Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Doom Eternal

Hozzászólások

(#1501) WATERDACA válasza Tense (#1500) üzenetére


WATERDACA
őstag

Egy jó tanács még neked vagy Segalnak, akik UN elé néznek. Battlemodban ne gyakoroljatok annyit, lag/latency miatt más játékszabályok lehetnek mint kampányban.

Alakul majd ez Csaba, várjuk az Ultra Nightmare run videót Youtuben.

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#1502) Segal válasza WATERDACA (#1501) üzenetére


Segal
veterán

Én leginkább akkor megyek battlemodbban ha a heti challange megkívánja meg esetleg amikor másra vágyok mert az egyetlen előnye a kiszámíthatatlanság.
A kampányba ugye miliméter pontosan mindig ugyan az fog jönni. Pontosan ezért is tanulható a dolog.
Én is rá fogok állni a gyors fegyverváltásra mert muszáj lesz ha komolyabban bele mennék az un szintbe, bár valahol érzem hogy ez hiu ábránd marad a számomra, de azért próbálkozni fogok.
Viszont most új melóhely végett kicsit kevesebb időt tudok a játékra fordítani meg ugye jön a dlc is és utána nagyon nem az un lesz a legfontosabb.
Viszont azt leírhatnátok hogy ki mire konfigurálta be a fegyvereket (vagy akár mást is) hogy kézre essen. :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1503) WATERDACA válasza Segal (#1502) üzenetére


WATERDACA
őstag

Szerintem feljebb már leírtam egyszer, hosszú ujjaim vannak (zongoráztam is), így csak a chaingunt kellett Q-ra rakni fegyverek közül.

Többi:

Chainsaw: G
Flame: F
Grenade: Ctrl
Dash: Shift
Grenade change: R
Glory Kill: E

u wanted, i got it \o/

(#1504) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Még egy érdekesség a fejlesztésekről, Csabának, egy nagyon friss és abszolút pro gamer:

https://www.youtube.com/watch?v=G-lhlL-Ya14&ab_channel=ChocolateVanille

Ő pl. úgy kezd el fejleszteni, hogy a fenti ágakból 1 heal és 1 pajzzsal kezd (ami különálló). Szerintem ő is úgy van vele hogy nincs szüksége ammora, mert brutál hatékony a célzása.
Ráadásul nézzétek meg, rengeteg 50-50-es csatába belemegy, speed runhoz kell is egyébként, risky. Ott minden heal bar meg van áldva.

Egyébként találtam egy UN guidet is, abban ezt írja:

Purchase 2-3 health improvements as early as possible and 2 armor upgrades. It's very important to increase the maximum value of health points and armor of your hero. This will allow you to take part in larger battles with a reduced risk of sudden death. We suggest to focus a little more on extending the health bar, as not every battle allows you to comfortably renew your lost armor points.

Ezt egyébként pedig már én érzem nagyon greedynek, ennyire azért nem kell elhanyagolni az ammot.

Ők amúgy bármit választhatnak, úgyis kijátszák a játékot, beléjük van kódolva a játék. ;)

Egy szó mint száz, ha jól fogtok célozni, az ammo hiány annyira nem fog fájni. Itt most UN-ről beszéltünk persze. Túlélni a legnehezebb :D

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#1505) Segal válasza WATERDACA (#1504) üzenetére


Segal
veterán

Én inkább veszek egy rekesz sört és áthívlak hogy csináld meg.
Persze kapsz 2 órát az egészre mert akkor már leforgatunk valami világrekord speedrunt is egyben ;] :P

Viccet félretéve, mivel én nem vagyok a legjobb lövész ezért nekem mindenképpen taktikusabban kell megközelítenem a dolgot.
Meg az első pálya is tökéletesen mutatta hogy milyen stresszes az ha nincs mentőöv ami kuhúz a szarból (extra life) tehát 5hp-val sokkal nehezebb lesz megölni a kritikus enemy-t tudva hogy ha nem sikerül akkor mindennek vége.
Én már a multink előtt is tökéletesen láttam azt a helyzetet amit te utána kibővítve még szebben megfogalmaztál.
Mi legalább annyira mesze vagyunk a te képességeidtől mint amennyire te a speedrun-os játékosoktól.
Ez van 39 éves fejjel, de főleg kevés multis fps játékkal a hátam mögött tisztába vagyok a jelenlegi határaimmal.
Persze az tény hogy tud fejlődni az ember és én már doomban (is) sokat fejlődtem, de azt is tökéletesen belátom hogy édeskevés vagyok jelenleg egy UN végigjátszáshoz.
Persze próbálkozni azt lehet, mert azzal is tapasztalatot szerzek, de reális esélyt nem látok rá hogy valaha is végig tudom tolni. Ez van.
Viszont ha már a játék része akkor próbálok minél tovább eljutni.
Neked viszont hatalmas respect hogy az Urdak és főleg az Icon of Sin kikapás után egyáltalán nekifutottál még.
Nekem nem biztos hogy lett volna hozzá lelki erőm.
Meg ugye amit említettem már hogy 2 hét múlva dlc és akkor úgyis minden más háttérbe szorul. :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1506) Tense válasza WATERDACA (#1504) üzenetére


Tense
őstag

Én már nem akarok ezzel foglalkozni, számomra a három fejlesztés közül a legutolsó mindig is az élet lesz. És az én szememben lévő komoly gamerek, szintén ezt teszik.

