Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) aldebaran válasza Balu972 (#3400) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem kell. Én sose használtam a varázslót.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3402) Balu972 válasza aldebaran (#3401) üzenetére


Balu972
aktív tag

Tegnap még látszódtak a vinyók, meg a hálózaton is, de aztán eldobta a köteteket. Már sem az explorerben nem látom, sem a webes elérésen :F

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#3403) aldebaran válasza Balu972 (#3402) üzenetére


aldebaran
őstag

wow. Hát, ha kikapcsolod, kiveszed a vinyó/ka/t, visszateszed és bekapcsolod. Ha továbbra se látsz semmit, garancia. -legalábbis innen a távolból ezt tanácsolom... legalábbis akkor, ha tuti 100%-ig jók a vinyók.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3404) showyka20 válasza Balu972 (#3402) üzenetére


showyka20
csendes tag

volt egy windows frissitésed közben ugye ?

(#3405) Balu972 válasza showyka20 (#3404) üzenetére


Balu972
aktív tag

köszönöm mindenkinek :R
Már megy, ki-be kellett raknom egyiket a másik után, s végül jó lett.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#3406) Mocsokba válasza Balu972 (#3405) üzenetére


Mocsokba
tag

Sziasztok!

Router-t szeretnék cserélni. Kérdésem, hogy milyet ajánlotok? Netem 30 megás, DNS-320 -as NAS-om van, úgy érzem, most majdnem minden jól működik rajta(Transmission, Twonky)

Mire kell figyelni, ha új router-t üzemelek be?

Üdv: Mocsokba

(#3407) aldebaran válasza Mocsokba (#3406) üzenetére


aldebaran
őstag

nekem, meg itt még szerintem pár embernek ilyen van: Asus RT-N15U
Ár/érték arányban szerintem nagyon jó gigabites router.
ja és nem mellesleg téma is van itt róla.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3408) Mocsokba válasza aldebaran (#3407) üzenetére


Mocsokba
tag

Köszönöm.

És ha beüzemelek egy új router-t, akkor mikre kell figyeljek? Milyen jelenlegi beállításom fog változni?

Üdv: Mocsokba

(#3409) empet


empet
csendes tag

sziasztok!

a d-link végre kicserélte a dns-315 nast egy 320-ra. Telepíteném a transmission-t, de a telnetnél elvéreztem. Letöltöttem a fun_plug.tgz és fun_plug.txt fájlokat, bemásoltam a volume_1 könyvtárba mindegyiket. Statikus ip cím beállítva. A putty viszont nem éri el a nast (win7 ultimate ). Be sem lép, megjelenik az ablak és pár mp után eltűnik.

(#3410) empet válasza empet (#3409) üzenetére


empet
csendes tag

megvan mit nem csinál!

"Ha jól csináltunk mindent, azt vesszük észre, hogy az újraindítás után a "Volume_1"-ről eltűnt a felmásolt "fun_plug.tgz" fájl. Helyette viszont létrejött egy "ffp" könyvtár. Ha ezt látjuk, az jó jel. Ilyenkor már be tudunk telnet-en jelentkezni a rendszerbe"

na én ezt nem tapasztaltam. Valami ötlet?

(#3411) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Van egy D-link dns-320L Nas-om. Eddig windows alatt használtam, transmission is megy.

A kérdésem az lenne, ha MAC OS X (Mavericks) alatt szeretném használni akkor is maradhat az ext3 partíció?

... a transmission remote gui-t telöltöttem, működik is látja a nas-t, viszont ha mac alól új letöltéseket szeretnék indítani, a letöltési helyet nem fogadja el sehogy. (smb://NAS._smb._tcp.local/Volume_1/Downloads) Én adom meg rosszul a helyet?

a másik probléma, ha nasról akarok osx alatt bármiféle médiafájlt megnyitni, (mucommanderben próbáltam) akkor elkezdi másolni a fájlt valahova. Miért nem nyitja meg közvetlenül a nas-ról? windows alatt ez működik.

Bocs a hülye kérdésekért, de nem vagyok otthon még annyira osx ben.

Köszönöm!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#3412) kaszpari válasza RoryBreaker (#3411) üzenetére


kaszpari
csendes tag

az elsőt nem értem, mert ha fut a transmission a nas-on, akkor böngészőből el lehet érni. Böngésző pedig nem OS függő.
A második kérdés: streamelni kell a filmet, tehát válassz másik lejátszót.
Remélem, segítettem.

(#3413) RoryBreaker válasza kaszpari (#3412) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

a böngészőből el lehet érni, de én a transmission remote GUI ra gondoltam.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#3414) krealon válasza RoryBreaker (#3411) üzenetére


krealon
veterán

"a transmission remote gui-t telöltöttem, működik is látja a nas-t, viszont ha mac alól új letöltéseket szeretnék indítani, a letöltési helyet nem fogadja el sehogy. (smb://NAS._smb._tcp.local/Volume_1/Downloads) Én adom meg rosszul a helyet?"

Az altalad irt utvonal (smb://...) a NAS-ban levo winchester kulso, Samban keresztuli elerese.

A transmission a NAS-on fut, tehat o a fajlokat az operaciosrendszer szerinti belso utvonalon eri el.
Pl a fenti Downloads mappat igy: /mnt/HD/HD_a2/Downloads

(#3415) kaszpari válasza RoryBreaker (#3413) üzenetére


kaszpari
csendes tag

Abban nem tudok segíteni, de a böngészőből működnie kell.

(#3416) RoryBreaker válasza krealon (#3414) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

OK, köszönöm.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#3417) RoryBreaker válasza kaszpari (#3412) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Felvetődött bennem még 2 kérdés...
Miért kell streamelni a hang vagy videofájlokat ha osx alatt a nas on vannak és le akarom játszani őket? Windows alatt csak a hálózati meghajtón rá kell kattintanom a médiafájlokra és rögtön le is játsza onnan. Persze osx alatt ez pl egy vlc playerrel müködik, de ha meg akarok bármit nyitni, úgy néz ki rögtön másolni kezdi... Miért?

A másik, finderben a nasban lévő particiókra, illetve a nasra miként kell bejelentkeznem? Felhasználóhoz felhasználónevet és jelszót kér, az pedig nem tudom minek és honnan? Vendégként pedig nem kell semmi. Ez miért van?

Csak most ismerkedem az osx el, szóval ha hülyeségeket kérdezek, akkor bocs...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#3418) kaszpari válasza RoryBreaker (#3417) üzenetére


kaszpari
csendes tag

Ebben nem vagyok annyira otthon, de ha linuxot használnál, akkor ott is ugyanaz lenne, mint most OSX alatt. A hozzáférési jogosultságok terén kellene körülnézned.

(#3419) RoryBreaker válasza kaszpari (#3418) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Akkor ez normális? Hogy közvetlenül a nasról nem tudok semmit megnyitni?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#3420) kaszpari válasza RoryBreaker (#3419) üzenetére


kaszpari
csendes tag

Nem. Míg Windows alól Anonym kapcsolatod volt, OSX alatt be kell jelentkezned. Próbáld azt a felhasználónevet és jelszót használni, amivel belépsz a nas-ra webes felületen.

(#3421) Mana86


Mana86
tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Jelenleg 2x80GB Samsung HDD van RAID 0-ban a NAS-ban és most szereztem egy 1TB-os Samsungot. A tervem az, hogy beteszem az 1TB-ost és mellé az egyik 80GB-os HDD-t.
Van rá mód, hogy ezt úgy tegyem megy, hogy nem kell mindent újra beállítanom (megosztások, stb...) és nem kell mindent újra letöltenem? Tehát szeretnék csinálni egy backup-ot a jelenlegi fileokról és beállításokról és azt átmigrálni az 1TB+80GB-ra. Ez megoldható valahogy? Nézegettem a NAS firmware-ében található Backup funkciókat, de valahogy egyik sem alkalmas erre vagy én vagyok túl retardált ehhez.

A válaszotokat előre is köszönöm. ;)
Üdv, Mana

[ Szerkesztve ]

(#3422) empet


empet
csendes tag

mi lehet a gond?
Error: Permission denied (/mnt/HD_a2/Downloads/......................
kérnék segítséget

(#3423) krealon válasza empet (#3422) üzenetére


krealon
veterán

Nekem nincs ilyen eszkozom, de nem lehet, hogy elirtad az utvonalat?
/mnt/HD/HD_a2/Downloads

(#3424) asprey


asprey
tag

Sziasztok! 320L van és az lenne a kérdésem, hogyan lehetne a transmission-t ugy bekonfigurálni, hogy két külömbözö könyvtárba töltse le a file-kat. Filmeket és zenéket külön külön és ne mindent egy könyvtárba.
Meglehet oldani valahogy?

(#3425) asprey


asprey
tag

Valaki? :R

[ Szerkesztve ]

(#3426) showyka20 válasza asprey (#3425) üzenetére


showyka20
csendes tag

meglehet dobj egy emailt showyka@gmail.com-ra és segítek

(#3427) gabika1969 válasza asprey (#3425) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Igen, működik!
Én a Dlink-ben lévő HDD-re és egy, az USB-re kötött dokkolóban lévő HDD-re töltök egy időben. De nem a Transmission-ban, hanem a vezérlő RemoteGui-ban kell állítani. A torrent betöltésekor az útvonalat két módon választod. A megfelelő könyvtárak szerint és kész. Csak a következőknél figyelni kell, nehogy összekeverd a helyeket, nem bonyolult lényeg, működik!

Üdv Mindenkinek!

