Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) DonCosta


DonCosta
tag

Sziasztok!

Már rég olvastam itt olyan lehetőségről, hogy a NAS-on tárolt képeket interneten keresztül meg lehet osztani "megtekintésre". Valami ilyet szeretnék, hogy a nagyszülőknek ne kelljen Goggle+ -ra feltölteni a képeket a gyerekekről, hanem ők tudják elérni a NAS-on közvetlenül.
Eddig ez nekem nem csak FTP-vel sikerült, de az macerás, mert csak úgy tudták megnézni ha átmásolták a saját gépükre. Sajnos nem találom azt a hozzászólást amelyikben erről volt szó.

Kérdés: - van megoldás a gyári beállításokkal arra, hogy másolás nélkül, tehát közvetlenül a NAS-ról képeket lehessen nézni távolról?
- ha gyári megoldás nincs de funplug-gal megoldható az is érdekel.

Ja és a régi DNS 320-am van 2.03-as firmmel.
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#3852) kenand válasza DonCosta (#3851) üzenetére


kenand
veterán

Dynamic DNS segítségével biztosan megoldható, hogy távolról elérd a gépet.

(#3853) DonCosta válasza kenand (#3852) üzenetére


DonCosta
tag

Az oké, DynDNS és társait használtam és tudom hogy ezen keresztül tudom elérni távolról a NAS-t.
Nekem az a kérdésem, hogy milyen szolgáltatás az (ha létezik) ami segítségével távolról nézegethetem a NAS-on levő képeket, anélkül, hogy azt át kellene másolni mint pl az FTP esetén.

(#3854) lafaty80


lafaty80
őstag

Hoppá, én lemaradtam. Van 2.05b08 firmware .... dns-320-hoz

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3855) kenand válasza DonCosta (#3853) üzenetére


kenand
veterán

Megoszthatsz könyvtárakat, de nem tudom dinamic dns-en keresztül megy-e...

(#3856) DonCosta válasza kenand (#3855) üzenetére


DonCosta
tag

Ahhoz, hogy böngészőből meg lehessen nyitni milyen szolgáltatást kell bekapcsolni a NAS-on (WebDav, FTP...) ? Azaz melyik teszi lehetővé ezt a távoli elérést?

Másik kérdés: használja valaki a Yahoo widgetet ami a DNS 320-hoz készült? Én most a tegnap hallottam róla először, és hasznosnak tűnik, de nem tudtam installálni. Itt olvastam róla, de a linken nem találtam semmi infót arra, hogy kell telepíteni.

Itt ezen az oldalon fent van az új firmware, valamint a Yahoo widget is meg néhány egyéb cucc...

(#3857) webcamboy


webcamboy
újonc

Sziasztok!

Két hete vásároltam én is egy D-Link DNS-320-as NAS-t.
Úgy gondoltam, hogy amire nekem kell, arra megfelelő lesz.

Az alap installálással semmi gond nem volt, a winchestereket tökéletesen felismerte. Múlt hét péntektől fórumokat bújva megpróbáltam én is egy 24/7-ben működő torrent klienst varázsolni belőle. Minden elképzelhető hibaüzenetbe belefutottam, amit csak el lehet képzelni. Mindenre megtaláltam a megoldást, de egyetlen problémára nem, aminek megoldására tapasztalattal rendelkező megbízható szakembert keresnék, mert én már feladtam és legszívesebben a baltát vágnám bele.

Szóval a teljes installt már 30 perc alatt lenyomom fejből, felkerül a Transmission is. A jelenség az, hogy ha Transmissionba feltöltök egy torrent fájlt, azt letölti a megfelelő helyre a beállított sebességhatárokkal. Ha becsukom a böngészőt és 5-10 perc, vagy még később rá szeretnék nézni, hogy éppen hogy áll a letöltés, sem a webes, sem nem a grafikus Transmission nem megy, minden torrentet érintő funkció elérhetetlenné válik. Fogalmam sincs mi lehet a hiba, minden ilyen jelenséggel foglalkozó tippet, tanácsot kipróbáltam.