[ Szerkesztve ]

(#1507) WATERDACA válasza Tense (#1506) üzenetére


WATERDACA
őstag

Én értem hogy őket próbálod utánozni, csak az a baj, hogy nem tudod, mit miért csinálnak :)

Épp ezért írtam hogy a játékot először elméleti síkon kell lefektetni, nem elég csak durrantgatni. Tényleg csak segíteni akartam, Segal kért tanácsot.
No offense.

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#1508) Tense válasza WATERDACA (#1507) üzenetére


Tense
őstag

Vicces vagy :D :D :D engedd el..

(#1509) WATERDACA válasza Tense (#1508) üzenetére


WATERDACA
őstag

Elengedem, de még egy utolsót hadd idézzek tőled, hátha megértesz belőle valamit.

"UV-n egy sebzés képes levenni az élet 50%-át, két lövés és véged van, ha van max pajzsod kibír 4 sebzést is. De nem akarok én ezen vitázni, biztos jó mindkét választás is, meg kinek hogy a jó."

Na most ezzel elméleti síkon az a baj, hogy Nightmare/UN-en a bevitt sebzések és a támadások gyakorisága a duplája az UV-hez képest. Ezt egyébként hogy számoltad ki hogy mi mennyit bír? Mert pl. Mancubus/Kígyó Néni pl. Cultist Basen aligha enged hibázni, ott 2-3 attack és véged van.

Bár részemről is lezárt a téma, és nem szeretnék átmenni személyeskedésbe.

Volt már játék ahol 0-ról kezdtem és nagyon sokat segítettek magyar profik.
Hidd el, örülj hogy van communityje a játéknak MO-n.

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#1510) Tense válasza WATERDACA (#1509) üzenetére


Tense
őstag

Azt hiszem most már kicsit kezdem unni hogy megpróbálsz engem kioktatni ahhoz azért nagyon messze állsz. Én még nem kértem tőled segítséget És nem is fogok főleg egy olyantól akitől még videót nem láttunk. Az észt osztani azt nagyon tudja. Én ezt a témát befejeztem asszem így 45 évesen már nem akarok beállni megmagyarázni mindenféle jött-ment embereknek az én gondolatomat, ha érti, ha nem, nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#1511) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Közben végre eljutottam oda hogy a Weekly Challenget kipörgessem:

[link]

u wanted, i got it \o/

(#1512) Segal


Segal
veterán

Srácok nyugalom.
Részben mindkettőtöknek igaza van.
Tény hogy Csaba nem kért segítséget, de az is hogy Waterdaca meg saját tapasztalattal rendelkezik UN végigjátszás szinten.
Ennyi
Téma lezárva ugorjunk.
Valaki dobjon fel 1 új témát doom-on belül :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1513) Plazmacucci válasza Segal (#1512) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mikor jön a DLC?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1514) WATERDACA válasza Plazmacucci (#1513) üzenetére


WATERDACA
őstag

Október 20-án szabadul el újra a Pokol.

u wanted, i got it \o/

(#1515) Synthwave válasza WATERDACA (#1481) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amikor az utolsó koszlott zombi is megrág két parasztlengőből, átértékelődik a perspektíva. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1516) WATERDACA válasza Synthwave (#1515) üzenetére


WATERDACA
őstag

Jól összefoglaltad egy mondatban, amit regények között leírtam :))

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#1517) Segal


Segal
veterán

Na akkor egy új kérdés egyrészt hogy ne csak lélegeeztetőgépen legyen a téma, másrészt mert kiváncsi is lennék rá.
Ezuttal battlemod.
Démonnal egész jól elvagyok és ha nem földönkívüli a Slayer akkor általában győzelem is a meccs vége. Itt lényegében minden oké.
Viszont ha maradok a körben és én leszek a Slayer akkor többnyire szerencsétlenkedés a vége és ehhez szeretnék praktikákat gyűjteni hogy "baszóbb" lehessek :DDD
Az ugye tök egyértelmű hogy a kör elején F gomb minimum a minigun-ra, de mehet másra is.
Viszont utána mit hogy érdemes, mert én hiába gránátozom meg lövöm ezerrel a enemyt az istennek nem akar pusztulni (max ha tünyleg nagyon potato a játékos) viszont amikor engem kezdd sorozzni a Slayer akkor én mintha sokkal könnyebben sebződnék.
Mi a titok amivel esetleg jobban lehet "simogatni" a démonokat? Gyors fegyverváltás itt is?
Mert itt ugye nincs a hatástalanítom az elsődleges támadási lehetőségét, vagy időt lassítok stb extra lehetőség mint a kampányban.
Második kérdés meg hogy ki milyen fejlesztésre szavaz a kör végén.
Szerintem az egyikben a dash, de a többiben melyiket érdemes? Főleg az utolsónál hogy bfg vagy nem bfg?
Köszi ezt is :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1518) WATERDACA válasza Segal (#1517) üzenetére


WATERDACA
őstag

A Battlemodeot pár külföldi társammal sokszor körbejártuk, abban mindannyiunk egyetértett hogy mint multiplayer rész erősen visszaesés a 2016-hoz képest.

Pont amiket írsz, alapvető problémákat vet fel és valós. A játékban pl. nincs matchmaking system, ergo hogy a hasonló képességű játékosokat tegye össze a rendszer. Így a fejlődés nem lépcsőzetes, következetes, nagy bulls*it és nincs átgondolva. Nincs se ranked, se unranked, igazából olyan mintha csak azért tették volna bele, hogy legyen multiplayer. Aminek egyébként ellentmond nyilván az, hogy ennyi erővel a 2016-os multit is átemelhették volna, mégis újat terveztek. Nekem a Battlemode olyan, mintha egy béta lenne, ami március óta kicsit cikinek tűnik.

Sokan panaszkodnak arra hogy vagy rohadt könnyű a játék, vagy nagyon nehéz. Ezt én is tapasztaltam. Mivel ez egy 1v2 alapú játék, így ha az egyik játékosnak már más képességei vannak, akkor totál elronthatja a játékélményt. Persze ez 1v1-nél is így van, de amikor random megkapsz egy "potato" démontársat, akkor totál elmegy a kedved az egésztől.

"Mi a titok amivel esetleg jobban lehet "simogatni" a démonokat? Gyors fegyverváltás itt is?"

Minél hatékonyabb célzás (ez az ammo menedzsmenttel szorosan is egybefügg - mellé megy a lövéseid 50%-a, kb. azonnal chainelned kell), gyors fegyverváltás, jó mozgás, jó helyzetfelismerés, agresszív játékstílus. Super shoti/ballista/sniperrel nagyon jó kombókat lehet összehozni. A rocket launcher/grenade is nagyon jó, ráadásul splash damageje van.

Fejlesztések. Kinek a pap, kinek a papné. Slayerként a tuningolt chainsaw-ra és dupla gránátra szoktam fejleszteni. Ha jön a végjáték, akkor a több heal/pajzs/ammot választom. A BFG nem rossz, csak cooldownos. Az aktív képességek általában sokkal jobbak szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#1519) Segal válasza WATERDACA (#1518) üzenetére


Segal
veterán

Igen a legnagyobb baj a ranked hiány meg hogy a kilépésért nem jár bünti...
Mondjuk ha 1v1-ben maradok a Slayerrel akkor is már csak becsületből is letolom a meccset és volt már olyan potato Slayer akit még így is legyőztem, de úgy összeségében elmondható hogy ha 3 hasonló képességű játékos kerül össze akkor eszméletlen jó 4-5 körös meccseket lehet tolni, ellenben főleg ha a Slayer gyenge vagy kifejezetten erős akkor hamar unalmassá tud válni a sima győzelem, meg a biztos halál is :(
Démonnál max könnyebb dolgom van ha a társ is jó, ellenben ha gyenge a társ akkor is jó tud lenni egy meccs csak többet kell szívni a győzelemért vagy picit könnyebben halunk a kör végére. Ez ugye erősen Slayer függő.
Ott viszont a mancubussal és a marauderrel egész jól elvagyok. Azon kívűl még be szoktam vállalni időnként a pain elemental-t és ritkán a revenantot. Az archvile-nál azt hittem soha sem jön el a "kötelező" 50 meccs hogy meglehessen a podium érte...
Viszont Slayerként akármilyen kombót próbálok ha csak nem mind a 2 démon potato biztos halálra vagyok ítélve :DDD :((
Elsődleges ok az egyértelmű, messze nem talál be minden lövés meg ugye közben engem is puhítanak és mehetek healelni vagy fűrészelni és a piszok démonok is hajlamosok healelni, de amitől igazán kivagyok amikor a hell knightot vagy az arachnotront küldik rám...
A többi nem olyan vészes, de ugye a sniperem gyorstüzelésre van állítva battle modban és úgy nem tudom gyorsan hatástalanítani az arachnotront. Persze tudom váltsak meccs közben még módot is :DD
A hell knightot meg inkább hagyjuk is, az csak jön, jön és jön és ami mégrosszabb hogy még bánt is :))
Mindegy ma úgyis új challange, biztos megint lesz benne battlemod feladat majd probálgatom.
Azt viszont meg ne kérdezzétek minek erőltetem a heti feladatokat amikor teljesen kész az event... Maximalizmusból ;)
Viszont tényleg annyi lehetőség lenne ebben a multiban akár az eddigieket lemásolva vagy pl a cod-os 2v2 vagy a gulag féle 1v1, esetleg battleroyal stb és sajna semmi csak ez a 2v1.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1520) Tense válasza Segal (#1502) üzenetére


Tense
őstag

"Viszont azt leírhatnátok hogy ki mire konfigurálta be a fegyvereket (vagy akár mást is) hogy kézre essen"

Most a hétvégén beruháztam egy Razer Naga Trinity egérre, nem volt olcsó, mert 39.000ft volt, de bátran állíthatom, ez most megérte. Minden fegyver az egeren van, meg kell szokni, mivel szabad a hüvelykujj azzal lehet váltani a fegyvert, de figyelni kell közben a célzásra, főleg ha érzékenyre van állítva. Annyit elértem a 3 nap gyakorlás után, igaz napi 1-2 óráról beszélünk, hogy az első pálya életvesztés nélkül megvan Nightmare fokozaton. Hogy lesz e jobb, azt nem tudom, lehet ez a max amit ki tudok hozni magamból.

(#1521) Segal válasza Tense (#1520) üzenetére


Segal
veterán

Az első pályán összesen 2 fegyver van :P
Viccet félretéve én is eljátszottam a gondolattal hogy az egérre bindelni pár dolgot és régebben amikor még egy Logitech G700s-t használtam amin 4 gomb volt be is tudtam állítani hasznos dolgokat, de most egy Logitech G403 wireless-t használok ami ugyan lényegesen jobb mint a fenti egér, de sajna csak 2 gomb tehető rá.
Na most erre vagy a Super shoti-ballista kombót rakom és akkor 1 probléma meg van oldva vagy a lángszórózás plusz gránát/fagyasztás váltás gombját és akkor is megoldódna 1 probléma.
Viszont sajna én a vezetéknélküliségből már nem engednék mert sokkal kényelmesebbnek és szebbnek (mármint az asztalon) is tartom a megoldást.
Annyira vezetéknélküli párti vagyok hogy képes voltam az asztalomat is átfúrni hogy a Corsair mechanikus billem kábelét el tudjam rejteni :DDD
Na most innen feljebb esetleg még a Logitech G Pro wireless lehetne, de az is 2 oldalső gombos.
Jó lenne újra 4 gombos mert valóban hasznos az extra gomb, csak sajna nálam ez kivitelezhetetlen dolog.
Azért örülök hogy te sikeresen előre léptél egyet (inkább egy tucatot :)) ) a probléma lekűzdésében. Sok jó fejest lőjj azzal a remek egérrel :DD
Ha már megvan a Nightmare pálya halál nélkül akkor kezdheted te is az Ultra Nightmare-t. Lényegében ugyanaz csak egy adag plusz stressz-el indulsz mert rohadtul nem mindegy hogy úgy mész e az utolsó nagyobb arénába (3 Cacodemonosba) hogy tudod van akár 2 extra életed is (és akár ott is elérhető még 1) vagy hogy csak az az 1 van és qrvára vigyázni kell rá ;)
Még én is gyakorolgatok meg próbálgatom a fegyvereket pakolászni, aztán már kevesebb mint 2 hét múlva jön a megváltás.
eszméletlen szerencsém volt pont 21-22 leszek szabadnapos, szóval az doom maraton lesz nálam :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1522) Tense válasza Segal (#1521) üzenetére


Tense
őstag

Persze, a fegyverváltás az első pályán nem érvényes igazán, bele akartam írni még, de már nem tudtam szerkeszteni, tudtam hogy ez magas labda lesz, mert itt mindent részletesen kell leírni. :)
Szóval nagyon kézre esik, mintha a tenyerembe öntötték volna, annyira jó, a célzás is könnyebb vele. Persze, kinek milyen nagy a keze. Nekem elég nagy a kezem, viszont rövidek az ujjaim, ezért a billentyűzet használata korlátozott.
Vasárnap vettem először egy másik egeret egyébként, Logitech G502 Hero ami 25000ft volt, de játék közben szó szerint csúszott ki a kezemből, azzal kellett foglalkozni hogy a tenyerem alatt maradjon, igy vissza vittem és vettem a razert, ez viszont ragad a tenyerembe :) :D
Ha te a vezetéknélküli cuccokat szereted akkor ez felejtős.. :)

(#1523) Segal válasza Tense (#1522) üzenetére


Segal
veterán

Van vezetéknélküli verziója "baráti" áron

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1524) Tense válasza Segal (#1523) üzenetére


Tense
őstag

Nem tudtam hogy van, de ennyit megér :) És szeretnél egy ilyet?
Én most a székkel szenvedek, igaz ez nagyon off, de már 2 széket vettem 100.000ft-ért és egyik sem jó, vagy nem férek bele, vagy nyikorog, olyan hangja van, hogy az asszony felkell a másik szobába ha beleülök éjszaka, a doom hangja nem zavarja, csak a szék :D Ezért fekszek már le este 8-kor :D Pedig nem vagyok csak 182cm és 114Kg, azért vannak sokkal nagyobb férfiak:) van valakinek tapasztalata hogy milyen széket érdemes, mert a youtube-n van ezer, meg a neten, de sajnos kipróbálni sok helyen nem lehet, és döntésképtelen vagyok.
Most ez van, de cserélni akarom.

