Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) masatg


masatg
csendes tag

Sziaszztok, tudtok nekem segiteni? Mar regota gondolkodom egy DVD iro vasarlasan, csak nem tudom hogy megeri-e. En igazabol arra hasznalnam, hogy DVD-filmekrol csinalhassak ''biztonsagi masolatot'', amit aztan asztali DVD lejatszoban tudnek lejatszani, persze origional kep es hangminosegben. Lehetseges ez? Milyen DVD irot erdemes, ami nem tul draga, de azert tud mindent, amit kell?

Elore is koszi a segitseget:-)

Gabe

Gabe

(#2) L3zl13 válasza masatg (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Originál kép és hangminőséget felejtsd el.
A filmek 90%-át nem tudod egy az egyben másolni.
Sőt nagy részüknél még az sem elég, ha kiszeded a fölösleges sallangokat (idegen nyelvek, extrák stb.).

Legtöbbet le kell rippelni, újra kell tömöríteni. Ez sok idő (vagy gyors gép kell hozzá). A minsőségromlás (ha jól csinálod) észrevehetetlen, de azért nem úgy megy, hogy hip-hopp, CTRL+C & CTRL+V.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) n@p@lm


n@p@lm
őstag

sziasztok!
ez engem is érdekelne, de az a része hogy pl. divx-es, xvid-es filmeket átkonvertálni dvd formátumba.
van-e olyan program (programcsomag) ami elvégzi ezt, és szabványos vob, illetve ifo-t csinál?
várnám az öteleteket (nem akarok ezért egy másik topicot indítani, úgy érzem ez is belefér a jelenlegi topic címbe).
elnézést ha offoltam volna....

napalm

(#4) VigyorEX válasza masatg (#1) üzenetére


VigyorEX
tag

Igen, megéri DVD írót venni :C !
Azokról a filmekről tudsz nagyjából ''originál'', biztonsági másolatot készíteni :B aminek a játékideje nem haladja meg a 80 percet pl : ICE AGE.
A PIONEER-t ajánlom.
Nagyon szuper :C !

Üdv :DD

(#5) Calogero


Calogero
addikt

Az egyik haverom vett egy LG4040 DVDirot+ valami noname DVD lemezt.
Az lenne a problema: A megirt filmek utolso 8-10 percet nem jatsza le. Se az asztali(nala megy csak masnal nem) se a szamitogepbe. Szet esik a a kep megakad elmegy a hang majd megall.

Irt Nero 6.0.0.19-el meg a Instant CD/DVD 6.5-al

A lemezre csak ez van rairva 4XH5924UO235, a dobozara meg semmi az csak egy muanyag henger. Jah es a lemez hofeher (ha ez szamit valamit)

(#6) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Szerintem Princo lehet!

Forza Rossoneri!

(#7) dzsoni válasza Calogero (#5) üzenetére


dzsoni
senior tag

A lemez princo. 1x-es speed-el próbáljátok megírni.

(#8) lakcsi


lakcsi
csendes tag

Több mint biztos,hogy princo,én egy teljes 100-as gurigát kellett kibodjak mert a lemez 70%-tól olvashatatlan lett.Szintén 4xh....,a 4xb sokkal jobb de csak 10 db-os kiszerelést vegyetek a többi állítólag valami koppintás:O

(#9) joey7 válasza masatg (#1) üzenetére


joey7
őstag

Én is a Pioneert ajánlom, egész pontosan az A06-osat! :)

(#10) Calogero válasza dzsoni (#7) üzenetére


Calogero
addikt

2x a minimum :O

(#11) dzsoni válasza lakcsi (#8) üzenetére


dzsoni
senior tag

1x-essen kell irni, és no problem...

(#12) dzsoni válasza Calogero (#10) üzenetére


dzsoni
senior tag

pfff...

nálam 1x, 2x, 4x van

elöbb lemezt be, aztán kell kiválasztani az irás sebességét, de lehet h így csináltátok...