Aztán tegnap feltelepítettem az eredetileg 1.0 firmware -re az 1.02 -t, amelynek dátuma 2014.04.23
Ismét nekifutottam a telepítésnek és a beállításoknak. A helyzet ugyanaz: torrent letöltés működik pár percig, aztán teljesen elérhetetlenné válik a Transmission.
Megjegyzem, a NAS összes applikációja megfelelően működik, gyors, kényelmes, semmi gond vele.

Mivel sem időm, sem energiám nincs arra, hogy ezzel tovább foglalkozzak, így egy megbízható lelkes amatőr, vagy lelkes profi segítségét szeretném kérni, az alábbiakra:
- teljes install, ahogy a nagy könyvben meg van írva
- transmission beállítása
- a NAS tartalmának elérése belső és külső (internet) hálózatról
- a teljes telepítés, beállítás dokumentálása lépésről lépésre.

Lényegében célom lenne egy olyan NAS, ami a filmek, képek, zenék tárolásán és megosztásán kívül megoldaná azt is, hogy internet felől elérjem a rajta tárolt esetleg fontos, szükséges dokumentumaimat is, miközben a nyugalmas időszakában a torrent kliens is fut.

A jelentkezőtől persze nem várom el, hogy ingyen megcsinálja, de ha szeretnéd kipróbálni magad, nem leszek az akadálya. A munkálatokat Teamviewer-en keresztül tudjuk megoldani, minden szükséges adatot megadok a munkához, ami kell.
Vállalkozók jelentkezését üzenetben várom, illetve kérdés esetén is írjatok!

Köszönöm szépen, hogy elolvastad!

(#3858) DonCosta válasza DonCosta (#3856) üzenetére


DonCosta
tag

A hétvégén sikerült a Yahoo widgetet feltelepíteni, ezért meg is válaszolom saját magamnak amit kérdeztem:
innen sikerült letöltsem a Yahoo widget engine-t, mert a yahoo már nem forgalmazza (talán biztonsági rések miatt, de erről nem sokat tudok). A lényeg, hogy az innen letöltött engine tartalmaz pár előre beállított okosságot, és ami számomra a legfontosabb volt: az előző hozzászólásomban linkelt helyről letöltött DNS 320 widgetre rákattintva egyből bekerül ez is a widgetek közé. Ezt követően meg kellett adni a NAS ip címét és már látjuk is az információkat róla a desktopon (hőmérséklet, p2p adatforgalom, lemezek telitettsége, különböző szolgáltatások állapota...) :C

Ha valakit érdekel esetleg próbáljátok ki.

Másik felvetés: többünknek volt az a problémája, hogy pl a 2.02 és 2.03 firmware verzióról nem tudtunk visszaállni 2.0-ra. Ez a ventilátor kezelés miatt lett volna hasznos, mert addig jobban működött valahogy. Találtam egy linket ahol alternatív firmwarek vannak többek között a DNS 320-hoz is. A linkelt oldalon azt olvastam, hogy ez az alternatív firmware ha mégse tetszene engedi visszatenni a gyári cuccot. Kérdés, hogy vajon engedne egy régebbit is? Mert ugye itt akkor nem downgrade lenne... ;]
Valakinek van tapasztalata akár ezzel akár az alternatív firmmel?

(#3859) TomPack válasza webcamboy (#3857) üzenetére


TomPack
őstag

Én is hajlandó lennék erre pénzt áldozni! :K

(#3860) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv.

Elkelne egy kis segítség.

Adva van. D-Link DNS 320 legújabb firmwear-rel, valamint egy Nokia Lumia 630 + Harmann Kardon BTA-10 bluetooth reciever + erősítő stb.

Amit szeretnék: Sztg. kihagyása nélkül zenét hallgatni, streamelni a Nasomról a telefonomra ( onnan tovább bluetoothon az erősítőre...)

A Nas tudja többek között a *.wav, *.flac formátumokat streamelni. Van olyan CD-m amiről rippeltem flac formátumban, és szuperul ment, de a többi CD-mről készült rip.-et nem streamelte a NAS. Látni ugyan látta a telefonom ( moliplayer), de csak ezt az egy rip-et játszotta le ( flac )

Tépem a maradék hajam, mert nem tudom hol a hiba.

Arra gyanakszom, hogy valami azonosítási probléma lehet, vagy esetleg nincs kitöltve vmi. . próbálkoztam musicbraindz picarddal is azonosítani, kitölteni amit ki kell, de nem jöttem rá, mi hiányzik a Nas-nak.