(#1525) Segal válasza Tense (#1524) üzenetére


Segal
veterán

Ezt tényleg csak nagyon röviden, max steamen menjünk bele hosszabban mert itt nagyon off, de ha 100K-t hajlandó vagy fizetni egy székért akkor szerintem a tökéletes választás a DXRacer King. Durva dee én több mint 1 éve még kevesebbért vettem mint amennyit most kérnek érte :Y
A pixel-be kipróbálható, kismillió másik székkel együtt. Egyetlen hártánya van, de az lényegében mindegyiknek hogy nem fékezhető a görgője. Ennyiért azért már elvárná az ember...
Viszont az is megoldható, de tényleg írj rám steamen, ha bővebben érdekel a dolog. Brutál jó a szék :))
Egyelőre csak rákerestem az egérre. Csak a doom végett elég hülye ötlet lenne kiadni érte ennyit, de nem az első f*szság lenne az életembe műszaki cikk téren :DD

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1526) Tense válasza Segal (#1525) üzenetére


Tense
őstag

Köszönöm szépen :) Ha az én hatásomra akarsz venni ilyen egeret, akkor én beszállok 20.000Ft-al ha elfogadod, nem azért mert gazdag vagyok, hanem azért mert megtehetem, és nagyon rendes embernek tartalak, igy ismeretlenül is. csak el kell jönnöd a 13. kerületbe inni 1-2 sört meg 1-2 feles whiskyt, és átbeszélni ezt a doom eternal-t :) de a többit steam...

(#1527) Segal válasza Tense (#1526) üzenetére


Segal
veterán

A találkozót összehozhatjuk és köszönöm szépen a pénzfelajánlást de azzal nem élnék :N

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1528) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Én gamer perifériákban nagyon puritán és elmaradott vagyok, de úgy érzem itt az idő beszerezni valami használhatót. 1.500 Ft-os Logitech egerem van és 4 ezer Ft-os Genius billem. Hozzáteszem jól teszik a szolgálatukat és szerintem árkategóriájukban a legjobbak. De a többit le se írom, így is már vicc kategória a periféria.

A székre nem sajnálom a pénzt, kb. olyan kategória mint az ágy, ha rosszat választasz, ortopédus látogatás garantált lesz.

Most első helyen RTX 3000 széria van kitűzve.

Elkezdtem nosztalgiázni DLC-ig a Doom 64-el Steamen. Hát mit is mondjak. Nemhiába mondják a Doom old schoolok hogy az Eternal fényévekkel jobban hasonlít az eredeti Doomokhoz mint a 2016-os.
Kicsit olyan érzésem van mintha Eternaloznék a 90-es években. Nagyon szivatós játék, de tetszik.

Imádtam a 90-es éveket, a videojátékok csúcsa volt :) Nem minden a látvány, sőt.

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#1529) Segal válasza WATERDACA (#1528) üzenetére


Segal
veterán

Beállítható eternal-ban is hogy retro hangulata legyen a dolognak. :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1530) WATERDACA válasza Segal (#1529) üzenetére


WATERDACA
őstag

Tudom, de a Doom 64-es más tészta mindenben. Egyébként a retro fegyverhangok is nagyon jól meg lettek csinálva Eternalban.

Tavaly a Starcraft 1-et is pl. elővettem, de a Remastered nem ment le a torkomon. A Remasteredekkel tele van a padlás, nagyon jó hogy az ID más megközelítésbe tette a Doom franchiset.
Amúgy a 2016-os is remek volt meg minden, de egyértelműen meg akart felelni a régi és a Doom 3-as játékosoknak is.

Az Eternal már egy teljesen őszinte Doom játék.