(#3428) showyka20 válasza gabika1969 (#3427) üzenetére


showyka20
csendes tag

arra kell figyelni hogyha ugyanaz a vinyo csak más a mappa hogy adjunk neki a chmoddal jogokat :)

(#3429) gabika1969 válasza showyka20 (#3428) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Jogos! Igazad van! :K
Nem Nekünk volt sürgős...Remélem sikerült megoldania...

Üdv Mindenkinek!

(#3430) z67


z67
őstag

Sziasztok!

320L-lel kapcsolatos kérdéseim lennének, remélem nem kopogtatok rossz helyen.

Első kérdésem, a mydlink access-nél nincs olyan lehetőség, hogy csak bizonyos mappákat érjek el távolról? Nem szeretném, ha minden dolgom hozzáférhető legyen bárhonnan.

A másik, ami érdekelne, hogy a menüben megtaláltam, hogyan tudom átírni az FTP public porját, viszont a privátot is át kellene írnom, mert a 21-est használja a popcorn lejátszóm is. Van erre lehetőség?

Nagyon köszönöm!

zoltán

(#3431) Norby(ToG)


Norby(ToG)
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Régóta tervezem hogy veszek egy ilyen NAS-t de végigolvasva a fórumot elment a kedvem a sok hiba lassúság, és probléma miatt. Tényleg ilyen sok a gond vele, vagy alapjában véve azért használható valamire? Hiszen a hardware-e elég erős és van benne memória is.
Néztem egy másik NAS-t Synology DS214se-t. Tisztában vagyok vele hogy nem egy kategória a kettő és van vagy 20k árkülönbség. Annak ráadásul "csak" 800MHz a sebessége és fele RAM van benne, mégis sokkal gyorsabbnak tűnik.
Általában torrentre használnám a közép hardcore mezőnyben. Pár száz Giga torrent (100-300 darab) amiket szeretnék seedben tartani. A netem kimondottan lassú nem gondolnám, hogy túl nagy terhelést jelentene a feltöltés kiszolgálása. Egyszerre 2-5 torrentnél többet nem szeretnék elindítani. Ezek fényében ajánljátok-e a D-linket vagy inkább tartózkodjak tőle?
Válaszokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Nincs végzet, csak ha bevégzed.

(#3432) showyka20 válasza Norby(ToG) (#3431) üzenetére


showyka20
csendes tag

mehet a DLINK nagyon zsír cucc nincsen vele azért annyi baj amennyit itt írnak. Ha szeretnéd beallitok neked mindent faszára kereshetsz a showyka@gmail.com-n vagy 06203493728 ;) délután 3tól tudom felvenni

(#3433) Digger


Digger
senior tag

Ha a router mögött a helyi hálón gigabites switchet használok, a belső hálón a gépek és a NAS között érvényesül a gigabites sebesség? Ilyenkor nem megy át a routeren az adatfolyam, csak ha a WAN felé van forgalom?
Ha ez igaz, akkor azoknak akiknek csak 100 megás a routerük 4 portja, érdemes egy ilyen switcre beruházni, mert gyorsabb lesz a NAS elérésük!

(#3434) doomman


doomman
csendes tag

Sziasztok

Van egy DNS-320L-m és szeretném a transmission beállítani rajta és ehhez szeretnék kérni egy leírást, még is hogyan kell csinálni mert egyszerűen nem találtam sehol sem. Előre is köszönöm annak aki ebben segít! :R

(#3435) gari24 válasza doomman (#3434) üzenetére


gari24
tag

(#3436) kispolip


kispolip
újonc

Üdv!
Vettem egy ilyen nast a minap. Összeraktam, a probléma a következő:
A sebessége elképesztően lassú:
- ha bedugok egy pendrive-ot vagy egy usb-s külső vinyót a nasba, 2,29Mb/s-el másol
- hálózaton keresztül 4MB/s
frissítettem fw-t, cat5e-s a kábel, gigabites a router
van valami ötletetek mi lehet?

(#3437) biker válasza kispolip (#3436) üzenetére


biker
nagyúr

próbáld ki EGY nagy fileal, mert a sok kis file lassítja!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3438) kispolip


kispolip
újonc

egy 8 gigással próbálom

(#3439) biker válasza kispolip (#3438) üzenetére


biker
nagyúr

ok, de ugye nem pendriveról nas-ra? hanem gépedről nasra?
mert a pendrive lehet lassú

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3440) kispolip válasza biker (#3439) üzenetére


kispolip
újonc

2 laptopról nasra, wifin
pendrive-ról direktbe nasra usb-n
nasba usb-n dugott notivinyorol

a max amit elértem 5 mega :)

(#3441) biker válasza kispolip (#3440) üzenetére


biker
nagyúr

usb-n bármi: lassú lesz, akár gépbe, akárhova
wifi: megint milyen? biztos n-es? hatókörben? nemár...

dugd fel LAN-on, gigabiten, és a gépeden, amiben van olyan gyors vinyó, ami tud 100mega feletti sebességet, teszteld.

nem wifi, meg usb valami

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3442) kispolip válasza biker (#3441) üzenetére


kispolip
újonc

nas: 320L
router: 850L
a notim egy thinkpad, ssd-vel
asztali gépben is ssd
csajom notijában is ssd
cat5e-s kábelek, a router ugye gigabites....

a nasban wd red 2tb

természetesen kipróbáltam mindent...

[ Szerkesztve ]

(#3443) biker válasza kispolip (#3442) üzenetére


biker
nagyúr

ok, csak írod laptopba usb pendrive dugva wifin a nasra lassú, hát az persze

de ha a gépeden ssd van, és onnan egy file 8gb töltöd fel nasra gigabites routeren kábelen (nem wifin, ami zavart lehet, és lassulhat) akkor passz

1HDD esetén is tudnia kell a 30-50mega/secet, nekem 2HDD tükrözve 90-110mega/sec írás/olvasás megvan az asztali gépre LAN-on de a wines gépen 2,5" hdd wifin, jó ha 10-20mega, noti usb-re meg 1 óra alatt ment le 6gb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3444) kispolip válasza biker (#3443) üzenetére


kispolip
újonc

a nasba dugtam direktbe a pendrive-ot, nem a notiba :( onnan másolt 2 megával

(#3445) biker válasza kispolip (#3444) üzenetére


biker
nagyúr

Tökmindegy, akkor is lassu a pendrive usb-n

Masolj valamit a szamitogep hdd/ssd lemezrol a nasra

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3446) doomman válasza gari24 (#3435) üzenetére


doomman
csendes tag

Köszi

Viszont gondom van. Sikerült felrakni meg minden, de torrent (1% lejött utána permission denied és megszakadt a kapcsolat a transmission-el) még nem sikerült vele letöltenem és a a kapcsolat sem stabil erre tudnál nekem megoldást mondani.

(#3447) Digger válasza kispolip (#3444) üzenetére


Digger
senior tag

Elbeszéltek egymás mellett, mert nem érted!
Ez a NAS nem az USB-re van kihegyezve és akármilyen szuper a laptopod wifije, valami zavarhatja az átvitelt!
RJ45-ös kábellal csatlakoztasd a routeredre a NAS-t és egy laptopot. Figyelem! A laptopot is dróton, gigabites sebességre alkalmas minőségű kábellal, majd úgy mérj sebességet.

(#3448) Lecs@ válasza Digger (#3447) üzenetére


Lecs@
addikt

:Y

512 GB

(#3449) Mana86


Mana86
tag

Üdv mindenkinek!

Van 2db problémám és egyszerűen nem jövök rá a megoldásra. Nektek van esetleg ötletetek?

1. Hálózati sebesség
Dlink DNS-320 NAS > Cat7 utp> Dlink DIR-320 10/100 router (azt hiszem ez a típusa) > Cat5e utp > laptop.
Nagy fileoknál is maximum 4MB/s-el másol hálózaton keresztül, pedig elméletileg 12,5-tel kéne. Le szeretném menteni a 160GB-nyi adatomat, de így lehetetlen. Nem jövök rá mi lehet a probléma. HDD-k ezt a sebességet elvileg simán bírják.

2. Talán jogosultságok
Van otthon egy WD TV Live médialejátszóm, mely rendelkezik beépített JukeBox funkcióval. Abban a topicban is felvetettem már a kérdést, de egyre inkább a NAS-ra kezdek gyanakodni. Már egy hete szenvedek a problémával és nem találom a megoldást. A következő a probléma.
A WD-n lévő jukebox elméletileg automatikusan filenév alapján megkeresi a filmhez tartozó infókat és leszedi szépen a film mappájába a háttereket, tartalmat, borítóképet, stb... tehát a meta adatokat. Ha nem megy neki filenévből, akkor manuálisan is meg lehet adni neki ha beírod szépen kis kezeddel a film címét.
Ez működik is rendesen, azonban van pár film (minden film külön mappában van) amihez hiába van letöltve a meta adat, egyszerűen nem tudja kiolvasni onnan a média lejátszó. A beírás is nehézkesen ment mert nem engedte manuálisan sem beírni, csak miután átneveztem a filet és akkor is csak egy bizonyos ideig engedte leszedni a tartalmakat. Valakinek ötlet? :F Jah és sima Windows megosztásként használom a NAS-t és a média lejátszó csinál belőle magának saját médiatárat.

(#3450) gari24 válasza doomman (#3446) üzenetére


gari24
tag

Nem

Esetleg a itt forumon a keresővel próbáld meg
Vagy visszaolvasni mert itt is voltak transm.. gondok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.