Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) gari24 válasza drmotto (#3100) üzenetére


gari24
tag

Nekem egy hétig ment a pc mellett a lábamnál max fordulaton a ventillátor , és a végére már nem bírtam megmaradni..
Úgyhogy 10méteres utp kábelel átraktam a másik szobába , és az utca végén a buszt jobban hallom mikor elindul.
Tehát másik szobába átrakva zárt ajtónál , ventri maxon semmi hanga sincs,

(#3102) drmotto válasza gari24 (#3101) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi. Akkor gondolkodom rajta.

(#3103) gabika1969 válasza drmotto (#3100) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Hát füldugó!!!

Viccet félre téve, rendes üzem mellett semmi zavaró hatás nincs, de éjszaka aludni az esetleges ventilátor zaj mellett Nekem nem menne. A nappaliban van Nálam és vendégek esetén éjszakára kikapcsolom, mivel letöltés-seedelés közben, még ventilátor használat nélkül is zavaró lehet a HDD-k "forgatása ide-oda". De ez lehet szubjektív megítélés is, Én nem szeretném magamnál a hálószobába.
Viszont, ha beállítod az éjszakai automata kikapcsolást rajta, akkor bizonyosan nem fog zavarni, csak a tényleges haszon: letöltés-sedelés nem fog menni rajta.
Akiknél ventilátor lett cserélve biztosan tudnak ez ügyben hasznosíthatót mondani Neked. Szerintem: "csak ez" miatt nehogy ne vedd meg, inkább ted be a kamrába vagy a Wc-be :K

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#3104) drmotto válasza gabika1969 (#3103) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi neked is.
A zaj azért lényeges, mert a nappaliban ahol lenne, ott dolgozok például hetente háromszor, és olyankor telefonálok is, a gyerek meg tévézik, szóval ha emiatt emelni kell a hangerőt, akkor nem nekem való. Ha a napi "alapzajt" nem emeli lényegesen, akkor jó lesz.

(#3105) Zacsi7


Zacsi7
csendes tag

Sziasztok!
Rég jártam erre. DNS-320 esetén ha firmwaret akarok cserélni (DLNA miatt) 1.00-ról a legújabbra, akkor milyen óvintézkedéseket kell tenni? 2 db HDD van benne RAIDben. Ha benne marad a winyó lehet belőle adatvesztés?
Köszi.

(#3106) Attti73 válasza Attti73 (#3099) üzenetére


Attti73
tag

A wizard a vírusírtó, illetve Windows tűzfal miatt nem látta az eszközt.

(#3107) Zacsi7 válasza Zacsi7 (#3105) üzenetére


Zacsi7
csendes tag

Mi a véleményetek DNS-320 nas + LG 42LM... tv0 mennyire használható DLNA-n keresztül filmnézésre? 3D miatt 10-20 GB-os mkv-k is megfordulnának rajta. Jól működne ez így?

Lehet vakvágányon vagyok. Nem is kell nekem firmwaret cserélni DLNA miatt.

(#3108) dobost válasza Zacsi7 (#3107) üzenetére


dobost
senior tag

Szia!
Nekem a gyári DLNA (UPnP AV) nem nagyon működött 2.03as FWel. Nem tud megbirkózni az egymásba ágyazott mappa struktúrával, így ha csak rámásolsz egy avi-t, akkor azonnal befrissíti a listát és le is tudod játszani. Ha mindezt mappástól teszed, akkor nem jelenik meg. :O
Van másnak is ilyen gondja? Angol fórumokon is olvastam, hogy igen szidják emiatt a D-Link-et.

Én miniDLNA-t használok... Alapból a fun_plug pofon egyszerűen feltehető, de a miniDLNA-val szívtam pár órát, amíg működésre bírtam. :)

2.04es FW-t próbálta valaki?