Vki ?! Tud segíteni ?

Köszönöm.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3861) kenand válasza alphamooncam (#3860) üzenetére


kenand
veterán

A FLAC okanak a-amiket felismer és amiket nem- ugyan az a bitrátája, minden tulasdonága stb? Nézd meg media info val...
Szerintem a NAS iTUNES szervere nem kódol át, tehát inkább a lejátszó programodnál lehet a probléma ...

(#3862) zsotyo


zsotyo
csendes tag

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni vettem egy dns 320l-t amit a laptoppal összekötve tökéletesen látom és működik minden,de ahogy wifi router mögé kötöm már elérhetetlen és még a router led sem jelzi hogy csatlakoztatva lenne a portra.Nem vagyok egy nagy hálózati guru,de aki tud segítsen hogy mit és hogyan kellene beállítani?Köszi! :R :W

(#3863) enginev3.0 válasza zsotyo (#3862) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nas-ban a hálózati beállítások jók? LAN Setup

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3864) lafaty80 válasza zsotyo (#3862) üzenetére


lafaty80
őstag

Tudom hülye kérdés, de ugyanazzal a kábellel dugtad routerbe is, mert azzal nem fog menni (cross kábel)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3865) lordmiky


lordmiky
újonc

Sziasztok

A következő rendszer van itthon:
- DNS320L
- Samsung UE46H6203AW TV
- XBox 360

D-Linken beállitottam UPnP szervert, Media könyvtárat felépiti szépen.

A probléma:

A TV nem lát egyetlen Media file-t sem (sem video, sem zene sem kép), X-box viszont szépen megtalál mindent.

Kihagytam valamit, vagy a TV gonoszkodik velem?

Többeteknél olvastam, hogy a Samsung TV-je "csak" az mkv-kat nem látja, nálam viszont semmit.
Megsúgnátok, mit tettetek, hogy a többi media file-t megtalálja?

Előre is köszi:

LM

(#3866) FNZ válasza lordmiky (#3865) üzenetére


FNZ
őstag

első körben frissíts firmware-t, mert a kollégámnál ez megoldotta a samu tv problémát. valami orosz oldalról töltött le 04-es verziót.

(#3867) kenand válasza lordmiky (#3865) üzenetére


kenand
veterán

Vagy tegyél fel rá egy miniDLNA-t, azt szereti a Samu.

(#3868) Majzi


Majzi
csendes tag

Sziasztok én felraktam a le Firmwaret ès végre megint látja a Samsung tv a tartalmat.Innen tölthetõ:http://www.dlink.com/hu/hu/support/product/dns-320-2-bay-sharecenter-network-storage-enclosure?revision=deu_reva

(#3869) lordmiky válasza FNZ (#3866) üzenetére


lordmiky
újonc

Sziasztok

Köszönöm a tippet, a firmware megoldotta a gondomat.
A gyári oldalról töltöttem le 1.02-őt, és a Samu látja a tartalmakat (igaz frissiteni kellett a media-fileokat).

Eddig 2 mkv-t próbáltam, mindkettőt gond nélkül viszi.

Üdv:

LM

(#3870) Brain75


Brain75
senior tag

Hello

Olyan problémám lenne hogy szeretnék beállítani könyvtárakat a NAS-on de úgy hogy bizonyos könyvtárakhoz csak bizonyos emberek férjenek hozzá.

Mindezt úgy hogy windows alól csak a saját könyvtárát lássa az adott ember.
Ha a NAS-ban adok meg jogosultságokat akkor az csak akkor működik ha a webes felületére lép be az az ember.
Sajnos a windows-ból még mindig mindenki lát mindent és kezelni is tudja a könyvtárakat.

Szóval hogyan állítsam be a jogosultságokat ?

Előre is köszi.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#3871) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Újra tettem a transmissiont mert formáztam a HDD-t, gyakorlatilag bárhová próbálok letölteni, megfagy a kliens, a log fájllal nincs gond

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3872) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Feltettem a Deluge torrent klienst, nagyon szépen teszi a dolgát :C

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3873) lafaty80


lafaty80
őstag

Beépített remote backup-ot vagy rsync-et (külön) használ valaki?

parancs sori rsync-el megy a cloud mentés, de -elvileg ugyanazokkal a beállításokkal- a beépített rsync test failed hibát dob. :F

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3874) Borgi


Borgi
aktív tag

hi,

Vettem egy DNS-320 NAS-t benne 2 db WD red 2TB al, szépen megy is minden: P2P, TV. teló lejátsza róla a filmeket. Viszont, próbáltam firmwaret frissíteni és arra azt írta hogy upload failed. hivatalos oldalról szedtem le 1.02-eset.

- Valami ötlet miért lehet ez?

- Másik, ha sikerül frissíteni a HDD-n lévő adatok megmaradnak?

- P2P appnak vannak limitációi? mert egyszer csak nem volt hajlandó letölteni többet, seed az ment de nem kezdett bele a töltésbe, a seed-eket stoppoltam utána elkezdte a letöltéseket. utolsó torrent filet viszont nem olvassa be. Most 20 aktív torrent van rajta.

válaszokat előre köszi.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#3875) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Sziasztok!

Dlink DNS320 típusú A1 hardververziójú eszköz bootloaderéről véletlenül nincsen valakinek mentése?
Vagy valaki vállalkozó szellemű le tudná nekem menteni? :B

(#3876) lafaty80 válasza Borgi (#3874) üzenetére


lafaty80
őstag

Hali,
Nézd meg a revision-t a készüléknél, mert van A és B is!

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3877) enginev3.0 válasza Borgi (#3874) üzenetére


enginev3.0
félisten

20 torrent a max futtatható, érdemes deluge vagy transmissiont használni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3878) Wind-Storm válasza Wind-Storm (#3875) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Akinek van soros vagy SSH kapcsolata a NAS-ával, az írjon rám és leírom a lementés módját.
Köszi!

(#3879) Borgi válasza enginev3.0 (#3877) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi,

Köszi a választ, 20-at tud betölteni és 10 amit csinál is?

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#3880) enginev3.0 válasza Borgi (#3879) üzenetére


enginev3.0
félisten

Úgy tudom hogy 20-at tud tölteni is, bár én sosem használtam a gyárit

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3881) moreau válasza DonCosta (#3858) üzenetére


moreau
újonc

Hali!

kipróbáltam a linket, de a telepítés vmiért nem sikerült. azóta világít az összes led, de ezen kívül semmit nem csinál a nas. ötlet vkinek?

(#3882) Wind-Storm válasza moreau (#3881) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Lehet hogy tégla lett belőle..
Melyik hardververziós a NAS-od?

(#3883) Borgi válasza enginev3.0 (#3877) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi,

Én teljesen zöldfülű vagyok az ilyenekben, úgyhogy azt se tudom hogy kell ilyesmit telepíteni, elvileg a routerem is képes ilyesmire de abba se másztam bele anno.

firmware simán felmászott rá, a trükk az volt hogy ki kellett csomagolni a zip et majd az abba lévő zip-et is ....

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#3884) ThodEE válasza Borgi (#3879) üzenetére


ThodEE
őstag

Nekem 325 van de 10nél többet nem futtat egyszerre, jó lenne valami megoldás csak hát a hozzáértésem nem sok :U

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#3885) Pozitron válasza Wind-Storm (#3878) üzenetére


Pozitron
tag

Ha meg kell, akkor nekem van.

(#3886) enginev3.0 válasza Borgi (#3883) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát nem bonyolult, de azért minimális elszántság és megoldóképesség kell hozzá

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3887) lafaty80 válasza enginev3.0 (#3886) üzenetére


lafaty80
őstag

A múltkori hsz-ed után kicsit nézelődtem, de sok infót nem találtam a Deluge-ról.

Tapasztalatod alapján pro/kontra transmission-nel szemben?