(#13) joey7


joey7
őstag

Princo-t inkább ne vegyetek,inkább Ritek G04-est ha olcson jót szeretnétek vásárolni.A 3-4 kiló körül kapható Princo, Fibra , ''Puki-Muki''-at inkább kerüljétek el jó messzire! :DD

(#14) dzsoni válasza joey7 (#13) üzenetére


dzsoni
senior tag

50 princobol 2 volt hibás...

(#15) joey7 válasza dzsoni (#14) üzenetére


joey7
őstag

Akkor szerencsés vagy! Az ismerőseim körében nagyon rossz tapasztalatokat hallottam róla.Nemigazán vált be! :(
Nekem nem volt gondom vele; megírtam a lemezeket,viszont az azstali lejátszók nem nagyon csípték ezt a márkát. :U

(#16) Calogero válasza dzsoni (#12) üzenetére


Calogero
addikt

Milyen irod van?

(#17) hungeek válasza joey7 (#15) üzenetére


hungeek
senior tag

archiválásra tökéletes, eddigi ~30ból mindegyik tökéletes, vissza lehet olvasni meg minden... igaz: ez nem dvd video, hanem dvd data....
az enyéimnek ugyan az a sorozatszáma mint a fennt említetteknek csak a vége 379-re végződik.

(#18) dzsoni


dzsoni
senior tag

joey7: kifogtam
Calogero: TEAC DV-W50D

(#19) h4ndsp1k3n


h4ndsp1k3n
tag

Kezdünk kissé offok lenni nem? Engem a témának a részletei is érdekelnének... komolyan nem lehet azokat a fránya Video-DVD-ket egybe úgyahogyvan lemásolni? És miért nem? Mekkora a vidoe dvd kapacitás és mekkora a DVD-r? ÉS hogyhogy nem gyárt senki video dvd-nyi kapacitású dvd-t?

Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!

(#20) erdoke válasza h4ndsp1k3n (#19) üzenetére


erdoke
titán

8,5 GB vs. 4,7 GB. Decimális érték mind2.
Már gyárt a Philips kétrétegű DVD+R-t, de még nem láttam írót, amelyik pörkölné. Igazából a lemezt is csak a hírekben.:(

A legjobb aláírás a héten

(#21) joey7 válasza erdoke (#20) üzenetére


joey7
őstag

Csak a Philips gyártja? :F
Mínuszosat nem is fabrikálnak? :F

(#22) strike-force


strike-force
őstag

Nnnnna, miután végigolvastam mindent beszámolok a saját tapasztalatokról.

1. Most vettem én is TEAC DV-W50D-írót és nagyon kircsi. Egy baj van vele: dvd-videot csak 2x-esen olvas.

2.Tegnap megcsináltam az első biztonsági másolatomat a ''Félelem és reszketés Las Vegasban '' c. filmről. Ez alapján az útmutatás alapján:

http://www.cdrinfo.com/Sections/Articles/Specific.asp?ArticleHeadline=How%20to%20backup%20a%20DVD%20movie&Series=0

Hogy ez mennyi időbe tellett?
Rippelés 40perc (sajnos a 2x-es sebesség miatt), újartömörítés 25 perc (minden sallangot rajtahagytam a lemezen (Athlon xp 2000+)) és 2x esen 30 perc volt a kiírás. Ez kicsivel több, mint 1.5 óra.

3. A 4XH-s Princo-k közül nekem 10 ből átlagosan 3(!) selejt lett. 1x-esen írtam mindet, de hiába, szal én is azt mondom, hogy érdemesebb szitázottat venni, vagy Ritek G03-at.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#23) erdoke válasza joey7 (#21) üzenetére


erdoke
titán

Tudtommal egyelőre ott tart a dolog, hogy a Philips kifejlesztette néhány haverjával, és bejegyeztette a szabadalmakat. Mintapéldányokat küldtek tesztelésre, boltban még nem kapható, de az író se.
Philips a +-os bagázst húzza, kötőjelest(:D) nem erőlteti. Majd a Pioneer, ha egyáltalán vki.;)