:R

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#1531) Segal


Segal
veterán

Ugye amiről beszélgettünk. A játék legnagyobb hibája amikor még Slayerként is ilyen simán nyerek mert 2 potato démonnal sorsol össze a battlemod.
Oké hogy elkezdtem alkalmazni a ma szerzett plusz infót, de ez a meccs most nagyon nem ezen múlt. Az remélhetőleg majd a késöbbiekben fog jól jönni :))
Ez nekem sem jó mert túl könnyű és nincs sikerélmény, a démonoknak meg csak elveszi a kedvét a multitól. Főleg ha Slayerként lépnek be és mégjobban elpicsázzák őket :DDD
Tehát jó dolog győzni bármelyik oldalon csak kemény csatában hulljon az ellenfél :DD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1532) Synthwave válasza Tense (#1520) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez egy irgalmatlan tégla. : D

Viszont ha neked tetszik, no worries man, használd egészséggel. 40k kipengetése után én sem feltétlenül szeretnék grátisz inputot. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1533) Synthwave válasza Segal (#1525) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

~100k-ért akkor már Noblechairst (ICON vagy HERO) vegyen (lehet), ha az irodaszékek között nem akar szétnézni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1534) Tense válasza Segal (#1531) üzenetére


Tense
őstag

Engem sajnos nem fogott meg ez a battlemod, bár eddig sem voltam nagy multis, a 2016 multiját toltam párszor, az nem volt annyira rossz, de ez egy igazi csalódás.

(#1535) Tense válasza Synthwave (#1532) üzenetére


Tense
őstag

Köszönjük Emese hogy ezt megosztotta velünk.. :C

(#1536) Tense válasza Synthwave (#1533) üzenetére


Tense
őstag

És ezt tapasztalatból mondod, volt ilyen széked, vagy van is? vagy csak hallottad/olvastad hogy jó?
Ez viszont nagyon jól néz ki, kár hogy bőr, nyáron rövidnadrágba bele izzad az ember, egyébként karácsonyra megleptem volna magam egy ilyennel :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1537) Segal válasza Tense (#1536) üzenetére


Segal
veterán

Beszarok doom-os szék :C
A falloutos-nál volt róla szó hogy lesz doom-os is, de most látom először :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1538) Tense válasza Segal (#1537) üzenetére


Tense
őstag

Jó lenne találni szövetből, de lehet hogy mind1 lesz :) tetszik nekem is. :R Asszony már rábólintott :D

[ Szerkesztve ]

(#1539) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Ez rohadt jól néz ki, ráadásul minőségi munka. Ezzel sz*rul nem jár az ember.

u wanted, i got it \o/

(#1540) Tense válasza Segal (#1537) üzenetére


Tense
őstag

Megrendeltem.. :))

(#1541) Tense válasza Segal (#1531) üzenetére


Tense
őstag

Este egy kis multi? :D

(#1542) Synthwave válasza Tense (#1535) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tegyük hozzá, hogy kivételesen Emese azért ért hozzá. ;)

Műbőr. A bőr Noblechairsek sokkal drágábbak. Ezek amúgy eléggé elismert székek a kategóriájukban, és zömbében pozitív visszajelzések/tesztek születnek róluk netszerte. Én is majdnem ilyet vettem (először ICON-t, majd HERO-t), mielőtt beúszott a képbe a Merryfair Spinelly.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1543) Tense válasza Synthwave (#1542) üzenetére


Tense
őstag

Abban biztos voltam, akinek 20ezer hozzászólása van, az mindenhez is ért. Én meg használom, és nem olvastam róla :) Nagyon jó döntés volt megvenni ezt az egeret, nem tudom mitől féltégla, az összes valamire való gamer egér 110-120gramm, amit vissza vittem logitech g502 hero az is 121gramm volt, amit adtak hozzá súlyt, mind bele raktam,. de van egy Asus Cerberus egerem is, az azt hiszem 90gramm, az nem volt stabil a kezem alatt. Akinek gondot okoz plusz 20-30 gramm, annak nem lehet valami izmos karja, szerintem :D Főleg hogy nem emelgetni kell, az egérpadon mindegyik jól csúszik.

A szék ügyben köszönöm szépen az infót, de már eldőlt a doom-os szék lesz, azt viszont neked köszönhetem, mert ha nem mondod ezt a márkát, nem találok erre a székre.. :R

Az asus egeremet ami karcmentes, 10.000Ft volt 5 hónapja a media márktba, garanciával, dobozával, oda ajándékozom annak aki nem teheti meg hogy egy ilyet vegyen, az írjon egy privátot, és megbeszéljük.

[ Szerkesztve ]

(#1544) Synthwave válasza Tense (#1543) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az egeres (és egérpados) totyikot 2 évig vittem, az összefoglaló(k) ~80 százaléka saját munka, de azt is észrevehetted, hogy az utóbbi ~2,5 évben tíz PH!-s egértesztből 9,5-et jegyzek (+tudástár), illetve ~14 éve ez az egyik hobbim (egerek, padok, számtalan volt), szóval ehhez kivételesen tényleg konyítok egy keveset, sőt még puttyogásban sem vagyok teljesen fakezű, ergo az elmélet találkozik a gyakorlattal.

tl;dr: Egértanács után még nem volt anyázás. Csak a tisztánlátás végett. :))

Amúgy meg használtam már Nagát, pontosan tudom, hogy milyen. Még a PH! irodában is van egy a fő bench mellett. ;)

Szinte az összes valamire való egér 100 gramm alatt van (kivéve a régi DA-k és MX5xx széria, azok 103-105). De ha nekem valamiért nem hiszel, nézd végig a semi-prókat, prókat, a kompetitív réteget. Kb. egynél sem fogsz ilyen 120 meg 140 grammos monstrumokat találni, teszem hozzá okkal.

Minél könnyebb az egér, annál könnyebb megállítani pontosan ott, ahol akarod, hiszen annál kisebb a tehetetlensége. Egyszerű fizika. Arról nem beszélve, hogy kevesebb erőkifejtés kell a mozgatásához, igy az órákon keresztül tartó használata kevésbé fárasztó. Pörgős FPS-nél ezek hatványozottan lényeges dolgok. Félre ne érts; a Nagában király hardver van, csak a tömegéből adódóan nem erre való.

"kinek gondot okoz plusz 20-30 gramm, annak nem lehet valami izmos karja, szerintem"

Semmi köze az izmokhoz, annál több az ízületekhez, amiknek amúgy nagyon nem mindegy, hogy hosszú időn keresztül – akár napi több órában – hány grammot mozgatnak állandóan ~3 m/s-mal. Erről is tudnék mesélni, mert RSI-m van, és egy ceruzát nem tudok 10 percig fogni anélkül, hogy ne jönne a hasogatás. ~75 gramm feletti egér perceken belül szó szerint fizikai fájdalom, ha nem csak netezek/irodázok vele, hanem rendesen söprögetek is.

"Főleg hogy nem emelgetni kell"

Folyamatosan emelem és újrapozícionálom(, és nem azért mert kicsi a pad vagy túl low a sens).

20-30 gramm differencia két patkány között konkrétan az ég és föld kategória, majdnem két súlyosztálynyi különbség.

Egeres topikban sem fognak mást mondani.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1545) Tense válasza Synthwave (#1544) üzenetére


Tense
őstag

1: Azért ne akard már belémbeszélni hogy nem jó ez nekem...Hidd el hogy tökéletes, a leirtakból én semmit nem veszek észre, pedig csak fps-t játékot játszom.
2: Soha nem fogom megérteni, ha valaki nem tud más örömével azonosulni, akkor azt minek írja, hogy sza@r, nem jó, nekem nem kéne, tégla, stb.. görgess tovább. Én valahogy soha nem tennék ezt.
3. olyan 5 hónapja vettem a notebookot, mielőtt vettem, írtam a notebookos topicba, hogy 300.000ft körül akarok venni, senki nem válaszolt, mikor megvettem, jött 1-2 okostojás, minek ezt vetted, örülj ha majd lehűlti, stb.. Hozzáteszem, tökéletes választás volt ennyiért..
Olyan 2 hónappal ezelőtt írtam az egeres topicba, venni akarok 20.000ft körül egeret, senki nem válaszolt, vagyis volt azt hiszem 2 válasz amivel semmire nem mentem.. most hogy megvettem... a többit leírtam....

[ Szerkesztve ]

(#1546) Tense válasza Synthwave (#1544) üzenetére


Tense
őstag

Ez az utolsó, amit írok ebben a témában, hiába off-ba rakjuk, de ez mégis csak egy doom topic. Menjünk privátba, vagy az egér topicba.
Sajnos, vagy nem sajnos, ahogy fejlődik a technika, egyre több extra felszereltség, egyre jobb és erősebb anyagok, több jobb hardver beépítés, ez tömeggel jár. Mint ahogy régen egy Lada volt körülbelül 900kg, most már az autók inkább 1800kg, mint ahogy a mobil telefon is, amikor megvettem az első nagyobb telefonom a galaxy note2-t, ismerőseim egy része, atya úr isten, ilyen nagy telefon soha nem kéne, persze mára már mindegyikőjük 6 col feletti telefonnal rendelkezik, ha tetszik ha nem, előbb utóbb neked is 100 gramm feletti egered lesz, vagy lemondasz a rengeteg programozható gombokról, cserélhető oldal lapról stb.. stb..
Biztosan egyénfüggő, de nálam a domm sensi 4.0-ra lőve, ezzel az egérrel is, néhány millimétert mozgatom jobbra balra, fel le, én nem szoktam emelgetni, újra pozícionálni, nem szoktam rángatni, hogy fékezni kelljen. Minek akkor a brutál érzékelő, ha egérpad egyik sarkából a másikba rángatja az ember.
Megpróbáltam visszakeresni azokat a videókat, ami nagy százalékban közre játszott, hogy ezt az egeret választottam.
Milyen gamer egeret válassz? | HP OMEN PHOTON - 140 Gramm
A legjobb gamer egér| Razer Basilisk - 107 Gramm
A VILÁG LEGFEJLETTEBB GAMER EGERE - 106 Gramm
Így lehetsz profi mesterlövész! | Logitech G502 HERO - 121 Gramm
És Magyarország szerintem legismertebb csapata, Jani és Pisti, én hiszek nekik, szintén Razer egeret használnak, és 105 Gramm, pedig ők ebből élnek, éjjel nappal ezt nyomják.
Pisti-Jani - mivel nyomjuk

