és a 2,8GHz Northwood ill. 2,8GHz Prescott között vacillálok.
Nincs tapasztalatotok arról, hogy melyik jobb tömörítésnél?
Off off

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#1349) Olivér 83


Olivér 83
csendes tag

Szia Hegyirabló!

Az íróm Pioneer 108, az olvasóm toshiba. De nem hinném, hogy velük van a gond,mert kitűnően üzemelnek.
A power dvd-nél nem lehet valahol a fényerőt korrigálni?

(#1350) szokrika


szokrika
tag

Senki sem válaszol?:O :O :O
Plííz!

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.