Köszi

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3888) enginev3.0 válasza lafaty80 (#3887) üzenetére


enginev3.0
félisten

Még nem tudok semmi pontosat mondani, mert transmissionben több mint 100 torrent futott, deluge-ben most még csak 35

Deluge előnye
-Sokkal stabilabban tartja a sebességet, nekem max 6mb/s a letöltési sebességem, amit ez sem ér el általában, de nem ugrál xxxkb/s-6mb/s között, tranmissionnál folyamatosan ugrált, és sem guiban sem webui nem tudta magát rendesen frissíteni, ha ment valami letöltés, tehát 3-4-5 másodpercig ugyan azt a le és feltöltési sebességet láttam, majd egyszer csak ugrott egyet le vagy felfelé a sebesség, aztán megint töltött töltött töltött, én meg csak vártam, hogy most akkor mennyivel is tölthet, meg hol jár a letöltés, majd megint ugrott egyet és kezdte újra ugyan ezt, instabil volt, akadozott
Itt ilyen nincs, le és feltöltésnél egyaránt folyamatos a gui, nem "akadozik" (nem tudom jobban megfogalmazni, biztos sejted miről van szó)

Nekem ez volt a legfontosabb, ezért jajjogtam folyamatosan, hogy a transmission mért nem képes stabilan tölteni lefelé, mért haldoklik közben a nas, amire azt mondták sokan, hogy ilyen arm procitól ne is várjak többet, a szűk keresztmetszet miatt, de ezek szerint még is csak elvárható ez tőle, csak egy normális kliens kell

-Több minden állítható webuiban és gui-ban mint Trans-ban, itt csak pipálgatni kell olyan dolgokat, amiket Transnál le kellett állítani mindent, és átírni a settings fájlt

-Telepítés után nem voltak gondok, hogy reklamálna, hogy nincs letöltési joga egy mappához, ha új mappába akarok letölteni, akkor nem kell létrehoznom semmit, egyszerűen mikor hozzá adom a torrentet, akkor beírom hogy "Sorozatok" mappába töltse, ő létrehozza a sorozatok mappát és oda tölti le

-Peerek számát rengeteg féleképpen lehet állítani. [link]

-Kimenő és bejövő portokat, külön lehet állítani, ahogy a titkosítást is [link]

-Van proxy, mondjuk az lehet van Trans-ban is, nem figyeltem, nincs rá szükségem

[link] [link] [link] [link] [link]

Hátrány

-Ami talán hátrányként lehet felhozni, mondjuk nem tudom milyen okból kifolyólag van, hogy ha hozzáadok egy új torrentet letöltésként, akkor valamivel nehezebben csatlakozik eleinte a peerekhez, transmission talán 2-3 másodpercen belül csatlakozott, deluge pedig olyan 7-8 másodpercig gondolkodik míg elkezd csatlakozni, utána már jönnek a peerek, gond nélkül

Seedelésnél nincs ilyen, sőt, ott elég agresszív, mert olyan torrenteknél is megtalálja az egy egy új letöltőt ahol több ezer seeder van [link], mondjuk seedelésnél nálam transmissionban sem volt gond soha.

-Eleinte talán nehezebbnek tűnik a telepítése, de igazából nem az

Ez a debian telepítése: [link]
Ez pedig a deluge: [link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3889) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megpróbálom leírni, a debian és deluge torrent kliens telepítését

Először is, kell hozzá a Funplug (ffp) amiről nagyon sok magyar leírás van, így azzal nem bajlódnék, ha ez megvan

A volume_1-ben lévő fun_plug fájlt át kell nevezni, fun_plug.bak-ra

Letöltöd ezt a fájlt, és kicsomagolod a volume_1 mappába
fun_plug.debian-t, átnevezed, simán fun_plug -ra

SSH-ban kellenek a következő sorok, egyesével, mindegyik után entert ütve:

cd /mnt/HD/HD_a2
gunzip squeeze.tar.gz
tar -xf squeeze.tar
ls

Újraindítod a nast, és kész is
SSH elérésben az alapértelmezett
Login: root
Jelszó/Password: dlink

Érdemes frissíteni az appokat

SSH-ban belépsz a fenti névvel és jelszóval, majd ezeket a sorokat begépeled

nano /etc/apt/sources.lis

(ehhez a fájlhoz hozzáadjuk a következő sort:

deb http://security.debian.org/ squeeze/updates main contrib non-free

ctrl+o -val tudod hozzáadni, ctrl+x-el pedig kilépsz a source.lis fájl szerkesztéséből

Ha kilépetünk a fájl szerkesztéséből akkor jönnek a következő sorok, minden sor után entert kell ütni

apt-get update
apt-get upgrade

Deluge telepítés:
SSH-ba:
apt-get update
apt-get install deluged deluge-console python-mako deluge-web
deluged
pkill deluged
adduser admin
password: admin

