Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Gurulunk, WAZE?!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- GoodSpeed: A RAM-válság és annak lehetséges hatásai
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- D@reeo: Pi-hole és a Telekom Sagemcom F@st 5670 DNS beállítása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kernel
nagyúr
válasz
Uluwatu
#16246
üzenetére
A Samsung LCD-k is általában kiadják SCART-on a belső DVB tuner jelét, természetesen analóg SD-re alakítva.
Ezt a recorderhez csatlakoztatva, a készüléket AV, illetve a SCART-nak megfelelő bemenetre állítva kellene megpróbálni.
Ilyenkor persze csak azt lehet rögzíteni, amit a képernyőn látsz és TV-t kikapcsolni sem lehet közben.
-
Kernel
nagyúr
válasz
Uluwatu
#16236
üzenetére
Tényleg van olyan HD minőségű, nem is olyan olcsó DVD fevevő...
Még azt tenném hozzá, nem vakítás célját szolgálja az egész, nem is a felvételről szól. Ott kezdődött, amikor forgalomba kerültek a HD-komponens, illetve HDMI-kimenetes DVD-lejátszók, aminek annyi volt a lényege hogy a DVD-ben rejlő minőséget jobban ki lehetett aknázni, minőségrontó SD-analóg konverzió nélkül.
A műsoros DVD ugyanis hiába csak standard PAL/NTSC SD felbontást nyújt, viszont a bitsebesség nem rossz, ami a minőség másik fontos paramétere.
Ennek köszönhetően egy jó LCD vagy plazma TV-n a műsoros DVD is élvezhető minőséget nyújt, meg bizonyára sokan nem is szeretnék kidobni a régi gyűjteményüket, így kézenfekvőnek tűnt az analóg SCART vagy RCA-kompozitkimenet kihagyása a jelútból, és a képet felskálázva kitenni egy HD-kimenetre.
Hogy a készüléked amellett még felvételt is készít, analóg tunert is tartalmaz, az már csak plusz, nem parasztvakításra lett kitalálva.
Persze mára így is, úgy is elavult a dolog, inkább idősebbek szokták hiányolni, én is találkozom néha ilyen kérdésekkel. A német piac nyilván nagyobb, nem zárom ki, hogy van egy réteg, akiknek még manapság el tudnak adni ilyeneket.
-
Watt25
veterán
válasz
Uluwatu
#16236
üzenetére
Tényleg van olyan HD minőségű, nem is olyan olcsó DVD fevevő ami nem is használható HD minőségű (vagyis digitális) TV adások felvételére??
1. A digitális nem egyenlő a HD-val. (Minden HD digitális, de nem minden digitális HD.)
2. DVD-re nem lehet HD anyagot felvenni. (Illetve tudtommal léteznek elvakult formátumok amivel lehet, de annak eredménye nem kompatibilis a DVD Video lemezzel.)
Érdemesebb olyan box-ot venni, ami tud felvételt. (Vagy leginkább olyan tévét.) -
Kernel
nagyúr
válasz
Uluwatu
#16236
üzenetére
Le van írva itt is, hogy analóg tunerrel rendelkezik a készülék, ugyanakkor a kimenőjelet képes 1080p HDMI-kimenetre is felskálázni. De ez csak a kimenet.
Bemenet analóg, ezért ha szeretnéd használni a szerkezetet, lehet kapni olcsón DVB-T set top boxot, amit egy SCART-kábelen keresztül tudsz csatlakoztatni, így tudod fogni a MinDigTV ingyenes adásait egy antennával.
Vagy elő is fizethetsz a többire, de akkor kártyafogadós boxot kell keresni.
(#16238) sting2
TV-k néha elromlanak, van ilyen, de tesztelni kellene ellenpróbákkal, hogy tényleg hibás-e.
Kábelen is előfordul olyan, hogy elmegy a digitális jel, de általában csak egy-egy multiplex, főleg a Digikábel közszolgálati adásai szoktak kiesni, mert a sáv alján van, ami érzékenyebb a kábelhibákra. Viszont ilyenkor a többi műsor bejön.
-
Bozek
nagyúr
válasz
Uluwatu
#16236
üzenetére
"nem úgy van hogy a mezei antennával még analóg jelet sugároznak és azt simá fognom kellene szobaantennával"
Nem, 2013. október 31-én megszűnt az analóg sugárzás a digitális átállással.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen monitort vegyek?
- Foxpost
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Mini PC
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Kompakt vízhűtés
- Xbox tulajok OFF topicja
- Milyen okostelefont vegyek?
- A TSMC korábbi alelnöke lekért pár bizalmas adatot - majd kikötött az Intelnél
- Mennyibe fog kerülni a Steam Machine?
- További aktív témák...
- LG 55QNED80T3A 2024 - 4K Ultra HD, QNED okos TV 23 hó garanciával.
- Samsung 27" 2K 2560x1440 monitor Pivot is, állítható magasság S27A850D PLS panel, picit gyenge talp
- szinte új DELL C2422HE full HD 1920x1080 IPS monitor- rejtett Webkamera - nagy hangszóró - USB-C
- LG 83B4 - 83" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- 1db fekete szálka a képen! EIZO FlexScan EV2750 fekete 27" 2560x1440 2K IPS monitor PIVOT, HDMI
- Sanitas SBM 21 felkaros vérnyomás mérő / 12 hó jótállás
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A52s 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- SK Hynix 32GB DDR4 2666MHz PC4-21300 laptop RAM
- Foligain Minoxidil 2 db flakon (2 havi adag)
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann
