- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- [K2]: A vagyonvédelmi rendszerszerelővé válás rögös útja
- droidic: A Coffee Lake titkos nyolcmagos processzora – CC150
- GoodSpeed: Samsung Galaxy S24 FE - tapasztalatok
- Argos: PH!arckép
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kernel
nagyúr
válasz
lev258 #12216 üzenetére
Mindenesetre, amit tegnap este nem fejtettem ki bővebben, ha a TV-SCART rendesen működik, akkor érdekes a helyzet, mert ennek a vevőnek szerintem alapból szólnia kellene. Gondolom, a box-hangerőt nem vetted le, más akadály ezeknél elvileg nincs. Így felmerülhet akár a szerkezet hibája is. Főleg, ha még pendrive-ról lejátszott video sem akar szólni rajta (már amelyik támogatott):
http://www.geeks.hu/tesztek/101110_atd_stb_838_dvb_t_set_top_box_teszt
http://www.atd.hu/media/hasznalati/STB-838.pdf
A menürendszer fotóiból látszik, ebben is az ismerős chipset van (Alcor 1500, DPS 80 stb.) vagyis a szokásos PVR-es, multimédiás, de kártya nélküli vevő.
Csak az érdekesség kedvéért teszem hozzá, a teszt írójának nem sok fogalma lehet a rádiótechnikáról:
Az ATD belső felépítésé rendkívül egyszerű, de nem teljesen szokványos; a sziliciumtuner és a dekóderchip mellett ugyanis két demodulátor chip is helyet kapott az STB-838-ban. A DVB-T (és mellesleg a DVB-C és DVB-S) vevők esetében a sziliciumtuner az adott frekvenciasávon sugárzott adathalmazt veszi (ez tulajdonképpen a multiplex), amelyből a kiválasztott csatorna adatait a demodulátor válogatja ki, míg a dekóder feladata természetesen az, hogy az éppen nézni kívánt csatorna kép- és hangsávját feldolgozza. A két demodulátorchip segítségével lehetőség van arra, hogy egy multiplexből két csatorna adatait is kihámozzuk, így amíg rögzítjük valamelyiket, nézhetjük a másikat. Ez a szolgáltatás nem egyedülálló természetesen, de az olcsó, egytuneres STB-k között mindenképpen különlegességnek számít.
Valójában a demodulátor után kapjuk vissza az alapsávi multiplex jelet, amivel adóoldalon modulálták a nagyfrekvenciát (egyszerű logika...), tehát csak egy demodulátor szükséges. Ez elvi kérdés. Dupla tunernél nyilván kettő. A digitális multiplexből pedig ki lehet kódolni akár két műsort is, egyiket nézni, másikat felvenni, nincs ebben semmi különös. Plusz eszerint un. One-Chip integrált tuner van benne, mint az USB-vevőkben is (tekercses rezgőköröket nélkülöző IC-technika).
-
azbest
félisten
válasz
lev258 #12216 üzenetére
A közszolgálató adókon van hangja? Azok mpeg2 és ac3 hangsávokkal tolják. A kereskedelmi adók (tv2 rtl klub...) pedig he-aac hangot használ. Ha ez utóbbiaknál nincsen hang, akkor lehet, hogy a jelenegi szoftverével még nem támogatja azt. Viszont ahogy látom a készülék weboldalán is van fenn szoftverfrissítés: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RTX 4060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- KAMATMENTES , BANKMENTES részletfizetés ASUS ROG Strix G814JIR-N6012W Notebook
- PS3 Játékok 1500Ft/db - RÉSZLETEK A LEÍRÁSBAN
- Csomagfeladás Foxpost automataba XS/S/M/L/XL - 2390 Ft egységesen
- 100 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IRP8) - Intel Core i9-13905H, RTX 4070 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest