Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) h1ght3chzor válasza enginev3.0 (#3700) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Mi alapján telepítetted?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#3702) enginev3.0 válasza h1ght3chzor (#3701) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kaptam egy leírást
Viszont elkezdek valamit letölteni, és megfagy a transmission :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3703) h1ght3chzor válasza enginev3.0 (#3702) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

El tudnád küldeni? Akár privát is jöhet. :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#3704) enginev3.0 válasza h1ght3chzor (#3703) üzenetére


enginev3.0
félisten

Őt kérd meg, az övé [link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3705) Kulbi válasza enginev3.0 (#3702) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Nézted a log fájlt?
A leírásban szerepel, hogy jogosultság probléma okozhat ilyet. Nem fér hozzá ahova mentenie kellene pl.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#3706) enginev3.0 válasza Kulbi (#3705) üzenetére


enginev3.0
félisten

Telnetbe ezeket beírva

rm /dev/random
rm /dev/urandom
mknod -m 666 /dev/random c 1 8
mknod -m 666 /dev/urandom c 1 9

Már jó, én az sh fájlba írtam, úgy hiába

Settings fájlodat el tudod küldeni? Csak hogy nagyjából lássam, mennyivel másabb

Zavaró hogy 6mb/s fölött már itt sem tudja folyamatosan tölteni a torrentet lefelé, hanem ugrál a sebesség össze vissza, és akadozik a gui

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3707) Kulbi válasza enginev3.0 (#3706) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Szia,

Nekem a transmission fájlba írva megy, az elejére írtad? A start előtt?

Az jó kis sebesség, nekem nincs annyi, 2,5-3, de nem ingadozik. A le és feltöltés (1 mb/s) folyamatos és stabil.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#3708) enginev3.0 válasza Kulbi (#3707) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem max 6-7mb/s lenne. De olyankor már csak azt látom hogy tölt tölt a kis karika fent, majd hirtelen kimutat 2-3mb/s-kel kevesebbet, aztán megint ingadozik, felmegy 6mb/s re és jön ugyan az, torrentnel meg azt írja néha hogy átlag letoltesi sebesség 9-10mb/s
Feltoltesnel nincs gond, az csak 3mb/s a max

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3709) krealon válasza enginev3.0 (#3706) üzenetére


krealon
veterán

"Zavaró hogy 6mb/s fölött már itt sem tudja folyamatosan tölteni a torrentet lefelé, hanem ugrál a sebesség össze vissza, és akadozik a gui"

En azon csodalkozom, hogy egy 1GHz-es processzort es 256MB RAM-ot hasznalo geptol elvarod, hogy a winchester I/O (veletlen hozzaferes) korlatjat ellensujozza.

Egy PC, a maga minimum 1GB memoriajabol, konnyen dedikal par szaz megabyte-ot puffer cellal, viszont a NAS-nak operacios rendszerrel, transmissionnal (, sok mas frinc-franccal) es gyorsitorral egyutt kell elfernie 256MB-ban.

(#3710) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

lehet nagyon láma lesz a kérdés bocs előre is de most ismerkedem a témával...szóval ha veszek egy ilyen kütyüt és rádugom a média lejátszómra (mede8er 600) usb-n keresztül a média lejátszó látni fogja a nas-ban lévő hdd-k tartalmát??

a válaszolónak előre is köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#3711) enginev3.0 válasza baandii (#3710) üzenetére


enginev3.0
félisten

Medialejátszóban nincs wifi vagy net elérés?
Ha van akkor rá sem kell dugnod

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3712) krealon válasza baandii (#3710) üzenetére


krealon
veterán

Mindket ezkozt a halozatra kell csatlakoztatni es ugy kepesek egyuttmukodni.

A NAS-okra USB-n csak adattarolokat tudsz csatlakoztatni (pendrive, winchester).

(#3713) baandii válasza enginev3.0 (#3711) üzenetére


baandii
senior tag

wifi nincs, de van rajta egy lan bemenet...

(#3714) baandii válasza krealon (#3712) üzenetére


baandii
senior tag

értem, de wifi hiányában nem szívesen kábelezném be az egész lakást, meg nagyon nem tudnám megoldani a dolgot...

"A NAS-okra USB-n csak adattarolokat tudsz csatlakoztatni (pendrive, winchester)" - így már értem, akkor nem jó amit akarta, köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3715) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ki hogyan oldotta meg a hűtést? Elég hangos az alap kis venti, tetejét kellene kifúrni, és rátenni valami 8cm-es ventit

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3716) rover45 válasza enginev3.0 (#3715) üzenetére


rover45
senior tag

(#3717) freemanone válasza enginev3.0 (#3715) üzenetére


freemanone
őstag

Az utolsó 100hsz-t ha átgörgeted, találsz 1-2 megoldást, a beillesztett képek miatt elég könnyű rátalálni. Viszont volt aki levette a tetejét és oda tett egy extra ventit, volt aki noti vinyót használ 1db-ot és a másik slotba került egy venti, volt aki a hátlapot kivágta és oda tett egy nagyobb ventit, de volt aki csak kicserélte a gyári ventit egy minőségibb darabra, ugyabannan a méretben, elég kreatív a társulat.
Valamint még ezeket érdemes átböngészni: [link]

(#3718) enginev3.0 válasza freemanone (#3717) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azon gondolkodom, hogy az egyik slotba teszek egy ventit, az oldalára pedig fúrni sok kis lukat, úgy esztétikus, kívülre nem nagyon akarok ventit, azért eléggé elcsúnyítaná

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3719) freemanone válasza enginev3.0 (#3718) üzenetére


freemanone
őstag

Nézőpont kérdése! :) Nekem nem kell hogy szép legyen, mivel utálom a hdd kerregését, így be van dobva a gardrób aljába, a routerrel együtt, ami ugyan szép, de villog és azt ki nem állhatom. Wifi-n, 5ghz-en így is szépen jön a lakás legnagyobb részén a 89MB/s, illetve a kissebbik részén csak 50MB/s, ez a két távolabbi szobában értendő ha minden ajtó be van csukva. Kábelen meg ami a csövön kifér, persze azok is szépen eldugva. :)
A NAS, mivel nekem a sima 320-asom van még, ezt a hálózati tempót nem tudja tartani, illetve a wifi-s legrosszabb felállásnál már igen.
Nálam tető nélkül üzemel, egy 90mm-es antec tricool ventivel a hátán, a gyári 38mm-es boeing turbina helyett, egy szép nagy lyukkal és kifele fúj természetesen. Csendes is, hűvös is, nem mellesleg láthatatlan és az évi 1x restarttól eltekintve csak költözésnél kellett bármit is csinálnom vele. Stabil kis masina.
A te megoldásod is jó, viszont a garit szerintem így is veszíteni fogod. Bár nemtudom, hogy van-e rá egyáltalán.

(#3720) enginev3.0 válasza freemanone (#3719) üzenetére


enginev3.0
félisten

Áh, használtan vettem, nincs gari, 41fokos, ami kicsit zavar, elég meleg, szóval lehet már holnap neki kezdek, bár azt sem értem, hogy miért kifelé fúj ez a kis venti, oké hogy a meleget ki kell fújni, de jobb megoldás lett volna gyárilag, ha befelé fúj, és lennének rajta lyukak ahol kijön a meleg

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3721) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Egyébként FFP-s, rtorrent nincsen? Csak transmission?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3722) Kulbi válasza enginev3.0 (#3720) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Szia,

Ezzel a megoldással gyakorlatilag be se kapcsol a gyári venti és hangtalan:
http://prohardver.hu/tema/dns-320/hsz_3652-3652.html

[ Szerkesztve ]

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#3723) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tettem bele másik ventit, de 0.5A volt, és el sem indította :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3724) Pozitron


Pozitron
tag

Sziasztok!

Most neveztem be egy ilyen eszközre, és lenne pár észrevételem kérdésem.

Egy DNS-320L-ről lenne szó, benne 2db 2Tb HDD Raid 1-ben tükrözve. A funkciója főleg biztonsági mentés érzékenyebb adatoknak és főként képeknek otthoni hálózaton, illetve filmek nézése média centerrel okosított TV-n :) Jelenleg a NAS-on gyári szoftver van.