A legjobb aláírás a héten

(#24) erdoke válasza strike-force (#22) üzenetére


erdoke
titán

''újartömörítés 25 perc (minden sallangot rajtahagytam a lemezen''

Ez nem sok jót sejtet a minőséget illetően...:)

A legjobb aláírás a héten

(#25) strike-force válasza erdoke (#24) üzenetére


strike-force
őstag

igazásg szerint 7 giga volt a film , és azóta már 2szer végignéztem (monitoron) de semmi zavarót nem találtam rajta. szal nekem itthonra tökéletes. asztali lejáccón kéne még megnézni.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#26) echo001 válasza strike-force (#22) üzenetére


echo001
aktív tag

szia
a DVD2ONE-nal xarabbat nem is valaszthattal volna ha jol tudom kepkockakat hagy ki a filmbol szal nem tomorit ujra az egyetlen jo megoldas a cce igaz itt marhara kell vagni az mpg-szabvanyt a dvd2one nem veletlenul gyors
azt hasznalja ki hogy a te szemed meg az enyem is 25 f/s felett mar folyamatosnak lat mindent....
a www.doom9.org-on van 1 par jo leiras a cce-rol viszont minimum 12 ora a kodolas de az eredmeny legalabb csodaszep....

remelem segitettem
Echo :))

Echo

(#27) joey7 válasza strike-force (#22) üzenetére


joey7
őstag

''A 4XH-s Princo-k közül nekem 10 ből átlagosan 3(!) selejt lett''- nos ennyit a prinkókról...:)

(#28) lakcsi


lakcsi
csendes tag

30 4xh princobol 30 rossz lett,volt benne video és mp3 is ,mind rossz lett.Szitázott volt(talán ez volt a baj).Ugyanis a fehér szitázásra rányomták a széria számot,majd erre szitázott még valaki rá Princo 1-4x feliratot(ua mint az apróneten) tehát ezt már egyszer valaki(gyártó) leírta valahová és a leleményes ''magyar'' újra nyomja és eladja a rosszat is.Én csak ritec-et használok ezután,egy a baj drágább.Ja ha valaki tud olcsón szóljon g03,g04 érdekelne:DD

(#29) janati válasza strike-force (#22) üzenetére


janati
őstag

Holnap készülök pont ilyen írót venni sunyinetre. Akkor megéri igaz?? (56e)
Azt hallottam a belseje ua. mint Pioneer A06-nak. Igaz?

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#30) strike-force válasza janati (#29) üzenetére


strike-force
őstag

igen, nagyon állat a cuccos. és igen Pioneera DVR-A06 a belseje. süteményesssssss.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#31) janati válasza strike-force (#30) üzenetére


janati
őstag

Na, akkor jót szemeltem ki. Holnap megosztom én is első tapasztalataimat!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#32) Skylark válasza lakcsi (#28) üzenetére


Skylark
tag

Ezek szerint nagyon nem mind1, hogy 4X v. 4XH...
39 db 4X Princoból (380Ft/db volt) 2 db lett rossz, de az az én hibám volt; túlírtam a DVD-t... :DD A többi tökéletes asztaliban is, gépben is. (95% film)
Ja és hogy szét ne offoljuk a tropicot, az író Pioneer DVR-105, finom region free 1,33-as firmware-el. Eddig még nem rontott.(kb 70-ből)

(#33) lakcsi válasza echo001 (#26) üzenetére


lakcsi
csendes tag

azt szeretném megtudni(meg még sokan szerintem),hogy melyik progi csinál kevésbé rossz minőségű tömörítést mondjukegy 7.5 gb filmből(instant copy 7.0,clone dvd,dvd shink).mindegyik a képkocka számot csökkenti vagy kódol is?:DDD

(#34) kizo13 válasza Skylark (#32) üzenetére


kizo13
tag

Honnan csíped ennyiért a lemezt? Ha nem túl populáris a válasz, akkor mail-ben légy szíves :D

