Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) Mocsokba válasza Mocsokba (#3249) üzenetére


Mocsokba
tag

Következők történtek: töröltem mindent, fun plugin fent van.

Üdv: Mocsokba

(#3252) Bence_


Bence_
tag

Sziasztok!
DNS-320, DNS-320L, DNS-320LW között mi a különbség?
Áraiban látom de a leírásokból én nem jövök rá.

(#3253) freemanone válasza Bence_ (#3252) üzenetére


freemanone
őstag

320: kicsit lassú kicsit kevés ram, de elmegyeget
320L: kicsit gyorsabb, több ram, ez már egész jó
320LW: ugyanez, csak fehér azaz White

(#3254) Mocsokba válasza Mocsokba (#3251) üzenetére


Mocsokba
tag

No, már csak a transmission-2.52-arm-1.txz -re lenne szükségem, mert a [link] sajnos halott. Máshol nem találtam meg még.

Valakinek ötlete?

Üdv: Mocsokba

(#3255) Mocsokba válasza Mocsokba (#3254) üzenetére


Mocsokba
tag

Jól el vagyok. Ezt is megoldottam. Mivel a link nem működik, máshonnan letöltöttem a *.tgx-et. Felmásoltam a gyökérkönyvtárba, de innen nem tudom telepíteni.
Ebben tudna valaki segíteni? :))

Üdv: Mocsokba

(#3256) gabika1969 válasza Mocsokba (#3255) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Bocsáss meg, Én csak most kapcsolódok be, de nem tgz fájlt kellene letölts? Ki mondta, hogy tgx kell?
innen szedj le összetevőket: [link]

Majd a pld.: funpkg -i transmission_282_ffp_arm.tgz paranccsal tedd fel a csomagokat a putty-ban, a parancs kiadása előtt adj ki egy helymeghatározást: cd /mnt/HD/HD_a2/
A Transmission-hoz még kell a curl-7.18.1.tgz, libevent_2010_ffp_arm.tgz, libidn_119_ffp_arm.tgz, libssh2_127_ffp_arm.tgz, majd a transmission_282_ffp_arm.tgz
Miután megvan, Menjünk biztosra, és előre állítsuk be a szükséges jogosultságokat:
mkdir /mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon
mkdir /mnt/HD/HD_a2/Downloads
chown -R nobody /mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon
chown -R nobody /mnt/HD/HD_a2/Downloads
Indítsuk el a: /ffp/start/transmission.sh start, majd állítsd meg a /ffp/start/transmission.sh stop paranccsal. Ekkor a /mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon mappában létrehozza többek között a settings.json fájlt, amit szerkeszteni kell.

Ezután a puttyban, a settings.json fájlban írjuk be user és password –okat. Ezután a transmission remote-ban is be kell írni a user/pasword –okat
Írjuk át a transmission.sh-t a start menüben egy plussz /HD-vel, ha kell!

Remélem sikerül.

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#3257) susztera


susztera
csendes tag

Sziasztok ! van az otthoni hálozatomra feltéve egy NAS-320-as , a router, switch gigabites, a netem a legnagyobb UPC csomag 240 Mbit-es, bárhonnan bármit töltök nagyon gyors, egyetlen szál is 7-8Mbit-es tud, na már ahol nem maximalizálják a letöltési sebességet. Viszont ha a barátom Totel commander segítségel FTP-n keresztül tesz fel valamit a NAS-ra,. akkor legjobb esetben is 300K-val jön csak a cucc, de leginkébb csakl 100-200-al. mi ennek az oka, lehet valamit állítani, hpgy ennél nagyobb sebességgel tudjon feltölteni hozzám, neki diginet van, de azt mondja 1200k-val máshová simán FTP-zik.
Köszönöm előre is a segítséget.

(#3258) Mocsokba válasza gabika1969 (#3256) üzenetére


Mocsokba
tag

Köszönöm a segítséget. Elírtam, *.txz kiterjesztésű fájlokat szedtem le ez alapján.
Akkor amit eddig csináltam, azt törölnöm kéne valahogy? Mert a curl és a transmission-2.82-arm*.txz is fent van már csak nem tudok belépni.
A su nobody -c "transmission-daemon -f -g /mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon -w /mnt/HD_a2/Downloads -t -u <Your-Desire-UserID-Here> -v <Your-Desire-Password-Here> -a 127.0.0.1,192.168.*.*" után kapok hibaüzenetet.
Ezt akkor felejtsem el, szerezzem be azokat a fájlokat, amiket leírtál és úgy telepítsem újra?

Üdv: Mocsokba

(#3259) Kindar


Kindar
tag

Sziasztok!

Tud valaki egy leírást linkelni vagy adni, hogy miként lehet PLEX szervert telepíteni egy DNS-320 B1 rev. NAS-ra. Kerestem itt is fórumban, de csak egy hosszázólás van amiben szerepel a PLEX és ha jól láttam, arra sem érkezett válasz.
Előre is köszönöm szépen!

(#3260) gabika1969 válasza Mocsokba (#3258) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Természetesen, kezd előröl, szerintem. A legjobb, ha az egész ffp mappát egy törlő funplug-gal eltünteted, majd ha ismét felment. Felteszed az oplogot, amivel Midnight Commandert is tudsz használni. Ezzel tudsz fájlokat másolni, valamint szerkeszteni stb. A Transmission ezután következik.
A feni leírásban kihagytam azt, hogy az elindítás előtt a start mappában a transmission.sh fájlt Edit-tel szerkeszt meg a benne lévő .../mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon részt. Szerintem Neked most is azért nem indul.
De ez lenne a biztos. A miniDLNA- sikerült?

Ui: Most látom, nem maradt ki a plusz HD.

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#3261) gari24


gari24
tag

Üdv urak

Nyomtam egy resetet és eltünk a Volume_1 mappám a windows alól.
Hálózati helyeknél csak a nyontató meg a p2p mappa van.
Viszont ha belépek webes felületen a my files.ba akkor ott meg csak a Volume_1 van

Micsináljak h win. hálózati helyeknél is lássam a Volume_1 et ??

(#3262) Mocsokba válasza gabika1969 (#3260) üzenetére


Mocsokba
tag

miniDLNA nincs fent, Twonky-t használok, eddig kifogástalanul visz mindent. A többit, amit írtál annak utánanézek. Megpróbálom szerkeszteni először a .transmission-daemon részt, hát ha utána elindul.
köszönöm a segítséget, akkor még jelentkezek :)

ui.: nem laksz véletlenül Szfvár közelében? Hoználak-vinnélek, csak hogy működjön ez az egész :)

Üdv: Mocsokba

(#3263) gabika1969 válasza Mocsokba (#3262) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Sajnos nem. A nejem martonvásári, de mi már a periférián Békéscsabán lakunk. Egyszer majd szeretnék Agárdra vagy Gárdonyra költözni, de az még odébb van, szerintem addigra a DNS-320 csapágyas lesz.
Biztosan sikerülni fog, ha még kell segítség jelentkezz.

Üdv Mindenkinek!

(#3264) Mocsokba válasza gabika1969 (#3263) üzenetére


Mocsokba
tag

Transmission is fent van, be is tudtam lépni. :))
Midnight Commandert is telepítettem, de nekem az nem úgy néz ki, mint ahogyan a képeken láttam és nem is műküdnek a parancsok. Értem ez alatt, hogy pl: F3 szerkesztés, F5 másolás, stb. Ha pl. F3-at nyomok, akkor az alsó parancssorba írja be, hogy ~13 azt hiszem. (már letöröltem, szóval nem tudom. Innen töltöttem le. Fekete háttere van és a fejléc kérdőjelek tömkelege.
Így nem is tudom átírni a settings.json(vagy mi) fájlt. Ebben esetleg valami ötlet?
Webes felületen is elérem szépen a Transmission-t.

Üdv: Mocsokba

(#3265) Mocsokba válasza Mocsokba (#3264) üzenetére


Mocsokba
tag

Még valami: a Transmission GUI -nál a NAS-hoz való kapcsolódásnál nem tudja betölteni a ssleay32.dll -t és a libeay32.dll-t.

Üdv: Mocsokba

(#3266) gabika1969 válasza Mocsokba (#3264) üzenetére


gabika1969
aktív tag

A fekete hátterű MC-t egérrel próbáld meg vezérelni, simán kettős kattintásokkal. Nálam, ha belépek a transmission.demon-ba és rámegyek a settings.json fájlra nyomok F4-et, szerkeszthető, de ha az egérrel nyomok az Editre akkor is.
A screen telepítése után, kérsz egy screen-t, majd mc paranccsal előhozod a midnight commandert, a kék felületen már csak billentyűkkel tudom én is vezérelni. de ez már kék hátterű.

A TransGui-nál a beállításokban user-ként be kell írni pld.: root, jelszóként pedig valamit. Ezt a setting.json-ban is be kell írni, de persze, ha fut a Transmission, le kell állítani, majd menteni. utána újra elindítani. Ekkor már tudod vezérelni a TransGui-val vagy a webes felületen a belső IP cím (NAS) :9091 paranccsal. Itt felugró ablakban be kell írni a user nevet és a jelszót.