Mikor üzembe helyeztem minden rendben ment, viszont egy kicsi probléma volt mert míg az én gépemen hálózati meghajtóként jelent meg és láttam az "adatait", addig a párom gépén csak egy hálózati mappaként jelent meg.

Azóta már én is csak mappaként tudom csatolni. Viszont többször előfordult már pedig csak pár órája van meg, hogy nagyobb állomány mozgatásakor, kiírta hogy nincs elég hely a lemezen (ami szinte üres). Legutóbb az oldotta meg hogy töröltem a hálózati helyet és újra hozzáadtam, ezután engedte ugyanazt az adatot másolni amit előtte nem...

A másik, bár ez valószínűbb hogy a routerem hibája, a sebesség. Egy TP-link WR841N routerem van, és wifin a max sebesség amit el tudtam érni felfele másolásnál az olyan 4Mb/s volt de inkább 3... kábelesen összedugva max. 8-9. Ez normális? Láttam itt 30 feletti screenshotot is, gondolom az gigabites routerrel volt, 100Mbitessel ne számítsak többre?

(#3725) bounty123 válasza Pozitron (#3724) üzenetére


bounty123
őstag

100 megabiten kábelen 8-9MB/s kb. elfogadható (az elvi maximum ugyebár 100/8=12.5MB/s). Gigabites router vagy switch sokat segítene, a nas ennek a többszörösét is tudja, ha épp nincs leterhelve :)

(#3726) konyus


konyus
újonc

Aloha!

Megjelent a NAS-hoz a 2.05b8-as firmware. Vaalaki próbálta már? Érdemes feltenni? Ha jól tudom új funkciót nem tartalmaz, csak hibajavításokat. Nekem meg egyelőre jól működik minden. Lehet várok vele még.
Amúgy firmware upgradenél megmaradnak a beállítások?

Itt a link a firmwarehez: [link]

(#3727) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ma reggel erre keltem, nem tudom mi lett vele, újra kellett indítani a Tm-et

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3728) freemanone válasza enginev3.0 (#3720) üzenetére


freemanone
őstag

Minden NAS-nál amit eddig láttam kifelé fújt a venti. Az elején vannak lyukak ahol beáramlik a friss levegő és hátul kifújja a meleget. Mondjuk ettől függetlenül lehetne sokkal jobb hatásfukú is az egész.
41fok az még egész jó ettől a NAS-tól, bár Te egy HDD-vel használod.... ha kettő lenne, azok mégjobban fűtenek és 50fok felé is simán elmegy, ami szvsz abszolút megengedhetetlen (nem mintha a 41 olyan hűde jó lenne..), ha az ember nem akarja évente cserélni a HDD-ket.
A 2GiB/s-el meg nemtudom mi a bajod! :D Ilyen szolgáltatót mindenkinek!

(#3729) Pozitron válasza freemanone (#3728) üzenetére


Pozitron
tag

Nekem 2 HDD-vel, raid-ben olyan 60Gb felmásolásakor melegedett fel max 44-45 C°-ra

(#3730) freemanone válasza Pozitron (#3729) üzenetére


freemanone
őstag

A cpu-ra gondolsz...? mert az annyi.... de a HDD-k 50+ felett sülnek olyankor.

(#3731) enginev3.0 válasza freemanone (#3728) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem 36-38 fok a hdd, proci volt 41-44 ami nem sok csak hangos

2gb/s meg jól mutatott csak közben egyik oldal sem jelezte hogy seedelek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3732) freemanone válasza enginev3.0 (#3731) üzenetére


freemanone
őstag

Persze értem én, de olyan jól nézett ki. :)

A hőmérsékletekre visszatérve, szerintem tegyél rá a procira egy pici hűtőbordát, majd 10 fokot jelentett nálam. Chipset hűtőből lett levágva egy kissebb darab és simán a paszta ott tartja a helyén.

(#3733) Pozitron


Pozitron
tag

Naszóval, tanulgatok meg próbálkozok mint a kiskutya :)

Létrehoztam egy FTP szervert, ami hosszú kinlódás után működik is, még a jogosultságok is jók többé kevésbé, csak az a gondom, hogy ha kívülről akarom hogy elérje valaki, akkor az a böngészőben eléri a ShareCenter webes felületét is, és be is tud jelentkezni. Ezt meg lehet valahogy szüntetni? Hogy egy usernek mondjuk csak FTP hozzáférése legyen?

(#3734) Pozitron válasza Pozitron (#3733) üzenetére


Pozitron
tag

Asszem ez megoldódott a webes felület már nem érhető el kívülről. Még annyi kérdés hogy a beépített torrent kliens létrehozott egy P2P Mappát, ennek viszont a jogosultságát nem tudom állítani. Hogy ki férjen hozzá pl, és ki nem. Ez normális?

(#3735) ProfBp válasza krealon (#3712) üzenetére


ProfBp
csendes tag

Bár az eredeti kérdés szempontjából nem lényeges, de pl. nyomtatót is tud kezelni ez a NAS is USB-n. (Bár sosem próbáltam.)

(#3736) FNZ


FNZ
őstag

hali!

vettünk apósomnak egy 320LW-t. feltettem a funplug-ot és a transmissiont. megosztottam a torrent letöltött mappát, hogy lehessen hálón a filmeket megnézni letöltés után.
van egy lg házi mozi lejátszója és az az érdekes, hogy valamelyik filmet látja rajta valamelyiket nem, holott winfos alól látni a könyvtárban a filmeket. ez mitől lehet?

az is érdekes, ha a folders-en kersztül akarja tallózni a könyvtárakat a lejátszóval, akkor NEM olvassa be a könyvtárszerkezetet, de ha az all movie-n keresztül nézi meg akkor látja a filmeket, de ömlesztve az összes (sample, nfo, stb is) fájlt.. ez a lejátszójának a hibája lehet?

(#3737) Attti73


Attti73
tag

hali! Az mitől függ, hogy a nas venti illetve a HDD mikor pörög mint állat? torrent kikapcsolva, auto kikapcsra 20 perc van állítva, mégis mikor pl hazaérek este zúg mint atom, pedig semminek nem kéne használni.

(#3738) Tanulékony


Tanulékony
újonc

Sziasztok!
Nekem is most lett egy 320-om beüzemelve. Teljesen laikus vagyok a témában kizárólag azért próbálkoztam hogy filmnézés közben ne kelljen a laptopot is járatnom a TV mellett. Mivel a szoftver magyar volt ezért pikk-pakk elindítottam ,látom a hálózaton ,tudok rá másolni laptopról már letöltött filmet de a TV-én nem jelenik meg mint DLNA szerver. Na valami szájbarágósan kellene nekem segíteni hogyan tovább. Mit kell és hol állítani hogy ezt a funkciót tudja. biztos volt már téma ez eddig de nem bírom átnyálazni a sok száz oldalt. Segítsetek ,köszönöm.

(#3739) bence192


bence192
csendes tag

Sziasztok!!

Érdekel valakit ELADÓ DNS320?
2DB vinyóval, részletekért keress:
bence192@gmail.com

Bence 192 && 2013

(#3740) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Most mit csináljak? Leállt valamiért a NAS, most indítottam el, és a transmissionból eltűnt egy csomó torrentem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3741) Szasza0913


Szasza0913
csendes tag

Sziasztok.

Most akarok Nas-t beszerezni...
Otthoni média lejátszó mellé.....

Melyiket ajánljátok....
320L vagy 323?

Köszönöm előre is a válaszokat....!

(#3742) Tanulékony válasza Szasza0913 (#3741) üzenetére


Tanulékony
újonc

Egyiket se!
Én azt gondoltam ez egy gyári cucc,ha szabálykövetően installálom nem érhet meglepetés. Az 1napos termék a jó felhasználó név és jelszó ellenére is nem enged belépni,most mi a teendő? Mi a fenéért kell egy ilyen termékhez rendszergazdai hókuszpókusz,amivel én nem is rendelkezem :W .Segítsetek már.