Üdv,
Tamás

(#3109) Nero86


Nero86
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Pár hete vettem egy D-link DNS 320L NAS szervert és egy Samsung UE40F6400-as Tv-t. Mivel azt olvastam, hogy DLNA kompatibilisek. Mind a kettőt rákötöttem egy Tp-Link TL-WR841N routerra. A NAS renben működik is, legalább is amit eddig használtam belőle. A problémám az lenne, hogy a tv a hálózaton látja a NAS-t, de csak 3 könyvtárat Zene, Film, Fotó és ezek mindegyike űres.Hiába engedélyeztem az upnp-t és osztottam meg a könyvtárakat a nason, a tv nem lát mást csak ezt a 3 könyvtárat. Akármit próbáltam eddig beállítani a tv nem látta a nas tartalmát. Tudna nekem ebben valaki segíteni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#3110) Attti73 válasza Nero86 (#3109) üzenetére


Attti73
tag

Szia! A 3 mappán belül fogod látni a tartalmakat. Ráadásul kell egy kis idő is neki mire látszani fog a másolás után, én úgy vetem észre.

(#3111) Attti73


Attti73
tag

Korábban már írta valaki, hogy a gyári torrent klienssel a seedelés nem megy rendesen. Nálam is ez a jelenség áll fent. Bosszantó, mert ritkán használom a torrentet, és az nCore szerint a seed leáll idő előtt. :-(
Ha valaki tud rá megoldást, kérem jelezze. Transmission-t nem szeretnék emiatt telepíteni.

(#3112) Nero86 válasza Attti73 (#3110) üzenetére


Nero86
újonc

Szia!

Körülbelül mennyi időbe telt nálad?
Azért kérdezem, mert én már egy jó ideje próbálgatom és a nas-on a tartalom nem változott azóta.
Az lehet befolyással rá, hogy amikor nem használom a nast akkor kikapcsolom?
Te a nas-on látod azt a 3 mappát és abba másolod a filmeket, mert én nem látom azokat sehol csak a tv-n (se a nas-on, se a laptopon).

Kösz

(#3113) Attti73 válasza Nero86 (#3112) üzenetére


Attti73
tag

nem abba a mappába másolom, de a TV-n csak azokon belül látom. PL a filmek a Video mappán belül a folders alatt látszanak. Volt amikor csak órák alatt frissült be a tartalom, vagy ha rányomtam az újraindexelésre, vagy minek hívják a nas webes felületén.

(#3114) gari24 válasza Attti73 (#3111) üzenetére


gari24
tag

+1

Ez engem is kérdekelne , mivel az utobbi 1 hétben sikerült feltöltenem 3 gigát...
Az azt megelőző héten meg jóval 100 felett voltam.

(#3115) Attti73 válasza gari24 (#3114) üzenetére


Attti73
tag

Annyit tudtam meg, közben, hogy jó eséllyel ez "T" hiba. Egy ismerősnél Synology NAS-nál ugyanez a helyzet. Viszont ahol nem a T a szolgáltató, ott megy. Ha valakinél megy és T-nél van, cáfoljon rá.

(#3116) gari24 válasza Attti73 (#3115) üzenetére


gari24
tag

Nemhiszem mert én meg nem a T-nél vagyok...
Hanem NET-TV
És másik ismerősüm aki szintén ugyanittvan neki se megy

[ Szerkesztve ]

(#3117) coombemoor válasza dobost (#3108) üzenetére


coombemoor
csendes tag

Hello, Ugyanez volt nekem is a Samsung TV-vel... Sajnos csak útólag láttam a Dlink fórumon, hogy ez valakinek megy, de a többségnek nem és ugyanez van mint Neked.
A firmware frissítés segített valamennyit, de mondjuk azután sem játszotta le az MKV file-okat...
Így nem maradt más mint az FFP és a Twonky, mondjuk ezekkel tökéletes, van 3 hónapod, hogy kipróbálld mielött meg kell venni a licenset a Twonky-hoz.

(#3118) coombemoor válasza Nero86 (#3109) üzenetére


coombemoor
csendes tag

bocsi, az előző Neked ment :F

(#3119) dobost válasza Nero86 (#3109) üzenetére


dobost
senior tag

Ha a NAS firmware-ében kikényszeríted a lista frissítését az UPNP AV részen, akkor se látja?

(#3120) Nero86 válasza dobost (#3119) üzenetére


Nero86
újonc

Szia!

Sajnos nekem nem lát semmit a tv a három könyvtáron kívűl.
Már a Firmware-t is frissítettem 1.2b-re most ez a legfrissebb a d-link oldálán hozzá.
UPNP-AV-nál is hiába nyomkodtam a frissítést nem történt semmi, pedig végigment a csík és kiírta, hogy sikeres volt.

(#3121) RC46 válasza Attti73 (#3115) üzenetére


RC46
csendes tag

Nálam 3-4 hét után kezd lelassulni a seed. Ha leáramtalanítom a NAS-t/routert, utána megint rendesen megy. Szombaton sikerült elszakítanom a telefonkábelt a padláson, ennek következtében természetesen leállt a kliens. Újraindítás után egy nap alatt feltöltött annyit, amennyit előtte egy hét alatt. És én is a "T"-nél vagyok...

(#3122) Attti73 válasza RC46 (#3121) üzenetére


Attti73
tag

Köszi, akkor nem tudom, mi lehet az oka, de nem én vagyok az egyetlen akinek ez gondot jelent. :-(

(#3123) maddlock


maddlock
csendes tag

Sziasztok!

DNS-320-am van, fun_pluggal, Transmissionnel, és Twonky Media szerverrel, amiről Samsung okostévén mozizunk. Máig ezek egy 500 gigás HDD-n voltak, a bal oldali slotban. Ma bővítettem egy 1 terással, és csak azt szeretném elmondani, hogy hogyan üzemeltem be anélkül, hogy bármit is törölni, formázni, vagy konfigurálni kellett volna. Nem ment simán, azért is írom le, hogy ha már sikerült kikínlódnom, más ne szívjon vele.

1. Lekapcsoltam a NAS-t.
2. Kivettem a bal oldali slotból az 500 gigás HDD-t.
3. Betettem a helyére az 1 terást.
4. Bekapcsoltam a NAS-t.
5. A NAS webes admin felületén (Management->Disk Management) nyomtam egy formázást.
6. Lekapcsoltam a NAS-t.
7. Betettem a jobb oldali slotba az 500 gigás HDD-t. (Fordítva, ha minden igaz nem fog működni a fun_plug és társai, bár nem így logikus.)
8. Bekapcsoltam a NAS-t. A régi, 500 gigás lett a Volume_2, az új, 1 terás lett a Volume_1.

Ezután minden működött mint régen, nem kellett semmit újratelepíteni, vagy konfigurálni.

Olvastam pár kérdést azzal kapcsolatban, hogy működik-e a nas média szerverként. Samsung okostévémhez nekem egyedül a Twonky tudta szóra bírni. Kicsit macerálni kellett ugyan, de megjelenik a tévén forrásként, és lejátszik mindent, amire igényem van: avi, mkv, mov, flv.

(#3124) p_zsolt


p_zsolt
tag

Sziasztok,

van arra mód, hogy a 320L hűtőventilátorának fordulatszámát csökkentsem?

üdv, Zsolt

(#3125) gari24 válasza p_zsolt (#3124) üzenetére


gari24
tag

Management/system management/power managemen/Fan Control Settings

(#3126) Attti73


Attti73
tag

Valaki állt már át standard 1 hdd-s konfigról RAID1-re? Elég sok cucc van a winyón, nem szeretném ha odavesznének. Bár tudom, kézenfekvőnek tűnik, örülnék egy leírásnak

(#3127) Nero86


Nero86
újonc

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy DNS-320L Nas-om. Szeretnék feltenni rá egy média szervert.
Melyik a legjobb a Nas-ra (ingyenest szeretnék). Én Mediatomb-re vagy Minidlna-ra gondoltam.

Köszönöm előre is.

(#3128) showyka20


showyka20
csendes tag

DNS-320Lem van és keresek egy embert aki vezetné a kezemet hogy egy fun_plugot és egy transmissiot feltudjak húzni rá meghálálnám!

(#3129) nooris


nooris
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítséget kérni.
A követkőzőkkel rendelkezem:
-NAS: Dlink 320L fixen, kapott egy IP a belső hálón.
-Router: Linksys WRT54G
-Szolgáltató: Digi

A közelmúltban már működött ez a kombó, de vagy én állítottam el menet közben valamit, vagy valami változott az infrastruktúrában, vagy mindkettő egyszerre. :)
A következők a problémáim:
- A torrent kliens a gyári, amit használtam, nem indulnak el a letöltések.
- A mail értesítés nem működik, pedig korábban azzal is redbe volt minden. Most a tesztmail se megy ki.
- Bár dinamikus az IP, de a a dlinkddns segítségével be tudtam kívülről is jelentkezni, most ez sem működik.

Ha sikerülne ezt összelőni, stabilan azt követően próbálnám meg a transmisson-t, az elsődleges az lenne, hogy a standard dolgokkal elinduljon ismét a p2p és a másik két pontban lévő probléma is megoldódjon.

Kérem amennyiben valaki, hasonló router és NAS kombóval rendelkezik segítsen! Nem vagyok informatikus, így a leghasznosabb a képernyőfotó lenne a router-en és a NAS-on lévő beállításokról.

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,
nooris :W

(#3130) biker válasza nooris (#3129) üzenetére


biker
nagyúr

Ugyanez digivel nekem is
Dlinkddnsel soha nem ment
Mire utolso remenykent regisztraltam no-ip.bizre, es 100%-os :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3131) showyka20


showyka20
csendes tag

DLINK DNS 320L transmission és fun plu fenn de kb az első torrent berakása után meghal a tms és nem is lehet elérnő őt utána mert csak homokóra NAS újrainditás segít valaki ötlet?

(#3132) bounty123 válasza showyka20 (#3131) üzenetére


bounty123
őstag

Nagyobb torrentek hozzáadása után egy kis ideig nekem is ez van, hogy nem válaszol a trans, de kb. fél perc alatt feldolgozza és aztán megy tovább szépen. Lehet, hogy csak várnod kell kicsit nálad is.

(#3133) showyka20 válasza bounty123 (#3132) üzenetére


showyka20
csendes tag

továbbá még a LOG file is 500MBre duzzadt ugy hogy kb fél órája használom a rendszert

(#3134) lafaty80 válasza showyka20 (#3133) üzenetére


lafaty80
őstag

Valaki már mókult a 325-ös kernel telepítéssel 320-ra? 800MHz to 1200MHz :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3135) lacibacsi11


lacibacsi11
csendes tag

Sziasztok!

Valaki segítsen, hogy dlink 320 l-nél a jelszavakkal szórakoztam, majd nem engedett belépni a webes felületre. Ezt követően nyomtam egy resetet, de ezután eltünt a p2p könyvtár, csak a volume 1 maradt. A torrent fájlokat be tudom rakni, de azt sem tudom hová töltődik le.

Lehet valahogy gyári újraindítást csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#3136) hfeca


hfeca
csendes tag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne. 1./ WDTV Live mediaplayerrel nézem a filmeket a nasról (DNS320). Felraktam a Fonz fun_plug-ot. Az ffp könyvtár megjelenik a listán a Filmek... Humor... Zene... stb. könyvtárak után. Ha az ffp elé egy pontot rakok, akkor ugye rejtett lesz? Na de fog akkor működni, vagy mindenütt ki kell javítani .ffp-re? 2./ Tervezem feltelepíteni a transmissiont és a mini-dlna-t is.Lehet ezeket USB-re rakni? Ha igen, hogyan? Mert a fun_plugról sok helyen írják, hogy megy USB-ről. Akinek van valami ötlete, tapasztalata ezekkel kapcsolatban, léci írja meg! Köszi. Még valami. Mi a fene az a twonky media server? Sehol nem találok róla normális leírást.

(#3137) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

L-es verziom van. Beledugom nasba a külső vinyomat hogy tudok ra másolni adatot?
Ha elkezdem húzni bele megjelenik hogy copy de lefagy az egész böngésző de latom hogy másolja at csak semmi visszajelzesem nincs illetve csak egyet tudok egyszerre igy.

Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#3138) lafaty80 válasza lacibacsi11 (#3135) üzenetére


lafaty80
őstag

Szerintem hozd létre a p2p mappát, mert a sima 320-on én csak a volume-t tudom megadni, mappát nem.
Szóval ha létrehozod, akkor szerintem oda fogja tenni őket. Próbáld ki kisebb letöltéssel és meglátod....

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3139) mozigepp


mozigepp
csendes tag

sziasztok!

egy kis segítség kellene, tegnap reseteltem a routeremet (tl-wr340gd) és azóta nem érem el más számítógépről a NAS-omat (dlink dns 320). ha a böngészöbe beirom a fix IP cimét úgy elérem és be tudok lépni, de ha http://xy.dlinkddns.com/ helyre megyek akkor nem tölt be semmit!

előre is köszi!

(#3140) aldebaran válasza mozigepp (#3139) üzenetére


aldebaran
őstag

pingelni tudod a nevet?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3141) mozigepp válasza aldebaran (#3140) üzenetére


mozigepp
csendes tag

azt hogy csinálom?

(#3142) aldebaran válasza mozigepp (#3141) üzenetére


aldebaran
őstag

nyicc egy cmd ablakot és beírod:

ping xy.dlinkddns.com

meg azt is próbáld meg, hogy a system status-nál lévő nevet pingeled meg, illetve írod be a böngészőbe.
pl: Name DNS-320L

ping dns-320l

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3143) mozigepp válasza aldebaran (#3142) üzenetére


mozigepp
csendes tag

ez szerintem rendben van, nem volt csomag vesztés!

(#3144) aldebaran válasza mozigepp (#3143) üzenetére


aldebaran
őstag

A jó ip címeket kaptad vissza?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3145) mozigepp válasza aldebaran (#3144) üzenetére


mozigepp
csendes tag

amikor a xy.dlinkddns.com-ot pingeltem akkor 192.168.1.105 től a 192.168.1.101 től jött vissza

amikor meg a NAS 320-at pingeltem akkor 192.168.1.100 at pingelte és onnan is jött vissza

(#3146) aldebaran válasza mozigepp (#3145) üzenetére


aldebaran
őstag

ha a nas320-at írod be bejön az oldal?
a másiknál valami nagy gubancok vannak az ip-vel. :F

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3147) GoZoL


GoZoL
senior tag

Üdv!

Mostanában a full hd filmek akadoznak ezért úgy gondoltam lefuttatom a scandisk programot de fail hibaüzenettel megáll. A smart teszt hiba nélkül lefut így nem tudom mire vélni a dolgot! Esetleg linux parancssorból van lehetőségem scandisket futtatni?

(#3148) ssarosi


ssarosi
tag

Feladtam.

Lassú a letöltés (PC-re) kb. 8-12 MB/sec, a feltöltés még elmegy 15-25 MB/sec.

Elolvastam mindent amit a fórumokban találtam, letiltottam mindent, visszaraktam a 2.02 firmwaret, de semmi változás.

Nagyrészt gépek adatmentésére használom gigás fájlokkal, ez így használhatatlan.

Megrendeltem a Synology DS-213j-t, a merevlemezek maradnak ST2000DL003 x 2 db.

Az átmásolással lesz egy kis gondom, de majd megoldom. Biztosan eltart egy darabig.

Soha többé D-Link NAS-t. :W

Olvastam hogy az ext2explorer olvassa win alatt a merevlemezeket.
Ez igaz is meg nem is.
A HDD-k nem tükörben vannak.
Ha az első HDD-t teszem be akkor ott van a teljes könyvtár struktúra, de csak azokat tudom olvasni ami az első merevlemezen található. Eddig rendben.
Ezután a másik mervlemezt a gépbe téve semmit sem tudok olvasni, gondolom azért mert az első lemezen található a FAT-nak a linux megfelelője (nem vagyok linuxos).

Akkor most mi van ha a NAS tönkremegy? A 2. HDD-t tartalmához nem tudok hozzáférni?
Mentett már le valaki adatokat nas nélkül?
Csak azért kérdezem, mert akinek odaadom hozzám hozza vissza ha valami baja lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3149) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

Üdv! Van egy Dlink DNS-320-am fun_pluggal amit eddig csak torrentezésre használtam. Most szeretnék egy webcamerát rácsatlakoztatni aminek a képét percenként egyszer feltölti egy ftp tárhelyre. Ezt milyen szoftverrel tudom megoldani?

(#3150) biker válasza ssarosi (#3148) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem ott más hibád van.
nekem dns320L van, gigabites hálón 75-80MByte/sec-el másol, ez kb a vége is a rendszer átvitelnek (650mbit az 1000-ből)
forrás DNS320L 2x1,5TB SATAIII HDD
cél Mac Mini Fusion Disk-el (SSD+HDD)

Másik, ha nem tükörben voltak, és nem is két meghajtó, hanem JBOD-ben összefűzve, akkor mindkét meghajtót fel kell egyszerre csatolni, hogy működjön!

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.