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#3267) bounty123 válasza Mocsokba (#3264) üzenetére


bounty123
őstag

f3...f5 stb-t terminalban ki tudod trükközni pl. úgy, hogy esc-et nyomsz és utána 3 vagy 5 stb. ESC majd 5 = F5

(#3268) Mocsokba válasza gabika1969 (#3266) üzenetére


Mocsokba
tag

Ez a screen telepítés nálam kimaradt. Az micsoda?

Üdv: Mocsokba

(#3269) Mocsokba válasza bounty123 (#3267) üzenetére


Mocsokba
tag

Köszönöm, ezt kipróbálom.

Üdv: Mocsokba

(#3270) krealon válasza Mocsokba (#3268) üzenetére


krealon
veterán

(#3271) gabika1969 válasza Mocsokba (#3268) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Pontosan, ahogy előttem szóltak!
A screen egy fasza dolog. Egy "háttér ablakot, felületet" tudsz kérni, amin elindítod az MidnightC-t majd fájlmunkálatokat indítasz el, vagy fizetős (ami már nagyon ritka) FTP oldalakról töltesz le. Adsz egy ctrl+a+d parancsot és a művelet a háttérben fut tovább, majd kiléphetsz a putyy-ból. A számítógépet vagy telefont stb. kikapcsolhatod. Amennyiben később ismét belépsz putty-ban a screen -r paranccsal visszakapod a futó felületet és így tovább...
Ne hagyd ki!

Üdv Mindenkinek!

(#3272) Mocsokba válasza gabika1969 (#3271) üzenetére


Mocsokba
tag

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R
Megnézem majd :)
Most azonban a távoli hozzáférés érdekel. dlink.com-on csináltam "linket" magamnak. Router-nél forwardingolnám a portot(9091), de ott nálam(TP-link) ki kell választani Common service port nevét(DNS, HTTP, POP3, FTP, SMTP, stb). Ott most DNS-t választottam, bár újraindítás nem volt még, de nem működik egyenlőre. NAS-nál is beállítottam (gondolom) (Network Management-Dynamic DNS)

Mit hagytam ki? Mit csináltam rosszul?

Üdv: Mocsokba

(#3273) Bence_ válasza freemanone (#3253) üzenetére


Bence_
tag

Szia!
Köszönöm szépen!
Abban tudsz segíteni, hogy mappa szinten lehet jogosultságokat osztani?
Felhasználóknál csak írási, olvasási jogokat találok.
Azt szeretném, hogy bizonyos felhasználó csak bizonyos mappát lásson.

(#3274) [Misel]


[Misel]
tag

Fura jelenség jött elő már egy ideje, rájönni nem tudtam, hátha tudtok segíteni.

A tünet: DNS320, ffp 0.5 reboot után a rootjelszót nem fogadja el SSHn. webUI megy, de ott az admin van. Adminnal SSHn nem enged be (persze, mert nincs neki shell adva - nem is akarok). Olyan, mintha nem "mountolná" fel az ffp-s cuccokat, mert ilyenkor a transmission sem indul, gyakorlatilag az initscriptek nem futnak le.

Workaround: Régi backup visszatölt (weben), és megy. Ekkor pwck 2 root usert talál.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#3275) gabika1969 válasza Mocsokba (#3272) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Nekem Cisco modemen van, a TP link-hez nem értek. A Ciscon megy minden rendesen.

Üdv Mindenkinek!

(#3276) b-max


b-max
aktív tag

Emberek, érdekel valakit egy eladó DNS-320 ? Vinyók nélkül van, táppal, a tetejére van moddolva egy procihűtő.
14e Ft -ot szeretnék érte.

érdeklőni : privibe.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3277) Tusuanzen


Tusuanzen
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen csodát, az alapvető hiányosságokon már túl sikerült tennem magam, viszont a streamelénél nem játszik hangot a filmek mellé, sem táblagépen sem okostelón. Az egyiken custom 4.3 van a másikon official 4.3 android, mindkettő samsung termék. a gyári lejátszó és az mx player sem játsza, csak a vlc mobil, de az meg összetöri a képet, ráadásul nem lehet alapértelmezett lejátszóként hozzárendelni a streamhez.
Valaki esetleg tudná a megoldást, arra, hogy hiba nélkül menjen a hang is androidon?
Köszi előre is a válaszokat.

(#3278) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy DNS 320LW vásárlásán ,leginkább egy Samsung F7000 tv-hez használnám mkv, 3D-s filmek lejátszására és torrentre. Szerintetek jó választás lehet ez a NAS ? Kb. mennyi torrenttel birkózik meg ?60-70 darabot szeretnék futtatni rajta, ha lehetséges.