Volume_1\squeeze\root\.config\deluge mappában van egy auth fájl, wordpaddal nyissátok meg és be kell írni
admin:admin:10
Kép

Visszatérünk az SSH-ba
deluged
deluge-console

Ezután már el kell érnetek webui-ban a klienst
nas.ip.címe:8112

pl: http://192.168.0.108:8112/
Jelszó: deluge

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3890) lafaty80 válasza enginev3.0 (#3889) üzenetére


lafaty80
őstag

:R

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3891) lafaty80 válasza enginev3.0 (#3889) üzenetére


lafaty80
őstag

Mondjuk kár hogy fun_plug 0.7-es :(

Sajnos már berendezkedtem 0.5-re és most áttérni....

De köszönöm a választ és a leírást.

Eselteg a beépített remote backup-ot (rsync) nem használod? :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3892) enginev3.0 válasza lafaty80 (#3891) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem használom

Szerintem menni fog 0.5 ffp-vel is, igazából úgy is a squeeze a lényeg neki

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3893) Wind-Storm válasza Pozitron (#3885) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Igen, kéne!
Életmentő lenne. :R

(#3894) Wind-Storm válasza Wind-Storm (#3893) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Sajnos félreértés történt, így továbbra is szükségem volna a bootloaderre.

(#3895) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Lehet hogy ennyi volt a Deluge öröm is
40 torrentnél járok, és most már nem hajlandó csak 1-2Mb/s mal letölteni az eddigi 4-5 helyett, nem értem én ezt :(((

A seed stabil

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3896) todika


todika
csendes tag

Sziasztok!

Tudja valaki hogyan lehet a DNS-320-ból bővített logolást kicsikarni? Nem csak azt szeretném látni, hogy melyik IP cím melyik megosztott mappához csatlakozott, hanem szeretném azt is tudni, hogy milyen műveletet hajtott ott végre, legfőképpen a törlés művelete érdekelne.

Köszi!

(#3897) AndrewGV8


AndrewGV8
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok még itt - és a témában is - egy kis segítséget szeretnék kérni!

NAS létrehozásán töröm a fejem, fő szempontjaim az adatmentés, a torrent, az FTP, egy UPnP media szerver és nyilván a költséghatékonyság.
Egy DNS-320LW-t néztem ki magamnak.
A kérdésem az lenne, hogy mennyire jó választás, kinek milyen gondja-baja van vele, stb.
Mivel nem értek hozzá túlzottan, vélhetően az alapbeállításokkal használnám, raid1-ben.

Továbbá egy fontos dolog, hogy állítólag a saját torrent kliense 10db aktív torrentet enged. Ez igaz?
Ha igen, ki lehet váltani valami másik klienssel?
Nálam - mivel sorozatfüggő vagyok - 40-50 torrent megy egyszerre seedben. Tehát a 10 édeskevés.
Viszont mindenképp NAS kell mert a gép 450W-os tápjával szemben ezeknek töredéke a fogyasztása ami 24/7-ben nem elenyésző.
Seedszerver nem játszik.

Tehát a kérdésem, hogy jó-e ez nekem, vagy ha nem akkor ki mit ajánlana?
Továbbá, hogy a gyártó oldalán kétféle leírás (6 ill. 8GB) is szerepel a maximális tárolókapacitás tekintetében. Mi az igazság?
Ha tönkre megy esetleg a doboz, milyen módon tudom visszanyerni az adataimat róla?

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#3898) enginev3.0 válasza AndrewGV8 (#3897) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ne LW-t vegyél, mert az gyengébb mint a sima vagy az L
40-50 torrentet nevetve elbír, még akár 160at is seedben, letöltésben már annyira nem jeleskedik, mivel nas, de pár mb/s megy neki

adatmentés, ftp nem okoz gondot
media szerver is megoldható

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3899) AndrewGV8 válasza enginev3.0 (#3898) üzenetére


AndrewGV8
csendes tag

Az L és az LW között nem csak a szín a különbség?
Itt nem írnak semmi eltérést.

A sima és az L között van valami számottevő differencia?

[ Szerkesztve ]

(#3900) enginev3.0 válasza AndrewGV8 (#3899) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hm, lehet igazad van, úgy emlékeztem, hogy gyengébb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.