(#3743) biker válasza Tanulékony (#3742) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem ha be tudsz írni egy user/pass párost, az nem varázslat.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3744) Tanulékony válasza biker (#3743) üzenetére


Tanulékony
újonc

Problémáim megoldódtak!
Dlink-es kollégák segítségével , és ezt komolyan értem ,még késő esti levelemre is azonnal reagáltak. le a kalappal a support előtt.
A cucc azóta szuperül mükszik, véleményem megváltozott , mindenkinek ajánlom. :Y

[ Szerkesztve ]

(#3745) Szasza0913 válasza Szasza0913 (#3741) üzenetére


Szasza0913
csendes tag

Akkor most melyiket ajanjatok?!?

(#3746) Szasza0913 válasza Szasza0913 (#3745) üzenetére


Szasza0913
csendes tag

Bocsánat,menet közben telefonról sikerült ilyen "helyesen" írnom...

Akkor most melyiket ajánljátok..?!?

[ Szerkesztve ]

(#3747) kenand


kenand
veterán

Sziasztok LG TV-vel (és WD live val sem) túl jó a miniDLNA. Méga az alap fw szerver jobb.
Serviio-t próbálta már valaki?
Step by step guidot ismer valaki serviio-hoz?

(#3748) susztera


susztera
csendes tag

Üdv Mindenkinek !

egy dns-320-as NAS-om van, eddig az 1.00 firmware volt rajta, azaz a gyári. A napokban volt egy probléma, ami miatt a reset gombbal helyre állítottam a gyári beállításokat, majd egy kósza ötlet kapcsán (hátha a régi firmware miatt törtért a probléma) felmenten a gyári oldalra és leszedtem a végleges 2.03-as firmware-t majd a webes admin felületen frissítettem. (nem kellett volna)
Azóta feljön az admin és jelszó belépési ablak, de utána nagy kék és szürlke felület üresen, felül három téglalap alakú gombbal, amin semmi szöveg és bármelyikre klikkelek nem történik semmi.Szerencsére ettől még ftp-n be tudtam lépni a a NSS és láttam a tartalmát. Persze zavart, hogy innen semmilyen beállítást nem tudok elvégezni, ezlrt hívtam a Dlink supportot telefonon, elmondtam mi újság, nem értették mi történhetett, de azt mondták, formatáljam a vinyót a NAS-ban, és telepítsem újra a készüléket.
Na ezt sem értettem, mert ismereteim szerint a firmware nem a vinyóra települ, de amatőrkánt hallgattam a profikra és megcsináltam. hát ez sem volt jó ötlet, mivel a fornmatálással minden beállítás is törlődöt, mármint a user fiókok, sajnos továbbra sem változptt semmi, az admin felületen belépés után csak ez a kék-szürke semmi, de most már au FTP-n sem tudok belépni, hiszen előbb az admin felületen kellene a felhasználói fiókokat csoportokat beállítani. Az ügyfélszolgálat mondta, hogy a 2.00 firmware-t kellene csak felrakni (m9ondjuk ezt meg kírhatnák az oldalukra, ráadásul nem is találtam ott mst, csak a 2.03-at, Azóta a neten felleltem a 2.00 firmware-t, viszont ezt megint csak azon a felületen tudnám frissteni, ami most nem látszik.
Kérdésem mi a módja annak, hogy a 2.00 firmware-t úgy tegyem fel, hogy közben ne legyen szükséges a webes admin felületre történő belépésrre, vagy hogyan lehetne leszedni a mostani 2.03-at vagy visszaállítani az eredeti 1.00-ra.
köszönöm előre is a segítséget, mert így most van egy elvben működő NAS, csak épp nem tudom használni semmire a beállítási felület nélkül.
majd elfelejtettem, kipróbáltam explorer, firefox és chrome alatt is, de a végeredmény ugyanaz

(#3749) aldebaran válasza susztera (#3748) üzenetére


aldebaran
őstag

Másik böngésző? :F

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3750) susztera válasza aldebaran (#3749) üzenetére


susztera
csendes tag

3 böngészön is próbáltam, és egyiken sem ment. Most viszont beállítottam a rendszerbe egy dlink dns 320L NAst is, az viszont tökéletesen megy, a webes admin felület is jó. Szóval egyértelműen a másik NAS firmware a ludas, és azt kellene törölni, felülirni, vagy visszaállítani azeredeti verziót...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.