Köszönöm :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#3279) biker válasza Ceko (#3278) üzenetére


biker
nagyúr

Kerek 10
Olvass vissza: kereso es torrent

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3280) showyka20 válasza Ceko (#3278) üzenetére


showyka20
csendes tag

kis mokolással lehet korlátlant!

(#3281) freemanone válasza showyka20 (#3280) üzenetére


freemanone
őstag

jah... csak teljesítményt ne várj tőle, ha torrent serverként üzemelteted.

(#3282) Scrym


Scrym
tag

Üdv.!

A következő érdekes problémám merült fel. Nem rég telepítettem a cégünknél egy 320l-s NAS-t, 2x1TB Raid1-el. Majdnem minden klappol, FTP, mydlink, de a helyi hálóval van egy kis gond. Pontosabban excel fájlok megnyitásánál. Intézőből keresztül, ha megszeretnék nyitni excel fájlokat, a következő hibaüzenet fogad:

Egy biztos, a hálózaton biztos, hogy nem használja senki más azt a fájlt, mert nem megy a többi gép. Szerintem valamit a NAS kavar be. Viszont a jogosultságok rendben vannak, engedélyezve van mindenkinek minden.
Az érdekesség az egészben, hogy ha TC-n keresztül vannak megnyitva a fájlok, akkor megnyitja mindet rendesen. Igazából már teljesen tanácstalan vagyok, jó volna valami megoldás, mert a főnök nem hajlandó TC-t használni!

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

(#3283) Scrym


Scrym
tag

Üdv.!

Annyit még hozzá tennék (lejárt a szerkesztés), hogy ez a jelenség win7 x86-nál jelentkezik, érdekes módon win8 x64-n működik tökéletesen! :W :W :W

(#3284) Scrym


Scrym
tag

No, hát akkor jól eltárgyalok magammal! :) SIKERÜLT! Nem tudatosan de összejött! ;)
Leírom a megoldást, hátha valaki hasonló cipőbe kerül!

Csak úgy próbából kikapcsoltam az AFP Service-t. Majd utána mikor már összejött olvastam is, hogy írja zárójelbe.

És a megosztásnál be lehetett pipálni, egy korábban inaktív jelölő négyzetet. Így utólag nem is volt olyan bonyolult, de amikor nem tudja az ember, hogy merre induljon el! :W

Remélem valakinek segít a 3 hozzászólásom! ;)

Minden jót!

(#3285) Tusuanzen


Tusuanzen
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen csodát, az alapvető hiányosságokon már túl sikerült tennem magam, viszont a streamelénél nem játszik hangot a filmek mellé, sem táblagépen sem okostelón. Az egyiken custom 4.3 van a másikon official 4.3 android, mindkettő samsung termék. a gyári lejátszó és az mx player sem játsza, csak a vlc mobil, de az meg összetöri a képet, ráadásul nem lehet alapértelmezett lejátszóként hozzárendelni a streamhez.
Valaki esetleg tudná a megoldást, arra, hogy hiba nélkül menjen a hang is androidon?
Köszi előre is a válaszokat.

(#3286) Mocsokba válasza gabika1969 (#3271) üzenetére


Mocsokba
tag

Találtam egy ilyet, ez kell nekem?
És ha igen, akkor a screen-4.0.3.tar.gz.sig -et kell telepítsem? Át kell nevezzem tar-ra?

Üdv: Mocsokba

(#3287) gabika1969 válasza Mocsokba (#3286) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Elküldtem Neked az Email-címedre a screen-t, remélem helyesen megérkezik, onnan szedd le, az nálam megy. Ha kell még valami alkotóelem, szólj.

Üdv Mindenkinek!

(#3288) Mocsokba válasza gabika1969 (#3287) üzenetére


Mocsokba
tag

Köszönöm, Te egy Úr vagy! :))
Ezt is funpkg -i paranccsal kell telepíteni? Mert skipping...blabla (invalid file format)-ot ír.

Üdv: Mocsokba

(#3289) gabika1969 válasza Mocsokba (#3288) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Ó kösz! Bár csak úgy is élhetnék, mint egy Úr!
Ezt is úgy kell feltenni, de előtte állj be oda, ahova bemásoltad. Általában a gyökérkönyvtár:
root-ként sh-n belépsz, ne telneten

cd /mnt/HD/HD_a2/ majd Enter
ezután,
funpkg -i screen-4.0.3-2.tgz és Enter

a küldött fájlt (csomagot) ne csomagold ki.