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#35) nygma válasza lakcsi (#33) üzenetére


nygma
addikt

minek akarsz MINDENT duplikálni? nem elég maga a film + 1 hangsáv + feliratok? mert akkor a sokat szidott dvd2one is elég (amit egyébként felesleges szidni. teljesen jól végzi a dolgát)

(#36) KUDI


KUDI
csendes tag

Sziasztok. A Pioneer jó választás, mind az A06, mind az A106-os. Nagyon megbízhatóak. A Toshiba után ezt tartom a legjobbnak:)) . Komolyan. A Toshiba volt idáig a legmegbízhatóbb DVD íróm. A Pinnacle InstantCopy 7, vagy 8 meg egy jó ripper progi és mehet a menet. Nem nagy cucc. Minden profi ezt használlja.

(#37) KUDI


KUDI
csendes tag

A DVD2One egy kalap sitt. Nem jó semmire, de az igényteleneknek megfelel. Akkor inkább a DVDclone progi. Szebben kódol.

(#38) hungeek válasza kizo13 (#34) üzenetére


hungeek
senior tag

nézz körül az aproneten.... én pl 350-ért vettem darabját :)

(#39) KUDI


KUDI
csendes tag

Olvasgatom itt a lemezproblémákat. A princo-ról csak annyit. kb 10-12 filmem tűnt el róla. De nem csak én tapasztaltam ezt. Bár viszik a gagyibb lejátszók is. A MAXELL 2x-es, a BULKPAQ KORONGJA MEGBÍZHATÓAK! A CCE kódolást tudtommal csak a PINNACLE szoftverje tudja!

(#40) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Ritek G03-G04 Rulez!!! :D :DD :D

Forza Rossoneri!

(#41) kizo13 válasza hungeek (#38) üzenetére


kizo13
tag

Köszi.

Érdekes az aláírásod :C

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#42) Skylark válasza kizo13 (#34) üzenetére


Skylark
tag

Apronetről vadásztam.

http://princodvd-r.freeweb.hu/

(#43) Skylark válasza KUDI (#39) üzenetére


Skylark
tag

Melyik típusu Princo-ról beszélsz?
Most elbizonytalanodtam rendesen, mert a biztonsági másolataim ;) nagy része ilyenen van. Nagyon nem szeretnék így járni, bár eddig ilyen problémám nekem nem volt.:F
Hogy tűnik el? Más is járt így?
A Te általad favorizált korongokat mennyiért és hol lehet beszerezni ''versenyképes'' áron?

(#44) erdoke válasza echo001 (#26) üzenetére


erdoke
titán

DVD2ONE nem tud külső tömörítőt (pontosabban recodert) használni?

A legjobb aláírás a héten

(#45) erdoke válasza KUDI (#37) üzenetére


erdoke
titán

A CCE az, ami szépen kódol. Bármilyen progi, amelyik tud külső recodert használni, tökéletes. Elvileg a DVD2ONE is az lehet, ha tud ilyet. InstantCopy mintha nem tudna külső kódolót használni, bár nem annyira ismerem.

A legjobb aláírás a héten

(#46) nygma válasza erdoke (#44) üzenetére


nygma
addikt

(egyelőre) nem

(#47) tsabesz


tsabesz
csendes tag

Császtok!
Princo-ból 4XH...-s sorozatot ne vegyen senki, mert selejt sorozat!!!
Princo-ból ami jó:
4XM2...
4X-400...
ezeknél ami hiba volt az nem lemez miatt lett!!!

''Hogy hívják az örökké tartó szexet?'' ''Rekúrzió''

(#48) Kriss


Kriss
tag

honnan tudok Pinnacle InstantCopy 7-et letölteni, vagy vmi hasonló progit?

(#49) erdoke válasza Kriss (#48) üzenetére


erdoke
titán

Pinnacle honlapjáról letölthető pl.

A legjobb aláírás a héten

(#50) I_Am válasza Kriss (#48) üzenetére


I_Am
veterán

Ha jó képminőséget szeretnél akkor nem ajánlom az Instant Copy-t, de ha keresed akkor doom9.hu vagy org.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.