És még egy szösszenet, ha már írtad, hogy 14 éve hobbid, és nem most kezdted, na meg a miheztartás végett 😊
Én 2001-ben regisztráltam ide és a hwsw-re. nagyon sokat tanultam pl. Fless-től, templomegere, caratyuska, krinyo, és még sorolhatnám. De úgy döntöttem, kell nekem egy saját számitástechnikai oldal, amit 2002-ben alapítottam, hwtesztek.com aztán hwt.hu, sajnos a web archívumba csak 2004-es képet, vagy azutánit találtam az oldalról. Az országban az első 5-ben benne voltunk, innen pl.. alvin_ti4200 nekem dolgozott, és még volt néhány, de nem emlékszem a fórum nevekre. Sokat nem akarok ez ügyben írni, mert ez egy érzékeny pont az életemben, mivel -6 millióval zártam be 2008-ban.
Csak a mihez tartás végett, mert én sem most kezdtem..

[ Szerkesztve ]

(#1547) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Az OW megjelentetett egy videót a Serious Sam 4-ről. Többször utal az Eternalra (Zolinak az Eternal nagy csalódás volt, a 2016-os nála Év Játéka volt anno).

Aki játszott vele, mit gondol ezekről a dolgokról, amit Zoli mond? Tényleg ennyire jó lett a játék? Ezt azért is kérdezem, mert Zoli egy jó ideje nagyon következetlen, úgy mond véleményt játékról hogy 2-3 pályát visz végig stb.
Azért az is sokat elárul hogy super shotgunnal lövi az ellent 20 méterről. :(

Gondolkodok a beszerzésén én is, bár eddig amit láttam, nem győzött meg.

https://www.youtube.com/watch?v=LXoMEEY-Jzw&ab_channel=Otherworld

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#1548) Tense


Tense
őstag

Na szóval, lassan véget érek a 2. fokozaton az új egérrel :) Érdekes hogy ha videófelvétel megy, akkor sokkal többet szerencsétlenkedek, ebből kiindulva, az UN nem fog menni, plusz ha meghalok kétszer és nem az első pályákon, tuti feladom :) De egyelőre betudom annak, hogy pár napja gyakorlok az új egérrel, és mivel a láncfűrész és a lángszóró kivételével minden fegyver az egeren van, szokni kell, néha ez miatt pontatlan a lövés, de szerintem még javulhat. Nightmare fokozat jön majd ezután, vagyis 20.-áig :)
[link]

(#1549) Segal válasza Tense (#1548) üzenetére


Segal
veterán

Igen ezt írtam én is hogy UN szinten az extra stressz a legkeményebb.
Ahhoz képest hogy új egér és a videófelvétel készítés okozta plusz "megfelelési kényszerből" kiindulva egész jó menet.
3 dolog tűnt fel így elsőre
- Nem gyűjtögeted az extra dolgokat (csak egy codex-et vettél fel. Több minden mellett elmentél és látszik a profilodból hogy még nincs meg minden)
- Nem ismered teljesen a pályát hogy hol mi jön mert a 2 cacodemon mintha meglepetésként ért volna, pedig mindig jön. (szerintem egyszerűbb őket 2-2 ballista lövéssel még távolabbról lekapni)
- A rakétavetőnél nem használod a másodlagos tüzelést pedig az 1 qrva hasznos dolog. Így nyílegyenesen megy a lövedék és vagy megvárja az enemy hogy eltaláld vagy elpazaroltad a töltényt. Viszont ha a lövés előtt aktiválod akkor egyrészt 3 rakéta is indul a démonka irányába és még köveetni is fogja. Sőt ha ugrasz a levegőbe egyet előtte és a megfelelő rúna is megvan akkor az időt is be tudod lassítani.
A nightmare fokozat még simán meglesz, ott kihúz a szarból az extra élet ha baj van. Igaz ott már azért keményebb dolog lesz Urdak és főleg az utolsó pálya, de megoldható.

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1550) Tense válasza Segal (#1549) üzenetére


Tense
őstag

Ahogy tetszik mondani, direkt azért indítottam felvételt, mert nem ismerem ezt a pályát, igy nem tudtam gyűjtögetni :) a térképet meg nem akartam nézegetni felvétel közben, volt hogy azt se tudtam merre kell menni, mindent spontán próbáltam megoldani. Az is meglepett hogy jött egy marauder, nem emlékeztem hogy van, ott állt a lépcső tetején, meglepett, látszott a szemébe, hogy ennek biztos új egere van, keménykedni akar :D
Köszi szépen, a többire meg majd figyelek akkor :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Doom Eternal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.