Így sikerül?

Ha megvan, működik a screen és az mc. Begépeled a screen parancsot ütsz entert, majd még egyszer enter. Itt kaptál egy promt-ot. Begépeled mc, majd enter. Előjön a kék hátterű Mc. Itt csak billentyűkkel tudsz navigálni. Az ablakok között Tab-bal ugrálsz, majd megkeresed az mnt-ből indulva a meghajtódat, illetve az adott fájl-t, mappát. Szokásos F5, F6 stb. lehetőség majd elindul a másolás stb. Ekkor nyomsz egy ctrl+a+d kombinásiót. Kiléptél a screenből. Vagy bezárod a puttyot ctrl+d-vel vagy bármi. Működő screenben lévő Mc ablak visszavétele a putty-al: screen –r parancs és enter. Ha több screen van az PID számot is meg kell adni a screen -r után és enter..

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#3290) Mocsokba válasza gabika1969 (#3289) üzenetére


Mocsokba
tag

Sajnos nem, ugyan az a "hiba".

Skipping screen-4.0.3-2.tgz: invalid package filename

Üdv: Mocsokba

(#3291) vwpolooo


vwpolooo
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Adott egy dns-320-as nas, benne egy 2T vinyó félig adatokkal.

Adott egy popcorn hours a-210 szintén 2T vinyó tele adatokkal.

Bele tudom e tenni adatvesztés nélkül a popcornban lévő 2T vinyót a nas-ba a másik vinyó mellé, adatvesztés nélkül, úgy,hogy a nas 4T lásson? és ne menjen Raid-be.

A popcornon lévő vinyó is linux rendszerű, ext3 asszem.

Üdv.

(#3292) [Misel] válasza vwpolooo (#3291) üzenetére


[Misel]
tag

nem, formázza (partícionálja is)

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#3293) vwpolooo válasza [Misel] (#3292) üzenetére


vwpolooo
csendes tag

Köszönöm, akkor marad a popcornban.
Üdv

(#3294) XllexX


XllexX
újonc

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
NAS vétel előtt állok.
TV: LG 32LA620S és egy D-Link DNS 320l-t szeretnék venni.
Az lenne a kérdésem hogy a NAS-on lévő filmeket és képeket letudom közvetlenül játszani a TV-n????
Nem szeretnék se FW t cserélni se különböző appokat feltenni.
Előre is köszi a válaszokat.

(#3295) kenand válasza XllexX (#3294) üzenetére


kenand
veterán

A gyári UPNP klienset szeretik az LG TV-k, feltettem a miniDLNA-t is, de azt nem szereti.
Szóval az alap fw-vel tudsz LG TV beépített lejátszójával filmeket lejátszani. Egy bug van, ha energiatakarékos módba vált, akkor a TV nem látja, ilyenkor egy újraindítás segít. (érdekes a WD TV live lejátszóm olyankor is látja)

[ Szerkesztve ]

(#3296) adamcs88


adamcs88
csendes tag

Sziasztok,

Van egy D-Link DNS-320LW típusú NAS-om, és a következőt tapasztaltam: nem tudok feltölteni egy torrentet sem. A gombok szürkék folyamatosan, és nem változnak, így nem tudok rájuk kattintani. Újraindítás nem oldja meg a problémát. Próbálkoztam fun_plug+transmission párossal is. Ott meg sajnos olyat tapasztaltam, hogy a transmission web ui nem mindig töltődött be, ekkor pedig csak router reboot segített.

Előre is köszönöm!

Üdv

(#3297) tameyoshi


tameyoshi
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem egy D-Link DNS 320l-t.
Azt szeretném kérdezni hogy egy merev lemezzel is működik,
vagy csak ha kettő van benne?

(#3298) kaszpari válasza tameyoshi (#3297) üzenetére


kaszpari
csendes tag

Nem kell 2, 1 is elég.

(#3299) tameyoshi válasza kaszpari (#3298) üzenetére


tameyoshi
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

(#3300) polar


polar
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy 320LW-t, de sajnos a torrent letöltés nem megy. A Státusz ikon egy "körgrafikon" félig kitöltve. Tegnap nagy nehezen sikerül letöltenem valamit, annál megjelent a lefelé mutató nyíl, letöltés utána felfelé mutató. Mit jelent ez az ikon? Az látszik, hogy a listában néhány torrentnél STOP ikon van, néhánynál(többek közt emik meg sem mozdulnak) meg Start ikon, de bármelyikre nyomok, csak újratölt a képernyő, az ikon változatlan marad, letöltés semmi.

Valakinek hasonló tapasztalat esetleg?

Köszönöm

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.